Jaarvergadering „01de Vechte" Niet tornen aan Holterberg gemeente holten gemeente holten Resultaten sv Holten Schaakclub „Holten" 2 VOLLEYBALVERENIGING '„MINTONETTE" Jeugddienst Holtens gemengd koor bestaat vijftig jaar JANSEN Programma .Holten' Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 14 april 1981 Ontwerp 1e wijziging bestemmingsplan „De Haar", partieel plan 1976 (voormalig Industrieterrein) Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal HINDERWET Terinzagelegging beschikking •HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 APRIL 1981 - PAG. 5 If1 De volleybalvereniging Mintonette is voornemens om op vrijdag 22 mei a.s. voor de tweede keer het Hol- tense volleybalkampioenschap te organiseren met als inzet de fraaie „Truus-wisselbokaal". De beker is i vorig jaar in de wacht gesleept door t de recreanten van Mintonette. De V deelnemende teams moeten ge- mengd zijn (minimaal 1 persoon /j van de andere kunne dient steeds M in het veld te staan). Voorts mogen slechts 4 spelers of speelsters aan de reguliere NeVoBo kompetitie deelgenomen hebben in dit sei- j zoen. *1 Omdat het een Holtens ge il beuren is zien wij graag dat de kern L] der teams uit Holtenaren of ex- Holtenaren bestaat. De inschrij- J ving staat open tot en met dinsdag 12 mei en kan geschieden bij A.L. Langendoen, Raalterweg 13, Hol ten. (Tel. 1986). Programma: Vrijdag 24-4: (20.30) VoUey 2 - Heren 1 (Almelo). Zaterdag 25-5: (11.30) Verdan - Jongens adsp. B (Haaksbergen); (16.00) Jongens adsp. A - RAC (Al melo); (14.30) Flash - Meisjes adsp. AB (Almelo); (13.00) Krekkers - Meisjes adsp. AA (Almelo). Heren 1 Vrijdagavond 24 april moeten de Heren 1 om 21.30 uur in Almelo hun laatste wedstrijd tegen Volley 3 uit Wierden spelen. Wordt deze wed strijd door onze heren gewonnen met 3-0 dan zijn ze kampioen. Win nen ze met 2-1 dan komt er een beslissingswedstrijd. Dus wij ver zoeken alle trouwe fans van Heren 1 op vrijdagavond naar Almelo (Rembrandthal) te gaan om ze naar een overwinning te schreeuwen. Komt allen! Het derde team van de Biljartclub «Jansen" is op verrassende wijze kampioen geworden van de 2e klasse Biljartbond „Ons Genoe gen". In een rechtstreeks duel werd de naaste concurrent „Ca- Holten E4 - Enter E2. Met nog één wedstrijd te spelen ,komt het kampioenschap van Hol ten E4 naderbij. Tegen Enter werd weer probleemloos met 6-0 gewon nen, zodat volgende week tegen SWN de beslissing moet vallen. Wanneer er de volgende keer echter net zo wordt gevoetbald, is er geen vuiltje aan de lucht. Ook deze wed strijd waren er weer veel ouders aanwezig en alle jongens hopen dat volgende week iedereen weer aan wezig zal zijn. Dus ouders komt u allen? De doelpunten in deze wedstrijd werden gemaakt door Bart Soer 4x, Virgil Vost lx en René Landeweerd lx, die met een schitterende af standsschot scoorde. Holten F2 - DES F2. Zaterdag 18 april, een belangrijke dag voor Holten F2. Het ontving DES F2 uit Nijverdal de grootste concurrent voor de bovenste plaats. Met spanning werd dit duel tegemoet gezien. DES had even veel punten als Holten. Een echte tegenstander dus. De vele toe schouwers genoten van het goede spel van beide ploegen. Holten was iets meer in de aanval, maar de aanvallen van DES waren heus niet ongevaarlijk. Holten nam een 2-0 voorsprong, een belangrijke rug gesteun voor onze pups, maar DES kwam terug met een fraai doel punt. F2 gooide alles op de aanval om de derde in het net te depone ren. Dit gelukte via een fraaie solo. DES had ook het antwoord klaar en bracht de stand terug op 3-2. Een fraaie redding van onze doelman hield DES van een gelijkmaker. F2 maakte aan alle illusies van DES een eind door een vierde treffer te scoren. De strijd was gestreden en F2 hield de twee punten thuis. Za terdag de laatste wedstrijd van de competitite tegen Vesos uit Hel- lendoom. De wedstrijd begint om 11.00 uur en vindt plaats op de Meermanskamp. Toeschouwers zijn van harte welkom om de jon gens aan te moedigen. Ouders wij verwachten u zonder meer. Holten F1 - R.V. F1 De doelpuntenmachine van Holten liep in deze wedstrijd weer ge smeerd. Van de aftrap trokken de rood-zwartjes fanatiek op het vijandelijke doel af en al heel spoe dig kreeg de Rijssense doelman twee keiharde knallen van Jan en Roy om z'n oren. Na de pauze werd het snel 3-0 en 4-0 door Peter Paul die bijna vanaf de middenstip raak schoot. Holten liet hiema de teu gels even vieren waardoor R.V. Wesmond (met een prachtige Holten-pet op) liet vissen (4-1). Bert was hiermee niet tevreden en liet 5-1 aantekenen. Een prima wed strijd jongens! rambole I" in Nijverdal op het ei gen groene laken met 8-0 kansloos verslagen. Vierde man Gerard Brands opende met een 52-35 zege in 21 beurten, Andrie (Muis) Bijma volgde dit goede voorbeeld door zijn tegen stander in 25 beurten te kloppen met 56-40, Gerrit Arfman rekende Het derde team van de Biljartclub Jansen". met z'n tegenstander af in 19 beur ten (score 56-41) en de eerste man Klaas ten Veen maakte het succes compleet door in slechts 9 beurten de verplichte 59 punten te scoren. Een grandioze partij waarop de eerste man van „Carambole" het antwoord schuldig bleef. „Jansen" met het behaalde kampioenschap proficiat. Voor de interne kompetitie van de schaakclub Holten ontmoette Rietman Ton van Oijen. Het werd de Cordelverdediging van het Spaanse, een wild soort opening waar menig schaker nooit van ge hoord heeft. Na twintig minuten spelen waren negen zetten gedaan, was een zwarte pion op f2 geko men en kon Rietman opgeven we gens dreigend dameverlies! Een soortgelijke ramp overkwam Van der Knaap tegen Scheperman. Na uitstekend spel in opening en middenspel kon Van der Knaap een stuk winnen. De winst had daarna niet al te moeilijk meer hoeven te zijn, maar een blunder in de vorm van het weggeven van een toren deed de balans in het voor deel van Scheperman omslaan. Het eindspel met loper en pion tegen toren en pion werd door Scheper man op uitstekende wijze tot winst omgezet. Beijer won tegen Lindeboom ach tereenvolgens twee pionnen en daarna nog een stuk. De winst le verde daarom weinig problemen op. Verlaan en Koelemaij hielden elkaar lang in evenwicht, maar de zwartspeler kon uiteindelijk een kwaliteit winnen en toen de partij in zijn voordeel beslissen. Van Lindenberg kon tegen Aaftink een koningsaanval opzetten. Deze was erg gevaarlijk, maar ook Aaf tink had kansen. Van Lindenberg kwam goed weg toen Aaftink da mevangst over het hoofd zag. De aanval leverde hem drie pionnen en een kwaliteit op en later partij winst. Hoewel Van Calcar op de ranglijst beduidend onder Wim van Oijen staat, was er in de opening geen verschil in sterkte te bespeuren, hoewel Van Calcar iets aktiever was. Een „vingerfout" van Van Oijen, namelijk het aanraken van een stuk, besliste al snel de partij. Volgens de spelregels moet men namelijk met het aangeraakte stuk spelen, en Van Oijen zag te laat dat hij dan zijn dame kwijt zou raken. Hoewel Van Calcar het onnodig vond om genoemde spelregel te hanteren, vond Van Oijen het uit sportief oogpunt juist om op te geven. De uitslagen: Van der Knaap-Scherpeman 0-1; Rietman-T. van Oijen 0-1; Beyer- Lindeboom 1-0; Verlaan-Koelemaij 0-1; Van Lindenberg-Aaftink 1-0; Van Calcar-W. van Oijen 1-0. Door deze uitslagen blijft Van der Knaap met grote voorsprong eer ste. Ton van Oijen heeft de tweede plaats heroverd, terwijl Scheper man de laatste tijd sterk is ge klommen en nu derde staat. Riet man is naar de vijfde plaats gedui keld en ook Lindeboom zakt nu af. Beijer en Koelemaij hebben zich bij de eerste tien gespeeld. Aanstaande maandag volgt ronde 24 van de interne kompetitie, ter wijl ook de bekerfinale tussen Henk van Beek en Van der Knaap dan zal worden overgespeeld. Het „Holtens Gemengd Koor" (H.G.K.) hoopt op donderdag 21 mei in de Ned. Herv, Kerk te herdenken dat 50 jaar geleden het koor werd opgericht Het „gouden" koor ter gelegenheid van dit jubileum 's avonds een con cert waaraan medewerking zal worden verleend door de in binnen- en buitenland bekende vocal group „Twente zangers" uit Rijssen. „H.G.K." heeft in de loop der jaren op tal van concoursen vele eerste prijzen met lof van de jury behaald en dus mag worden verwacht dat het programma dat op 21 mei zal worden uitgevoerd op hoog peil zal staan. Ter gelegenheid van het ju bileum recepieert het bestuur op zaterdag 30 mei van half 3 tot half 5 in hotel „Vosman" SENIOREN Donderdag 23 april: Holten 9 - S.O.S. 619.00 uur; Holten 10- S.O.S. 7 19.00 uur. Zondag 26 april: Stevo 3 - Holten 2 10.00 u. v. 8.45 u.Holten 3 - Haarle 2 10.00 u.; Holten 4 - Enter 3 10.00 u.; Enter 4 - Holten 510.00 u. v. 9.00 u.; La Première 4 - Holten 6 10.00 u. v. 9.00 u.; R.V. 3 - Holten 7 10.00 u. v. 9.00 u.; P.H. 15 - Holten 8 10.00 u. v. 9.00 u.; Holten 9 en Holten 10 zijn vrij.; Holten 11 - Enter 10 10.30 u.; Almelo 10 - Holten 12 14.30 u. v. 13.30; Woensdag 29 april: Holten 2 - Quick 519.00 u.Luctor 3 - Holten 5 19.00 u. v. 18.00 u. JUNIOREN: Programma zaterdag 25 april: DES A1 - Holten A12.30 uur vertrek 1.30 uur; Holten A2 - De Zweef A2 2.30 uur; HoltenBl - Voorwaarts BI 2.30 uur; DES B2 - Holten B2 12.45 uur vertrek 12.00 uur.; Holten B3 - Rood Zwart B3 2.30 uur, SVZW Cl - Holten Cl 11.00 uur vertrek 10.15 uur; Holten C2 - Den Ham C2 1.00 uur; SOS Cl - Holten C3 1.00 urn- vertrek 12.15 uur; Hector C5 - Hol ten C4 1.00 uur vertrek 12.15 uur. PROGRAMMA DINSDAG 28 AP RIL Holten BI - Hector BI 18.45 uur; Twenthe C2 - Holten C3 vetrek 18.15 uur. PROGRAMMA WOENSDAG 29 APRIL Holten Al - Wierden Al 18.45 uur; Holten A2 - Bome A2 18.45 uur; PH Cl - Holten Cl 18.45 uur vertrek 18.00 uur. PUPILLEN (zaterdag 25 april) DES Dl - Holten Dl 11.15 uur v. 10.30 uur; Holten D2 - MW69 Dl 10.00 uur; Holten D3 - SDOL D2 10.00 uur; Holten El - Sp. Rijssen El 11.00 uur; Wierden El - Holten E2 10.00 uur v. 9.15 uur; VESOS E3 - Holten E3 10.45 uur v. 9.45 uur.; holten E4 - SWN E5 11.00 uur; R.K.S.V. F1-Holten F110.00 uur v. 9.15 uur: Holten F2 - VESOS F2 Op maandag 27 april a.s. houdt het PROVINCIAAL GEREFOR MEERD CENTRUM VOOR JEUGD- en JONGERENWERK (P.G.C.J.), beter bekend als de olde vechte te Ommen, haar jaar vergadering 1981. In het centrum DE LEEREN LAMPE te RAALTE zal dan naast het vastleggen van het jaarverslag 1980 aandacht be steed worden aan het onderwerp: „De gehandicapten in de samenle ving". De toneelgroep „HET WES PETHEATER" uit Amsterdam zal een aantal situaties uitspelen waar mensen met een lichte handicap voortdurend mee te maken krijgen. Binnen de diskussie die op dit spel zal volgen zullen we ons afVragen of gehandicapten bij ons werk werke lijk een geïntegreerde plaats krij gen. De vergadering begint om 19.45 uur en iedereen is van harte welkom. Aan de grenzen, zoals die nu van kracht zijn op de Holterberg mag inzake het ontwerp Wet splitsing provincie Overijssel zeker niet ge tornd worden. De raad sprak zich hier dinsdagavond zeer éénstem ming over uit. De noodzaak van een grenscorrectie heeft zich in het verleden en ook in deze tijd in het gebied van de Holterberg niet aangetoond. In het ontwerp voorstel staat dat de minister als belangrijke crite rium voor de begrenzing van de provincies de maatschappelijke samenhang naar voren brengt. Het „aspect" van de verzorgende func tie van de stad c.q. stedelijk gebied ten opzichte van het omringende plattelandsgebied wordt hiermee centraal gesteld en belangrijker gevonden dan de landelijke één heid. Eerste argument pleit er dan ook voor de grenzen te laten zoals ze zijn. Want, zo stellen burgemees ter en wethouders, wat is Holten zonder berg en geldt dat ook niet een beetje voor Hellend oom? De nadelige invloed op recreatiege bied zou groot kunnen zijn. Kortom een grenscorrectie in het gebied van de Holterberg is na het van provincie Overijssel beslist niet noodzakelijk. Het gemeentebes tuur van Hellendoom deelt dit standpunt volledig. Zondag as. zal er weer een jeugddienst worden gehouden in de NH-kerk. Voorganger is ds. Kortleve uit Hellendoom. In deze dienst zullen, we samen na denken over de idealen, welke je in je leven hebt. Het thema luidt Breken en delen". Tevens zal medewerking worden verleend door het interkerkelijk kinderkoor ,Jdozaïék". Na af loop is er gelegenheid om koffie te drinken in ,Jrene". Graag tot ziens op zondagmorgen om 10.15 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer A.J. Mij kamp voor het verbouwen van een graanschuur bij het pand Beusebergerweg 52 tot kalverstal; aan de heer D.B. Krikkink voor het veranderen van de woning Raalterweg 55; aan de heer G J. Brinkman voor het veranderen van een kapschuur bij het pand Broekweg 14; 2. aan de heer J.F. van Geenhuizen vergunning verleend voor het aanbrengen van een reclamebord aan de gevel van het pand Oranje straat 21 U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Uitlating en rentebetaling obligatielening 1952 groot f 60.000- Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college zijn uitgeloot de obligatienum mers 23 en 53 van de obligatielening 1952, oorspronkelijk groot f 60.000.- Het bedrag van deze obligaties wordt op 1 mei a.s. betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24 te Holten, tegen inwisse ling van rentecoupon nummer 29 bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24 te Holten Holten 23 april 1981 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 14, lid 1, van de voorschriften van het bestemmingsplan „De Haar", partieel plan 1976 (voormalig industrie terrein), gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een transformatorhuisje op een perceel grond met de bestemming „doeleinden van openbaar nut, categorie G (groenvoorzieningen)", gelegen nabij het toekomstig parkeerterrein bij het mortuarium aan de Reilinksweg Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende één maand, gerekend vanaf het tijdstip van deze bekendmaking, schrifte lijke bezwaren tegen de voorgenomen wijziging van genoemd bestem mingsplan bij hun college in te dienen Het ontwerp van de Ie wijziging van genoemd bestemmingsplan, vervat in plankaart en toelichting, ligt gedurende deze termijn van één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor belanghebbenden ter inzage Holten, 23 april 1981 Burgemeester en wethouders voornoemd W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten- generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen a. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulie ren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stemming, dus uiterlijk op 12 mei 1981, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (14 april 1981) in het kiezersregister is opgeno men 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toeges taan bij volmacht te stemmen 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitima- tiekaart b. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (14 april 1981in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezerslegitimatie- kaart. Dit kan geschieden tot de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 21 mei 1981 De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentescre- tarie verstrekt STEMMEN BU VOLMACHT 1. De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel K 8 van de Kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. verkiezingen van de leden van de tweede kamer der staten-generaal bij volmacht te stemmen 2. Het verzoekschrift moet, uiterlijk 14 dagen vóór de dag der stemming door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen 3. Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen 7. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt 8. De kiezer kan na ontvangst van zijn oproepingskaart t/m de dag van de stemming zelf een andere kiezer die in hetzelfde stemdistrict staat ingeschreven machtigen voor hem te stemmen door overdraging van zijn oproepingskaart aan die kiezer Holten, 14 april 1981 De burgemeester voornoemd W.L.F.C. van Rappard Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 14 april 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet aan de Directie van de Overijsselsche Autobusdiensten (OAD), Burgemeester van der Borchstraat 2 te Holten, voor het oprichten, in werking brengen en houden van een benzine- en gasoliepompstation, gelegen aan het adres Burg. van der Borchstraat 2 te Holten De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Dorps straat 27, ter inzage en wel van maandag, 27 april 1981, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede op dinsdagavond van 17.00 tot 22.00 uur in de sporthal ,,'t Mossink" Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen een maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 27 mei 1981, bij de Raad van State, -stbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage Zij die be oep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Holten, 23 april 1981 W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3