Jaarlijkse feestavond vrijwillige brandweer MEDISCHE DIENSTEN HERVORMDE VROUWENVERENIGING HOLTEN HIELD FORUMAVOND AGENDA I Huishoudelijke gemeente avond verzet Intrede Ds A.W. Berkhof te Hoogland Verloren en gevonden voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft KERKDIENSTEN EERSTE CLUBAVOND SMALFILMCLUB CARATENTI hét vcuwwagenric-uws van de RAI nu bij ons in de showroom! PROFOTO HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 FEBRUARI 1981 - PAG. 3 Donderdag 19 februari 20.00 uur Gezamenlijke bijeen komst Herv. en Geref. Vrouwenve ren. en afd. Holten. Chr. Platte landsvrouwenbond in „De Kande laar" voorlichtingsavond Product schap voor pluimvee eh eieren on derwerp: „De kip en het ei"; 19.30 uur: Algemene Ledenvergadering Holtense Handelsvereniging in café-rest. „De Molenbelt'". Zondag 22 februari 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dan sen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.), 20.00 uur Dan sen in bar-dancing „'t Boekje" te Bathmen (zie adv.a). Maandag 23 februari 20.30 uur: Ledenvergadering ZVV „Blauw Wit" in het clubhuis. Dinsdag 24 februari 14.30 uur. Bejaardensociëteit in gebouw „Irene" (zie ber.); 20.00 uur „Open repetitie" Holtens mannen koor in „De Schakel" Bosch- kampstr. (zie adv.); 19.45 uur: Bij eenkomst afd. Holten EHBO in zaal Vosman. Lezing door de heer Enennaam, hoogd GGD te Deven ter Onderwerp „De ambulance dienst vroeger en nu". Vrijdag 27 februari 13.30 uur: Voorlichtingsmiddag over snijmaisteelt in café-prest. „De Poppe" 20.00 uur Openbare bijeenkomst WD afd. Holten in rest. De Wielen" Holterbergweg. Spr 2e kamerlid A. van der Ploeg. Onderwerp „Is de Navo sterk ge noeg?". Zaterdag 28 februari 13.00 uur Keuring versierde wa genscarnavalsoptocht; 13.45 uur Start carnavalsoptocht Keizers- weg: 15.15 uur Aanvang Kinder carnaval in feestzaal „De Poppe".; 20.30 uur Bonte Carnavalsavond „Rio" de Poppo" in feestzaal „De POPPE". Zondag 1 maart 13.30 uur Gekostumeerd voetbal op sportpark „Meermanskamp"; 16.00 uur Kleintje carnaval in hof- bar Maats (oud-prins „Wateijan"); 19.30 uur Boerenkooldinér „Fien- pruevers" in de taveerne van Boer Piet). Maandag 2 maart 20.00 uur Rosenmontag bij Tonny en Betsie (Café Kalfstermani; 20.0C u. Tienercarnaval „Musky" in „de Schure. Woensdag 4 maart 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard". Donderdag 5 maart 20.00 uur Onderlinge oefenwed strijd afd. EHBO Holten, Goor, De Kerkeraad der Her vormde gemeente alhier heeft de huishoudelijke ge meenteavond. die donder dag 19 febr. in het gebouw „Irene" gepland was, moe ten verzetten naar donder dag 26 februari a.s„ even eens in „Irene" waar om 19.45 uur de koffie klaar staat en om 20.00 uur de vergadering wordt geopend. Zegt het voort! Kom zelf en breng anderen mee. Allen die een plaats besproken hebben in de bus naar Hoogland, worden op zondag 22 februari om 13.00 uur bij gebouw „Irene" ver wacht vanwaar de bus zal vertrek ken. De bewoners van het Bejaar dencentrum worden om plm. 13.15 uur ter plaatse afgehaald. Wijkraad Zuid Verloren: wit/blauwe ketting; bruine portemonnee met daarin bankpasje, suède handschoen, ge voerd met bont; 2 blauwe nylon wanten, suède bruine wanten; plastic tas inh. keukendoeken, sjaal e.d., 1 zwarte badmuts; gou den herenhorloge; rood tiriewie- lertje; bouvier en wetterhound. Gevonden: Blauw regenpak; zwarte damesportemonnee; bruine bromfiets handschoen; kinder handschoen, want, kleur groen; gele rechter kinderlaars, maat 22; één paar zwarte dameshandschoe nen. Markelo/Diepenheim in gebouw „Volksheil", Diepenheim.; 19.30 uur Informatieve bijeenkomst ï.v.m. stratenvoetbalbotemooi 1981 in kantine S.V. Holten (zie ber.). Zaterdag 7 maart 10.00-17.00 uur Grote Postzegel ruilbeurs Holtense Postzegelclub in aula Scholengemeenschap.; 19.30 uur Uitvoering Sportvereni ging „BATO" in sporthal ,,'t Mos- sink"; 20.00 uur Reünie „The Sen sation Rockets" in zaal „de Pop pe". Maandag 9 maart 20.00 uur Kringwedstrijd in EHBO-gebouw te Olst o.a. met deelname van afd. Holten. Openingstijden: ma. t/m vr 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOR mi!» 9-00-12.00 Tel 05470-2264 Tel 15483-1847 koopavond Goor SlalliRSlaaa 24 Waaiweg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak J F Sijtsema, Keizersw. 32. tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Zr H. Aanstoot-Lensink. Hexelse- weg 22a, Wierden, tel. 05496-15 66 bgg. 05700-2 27 00. fj U kunt de wijk verpleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7 uur en 's middags van 13.00-14.00 u. Bureau St.- Kruiswerk. Gaardenstraat 31, tel. 14 36. TANDARTS W Pot. Bilderdijkstr. 3, Goor. tel. 05470-22 79. Spreekuur spoedge vallen: 17.00-17.30 u. DIERENARTS: W.C.W Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 011. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 en 15 W ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU in wijKgebouw Stichting Kruis werk. Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur. Spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stich ting Kruiswerk. Gaardenstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Kruisgeb. Gaardenstrat31, tel. 27 84 Spreekuren Alg. Maat- schapp. werk ma. te.m. vrijd. 8.30-9.30 u. en volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverz. ma, t.e.m. vrijd. van 8.30-9.30 uur. Tel. hulpdienst tijdens weekeinde 05486-1 64 65. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gasvoorzie- ning. telefoon 18 14. POLITIE Telefoon: 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur Telefoon. 0011 (dag en nacht». Tijdens de vorige week vrijdaga vond in restaurant „De Wielen" gehouden jaarlijkse feestavond voor de medewerkers en echtgeno tes van onze Holtense Vrijwillige Brandweer nam het korps af scheid van brandweer-komman- dant T. Prak en onder-brandmee*»- ter G. Linde, terwijl de heren H.J. Móring en J. Vincent in de schijn werpers werden geplaatst wegens tien jaar aktieve dienst. Wegens ziekte van de betrokkene kon he laas geen afscheid worden geno men van de heer W. van Diepen die tot 1 januari 1980 het korps 23 jaar heeft gediend. Ook tijdens de fees tavond van vorig jaar stond het afscheid van Van Diepen reeds op het programma doch om dezelfde reden moest hij ook toen verstek laten gaan. Afscheid Tijdens zijn afscheidstoespraak prees de nieuwe brandweer-kom- mandant W.J. Eshuis zijn schei dende voorganger T. Prak voor de wijze waarop hij aan het korps ge durende 17 jaar leiding heeft gege ven. Hij omschreef hem als de man die alle zaken steeds met bijzonder veel rust en kalmte regelde en hoe wel de heer Prak zelf de laatste jaren geen direkte rol meer speelde bij de brandbestrijding, oefeningen en wedstrijden bleef hij op de ach tergrond toch funktioneren als be langrijke ruggesteun voor het korps en bracht hem dank voor de vele diensten aan het korps bewe zen. Vervolgens richtte de heer Es- huis zich tot de scheidende on der-brandmeester G. Linde die het brandweerkorps ruim 23 jaar heeft gediend. „Wij hebben u leren ken nen als een man met een uitste kende teamgeest waarop wij altijd konden bouwen en daarvoor paste u ook zo uitstekend in ons korps waar het werken in teamverband van zo groot belang is", aldus Es- huis. Aan de scheidende brand weercollega's overhandigde hij tenslotte elk een kadobon en be trok ook hun echtgenotes in deze afscheidshulde met een boeket bloemen. Mede namens de heer Linde hield de heer Prak hierna een korte af scheidstoespraak. Tot burgemees ter mr. W L.F.C. Ridder van Rap- pard zei hij hierin o.m. dat diens voorganger (mr. W.H. Enklaar) in dertijd kennelijk een vooruitziende blik heeft gehad omdat de geldig heid van zijn brandweerpas exact afliep op 31 december 1980. Huldiging Als sluitstuk van het officiële ge deelte van deze feestavond werden de jubilerende H.J. Möring en J Vincent door burgemeester Van Rappard onderscheiden vanwege hun tien jaar aktieve inzet bij de Holtense Vrijwillige Brandweer. Onder dankzegging voor alles wat .zij gedurende de afgelopen tien jaar voor het korps hebben betekend reikte mr. Van Rappard aan beide jubilarissen het bekende diploma uit en overhandigde hen tevens de daarbij behorende medaille. Als dank voor de aan het brandweer korps bewezen diensten overhan digde hij aan de heer Prak een afscheidskado in de vorm van een boek. Daarnaast bood hij de heer Prak symbolisch een foto aan van het gehele korps plus het brand- Burgemeester ridder Van Rappard speldt de heer Moring zijn onder scheiding op. De toekijkende heer Vincent heeft zijn medaille reeds in ontvangst genomen. wilde gaan uoen oij de politie werd hij onderweg wederom verblind en zag een overstekende fietster te laat. Een aanrijding was het gevolg, het meisje dat op de fiets reed werd licht gewond. Op 12 februari vond een aanrijding plaats op de kruising Larenseweg-KerkstraaLHaarstraat tussen een fietser en een politieau to. De heer M.K. (op de fiets) ver leende geen voorrang aan de poli tieauto, gevolg was een aanrijding, de schade bleef beperkt tot een beschadigde bril, en een licht ge deukte voorbumper. Vanaf 7 februari t/m 14 februari 1981 bezig geweest met een onder zoek naar aanleiding van aangifte van diefstal van 57 bedovertrekken bij de firma Schuppert. Op 11 fe bruari eerste verdachte J.Z. uit De venter aangehouden, die de betref fende bedovertrekken gestolen had en op 12 februari H.T.G.B. uit De venter aangehouden die als heler optrad. Na een aantal malen ver hoord te zijn gaven beiden de dief stallen/heling toe. De betreffende bedovertrekken zijn niet meer te ruggevonden daar deze op de auto-markt in Utrecht „verpatst" zijn. Op 15 februari 1981 tweemaal staande controle gehouden, een tiental bestuurders, n.a.v. drank gebruik laten blazen. 3 personen kregen een rijverbod en één per soon moest een bloedproef onder gaan. Op 16 februari vond een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets, de bestuurder van de personenauto wilde van Larense- weg rechtsaf de Aaltinksweg in en schepte daarbij de bromfietser De bromfietser werd licht gewond Op 16 februari aangehouden n.a.v een melding, de heer D.J.L. uit Lo- chem. deze bleek openbare schen nis gepleegd te hebben in het villa park. na aanhouding bekende hij dit feit gepleegd te hebben, tevens vertelde hij dat hij de laatste vier jaar meer van zulke feiten gepleegd had. Op 10 februari werd snelheidscon trole gehouden in de Oranjestraat. In het totaal werden 15 bestuurders 'voor te hard rijden bekeurd, de hoogst gemeten snelheid bedroeg 91 km. p u. teurifilms. Zeker nu filmen zo in de belangstelling staat - mede door de onlangs gestarte Teleac-cursus; fo tografie en filmen - kan het zowel voor beginners als gevorderden in teressant zijn te werken in clubver band. Door te praten over de hobby en eikaars werk op een eerlijke ma nier bekritiseren en door samen te filmen, leert men enorm veel en zal men alleen nog meer plezier bele ven aan de hobby filmen. Dus. fil mers. schroom niet. maar kom op deze eerste clubavond. Inlichtin gen: "t Paalhuus tel.nr. 2755. secr. Profoto: G. te Winkel, tel.nr. 3102. NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. C C. Addink. Viering Hei lig Avondmaal. 19.15 u.ds. W. Vons Uitgangscollecte: Voorjaörszen- dingscollecte Oppasdienst: Diny Aalpol en Henny Wibbelink 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene" GEREF. KERK 9.30 en 15 00 uur ds. G.W.H. Ped- demors. 's Middags jeugddienst m.m.v. Jeugdkoor „Samen op weg" uit Bergentheim. In alle diensten is de eerste coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr Stam-de Waard, Ans Paalman, mevr. Stam-Ebrecht tres.), Enny Stam, mevr. Schuttert-Beltman, mevr. Immink-Bartels (res.). R.K. KERK Zaterdag. 17.00 uur. Zondag 9.30 uur. DIJKKRHOEK in.oo uur ds. W. Vons. Uitgangscol- lecte: Voorjaarszendingscollecte. OKKENBROEK 10.00 uur ds K. Pruysen van De venter. Uitgangscoll. Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Zaterdag: 19 00 uur. Zondag: 8.00 en 11.00 uur Vorige week donderdagavond (12 febr.) kwamen ruim 60 dames van de Hervormde Vrouwengroep Holten in gebouw Irene bijeen voor hun veertiendaagse bijeenkomst, welke dit keer in het teken stond van de amateurfilmerij. Als gast voor deze bijeenkomst was uitgenodigd de heer Ben Krimp, zelf een enthousiast amateurfilmer en tevens secretaris van de Vereniging Apeldoornse Amateur Cineasten (V.A.A.C.) die deze avond een aantal van zijn zelfgemaakte, meest documentaire, filmpro- dukties vertoonde. Onlangs hebben een aantal en thousiaste smalfilmamateurs de koppen bij elkaar gestoken om te komen tot de oprichting van een filmclub. De eerste clubavond van deze piepjonge filmclub zal worden gehouden op maandag 23 februari, 's avonds om 8 uur in het Paalhuus. Voorlopig zullen de filmers onder de vleugels van de fotoclub Profoto (een onderdeel van Sociaal Cultu reel Werk voor Holten) werken. Be langstellenden zijn welkom op deze clubavond. Men kan dan meepra ten over het opzetten van een pro gramma voor de komende tijd en alvast genieten van enkele (ama E.H.B.O. AKTMTEITEN De E.H.B.O. afdeling Hol ten heeft de komende we ken een druk programma te verwerken, 24 februari zal 's avonds in de grote zaal van Restaurant „Vosman" een lezing worden gehou den door de heer Enennaam uit Deventer, over de am bulance van vroeger en he den. De heer Enennaam is hoofd van de G.G.D. uit De venter. Alle leden zijn uit eraard die avond welkom. Dan is er donderdag 5 maart de traditionele on derlinge wedstrijd, met de afdelingen Goor, Markelo en Diepenheim. De wed strijd zal in Diepeheim plaatsvinden in gebouw „Volksheil" 's avonds om acht uur. In Olst zal op maandag 9 maart de „Kringwedstrijd" worden gehouden in het gebouw van de E.H.B.O.-aMelmg Olst. De ploeg die hier als eerste gaat eindigen gaat naar de districtswedstrij den eind maart in Diepen veen. Naast de bestaande reanimatie cursus die mo menteel gegeven wordt door mevrouw Rietman uit Harfsen zal er een tweede cursus komen, verzorgd door de heer Enennaam uit Deventer. Gezien de grote animo voor deze cursus is het bestuur verheugd, dat veel leden de gelegenheid krijgen deze cursus te vol gen. Mede ook dankzij de motorclub „De Holterberg" die vorig jaar de nieuwste beademingspop beschik baar stelde. De E.H.B.O. af deling telt momenteel 135 leden en men hoopt bin nenkort de eerste aanteke ningen te kunnen uitreiken aan leden die de cursus hebben gevolgd. Op 10 februari vond een aanrijding plaats op de hoek Kolweg- Parallelweg van de Rijssenseweg. geen gewonden, beiden auto's zwaar beschadigd. De heer M.D.Z. uit Goor verleende geen voorrang aan mevr v. W.K. uit Holten. Op 11 februari werd in samenwer king met de Koninklijke Mare chaussee een verkeerscontrole ge houden op de Deventerweg. er werden ongeveer 200 voertuigen gecontroleerd. 15 bestuurders hadden geen of niet voldoende pa pieren bij zich. 5 bestuurders opge schreven voor het niet in orde heb ben van de kentekenverlichting, verdere gepleegde overtredingen 1 x verlopen rijbewijs, geen geldig deel III, geen geneeskundige ver klaring (taxi-chauffeur) en tacho graaf niet in orde. Op 11 februari 1981 is te Twello aangehouden J.G.P. uit Almelo. Betrokkene ging de middenstan ders af en liet hen advertenties plaatsen in een blad uitgegeven door de MEBO uit Almelo. Hij plaatste geen enkele advertentie en een blad werd er nooit uitgege ven. Een aantal middenstanders in Holten werden de dupe van de praktijken, omdat deze wel al be taald hadden voor de zgn. adver tentie. Veel kampeem.iirnte voor 't kleine budget! Tijdelijkf2(10,- fHHIlWI 1.1 ]M introduktiekorting Dus nu 2995,- Die we€t wat goe4j kamperen is. JOH WS CAMPING TOTAAL BV. Geesterenseweg 22, Tel. 05499 1215, Vriezenveen. Op 11 februari 1981 vond tweemaal een aanrijding plaats als gevolg van verblinding (door de laag staande zon). De heer E.G.A.N. uit Deventer reed op de Rijssenseweg. toen de spoorbomen dichtgingen bemerkte hij dit, omdat hij ver blind was door de zon. te laat, hij remde nog wel maar schoot dwars door de overwegboom, de trein kwam vlak achter hem de spoor wegovergang over, hierdoor sprong de voorruit van zijn auto. Toen de heer E.G A.M. hiervan aangifte hobby is gekomen, voerde hij de dames met een aantal korte films mee op zijn vakantiereizen en wel over het eiland Texel, de Keuken hof, Ierland, Parijs en Rome. Met voor een amateurfilmer als duide lijke toppers kwamen de films over de herfst en de documentaires over een forellenkwekerij in Ierland alsmede die over de Italiaanse stad Florence als vrijwel professioneel naar voren, terwijl ook een vakan- tiespeelfilmpje, opgenomen in Ita lië, als sluitstuk van deze geslaagde filmavond bijzonder goed en humo ristisch over. Nadat presidente mevr. Vogely aan het slot van de avond de heer Krimp had bedankt middels het aanbieden van een kado onder coevert. werd de bij eenkomst besloten met dankge bed. De bijeenkomst werd geopend door presidente mevr R.M. Vogely-van de Veer met een kort welkomst woord. Hierna las zij een gedeelte uit de Bijbel, gevolgd door een ge dicht uit de bundel „Bloemen van geluk..." Na het gezamenlijk zingen van en kele liederen werd het verdere pro gramma verzorgd door Ben Krimp. Nadat deze de aanwezigen vooraf had verteld hoe hij tot zijn film- Scheidende Heer Prak en zijn vrouw en het echtpaar Linde, te midden van de nieuwe brandweer commandant de heer Eshuis. DE POLITIE OP BEZOEK BIJ PLATTELANDSVROUWEN D1JKERH0EK weennaterieel. Van deze foto die binnenkort zal worden gemaakt bood hij ook alle andere leden van het korps een afdruk aan. Naast zijn deelname aan de Holtense brandweer is de heer H.J. Möring ook reeds 25 jaar verbonden aan de hulpverleningsdienst van de Ne derlandse Spoorwegen. Woensdagavond 11 febr. hielden de plattelandsvrouwen uit Dij- kerhoek hun maandelijkse bijeen komst. Mevr. Kroon opende de avond en heette veel leden wel kom. Van ieder lid werd gevraagd een cadeautje te maken of iets te bakken of te schilderen voor het 50 jaar bestaan van het provinciaal bestuur. Er wordt dan een jubileum-markt gehouden in Zwolle. Na de mededelingen en het voorlezen van de notulen werd het woord gegeven aan de heer Jonge Koering uit Heino. Hij vertelde ons over zijn werk als rechercheur bij de politie. D.m.v. dia's vertelde hij over inbraak preventie, stelen van fietsen, drugs verkoop aan de deur, enz. Het was een interessante avond waar we veel van op gesto ken hebben. Mevr. Kroon sloot de avond en wenste allen een wel thuis en tot ziens op de volgende vergadering op 4 maart.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3