■NCER aoorVoomeEEL X Economische toestand precair bankstellen wandmeubelen eethoeken slaapkamers teenermeubelen UIT ONZE PRACHTIGE COLLECTIE SCHUPPERT WOONMODE 't Boekje HET HOLTENS HÖFKE Samen aan t werk VAN DER MEY TOPMAN MODIEUS IN BLAZERS DIT BLAD BRENGT IEDERE WEEK EEN MARKT BIJ U THUIS NIJKAMP (ook in leer) Deze week voor Pasen Extra voordelige aanbiedingen Ook voor tapijt en gordijnen zult u bij ons zeker slagen vanaf U«7> p.m. 400 br. Kom snel kijken bij Stationsstraat Hoveniersbedrijf Mulder Vianenweg 40, Holten Tel.2890 Voor aanleg en onderhoud van tuinen o.a. veranderen, ontwerpen. Tevens iedere zaterdag van 9 tot 4 uur aanwezig op het tuincentrum MINISTER VAN AARDENNE spreekt over „Actuele politiek" donderdag 23 april aanvang: 20.00 uur zaal „Het Bonte Paard", Dijkerhoek J.W. 00LLEKAMP EN ZN. Bar Discotheek Dancing Brink 1 Bathmen 05704-1278. Meteor? jeugd drive-in Veronica drive-in show jeugd drive-in Cozy Compagny Mr. Buikema tijdens bijeenkomst CDA.: KNIPTIP "Pi- TUINCENTRUM 'VB Word lid, M.G. Eggink-ten Velde, Korte Diessenplasstraat 1, tel. 2000 HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 APRIL 1981 - PAG. 12 TE KOOP: Mullos afschuifvorken a1600- Kunstmeststrooiers, P.Z. Vicon, Lely, Bög- balle cultivators nieuwen gebruikt, 1 Goud land kantelploeg, Grondschaven, transp.- bakken, kuilvoersnijders, 1 Schuitemaker tank 2800 I., 1 Vicon trommelschudder, 1 PZ cyclomaaier 1,35 m. 1 Votex cyclomaaier 1,65 m. Nieuwe P.Z. en Fahr machines scherp geprijsd. Manus melkmachine onderdelen. Droogvoerbakken en voedermachines en drinknippelsystemen. LAN DB. WERKT. HANDEL Bussinksweg 2a - Bathmen - 05704-1479 Nieuwe Singer naaimachines met origineel Singer garantiebewijs zijn alleen verkrijgbaar in een echte Singerwinkel. ORANJESTRAAT 69 - HOLTEN \A.s. zaterdagavond a.s. zondagmiddag gratis entree a.s. zondagavond (1ste Paasdag) a.s. maandagmiddag (2e Paasdag) a.s. maandagavond (2e Paasdag) Nieuw! Onze kollektie blazers bestaat niet alleen uit de klassieke stoffen.maar er is nu 'n blazer met fijn ruitdessia Op en top mode' KLEDINGHUIS HEREN EN Donderdagavond koopavond IN 'T CENTRUM_ Tot ziens in 't Boekje Met de Pasen heerlijke slagroomtaart van 17.50 voor 15.— Krentenslofje met spijs voor 3.95 bakt het Ook het adres voor echte roomboterkoekjes Dijkerhoekseweg 2. Tel. 1301 Dorpsstraat 16. Tel. 3703 Aan D.B. Nijland bij zijn zilveren jubileum als Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Holten 1906 -1 januari 1931 Hooggeachte Jubilaris, En gij heeren, in deezf kring, 'k Vraag beleefd hierbij uw aan dacht Voor een klein' herinnering In dit uur voel 'k mij gedrongen Om een blik terug te slaan En de vijf en twintig jaren Vluchtig met una te gaan. 't Vierde van een eeuw vlood henen Sinds het tijdstip, waarop gij Werdt gekozen in 't college Van de Holter Kerkvoogdij Hadt ge, voordien, als diaken Al reeds in het ambt gestaan; God riep u tot and'ren arbeid Dan gij hiervoor hadt gedaan Immers Kerkvoogd en Notabel Hebben weer een and'ren plicht Op de stójflijke belangen Zijn hun oogen meer gericht. Zorg voor kerkgebouw en -woonhuis, Consistorie, bank en licht, Orgel, 't onderhoud, verwarming. Dit ts wel hun eerste plicht. Gr boter omvang kreeg uw arbeid; Brèèder werd thans uwe taak, Die u heel wat uren kostte, Heel wat zorgen aanbracht vaak. Nu sinds vijf en twintig jaren Hebt gij op de bres gestaan Voor het stofflijk heil der kerke Hebt ge trouw uw plicht gedaan. Spoedig werdt ge secretaris En als ijvrig correspondent Hebt ge heel wat af geschreven Heel wat blaadjes volgepend. Toen dan ook, voor nu drie jaren, Teeselink aan ons ontviel, Wat 't geen toonder, dat voor Prae- ses Aller keuze op u viel. Wij toch kenden u als iemand, Die veel werk verzetten kan, Niet alleen een woord kan spreken, Maar ook leiding geven kan. En ik wü hier graag verklaren: 't Is aan u wel toevertrouwd. Onze hoop en ons verwachten Bleek niet ijdel opgebouwd. Wat ons opviel, blijde stemde: Dat g' uw recht als president Op een plaats in hooge banken. Niet gebruiktet, gaaft present, Opdat deez' -weer op kon brengen Bij verpachting, heel wat geld, Dit, ten bate der Gemeente; Eigen eer, werd niet geteld. En wat is in al die jaren, Mede onder uw bestuur, Niet veranderd, niet gewijzigd, Niet verbeterd op den duur. 't Allergrootst was de ver and'ring Toen een nieuwe Leeraar kwam, Na 't verscheiden van den voor'gen, Die God in Zijn Ruste nam. Jarenlang hadt ge gearbeid. Haast een drie en twintig tal Met, nu wijlenDominee Loysen, Dien u nooit vergeten zal. Dat ontvallen van diens Herder Bracht ons magen, zonder tal, En de grootste was wel deze: „Wie die plaats vervullen zal?" Doch God gaf in Zijne gunste Ds. Jebbink in njn stee Als beloning voor uw zorgen, Als vervulling onzer beè Welk een dag van groote blijdschap, Toen april van 't vorig jaar, Hij zijn intrêe deed temidden Van een dank'bre, blijde schaar d' Opperherder der Gemeente Heeft toen ons gebed verhoord; Voortgang kon nu weder hebben De verkondiging va ft 't Woord. Van personen, die er gingen, Maar nog niet vergeten zijn, Noem ik u voorts Meester Hakkert; Nu in Leiden, aan den Rijn In zijn plaats kwam meester Stok kers, Wel bekend bij groot en klein, Die vooral de vriend der jong ren. Van de Lammerkens wil zijn. Wij gedenken in deez' ure Ook aan wijlen Teeseling En aan Stevens, die God opriep Van hun taak in dezen kring. Maar ik zou ondankbaar wezen, Als ik in dit uur verzweeg Wat verand'ring, wat verbeet'ring In dien tijd het aanzien kreeg. Kwam er niet op 't oude Godshuis Een nieuw dak? Zoodat het weêr Kon beveil'gen, kon beschutten Tegen regen, wind en weer? Werd ook niet de consistorie Gansch vernieuwd en uitgebreid? Toegerust met platen, banken En ook wat gezelligheid? In uw tijd kwam ook de woning Voor den Godsdienstleeraar klaar, Die daar aan de Pastoriestraat Nu al staat een negen jaar. Radicaal was de verand'ring Die de stoven zette op zij Stankver spreiders, die zij waren In het koude jaargetij Nauw'lijks was de transformator Bij 't gemeentehuis gezet Of verbinding moest er komen Met het electrische net En de allernieuwste vinding, Slechts nog hier en daar gebruikt, Werd ook toegepast in Holten: Warmte, die geen zier en ruikt. Ied're zitplaats kreeg een stoofje, Doch, daarin geen kooltje vuur Maar de gloeidraad brengt ver warming Extra-fijn! doch... peperduur. Doch het geld mocht niet verhind'- ren, Als de zaak slechts dienen kon. Om den kerkgang te bevord'ren Als het hoorderstal maar won. Ook de olielamp verlichting Met haar walm en vuile damp Moest vertrekken - plaats gaan ma ken Voor de fijne gloeidraadlamp; Heerschte eertijds in de kerke 's Avonds schemervólle sfeer, Thans straalt heerlijk licht van bo ren Uit de lampen op ons neer. Weer een and're maag kwam bo ven: 't Kerkgebouw was mei te klein, Om de hoarders te bevatten, Die er 's zondags wilden zijn. Hoe die zaak weer op te knappen? Hoe die kwestie opgelost? Doch de kerkvoogdij was ijv'rig En weer dapper op haar post. ,Jdoeten er nog plaatsen wezen?" ,f)an een galerij erbij" „Aan den overkant van 't orgel!" „Waarop banken, rij aan rij" En van woorden komen daden Weldra is de zaak al klaar 's Zondags ziet men daar nu zitten Heel een stil-aandachte schaar. Zien we hierin de bewijzen, Dat 't College werkzaam is En voortdurendmaar aan 't zorgen, Wegruimt elke hindernis; 't Onderhoud werd niet vergeten: 't Orgel kreeg een goede beurt; Alles werd door nijvre handen Stemmig eikenhout gekleurd. En de loopers in de paden Dempen 't hinderlijk geluid Dat de stilte zou verstoren Dat gewijde aandacht stuit. Ook het orgel kreeg een motor, In den toren aangebracht, Die voortdurend daaraan toevoert Altijd nieuwe zingenskracht. Niets, neen niets werd er vergei, Muur gewit en raamgordijn Weer vernieuwd, toen 't was vee- ten, 'k Zeg gerust: het mag er zijn. Laat mij u als 't laatst nog noeip - Wat mij schijnt wel 't allermeetL Als bewijs, dat in ons midden God nog woont met Zijnen Geeto Nog maar weinig tijds geleden Kwam men tot het kloek beslui"- Plaatsverpachting af te schafft Daarin kwam het heerlijk uit, Dat in Gods Huis niét de buidq- Niét de man met gouden ring Voorrang heeft of meerder een Zelfs niet in het kleinste ding Maar de Liefde is de meeste, Die vrijwillig offer brengt Voor het vele, dat Gods goedheer Ons in milde mate schenkt. Wie toch met blijmoedig harte Geeft van wat God hem wou bit» Op hem zal God uit den hooge In genade nederzien. Liefde is de wierookhulde, Die God in elk offer vraagt En die Hem in al ons geven Altijd weer het meest behaagt. En wat heerlijk is de vreeze, Die aanvank'lijk bij ons was, Niet beschaamd, doch Godes trojj Want... het geld komt in de kas, Nü vrijwillig aangeboden Als een offer aan den Heer Die gehoorzaamheid wil loonen, Uit genade... telkens weer. Moog' het U gegeven worden, Praeses van de Kerkvoogdij, Nog veel jaren als zoodanig Voort te werken, moedig, blij. Dat ge nog maar vele jaren 's Zondags collecteren moogt Langs de banken onzer Kerke, Als de Praeses-Kerkvoogd. Als de eerste van het vijftal Meyer en Klein Baltink mee, Albert Veeneklaas en Muller Saamgesnoerd door liefd in ure Dat uw vijf-tal met notab'len Zoeken iedren dag al weer 't Heil te dienen der gemeente Der gemeente van den Heer, Moogt gij lang nog 't voorrecht h ben 's Zondags met ons op te gaan Om te horen Gods beloften Om te loven 's Heeren daan Dat uw ziel verkwikking vinde Telkens als gij weder hoort, Wat God schenkt aan arme daars, Uit het Evangeliewoord. En zal eens de ure komen, Dat uw taak is afgedaan Op deez' aarde, in Gods kerke O, dat gij dan in moogt gaan In de vreugde van uw Heere En daar hoort dit blijde woord: „Welkom! Welkom, gij getrouwe, Welkom in dit zalig oord!" Waar g' op aard getrouw mod wezen Over weinig, dat 'k u gaf. Hier zult gij van Mij ontvangen Over veel de heerschersstaf En dan zult ook gij Uw krone Werpen voor de voeten neer Van Uw Heiland - en blij roepen Jezus, U alleen zij d'eer! 't Was genade, wat ik zijn mocht 't Is genade, wat ik ben; Eeuwig zij mijn God geprezen Hij, wiens eigendom ik ben.' Hart'lijk dank, mijn waarde he ren, Voor het stille oogenblik Dat gij wel naar mijn waudt hoi) Naar uw vriend: G. Westerik. In een goed bezochte openbare bij eenkomst van de afd. Holten van het C.D.A. - die onder leiding stond van voorzitter F. de Wit - heeft mr. J. Buikema, lid van de Tweede Kamer gewezen op de precaire economische toestand waarin ons land verkeerd. Vooral de grote werkloosheid had zijn grootste zorg. De werklozen en de arbeid songeschikten yormen momenteel 1/4 deel van de werkende bevol king. Wij zullen in de toekomst een beroep moeten doen op de gehele samenleving in al zijn schakerin gen om dit enorme probleem ge- zamel ijk aan te pakken. Arbeid en inkomen zullen gelijk verdeeld moeten worden en de koppeling van uitkering aan het loon moet blijven, waarbij mis bruik van de genoten uitkering be ter en strenger aangepakt moet worden. Bij meer dan 3 maand werkloosheid moet al gedacht worden aan omscholing, ook be perking van de toestroom naar de sociale verzekering zal gestimu leerd moeten worden. Wij zullen de economie dichter bij de mensen moeten brengen, Buikema zei erg gelukkig te zijn met de wet om de gehandicapten weer in het arbeid sproces op te nemen. Om de vele problemen in de toekomst te boven te komen moet er een kabinet ko men dat op een brede basis is ge stoeld zodat ook een brede laag van de bevolking de besluiten in de toekomst zal kunnen en willen dra gen. Vrede en veiligheid Spreker wees verder op de bewa kingswedloop. De spiraal - in 't bijzonder die van de kernwapens zal teruggedraaid moeten worden. Dit zal op internationaal niveau moeten gebeuren en niet alleen in Nederland. Gebeurt dat wel dan missen wij inbreng en wordt zonder ons over ons beslist. De rechtsorde der democratie is een groot goed waar wij goed mee om moeten gaan, een kostbaar bezit wat door een brede laag van de bevolking gedragen moet worden. We zullen wetten moeten maken die aange past zijn aan de tijd waarin wij leven. Wanneer mensen indivi dueel of in groepsverband de wet in eigen hand nemen zullen die voor zichzelf én voor anderen een gevaar zijn. Wij zullen het goed in de gaten moeten houden dat agressie en criminaliteit toenemen maar wij zullen daar bij ook op ons zelf moe ten letten. Het afgelopen jaar was er voor het parlement enorm veel werk aan de winkel. Helaas duurde het in het algemeen veel te lang voordat er spijkers met koppen ge slagen werden (abortuswet na plm. 10 jaar praten pas in stemming!). De heer Buikema wekte de aanwe zigen op om zich in te zetten voor een goede verkiezingsuitslag voor het CDA op dinsdag 26 mei, dat haar bestaansrecht goed heeft be wezen. Er is nog enorm veel werk te doen dat alleen kan worden ge klaard als er zeer velen achter ons blijven staan zo besloot hij. Er was na het referaat gelegenheid om met spr. te discussiëren of vra gen te stellen en hiervan werd druk gebruik gemaakt. Voorzitter de Wit sprak een kort slotwoord waarin hij concludeerde dat het een goede en leerzame avond was geweest. Mr. Buikema eindigde met dankgebed. De Wit deelde nog mee dat op maandag 11 mei in zaal „Vosman" een forumdiscussie-avond zal wor den georganiseerd door plaatse lijke afdelingen C.D.A.; P.v.d.A.; V.V.D. en D '66, terwijl op dinsda gavond 19 mei op een verkiezings avond van de afd. Holten en Bath men van het CDA zal spreken mi nister Albeda. Gewoon eens doen op een zonnige avond: een zonsondergang fo tograferen. 't Is echt niet moeilijk.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 12