Weer nederlaag voor Holten gemeen! holten LJ Overzicht SV Holten senioren HOLTEN RAAKT ACHTEROP gemeei ite holter Resultaten volleybal- kompetitie „Mintonette' Holten kon niet scoren en verloor met 1-0 van Bs Zweef Caravan- tentoonstelling in Borne BURGERLIJKE STAND Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 27 jan. 1981 Ontwerp-provinciaal afvalstoffenplan Uitloting obligaties HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 FEBRUARI 1981 - PAG. 5 Wevo A Meisjes adsp. AA Na lang rondgezworven te hebben door het mistige Twentse land, kwamen we via kronkelwegen en zandpaden by het Weerselose Tref- punt(je). Na vele vriendelijke aan wijzingen kwamen we ook nog in de kleedkamer. Toen we in de zaal kwamen vlogen de ping pongballen ons om de oren, die al snel groter werden en overgingen in volleyballen, die ons meteen al een 15-2 nederlaag bezorgden. Onze aanval was beslist niet om over naar huis te schrijven. Evenzo de service. Dit leidde dan ook tot een 2e verloren set. Het publiek begon een beetje wakker te worden en uitte woeste strijdkreten. Hierdoor werden wij een stuk feller en het ging in de derde set ook aanzienlijk beter. Ondanks dat we nog voor hebben gestaan met, let wel, 9-7 lukte het ons ook deze set niet Wevo te verslaan. Het liep dus uit op een 3-0 nederlaag, toch was het een leuke wedstrijd. Onverwacht twee punten voor dames I Vrijdagavond 30 januari speelde dames I tegen Vrivo. De vorige wedstrijd tegen deze ploeg was voor Mintonette een trieste afgang geweest, dus wilden de Holtense dames deze avond in ieder geval een puntje bemachtigen. Dit voor nemen werd in de eerste set meteen ten uitvoer gebracht, er werd goed De streekderby De Zweef-Holten heeft voor de rood-zwarten niet het resultaat gebracht wat men ervan had gehoopt, maar waarmede men wel enigszins rekening moest hou den nl. een (O-l)nederlaag. De jon gens van Meermanskamp zijn daarmede verder achterop geraakt op de ranglijst, met overigens wel minder gespeelde wedstrijden. Voor zondag uit tegen BWO is in verband met de jubileumviering uitstel gevraagd. De overige wed strijden waren: Eilermark-Reutum 0-3, De Tukkers-Berghuizen l-l, Tubantia-Unisson 4-1, Rood Zwart-Avanti 1-2, Vosta-BWO 1-0. De ranglijst ziet er nu ais volgt uit, waarbij de gestaakte wedstrijd Op in nevelen gehulde velden trok ken j 1. zondag, na een winterstop van enkele maanden, de Holter bewogen en gevarieerd. Alleen bij ploegen ten strijde tegen elftallen, het laatste punt maakte Mintonet- die ze op 19 okt. ook al ontmoet te, pas op de plaats, want dat hadden. puntje werd slechts met de groot- Holten 2-W.school 2 0-1. Holten ste moeite gemaakt. Vrivo kon snel speelde tegen W.school een hoogst terugkomen tot een goede opslag ongelukkige wedstrijd. Voortdu- van Fenny daar een einde aan rend vertoefden de rood-zwarten maakte. (15-10). Dit getreuzel had op de vijandelijke helft, maar één- waarschijnlijk wat teveel van de maal rond de 16 meterlijn waren Holtense krachten en zenuwen ge- koelbloedigheid en schotvaardig- vergd, want van het snelle spel uit heid het grote manco. Zelfs vanaf de eerste set was weinig meer terug de penalty-stip wist men de uitste le vinden m de tweede. Ze werden kende Hengelose keeper niet te passeren. Het noodlot sloeg toe toen de Holter goalie een bal door z'n handen liet glippen. Stevo 2-Holten 3 1-0. Holten ver loor voor de tweede achtereenvol gende keer met de kleine, maar o zo pijnlijke 1-0 stand, daarom zullen zo snel mogelijk de bakens moeten worden verzet, om dreigend onheil te voorkomen. Saasveldia 3-Holten 4 0-1. Holten dan ook weggespeeld. Jammer (3- 15). De strijd was nu weer geheel open na deze duidelijke set-overwinning van Vrivo, en dat deed de Minto- netsters in de derde set snel van start gaan, waarop geen antwoord volgde van de Vriezenveense pleog totdat.U raadt het al.Minto nette met 14-7 voor stond. Vrivo kwam terug 14-14, de opslag wis- selde snel en de spanning steeg verraste door uit tegen de ploeg uit 15-15, 16-16, maar eindelijk kwa men de twee verlossende punten voor Mintonette 18-16! Eén puntje was dus al binnen en de, dames konden vrij-uit spelen om de vierde set, want het gestelde doel was bereikt. Vrivo had deze tegenstand totaal niet verwacht en spartelde nog maar licht tegen. Zo werd dan ook de laatste set door het Mintonette-Waddenzee-team ge wonnen. (15-10). Eindstand 3-1. Programma: Vrijdag 6-2:19.30 Jongens adsp, B - A.T.C. B; 19.30 Heren 1 - Markelo; 19.30 Dames 3 - Markelo 1.; 20.45 Dames 2 - H.V.C. 1; 20.45 Eversberg Dames 1 (Holten); 21.30 Setash 2 - Heren 2 (Almelo). Zaterdag 7-2; 13.15 Achilles - Jon gens adsp. B (Hengelo); 13.00 Apollo - meisjes adsp. AA (Bome). Vrijdag 13-2; Jongens adsp. B - Zwaluwen; 19.30 Jongens adsp. A - Robey S.D.G.; 19.30 Meisjes adsp. AB - Zwaluwen B; 21.30 Heren 2 - Flash 3.; 21.30 Eversberg 2 - Dames 4 (Holten) 21.30 Holyoke 2 - Dames 3 (Holten) 20.15 Medusa - Heren 1 (Vroomshoop); 19.00 V.V.A. 1 mes 2 (Albergen). Saasveld een nipte maar zeer nut tige overwinning te behalen. Pas 4 min. voor tijd werd de brilstand doorbroken. Holten 5-Borne 3. Opnieuw een monsterzege voor Holten 5 tegen Bome. (5-0). Goed voor het doel- gemiddelde, dat aan het eind van de competitie nog weieens door slaggevend zal kunnen zijn. Holten 6-SOS 4 l-l. Een tevreden leider, Tonny, van het zesde merkte na afloop op, dat een gelijkspel ook een goed resultaat kan zijn, wan neer een elftal nog vast zit na een lange winterslaap. Holten 7-RKSV 3 3-2. Holten blijkt goed te hebben overwinterd, na een moeizame maar verdiende zege op de Rijssenaren. Holten 8-Omboog 6 2-0. Holten kwam moeilijk uit de startblokken. De wedstrijd was van matige kwali teit. maar zoals zo vaak heeft de sterkste het geluk aan haar zijde, mede met hulp van de scheidsrech ter. Holten 9 verloor met 3-0 van PH 12, dat ook in oktober al sterker was gebleken. Het huzarenstukje van vorige week, zege op Omhoog, werd dus niet herhaald. PH 17-Holten 10 5-5. Het was een wedstrijd met een merkwaardig score-verloop. Eerst kwam Holten voor met 3-0 O.A. DOOR EEN DOELPUNT VAN Sietze. Op slag van rust kwam PH terug. De thees tand was 4-2 voor Holten Door onbegrijpelijke reden viel Holten daarna terug, waarvan de geel zwarten profiteerden en op 5-4 voorsprong kwamen. „Schutte" zorgde voor 1 punt. Holten 12-De Zweef 12 2-2. Het twaalfde nam revanche op de ne derlaag destijds in Nyverdal opge lopen. Het gelijke spel krijgt nog meer glans als men bedenkt, dat sinds 2 nov. niet meer gespeeld is. Het was dan ook erg sneudat in de laatste minuut nog 1 punt moest worden ingeleverd. Zondag a.s. hebben alle elftallen vrijaf, om zich in de feestvreugde te storten van wege het 69-jarige jubileum. Holten C1-Enter C1 Na een aantal weken niet te hebben gespeeld moest Holten C1 het thuis opnemen tegen mede degradatie- candidaat Enter Cl. In de eerste helft werd er door beide teams goed gespeeld en kwam Enter tegen de Da- verhouding in op voorsprong. Kort voor het rustsignaal kwam Holten gelijk uit een door Eric Roelvink zuiver genomen vrije schop. Na de thee speelde Holten veel minder en door een misverstand in de verde diging kwamen de gasten op 2-1. De rood-zwarten slaagden er. on danks verwoed pogingen, niet in om één puntje thuis te houden. In de uitwedstrijd tegen het op de tweede piaats staande De Zweef te N'jverdal. ieed Holten een wat onfortuinlijke nederlaag. Beidepioegen Vosta-Berghuizenil-1) wel is mee- w°5m goed tegen eikaar op, doch de voorhoede van de thuisclub was gevaarlijker dan die van Holten en het was voornamelijk aan de goed keepende Gert Jan Wissink te danken, dat de score zo laag is gebleven Jammer voor deze goalie was, dat hij juist schuld had aan het enige doelpunt in deze wedstrijd. geteld: Berghuizen 12 8 4 0 20 18-7 De Zweef 12 8 2 2 18 20-10 Tubantia 12 6 3 3 15 27-19 Vosta 11 4 5 2 13 15-12 Unisson 12 4 5 3 13 25-21 Reutum 12 4 4 4 12 19-14 De Tukkers 12 5 2 5 12 20-17 Holten 11 3 5 3 11 24-13 Avanti 13 4 2 7 10 20-34 BWO 13 2 4 7 8 13-19 Rood Zwart 11 1 4 6 6 18-27 Eilermark 13 2 2 9 6 12-37 Zondag: BWO-Holten (behoudens uitstel), Berghuizen-Unisson, Reutum-Avanti, Eilermark-Vosta, de Tukkers-Rood Zwart, De Zweef-Tubantia. Dit doelpunt werd na de regleman- taire speeltijd van de eerste helft gescoord uit een hoekschop, waar bij de achterhoede én Wissink wei felden met ingrijpen, zodat de bal ineens in het Holter-doel verdween en De Zweef op zeer gelukkige wijze aan een voorsprong kwam. Er werd zelfs niet eens meer afgetrapt, zó kort voor rust viel deze treffer, In de ploeg van Holten ontbrak het zelf vertrouwen en het leek af en toe meer op een „brei-cursus" dan op een voetbalmatch. De doelman van De Zweef had een „makkie" omdat er door de rood-zwarten maar heel weinig werd geschoten. Bovendien sloot de middenlinie niet erg goed aan, waardoor de goed dekkende De Zweef-achterhoede steeds weer kon ingrijpen en het spel kon ver plaatsen. Wil Holten in de komende wedstrijden meer succes hebben, dan zal er wel wat aan hun spelop vatting „gesleuteld" moeten wor den, want zo spelend zal het maken van doelpunten een illusie blijven. Door deze kleine, maar voor vol tellende, nederlaag is de ploeg enige plaatsen geduikeld en te recht gekomen in de middenmoot. De thuiswedstrijd van vorige week tegen Favorita uit Enschede is, evenals de uitwedstrijd, een 7-3 nederlaag voor de Holtenaren geworden. Hoewel de topborden de partijen redelijk in evenwicht konden houden, liet de staart het geheel afweten, mede doordat met een tweetal invallers moest worden gespeeld. Middelink kreeg in een Tarrasch- verdediging wel een goede stelling, maar gebruikte daarbjj zoveel tijd, dat hy een remiseaanbod wel moest accepteren. Beijer wilde Hol lands spelen, maar zijn tegenstan der maakte er een Stauntongam- biet van. Een vroege positionele blunder veroorzaakte een damein- val, waarna de koning van Beüer aan de wandel raakte. Beijer kon weliswaar nog redelijk terugvech ten, maar de inmiddels opgelopen materiële achterstand was toch te groot om remise te kunnen houden. Ook Van der Knaap kreeg de Tar- raschverdediging te bestrijden. Hij had dezelfde tegenstander als de week ervoor in de bekerwedstrijd, dus deze was gewaarschuwd en kon de stelling in evenwicht houden, zodat remise het logisch gevolg werd. Ook Gervedink Nijhuis kon in een Sicüiaanse Draak het evenwicht niet in zijn voordeel ombuigen en legde zich bij een puntendeling neer. Datzelfde overkwam ook Rietman, die in het Siciliaans we liswaar een betere stelling kreeg. De tegenstander ruilde echter goed af naar een viertoreneindspel met veel pionnen, waarin niets meer te beginnen viel. Scheperman kon zijn tegenstander in het Slavisch een geïsoleerde pion bezorgen, maar wist deze niet te veroveren. In de tijdnoodfase kreeg hij zelfs nog eindspelproblemen en mocht hij met remise tevreden zijn. Ook Henk van Beek kreeg Slavisch op het bord. Een valletje, waarin hij reeds eerder getrapt was, kostte hem een stuk. Dit zette hem aan tot fel terugvechten. Hij kon op zeker moment vrij eenvoudig het stuk terugwinnen, maar zag het niet en verloor alsnog. Van Rijssen was ge heel onbekend met de Orang-Oe- tan opening en liet zich zwaar in de verdediging drukken. Hij kon zich later redelijk loswerken en kreeg zelfs tegenkansen door een stukof fer. Zijn tegenstander verdedigde goed en kon in de tijdnoodfase te rugslaan en een mataanval opzet ten. Eijzinga ruilde na een Ré- ti-opening alles afen won een pion. Er ontstond een toreneindspel, waarbij hy de toren van zijn tegen stander ingesloten had en de winst niet zo moeilijk leek. Ten onrechte ruilde hij de torens en offerde een pion. De afgebroken stelling bleek by analyse remise te zyn en werd dan ook niet meer voortgezet. Van Lin- denberg speelde Frans en gaf twee stukken voor toren en pion. Zyn ontwikkelingsachterstand speelde hem parten en kostte materiaal. Hy vocht echter door en kon een tore neindspel met een pion minder be reiken. Hy beging de fout om de torens te ruilen en gaf daarmee remise uit handen. De uitslagen, met Holten wit op de oneven bor den, waren: J.W. Middelink - W. Hartog remise; B.J.G. Beijer - P. Ydo 0-1; D.A. van der Knaap - T. Van Dijk remise; E.J. Gervedink Nijhuis - D. Hartog remise; W. Rietman - Y. Hortensius remise; J.E. Scheperman - J. Bellers remi se; H. van Beek - H. Doldersum 0-1 W.K. van Rijssen - S. Ydo 0-1; P. Eijzinga - J. Vos remise; T. Van Lirldenberg - G. Rückert 0-1. Mede FEBRUARI - SPROK KELMAAND „AI is de sprokkel nog zo fel, drie zomerse dagen geeft zij wel". Hoewel februari al wat meer zon heeft dan janua ri, is het verschil gering; een duidelijke verbete ring komt pas in maart. De maand maart heeft n .1 bijna 2x zoveel zon als fe bruari. De dagen worden gemiddeld steeds langer, hoewel wij dat de eerste helft van februari niet zo merken: wij zien wel dat het 's middags veel later donker is. Pas tegen half februari zal het 's mor gens merkbaar vroeger licht worden. De zomer sedagen die in het spreekwoord hierboven genoemd worden zijn de dagen waarop de tempe ratuur in de schaduw op het midden van de dag in de buurt van de 10 graden Celsius komt. Vooral in tuinen op het zuiden schieten op zulke dagen de bol- en knolgewasjes snel omhoog en bloeiende win ter akonieten, sneeuw klokjes en krokussen zijn in deze maand niet zeld zaam. In januari zagen wij al bloeiende sneeuw- heidewinterjasmijn, to- verhazelaar en vroege pruAus. De heide trekt zich van een korte vorst periode niet veel aan. De bloemeii van winterjas mijn en prunus ver schrompelen dan, maar na de vorst zijn er direkt weer nieuive bloemen te zien. De altijd groene lau rierkers, a.ucuba en rho dodendron klappen bij vorst hun bladeren toe: zij vangen dan minder wind en dat beperkt de ver damping en de afkoeling. De katjes van hazelaar en els, die al gestrekt waren, gaan in februari bengelen en zij geven hun stuifmeel aan de wind mee. In de kronen van de iepen komt een roodbruine gloed. De bloemknoppen hebben hun schubben afgewor pen en dan worden de bundeltjes meeldraden zichtbaar. Hun rood bruine kleur is de oorzaak van de gloed in de kronen van deze bomen. De iepeziekte, die om streeks 1925 haar intrede in ons land deed, nam in de loop der jaren af. He laas steekt de ziekte de laatste jaren de kop weer op. Daardoor worden veel iepen geveld. Kijk bij zo'n gekapte iep eens naar het gangenstelsel dat de ie- doordat Oldenzaal een keer gelyk speelde, staat Holten nu op de laat ste plaats. Slechts als ESGOO en Oldenzaal beide van Favorita ver liezen en Holten tegen deze ploegen wint, bestaat er nog een kleine kans op behoud van het promotieklas seschap. Aanstaande maandag speelt het rekreatieteam tegen ENO uit Nyverdal, terwyi ook de halve finale van de interne beker kompetitie op het programma staat. pespintkevers en hun lar ven tussen bast en hout hebben gemaakt. De jonge iepespintkevers, die zich in deze gangen ontwikke len, vliegen naar de top pen van de bomen om aan de jonge loten te vreten. Zij brengen daarbij spo ren van de schimmel die de iepeziekte verwekt van zieke op gezonde bomen over. De zang van vogels die al in januari begon, zet door in februari. Koolmezen zagenwinterkoninkjes schetteren luid, de pare lende hoge fluittonen van het roodborstje weerklin ken onophoudelijk en de vinken laten soms hun slag al horen. Zanglijster en merel die in januari al binnensmonds zongen, beginnen het nu luid te doen. De bonte spechten roffelen, de groene lachen, de duiven koeren en de spreeuwen doen ons tel- keiis verwonderd staan over hun uitgebreide re pertoire van - vaak ge leende - melodieën. Sta er eens voor stil als u buiten wandelt! De snavels van de huis mussen worden weer donker en de donkere snavels van de spreeuwen worden, al geel aan hun basis. Het kan nog wel en kele weken duren voor zij helemaal geel zijn. De voedertafel leent zich er bij uitstek toe om derge lijke veranderingen waar te nemen! Wanneer u de vogels in uw tuin bijvoert: doe dat dan 's morgens vroeg want de vogels worden met een lege maag wakker. Doe het dan ook nog een keer in de namid dag zodat de vogels met een volle maag kunnen gaan slapen. Door hun hogere lichaamstempera tuur verbruiken zij hun voedsel sneller dan wij. Wie met voeren begint moet het volhouden! Ophouden in een koude periode is erger dan niet met voeren beginnen. Het kwaadst krijgen de die ren het als er eerst sneeuw valt. vervolgens een korte dooi inzet en het daarna gaat vriezen. De bodem is dan met een ijskorst be dekt en dat wordt funest voor al die vogels die hun voedsel uit de grond moe ten halen. Bedenk dat zij lang niet allemaal brood eten! Voer daarom be halve brood, havermout, ongebrande pinda's, zon nebloempitten e.d. ook eens gemalen kaaskorsten (zonder plasticlaag) en vooral een speciaal mengsel voor insektene- ters dat bij de dierenwin kel te koop is. ontleend aan de verjaar dagskalender van de Kon. Ned. Natuur- hist. Ver. Werkgroep Natuur en Mi lieu Holten Op 31 janoari j.l. is voor de 6e achtereenvolgende keer de cara van tentoonstel ling van het Oosten ln de Evenementenhal te Borne van start gegaan. De tentoonstel ling is geopend van zaterdag 31 januari tot en met zondag 8 fe bruari. Zaterdags en zondags van 10.00 tot 18.00 uur en maandag tot en met vrijdag van 18.00 tot 22.00 uur. Er worden vouwwagens, toercara- vans, stacaravans, kampeerauto's en accessoires tentoongesteld door de leden van de Vereniging Twentse Caravanbedrijven. De grote regionale tentoonstelling brengt U de modellen van de Cara van RAI dicht bij huis. U vindt er dan ook de nieuwste type '81 van vele merken. Ondertrouwd: A.D Nijland, oud 28 jaar, Holten en: J.G. Markvoort, oud 22 jaar, Gorssel: D.J, Bieleman, oud 24 jaar, Raalte en: J Nikkels, oud 23 jaar. Holten; R. Schipper, oud 24 jaar, Holten en: H. Beldman. nud 18 jaar, Holten. 1. aan de heer A. Kampman vergunning verleend voor het veranderen van een schuurtje bij de woning A.J. Goldsteinstraat 12 in een garage 2. aan „De Hootter Daeraen" vergunning verleend voor het houden van een loterij op 17 april 1981 3. het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel tot het instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Valkenweg voor kennisgeving aangenomen 4. aan M.A.C. „da Ho Herberg" vergunning verleend voor het hou den van de Overijsselrit op 7 maart 1981 U kunt zich voor hat inwinnen van informatie over de zaak zelf. dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar* of beroepechrift In verbinding «tellen met de afdeling algemene zaken ter gemaenteaecretarie Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben een ontwerp-provinciaal afvalstoffenplan opgesteld. Daarin staat aangegeven hoe de verwer king van verschillende soorten afval, zoals huishoudelijk afval en grof huisvuil, bedrijfsafval (dat met het huishoudelijk afval wordt verwerkt) en bouw- en sloopafval, in Overijssel zal moeten plaatsvinden. In het plan kiezen gedeputeerde staten voor een verdeling van Overijssel in 3 samenwerkingsverbanden. De bedoeling is dat per samenwerkingsge bied de inzameling en de verwijdering van het huishoudelijk afval en grof huisvuil zo doelmatig mogelijk gaat gebeuren. Belangrijke uit gangspunten hierbij zijn: - het voorkomen van afval; - hergebruik van afval; - bescherming van het milieu; Bij elk van deze punten wordt aangegeven op welke manieren dit kan gebeuren. Zo zal er allereerst voor gezorgd moeten worden dat er zo min mogelijk afval ontstaat. Hergebruik van afval zal meer moeten gebeuren. Dit kan geschieden door gescheiden inzameling van bij voorbeeld glas, papier, blik etc. Het dan nog overblijvende afval zal in de toekomst veel meer op een procesmatige manier moeten worden verwerkt (huisvuilscheidingsinstallatie. verbrandingsinstallatie). Het storten van afval zal altijd op een zorgvuldige, gecontroleerde manier moeten gebeuren om het milieu te beschermen. Voordat het afvalstoffenplan door provinciale staten zal warden vast gesteld, wordt het ontwerp-plan van 15 januari 1981 tot en met 16 maart 1981 ter inzage gelegd op de gemeentehuizen in de provincie Overijssel en op de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle. Gedurende deze periode kan iedereen schriftelijk bezwaar indienen tegen het plan. Deze dienen gemotiveerd te zijn en te worden gericht aan: Provinciale staten van Overijssel, LuttenbergstraetZ.8012 EE Zwolle. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens drie open bare zittingen, welke zullen worden gehouden op: - 5 februari 1981 in het gemeentehuis van Oldenzaal; - 12 februari 1981 in het provinciehuis in Zwolle; - 19 februari 1981 in het informatiecentrum voor natuur- en milieu educatie van de plantsoenen en reinigingsdienst, Schonenvaarderstraat 6 in De venter (industrieterrein zijde Overijssels Kanaal). De zittingen beginnen om 20.00 uur. Exemplaren van het plan (tekst en bijlagen) kunnen, tegen vergoeding van kosten, besteld worden bij de provincie Overijssel, tel.: 05200-77177 toestel 2248. Ook is een informa tiekrant uitgegeven, die gratis beschikbaar wordt gesteld, tel 05200- 77177, toestel 2282 of 2494. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 10 februari 1981 te 9.00 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties'van de per 1 maart 1957 gesloten obligatielening groot f 140.000.-

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5