Schaakclub „Holten" Resultaten Blauw Wit Reitsema en Baltus in vorm in Apeldoorn Knap spelend Blauw Wit kraakt Vesos Optiek AAFTINK Roestvrij stalen bouten bevestiging golfplaten BRILM0NTUREN Programma „Blauw Wit' Weekendrecept Prinsenbal „Fienpreuvers" ZOEKT WERK P aas vuurver eniging „De Noordenbarg" DAMES-, HEREN- EN KINDER- OUDHEIDSKAMER TE HOLTEN? ENERGIE GRATIS CONTROLE KLEIN yELDERMANj BV ZONDAG discobal „De Wippert" HURK0 TV'S s.v. Bato-afd. Jazzballet KOLEN- EN OLIEHAARDEN EN KACHELS Kuijpers b.v. „SL00TSMID" Ad ploeg: Is de NAVO sterk ge noeg 1 HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 FEBRUARI 1981 - PAG. 11 In een sterk gespeelde wedstrijd heeft Blauw/ Wit een grote overwinning behaald op het Hellendoornse Vesos. Met niet minder dan 5-0 werden de gastheren afgetroefd. Gerard Aanstoot had door een hattrick een groot aandeel in de éclatante zege. Doordat medekoploper DVO in en tegen Daarle niet verder kwam dan 1-1 namen de Holte naren nu de eerste plaats in op de ranglijst. Vanaf het aanvangssignaal van invaller-scheidsrechter Withaar, ;die goed floot, gaf Blauw Wit te I kennen dat het de slechte wedstrijd van vorige week wilde doen verge ten. Van meet af aan werd de Vesos-defensie onder druk gezet en reeds in de 4e minuut kreeg Kees v Dijk de eerste goede kans. Zijn j schot werd door de goalie met de voet gekeerd. In de 10e minuut kwamen de gas- ten op voorsprong. Een corner werd op rechts door Jan Harbers geno men en door Harry ten Wolthuis goed getimed inkomend, steen hard tegen de touwen gekopt (1-0). Een in deze fase bijzonder goed spelend Blauw Wit bleef heer en meester. In de 12e minuut werd een slimme vrije trap van Jan Harbers de Vesos-doelman bijna noodlottig, maar via zyn vuisten ging de bal juist naast. Maar nog voordat er een kwartier was gespeeld vergrootte Gerard Aanstoot de marge. Een sterke solo van de overtuigend spelende Kees van Dijk eindigde in een bekeken voorzet die door Gerard Aanstoot i zeer bekwaam en beheerst langs de doelman werd geschoten (2-0). Ook de resterende tijd van de eer- ste helft gaf de zeer betrouwbare Blauw Wit achterhoede, onder de bezielende leiding van Géje Paal man, de Vesos-aanvallers geen kans om gevaarlijk te worden. Aan de andere kant bleven de Blauw Witte voorwaartsen een i voortdurende bedreiging voor de goede Vesos-goalie, maar ondanks fanatieke aanmoedigingen van een grote supporters-groep zagen de bezoekers geen kans om nogmaals te scoren. 1 In de tweede helft zagen we eerst een meer aanvallend VESOS, maar ook nu gaf de achterhoede van Blauw Wit nauwelijks kansen weg j en waren de veldspelers eens ge passeerd dan toonde de attente doelman Eddy van Dijk zijn klasse. Na ongeveer een kwartier spelen namen de middenvelders van de Holtense ploeg langzamerhand het initiatief weer over. Dit resulteerde meteen weer in kansen. In de 16e minuut joeg G. Stam, hij speelde een prima partij, een Vesos- verdediger zo op dat hij bijna de bal in het eigen doel plaatste. S C. Denekamp 1-Blauw Wit.l 2.30 u. V. 1.00 u. DETO 7-Blauw Wit 2 2.30 u. 1.15 u. Blauw Wit 3 is vrij. S.C. Rijssen 4-Blauw Wit 4 2.30 u. V. 1.45 u. Blauw Wit 5-Eversberg 4 2.30 u. Blauw Wit 6-D.V.O. 5 12.30 uur. Zaalvoetbal: Paalman. Jan Pruntel (Henri Stam) en Jan Paalman (Wilco Dik kers); midden: Gerrit Stam, Jan Verveda en Jan Harbers; voor: Ge rard Aanstoot, Harry ten Wolthuis In de 20e minuut omzeilde Jan en Kees van Dijk. Pruntel de buitenspelval en kwam alleen voor de Vesos-doelaman, die ternauwernood kon redden. Bij deze actie raakte Pruntel gebles seerd en hij werd vervangen door De stand in de le klasse van de TVB: 1. Blauw Wit 12-21; 2. DVO (Almelo) 11-20; 3. Eversberg 10-16; 4. Marle 11-12; 5. Markvogels 12-12; 6. Denekamp 11-11; 7. Vesos 12-11; Junioren: (14/2) Blauw Wit Al-Heracles A2 2.30 u. Blauw WitBl-ExcelsiörB412.45 u. Hendri Stam. Het spelbeeld bleef 8 P.S.V. 11-10; 9. BZSV 13-10; 10. ongewijzigd en meerdere doelpun- Daarle 11-4; 11. Boswinkel 11-1. ten konden niet uitblijven. Na een Naar Denekamp:' Een lastige klus half uur spelen werd een vrije trap wacht Blauw Wit zaterdag in De in tweede instantie door Jan Ver- nekamp tegen het eerste van veda net naast geschoten, maar vijf Sportclub Denekamp. In eigen minuten later was het raak. Opnieuw verrichte Kees van Dijk, goed aangespeeld door het mid denveld, het voorbereidende werk. Zijn voorzet bereikte de vrijstaande Gerard Aanstoot die met een huis (op een klein terrein) zyn de grensbewoners heel wat mans en Blauw Wit heeft dit meer dan eens ondervonden. Programma: S.C. Daarle - Ever sberg, Vesos - Boswinkel; S.C. De- prachtige lob over de keeper het nekamp - Blauw Wit, Marle derde Blauw Wit doelpunt deed aantekenen. (3-0). Hierdoor was cfr wedstrijd beslist, maar de gasten bleven komen. In de 38e minuut functioneerde de buitenspelval van Vesos weer niet. De bal werd door Harry ten Wol thuis, opnieuw uit een voorzet van v. Dijk, doorgekopt naar Gerard Aanstoot die, tussen vier verdedi gers, zich razendknap vrijmaakte en 4-0 scoorde. Nog was de koek niet op want in de 42e minuut bepaalde Jan Verveda met een bekeken schot in de verste hoek de eindstand op 5-0. Een verdiende overwinning van een over alle linies sterker Blauw Wit. Blauw Wit: doel; Eddy van Dyk, achter: Coert Schuppert, Geje BZSV, DVO - PSV. Aanvang van alle wedstrijden half drie. Op een redelijk bespeelbaar veld ten te nemen maar het inmiddels hebben Vesos en Blauw Wit ge- zwaar versterkte Vesos wist het zorgd voor een leuke wedstrijd. (met het nodjge geluk) te klaren Beide ploegen waren volkomen Kjchard BeWman probeerde het aan elkaar gewaagd en het duurde nog om met cen enorm hard schot tot 1« minuten voor rust dat de de doelman met bal en al in het net gastheren door een blunder van te kogelen maar ook dat lukte niet. keeper Benny Aanstoot op 1-0 kwamen. Inmiddels was Mannes De eindstand 2-2 was toch wel een Potman als gevolg van een blessure juiste afspiegeling van deze spor- vervangen door W. Dikkers. Op tieve wedstrijd. Henk Veldhuis die slag van rust kreeg Vesos de kans enorm veel werk verzette en het om op 2-0 te komen maar Benny niet- meer kon maken werd in de 2e maakte z'n fout helemaal goed helft vervangen door Dick Schip door de strafschop (een kadootje per. Spelend als tegen Vesos zal het van de man in het zwart) uit z'n doel tweede nog veel punten binnenha- te ranselen. Na de thee een nog ten. Blauw Wit 2 speelde zonder Ep beter en aggresiever spelend Blauw Beldman, die op zaterdag 31 maart Wit met Hans Aanstoot als nieuwe in de thuiswedstrijd tegen SVZW spits. Dit bleek een goede zet want (Wierden) een been brak. Z'n hij maakte na enkele minuten de ploeggenoten en de hele Blauw gelijkmaker. Vesos kwam hierna Witfamilie, wensen hem sterkte en toch terug en scoorde tegen de voorspoedig herstel, spelverhouding in 2-1. De vreugde was echter van heel korte duur Spelmorgen want na goed doorzetten bracht Teun Schuppert de balans weer in Alle pupillen en hun leiders worden evenwicht. Vesos kreeg hierna nog zaterdagmorgen (14/2) om 10.00 uur enkele kansen maar Benny in top- tn het clubhuis verwacht om deel te vorm stond treffers in de weg. taemen aan een kwis, bingo en de Blauw Wit rook de overwinning en laatste ronde sjoelen om de prach- onder aanvoering van Mannes tige beker. Scholman werd alles op alles gezet Maandag 16 februari start de veld- om de beide puntjes mee naar Hol- training weer. In de vijftiende ronde van de in terne competitie verdedigde Van der Knaap, met zwart spelend, tegen Rietman zijn eerste plaats. Enige maanden geleden was hun eerste partij in een snelle overwin ning voor Rietman geëindigd, maar nu paste Van der Knaap be ter op. In een Grünfeldindische verdediging kwam laatstge noemde onder druk te staan, maar koelbloedig verdedigen leverde pionwinst op. In tijdnood pro beerde Rietman een pion te laten promoveren, hetgeen Van der Knaap navolgde. Na de tijdkon- trole werden deze pionnen geruild. Rietman overzag daarbij een sim pele remise door eeuwig schaak. De partij werdafgebroken bij een dame-eindspel met voor Van der Knaap een pluspion, welke boven- ;dien nog een vrijpion is. Voorlopige anaylse toonde voor Van der Knaap goede winstkansen. Dinant van Beek en Eyzinga ruil den in een Siciliaanse Draak al snel de dames. De zwartspeler drong Van Beek in het defensief en won een pion, maar later leverde de tegenaanval wit een pion op. In een gelijkstaande stelling werden de punten gedeeld. Wim van Oijen kreeg van Koele- maij het Damegambiet voorgezet. Zwart kwam iets beter te staan en sloeg daarom een remiseaanbod af. Tenslotte kwam na veel afruilen een eindspel van paard tegen loper op het bord. Nu weigerde Van Oijen remise te geven, totdat hy uiteinde lijk nog maar één pion had en wel in gelijkspel moest berusten. Blits is na zyn langdurige ziekte sterk van start gegaan en behaalde zijn derde overwinning in succes sie. Ditmaal werd Ten Brinke zijn slachtoffer. In het Hollands won Blits eerst een pion en later nog één, hetgeen gepaard ging met een mataanval welke Ten Brinke deed zwichten. Ten Velde was de eerste tegen stander voor nieuweling Verlaan. In een onregelmatig geopende party offerde deze een kwaliteit, kreeg daar een stuk voor en kwam later een toren voor. Ten Velde kon mat in één zet dreigen, maar Ver laan hield het hoofd- koel en kon, Vrijdag 13/2 Sporthal Almelo ,bij PH: Vabo 1-Blauw Wit 2 20.15 u. V. 19.00 u. Sporthal Holten: Donderdag 19/2: Macaroni met ham en ontbijtspek Des 1-Blauw Wit 2 22.00 u. De oorsprong van de deegwaren ligt in China. Waarschijn lijk heeft de middeleeuwse italiaanse ontdekkingsreiziger Marco Polo na zijn terugkeer uit China zijn landgenoten met dit produkt verblijd. Men kan deegwaren in vele vormen maken. De pastazoals men dit in Italië noemt bestaat dan ook uit: strikjesvlinders, hoedjes, bolletjes, linten, pijpjes, sterretjes, wieltjes en nog veel meer. De meest bekende pasta is ongetwijfeld de macaroni. 400 gr macaroni, zout, 4 eetlepels boter, 1 gehakte ui, 6 tomaten, ontveld en in stukken gesneden, 250 gr gekookte ham, 100 gr ontbijtspek, gesnipperd, 2 eetlepels gehakte peterselievers gemalen peper, 80 gr geraspte kaas,3 eieren, 2 112 dl melk, 2 eetlepels paneermeel. Breng in een grote pan water met zout aan de kook. Strooi hierin de macaroni en laat deze met de deksel schuin op de pan in 20 minuten gaar koken. Laat de macaroni uitlekken in een vergiet. Verhit 2 eetlepels boter in een pan en fruit hierin de ui licht van kleur. Voeg tomaat, ham en gesnip perde ontbijtspek toe. Laat het geheel even warm worden. Meng er de peterselie, zout en vers gemalen peper door en roer er 50 gr geraspte kaas door.- Bestrijk een ovenvaste schotel met boter en schep laag om laag de macaroni en het hammengsel in de schotel. Eindig met een laag macaroni. Klop de eieren los met melk en voeg zout en peper toe. Schenk dit mengsel over de macaroni en bestrooi met een mengsel van paneermeel en de resterende geraspte kaas. Leg er kleine klontjes boter op. Zet de schotel 20 minuten in een voorverwarmde oven (200 graden C. of gasovenstand 4). ERNA BROEKHUIS 3e klas Tuinbouwschool voor dinsdags en zaterdags Tel. 05483-1265 mede door een fout van Ten Velde, via een matdreiging winnen. Schipper verspeelde tegen Aaftink al snel een pion in het Damegam biet. Bijna alle stukken werden ge ruild, waarna een eindspel ont stond. waarin weinig gevaar meer school. Aaftink werd daardoor kennelijk in slaap gesust, want hij overzag, een simpele matdreiging en verloor. Scheperman kreeg tegen Midde- link de Caro-Kann te bestrijden. Beide spelers gebruikten erg veel tijd voor de opening. Toen -Midde- link een taktische finesse overzag, kreeg Scheperman een duidelijk betere stelling, maar hij kon zijn aanval niet verder versterken, om dat er geen open lijnen waren om zijn stukken snel te aktiveren. Middelink bood dameruil aan en kreeg zijn zin, waardoor de kansen plotseling keerden en nu zwart de beste stelling kreeg. Scheperman kwam in ruimtegebrek, maar Mid- Op de j.l. zaterdag gehouden vergadering, was het groot- delink kon geen goed plan maken, ste gedeelte van de z.g. „harde" kern bijeen. Na een Toen de tijdnood begon mee te openingswoord van voorzitter Herman ten Velde en het spreken, werd tot remise besloten, financiële overzicht van penningmeester Bertus Wech- Van Rijssen ging er tegen Ton van s^apei werden de agendapunten besproken. Handhaven Eerst JThrTtee stikïeTvoor van de traditie van het „backen" bouwen en het scheppen toren en pion, terwijl later een ware van sfeer rondom dit gebeuren, dat waren de belangrijk- offerparty volgde, waarby ook Van ste zaken die aan de orde kwamen. Oijen zich niet onbetuigd liet. Uit eindelijk trok deze, dankzij een Hiervoor werd een aantal commis- voor zal dragen dat de traditionele overwicht aan materiaal, aan het sies gevormd die het geheel zullen uitingen voor Pasen onder de aan- langste eind. Doordat de afgebro- uitwerken. Wij noemen o.a. de lie- dacht van het publiek komen bijv. ken partij van Van der Knaap voor- derencommissie. Het is voor- door inschakeling van de media, lopig als remise wordt gerekend, gaande jaren gebleken dat de jeugd Men denkt hierbij aan den RONO staat deze nu gelijk met Ton van de paasvuurliederen van weleer en een reportage in Van gewest tot Oijen op de eerste plaats. niet meer kent. Het blijft bij het Aanstaande maandag vindt de zes- slaken van kreten die men ook op tiende ronde van de interne compe- het voetbalveld hoort. Met alge- titie plaats, terwijl de dag erna Hol- mene stemmen werd besloten een ten op bezoek gaat bij ESGOO 2. liederenavond te organiseren Alleen een overwinning betekent waarin oude- en nieuw te compone- nog een kleine theoretische kans ren paasvuurliederen ingestudeerd de Paasdagen in Holten en omge- op behoud van het promotieklas- worden. Tevens werd er een promo- ving zijn iets heel bijzonders te bie- seschap. tiecommissie benoemd die er zorg den. gewest. Al deze plannen zullen ten uitvoer gebracht worden onder su- pérvisie van vice-voorzitter Jan Pieffers. „De Noordenbargers" zul len er alles aan doen om de Holte naren en de vele gasten die tijdens Kom kiezen uit onze grote kollektie Smidsstraat 2 - Holten Voordat Holten als oud landelijk dorp geheel verdwijnt is het misschien nog de tijd te trachten oude voorwerpen en foto's te verzamelen en eventueel ten toon te stellen Zeer veel dorpen in onze omgeving zijn voorgegaan met het verzamelen en inrichten van een oudheidskamer Zijn er mensen in Holten die daarvoor interesse hebben, wilt U dit kenbaar maken door even Uw naam door te geven onder brief no. 1981112 aan het bureau van dit blad Heeft U voorwerpen die U in bruikleen zoudt willen afstaan vermeld dat dan tegelijk Ouderwetse landbouwwerktuigen; schoenmakerswerktuigen - botervaten - gereedschap timmermansgereedschap - enz. enz. Wees zuinig op Vraag vrijblijvend inlichtingen omtrent de diverse mogelijkheden tot besparing of maak gebruik van een van Uw bestaande installatie Informeer bij de vakman Kolweg 76 Tel. 1332 in CAFÉ Aanvang: 14.00 uur Verleden zaterdag werd in Apeldoorn de Midwinterma rathon gelopen, voorafgegaan door de Minimarathon. Er mag hier gerust van het grootste atletiekspectakel in Nederland worden gesproken, aangezien het totaal aan tal deelnemers meer dan 4500 bedroeg (ruim 3000 op de minimarathon en 1200 op de gewone). Twee deelnemers onder de 3000 een snelle opening neer ook al om- van de minimarathon waren Ab hat hij bekenden heeft in de organi- Koetsier en Dinant Markvoort. Di- satie en dus met z'n neus vooraan nant toont aan dat hy zo gauw stond (dat scheelt bij 1200 man mogelijk zyn krachten aan het zeker wel 2 min. op de eerste kilo- grote avontuur moet geven, want meters). hij liep de 18,5 km. in de zeer accep- Dankzij de vele y^ometers tabele tjjd van 1.08 uur. Een paar dle Henk wekelijks maakt (tot aan kilometer meer trainen en dan de 200 week) kon hij ook dat hoge marathon, zullen we maar zeggen. te d volhouden en zo- Van Ab Koetsier werd emge tod doende verbeterde hij zijn persoon- geschreven, dat hy zou sukkelen Ingeruild en door de bank teruggenomen KLEUREN TV'S VANAF 398.- met garantie Nieuwe kleuren tv's .vanaf 1398.- Deventer ^ellendonkplein 16 Tel. 05700-3 24 77 Ook voor onderhoud van alle merken tv's zwart-wit tv's vanaf 50.- In augustus j.l. is s.v. BATO gestart met een afd. Jazz-ballet onder lei ding van mej. Clemenkwoff. Mej. Clemenkwoff zag zich genoodzaakt TE KOOP Zutphenseweg 29 Laren (Gld.) Tel. 05738-12 27 ëe&ciirevea, uat xuj suu suk.Keien Kik rpnnrri rr»et 4 minuten en hracht met zyn vorm en dat hij last had ut on 2 uur 39 min en 33 sec in verband met allerlei omstandig- van blessures. Van Ab zelfzullen we helaas i minuut achter de tijd van heden terug te trekken uit de Jazz" -- --- helaas 1 minuut achter de tod van bajlet afdeling van s.v, BATO. Het bestuur vindt het prettig u nu te kunnen mededelen, dat zij erin geslaagd is een nieuwe balletleid ster aan te trekken in de vorm van niets te weten komen, maar zijn prestaties spreken des te meer, hy raffelde de 18,5 km. afin 1.23 uur en Jan Menum. En Marinus? Bekend dat is al weer sneller dan verleden is zijn karakter, maar even bekend jaar. Er wordt zelfs gezegd dat Ab, is zyn „vrolijke" levenswijze. Mart in navolging van onze vaderlandse nus werd echter geïnspireerd door- Sonja Penders, Canadastraat 41 top, wedstrijden ln Japan wil gaan ciat hij sinds enige tijd woonachtig Zij heeft haar opleiding genoten bij lopen (per slot van rekening is hij al is in Apeldoorn. Dansschool Nieuwenhuis onder „international") Henk en Marinus leiding van Conny Fröger. De bal- begonnen aan de Marathon met Onder het oog van tetlessen worden gegeven in het een lekker weertje. Marinus zag de de juichende mensenmassa's per- gymnastieklokaal aan de Lageweg wedstrijd min of meer als nuttige ste hy er een goede tyd van 2 uur 52 en wel van 20.00-21.00 uur op de training (tja: nuttig) en Henk deed min. (kan echter ook wel 2 uur 50 maandagavond. De kontributie zyn zoveelste aanval op het clubre- wezen, dat is nog onzeker) uit. Een bedraagt f 6 - per maand. Aanmel- cord, dat natuurlijk op naam staat zeer goede prestatie!! Volgende ding aan de zaal of bij het secreta- van Jan Menum, en wel in de tyd week: PJGO-cross te Bathmen, 5 riaat van s.v. BATO, mevr. M.G. van 2 uur, 38 min. Henk begon km. om 14.00 uur en 10 km. om 14.35 Eggink-ten Velde. Korte Diessen- t voortvarend en zette in het begin al uur. piasstraat 1. Tel. 2000. De prinsenbalcommissie be staande uit de oud-prinsen Gert Neppelenbroek, Fons Akkermans en Jan Nikkels is de laatste dagen met groot enthousiasme en enorme inzet bezig om van het Prinsenbal dat zaterdagavond (14/2) in „Het Bonte Paard", de residentie van Zijn Doorluchtige Hoogheid Prins Erik 1. Keienvorst van de Keunedarpers. zal worden gehouden iets heel extra's iets aparts te maken. Prins Erik heeft een onbeperkt ver trouwen in de programmamakers die niet op een dubbeltje hoeven te kijken. Zy hebben vrij mandaat wat het aantrekken van artiesten be treft en evenals de voorgaande twee jaar zich naar Arnhem ge spoed om „zaken te doen" met de overal in den lande bekende zang groep „De Kwinks". Aan het ryk gevarieerde programma zullen te vens meewerken het crème de la crème van de Keunedarpse lol broeken. de „Fienbloazers" de dansmarikes enz. enz. Het „Prin senbal" zal worden besloten met een dansje onder leiding van het bekende orkest van Herman Lip- pinkhof. Voor hen die met de bus naar Dijkerhoek willen vertrekt er om 19.30 uur een bus vanaf hofbar Jan Maats via De Haar naar „Het Bonte Paard". Kaarten voor het Prinsenbal zijn verkrijgbaar bij hofbar Maats, café Tonny en Betsie (Stationsstraat) café Jansen (Boer Biet) foto Jan ten Velde, fa. V.d. Maat en Zn. (Smidsbelt) en aan de zaal. Op vrijdag 27 februari komt het WD-Tweedekamerlid Ad Ploeg naar Holten. Hij hoopt dan vanaf 20.00 uur in restaurant „De Wie len" in te gaan op de vraag: „Is de Navo sterk genoeg?" Zoals bekend is de heer Ploeg de defensiespecialist van de fractie i van de VVD in de Tweede Kamer. De afgelopen tijd hebben discus sies over de defensieproblematiek meermalen in het middelpunt van de belangstelling gestaan en hy heeft daar duidelijk zijn steentje aan bijgedragen. Is het nu de tijd om een Nederlands lidmaatschap van NAVO ter discussie te stellen? Of moeten juist in deze tijd van toenemende internationale span ning de NAVO-landen de handen ineen slaan om gezamelijk vrede en veiligheid te behouden voor de vrije Westerse wereld. Moet de Neder landse regering in december van dit jaar goedkeuring weigeren aan de plaatsing van gemoderniseerde kemraketten? Moeten, zoals het IKV zegt: „De kernwapens de we reld uit, te beginnen in Neder land"? Of moeten we zeggen dat vooralsnog de kernbewapening een noodzakelijk kwaad is waar Neder land dan ook aan zal behoren bij te dragen. Wellicht kan slechts vanuit een geloofwaardige Westerse de fensie inspanning d.m.v. onder handelingen werkelijk wederzijdse ontwapening worden bereikt. Al deze vragen zullen zeker uitgebreid aan de orde komen en er zal vol doende tijd zijn om van gedachten te wisselen met Ad Ploeg. Daarom hoopt de WD-Holten zowel voor- als tegenstanders van de WD- standpunten te mogen begroeten om tot een goede discussie te ko men. Waarschuwende geluiden, maandag 2 februari in het hoofdbestuur van de Over ijsselse Landbouwmaat- schappij. Er is duidelijk iets mis met een groot aan tal daken van veestallen. Het blijkt dat voor de golf platen van het dak bouten zijn gebruikt, die na een paar jaar al doorgereost zijn. Deze gegalvaniseerde bouten zijn enkele jaren achtereen in talloze stallen verwerkt. De kans is groot, dat bij een stevige wind, de golfplaten van deze daken afwaaien. Behalve de OLM, maken ook brand- en stormverzekeringsmaatsch zich zorgen over de situatie. Verschillende boeren heb ben inmiddels al bericht ontvangen, dat ze de bouten maar beter kunnen ver vangen. Van een brand ver zekeringsmaatschappij is bekend, dat ze voor een lage prijs roestvrijstalen bou ten kunnen krijgen.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11