PvÉA-Kamerlid Klaas de Vries: „tea sprake van anarchie" gemeente holten gemeente holten FILM „SLAPSHOT J.S. DE SCHURE EC. PRONK: 25 JAAR 5EMEENTE-AMBTENAAR snr^m.'s landbouwschap wil bemiddelen bu coveco Anarchie Defensie B. EN W. WILLEN VERHARDING VELDDUK UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 3 MAART 1981 RÖNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK HINDERWET TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.0. JUNKT0 ARTIKEL 50 LID 8 WONINGWET WAAROM PAK IK DE FIETS? POSTZEGEIBEURS DRUK BEZOCHT BURGERLIJKE STAND - .HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 MAART 1981 - PAG. 5 Jubilerende gemeenteambtenaar de heer E. K. Pronk wilde zijn jubileum het liefst „stilletjes" la ten verlopen. Dat lukte niet hele maal want burgemeester Van Rappard vond dat een logische l] aanleiding tot het overhandigen II van een enveloppe met inhoud, het best in de vorm van een korte toespraak gegoten kon worden. „Met dit gezellig samenzijn onder strepen we met zijn allen nog eens extra de band onderling en verste vigen we deze", aldus de burge meester. De heer Pronk, afkomstig uit de gemeente Borger, heeft in het ver leden in verschillende plaatsen als gemeentefunktionaris dienst ge- Van links naar rechts burgemeester Van Rappard in een „gezellig on deronsje" met de heer en mevrouw Pronk. daan. Hij is zijn loopbaan begon nen in Borger, heeft daarna in Baüo en Gasselte gewerkt en zit nu vanaf 1 januari 1969 op het gemeentehuis in Holten. HU is inmiddels hoofd van de afdeling Sociale Zaken en Huisvesting. De heer Pronk stelde de belangstelling van collega's, ook van omliggende gemeenten, kring Ryssen en Divosa, zeer op prijs. De burgemeester wenste de heer Pronk (48) nog een lang ambtelijk en persoonlijk leven toe temidden van zUn vrouw en kinderen. ,Als een democratische samenle ving niet in staat is om in de meest primaire behoeften van mensen te voorzien, zoals werk en een be taalbare woning, dan komt er ge garandeerd revolutie". Dit zei de heer Klaas de Vries uit Pijnacker j.l. maandagavond in hotel Vosman tijdens een open bare vergadering welke was geor ganiseerd door de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid. De Vries is lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. voorzitter van de vaste Kamerkommissie voor De fensie. De Vries deed zijn uitspraak op vanuit de zaal gemaakte opmer kingen als zou Nederland, gezien de kraakakties, betogingen en rellen bezig zijn in anarchie te vervallen. De Vries echter zei hier niets van te geloven. Hij schreef het af en toe uit de hand lopen van de openbare orde met name toe aan het ziekte beeld van een democratische sa menleving aan de ene kant die blijkbaar niet in staat is te voorzien In de meest elementaire behoeften van mensen zoals een woning en werk terwijl diezelfde samenleving de mensen anderzijds steeds nieuwe en mooiere dingen voor ogen stelt. „Als je jonge mensen eerst verplicht om een goede oplei ding te volgen en ze daarna hun militaire dienstplicht laat vervul len en vervolgens tegen hen zegt dat er geen werk en ook geen wo ning voor hen beschikbaar is dan vraag je als samenleving, om pro blemen. Als je in Nederland de ge weldige woningnood ziet en tege lijk nog goede woningen ziet afbre ken omdat op die plaats kantoren moeten verrijzen dan vind ik dat een barre schande", aldus De Vries. Sprekend over het onderwerp „Vrede en Veiligheid" was spreker van meing dat de invloed van West Europa op de beide supermachten Amerika en de Sovjet Unie om te komen tot het doorbreken van de wapenwedloop uiterst gering kan zijn omdat beide supermachten volledig zelf de mate van hun be wapening wensen te bepalen. „Wat wij wel kunnen en zeker ook moe ten doen is de veiligheidssituatie in Europa beïnvloeden. Ook kan West Europa een belangrijke rol spelen in de rest van de wereld omdat anders het gevaar dreigt dat het slechte bewapeningsvoorbeeld van de supermachten ook in de rest van de wereld slecht zal worden ge volgd", aldus spreker. Verder was hij van mening dat de Russen be slist niet uit zijn op een konfliksi- tuatie of bezetting van West Euro pa. „Waar de Russen wel ontzet tend op uit zijn is om als super macht in de wereld even serieus te worden genomen als de Amerika nen met wie ze zeker in evenwicht zullen willen blijven. Vanuit dat licht bezien zullen de Russen ook nooit toestaan dat op hun in vloedssfeer een wezenlijke inbreuk wordt gemaakt, zoals ook de Ame rikanen dat ook niet doen. Kortom, De Vries was van oordeel dat beide supermachten met name bezig zijn met het versterken van him eigen 1. aan de heer F.W. Oosterkamp vergunning verleend voor het veranderen van de woning Oude Deventerweg 1; 2. aan Ennia Recreatiebedrijven vergunning verleend voor het plaat sen van een demontabele autobox bij het perceel Landuwerweg 17; 3. aan gebr. Dikkers vergunning verleend voor het aanbrengen van een lichtreclame t.b.v. het kegelcentrum Dorpsstraat 20; 4. aan de heer J. Nijland vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij het pand Borkeldsweg 85; 5. aan Café-Restaurant „Het Bonte Paard" B.V. vergunning inge volge de Drank- en Horecawet verleend voor het uitoefenen van het restaurant- en slijtersbedrijf in het perceel Deventerweg 87 U KUNT ZICH VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF, DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT IN VERBINDING STEL LEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETA RIE In de periode van 18 maart tot en met 23 maart a.s. zal in deze gemeente weer een röntgenologisch borstonderzoek plaatsvinden. De meeste gevallen van snel voortschrijdende en ernstige longziekten komen voor bij mannen boven de 40 jaar. In verband hiermede wordt in deze groep het onderzoek jaarlijks uitgevoerd. Bij de andere bevolkingsgroepen kunnen langere tussenpozen in acht worden genomen. In deze gemeente zal dit jaar het onderzoek plaatsvinden voor alle inwoners van 40 jaar en ouder Het onderzoek zal worden gehouden in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, alhier Doel van dit onderzoek is het zo vroeg mogelijk signaleren van allerlei afwijkingen en ziekten van longen, hart en andere in de borstkas gelegen organen. De praktijk heeft geleerd dat op een röntgenfoto verschillende ziekten en afwijkingen al te vinden zijn, lang voordat de drager zoveel klachten krijgt, dat hij een arts consulteert Onder deze ziekten neemt longkanker een voorname plaats in. De longkankerpatiënten die nog genezen kunnen van deze ziekte behoren bijna allen tot de (kleine) groep die via een röntgenfoto is ontdekt In de volgende gevallen behoeft men niet deel te nemen aan het onderzoek: 1. bij ziekte; 2. wanneer men korter dan twee maanden geleden is onderzocht; 3. wanneer men regelmatig onder controle staat van het districtsconsul tatiebureau; .4. wanneer men regelmatig via het bedrijf waarin men werkt wordt onderzocht Indien u niet aan het onderzoek deelneemt, wilt U dan wel uw oproep kaart-ondervermelding van de reden van nietdeelneming-terug zenden aan het gemeentehuis! Inlichtingen over het onderzoek kunnen worden gevraagd ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken bij mevrouw R. Dekker-Arends, tel. 1666, toestel 22 De kosten van deelname bedragen f 5,25. Men wordt verzocht zoveel mogelijk op het op dc oproepingsJcaart aangegeven tijdstip te komen en gepast geld mede te nemen Wanneer personen uit één gezin op verschillende tijdstippen zijn opgeroepen, dan is het toegestaan om gezamenlijk op één van die tijdstippen te komen In het Groene Kruisgebouw zullen voldoende helpsters aanwezig zijn om een vlotte gang van zaken te waarborgen met kleding enz. TERINZAGELEGGING ONTWERP-BESCHIKKING (art. 24, lid 2, Wet ABM) Op de secretarie van de gemeente Holten ligt vanaf maandag, 16 maart 1981 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede op dinsdagavond in de Sporthal 't Mossink van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van de Overijsselsche Autobusdiensten (Oad), Burgemeester van der Borchstraat 2, 7451 CH Holten om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pompstation voor benzine en gasolie voor eigen gebruik op het adres Burg. van der Borchstraat 2 te Holten, kadastraal bekend gemeente Holten, sectie E.nr. 3375 Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens op de aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder de aan de ontwerp-beschikking verbonden voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór maandag, 30 maart 1981 Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de schietvereniging „De Zaagmolen", p.a. Maneschijnsweg 35 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het verbouwen en vergroten van het diepvriesgebouwtje op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie E nr's 2947 en 3364, plaatselijk gemerkt Maat- mansweg 1, tot schietoefeninggebouw Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend uitbreidingsplan in onderdelen „Dijkerhoek" dan wel met het op 7 augustus 1979 vastgestelde (nog niet onherroepelijk geworden) be stemmingsplan „Dijkerhoek", omdat gebouwd zal worden buiten de op laatst genoemd bestemmingsplan aangegeven bebouwingsgrens dan wel op grond met de bestemming „bijzondere doeleinden, categorie R (religieuze voorzieningen)" Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met een in voorberei ding zijnde herziening van het nog niet onherroepelijk geworden be stemmingsplan „Dijkerhoek" bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van dit plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 16 maart 1981, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het onderhavige bouwplan van de schietvereniging „de Zaagmolen" bij ons college in te dienen De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan „Dijkerhoek" en het ontwerp van een herziening van ge noemd bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Holten, 12 maart 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris De voorstellen van B en W tot het verharden van de Velddijk, herbestrating en vervanging van de verlich ting van het eerste gedeelte van de Kolweg, en de aan koop van grond met opstal len van de Diakonie der Hervormde Gemeente vormen zo ongeveer de be langrijkste punten uit de agenda van de gemeente raad voor maandagavond 16 maart a.s, welke (open bare) vergadering vanaf half acht zal plaatsvinden ten gemeentehuize. Verharding Velddijk Omdat onverharde wegen niet meer voldoen aan de eisen die het moderne landbouwverkeer stelt, stellen B en W de raad voor over te gaan tot verharding van de Veld dijk tot een verhardingsbreedte van 4 meter en daarvoor een kre diet beschikbaar te stellen groot f282.450 - en af te zien van de hef fing van baatbelasting. In de re- konstruktiekosten van deze 1350 meter lange Velddijk is door de Landinrichtingsdienst een rijks bijdrage toegekend van 50% voor het kultuurtechnische werk en 100% voor de landschappelijke voorzieningen, op basis van maxi maal f205.500.- voor de eigenlijke verharding en f 2.450.- voor beplan ting etc. Deze totale subsidiekos- ten zijn echter gebaseerd op een maximale verhardingsbreedte van' 3 1/2 meter. Wijzend op de steeds groter wordende landbouwmachi nes vinden B en W echter een weg- breedte van 3 1/2 meter te smal en stellen de raad dan ook een weg- breedte van 4 meter voor. Tijdens de bespreking in de kommissiever gaderingen heeft zich, zowel in de kómmissie gemeentewerken als in de kommissie financiën, beide één lid uitgesproken voor een weg- breedte van 3 1/2 meter. In de raadsvergadering kan over dit agenda-punt derhalve een „duel op „Aangezien in het investerings schema 1981 reeds een krediet is geraamd van f 46.500 - voor herbe strating van de Kolweg (le gedeel te) is het gewenst deze werkzaam heden op korte termijn ter hand te nemen daar uit de Kolweg vry ko mende gele straatklinkers ver werkt zullen worden in het aan te leggen dorpsplein in het centrum van het dorp". Aldus motiveert B en W een voorstel aan de raad tot herbestrating van het eerste ge deelte van de Kolweg. Tegelijk met de geplande werkzaamheden stel len B en W de raad voor tegelijk ook de straatverlichting, vanaf de Dorpsstraat tot aan de kruising A.J. Goldsteinstraat, te vernieu wen. Hiervoor worden de kosten geraamd op f28.460.- excl. BTW. Deze kosten zijn eveneens opge nomen in het investeringsschema voor 1981. De totale kosten bedra gen derhalve f75.000.- Aankoop grond en wo ning. Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan „Bedrijven terrein de Haar H" dient de ge meente Holten de beschikking te krijgen over enige percelen grond ter grootte van in totaal ongeveer 1.03.50 ha, alsmede de woning gele gen aan de Aaltinksweg nr. 7, thans eigendom van de Diakonie der Hervormde Gemeente alhier. De diakonie heeft zich bereid ver klaard deze onroerende goederen aan de gemeente te verkopen tegen een getaxeerde prijs groot f 169.500.- incl. alle met de aankoop van verband houdende vergoedin gen, zulks onder o.m. de volgende voorwaarden. Vanaf de datum van het raadsbesluit tot aan de beta ling van de koopprijs zal de ge meente een rente-vergoeding beta len op basis van 8% per jaar Verder een eigen rol dient te vervullen dat erop gericht is een gewapend kon- flikt te voorkomen door een situa tie van ontspanning in Europa te voorkomen. .onderzoeken op welke wijze men een bijdrage kan leve ren aan het oplossen van de mei. neu versberiteii van uuii eigen -rT-, West Europa in dit belangenspel Het Landbouwschap gaat problemen bij het vleesver werkende concern Coveco, waar tussen de 500 en 900 banen dreigen te verdwij nen. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap wil hierover op de kortst moge lijke termijn met alle be langhebbenden overleggen. Om Coveco weer gezond te kunnen maken moet. onder meer een oplossing worden gevonden voor de financie- ringsproblematiek. Het Landbouwschap is bereid hierbij te bemiddelen. 9? volgende week woensdag als geheel. Dit branche- ook aan de orde stellen in onderzoek, dat volgende het maandelijks gesprek maand officieel begint, zal met minister Braks van worden verricht door een Landbouw en Visserij. Het structuurcommissie be- Landbouwschap is op het staande uit vertegenwoor- ogenblik al betrokken bij digers van de overheid, het het doorlichten van de bedrijfsleven, de vakorgam- vleesverwerkende industrie saties en de Nehem. Komend weekend valt er in volle teugen te genieten van keiharde kerels die een sport bedrijven die de offi ciële titel heeft meegekre gen van ijshockey, maar in werkelijkheid lijkt op een mixture tussen rugby en voornoemde sport. vanaf hall tien (21.30 uur) en zon dagmiddag vanaf half drie (2.30 uur) is dus veel gooi-, glij- en smijt werk op het witte laken van Jeugd- sociëteit de Schure. Veel filmple- zier en tot ziens in J.S. de Schure. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap zal de gang van zaken bij Coveco Staaltjes van hard ijshockey zult u ongetwijfeld weieens op het kastje hebben gezien, nietefg zachtzinnig maar leuk om te zien. Maar wat er De 2e Lustrumbeurs die zaterdag in de film Slapshot uitgehaald door de Holtense Postzegelclub handelaren een aantal zegels ko pen om hun collectie aan te vullen. Geen parkeerproblemen kent. Bij huis kan beginnen. Je nieuwe ideeën geeft. Op de smalste paadjes kan. File-rijden overbodig maakt. De natuur dichterbij brengt. Je vrij en ongebonden maakt. Ontspanning door in spanning geeft. Omdat fietsen: Gezond is. Fit maakt. Mobiel maakt. Overal mag. Slank houdt. Goedkoop is. Zo vlot gaat. Gezellig is. Geruisloos gaat. Frisse lucht biedt. Milieubeschermend is. Contact met anderen be vordert. .H.P.C." werd gehouden in de aula van de Scholengemeenschap is weer een succes geworden. Er wer den heel wat zegels geruild en ook de verzamelaars die zegels te ver kopen hadden deden over het al gemeen goede zaken. Ook de ver kopers van munten die voor de eerste keer op de beurs in Holten aanwezig waren kwamen aan hun trekken. Wat dacht u van vijftig gulden voor een in 1913 „geslagen" cent! Jongelui die nog niet zo ruim in de centjes zitten konden zo als altijd voor een zacht prijsje bij de wil ze de ploeg opdoeken. De spe- zullen de taxatie- en notariskosten Iers willen hun laatste wedstrijd op overleden: G. Bergman-Dake, oud ad f3.500- voor rekening van de de klassieke manier spelen. Al> 83 jaar> Holten (overl. te Hengelo gemeente komen. Voorde aankoop gauw blijkt dit een grote vergis- q.). van genoemd onroerend goed stel- sing, want in de eerste helft neemt ondertrouwd: J. A. Bargboer, oud lenB en W de raad dan ook voor een die tegenstander een gigantische 26 iaar, Holten, en B. Smedinga, krediet beschikbaar te stellen voorsprong. In de tweede helft ne- OU(j 22 jaar, Holten, groot f 173.000.-welk bedrag geheel men ze op hun eigen manier revan- Gehuwd: R. Schipper, oud 24 jaar, ten laste van dit bestemmingsplan che en hopen zo dat hun toekomst Holten en H Beldman oud 19 jaar[ Vrijdagavond Holten. wordt slaat alles, dan is een ijshoc- keywedstrijdje zoals we gewend zijn maar kinderspel. Waardoor deze edele sportelementen van rugby in zich krijgt kunt u in het volgende relaas vernemen. Reg Dunlop is coach van het ijshockey- team ,the Charlestown Chiefs'. Hij heeft het niet gemakkelijk, want zijn ploeg verliest alle wedstrijdea Hierdoor dreigt het gevaar dat het team zal worden ontbonden. Met de komst van drie nieuwe spelers lijkt het probleem opgelost. In plaats van ijshockey wordt er nu een soort rugby op de schaats ge speeld. Het team wordt meer be rucht dan bekend, maar deson danks stijgt hun marktwaarde. Dunlop gaat met de eigenaresse praten, doch ondanks het succes Overzichtje goed bezochte postzeQelbeurs.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9