Poukm PI?\TT TT RFTFR TTÏ bouwmaterialen I SCHAAKTOERNOOI IN RESTAURAM I POSITIEVE JAARVERGADERING I RODE KRUIS HOLTEN LEiTECONCERT HMV; OVERVOLLE SPORTHAL T MOSSINK igrMensten Kettingzagen voor iedereen tiae iets te bouwen oS te verbouwen hee§t AGENDA - - Medische diensten Welfare Insignes Nuóök opd« Nodorlandne Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 (IN lil!» za. 9.00-12.00 llLI5«7l-22l« III.I54I3-1B47 koopavond Goor llllllllllllil mi|ll|IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak ARTS W.R. van Couwelaar, Keizersw. 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. M. Gillig, Pikeursbaan 24, De venter, tel. 05700-30190, b.g.g. 05700-22700 U kunt de wijkver pleegkundigen in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau St. Kruiswerk, Gaarden- straat 31, tel. 1436. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 en 15 17. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uui in wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur Spreekuur wijkgebouw Stichtin; Kruiswerk, Gaardenstraat. TANDARTS F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel. 05480-4569. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 u. DIERENARTS Th.A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-1515. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 011. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERUSSEL" Bureau Kruisgeb. Gaardenstras 31, tel. 27 84. Spreekuren Alf Maatschappelijk werk ma. t.e.n i vrijd. 8.30-9.30 uur en volgens a i spraak. Gezins- en bejaardenver. ma. t.e.m. vrljd. van 8.30-9.30 uu Tel. hulpdienst tijdens weekeind 05486-1 64 65. Zij gaven 5 maal bloed: hr. A.J. Tammink, hr. G.M. Markvoort, hr. M. Haverslag, hr. Joh. Ven eklaas, hr. G. Paalman, hr. G.J.A. Keuterman, mevr. GJ. Krieger-Nekkers, mej. G. Klein Teeselink, mevr. D. Schutte Rensink, mevr. M. Barvelink- Ulfman, mevr. M. Ulfman- Bronsvoort, hr. J. Hoeve, hr. J. Thalen, hr. J.C. Bogaard, hr. B.J. v. Wilsum, hr. D.J. Mon- deel, hr. H.J. Wansink, hr. H.A. Bronkhorst, hr. J.F. Wolven, hr. J.W. Paalman, hr. E. Veneklaas, hr. G.H. Rensen, hr. G. Damink, hr. W.A.J. ter Schure, hr. A. Scheperman, hr. J. Bax, hr. H.W. Rensen, hr. D. Wolters, hr. G.H. Meesterberends, W.G. Markvoort, mej. R. Stam, mevr. D. Aanstoot, M J. v.d. Mei, G.R. Klaassen, R. Loman-Kromdijk, B.J. Waanders-Schippers, J. ter Hoeven-Brink, H.J. Deijk, B. Wijnberg-Podt, G.W. Meijerman-Aalpol, Bijsterbosch-Meilink, D. Aaftink-Sluiter, Koetsier-ten Dam GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gasvoorzii ning, telefoon 1814. POLITIE Telefoon: 13 52 en 26 55. Na 18.( 'j uur bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 MAART 1981 - PAG. 3 geschoffel de goal schoon te hou den en letterlijk en figuurlijk te verkleinen. Opvallend was een doelpunt van Schoenmaker dat zo hard was dat de keeper het alleen maar gehoord kon hebben. Ook Pukkie viel in de wedstrijd op door een verraderlijk hobbelpuntbal- letje te geven waar de keeper zon der pardon over heen dook. In de achterhoede werd hier en daar met stèentjes geknikkerd. Zo beëindig den wij deze boeiende maar toch pittige en spannende wedstrijd die goed werd geleid door scheidsrech ter Avezaath. Eindstand 13-1. DOS '37 - Holten Cl In een door Holten goed gespeelde wedstrijd heeft dit team onver diend met 1-0 verloren. Voorde rust hield rood-zwart met de stevige wind tegen goed stand en was na de rust zelfs veel sterker dan de Vrie- zenveense jongelui die uit een on verwachte tegenaanval op 1-0 kwamen. Holten zette toen alles op alles om in ieder geval 1 puntje te pakken maar het lukte niet. De training van Ci begint nu toch dui delijk vruchten af te werpen. Er wordt steeds beter gespeeld. Zo doorgaan jongens, ondanks de tegenslagen. gedragen voor een frequent aan voeren van papieren informatie". Mevrouw Langenbarg stond ga rant voor het Welfare-verslag over 1980. zy noemde de in het voorjaar gehouden byscholingscursus, welke door de afdeling Holten werd verzorgd. Er waren 15 deelneem sters, waarvan twee dames van de eigen afdeling. Ook namen twee dames van de eigen afdeling deel aan de najaarscursus, twee oktober in Olst. De kontaktavond in mei werd bezocht door mevrouw Trip (consulente) en eventuele proble men konden met haar besproken worden. Dan merkte mevrouw Langenbarg op, dat een afspraak met de Diessenplas is gemaakt, dat afwisselend, om de twee jaar een verkoop gehouden zal worden. „Zoals bekend zyn we iedere dins dagmorgen op de Diessenplas op de vierde etage aanwezig", zy dankte verderde welfare-werksters voor het vele werk dat zy ook het afgelopen jaar weer verzet hebben. Tijdens de vergadering werden 43 penningen uitgereikt aan die men sen die vyf maal meegewerkt heb ben aan de bloedplasma-avond. De heer H.J. Stam kreeg zelfs een zil veren penning aangeboden voor het geven van 25 maal bloed, ty- dens de bloedplasma-avonden. Holten werd aangegeven als tweede op de rangfijst in Overijssel, eerste is Haaksbergen, voor wat betreft het geven van bloed. Holten telt 1544 Rode Kruis-leden. Zy brachten gezameniyk 12.826 gul den aan contributie binnen over 1980 (bestemd voor internationale hulpverlening). Zaterdag 21 maart stond sporthal t Mossink" bol van de klanken van het Lente concert gegeven door de HMV. De hal was zodanig goed gevuld dat zelfs de tri bunes bezet waren. Voorzit ter Johan Meyer weet dit in de eerste plaats aan de vrije entree. Hij opende de avond dan ook met de woorden verheugd te zijn met een zo'n prima opkomst. Welkom werd geheten een aantal ge nodigden, waaronder de burgemeester en zijn vrouw, een aantal oud-leden en ver schillende zusterclubs uit Goor en Gorsselverenigin- voor de Holtemaren. Evenals in de eerste wedstrijd waren de Alme- loërs technisch een klasse beter, wat duideiyk in de score tot uit drukking kwam (1-3). Holten 8 - Haarle 5 Holten handhaafde haar ongesla gen record middels een nuttige 4-2 overwinning op het vyfde van de „Pastoorsmoat". Zondag a.s. de re turn in Haarle. Haarle 9 - Holten 10 Holten 10 oefende tegen Haarle 9, dat duideiyk meer in zyn mars had •en via hun rechtsbuiten een half dozijn scoorde. Na de nederlaag zochten enkele spelers hun troost elders en kwamen niet tijdig op hun post terug, maar verdwaalden in Nyverdal!. Eindstand 6-2. SOS 9 - Holten 11 Het elfde bezorgde hun leider een waardig afscheidskado in de vorm van een zege (2-1) op SOS, dat de eerste wedstrijd had gewonnen. Overigens zal de komst van Her- man Schutte als vervanger van Ge- rard zeker positief meewerken aan een goede 2e competitie-helft. Holten 12 - Haarle 10 Al leed Holten een nederlaag (0-3), toch een pluim, omdat de score zo klein gehouden kon worden tegen een elftal dat in de vyfde klasse eigenlijk niet thuis hoort. Haarle 10 had al dikwyls met dubbele cyfers gewonnen! HOLTEN A2 - TWENTHE A3 Toestand van het veld: hier en daar vochtige en drassige plekjes; ademshalingsmoeilijkheden: geen; vochtigheidsgraad: 70.5%; winds nelheid: hier en daar windstoten, verder 80 m/sec.; zon: matig, zo nu en dan; toeschouwers in kg.: 2 ton en een klein beetje. Deze gegevens vooraf gemeten waren bruikbaar voor de technische en tactische tips. Door laaghangende mis(t)banken kwam Holten op 1-0 achterstand. Door enige windruk ken was de mist verdwenen wat leidde tot een 3-1 voorsprong voor de Holtense Boys. Na deze warming-up en om de reden dat Pennewaard nieuw profiel onder had wist hy verblindend hard 4-1 en 5-1 te scoren. In de rust trokken we ons terug in onze Moské waar gees- tefijke ondersteuning en thee werd uitgereikt. Na dit gebeuren gingen we met frisse tegenzin naar het veld, waar we verder gingen met scoren. Dat 0.10707 goals per mi nuut inhield. Uitblinker Warrink die na veel werkzaamheden enige vermoeienissen toonde wisselde met keeper Zoetbrood die in de laatste minuut wist te scoren. War rink wist met hier en daar wat Evenals vorig jaar werd ook nu in het AC-wegrestaurant aan de Al een schaaktoernooi gehouden* ditmaal tussen een zestal teams uit Goor, Almelo, Hengelo, Apel doorn, Deventer en Holten. De winnaar plaatst zich voor de fina le, waarin ook uitkomen de win naars van soortgelijke toernooien welke in de AC-wegrestaurants in Stroe, Reeuwijk, Meerkerk en Oud-Leusden worden gehouden. De winnaar van vorig jaar, het Deventer Schaak Genootschap „Pallas", was daar al automatisch voor geplaatst. Elk team bestond uit tien spelers, waarvan er twee steeds tegen een ander team speelden. De behaalde punten werden per team opgeteld. Om die punten werd fel, doch vriendschappeiyk gestreden door in totaal zestig spelers. Uiteindelijk wist het team uit Apeldoorn acht punten te behalen, waarmee ze zich met ruime voorsprong voor de fi naleplaatsten. De teams van Alme lo, Deventer en Hengelo deden weinig voor elkaar onder en legden beslag op de daaropvolgende plaatsen. Holten behaalde vier punten en werd vyfde, terwijl Goor op de laatste plaats eindigde. Van de Holtenaren wonnen Middelink en Wim van oyen hun party, terwijl remises behaald werden door Ton van oyen, Gervedink, Nyhuis, Scheperman en Henk van Beek. Van der Knaap, Beyer, Lindeboom en Van Lindenberg moesten hun tegenstander als de sterkere er kennen. Interne kompetitie Byna alle topspelers kwamen niet in aktie, slechts Dinant van Beek en Rietman bestreden elkaar. De zwartspeler kwam veel beter te staan, maar tegen de tijdkontrole volgde een grote afruil, waarna by het afbreken een gelijkstaand eindspel was ontstaan. Ook in de party tussen Scheperman en Van Ry ssen werd veel afgeruild, waarna in een gelijkstaande stelling tot remise werd besloten. Hetzelfde 'gebeurde in de strijd tussen Ten Brinke en Aaftink, zij het dat daar een felle strijd geleverd werd waarin de zwartspeler de remise slechts op het nippertje behaalde. Lindeboom haalde weer eens uit tegen een op papier sterkere tegen stander en vloerde ditmaal Henk van Beek. Van Lindenberg had weinig problemen met Blits en ook Beyer kon ditmaal Koelemay ge makkelijk verslaan. Van Calcar tenslotte haalde revanche voor zijn eerder geleden nederlaag tegen Schipper. De uitslagen: Van Cal- car-Schipper 1-0; Ten Brinke-Aaf- tink remise; Blits-Van Lindenberg 0-1; Koelemay-Beyer 0-1; H. van Beek-Lindeboom 0-1; Scheper man-Van Rijssen remise; D, van Beek-Rietman afgebroken. Aan staande maandag volgt de 21e ronde van de interne kompetitie; Henk van Beek en Dick van der Knaap spelen dan hun party in de finale van de interne bekerkompe titie. 1 gen waar dirigent Henny Fransen eveneens aan ver bonden is. Gewezen werd door de voorzitter op het vele werk wat verzet was om de sporthal een goede accom modatie voor het Lentecon cert te doen zijn. Heel wat vrijwilligers zijn gedurende een flink aantal uren in de weer geweest om de vele stoe len rondom het podium te rangschikken. De heer Meyer meldde verder dat aanvul ling voor de drie onderdelen; orkest, drumband en majo rettes van groot belang is voor de vereniging. „We zit ten te springen om nieuw talentEr werd een vrij ge varieerd programma uitge voerd, met onder andere muziek uit bekende musicals als My fair Lady en Jesus Christ Superstar. Na de pauze en Non-stop-menu, met orkest, tamboers en ma jorettes. Tot het jaar 1986 is de sporthal jaarlijks, de tweede zaterdag in maart gereserveerd voor deze (toe passelijke) Lenteconcerten. Donderdag 26 maart 20.00 uur: Invulavond formulier Inkomstenbelasting FNV in hotel „Vosman". Zaterdag 28 maart: 20.00 uur: Jaarlijkse medewerker savond „Blauw Wit" in zaal „Vos man". Zondag 29 maart: 14.00 uur Discobal in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 31 maart: 10.00 uur: Bezoek afd. Holten Chr. Plattelands vrouwenbond aan U-Vlees B.V. Verzamelen voor het bedrijf. 20.00 uur: Byeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in ge bouw „Bathanié" Spr. mevr. Vons. 20.00 uur: Byeenkomst afd. Holten EHBO in school „De Noordenbarg" Oraiyestraat. Lezing door dr. W.R. van Couwelaar over „Caraziekten" (longen). Woensdag 1 april: 8.30-16.00 uur: „Open Huls" Luxe brood- en banketbakkerij Hulle- man (zie adv.) Woensdag 1 tot en met zaterdag 4 april grote show traktoren en land bouwwerktuigen in Dieselcentrum Leonard Lang, Europaweg 212, Apeldoorn (zie adv. dealer fa. G.H. Broekhuis en Zn. Dykerhoek) Vrijdag 3 april: 20.00 uur: Toneeluitvoering C.O.C. in „De Kandelaar" (zie adv. en be richt) Zaterdag 4 april: 20.00 uur: Toneeluitvoering C.O.C. in „De Kandelaar". Zondag 5 april: 13.00 uur: Motocross MAC. „De Holterberg" op de Zuurberg (zie adv.) Maandag 6 april: 20.00 uur Voor lichtingsavond Imkersvereniging Holten en stationskoffiehuis Kalf- sterman. Lezing over honing door de heer J.J. Speelziek. 20.00 u.: Openbare Vergadering afd. Holten C.D.A. in „de Kandelaar" spr. mr. J Buikema lid 2e kamer. Woensdag 8 april: 20.00 uur: Bijeenkomt Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in zaal „Vosman" mevr. J.E. Wolters-Boersman, diëtiste Ned. Hartstichting zal deze voorlich tingsavond verzorgen. Zaterdag 11 april: 11.00 uur: Opening dierenpension „Wansink" Rijssenseweg 34 met aansluitend „Open-Huis" tot 16.00 uur. Maandag 13 april: 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo N.B. van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Spr. de heer Olde Rie- kerink, voetadviseur. Dinsdag 14 april: 20.00 uur: Verwerping Supp. Veren. S.V. „Holten" in café Jansen. Deze zondag geen regenbuien, die als spelbrekers optraden, maar de stormachtige wind, die veel af breuk deed aan de kwaliteit van het. spel. Holten 2 - Hoeve Vooruit 2. Met grote vreugde werd de 2e overwinning van Holten 2 begroet. Mede-de gradatie-kandidaat Hoeve V. werd met 3-1 geklopt en gepas seerd op de rangfijst. G.F.C. 2 - Holten 3 Holten is nog volkomen van slag. Tegen de rood-zwarten uit Goor werd een kansloze 3-0 nederlaag geleden. Moge a.s. zondag op eigen terrein de ommekeer komen na 6 achtereenvolgende uitwedstsry- den. Holten 4 - SOS 3 Holten 4 kan terugzien op een uit stekende wedstrijd tegen een zich taai verzettend SOS. De 3-1 zege was verdiend. Holten 5 Almelo 3 Maar ternauwernood wist het vyfde de punten thuis te houden. Een magere 2-1 overwinning na een slechte wedstrijd, maar toch weer 2 puntjes dichter by het kampioen schap. Holten 6 - SDOL 3 Holten liet zich van de goede kant zien. Henk v.d. Pluim met een kop bal en Ap v.d. Bos zorgden voor de verdiende overwinning. (3-0). Holten 7 - P.H. 11 Opnieuw bleek, dat P.H. te sterk is 'A\ De jaarlijkse collecte van het Rode Kruis, afdeling Holten gehouden van 26 mei tot 8 juni 1980 bracht ruim 5 duizend gulden op, exact 5.162.22 gulden. Se cretaresse mevrouw C.P.K. Enklaar-van Andel gaf dit te kennen tijdens de leden vergadering 17 maart in café-restaurant Vosman. Het geld werd bijeen ge bracht door 25 collectan ten, onder supervisie van penningmeester de heer F.H. Kuiper. Mevrouw Enklaar noemde vervol gens in haar jaarverslag de posi tieve werking van een wervingsak- tie, gehouden op 24 juli. Toen werd met een kraampje naast het ge meentehuis stelling genomen, om zodoende Welfare-artikelen en Rode Kruis-produkten aan de man en/of vrouw te brengen. Ten aan zien van de zeer geslaagde boot tocht, 11 september van het vorig jaar werd door mevrouw Enklaar met name mevrouw Koopman- Bouwhuis aangegeven als spil, voor het doen slagen van de tocht. De bloedplasma-avond, 27 oktober in sporthal 't Mossink leverde maar liefst 576 flessen bloed op; al met al een tameiyk positief jaarverslag, waarby mevrouw Enklaar opmerk te: „Na één jaar als uw secreteresse te hebben gefunctioneerd, is enig inzicht verkregen in de verschil lende aspecten van het Rode Kruis- werk. Van de kant van het hoofd- en kringbestuur wordt zorg Ned. Herv. Kerk; 8.30 en 10.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscolle: kerkin terieur, oppasdienst: mevr. Bolink-Koops en Jannie Veltkamp. Geref. kerk: 8.30 u. en 10.30 u. (Vie ring Heilig Avondmaal), 15.00 uur (Nabetrachting) ds. G.W.H. Ped- demors. In alle diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Mevr. Rietman- Jansen, mevr. Beldman-Beltman, mevr. Kruimelaar-Kis temaker (res.), Mevr. Meyerink-Stam, mevr. Beukenkamp-Offringa, Anny Ge- tkate (res.). R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur, zondag 9=30 uur Dijkerhoek: 10 uur ds. J. Broekhuis van Ryssen. Uitgangscoll. kerkin terieur. Okkenbroek; 10.00 uur ds. G. Bou- man. Uitgangscoll. kerkvoogdy. Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3