A n Jaarvergadering "i gSHHl' KI Schaakvereniging Holten OPRICHTING RESERVEFONDS SPORTVERENIGING HOLTEN Programma „Blauw Wit" Meindert Koopman en Egbert Veneklaas: glorieuze Nederlandse NCAB-kampioenen! Programma T.T.V. HOLTEN .Holten' Resultaten Volleybalkompetitie „Mintonette" Postzegel ruilbeurs laat je rijden JiOLTEIMS NIEUWSBLAD - 26 FEBRUARI 1981 - PAG. 9 __4)e vorige week dinsdag gespeelde (xterne wedstrijd ESGOO 2 - Hol len 1 kent een voorlopige stand van 5-3. Een danig verzwakt Hol ten vocht tot het uiterste en heeft nog kans op een gelijkspel. Holten moest helaas drie vaste spe lers missen. Voor hen in de plaats konden slechts twee invallers ge vonden worden, zodat het eerste team van Holten voor het eerst in het bestaan van de schaakclub met maar negen spelers kon opkomen. Gelegenheidsteamleider Van der Knaap koos noodgedwongen voor een taktische opstelling, waarbij het eerste bord onbezet bleef en dus öirekt een 1-0 achterstand oplever de. Aan het tweede bord speelde het nieuwe lid Verlaan. Hij hield het tegen zijn zeer sterke tegenstander langer vol dan Van der Knaap in dertijd deed, maar de partij leverde toch de reeds verwachte nederlaag op. De tweede invaller, Van Rijssen, bestreed aan bord tien een Franse verdediging, maar kon geen voor deel behalen. Nadat de meeste stukken weer het doosje ingegaan waren, werd tot remise besloten. Rietman had speciaal gevraagd om aan het zevende bord te mogen spelen, zodat hij daardoor de kans kreeg tegen één van zijn leraren te spelen. In het Siciliaans veroverde Rietman eerst een stuk en had later drie stukken tegen een toren. In geheel verloren stelling „vergat" zijn tegenstander op te geven, maar werd uiteindelijk toch gedwongen de strijd te staken. Van der Knaap kon in het Konings- indisch heel wat stukken ruilen en daardoor een iets betere stelling krijgen. Hij sloeg een remiseaanbod af en won een pion. Deze pion rukte ver op en dreigde te beslissen, toen Van der Knaap plotseling een stuk kwijtraakte. Een op promotie staande pion dwong zijn tegen stander het stuk terug te offeren, waarna uiteindelijk na 74 zetten het eindspel koning tegen konig en i één pion voor Van der Knaap ge wonnen was. i Gervedink Nijhuis beging in de openingsfase reeds een blunder en verloor een stuk. Uit wanhoop be- gont hij toen een aanval op de vijandelijke koning. Deze aanval werd uiteindelijk afgeslagen, I waarna de materiële achterstand te groot was en Gervedink Nijhuis moest opgeven. Scheperman kon in de Samischva- I riant van het Koningsindisch zijn aanval niet doorzetten. Er werd af geruild tot een toren-eindspel waarin geen van beide spelers kan sen had, zodat remise het logisch resultaat werd. Dinant van Beek i kwam leuk uit de opening en of ferde in het middenspel twee stuk ken tegen toren en pion. Hij stelde zijn torens echter ongelukkig op en gaf daardoor zijn tegenstander de kans op een tegenaanval, waarbij de dame van Van Beek verloren ging en daarmee de partij. Beijer kreeg eindelijk de kans de Svesjnikov-variant van het Sici liaans te spelen. Na ingewikkeld Holten 2 - VJENTAC 4-6 Met het 2e team, bestaande uit Henk Doomeweerd, Rien Lammer- tink en Fred Hulleman, wil het tot nu toe nog niet zo goed lukken, want ook de tweede kompetitie wedstrijd werd in een verliespartij omgezet. In de wedstrijd tegen Vjentac speelden de zenuwen van de Holter-boys zeer veel parten. Hoewel Henk het nog tot twee winstpartijen wist te brengen, kwamen Fred en Rieri slechts tot één overwinning en ook het dub belspel gevormd door Henk en Fred ging verloren hetzij wel met miniem verschil. De volgende wed strijd tegen De Smorre zullen de Holter-boys er ongetwijfeld een schep bovenop gooien om met een goed resultaat weer richting Hol ten te keren, maar het zal niet ge makkelijk zijn, want de spelers van de Smoore verkeren momenteel in een goede vorm. 0e Smorre - Holten 3 0-10 Het derde team bestaande uit Ro bert Klein Wassink, Wim Gütlich en Henk Westerik, ondervond ook deze keer geen tegenstand van be- tekenis, want ook deze wedstrijd tegen de Smorre werd met het maximaal verschil gewonnen zon- der ook maar een enkele game af te staan. Een kenmerkende weergave van de tegenstand was wel in een game van Henk, waarbij hij een j- achterstand had van 8-7 en deze omzette in een 21-8!! overwinning. Holten 4 - Blauw Wit S-2 Het vierde team van de t.t.v. Holten heeft zich duidelijk gerevancheerd van de in de eerste wedstrijd gele- r: den nederlaag door met groot ver- j schil van Blauw Wit Almelo te win nen. Jan Vrugteveen bleef deze keer ongeslagen, terwijl Ellen Hel- mer en Jan Ophof ieder twee Winstpartijen voor hun rekening namen. Het dubbelspel werd door het duo Jan ook met ruim verschil in winst omgezet. PROGRAMMA 2-3 Holten 2-Servicel BI. Wit-Hol- ten 3/ Holten 4-Vitesse 3-3 Metaalgaas-Holten 1. spel kwam er een eindspel op het bord moet torens en ongelijke lo pers, waarin Beijer twee pionnen meer heeft. De partij werd afgebro ken en zal op 2 maart worden uitge speeld. Analyse heeft aangetoond dat Beijer de partij op den duur moet kunnen winnen. Ook van Henk van Beek brak zijn partij af, en ook hier zijn er lopers van ongelijke kleur en torens op het bord. Van Beek heeft een pion meer, welke misschien gevaarlijk kan worden. Deze partij zal worden gearbiteerd door een neutrale des kundige. Hoten claimt in deze partij ook winst. De voorlopige stand van 5-3 werd als volgt bereikt: Niet opgekomen: 1-0; C. Doevelaar-B. Verlaan 1-0; R. van der Bij - D.A. van der Knaap 0-1; J. Koese - E.J. Gervedink Nij huis 1-0; E. van der Bij - B.J.G. Beijer afgebr. F.M. de Lange - J.E. Scheperman remise; T.A. van Kan - W. Rietman 0-1; H.J.C. Trebbe - H. van Beek afgebr.; E. Meijer - D. van Beek 1-0; H. Fikkert - W.K. van Rijssen remise. INTERNE KOMPETITIE. Maandagavond vóór de wedstrijd tegen ESGOO werd de zestiende ronde van de interne kompetitie ge speeld. Van de spelers aan de kop van de ranglijst speelden Ton van Oijen en Middelink niet. Van der Knaap veegde Dinant van Beek in 21 zetten van het bord, terwijl Van Rijssen tegen Riet man uithaalde en hem versloeg. Ver der verraste Koelemaij tegen Beijer. Een door Beijer uitgedacht valletje bleek subtieler dan hij dacht en kostte hem de dame. De uitslagen waren: D.A. van der Knaap - D. van Beek 1-0; W. Rietman - W.K. van Rijssen 0-1; T. van Lindenberg - W.G. Blits 1-0; M. Koelemaij - B.J.G. Beyer 1-0; H.G. ten Brinke - B. Verlaan remi se; J. ten Velde - J. Aaftink remise; J.C. Roele - J.G.M. van Calcar re mise; W. van Oijen - H. Lindeboom 0-1. UITTREIK1NG PI0NNENDIP- LOMA'S Vorige week donderdag werden in de kantine van de S.V.-„Holten" Op mermanskamp wederom pio- nnendiploma's uitgereikt. De he ren van Calcar, Eijzinga, Van der Knaap en Reole, leden van de schaakvereniging, hadden met hun lessen weer goede resultaten be reikt. De heer Warrink, die als voor zitter van de s.v. „Holten" sprak, bedankte de lesgevers voor hun vrijwilligerswerk. Veel steun werd ook verkregen van de s.v. „Holten", de sportcommissie en anderen. De heer Warrink sprak de hoop uit dat de nu geslaagden het pionnendi- ploma als een aanloop tot verder schaakaktiviteiten zullen be schouwen. Hij verwachtte een aan tal geslaagden over een paar jaar op de schaakclub terug te zien. Voorts onhulde hij, dat de schaak club in het bezit is gekomen van een groot schaakspel (konings hoogte ongeveer 70 cm.). Het is de bedoeling; in Duitsland en Zwitser land bestat zoiets al jaren! Tot be sluit van zijn toespraak bood de heer Warrink namens de vereni ging aan iedereen een konsumptie aan. De diverse leraren konden daarna in totaal 39 diploma's uitreiken. Emén leerlinge, Erik Rietberg, had het examen feilloos gedaan en slaagde dus met een tien. Hopelijk gaat hij, samen met de anderen, door voor het aansluitende toren diploma. Daarvoor kunnen zich opgeven alle leerlingen welke dit jaar of vorig jaar het pionnendi- ploma behaalden. De bedoeling is, dat de lessen in de eerste week van maart beginnen. i..K' Voor het eerst dit seieoenechaatsple sier op naluurijsbaan Noordpool" in de Haar Oud oprichters van S.V. Holten, de heren DJ. Wan- sink en G. Wissink, doen opnieuw van zich spreken, door wederom oprichters te worden en inmiddels ook te zijn van het „Reserve fonds", ten bate van onder houd en inventaris van de kantine van het sportcom plex „Meermanskamp" Beide hebben inmiddels een aantal mensen bena derd en genegen gevonden, om spontaan een bijdrage op de rekeining van het fonds te storten. De pen ningmeester heeft hiervoor een speciale rekening geopend. Tijdens de recep tie van het zestig jarig be staan van S.V. Holten heeft de heer Wansink middels zijn speech juist dit onder deel, ten gunste van de sportvereniging sterk be nadrukt. Mogelijkheden genoeg dus, voor een ieder die de sport vereniging een warm hart toedraagt! Iedere bijdrage hoe groot of klein dan ook is van harte welkom! Zaalvoetbal Donderdag 26/2 Sporthal Ryssen: Baluw Wit 1-Excelsior 1 21.00 u., v 20.00 u. Donderdag 5 maart Sporthal Hol ten: 22.00 u. Blauw Wit 1-SWN 1. Week van 28432-1981 tot en met 06-03-1981 ZATERDAG 09.00-13.00 S.V. BA.T.O. 13.15-14.30 microkorfbal K.N;K.V. 15.00-17.00 v.v. DES. te Nijverdal 17.00-18.00 s.v. Holten - Al 18.00-20.00 v.v. Hulzense Boys ZONDAG1000.n00 SMR de Zessprong 11.00-12.00 s.v. Holten, dames 12.00-13.30 Handbalvereniging Heeten maandag08.10-15.30 Scholen- gemeenschap 18.00-23.00 Badmintonclub DDJSDAGoa.KJ.J5J0 Scholenge- m eenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Z.V.V. Blauw-Wït '66 16.00-19.30 't Instructielokaal Si. SoCuWe Woensdag 08.10-1530 scholenge- meenschap 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. Hand bal 17.00-18.00 Zaalvoetbal, mevr. Arends 18.00-19.00 zaalvoetbal. Wegen wacht Markelo 19.00:23.00 Badmintonclub DONDERDAG 08.10-16.30 Scho lengemeenschap 17.00-22.00 S.V. Holten, afd. Hand bal 22.00-23.00 Zaalvoetbalcompetitie, K.N.V.B. 23.00-24.00 v.v. De Zweef te Nijver dal 17.00-18.00 Instructielokaal - St. SoCuWe VRIJDAG 08.10-15.30 Scholenge- meenschap 19.15-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportza ken (tel. 16 66). Schietwedstrijden Bij de door de S.V. „De Eendracht" gehouden wedstrijden waren de uitslagen als volgt: LUCHTGEWEER KLASSE A: 1. G J. Schuppert 176 p. (9 X10) 2. G. Koopman 176 p. (5 X 10), 3. G.H. Paalman 175 p. KLASSE B: 1. DJ. Nijendijk 170 p., 2. A. Paalman 146 p. KLASSE C: 1. G J. Sluiter 140 p., 2. H. Vincent 131 p. Klasse D: 1. Bert Paalman 154 p.; 2 W. Hulman 135 P 3. J. ten Wol thuis 131 p.; 4. W. Paalman 120 p.; 5. J A- Bouwhuis 112 p. Lochtpistool open klasse: 1. M. Drijer 178 p.; 2. HJ. Nekkers 176 p.; 3. G.H. Paalman 167 p.; 4.Ab Schuppert 158 p. Afgelopen woensdag vergaderde de t.Lv. OJLI.A- met als afsluiting „Bingo". De voorzitter de heer Joh. Marsman opende de vergadering en deelde mede dat er van het Gewest-Oost nog een enveloppe met inhoud was ontvangen i.v.m. het 10-jarig bestaan. Van de bond is bericht ontvangen voor deelname aan toernooien in Almelo en in Warden. Op donderdag 5 maart is de jaarlijkse sportavond gepland In de gymzaal a.d. Haarstraat. Na de notulen en het uitgebreide jaarverslag gaf de penningmeester de heer Schorfhaar het financieel verslag van het afgelopen jaar. Hy moest dit jaar zijn boeken afsluiten met een tekort dat voor het grote deel te wijten was aan de grote feestavond t.g.v. het 10-jarig be staan. In de kascommissie, die de boeken goedkeurde, werd in de va cature van W. Nyenhuis gekozen de heer G. Lubbersen. Voor bespre king zomertoemooien kwam de verplichte sportkeuring van de N.T.B. ter sprake. Duidelijke richt lijnen zijn er nog niet en het bestuur zal contact opnemen met de bond ter verduidelijking opgeven dat alle O.K.I.A. leden al meer dan vijf jaar gekeurd worden by het plaat selijke keuringsbureau. Ook kwam ter sprake om met 2 of 3 640 kg. ploegen deel te nemen aan de zo- Kei en keihard sloegen de Holtense atleten toe in de laatste wedstrijd van de NCAB-crosscompetitie. Waar vroeger alleen Jan Jansen Menum een patent op had, is nu een Holtense specialiteit geworden: fulspeed vertrekken, niet naar je concurrenten kijken en wie mij lief is, volge mij, als hij dat kan. Senioren: Holten 2-Quick 5 10.00 uur Sportlust 2-Holten 5 10.00 uur, 9.00 uur De 4e en laatste wedstrijd van de NCAB vond afgelopen zaterdag in het verre en saaie Barendrecht plaats. Direct al moesten de heren lange afstand de spits afbijten. Hier aan de start: Meindert Koopman en Marinus Baltus. Meindert moest hier winnen om zich NCAB- kampioen te noemen, zijn enig con current was Schapelhouman uit Steenwijk. Meindert demarreerde direct bij de start en pakte 50 m. en Marinus verrichtte enig stopwerk maar van doorslaggevende bete kenis. Want pas toen Meindert al 100 m. had gepakt, pareerde Scha pelhouman, die erg zeker van zich zelf leek, de aanval van Meindert, maar hij was volledig kansloos. Meindert liep steeds verder weg en finishte met ruim een minuut voor sprong. Hij voltooide de 12 km. in 41.16 min. Marinus volgde op ruime afstand als 5e in 45 min. blank en liep evenals vorig jaar een sterke NCAB-crosscompetitie en werd zelfs vierde! Gestimuleerd door het succes van Meindert mocht Egbert zyn kunnen tonen op de korte af stand (4.5 km.) bij de heren. Egbert moest eveneens winnen. Op de eer ste 500 m. duldde hij nog enige lopers naast zich, maar toen was het gebeurd: pats!! wegwas Egbert en hij degradeerde zijn tegenstan ders tot figuranten. Egbert is nog 12e een half jaar serieus met atle- - y. mertoemooien. Na enige discussie werd besloten om met 2 ploegen deel te nemen. Coach van het eer ste team wordtde heer H. Klaasses; van het tweede team wordt de heer G. Markvoort coach. Ook zal de heer Klaasses behulpzaam zijn bü de trainingen nu de opkomst zo groot is dat het met één trainer niet meer te overzien is. De crossloop op 22 maart zal worden uitgezet door de heer G. Rensen en E. Jansen. De wagen van de carnavalsoptocht, waar O.K.LA. ook weer aan deel neemt, zal worden versierd by de fam. Ten Dam aan de Valeweg in de Heihuizen. Na de rondvraag werd het Bingospel gespeeld. Na afloop hiervan wenste de voorzitter een ieder wel thuis en hij dankte voor de grote opkomst die deze keer extra groot was omdat een aantal dames van de leden aanwezig was. tiek bezig eh pakte al meteen de titel. Klasse Egbert! Oud-lid Gerard Koopman bleek hier ergens in de buurt te studeren en te werken (verpleger in Delft) en net als ieder een van de Koopman-clan kan hij moeilijk tegen mensen die voor zijn voeten lopen hy pakte de derde plaats. Ap Koetsier, allang afge schreven, bezig aan een eeuwigdu rende come-back en het gezeur over zijn blessures beu, is ver van huis altijd in zijn element. Alleen de zon ontbrak nog voor onze Mano- lito die mogelijkheden op de korte afstand nog niet kent en finishte op de e plaats. De junioren 7 lie pen tegelijk met de heren. Di nant Schippers kwam hier net iets te kort voor een ereplaats en werd nu vierde. Toen de heren allang bezit hadden ge nomen van de kantine draafde coach Frits Kramer (vorige week nog totaMoss na 5 km. in Bathmen) zich nog de benen uit het lijf en had zijn Bata*shoes tot op de draad versleten, hij is een binnen de NCAB niet weg te denken fiuur. Junior Wim Klein 8altink moest 2e worden om ook in het totaal 2e te worden. Hij had ook nu weer voldoende energie en vechtlust en pakte zonder mankeren de 2e plaats. Nieuw lid Scholten Goor werd hier 5e. Uitslagen 4e en laatste N CA B-cross te Barendrecht: Jongens B (3000 m.) 2: Wim Klein Baltink, 5: R. Scholten Jongens A (4500 m.) 4: Dinant Schippers, 17.53 min. Heren kort (4500 m.) 1Egbert Veneklaas, 15.56 min. 3: Ge rard Koopman, 16.20 min. 12; Ap Koetsier, 19.28 min. Heren lang (12.000 m.): 1: Meindert Koopman 41.16 min., 5: Marinus Baltus 45.00 min. In de eindstand van de NCAB-competitie komen te vens voor: Jongens pup. A; Gerdo Ob- bink 7e Meisjes D: Charlotte van Lemle 8E Jongens C: Gert Masselink4e, Milo Groot Obbink 6e, Erik Bakker 7e Jongens B: Wim Klein Baltink 2e, Hendri Markvoort 8e Jongens A: Dinant Schippers 6e Heren kort: Egbert Veneklaas 1e, Ap Koetsier 10e Heren lang; Meindert Koop man 1e, Marinus Baltus 4e Dit was een verslagje van een dagje in Barendrecht. Giften kunnen worden gedumpt bij Frits Kramer (Schoutenstraat 9) want de 2 kratten van Frits waren maar een druppel op de gloeiende plaat. Mochten de pakketten (liefst in vloeibare vorm) zo in omvang toene men, dat Frits ze moeilijk kan stallen, dan staat er bij „Me num" nog een pinkenloods leeg. Atleten zijn gek op sta tiegeld. Heren, zaterdag de 2e PJGO-cross te Enschede. Na tuurlijk kunnen dames ook mee. Vertrek 12.45 vanuit de sporthal aan de Keizersweg. Holten A1 kampioen Holten Al is er als eerste team van ie 3-jarige afdeling handbal van de 3.V. Holten in geslaagd kampioen te worden. Door 2 overwinningen 3P H.H.Z.D. (13-3) en Heeten (17-6) sn de nederlaag van L.H.C. bij Dalf- ïen kwam Holten met nog 1 wed strijd te spelen op een voorsprong van 6 punten. Zaterdag won Holten in Heino na ren ruststand van 9-2 met 13-5. Door deze winst ws een gelijk spel tegen Heeten voldoende. In de uit wedstrijd in Raalte was Holten van Het kampioenschapsteam van Hol ten bestaande uit: Diny ter Harnt sel, Rinca Nijenhuis,Gerda Muller Ivonne Hospers, Diana Vincent, In eke Tuitert, Erna Vincent, Els van Wingerden, Jacky Pronk, Marty Barvelink. Met vriendelijke groeten, J.V. Dór- het begm al sterker. Voor rust liep Holten uit naar een 6-2 voorsprong, terwijl in de 2e helft Heeten naar de duidelijke 17-6 nederlaag werd ge speeld. Verslag Meisjes adspiranten BA Zaterdag 14 februari moesten de meisjes adsp. BA naar Fleringen. Niet te vinden op de kaart? Geen wonder, wanneer je naar links keek zag je een bordje gem. Fleringen, keek je naar rechts zag je eveneens een bordje Fleringen staan. Nadat we daar een x-aantal opmerkingen over hadden gemaakt gingen we de „sporthal" binnen. Uskoudü Maar ja, wat wil je bij zo*n dorpje; achter gebleven natuurlijk! Wij gingen aan de slag; eerste set tussenstand 8-0 voor ons, wfj sliepen dus bijna, eindstand 15-0. Tweede set, wer den we even goed wakker geschud, tussenstand 8-6, eindstand 15-11, oppassen dus!! Wakker blijven dames!! Maar gelukkig, de fut was uit FlevolL De tussenstand 8-4, de eindstand 15-4. Al weer een 3-0 overwinning. Het wordt tyd dat wij tegenstanders krijgen die ons eens goed op de kop zullen geven, an ders vrees ik dat wij in slaap zullen vallen. (19.30) Heren 3-HoIyoke 3 (19.30) Dames 3-Flash 3 (19.30) Flash 4-Dames 2 (Holten) (20.00) V.V.A. 2-Heren 1 (Albergen) (19.30) Markelo 2-Dames 4 (Marke lo) Zaterdag 28-2: (12.00) Katers-Jongens adsp. B (Almelo) (16.30) Vrivo-Meisjes adsp. BA (Vriezenveen) Vrijdag 6-3: (19.30) Meisjes adsp. AA-Flash (20.30) Dames 2-Krekkers 4 (20.45) Dames 1-Krekkers 2 (19.00) Medusa-Jongens adsp. A (Vroomshoop) (19.00) Volley-Meisjes adsp. BB (Wierden) (20.15) Volley 2-Dames 3 (Wierden) Traditiegetrouw organiseert de Holtense Postzegelclub „H.P.C." ook dit jaar op de eerste zaterdag in maart (nu dus 7 maart) haar jaar lijkse grote postzegelruilbeurs. De beurs zal wederom worden ge houden in de aula van de Scholen gemeenschap aan de Haarstraat van 10.00-17.00 uur. De voorgaande 9 beurzen mochten zich in een tel- keryare toenemende belangstel ling verheugen. Het bestuur van de actieve club hoopt dat ook de 2 lustrumbeurs weer door zeer veel verzamelaars en belangstellenden in de filatelie uit Holten en verre omgeving zal worden bezocht. Ter beurze zullen koffie, thee, frisdran ken, soep en belegde broodjes voor een redelijke prijs verkrijgbaar zyn. Zij die per auto komen, gelieven gebruik te maken van de ruime parkeergelegenheid bij sporthal "'t Mossink" aan de Keizersweg.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9