NAAR EEN NIEUWE DOELSTELLING DONDERDAG KOOPAVOND7| PRESIDENTE NEDERLANDSE BOND PLATTELANDSVROUWEN: ZOEKEN ENQUETTE -.KOFFIE CONCERT SE KOFFIECONCERT SEIZOEN 198011981 IDs Fisser naar Eefde GEVONDEN VERLOREN HflITFRIQ EUBFIIW^RI An Veranderingen Revue/markt Rol van de vrouw vrouwenbeweging BURGERLIJKE STAND Mejuffrouw Gokkink Wk jaar bij het kleuteronderwijs in Holten REKTIFIKATIE Garantie Etalages beschikbaar ACWW: <og éénmaal terug naar de nering van de 50ste ver- aardag van de Neder- andse Bond van Platte- andsvrouwen, afdeling Overijssel 19 maart in de Buitensociëteit in Zwolle. Op die dag werd zo'n drie maal hetzelfde programma jebracht voor een totaal ran plus minus 2200 leden. Mevrouw L.J. van der Veen-Kampherbeek presi dente van de Bond haalde in haar openingstoespraak verleden, heden en toe komst aan van zowel de Plattelandsvrouwen Bond als van de totale ontwikke- iOverzicht van het werk van de di verse commissies van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou- ling van de vrouw in de afgelopen 50 jaar. „Wij heb ben dit 50-jarig bestaan dan ook aangegrepen om ons te bezinnen op een nieuwe doelstelling en de konse- kwenties daarvan voor het werk in de komende jaren. Daarbij voor ogen houdend, dat de Bond geen doel is op zichzelf, maar een middel om vrouwen bewust aan de samenleving te laten deel nemen en daarvoor ver antwoordelijkheid te dra gen", aldus mevrouw Van der Veen-Kampherbeek. „Probeerde men in de beginjaren wat te doen aan de ontsluiting van het platteland, na 1950 kregen we te maken met een sterke verstede lijking. Vrouwen die altijd op het platteland gewoond hadden en veel meer handelingsbekwaam en minder afhankelijk van wat hun mannen zijn. Werd voorheen de zorg voor gezin en hulshouding als taak van de vrouw gezien, nu is zij niet langer uitsluitend een „thuis-moeder" naast een „uit huis-vader", zo zouden nog veel meer punten te noemen zijn". Mevrouw Van de Veen- Kampherbeek ging ook nader in op de ontwikkeling van de vrouwe norganisaties en vrouwenbewe ging. „In de periode 1920-1940 zijn veel vrouwenbewegingen ont staan, ook onze organisatie. Al deze vrouwenorganisaties en bewegingen zijn noodzakelijk, ge bleken, want zo kan elk op eigen plaats en eigen wijze een steentje bijdragen om de gelijkwaardigheid van man en vrouw te bevorderen. In de nieuwe doelstelling zullen dan ook gezien de behoefte onder werpen als vorming en ontwikke ling van de vrouw voorrang krijgen. Teneinde tot een nieuwe doelstel ling te komen denken we aan twee-daagse bijeenkomsten in de komende herfst met leden van af delingsbesturen, vrijwillig kader, kantaktpersonen voor het agra risch werk en door speciale afdelin gen in de afdelingen. De eerder aangekondigde revue Drukte op de handwerkmarkt, waar de 66 afdelingen zelfge maakte dingen verkochten. bleek een enorme trekpleister, evenals de handwerkmarkt. De re vue, onder het motto „Wat er ach ter zittrok volle zalen en be helsde onder andere onderwerpen als vergaderperikelen, wereldbond, op reis, de taak van de vrouw en aan de weg timmeren. Na drie repe tities en erg veel werk achter de schermen vormden zij een prima bijdrage aan het geheel. Volle zalen tijdens de revue vrouwen die van elders kwamen ontmoetten elkaar in de organisa tie en men begreep elkaar niet al tijd volkomen. Als er een wil is, zijn de voordelen van een algemene or ganisatie echter groter gebleken dan de nadelen. De situatie op het platteland onderging behoorlijke veranderingen, alles kwam in een soort stroomversnelling terecht. Er was sprake van een steeds verder gaande mechanisatie, een sterke welvaartsgroei, veel grond was (en is) nodig voor de woningbouw, we genaanleg, industrieterrein en re- kreatiegebieden, waardoor de ver schillen tussen platteland en stad verkleind werden. De versnelling lijkt nu hier en daar tot stilstand te zijn gekomen, de werkgelegenheid ook in de landbouw loopt terug, de inkomensgroei stagneert en de konsekwenties hiervan ervaren ve- len, opk op het platteland dage- lijks", aldus de presidente. „De rol en de positie van de vrouw veranderde mee. Vrouwen werden Met een regelmaat van ongeveer eens per twee maanden worden in de aula van de Scholengemeen schap de bij menigeen bekende koffieconcerten gegeven. Van oorsprong is het zo dat soort gelijke concerten werden gegeven onder verantwoordelijkheid van de Stichting sociaal cultureel werk in Holten, als onderdeel vsn het Schure programma, met als onderdak 't Paalhuus. De belang stelling van veel Holtenaren was gewekt en de accommodatie (40-50 mensen) bleek snel te klein. Vanuit de Stichting werd geadviseerd en gestimuleerd de organisatie (ge zien ook het mikken op verschil lende leeftijdsgroepen) zelfstandig te doen functioneren mevrouw H. Bakker en de heer Riemco Berends en de heer J. v. Wingerden besloten dit op zich te nemen en een goed bezocht kerstconcert, voor het eerst in een nieuwe omgeving, de aula van de Scholengemeenschap was het resultaat. Tussen de 150 en 200 mensen bezochten deze tweede kerstdag een voordracht op oude instrumenten, bespeeld door Rob bert en Anja Lint. ren te komen wat de waardering, maar ook de wensen omtrent ac commodatie, entree prijzen, de soort muziek, aanvangstijd enzo voorts zijn ten aanzien van de kof fieconcerten. Op deze wijze hoopt men (met de uitslagen) ook in de toekomst de concerten voort te kunnen zetten. Geboren: Christina Maria dv H A Hendriks en C M H Brands; Sabine Marianne dv G de Roos en S W M Berkouer; Maria Johanna dv T M A Nieuwveld en J Hofman (geb. te Deventer). Overleden: J. Haverslag, oud 77 jaar, Holten; H Sigger, oud 84 jaar, Holten. Gehuwd: A D Nijland, oud 28 jaar, Holten en J G Markvoort, oud 23 jaar, Gorssel. Ten aanzien van eerder gepubli ceerde openingstijden van de Hol- tense banken is een fout geslopen betreffende RABO bank en de Bondsspaarbank. Vermeld werd dat de RABO bank „doorlopend" geopend zou zijn. Dit is een misver stand, want de RABO bank heeft zijn openingstijden aangepast aan de overige banken en sluit dus ook donderdags tussentijds van 16.00 tot 18.00 uur. 's Avonds is men evenals ABN, NMB en AMRO geopend van 18.00 tot 19.30 uur. De eerder aangegeven middagsluiting van de Bondsspaarbank (17.30) moet zijn 16.30. Geopend is deze bank donderdagsavonds van 18.30 tot 19.30 uur. Het spijt ons met de vorige publicatie verwarring ge sticht te hebben! In het Holtens Nieuwsblad van vo rige week waren uitgebreide leven sbeschrijvingen opgenomen van de beide musici die zondag a.s. te gast zijn in het koffieconcert, te weten de heren Thomas Magyar (viool) en Daudo Poliakine (piano). Niet ver meld werd nog dat beide musici regelmatig schoolconcerten geven. Opvallend is dan dat door de wijze waarop de heer Magyar over de muziek vertelt en die ten gehore brengt hij zijn jeugdig publiek ademloos weet te boeien! En als hij Roodbruine portemonnee, inh. f. 6,50; wieldop; groen/bruin ska teboard; zilveren armbandje met drie knoopjes; Verloren: Rijbewijs t.n.v. H. Be- kkemens; 2 kaneeltalingen (een den); brievenbus; verzekerings plaatje 1981, SJN -«23; Bruine, rechter vingerhandschoen; bruine portemonnee, inh. plm. f. 3000.-; blauwe grasparkiet; dat met de jeugd weet te doen, dan zal hem dat ook tijdens het koffie concert wel lukken. Het pro gramma vermeldt o.a. sonates van Tartine, Hüllmandel en Prokofiev. Voor de aanvang van het koffie concert worden aan de bezoekers enquêteformulieren uitgedeeld. Met behulp van de antwoorden daarop, hoopt de werkgroep koffie concerten haar programma voor het seizoen 1981/1982 te kunnen samenstellen. Een tweede reden dus om zondagmorgen a.s. naar de aula van de Scholengemeenschap te komen! De gebruikelijke gegevens tenslot te: Aanvang concert 11.30 uur; kof fie vanaf 11.00 uur; kindercrèche aanwezig; aula van de Scholenge meenschap; prijs f 5,-; kinderen tot 14 jaar en 65plussers f. 2,50; eerste kopje koffie bij de prijs inbegrepen. Kaartverkoop bij V.V.V., de Schure en de Rabobank en voor de aan vang van het concert in de aula. Ds. D. Fisser te Oldebert, die van de Herv. Gemeente te Holten toezeg ging van beroep had ontvangen heeft het beroep van de Ned. Herv. Gemeente te Eefde aangenomen. Op'16 maart was mej. R. Gorkink kinderen met het optreden van een 12 1/2 jaar kleuteijuf op de open- goochelaar en zijn „hulpje". Ook de bare kleuterschool in de Tuin- eerste en tweede klas van de lagere straat, 's Morgens werd zij met een school waren hierbij. De kinderen versierde wagen van huis opge- genoten geweldig en het was een haald. Alle kinderen van de kleu- daverend succes. Na school werd terschool en lagere school, colle- het feest bij juf thuis voortgezet ga's, ouders en verdere belangstel- met het personeel van de lagere lenden heetten haar van harte wel- school. Het kleuteronderwijs had kom, De kleuters zongen een wel- aan mej. Gorkink 12 1/2 jaar een komstlied en van de kleuters en geweldig goede kracht en we zijn er, ouders kreeg zy o.a. een getekend zo werd op de jubileumviering ge en daarna geborduurd dekbedden zegd, van overtuigd dat zij ook in de overtrekwaarzeergblijmeewas.'s toekomst even enthousiast dit Een garantie werd toegekend door Middags verraste mej. Gorkink de prachtige werk zal blijven doen. de gemeente, een bedrag van maximaal 3000 gulden, bestemd iiiiwi HiiwiHii—iTTinMi—winrvoor zes concerten. Gewezen werd BiULl SLBHÖ Hllb^VlliyLny meer als aanloopsubsidie. De kosten van een koffieconcert schommelen per keer tussen de U ontvangteer,fraaie Parker-Jotter ballpoint ïooo en 1200 gulden. De entreeprijs bedraagt (nog) 5 gulden en bij een nieuwe abonnee Opgeeft. opkomst van plus-minus 200 men sen (waarvan een deel bejaarden en kinderen die 2.50 moeten betalen) I zou men bij het wegvallen van de N I subsidie het komend seizoen in de I problemen kunnen komen. Dit zou Adres: I jammer zijn, omdat met dit soort J concerten duidelijk voorzien wordt Woonplaats: egn ieemte( naast muziekmoge- Geeft op als abonnee lijkheden als bijvoorbeeld de Hol- op het Holtens Nieuwsblad tense muziekvereniging, het Her- nhr /mfivr I vormd kerkkoor, het Holtens ge- mengd koor en het Holtens man- Adres: I nenkoor. Een schakel van verschil- lij lende genres muziek is hierdoor Woonplaats: \j meer compleet. Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half W AENQUETE MjddeIs een en- I quète wil men er nu achter probe- als u een Gebruik deze voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Donderdag twee april start de Holtense Middenstand met de wekelijkse koop avond. Eind februari, tij dens een ledenvergadering van de Holtense Handels vereniging werd door 29 van de 48 aanwezige leden gekozen voor de koopavond op donderdag. Midden standers willen door weke lijkse donderdagaanbie dingen de koopavond extra activeren en een aantrek kelijk karakter geven. Om een éénheid onder de plaatse lijke middenstand te bevorderen is de slogan elke donderdag koopjes regen ontwikkeld, beschut door een stevige paraplu. Of anders ge zegd, alle koopjes onder één noe mer. Er kunnen per pagina 16 ad vertenties worden opgenomen, nu al zijn 40 koopjes doorgegeven. De aktie loopt voorlopig gedurende de maanden april, mei en juni. Dan is bekend dat een eerste aanzet tot een wat ruimere parkeergelegen heid is gerealiseerd (Tuinstraat). De streefdatum voor oplevering van het totaal aan parkeergele genheid in het centrum is één juni. Om nu het geheel van het winkel centrum in Holten gezelliger te maken heeft de Holtense Handels vereniging, in overleg met de DURA besloten om die midden standers die aan de rand van Hol ten gesitueerd zijn een etalage- ruimte in één van de panden aan te bieden, dit alles totdat uiteraard de panden verkocht of verhuurd zijn. Het gaat momenteel nog om 12 etalages, waarvoor volop belang stelling blijkt te zijn. HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan vos-neiaema Tel. 05720-27 86 Red. medewerkers: J. Wiggers, Kolweg 14 tel. 05483-13 56 DJ. Mondeel, Verzetstraat 70 tel. 05483-26 99 Stichtingsbestuur: W.H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo tel. 05490-1 66 66 jAbonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 26 maart 1981 - 33e jaargang - nr. 13

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1