oor- en samenzangavond „Bartimeüs" D'BB HOL TEN NEEMT DEEL GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN ieenkomst N.B. van Uit het politierapport JAN STAM: „WINNENDE FIETS WOOG COMPLEET 5320 GRAM" Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwen - Toneeluitvoering C.O.C. KNIPTIP PROGRAMMA RADIO OOST KINDER VAKANTIE- WEEK BEJAARDEN GENOTEN VAN ZANG EN MUZIEK .'i U kunt zich voor hot Irtwlmnon van Informatie ovorde zaak self, dan wal ovar ovantuala mogalijkhaden tot hot Indianan van aan bezwaar- of beroepechrtft In verbinding atollen mat da afdaling Algemene zaken tar gemeentezee rotaria. Spreekuur burgemeeetor De burgemeester van Holten is verhinderd op maandag 30 maart 1981 zijn wekelijks spreekuur te houden. Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 17 maart 1981, nr. 9, hebben ingetrokken hun besluit - van 17 juni 1980, nr. 24a, voor zover betreft onderdeel I, sub a, betreffende het gesloten verklaren voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen van een gedeelte van het fietspad langs de Dorpsstraat-Deventerweg, gelegen tussen het perceel Dorpsstraat £5 en de Burg. van der Borchstraat Op grond van de aanduiding verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers blijft dit gedeelte van genoemd fietspad gesloten voor motorvoertuigen. Van dit besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 vsn het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Dit beroep dient aan Hare Majesteit de j Koningin te worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin te Zwolle worden ingediend Holten, 26 maart 1981. 1M oor de in „De Kandelaar" van de stichting Steunfonds „Bartimeüs" te Zeist uitgaande koor- en samen- zangavond bestond een redelijke belangstelling. De heer W. J. Lammers te Dinxper- lo, medewerker Bartimeüs sprak een kort welkomstwoord en ging hierna voor in gebed. Het pro gramma waaraan werd meege- werkt door Het Holens Mannen- koor, het Geref. Jongerenkoor „Perspectief' Casperd Schuppert (dwarsfluit, Tjallie Dorlas (piano), Richard Verveda (slagwerk), Ben Haan (bas-gitaar) werd het jonge renkoor onder directie van de heer J.H. van Engbrink geopend met „Ieder uur" van John Buurman, Verder zong het koor „Vrede", „Je zus, Hij zal komen" (op de melodie van het bekende „We shall over come"), „Eeuwig dankbaar zijn" op muziek van Dor Wyrtzen en tot besluit „Dank u o Heer" (tekst en muziek van Arie Pronk). Een in strumentaal intermezzo van Ij ally Dorlas (piano) en Casperd Schup pert in een variatie van Bach- Gounod Preludium had niveau door sonore toon van de dwarsfluit en zeer hebeerst toucher met goede techniek en voordracht. Het Mannenkoor, onder leiding van Bert van Jaarsveld te Apel doorn, opende met gezang 330 uit het Liedboek der kerken. De mannen zongen verder met on dersteuning van het Perspectief combo „Glory Hallelujah", Psalm 42 en het Ambrosiaanse Lofgezang (waarbij de bassen opvielen met een mooi timbre en zuiverheid). Het prachtige misfragment „Wohin soli ich mich wenden" van Schu bert was een zeer gewaardeerde afsluiting. Zowel het jongerenkoor, dat met routine en enthousiast de liederen zong, het mannenkoor dat een ruim voldoende haalde, en de musici kregen verschillende malen een warm en zeer verdiend applaus. De leider van de avond, de heer Lammers, die informatie ver strekte over het steunfonds „Bar timeüs", dankte allen die aan het welslagen van de avond belange loos meewerkten. De collecte die t.b.v. het fonds werd gehouden bracht bijna f400.- op en plm. 80 bezoekers gaven zich op voor een spaarbusje. De avond werd besloten met het zingen van gezang 291. In samen zang werden met orgelbegeleiding van Bert Jaarsveld, gezongen Psalm 160:1 en 3, gezang 14:1 en 4, Daar ruist langs de wolken en ge zang 444: 1 en 3. RIJSSEN - „Niet alleen ter voor koming van diefstallen bij collega winkeliers, maar ook uit sociaal oogpunt zouden winkeliers aan gifte moeten doen van diefstallen in hun zaak", vond de heer Jonge Poerink, rechercheur bij de afde ling misdaad bestrijding van de Rijkspolitie. „Vooral jeugdige da ders zouden zo vroeg mogelijk be trapt moeten worden en met de politie in aanraking worden ge bracht. Door begeleiding van jeugdzaken zou iets meer greep op zo'n jeugdige delinquent worden verkregen en is het niet uitgesloten dat zo'n jongen of meisje zich be tert. Maar nog steeds wordt in veel gevallen de zaak afgedaan door de betrokkenen. Vooral als het om jeugdigen gaat stapt een winkelier eerder naar de ouders dan naar de politie en daardoor wordt ons werk er niet eenvoudiger op". Het bestuur van de Middenstands vereniging HABI had op haar Jaar lijkse algemene vergadering de he ren Slot, Kamperman en Jonge Poerink van de Rijssense politie, uitgenodigd om haar leden iets te vertellen over winkeldiefstallen en de bestrijding daarvan. Voorzitter H. Wessels zei in zyn openings woord dat de winkeldiefetallen en inbraken de laatste tijd uit de hand lopen. „Er gaat geen dag voorbij of men leest in de krant wel iets over of andere inbraak of overval". Opk de politie was het men hem eens dat deze vorm van criminali teit steeds meer toeneemt. „Vorig jaar werden 162 eenvoudige dief stalletjes aangegeven bij de Rijs sense politie", meldde rechercheur Tijdens de dinsdag 17 maart in café-rest. „Vosman" gehouden al gemene vergadering van de afd. Holten van D '6G hebben de leden zich unaniem uitgesproken voor deelname aan de in 1982 te houden verkiezing voor leden van de ge meenteraad. De afd. die plm. een jaar geleden werd opgericht is er op gebrand om minstens een zetel in de raad te bemachtigen. Een belangrijke graadmeter hier voor zullen de Tweede Kamerver kiezingen zijn op 26 mei a.s. De afd. zal zich in de verkiezingstrijd laten horen en i.v.m. hiermee werd een campagnecommissie benoemd die bestaat uit mevr. Y. Gerdzen en de h.h. D.J. Gerdzen, J.C. Roele, W.J. Hermsen (namens de werkgroep Gemeentepolitiek) C.W. Boode (namens het bestuur). Als kon- taktpersoon/coördinator fungeert de heer Boode, tel. 17 55. Met het seerde verkeer af te sluiten kun- voorstel vandeafd.Nijverdal/Hel- nen de leden van de afd. Holten lendoornomdeToeristenwegover zich niet geheel verenigen, de Holterberg voor alle gemotori- De afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in hotel „Vosman" haar maandelijkse bijeenkomst. De presidente mevr. F. v.d. Wljk-Oomkens sprak een welkomstwoord in 't bijzonder tot de heer Hazelaar uit Meppel. Na lezing van de notulen door mevr. R.F. Veltkamp-Lievestro kreeg de heer Hazelaar het woord. Hij maakte met de dames een hoogst interessante zwerftocht door Noord-West Overijssel en ver toonde een groot aantal kleuren dia's van vogels en bloemen die in waterrijke gebieden (Giethoorn, Vollenhove, Wanneperveen) voor komen. Hij raadde de dames aan om ook eens in eigen land rond te kijken, want ook in Overijssel kun je genieten van alles wat er leeft, wat groeit en bloeit en wat altijd toch weer boeit. Mevr. v.d. Wijk dankte de heer Hazelaar voor zijn leerzame en boeiende causerie. Zij deelde verder nog mee dat er een 2e excursie naar het K J.-station aan de Sangeldijk (Holterbroek) zal worden georganiseerd op donder dag 2 april en dat een uitnodiging was ontvangen van het Vrouwen Overleg Markelo (V.O.M.) voor een forumavond met vertegenwoordig sters van verschillende politieke partijea De eerstvolgende bijeen komst van de afd. Holten is op woensdag 8 april. Kamperman. „Hiervan zijn er 26 opgelost. Er werden 74 zwaardere inbraken aangegeven, waarvan er 37 werden opgelost. Toch weten we dat er in feite veel meer diefstallen zijn gepleegd, maar daarvan werd geen aangifte gedaan. Wij krijgen hierdoor geen inzicht en overzicht in de criminaliteit in Rijssen, waardoor het werk van de politie er niet eenvoudiger op wordt". Het Rijssense politiebureau is van 7.00 tot 24.00 uur geopend en de surveil lance gaat tot 3.00 uur door. In de uren tussen 3.00 en 7.00 uur wordt in samenwerking met andere groe pen dienst gedaan, zodat de politie ten alle tijde te bereiken is. Acht keer. „Bij diefstal in uw winkel moet u het ontvreemde artikel daarna acht keer verkopen om quitte te draaien en als er by u in de winkel voor f 100.- in de maand gestolen wordt zult u per jaar f 30.000.- meer moeten omzetten", rekende re chercheur Jonge Poerink de aan wezige HABI-leden voor. „De mis daad is erger dan u beseft en veel ondernemers zyn te goed van ver trouwen, ook ten opzichte van hun personeel". Toch meenden de aanwezige win keliers dat men zich de laatste tijd meer om de misdadigers bekom mert, dan om de slachtoffers". „Waar kunnen wij onze schade ver halen", vroeg men zich af. „Van een kale kikker zijn meestal geen veren te plukken". Met het voorstel om elkaar op de hoogte te houden van de diefstallen die zyn gepleegd en van de methoden die er gebruikt werden waren veel van de aanwe zige HABI-leden het eens. Ook kwam het idee naar voren een zo genaamde zwarte lijst aan te leg gen van namen van mensen die zich aan winkeldiefetal hadden schuldig gemaakt. De politie wees er echter op dat dit niet wenselijk was.hierdoor zou den misverstanden kunnen ont-f staan en ook is het opstellen van' een dergelijke lijst wetteüjk niet toegestaan". Aldus adjudant Slot die de bijdrage van de politie op deze avond besloot met de opmer king dat de informatie over misda den veelal van buurtbewoners moet komen „Van de leu moeten we 't hebbben", merkte hy op. .Anders kunnen wij van de politie niets beginnen". Vrydag 19 maart "s morgens om plm. 10.00 uur had op de kruising Raalterweg-Espelodyk-Valeweg een ernstig verkeersongeluk plaats waarby de landbouwer J.H. (77) op slag werd gedood. H. kwam met z'n DAF de Valeweg uitryden en ver leende geen voorrang aan S.T. uit Lichtenvoorde die over de S14 in de richting Nieuw Heeten reed. Beide auto's werden zeer zwaar bescha digd. Door G.H.L. te Bathmen werd aangifte gedaan van vermissing en vernieling van z'n bromfiets. Van de brommer bleken een spiegel en het verzekeringsplaatje te zyn af gehaald. Op de Al (noordeiyke rij- baan) had een eenzydig ongeval plaats waarby een luxe auto zwaar avery opliep. De chauffeuse kwam met de schrik vrij. Evenals voorgaande jaren organiseert De Stichting voor Sociaal en Cultureel werk weer een Kinder vakantie-week. Door de va kantiespreiding is deze week vastgesteld in de eers>e week van de schoolvakantie, na melijk van 20 juli t lm 24 juli. Nadere inlichtingen omtrent het programma volgen in de krant en op de scholen.Om er een te gekke week van te ma ken voor de kinderen hebben we nog vrijwilligers nodig. Als je boven de 16 bent en je De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." presenteert vrydag 3 en zaterdag 4 april in „De Kandelaar" (aanvang 20.00 uur) de klucht „Scheve sprongen" in De Zeven sprong. Het stuk speelt zich af in hotel „De Zevensprong waarvan de portier wordt verdacht een ban kroof te hebben gepleegd. Hy wordt nameiyk plotseling zo royaal met het uitgeven van geld, dat de ver denking wel op hem moet vallen. Maar heeft hy het werkeüjk ge daan? En zo niet wie dan wel? De horlogemaker? Kortom, een vro- Ujke klucht waarin ook een beetje spanning om de hoek komt kyken. Kaartverkoop uitsluitend by Boekhandel Heusinkveld. Toe gangsprijs f 3.50. (zie adv.). Felle zonneschijn is voor foto's niet de beste belichting. Door wolken zonlicht geeft 'n beter resultaat. hebt tijd én zin om mee te werken als vrijwilliger bel ons dan even! Ons telefoon nummer is 05483-27 55. Onderstaand vindt u de gegevens voor het programma van Radio Oost van donderdag 26 maart tot en met woensdag 1 april 1981. Donderdag: 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Geld erland; 17.00-18.00 uur ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. Knelpunten in de regio. Vrijdag: 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land; 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land en met Radio Oost het wee kend in: tips voor uitgaanders en thuisbiyvers. Zaterdag 17.00-18.00: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. Sportprogramma van Radio Oost. Zondag: 11.00-12.00 uur: ANP plus nieuws, muziek op verzoek, gelu kwensen aan luisteraars, sport nieuws, natuurpraatje van Rien Snyders; 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. Sportprogramma van Radio Oost. Maandag 12.00-12.30 uur ANP plus nieuws uit Overijssel en Geld erland. Tips over groenten en fruit prijzen. 17.00-18.00: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. Boerenprogramma en „Op de koop toe" consumenten program ma. Dinsdag 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. Mensen maken nieuws. Woensdag: 12.00-12.30 uur ANP plus nieuws uit Overijssel en Geld erland; 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. Midweek programma. HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 MAART 1981 PAG. 5 3. aan de Braderie Commissie Holten vergunning/ontheffing ver leend voor het organiseren van diverse aktiviteiten tijdens het 27e dorpsfeest 1981; 4. aan Ned. Rode Kruis, afd. Holten vergunning verleend voor het houden van een koliekte in de periode 25 mei 7 juni 1981 a. Hoe zouden we reageren, wan neer we hoorden, dat onze zoon of dochter er over denkt te gaan sa men wonen met vriendin of vriend? Een flets, plus boodschappen- mandje plus boodschappen; dat was de inzet van een wedstrijd, uitgeloofd door rijwielhouder Jan Stam, tijdens de opening van zijn zaak. Gelukkige winnaar werd de heer Johan van Geenhuis (67). Met hem was er een trotse eerste Prijswinnaar Erik- Veneklaas (7 820 gram. Andere prijswinnaars en winnaressen van de kleurwedstrijd waren: In de leeftijdscategorie 7 tot en met 12 jaar kreeg Thea Kemper de eerste prijs, een fietsmand, waardebonnen van 25 gulden en tien gulden gingen naar P.F. van Doorn, Rietmolenstraat 4 en P.H. van Doorn Couperusstraat 2 (Goor) Arjanter Haar kreeg een beker plus klem voor op. de fiets en zaklan taarns waren er voor Herbert Bel- ÉÜBiMü b. Vader en moeder moeten het al- tyd met elkaar eens zyn! c. Ideale ouders laten hun kinderen geheel vry! werd in groepjes druk van gedachten gewisseld over de voor-en nadelen van de stellingen. Een pasklaar antwoord, dat voor iedereen geldt is natuuriyk niet mogeiyk. Wel mogefijk is, naar el kaar luisteren, en elkaar wat eigen ervaringen doorgeven, wat dan ook met enthousiasme werd gedaan. Om deze stellingen vanuit de By bel met elkaar te benaderen is geen eenvoudige zaak. Een avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Met het zingen van lied 182 vers 1 besloot de presidente na het dank gebed de avond en wenste allen wel t-.„ nQor ovnnrf. Een groep leerlingen uit de klassen 3, 4, 5 en 6 van de Dorpsschool te Bathmen, zich presenterend onder de toepasselijke naam „DoReMi's" heeft in zaal„Irene" ruim 50 dames en heren van de bejaardensociëteit „Holten" een heel prettig uurtje bezorgd met leuke liecyes waarby ze op de plano werden begeleid door Remke. Ze zongen o.a.„Ik ben Loeki met myn boekie", „Dag zingt ook voor de kinderen", enz. Remke, schoolkampioene musice ren, speelde op hëel verdiensteiyke wyze enkele werkjes van W.A. Mo zart en Philip kreeg een spontaan applaus voor het declameren van „De vliegenploage". De presidente van de bejaardensociëteit mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel dankte het koor en dirigent meester A.A. Hofstede. De jongelui kregen een De leden van de afd. Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrou wen (CPB) hielden donderdaga vond in „de Kandelaar" hun maandelykse by eenkomst onder leiding van de presidente mevr. van Iperen-Esseboom, die na een woord van welkom een inleiding hield over gedeelten uit Exodus en Mat- theus, de ïydenswëg van de Heer Jezus. Het thema van de inleiding „Uw wil geschiedde" laat ons zien dat we niet passief moeten aan vaarden wat over ons komt, maar ook actief de schouders moeten zetten, onder alle omstandigheden. Actief waren de dames deze avond zelf ook. Aan de hand van de stel lingen: 10.00 uur verzamelen voor het be drijf. Uittreksel uit de besluitenlijst vsn ds vergadering van B. on W. d,d. 17 meert 1981 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H.A. Poortman voor het vergroten van de keuken in de woning Kolweg 32; - aan de heer J.A. ten Have voor het vergroten van de woonkamer in de woning Oude Deventerweg 31; - aan de heer P.A.F. Arte voor het gedeeltelijk vergroten van de woning Korhoenderweg 6; 2. aan de heer W. Beljere vergunning verleend voor het ontsteken van een vuur op een terrein nabij Enkweg 5 op 19 april 1981;

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5