Medische diensten „C.O.C." BOEIDE MET KLUCHT De opvallendste coupé van Nederland MARINUS WAANDERS KREEG UNIEKE OPDRACHT Ingezonden. PRIJZEN VOOR PAASVUREN Autobedrijf ten Harkei Openbare bijeenkomst voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft RENAULT AGENDA KERKDIENSTEN jlSUZUKI tenharkei V.V.D. Plaatselijke discussie ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. WIJKVERPLEGING: zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groe- new. 20, Gorssel, tel. 05759-2285 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijk verpleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau St. Kruiswerk, Gaarden- straat 31, tel. 1436. TANDARTS: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijs- sen, tel. 05489-3194. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: Th.A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-1515. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011 OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur. Spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERUSSEL" Bureau Kruisgeb. Gaardenstraat 31. tel. 2784. Spreekuren Alg. Maatr schappelijk werk ma. t.e.m. vrijd. 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverz. ma. t.e.m. vrijd. van 8.30-9.30 uur. Tel. hulpdienst tijdens weekeinde 05486-16465. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gasvoorzie- ning, telefoon 1814. POLITIE Telefoon: 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen: 05200-71234. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. W. Vons; 10.15 uur ds. C.C. Addink en i ds.W. Vons. Openbare belijdenisen Heilige Doop. Medewerking van Jongerenkoor „Helicon". Oppas dienst: mevr. Dorrestein-de Bok en Jolanda Harbers. Geref. Kerk: 9.30 u. en 19.15 uur ds. H.J. Bouwhuis van Rijssen. In beide diensten is de le coll. voor Eigen Jeugdwerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemeven- dienst (klas 3) o.Lv. de heer C. Beu kenkamp. Oppasdienst: mevr. Wieldraaijer-Nijen Twilhaar, mevr. Stam-Veldhuis, mevr. Smit- Paalman (res.). Mevr. Bosschers- Welink, mevr. Paalman-Zwiers, mevr. Dul-de Fockert (res.). R.K. Kerk: Zaterdag: 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: geen dienst. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bou- man. Openbare belijdenis m.m.v. groep jongere catechisanten. Uit> gangscoll. Algemeen diaconale doeleinden. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur; zondag: 8.00 en 11.00 uur. J de complete snelle sportcoupe met een keuze in elke klasse Deldensestraat 7, GOOR Tel. 05470 - 2801 Op 23 april spreekt minister van Aardenne in het kader van de ko mende verkiezingen in restaurant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Deze openbare bijeenkomst, be legd door de Ondercentrale Sal- land van de V.VJ). en waarvoor velen vanuit het bedrijfsleven zijn uitgenodigd, begint om 20.00 uur NnÉÉrCOOR lllTfR IBLBS47B-22M Ttl.lHIMIU V Sialinslaai 24 Waaini 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 IHHR za. 9.00-12.00 Id.15483-1147 koopavond Goor Vii|it| 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Onlangs kreeg onze 34-jarige Hol- tenaar Marinus Waanders, woon achtig aan de Helhuizerweg een bijzonder leuke en absoluut unieke opdracht voor zijn Rijs- sense padvindersafdeling „Ro wans" van welke groep hij bege leider is. In februari j.l. werd nl. van de Ver- kehrsverein Pyrmonter Bergdörfer in West Duitsland een uitnodiging ontvangen om op volledige kosten van deze Duitse V.V.V. aldaar een vfjftal wandelroutes te ontwikke len, kompleet met karteren, mar keren en beschrijven van deze rou tes. Met deze opdracht heeft deze Duitse V.V.V. uiteraard de bedoe ling om deze dorpjes aantrekkelij ker te maken voor toeristische wandelaars en wel met name voor Nederlandse gasten. Ook wil men de „ongeoefende ogen" onder de wandelaars meer opmerkzaamheid bijbrengen voor de dagelijkse din gen in dit prachtige natuurgebied, gelegen op 250 km. van de Neder landse grens, dicht bij het „ratten vangersplaatsje" Hameien aan de Weser. Uiteraard vormt deze op dracht voor Waanders en zijn Ro wans een bijzonder leuke opdracht welke zij van 11 t/m 18 april a.s. gaan uitvoeren. Overigens hebben de Rowans zich het afgelopen win terseizoen reeds grondig op deze klus voorbereid. Zo werden o.m. stafkaarten van het betreffende gebied grondig bestudeerd terwijl in de omgeving van Hellendoom uitgebreide praktijkoefeningen werden gehouden. Na een aantal jaren kerkelijk jeugdwerk is Mari nus Waanders reeds vanaf 1967 verbonden aan de Rijssense „Oos- terhofgroep". Begonnen als Vaandrig bij de jongste verkenners werd hij twee jaar later reeds Hop man bij de oudere groep en in 1974 oubaas bij de voortrekkersstam. Sedert vorig jaar is Waanders bege- In een kadertje op de voorpagina van Holtens Nieuwsblad van de vorige week, zegt Ton van Well, onder het kopje.Landelijke discussie", dat het huidige kabinet een ruimere kansbiedt aan de positie van het particulier initiatief in de Kaderwet specifiek welzijn, terwijl de oppositie een meer overheidsaangelegenheid propageert. Verder meent hij, dat het optimaal functioneren verloren zou gaan, wanneer sprake zou zijn van een „volle dige overheidsaangelegenheid". Maar zo staan de zaken niet Het CDA wil aan het (confessionele) particulier initiatief voorrang geven bij de uitvoering van het welzijns werk, zoals die bevoordeling ook in de Kaderwet is opgenomen, terwijl de WD een voorstel van de PvdA steunt om die voorrang te schrappen. De voorstellers hebben als motief, dat de Kaderwet tot doel heeft decentrali satie (het leggen van de macht bij de gemeenten (waarover zich ook een werkgroep in onze gemeente buigt). Dan moet de overheid ook aan de gemeenten overlaten, zeggen zij, wie het welzijnswerk mag uitvoeren: particulieren of gemeentelijke instellingen. Dat wil helemaal niet zeggen, dat men tegen particulier initiatief is. Men wil geen bevoordeling. WD en CDA zoeken al dagen naar een compromis-formule. Mocht die niet worden gevonden en houdt de WD voet bij stuk, dan bestaat - zo meent men - zelfs de kans dat het kabinet de Kaderwet zal intrekken, als het voorziet dat aan de CD A-wensen niet zal worden tegemoetgekomen. Dat zou een vreemde gang van zaken zijn na al de voorbereidingen, die overal al zijn getroffen. Holten, 3-4-'81. W. Beijers. leider van de zeer ervaren Rowans. Verder is hij lid van het groepsbes tuur en het overkoepelend Stich tingsbestuur van de Rijssense pad vinderij, waarover hfi bijzonder in teressant kan vertellen, zoals het omzichtig leren omgaan met de na tuur, pionierswerk als het leren be helpen om met de meest eenvou dige middelen toch zinvolle dingen tot stand te brengen, en verder de E.H.B.O.-lessen, ekskursies en al lerhande kulturele aktiviteiten. Kortom, ervaring en enthousiasme van Waanders en zijn Rowans staan borg voor het welslagen van deze niet geringe klus in het prach tige vakantiegebied van de Pyr monter Bergdörfer. Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de grootste paasvuren die rond Hol ten „gebouwd" worden geldprij zen beschikbaar worden gesteld. De bouwers die met het aanvoeren van brandbaar materiaal, hout en takken al enkele weken bezig zijn, moeten bedenken dat onder „grootste" wordt verstaan het aantal kubieke meters. Wel is er ook deze keer weer een extra prijs voor de mooiste „boak'n". De keuringscommissie weet zeer wel dat het bouwen van een mooie spits toelopende boaken veel werk kost vandaar de extra prijs. Met vertegenwoordigers van de Paasvuurverenigingen heeft een gesprek plaats gehad over het ge bruik maken van zwaar materiaal zoals dat het vorige jaar gebeurde (hijskranen) waarbij unaniem werd besloten dat geen mechanische middelen meer gebruikt mogen worden behalve tractoren en vrachtauto's voor het aanvoeren van het hout etc. Wanneer men wil meedingen naar een van de prijzen, moet men dit opgeven bij de secre taris van de VW „Holten" de heer J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 1356. De keuring zal plaats hebben op za terdag 17 april tussen plm. 16.30 en 18.00 uur. Maandag 13 april: 19.45 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". 20.00 uur Openbare vergadering P.v.d.A. in rest. „Vosman". Spr. mevr. Ineke Haas-Berger uit Leek. 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Dinsdag 14 april: 20.00 uur Paaswijding Herv. Vrou wengroep Dykerhoek in gebouw „Bethanië". 20.00 uur Grote verwerping Supp. Veren. S.V. „Holten" in café Jansen (zie adv.). Vrijdag 17 april: 19.00-22.00 uur Expositie „Wonen" Keizersweg 24/26. Zaterdag 18 april: 10.00-16.00 uur Expositie „Wonen" Keizersweg 24IQI Donderdag 23 april: 20.00 uur Openbare bijeenkomst WD in café-rest. „Het Bonte Paard" (zie ber.) Vrijdag 24 april: 19.45 uur Laatste klaverjasavond comp. '80/'81 ZW „Blauw Wit" in clubhuis. Maandag 27 april: 20.00 uur Jaarvergadering V.V.V. „Holten" in café-rest. „De Molen belt". quick service voor uitlaten GRATIS controle o advies o montage Laat nu uw uitlaat bij ons ver vangen. RUSSEN Stationsdwarsweg 8-10 Tel. 05480-2255 NUVERDAL Kerkstraat 138 Tel. 05486-16265 HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 APRIL 1981 - PAG. 3 ie Toneelvereniging „C.O.C." heeft vrijdag- en zaterda- avond in het Ontmoetingscentrum „De Kandelaar" voor et merendeel jeugdige bezoekers zeer geboeid met de lucht in drie bedrijven „Scheve sprongen in de Zeven- prong" van Wim Hekkert. et stuk speelt in hotel „De Zeven- >rong" waar de portier by het le- m van het ochtendblad tot de ntdekking komt dat hy de hoofd- rjjs in de Staatsloterij heeft ge- onnen. Zijn hierdoor stralende jzicht is zo opvallend, dat het amermeisje hem vraagt wat er an de hand is. Hy zegt, dat hy iets ronderbaariyks in de krant heeft elezen. Lily, het kamermeisje en e huisknecht Kees pluizen de rant na maar het enige sensatio- ele bericht, dat zy kunnen vinden de mededeling, dat de vorige üddag de Rabobank door een vervaller is beroofd. Buit circa 1 liljoen. Het spreekt vanzelf, dat de ortier van Santen hiervan wordt erdacht. Met de gérant van het 'ïotel, Mandemakers, wordt beslo- ;en, dat de politie zal worden inge- icht als van Santen royaal bfijkt te vorden. Kees vraagt hem 1000 gul len te leen, die hem grif worden iangeboden. Inmiddels is er een jaste gearriveerd. Mevrouw Bos- '.d. Takken, die een kamer aange- joden krygt, waarover ze zeer on tevreden is. Ze kykt namely k uit op ie „bloterikken" aan het strand. )ok de volgende kamer is niet goed yant die heeft uitzicht op een eugdsoos met vryende blagen. Ze vindt zich byzonder op terwyi Jandemakers haar probeert te talmeren. le bedrijf techercheur Willemse is een on- lerzoek aan het instellen naar de bankoverval en probeert bewyzen te verzamelen, dat van Santen in- -derdaad de bankrover is. Het fijkt er wel op, want achter de balie vindt hy een pistool. Mevrouw Bos-v.d. Takken zegt tegen Man iemakers, dat de portier toch wel ardig is want ondanks haar ge- ïopper bleven zyn ogen vriende- ïyk. Mandemakers vertelt haar nu, dat van Santen onverwachts zeer rijk is geworden maar het hoe en waarom wil hy niet vertellen. Tegen een goede fooi vertelt ka mermeisje Lily haar, dat van San ten een erfenis heeft gekregen van een achterneef, die zich in circus Sarassani voor de leeuwen heeft geworpen. Mevrouw van Dalen, een andere gaste komt terug van een strandwandeling die vanwege de slechte weersomstandigheden meer een strandstrompeling is ge worden. Rechercheur Willemse komt als Arabier vermomd pools hoogte nemen, maar omdat hy steeds over z'n eigen benen valt wordt hy direct herkend. Een nieuwe gast arriveert, die zich voordoet als Maurits Smit, van be roep horlogemaker. Als één van zyn koffers openvalt en hieruit byzon der groot gereedschap rolt beweert hy, dat hy ook kerkklokken repa reert. 3e bedrijf. Van Santen is weer terug. Hy heeft de vorige middag vryaf genomen om naar Den Haag te gaan van wege zyn hoofdprfjs. Hy vertelt dit aan Lily, die op haar beurt hem bekent, dat hy voor de bankrover wordt aangezien. Inmiddels is Wll- lems weer komen opdagen, nu vermomd als P.T.T. ambtenaar. Hy moet de telefoon repareren maar trekt hierby alle draden los. Van Santen, inmiddels ervan op de hoogte gesteld dat Willems een re chercheur is, doet net of hy niets weet. Mevrouw Bos-v.d. Takken maakt een lunchafspraak met van Santen. Ze besluiten samen het ho tel te kopea Mevrouw van Dalen ontdekt, dat de horlogemaker, de heer Smit, de vorige dag de man was die zy in de duinen zag slapen. Ook heeft Kees ontdekt, dat hy één van zyn koffers in het kanaal heeft gegooid. Zou de heer Smit dan de bankrover zyn? De koop van het hotel wordt gevierd met het drin-- ken van wijn door van Santen, me vrouw Bos en Lily tot grote ergernis van Mandemakers. Als het hem duideiyk wordt, dat van Santen van nu af zyn baas is legt hy zich hierby schoorvoetend neer. Tydens de verdere viering komt Willemse van Santen arresteren. Dan ver schijnt de heer Smit, die door Wil lemse wordt herkend als miezerige Maupie, de bankrover. Deze slaat Willemse tegen de vlakte maar wordt door van Santen met een pistool onder schot gehouden, het pistool, dat Willemse eerder onder de balie gevonden had. Dat idit een waterpistool is heeft Maupie ge lukkig niet in de gaten. Aangezien van Santen in wezen de overvaller heeft ontmaskerd zal hy de 5000 gulden beloning ontvangen. I.v.m. zyn reeds ontvangen hoofdprijs ziet hy hier van af en de beloning wordt verdeeld onder Mandemakers, Lily en Kees. Aan de vlotte presentatie van de klucht onder regie van Eric Zand vliet werkten mee: Simon van San ten, portier (Jan Willem Manen- sclfijn); Kees, de huisknecht (Jerry Prins); Lily, het kamermeisje (Janny Kruithof); Mandemakers, de gérant (Eric Zandvliet); Mevr. Bos-van der Takken (Janny Stam-Hasewinkel); Mevr. van Da len (Genie Meyerink-Stam); re chercheur Willems (Diederik Kruimelaar); en miezerige Maupie (Jan Aanstoot), gasten van „De Ze vensprong" De tonelisten kregen na elk bedryf een zeer verdiend applaus en na de eerste voorstel ling bloemen. Aan Diederik Krui melaar die voor de 100ste keer meespeelde werd door bestuurslid Jan Stam een geschenk onder cou vert aangeboden. Technische ver zorging Jan Rietman, decors Joh an Rietman, Wim Jansen, Johnny Stam, grimeur Wander Drent Sr., soufQeuse Annie Rensen. Een spelmoment uit de klucht die „C.O.C." opvoerde v.l.n.r. D. Kruime laar, Jerry Prins en Eric Zandvliet Begeleider Marinus Waanders (r) met zijn padvindersafdeling Rowans". Donderdag 9 april: 19.45 uur Paaswijding Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne" Spr. ds. Hielkema van Nijver- dal. Vrijdag 10 april: 9.30-11.30 uur Verkoop van 2e hands kinderkleding, Bontekoe- laan 19 Bathmen (zie adv.). 18.00 uur Start luciferverkoopac- tie Z.C. „Twenhaarsveld" (zie ber. en adv.). 19.00-22.00 uur Expositie „Wonen" Keizersweg 24/26 (zie adv.). Zaterdag 11 april: Laatste training Zwemclub „Twenhaarsveld" in zwembad te Markelo 10.00-16.00 uur Expositie „Wonen" Keizersweg 24/26 (zie adv.). 11.00 uur Opening dierenpension „Wansink" Rijssenseweg 34 met aansluitend „Open Huis" van 11.30-16.00 uur. Zondag 12 april: 14.00 uur Discobal in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3