gemeente holten gemeente holten INDUSTRIETERREIN „DE HAAR 11 ONTMOET BEZWAAR Opendeur samen komst H. SLUITER. 25 JAAR JACHTOPZICHTER DIT HET POLITIE- RAPPORT GROTE BELANGSTELLING AFSCHEID DS.BERKHOF BURGERLIJKE STAND UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 3 FEB. 1981 HOLTENS NIEUWSBLAD 12 FEBRUARI 1981 - PAG. 5 Het vaststellen van het ontwerp bestemmingsplan „Bedrijventer rein de Haar u" vormt a.s. maanda gavond vrijwel zeker het hoogte punt van de gemeenteraadsagen da. Zoals bekend is het ontwerp bestemmingsplan „Bedrijventer rein de Haar n" gelegen tussen de Aaltinksweg-S 14- spoorbaan en Peterswatergang) opgezet om op korte termijn te kunnen voorzien in de behoefte aan bedrijfsterrein. Na voorgeschreven overleg met di verse organen werd dit ontwerp plan, ingaande 1 maart 1980, gedu rende één maand voor een ieder ter inzage gelegd. Bezwaarschriften Op het ontwerp bestemmingsplan werd tijdig een tweetal bezwaar schriften ingediend nl.: a. Een ge zamenlijk bezwaarschrift door de heren J.F. Boer, C.P. Beukenkamp, J.W. Stegink, J.A. Groot en D.J. Bonte, allen woonachtig aan de Aaltinksweg.: b. Door het dagelijks bestuur van het waterschap „De Schipbeek" te Markelo. In het be zwaarschrift van genoemde bewo ners van de Aaltinksweg wordt er aan herinnerd dat de CDA fraktie in de gemeenteraad, tijdens be handeling van de begroting 1980, heeft gesteld een middenlange termijnplanning inzake industrie vestiging te missen en bij die gele genheid gepleit heeft voor het uit brengen van een beleidsnota. Aan gezien die nota tot op heden niet is verschenen, is. volgens bezwaar den. niet te zeggen hoe dat vesti gingsbeleid er uit zal gaan zien. Ook is niet bekend óf uitbreiding uitsluitend op deze plaats moet worden gezocht of dat er ook an dere plaatsen zijn die een betere oplossing bieden. Met het oog op de toekomst menen eerstgenoemde bezwaarden dat reeds nu moet worden gezocht naar een groter terrein. In dat licht is men boven dien bevreesd dat betere uitbrei ding weer zal worden gezocht in aansluiting op de „Haar u". waar door „opsluiting" dreigt tussen in dustrieterreinen. Genoemde be woners schrijven van mening te zyn dat de woningen langs de Aal tinksweg een mooie afsluiting vormen van de woonwijk „De H£»ar" hetgeen volgens hen ook de bedoeling zou zijn geweest. Voor aankoop van hun bouwterrein zou deze bewoners indertijd zijn toege zegd dat de overkant van de Aal tinksweg nog onbebouwd zou blij ven en men beklaagt zich er over dat b en w op deze toezegging te rugkwam toen de grond eenmaal gekocht was. Wanneer dit bedrij venterrein eventueel toch in uit voering mocht worden genomen menen deze bewoners recht te heb ben op schadevergoeding wegens waardevermindering voor hun wo ningen. Bovendien tekenen deze bewoners nog bezwaren aan tegen een aantal inhoudelijke punten uit dit ontwerp-bestemmingsplan. zoals de hoogte van de gebouwen, de verkeersdruk op de Aaltinksweg en vrees voor andere overlast van toekomstige bedrijven aldaar. Uit het bezwaarschrift van het Wa terschap „De Schipbeek" blijkt dat men uit eerder ontvangen stukken heeft begrepen dat de Peterswa tergang als open watergang buiten het bestemmingsplan zou blijven. Op grond hiervan had men aan vankelijk geen waterstaatkundige bezwaren, mits de aanplant ten minste 4 meter uit de insteek van deze watergang zou worden aange bracht. Uit de ter inzage gelegde stukken blijkt echter dat deze wa tergang zal worden gedempt. „Tegen het dempen van het ge deelte waterleiding, waardoor de waterafvoer vanuit de kom van Holten wordt geregeld, en waar door door ons het beheer wordt gevoerd, hebben wij bezwaar, om dat in het ontwerp-plan niet daarby aangegeven is, op welke wijze tezijnertijd die afvoer na demping zal worden gerealiseerd. Het komt ons noodzakelijk voor dat alvorens wij akkoord gaan met het dempen van het betrekkelijke gedeelte Peterswaterleiding, over eenstemming dient te zijn bereikt omtrent de nodige afvoercapaciteit var. een aan te leggen riolering voor het verwerken van het hemelwater dat via de rioolwateroverstorten op dit leidinggedeelte wordt geloosd." Standpunt b en w Voor wat betreft het bezwaarschrift van het Waterschap „De Schip beek" schrijven b en w ondermeer aan de raad: „De wijze waarop de Onder grote belangstelling nam Ds. A.W. Berkhof j.l. zon dagmiddag tijdens een speciale kerkdienst, afscheid als predikant van de Hervormde Gemeente, nadat vorige week woensdagavond vele Holtenaren ds. en mévr. Berkhof reeds persoonlijk de hand ten afscheid hadden gedrukt. Bij die gelegenheid, welke plaats vond in gebouw ,Jrene", werd ds. Berkhof, als afscheidskado, een schrijfburo aangeboden en werd o.m. het woord gevoerd door mevr. J.L. Riet berg-Bronsvoort, gewezen scriba van de Hervormde kerke- raad. Op humoristische wijze bracht zij in dichtvorm verschillende gebeurtenissen in herinnering uit de vijfjaar die ds. Berkhof als predikant in Holten heeft doorgebracht. Verder werd bij die gelegenheid het woord gevoerd door de heer AJ. Pekkeriet, die van mening was dat de scheidende predikant in Holten beslist een leegte zal achterlaten. waterafvoer vanuit de kom bij overkluizing van het gedeelte van de Peterswaterleiding zal worden gerealiseerd is een zaak die bij uit voering van het bestemmingsplan aan de orde komt en is planolo gisch irrelevant. Uiteraard zal hierbij vooraf overleg worden ge pleegd met het Waterschap. Wij zijn dan ook van mening dat dit be zwaarschrift ongegrond verklaard kan worden." In hun reaktie op het bezwaarschrift van de bewoners aan de Aaltinksweg schrijven b en w o.m. het volgende aan de raad: „Terecht wordt door reklamanten opgemerkt dat uw raad ons college verzocht heeft spoedig met een nota inzake een middellange ter mijnplanning voor bedrijfster reinen te komen. Lange termijn planning vergt echter enige tijd. Aangezien de op 1 januari 1977 aanwezige reserve aan bedrijfster rein in Holten veel sneller is uitge geven dan de prognose zou doen verwachten en de behoefte aan uit breiding voor enkele plaatselijke bedrijven zeer dringend is, is ge zocht naar een terrein op korte termijn. Het onderhavige terrein is het enige terrein dat op dit moment voorhanden is. Bovendien sluit dit terrein goed aan bij het huidige industrieterrein de Haar. Of in de toekomst een verdere uitbreiding gezocht zal moeten worden in aan sluiting op het onderhavige terrein zal in het kader van het opstellen van een nota lange termijnplan ning, zoals door uw raad gevraagd, onderzocht moeten worden. Het is niet waarschijnlijk dat dan uitge weken zal worden naar een terrein eldérs in de gemeente, temeer om dat het voor de hand ligt dit gebied in de verre toekomst te betrekken bij het in ontwikkeling zijnde sportveldencomplex. Ten aanzien van de volgende reklamanten in het verleden gedane toezeggingen, dat het onderhavige gebied een agrarisch gebied zonder bebou wing zou blijven, kunnen wij het volgende opmerken: In het verle den is inderdaad gesteld dat deze grond niet geschikt is voor het ple gen van woningbouw in verband met de grondwaterstand. Daarin is in het kader van de ruil verkaveling wijziging gebracht, zo dat deze grond thans wel geschikt is voor bebouwing. Het is zeer wel denkbaar dat adspirantkopers destijds te verstaan gegeven is dat voor het betreffende gebied geen plannen bestaan, aangezien dat op dat moment ook niet het geval was. De uitgifte van het industrieterrein de Haar verliep echter dermate Namens de katechisanten bood Frida van Zon ds. Berkhof een laatje aan voor de goede en kwade zaken. Het tweede burolaatje werd namens de jeugdraad aangeboden door Johan Steunenberg, Bert Mul ler en Mientje Ligtenberg. terwijl Johan van Bruggen ds. Berkhof een boekwerk met tekeningen en pla kwerk overhandigde namens de kinderen van de zondagsschool Holten. De zondagsscholen te Hei huizen, Espelo en Dijkerhoek wer den vertegenwoordigd door Bertha Waanders. Namens de jeugd dienstkommissie overhandigden Henk Veldkamp en Dirk Aaftink zowel ds. als mevr. Berkhof een fraai boek. Tjjdens de afscheidsdienst van j.l. zondagmiddag sprak ds. Berkhof de gemeente voor het laatst toe vanuit Jes£(ja 43: 16-19 „Denk niet aan wat vroeger gebeurde of wat eertijds is geschied". Aan de hand van deze test schilderde ds. Be rkhof hoe ook ten tijde van de pro feet de gemeenschap kon worden opgedeeld in drie gepolarisseerde groepen. Allereerst de groep met een sterke hang naar het verleden toen alles nog zoveel beter was dan vandaag, met daarnaast de tweede groep voor wie het verleden vol tooid verleden tijd was maar die ook in de toekomst weinig heil za gen en dus maar leefden bij de dag. De derde groep werd gevormd door de progressieve aktievoerders voor een betere toekomst. Groepen die zich ook in de Holtense samenle ving duidelijk manifesteren. Ver volgens schilderde ds. Berkhof hoe alle drie groepen in feite ongelijk kregen van de profeet. De twee eerste groepen omdat ze te weinig vervuld zijn van Gods beloften voor een betere toekomst en de laatste groep omdat zij in hun drang naar vernieuwing vaak te weinig oog hebben voor de waardevolle over leveringen vanuit het verleden. Hij riep de gemeente dan ook op tot meer vertrouwen in elkaar om zo sneller dan aanvankelijk de bedoe ling was. dat moest worden omge zien naar een nieuw bedrijventer rein. Blijkens jurisprudentie kun nen geen blijvende rechten worden ontleend aan het bestemmings plan. maar wel dient zorgvuldig heid te worden betracht in verband met belangen van hen die reeds hebben gebouwd op basis van het geldend plan en/of in verband met toezeggingen van de gemeente of anderzins gewekte verwachtingen. Er dient derhalve een afweging van belangen plaats te vinden. Bij af weging van de belangen van re klamanten tegen de behoefte aan bedrijfsterrein op korte termijn zijn wij en met ons de meerderheid van de kommissie voor de ruimtelijke ordening van mening dat de plano logische procedure voor het be stemmingsplan „Bedrijventerrein de Haam" moet worden voortge zet. In het laatste deel van hun bezwaarschrift doen reklamanten het verzoek hen een schadevergoe ding toe te kennen als gevolg van te verwachten waardevermindering van hun woningen. Op grond van artikel 49 W.R.O. kan een schade vergoeding worden toegekend, in dien de schade ook daadwerkelijk kan worden aangetoond. Een ver zoek om schadevergoeding kan bij de gemeenteraad echter eerst wor den ingediend, nadat het onder- werpelijke bestemmingsplan on herroepelijk is geworden (KB 9- 9-1971 Enschede). Mitsdien zijn re klamanten in hun verzoek om schadevergoeding thans niet ont vankelijk. Overigens valt uit de ju risprudentie op te maken dat op grond van het vermeende recht op vry uizicht tot op heden nog geen schadevergoedingen zijn toege kend", aldus b en w. In het pre-advies aan de raad stelt het college overigens wel voor om tegemoet te komen aan een paar andere bezwaren van genoemde bewoners zoals het verleggen van de bebouwingsgrens ter plaatse van het boerderijtje Aaltinksweg 7, waardoor ter plaatse geen bedrijfs- bebouwing mogelijk is, zodat deze woning gehandhaafd kan blijven. Tenslotte stellen b en w de raad voor om deels tegemoet te komen aan de bezwaren van de bewoners tegen eventueel afwijken van de maximaal voor dit plan toegestane bouwhoogte van 9 tot 15 meter door de maximum bouwhoogte te verlagen tot 12 meter aan de noord zijde van het plan en voor de rest te houden op max. 9 meter. samen als Gods volk op te trekken naar een nieuwe toekomst. Aan het slot van deze afscheids dienst prees kerkeraadsvoorzitter J. Bax de scheidende predikant voor zyn vermogen tot luisteren en aandacht voor mensen en voor zijn steeds weer nieuwe ideeën om mensen aan het denken te zetten en te laten meedoen. In zijn dankwoord zei ds. Berkhof bij dit afscheid stil, dankbaar en beschaamd te zijn geworden bij de vele blijken van hartelijkheid en liefde. Met name bracht hij hulde aan de inzet van alle kerkelijke medewerkers in Holten. Ter herin nering aan zijn afscheid bood ds. Berkhof aan de gemeenteleden een tastbare herinnering aan in de vorm van een boekwerkje, waarin een aantal gedachten is vastgelegd zoals ds. Berkhof die de afgelopen zes winters in en met Holten heeft gevormd, (verkrijgbaar op kerke lijk buro). Na afloop van de afscheidsdienst volgde nog een bijeenkomst met genodigden in gebouw „Irene". Tijdens deze bijeenkomst werd, namens de Holtense zusterkerken, het woord gevoerd door pastoor Rademakers te Nw. Heeten en na mens de classis Deventer en de ring Rijssen door Ds. W. Vons. Namens het gemeentebestuur bood burge meester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard de scheidende predikant een reproduktie aan van een ge dicht over de grote brand van Hol ten in 1830. Namens het bestuur van het bejaardencentrum „Dies- senplas" bood voorzitter Vuuregge ds. Berkhof een kado onder couvert aan. Zondag 22 februari a.s. doet ds. Berkhof 's middags om half drie intrede in Hoogland. Voor diege nen die deze dienst willen meema ken bestaat de mogelijkheid om in groepsverband mee te gaan in een bus. Opgave hiervoor tot 14 fe bruari bij mevr. Rullraann-Teu- nls, Fazantenweg 24, tel. 24 34. Geboren: Peter Adriaan zv. J.A. Rietman en J. Klein Nagelvoort; Nils zv. G.J. Wennemers en G.W. Pasman; Jo hanna Willemina dv. G.H. Oolbek- king en G.J.M. Broekkamp; André zv. J.H. Schooien en H J. Ebrecht (geb. te Deventer). Overleden: B.J. Aanstoot, oud 88 jaar, Holten; F. de Jager-Schirmeister, oud 75 jaar. Holten (overleden te Deven ter). Ondertrouwd: L. de Graaf, oud 45 jaar. Heemstede en: W.E. van Hoevelaak, oud 20 jaar. Holten. Gehuwd: J. Stam. oud 20 jaar, Holten en: H. ter Harmsel. oud 21 jaar. Rijssen. Zondag 15 februari organiseert de Open Deur groep Holten de alweer op één na laatste samenkomst van dit seizoen. In deze samenkomst waaraan medewerking zal worden verleend door het Hervormd Kerk koor (dirigent de heer J. op den Dries te Nijverdal) zal ds. G.W.H. Peddemors spreken over het the ma: „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet!" De samenkomst in het Geref. Ker kelijk centrum „De Kandelaar" begint om 19.15 uur. Vanaf 19.00 uur is er samenzang met orgelbege leiding van de heer J.H. van Eng- brink. De Open Deurgroep rekent weer op de belangstelling van zeer velen. Graag tot ziens! Jachtopzichter de heer H. Sluiter (56),vierde als zoda nig woensdag 4 februari in café-restaurant „Het Bonte Paard" zijn 25-jarig jubi leum. Vader Janus Sluiter was 60 jaar geleden al be gonnen met deze werk zaamheden op hetzelfde landgoed van de families Dura en Blonk, een gebied van zo'n 1200 hectaren in Holten, Bathmen en Die penveen. Zijn functie heeft de heer Sluiter inmiddels overgenomen en dat werd, .na 25 jaar gevierd. En te recht. Een diner, met vrouw en drie dochters, met man nen en verloofde ging vooral aan een gezellige feesta vond. Tijdens het diner werd de heer Sluiter, door de beide grondeigenaren H. Sluiter, 25 jaar jachtopzichter in Dijkerhoek. een horloge met inscriptie aangeboden. Van de Neder landse vereniging voor jachtopzichters afdeling Overijssel kreeg Hendrik Sluiter, bij verhindering van voorzitter Ter Horst uit Rijssen, uit handen van de heer Ben Wissink uit Colm- schate een zilveren medaille opgespeld. De festiviteiten werden zeker door 250 men sen bezocht en mogen suc cesvol genoemd worden. Het werd al met al een gezel lige avond voor de familie Sluiter, temidden van vele vrienden, bekenden en col lega's. Proficiat en op naar de volgende 25 jaar? 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer M. Stukker voor het vergroten van de woning Enkweg 10; - aan Gebr. Aanstoot voor het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van de zomerhuisjes Borkeldsweg 75 en 77; - aan de heer H. Oonk voor de bouw van een hooiberg bij het pand Borkeldsweg 5; - aan de heer H.F. Steunenberg voor het verbouwen van de woning Pastoriestraat 42; 2. aan de Carnavalsvereniging ,,de Fienpreuvers" toestemming verleend voor het houden van een carnavalsoptocht op zaterdag 28 februari 1981; 3. aan Cycle Club '75 te Nijverdal toestemming verleend voor het organiseren van een wielerronde in 1981 4. aan het Ronde Comité Overijssel toestemming verleend voor een dames-klassieker en de 30e ronde van Overijssel op 2 mei 1981 U KUNT ZICH VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF, DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT IN VERBINDING STEL LEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETA RIE SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Holten is verhinderd op maandag 16 februari a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden Stiehting «Europa-Kinderhulp" Ook dit jaar komen er in de vakantieperiode weer zo'n 400 kinderen naar onze provincie, waarvoor de Stichting Europa Kinderhulp 200 gastgezinnen zoekt. De 200 an dere kinderen mogen op hun vorig vakantieadres terug komen. Het gaat om kinderen uit Nederland, Duitsland en Frankrijk. Ze leven in omstandigheden, waarvan de meesten van ons, binnen de veilige beslotenheid van het eigen gezin, geen idee hebbe. Zeker, iedereen moet, omdat het ons in economisch opzicht slechter gaat, een stap terug doen. Maar daarmee balanceren we nog lang niet op het randje van een financiële en sociale afgrond. Het zal duidelijk zijn dat de algemene teruggang daar het meest gevoeld wordt, waar geen speelruimte is, geen overschot, geen marge. Mensen die aan de rand van de maatschappij moeten leven, staan het eerst met de rug tegen de muur. Tijdens de storm op 3 februari ging een aantal bomen onderuit. Het opruimen was bij de mannen van gemeentewerken in deskundige handen. Mevr. S. te Holten deed aangifte van diefstal van diverse goederen uit de garage. Onderzoek naar de daderis) is gaande. Bij de gehouden controle op het gebruik van alcohol bleken de au tobestuurders G.J.A. en H.J.S. te Holten en W.L. te Rijssen te veel aan Bacchus te hebben geofferd. Ook IJ.K. te Deventer zat in kenne lijke staat achter het stuur. Het viertal blieis in het pijpje en de bloedproef werd genomen. KANSARME KINDEREN Wie zijn dan die kansarmen onder ons? Het zijn de kinderen van ou ders, die op hun beurt weinig kan sen hebben gekregen in de maat schappij. Dat dreigt zich nu voor de kinderen te herhalen, als er geen mensen zijn, die bereid zijn deze kinderen eens te laten ken nismaken met de andere, lichte, betere kant van het leven. Anders denken deze kinderen, of het nu Nederlandse of buitenlandse be treft. dat maakt weinig verschil, dat er alleen ellende bestaat. Die ellende kan op vele manieren ver oorzaakt zijn en houdt ook met elkaar verband. Bijvoorbeeld: De ouders zijn door onkunde en/of tegenslagen in de schulden ge raakt. Sommige ouders komen daar met veel moeite weer uit. andere raken aan de drank, drugs of laten zich scheiden. De woonomstandigheden zijn vaak erbarmelijk, waardoor kin deren al te veel hun toevlucht op straat moeten zoekch, waar vaak het recht van de sterkste heerst. Weer anderen dreigen te vereen zamen in de steenwoestijnen van de grote steden. Denkt U eens, om dicht bij huis te blijven, aan de kinderen van Suri- namers, die zich hier nog ont heemd voelen, van Kaap Verdia- nen, die op hun Sahel-eilanden geen droog brood meer konden verdienen, (U hebt vast wel eens een t.v.-reportage over de droogte in het Sahel-gebied gezien) en die hier het meest onaangename werk, waar de meeste Nederlanders hun neus voor ophalen, graag willen verrichten. GOED GEKLEED? Dat hoor je inderdaad dikwijls zeg gen en het klopt ook. Kinderen in lompen is een achterhaald beeld. Aan de buitenkant ziet het er vaak nog wel mooi uit. Wat daarbij ver geten wordt is dat kinderen uit „Vierde Wereld" milieus emotio neel tekort komen. Ze ondervinden geen warmte, geen aandacht, geen bezorgdheid om hun persoon. Hun emotionele behoeftes worden afge kocht met makkelijk verkrijgbare materiële zaken. Misschien beseft U dat een horloge of een transistor-radio een paar jaar mee gaan, maar dat de „herinnering aan een warm gezin" in de loop van een mensenleven alleen maar warmer wordt. Illustratief in dit verband is het antwoord van twee Franse jon gens, die al voor de vijfde keer naar hetzelfde gezin gingen, op de vraag van de begeleidster: „Wat kun je daar nu. watje thuis niet kunt?". Ze zeiden: „We weten dat we daar wel kom zijn. En we rijn vrij, wantom half tien naar bed moeten is niet erg, als je er om zeven uur weer op kunt staan. Thuis, in Frankrijk, rijn we ook vrij. We kunnen komen en gaan wanneer we willen. Alleen is er een verschil: Onze ouders inte resseert het geen biet". DOEN Nodigt U zo'n kind eens uit. Gun het zo'n „warme douche", die zo'n vakantie voor hem of haar kan be tekenen. Zeker bij herhaald be zoek, zullen de kinderen inzien, dat er andere zaken bestaan dan drank, uitgaan, ruziën en weglo pen. Ze zullen in hun latere, eigen leven een grotere kans hebben op een menswaardiger leven dan hun ouders, gewoon omdat ze gezien hebben dat het ook anders kan. Dat laatste blijkt ook in de prak tijk. Omdat de S.E.K. al 20 jaar de vakanties van soortgelijke kinde ren verzorgt, rijn er bewijzen ge noeg voorhanden van kinderen, die een heel andere, betere weg rijn opgegaan dan hun ouders. De Stichting zoekt gezinnen, liefst met jonge kinderen. Ook gezinnen zon der kinderen rijn welkom, maar moeten bereid rijn twee kinderen op te nemen. Van belang is dat het kind een echt „thuis" wordt gebo den. Er hoeven echt geen buitenis sige dingen georganiseerd te wor den. Juist het gewone van een nor maal gezin is voor deze kinderen zo ongewoon en daarom zo waarde vol. Ook belangrijk is, wanneer U een buitenlands kina uitnodigt, dat tenminste een van de gastou ders de vreemde tal een beetje spreekt. De kinderen worden gese lecteerd door mensen die de situa tie ter plaatse het best kunnen beoordelen omdat ze daar hun werkterrein hebben (maatschappe lijk werkers, onderwijzers enz.) De reiskosten komen NIET voor reke ning van de gastouders. Ze betalen dus alleen de verblijfkosten. De kinderen rijn W.A. verzekerd. Bo vendien (ziekenfondstarief) tegen ziekte- en tandartskosten. Voor vertrek worden de kinderen me disch gekeurd. Nadat U zich hebt aangemeld komt een medewerker van dé Stichting bij U op bezoek. U kunt dan de vragen die U nog hebt stellen en eventueel, wanneer U denkt te veel hooi op, Uw vork te nemen, weer afmelden. Rond 1 mei krijgen de gastouders bericht of ze in aanmerking komen en zo ja. te vens tips hoe te handelen in geval van riekte, ongevallen of schade Tijdens de hele vakantieperiode kunt U zich bij moeilijkheden in verbinding stellen met regionale contactpersonen en via deze, wan neer dat nodig is, met maatschap pelijke werkers uit de uitzendende landen. DE AANMELDING 1109U kunt zich aanmelden (schrif telijk of telefonisch), 't liefst zo gauw mogelijk, maar in ieder geval voor 1 maart bij een van de onder staande adressen: J. Essen. Hiët- bergseweg 1, 7433 PL Schalkhaar. Tel. 05705-311; mevr. C. Schrieken, J. Luijkenstraat 2 7471 XW Goor. Tel. 05470%36 27. Om te kunnen bekijken welke pe riode het best met Uw eigen vakan tieplannen overeenkomt volgen hieronder de transportdata en de landen van herkomst: Nederlandse kinderen: 27 juli tot 15 augustus Duitse kinderen: 23 juli tot 6 augus tus Franse kinderen (1): 23 juli tot 13 augustus Franse kinderen (2): 6julitot29juli. (N.B. Schoolvakantie in deze regio: 18 juli t/m 30 augustus).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5