gemeente holten gemeente holten VIERHONDERD KAARTEN AL LANG UITVERKOCHT Live-optreden van The Scene in I.S. de Schure ubileumschool met de bijbel „De Schakel" MEVR. PLEKKENPOL 25 JAAR SCH00LSCH00NMAAKSTER Zeer verdienstelijk optreden Schure cabaret Bestemmingsplan „De Haar" partieel plan 1976 (voormalig industrieterrein) Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 17 febr. 1981 Commissie voor woonruimtezaken Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen LEERKRACHTEN .HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 FEBRUARI 1981 - PAG. 5 1. Verleende bouwvergunningen: aan de heer J.W.W. Bluemink voor de bouw van een schuur bij de woning Bessinkpasstraat 17; aan de heer K. Bijma voor de bouw van een schuur bij de woning Bessinkspasstraat 15; aan de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer voor het plaatsen van een schutting bij de woning Nagelhoutstraat 20; 2. aan de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." medewerking toege zegd voor het gebruik van het dorpsplein „De Smidsbelt" voor een uitvoering op 25 juni, 4 en 9 juli 1981; 3. aan mevr. C. Salomona-Sterm vergunning verleend voor het kappen van enkele fijnsparren en een eik bij het zomerhuisje Landuwerweg 5; 4. geen bezwaar tegen het kappen van een houtwal bij de woningen Jeuriinksweg 6 en 8 en Oude Diepenveenseweg 9; 6. aan Wielervereniging Hotten toestemming verleend voor het orga niseren van recreatieve fietstochten op 2 mei en 3 oktober 1981 U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter g e m e e ntesecreata ri e. De geschiedenis van dit illustere drie-tal vertoont weinig opzienba rends. De geestelijke vader van The Scene, Thé Lau, gitarist, song schrijver en artistiek eindverant woordelijke van de band begon zijn carrière in kleine bands. Na deze periode werd hij gevraagd in de begeleiding van Neerlands Hoop, ten tijde van de Neerlands Hoop Express. Daarna richtte hij de groep Music Garden op, die Bram en Freek assisteerden tijdens de Actie Argentinië. Na deze periode die helaas niet de verwachte doorslag had gegeven wat betreft publiciteit, formeerde Thé Lau The Scene, met aan zijn zijde Adré Versluys (ex. Margriet Eshuys, Carlsberg, Vitesse) en Kors Eykelboom. Rock en Roll voert de boventoon in een versie die doet denken aan invloeden vanuit punk, rhythm blues, new Wave, coun try en merseybeat. Duidelijk een groep met een eigen geluid, die van de gedachte uit gaat: wjj spelen voor het publiek en niet alleen voor onzelf. Het publiek heeft betaald voor ,fun' en die zul len ze hebben ook. Een regelmatige afwisseling tussen Nederlandse en Engelse teksten, geeft een leuke variatie. De invloeden van Neerlands Hoop zijn hierin terug te vinden, al zijn het geen protestsongs zoals bij Bram en Freek. De live - optredens doen haast denken aan een sport wedstrijd, Thé Lau steeds roder aanlopend, reageert op reacties van zijn bandleden en het publiek. Het zal er zaterdagavond 28 fe bruari goed tekeer gaan binnen De Schure, één ding is zeker datje vijf piek entree geld goed besteed zal zijn. Tot ziens op zaterdagavond 28 februari (aanvang 21.30 uur) bij het live-optreden van The Scene in J.S. de Schure. De burgmeester van Holten maakt ingevolge artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 18 november 1980, nr. 89495, houdende goedkeu ring van het besluit van de raad der gemeente Holten van 16 juni 1980 nr. 281/dB, tot vaststelling van het bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976 (voormalig industrieterrein), onherroepelijk is ge worden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, afdeling.algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 26 februari 1981 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard De commissie voor woonruimtezaken houdt zitting op dinsdag 3 maart a.s. in het gemeentehuis van 19.3.0-20.30 uur. maatschappelijk leven van het dorp. Zo zal de naam van de heer Kroon o.a. altijd verbonden blijven aan het vele werk dat hij deed voor de Canadese Begraafplaats in de gemeente en de vele Canadian pel grimages die vooral hij organiseer de. BESTUURSLEDEN Naast vele anderen zullen vooral de namen van Teeselink, J. Aaltink (Twenhaars Jan), de enige weken overleden G.W. Rietman en niet te vergeten D.J. Schuppert (Kerke- meier), die voor zijn vele werk een koninklijke onderscheiding kreeg, altijd aan het Christelijk onderwijs verbonden blijven. DE VIERING Daar aan het eind van het jaar het feit herdacht zal worden dat het christelijk onderwijs voor 75 jaar terug in Holten kon starten en men plannen aan het ontwikkelen is hiervan een grootse herdenking te maken, heeft men nu besloten dit feest van het 25-jarig jubileum slechts te vieren op een wat sobere wijze met alleen een feestdag voor de kinderen. De school zal inwen dig door de leerlingen worden ver sierd en vrijdag zullen alle kinderen van de school allerlei festiviteiten voorgeschoteld krijgen. Burgemeester en wethouder van Holten, gelezen het besluit van gedepu teerde staten van Overijssel van 12 september 1980, nr. 82693 (provin ciaal blad nr. 143) en de brief van de directeur van de ijkkring Zwolle van 16 januari 1981 nr. 92, brengen ter algemene kennis, dat de herkeuring der maten, gewichten en meetwerktuigen in 1981 voor de gehele Holten zal plaatshebben op maandag 16 maart 1981van 10-12 uur en van 13-14.30 uur in de kantine van de werf Gemeentewerken, Waagweg 4 te Holten. In het bijzonder wordt nog de aandacht gevestigd op het volgende: Aandeherijkplichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen, zoveel als mogelijk is, oproepingen worden gezonden, ver meldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen 2. De maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 januari 1982 gestempeld zijn met het jaarmerk 80 of 81. 3. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruikte maken bestaat nog gelegenheid tot herkeuring aan het ijkkantoor te Zwolle, Govert Flinckstraat 31, uitsluitend op maandag, uitgezonderd feestdagen, van 8.30-12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur 4. Voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen is keurloon verschuldigd en voor het justeren van gewichten justeerloon, te voldoen bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen. Holten, 26 februari 1981 De school „De Schakel" kort na de opening Prijdag 28 februari zal het 25 jaar jeleden zijn dat het gebouw van de jchool „De Schakel" voor het Christelijk Onderwijs in gebruik iverd genomen. De schoolvereni ging tot Stichting en Instandhou- ling van een school met de bijbel |e Holten die reeds in 1897 was iipgericht had toen bijna 50 jaar, al. van 1906 tot 1956 onderdak ge had in de school aan de Stations traat. Daar het aantal leerlingen io Was gegroeid dat een zevende leerkracht moest worden aange steld en er slechts zes lokalen wa- fen werd er besloten te trachten een nieuw gebouw te gaan bou wen. Met medewerking van de gezond heidsdienst werd de oude school afgekeurd en verleende ook de [emeente alle medewerking bij de voorbereidingen tot de bouw van ien nieuwe school. Daar de open* hare school kort daarvoor ook een neuw gebouw in gebruik had ge- ïomen en dat een - toen veelal [ebruikelijke - „halschool" was [eworden werd gekozen voor een ïeel ander type van bouw en ont- itond het gebouw zoals het er nu staat, nl. een grote hal met aan Weerszijde twee gangen met totaal teven lokalen en boven een „over- blijfruimtc" dat tegenwoordig als handenarbeidlokaal in gebruik is. Op de dag van de opening in de barre winter van 1956 waren veel leden van de vereniging bij elkaar gekomen in zaal „Irene" om ver volgens in grote optocht via het j Boschkampspad (de huidige Boschkampsstraat) naar het jnieuwe gebouw, dat nog op een penvlakte stond, te gaan waar de toenmalige voorzitter de heer M. Teeselink de officiële opening zou 'verrichten. De dankbaarheid bij de leden en de werkers bij het Christelijk Onderwijs was groot 'Hiervoor was dan ook wel reden, daar de ouderen onder hen maar al te goed wisten hoeveel opoffering het had gevraagd om in het verle den een christelijke school in stand te houden. De bouw van de oude school moest immers door de leden zelf worden gerealiseerd. Nu werden de kosten van de bouw totaal bijna 200.000 gulden voor de overheid gedragen. Het oude ge bouw kon worden verkocht. Men wist toen nog niet dat het echt niet zo lang zou gaan doren voor dat ook dit gebouw weer te klein zou zijn. Door de groei van het aantal inwoners groeide ook het aantal schoolgaande kinderen, waarvan ook het christelijk onderwijs het deel meekreeg. Het aantal leer krachten steeg weldra tot 8, 9 en zelfs 10. De vraag was of er nu een tweede school moest worden ge bouwd. Immers het dorp breidde zich naar alle kanten uit. Eerst de groei van „De Boschkamp", daarna van „De Gaarden" en „de Kol". Het Openbaar onderwijs bouwde in de wijk „de Kol" een tweede school in het dorp. Bij het christelijk onderwijs was men van mening dat hier niet toe moest worden overgegaan en men koos voor het aanbouwen van een nieuwe vleugel. Deze werd in 1969/1970 gerealiseerd met twee lokalen. Toen echter de wijk „De Haar" ontstond groeide het uitge breide gebouw weer volkomen uit sijn jas. Toen er in de Kol grond vrij kwam werd besloten toch over te gaan tot de bouw van een tweede school voor Christelijk onderwijs. Dit werd in 1974 een feit met de opening van „Het Kompas". Aan de school werkten een aantal mensen wier naam in Holten nog heel lang genoemd zal worden. Bij de opening van het huidige gebouw was de de heer J. Kroon het hoofd van de school. Hij had in 1942 de heer Kenemans, die ruim 33 jaar de scepter had gezwaaid, en naar wie een straat in de Haar is genoemd, opgevolgd en diende de school tot 1970 toen hij met pensioen ging. Als onderwijzeres zullen vele Holtena ren zich juffrouw Maat en juffrouw Bal blijven herinneren. De eerste Was 35 jaar aan de school verbon den, nl. van 1936 tot 1971. Terwijl juffrouw Bal, nu nog woonachtig in Holten, direct na de oorlog naar Holten kwam en ruim 25 jaar aan de school werkte. Meester Knijff, in 1940 uit Den Haag naar Holten gekomen, bleef ook tot zijn pen sioen ln 1675 hier werken. Naast het gewaardeerde werk voor het on derwijs hebben deze leerkrachten OOk hun bijdrage geleverd in het Tegelijk met het jubileum van de school de Schakel zal ook mevrouw Plekkenpol de dag herdenken dat zij voor 25 jaar terug haar werk als schoonmaakster begon. In de oude school werd dit werk gedaan door mevrouw G. Kolkman-Willems en oudercommissie zal de dank en waardering worden betoond. Het spreekt vanzelf dat ook tijdens het jubileumfeest met de kinderen een plaatsje is ingeruimd om mevrouw Plekkenpol te huldigen Voor de vele fans van de vroegere „Sensation Roe kets" is het bijna zover.... Twintig jaar na de oprich ting van de band laten de leden van de eertijds zo suc cesvolle „Sensation Roc kets" het verleden weer vo lop herleven tijdens een reünie welke op 7 maart a.s. zal plaats vinden in café restaurant „De Poppe" te Markelo. Nadat in 1961 zes jonge mensen bijzonder veel succes oogstten bij hun mu zikale optreden tijdens een schoolfeestje van de toen nog Holtense ULO-school werd besloten om gezamen lijk op het ingeslagen muzi kale pad voort te gaan. Met een regelmatig optreden in het voormalige gebouw „Amicitia" van het vroegere hotel Holterman kreeg de band al gauw een zodanig uitstekende reputatie dat de „Sensation Rockets" spoedig ook populair wer- het West-Duitse Nordhom, waar ze twee jaar lang volle zalen trokken. De zeven leden van de band uit 1961-1967 zijn Herman Oolbekkink (solo/begel. guitaar), Johan Sluiter (basgultaar), Tonny Brands (Slagguitaar), Frits Ooster kamp (drums), Henk Broekmaat (zang), Frits Dollekamp (Zang/orgel) en Herman Gazan (sologui- taar). Om diverse redenen (waar onder huwelijk) kwam in 1967 het einde voor de „Sen sation Rockets", maar op aandringen van de vroegere fans besloten de rockets on langs nog éénmaal hun oude glorie te doen herleven en sedertdien repeteren ze weer driftig op hun oude succesnummers van vroe ger, zoals Peggy Sue, Hard Beat, Hippy Shake, Mean Woman Blues, Pretend, Guitar Boogie e.a., hetwelk wekelijks plaats vindt in het stations koffiehuis Kalf- sterman van Tonny Brands en in De Schure. „The Sen sation Rockets zijn in", zo luidt de kop van een kran tenartikel uit 1966 en op 7 maart a.s. lijkt dat opnieuw bewaarheid te worden want bij de in het dorp opgehan gen affiches staat de mede deling dat de 400 toegangs kaarten al lang zijn uitver kocht. Om zelf die hele avond te vullen zou een te lange periode van voorbe reiding hebben gekost en daarom werd besloten het programma aan te vullen met het Satumus kwintet. Zeven maart. a.s. wordt weer een ouderwetse avond vol nostalgische rock muziek, gepresenteerd door de bij zonder enthousiaste leden van „The Sensation Roc kets". mevrouw Manenschijn. Daar deze laatste bij het overgaan naar de nieuwe school meende met het werk te moeten stoppen wist me vrouw Kolkman haar toenmalige buurvrouw, mevrouw Plekkenpol, er toe te krijgen met haar mee te gaan. Ieder die haar kent zal begrijpen hoe gelukkig men is met deze zo trouwe en bescheiden vrouw, die vanuit een grote plichtsbetrach ting haar werk als schoonmaakster van de school zo buitengewoon vervult. Het schoonmaken van een school is, dat zal ieder duidelijk zijn, geen eenvoudige zaak. Im mers, als alles onberispelijk schoon is komt er weer een horde kinderen binnen die, vooral bij slechte weer somstandigheden, de gangen en lokalen weer vuil maken. Vooral in de laatste jaren met het toenemen van het vak handvaardigheid wordt er van de schoonmaakster veel incasseringsvermogen en ge duld gevraagd. Desgevraagd spraken de leer krachten als hun mening uit dat mevrouw Plekkenpol, die nu al weer tien jaar wordt geassisteerd door mevrouw Vukkink- Brinkman, onvervangbaar is. Een reden om daar nu ter gelegenheid van het jubileum wel even stil te j staan. njeestelijke bijeenkomst van Ondanks de vele verschillende verwachtingen rondom het optre den van het Schurecabaret afgelo pen zaterdag 21 februari, kunnen het publiek en niteraard ac teurs/actrices terug kijken op een bijzonder geslaagde avond. Een uiterst gevarieerd programma met sketches, dia-klankbeelden, mime en liedjes die in een goed doordachte volgorde geplaatst wa ren. Het vijftien man tellende ge zelschap heeft dankzij een uitste kende teamgeest, het niveau van voorgaande optredens weten te handhaven of misschien wel weten op te schroeven. Het is geen één voudige zaak .origineel' te blijven, daarbij komt ook nog de verwach ting die het publiek schept in ver band met optredens van voor gaande jaren. Een uitverkocht huis werd welkom geheten door Schure-steward Mar tin, die zijn instructions gaf op de dwalingen die het Schurecabaret zou gaan maken door het lucht ruim van de Schure. .Verboden te roken', een pracht lied over een aan het roken verslaafde persoon, op zeer gevoelige wijze gezongen door Paul de Vrijer. Daarna een blik naar de toekomst met een knipoog naar de huizenleegstand in ons dierbare Holten. Wie weet, mis schien wordt het werkelijkheid. Sax must go on, virtuozen uit de Jazz-scene, die handig het publiek bij het optreden betrokken, een kakafonie van geluiden die op een zeer discutabele hoogte verkeer den. Cabaret is veel omvattend, het gebruik van dia's en een serieuze problematiek binnen de Schure gekoppeld aan een interview met de hoofd dader van de verontrein igingen rondom het complex van De Stichting voor Sociaal Cultu reel Werk. Verschillende karakters neerzetten die allemaal verschillend reageren is niet eenvoudig, jammer genoeg kwam het niet helemaal uit de verf. Het laatste nummer voor de eerste pauze was een lied over mensen die geen dak boven hun hoofd hebben. Na de verloting, een parodie op Telebingo, was het de beurt aan de fuif, „Door de eeuwen heen". De oertijd met de daarbij horende oer- geluiden en oerwouden gaf een schitterende balts-scene te zien. De middeleeuwen met Hendrik de Schone en twee gewichtige maag den gaf weinig respons aan het ad res van „Minnekozen", de dames hadden het drukker met eten. Het kijkje in het doorsnee-televisie ge zin gaf ook weinig aandacht, let wel, de aandacht van Francis Lue- sink voor zijn gezin en de visite. De alternatieve fuif wordt bezocht ■door Henk Veltkamp, die eigenlijk niets van bietensap, worteltjes en yoga moet hebben. De gedachten van Henk en Monique Reitsema gaan volkomen langs elkaar heen. Een bijzonder goed doordacht stukje in een origineel jasje gesto ken. Na de tweede pauze, 50 pop of een envelop, het lied over opa, een zeer zuinige modeshow, waarin duidelijk bezuinigd werd op man nequins en badkleding. Freak de zeeman kon al z'n laakbare poten tie kwijt in een dialoog met collega zeeman Henk Reitsema, die op een zeer terechte wijze over de vingers werden getikt door twee niet op hun mondje gevallen dames, die hun mening gaven over mannen. Alle medewerkers van het Schure cabaret passeerden de revue in Haasje Rapje, waarin zoals het re gelmatig gebeurde deze avond geimproviseerd moest worden. Om een kort verhaal lang te maken een prima avondje voor en door Schure-mensen. Tot ziens in J.S. de Schure.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5