Resultaten Blauw Wit UITVOERING S.V. BA.T.0. SPORTIEF EVENEMENT Blauw Wit pakt volle winst in spannende streekderby: 2-3 SENIOREN Schietwedstrijden Resultaten volleybal- kompetitie „Mintonette' JUBILEA Programma „Blauw Wit' Y J schoon- feel belangstelling van de lijde van de ouders van de Mnderen was er tijdens de Sitvoering van s.v. B. A.T .O. Deze gymnastiekuitvoer- fcg bleek een prima geor ganiseerde en goed ge- Jplande aangelegenheid te: B&in. Het programma dat. lBoor de heer van 't Holt aam elkaar word gepraat em Hoor de leider de heer v.d. Berg van technische infor matie werd voorzien, was een snelaansluitend, goed op elkaar afgestemd geheel. Er waren maar liefst 23 on derdelen die zaterdag 7 maart op het programma stonden en de sporthal 't Mossink stond dan ook bol van kindergeroezemoes en het aan en afvoeren van toestellen. Beden te meer om een pluim te geven aan de vele organisatoren voor ,een glad en snel verloop van aktiviteiten. In zijn welkomswoord zette de heer Van 't Holt, zoals hij zelf zei „de beide Marietjes" in het zonnetje, doelend op de twee bestuursleden die een verhaal uitbeeldden van kabouters rondom een paddestoel. Dan kwamen onderdelen aan de orde als de brug, kasten, lange mat oefeningen, de hoge bok, turnen door de selectiegroep onder leiding van Nel Hofstede (deze gaf trou wens zelf ook een knap staaltje van haar kunnen ten beste, samen met co-assistent Gerard v.d. Berg) oe feningen met papieren slingers en toestellen-loop. Ongeveer 400 kin deren hebben aan de uitvoering deelgenomen. Veel vrijwilligers zorgden voor de snelle opkomst van de kinderen en de heer v.d. Berg, al tien jaar leider van B.A.T.O. was steeds druk in de weer met het geven van aanwijzin gen. Ter gelegenheid van de uit voering was de selectie gekleed in een nieuw tumpakje, beschikbaar gesteld door de fa. Stokkers uit Holten. De pakjes blijven eigen dom van B.A.T.O. en worden aleen gedragen tijdens officiële uitvoer ingen en wedstrijden. De muziek waarop de verschillende oefenin gen uitgévoerd werden was uitge zocht en werd ook verzorgd door de heer Ab Eggink. De verlichting, steeds erg mooi afgestemd qua sfeer werd door Johan van Brum- men verzorgd. Tijdens de pauze, die overigens door een prima groep acrobaten werd opgevuld, werden loten verkocht, waarvan na afloop de verschillende prijswinnaars en hun prijzen (dressboy, platenkof- fers, een taart een tafeltennisspel, een voetbal etc.) bekend werden gemaakt. De heer Van 't Holt sloot samen met een „ploeg maaksters" de B .A.T.O. uitvoering, die dankzij de goede medewerking van een ieder tot een prima en zeer positieve avond bestempeld kan worden. V.l.n.r. mevrouw M. Eggink-ten Velde, BATO-voorzitter C.J. van 't Holt en mevr. M. Meinsma-Kooij De uitvoering bleek een lang, avondvullend programma te heb ben en gezien het tijdstip werd de spits afgebeten door de kleuters, In de als altijd moeilijke „streek derby" tegen de Markvogels in Markelo wilde Blauw Wit laten zien dat de thuisoverwinning aan het begin van dit seizoen geen toe valstreffer was geweest. Het werd in Markelo dan ook een sfeervolle wedstrijd (met luide aanmoedi gingen van beider supporters) waarbij Blauw-Wit uiteindelijk aan het langste eind trok. Vijf mi nuten voor tijd besliste Gerard Aanstoot met een magnifiek af standschot de wedstrijd en be paalde hiermede de eindstand op 3-2 voor de Holtenaren. rug, het spel bepaalde. Hoewel de nauwkeurigheid van diverse pas ses te lijden had onder de harde wind over het veld, bezorgden de snelle vleugelaanvallers Aanstoot en Kees van Dijk de Markvogels- verdediging veel moeilijkheden. In de 12e minuut kon de Markelo- doelman een voorzet van Jan Paalman net niet meer bereiken maar tot opluchting van alles wat Markelo was „waaide" de bal over. werkt (0-1). De eerste gevaarlijke bal op het doel van Eddy v. Dijk kwam pas na ruim een kwartier. De vrije schop op de rand van het 16-meter gebied ging echter rake lings naast. Ondanks de sporadis che tegenstoten van de Markvogels bleef Blauw-Wit in de eerste helft het spel bepalen. Men miste echter het geduld en de nauwkeurigheid om de gecreëerde kansen te benut ten. Schoten uit de tweede lijn van Jan Verveda en Gerrit Stam wer- Marie Meinsma-Kooy en Marietje valstr~ffer was geweest. Het werd en Kees van Dijlt de Markvogeis- Jan verveda en Gemt stam wer- Eggink-ten Velde. Beide zijn gedu- OQk een sfeervolle verdediging veel moeilijkheden. In den door de Markelo-doelman tot rende 25 jaar bestuurslid van de iuide aanmoedi- de 12e minuut kon de Markelo- corner verwerkt, vereniging en kregen een gouden hanger met de inscriptie s.v. B.A.T.O. Mevrouw Meinsma nam tevens op deze avond afscheid als bestuurslid van de vereniging. Verreweg de meeste leden van s.v. BA.T.O. zijn jonge meisjes (8-14 Amper twee minuten later moest de Markelo-doelman gestrekt naar de hoek om een afstandschot van jan Harbers te keren. De slecht Direkt na het beginsignaal van weggewerkte bal werd door de at- scheidsrechter Koopmans was het tent mee opgekomen Kees v. Dyk Blauw-Wit dat, met de wind in de genadeloos tegen de touwen ge- Heel voorzichtig is j.l. zondag de voetbalcompetitie hervat. De re gen bleek opnieuw de grootste spelbreker te zijn. Holten 2-P.H. 3 1-1 Holten 2 trad thuis tegen PH aan met de vaste wil de rode lantaarn aan een ander over te dragen. Het veld was glad maar redelijk be speelbaar, toen scheidsrechter Middelkamp het beginsignaal gaf. Nadat de wederzijdse krachten wa ren afgetast, nam PH de leiding door de centrumspits, die doortas tend optrad en doelman Deyk met een schuiver het nakijken gaf. Hol ten wankelde en meermalen moest 'aan de noodrem getrokken worden, 'gelukkig zonder gevolgen. In tegendeel, Richard Egberts kreeg 'een trough-pass aangespeeld, die thij vakkundig verzilverde. De thee bleek weinig inspirerend te werken. Ook nu bleek de voorhoede zich 'weinig kansen te kunnen schep pen. De achterhoede moest allert reageren door de bal van de doellijn 'pe halen. In de laatste minuut had Jan van Mullem de wedstrijd nog bijna in Holtens voordeel beslist, jtoen hij een corner ineens op de slof nam, maar het doel op een haar miste. Hector 2-Holten 3 4-1 polten gleed in Goor lelijk uit. Als jexcuus kan gelden, dat men flink in de blessures zat. Zondag a.s. tegen ^^^ned^egradatl^kandidaat Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" om het club kampioenschap gehouden wed strijden, werden de volgende resul taten behaald: Luchtgeweer klasse A: 1. G. Koopman 179 p.; 2. G. J. Schuppert 173 p.; 3. G. H. Paalman 167 p.; 4. Dick Jansen 165 p.; 5. H. J. Nekkers 161 p.; 6. B. Arfman 154 p. Klasse B: 1. G. A. Haverslag 166 p.; 2. D. J. Nijendijk 158 p;; 3. A. Paal man 147 p. Klasse C: 1. H. Vincent 140 p.; 2. D. Geels 138 p. corner verwerkt. Op slag van rust wierp het offensief van Blauw-Wit toch nog zijn vruch ten af. De mee opgekomen Gerrit Stam werd'binnen het strafschop gebied onreglementair tegen de grond gewerkt! Jan Verveda maakte geen fout en schoot de toe gekende penalty beheerst in (0-2). Direkt na de rust gingen nu de Markvogels met „ruggesteun" van de wind energiek in de aanval. De Blauw-Wit verdediging trachtte de zaak onder controle te houden, doch ging onder druk in de fout, hetwelk in de 8e minuut leidde tot een misser van doelman Eddy v. Dijk, die in een reflex daarna een tegenstander hinderde in het spe len van de bal. De scheidsrechter wees gedecideerd naar de 11-meter stip! Aanvoerder Zweers van de Markvogels greep dit kado'tje met beide handen aan en verkleinde de achterstand tot 1-2. Blauw-Wit probeerde incidenteel wat terug te doen maar de werkelijk goede kan sen waren in deze periode schaars. In de 20e minuut loste Jan Verveda een afstandschot dat van de keeper terugstuitte. Er was echter geen Blauw-Witter om het karwei af te maken. Een minuut later volgde een koude douche toen een vrije trap van de Markvogels dóór de handen van keeper Van Dijk in het net verdween. (2-2). Blauw- Wit leek van slag en Markvogels rook meer mogelijkheden. Bij dit laatste bleef het echter voor de Markvogels, want dè betere kansen in het laat ste kwartier kwamen van Blauw- Wit-zijde. Bij de Holtenaren kwam Richard Beldamn in het veld voor Kees v. Dijk. Hij was die twee maal met keiharde schoten de Markvogels-goalie opnieuw op de proef stelde. Nadat zowel Jan Paalman als Gerrit Stam him scho- 1 ten over het doel zagen verdwijnen was het in de 40e minuut Gerard Aanstoot die, na zich vrij gespeeld te hebben, het beslissende schot loste waarop de Markvogels- doelman kansloos was. (2-3). Hoe onverklaarbaar het (voet- bal)leven is, blijkt uit het spel van Blauw Wit 5 in het jaar 1981. Uit de laatste twee wedstrijden drie pun ten, terwijl er daarvoor nog geen enkel punt was binnengehaald. Dit hernieuwde leven zal de één- krukkige Gerrit Dikkers goed doen en zijn herstel zeker sterk bevorde ren. Hie en daar werd zelfs gefluis terd dat het nu pas weer nut had om te winnen, omdat de gediplo meerde journalist van Blauw Wit 5 na zijn uitstapje naar België weer terug was en er dus over hun ver richtingen geschreven kon worden. Blauw Wit 5 een typisch verwaand publiekselftal? Hoe het ook zij, ein delijk na een half jaar weer winst Voor rust had Blauw Wit de wind tegen, waardoor ze beter in hun spel kwamen dan de gasten. Het was Renger G. Veldhuis die met een magnifiek schot de score open de. Hij dacht zelf dat het kwam door z'n nieuwe voetbalschoenen. Heel bescheiden! Vervolgens scoorde de technisch sterk be gaafde Bekkemens 2-0 uit een sub tiel aangeven van Withaar. Het ge luk dat Blauw Wit vaak ontbeert was nu op haar hand. SWN had een paar prachtige kansen, doch de paal, de wind of de keeper wisten een tegendoelpunt te voorkomen. Na de heerlijke Herenburger" in de rust meende Blauw Wit de hele wereld aan te kunnen. Binnen 1 minuut was deze illusie reeds in gruzelementen. Een nieuw fraai ge coiffeerde jongen bij SWN sla lomde door de nog in hoger sferen verkerende achterhoede van Blauw Wit en scoorde beheerst 2-1. Blauw Wit besefte dat het zich fel ler moest inzetten. SWN rook de gelijkmaker maar vond toch steeds een Holtenaar in de baan van hun schot. Het was zelfs Blauw Wit dat de genadeklap gaf. Hans Aanstoot counterde en schoot raak (3-1). Hij deed dit op een wijze alsof hij uit het Braziliaanse nationale elftal kwam. S.V .VN. gaf de moed op. De Golf-wagencoureur Van Linden- berg maakte er zelfs nog 4-1 van. Cor Breukenkamp leidde de wed strijd rustig en met overzicht. We zijn benieuwd of dit verwaande team van Blauw Wit zijn zegereeks wil voortzetten of dat ze menen dat er geen sleur mag ontstaan. In de achttiende ronde liep Van de Knaap verder uit op zijn achter volger, Ton van Oijen, doordat deze verrassend door Beijer werd verslagen. Koelemaij boekte een overwinning op Dinant van Beek via een mat op de onderste lijn. Van der Knaap verdedigde zich tegen Scheperman met de Pirc- verdediging, welke bij uitstek ge schikt is om tegen allerlei ope ningszetten te gebruiken. Sche perman kwam beter uit de opening, maar Van der Knaap wist op sluwe wijze zijn stelling te verbeteren. Na ruil van de dames werd de vrede l spoedig getekend. Ton van Oijen moest met zwart de f4-opening van Beijer bestrijden. Hij zette een aanval op, welke hem een kwaliteit opleverde tegen twee pionnen. De rochade was er echter bij ingeschoten, hetgeen Beijer in staat stelde om met succes terug te slaan. Er ontstond een eindspel waarin Beijer paard, loper en vier pionnen had, tegen Van Oijen toren en drie pionnen. De winst was daarin voor Beijer niet zo moeilijk. Koelemaij kreeg tegen Dinant van Beek het Damegambiet op het bord. De dames werden al snel ge ruild en er was eigenlijk weinig aan de hand, totdat Van Beek een matdreiging over het hoofd zag welke onmiddellijk besliste in het voordeel van Koelemaij. Blits maakte er tegen Ten Brinke Siciliaans van, waarbij de laatste zijn d-pion niet, zoals gebruikelijk, twee velden opspeelde, maar slechts één. De f-lijn werd geopend, waarna er veel werd geruild en tenslotte een remisestelling over bleef. Roele koos voor de Tarraschverde- diging. Na twaalf zetten moest zijn tegenstander, Wim van Oijen, al in remise door de herhaling van zet ten berusten, op straffe van dame- verlies. Holten 5-Bomerbroek 2 4-1 Holten 5 zette haar tegenstander onmiddellijk onder druk, om zo snel mogelijk een doelpunt te for ceren. Geholpen door de rechter vleugelverdediger van Bomer- broek, die zijn eigen doelman pas seerde, gingen de rood-zwarten fu rieus door. Henk Veneklaas zorgde voor de tweede goal op aangeven aen, van zijn broer, een fantastisch Gezien de grote belangstelling voor doelpunt! Na de thee kreeg Johan Klasse D: 1. B. Paalman 145 p.; 2. Jdeze ^^strijd heeft het bestuur Veneklaas het plotseling op zijn ten Wolthuis 135 p.; 3. B. Tromop van Blauw-Wit besloten een sup- heupen. Hij passeerde de blauw- 119 p.; 4. E. Tromop 97 p.; 5. W. p0rtersbus te laten rijden naar Al- Hufman 88 p. meia vertrek 14.45 u. vanaf Luchtpistool open klasse: 1. G. H. Meermanskamp". Paalman 163 p.; 2. A. Schuppert 140 D.V.O.-BLAUW-WIT Zaterdag 14/3 moet Blauw-Wit in Almelo aantreden tegen koploper D.V.O. De Almelo'ers gaan aan de leiding op de voet gevolgd door Blauw-Wit met één punt achter stand. D.V.O. liet afgelopen zater dag geen steekje vallen en won in Hellendoom met 4-1 van VESOS, daar waar Blauw-Wit enkele weken daarvoor Vesos met 5-0 verlagen had. Aangezien de 3-0 thuisneder laag de Blauw-Witters nog steeds niet lekker zit, belooft dit een spannende partij voetbal te wor den! SWN Cl - BLAUW WIT Cl Na de winterstop, waarin de zaal competitie werd afgewerkt, startte Cl zaterdagmiddag in Nijverdal het buiten gebeuren in een stro mende regen op een nauwelijks be speelbaar veld. De spelers hadden duidelijk grote moeite met het zware veld en er werd aan beide kanten veel balverlies geleden. De ruststand van 0-0 was dan ook ge zien het spel een goede afspiege ling. Na rust eenzelfde vertoning, kort voetbal en veel balverlies. Toch kon Henk in de 15e minuut een goed aangespeelde bal mee nemen vanaf het middenveld en hij scoorde beheerst 0-1. Dat dit ook de eindstand werd was te danken aan het hele elftal dat bereid was te blijven vechten en zeker ook aan het prima keeperswerk van Bert die geen foutje maakte en attent reageerde toen een Blauw Witter de bal verkeerd op de schoen kreeg en bijna in eigen doel schoot. Een wedstrijd zonder hoogtepunten maar Blauw Wit pakte opnieuw beide puntjes. Aaftink was de gehele avond tegen Verlaan in touw. In het Aangeno men Slavisch verdedigde zwart de gambietpion, hetgeen ongebruike lijk is en meestal foutief afloopt. Ditmaal ging het goed en won Ver laan nog twee pionnen. Tenslotte kwamen zij in een dame-eindspel, dat uiteraard door Verlaan gewon nen werd in verband met zijn drie extra pionnen. De uitslagen: Scheperman-Van der Knaap remise; Beijer-T. van Oijen 1-0; Koelemaij-D. van Beek 1-0; Ten Brink-Blits remise; W. van Oijen-Roele remise; Aaftink- Verlaan 0-1. Maandag volgt de negentiende ronde van de interne kompetitie. De spelers kunnen elkaar nu voor de derde keer ontmoeten. witte achterhoede als in zijn beste jaren. Ook de keeper was kansloos op zijn schuiver. Nadat Klein Vel- derman voor de vierde treffer zorg de, kreeg Bomerbroek de kans de eer te redden. Holten 5 had op-j nieuw haar klasse bewezen. MW 10-Holten 9 1-1 MW en Holten deelden opnieuw de wedstrijdpunten. Na een minder serieus carnavals-weekend gingen de veteranen traditiegetrouw fana tiek ten strijde, want winnen is nog steeds de grootste genoegdoening in het voetbal. Luctor 9-Holten 111-1 Holten 11, dat sinds de 2e novem ber geen bal meer had aangeraakt, trof in de Almelërs een stugge tegenstander. Wanneer dit elftal weer wat ingespeeld raakt, moet een hogere plaats dan de achtste haalbaar zijn. Enter 10 zal zondag zeker warm onthaald worden. PROGRAMMA Vrijdag 13 maart: 21.30 uur: Katers 1-heren 2 (Alme lo); 21.30 uur: RAC 3-Heren 1 (Al melo). Zaterdag 14 maart: 12.00 uur: Jongens adsp. B-Volley zexer warm oiiuiauiu wwucn. '68 Zeelte (Almelo); 12.00 uur: Meis- P.S. De overige wedstrijden werden jes adsp. BB-Zwaluwen (Almelo). ■- 19 00 uur: Meiisies adsp. BA-Volley (Almelo). 14.45 uur: RAODames 1 (Almelo). Vrijdag 20 maart: 19.30 uur. Jongens adsp. A-Tomado; 19.30 uur Meijsjes adsp. AB-Robey SDG; 19.30 uur: Dames 2-Nieuwland; 20.30 uur: Dames 4-RAC 4; 20.45 uur: Dames 1-Dynamo; 21.30 uur: Heren 2-Zwaluwen 6; 21.30 uur: Heren 1-Vrivo 2. SENIOREN: DVO 1-Blauw Wit 1, 2.30 uur, ver trek 1.00 uur. DVO 2-Blauw Wit 2, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. DES 6-Blauw Wit 3, 12.00 uur, vertrek 11.00 uur. Enter V. 8-Blauw Wit 4, 11.15 uur, vertrek 10.30 uur. Blauw Wit 5-MVV '69 3, 2.30 uur, vertrek 1.30 uur. Blauw Wit 6-Excelsior 14, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur. Zaalvoetbal: Sporthal 't Mossink, donderdag 19 maart, 22.00 uur: Blauw Wit 1-W'school 3. JUNIOREN: Blauw Wit Al-Twenthe Al, 2.30 uur. Blauw Wit Bl-Rood Zwart B3, 12.30 uur. Blauw Wit Cl-Holten Cl. Blauw Wit C2-MW '69 Cl, 11.30 uur. Enter C2-Blauw Wit C3, 1.00 uur, vertrek 12.15 uur. PUPILLEN: Blauw Wit Dl-is vrij. Blauw Wit D2-Excelsior D4, 10.00 uur. SOS E2-Blauw Wit El, 9.15 uur, vertrek 8.30 uur. De Zweef E3-Blauw Wit E2, 10.00 uur, vertrek 9.15 uur. Blauw Wit Fl-De Zweef F2, 10.00 Week van 14-3-1981 tot en met 20-3-1981 Zaterdag 10.00-18.00 uur: Volleybal De Schure. 18.00-19.00 uur: Zaalvoetbal, AH. Rijssen/Rabo Holten. 19.00-20.00 uur: Zaalvoetbal, hr. Baltes. 20.00-21.00 uur: Zaalvoetbal, hr. Jalving Zondag 10.00-11.00 uur: Zaalvoetbal, Van Berkum B.V 11.00-12.00 uur: SMR de Zessprong. 12.00-19.00 uur: Handbalcompetitie ,NHV". Maandag 08.00-15.30 uur: Scholengemeenschap 18.00-23.00 uur: Badmintonclub. 19.30-22.00 uur: Instruktielokaal, A.B.O.-cursus. Dinsdag 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap 16.15-22.30 uur: Mintonette. 22.30-23.30 uur: Zaalvoetbal. Schaakclub/Politie. 16.00-19.30 uur: Instruktielokaal St. SoCuWe Woensdag 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap. 16.00-17.00 uur: S.V. Holten, afd. handbal. 17.00-18.00 uur: Zaalvoetbal, hr. Somer. 18.00-19.00 uur: Wegenwacht Markelo. 19.00-23.00 uur: Badmintonclub. Donderdag 08.10-16.30 uur: Scholengemeenschap. 17.00-22.00 uur: SV Holten, afd. handbal. 22.00-23.00 uur: KNVB, zaalvoetbalcompetitie. 17.00-18.00 uur: Instruktielokaal St. SoCuWe. Vrijdag 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap. 19.15-23.00 uur: Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (te'. 1666). .HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 MAART 1981 - PAG. 7_.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11