HOLTENS NIEUWSBLAD Gouden bruidspaar Eerste „U" voor Lassie Feestelijke jaarvergadering ABVA-KABO GEVONDEN feïsvesting. Het dierenparkje Bejaardensociëteit FOTO'S Open Huis Om nu de ouders van toekomstige leerlingen, maar eigenlijk ook de hele streek kennis te laten maken van deze vormen van onderwijs wordt jaarlijks ,,open huis" gehouden. Dit jaar deden beide scholen het gelijktijdig en gezamenlijk. Alle vakken werden uitgebreid gedemonstreerd en groepjes leerlingen waren met het hele scala van vakken aan het werk. Een dergelijk gebeuren trok altijd veel belangstellenden en ook dit jaar kan weer teruggekeken worden op een geslaagde dag. Er komt nogal wat aan organisatie om de hoek kijken en zowel leerlin gen als leraren worden op de proef gesteld en zien eigenlijk ieder jaar weer een beetje tegen zo'n dag op. Toch is het zo, dat door de jaren heen het houden van een open dag zijn nut heeft bewezen. Er waren dit jaar 13 bezoekende scholen en 350 andere bezoekers. Veel lagere scholen hebben de moeite genomen om met de hogere klassen te komen kijken. Voor de scholen in de buurtdorpen werd vervoer geregeld door de OAD. Ook zijn praktisch alle raadsfracties van de gemeente Holten geweest. Een onderschrijven van een met belangstelling volgen van de eerder beschreven vormen en ontwikkelingen in het onderwijs. Verder waren aanwezig oud-burgemeester En klaar, de wethouder van onderwijs in Bathmen, de plaatselijke afdelingen van de O.L.M. uit Holten, Markelo en Bathmen en de schoolleiding van het voortgezet onderwijs zowel uit Holten als uit de omgeving. Belangstelling te over, voor deze eerste gezamenlijke ,,Open Huis" dag van de Gaarden ende Noorden- ba rg. Het is de bedoeling het komende schooljaar weer een stapje verder te gaan en leerlingen gemengd te gaan plaatsen. De preciese organi satie daarvan wordt nog bekeken. In de nabije toekomst meer moge- De Noordenbarg had enkele jaren lijkheden voor de LB.O,leerlingen geleden al een paarjongens in haar op-Lel .ambachtelijk als creatief Wassen, maar voor De Gaarden H - het nog nieuw. Beide directeuren gebied. vinden dat nu de tijd rijp is dat het Beide groepen houden hun eigen, voor beide scholen ..gemeengoed" gaat worden. Hieruit zal hoogst waarschijnlijk een fusie volgen. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een AiOf/ nieuwe abonnee opgeeft "j Gebruik deze Naam: Adres: Woonplaats: jflpBfc. B B 1%| Geeft op als abonnee B JBB Baü op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.. voor het opgeven van een Adres: nieuwe abonnee. Inzenden aan: Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half Antwoordnummer 97 jaar/per jaar Enschede. maar daar naast gezamenlijke mo gelijkheden. zowel in de agrarische sector, als op het gebied van ver zorging. welzijn of de economische en administratieve opleidingen. Natuurlijk moet er nog veel werk verzet worden op inderdaad op die éne lijn uit te komen. Nog veel meer moeite zal het waarschijnlijk kos ten om aan een gebouw te komen. Over drie jaar zal er voor de Gaar den nieuwe huisvesting moeten komen en dan zal men ook graag uit deze noodlokalen naar wat be ters trekken. De Noordenbarg heeft een aardige permanente school aan de Oranjestraat, maar met hun on geveer 230 leerlingen is men daar eigenlijk al volkomen uitgegroeid. Eigenlijk kunnen er niet meer dan 120 leerlingen in. Met als gevolg, opvanglokalen in andere scholen in het dorp, twee noodlokalen en een aanvraag voor nog eens twee van dergelijke lokalen. Eén gebouw voor beide vormen van onderwijs zou dan ook geen luxe zijn. Het gemeentebestuur denkt hierin hard mee. Het beschikbare geld is een ander probleem, in het licht van 's Ryks schatkist kan het wel eens een zwaar gevecht vorden. Op donderdag 12 februari hoopt het echtpaar Willem, van der Pluym en Jansje van'der Pluym-Knit hel feit te herdenken dat ze 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. De gouden bruidegom, gebo ren in Schiedam, kwam. in 1928 als bakkersknecht in dienst bij bakker-kruidenier Smijs in Loo-Bathmen. Bakkersknecht betekende ïn die jaren 's morgens in de bakkerij en wanneer de ,stoete" gaar was met de transportfiets en de grote mand voorop de boer op. vaak, vooral in de herfst en winter, over bijna onbegaanbare zandwegen. Zwaar werk maar toch ook wel weer plezierig omdat men toen nog tijd had voor een praatje bij ecu kopje koffie bij Dika en Toos. Willem bleef tot 1931 bij Smijs en verhuisde toen naar Holten waar hij benoemd was als arbeider op het Keurings-, waag- en slachtbedrijf (K.W.S.B.) aan de Waagweg waar hij werkte tot 1967. Een grote hobby van Willem was tot voor enkele jaren het fokken van honden en met op kennel „De Wansïnkhóève' gefoktebouviersheeft hij op verschillende tentoonstellingen prachtige successen behaald o.a. het reserve-kampioenschap op de Nat. tentoonstelling. V.d. Pluym is 7 jaar geleden met het fokken gestopt maar een iweeial prachtige bouviers in het grote hok met ruime ren achter z'n huis in de HJ. Wansinkstraat zijn z'n beste vrienden waaraan hij elke dag nog heel veel plezier beleeft. Het gouden bniidspaar dat zich in een goede gezondheid mag verheugen heeft 5 kinderen, 18 kleinkinderen en 6 ach terkleinkinderen. Vrijdagavond 13 februari is er na half acht in café-restaurant „de Poppe" gelegenheid tot gelukwensen. Bij de vele felicitaties voegen wij gaarne de onze. Twee aparte scholen gaan hiermee verdwijnen en er komt één school voor lager beroepsonderwijs voor in de plaats. Veel mogelijkheden Wat beslist niet verdwijnt zyn ver schillende beroeps- en opleidings mogelijkheden, in de bovenbouw. Gevonden: bruin'wit gevlekt hond je; B.B. f5.-; rode want, links, blauw/zwarte streep; rood, nylon, kinderjack met wit/zwarte streep; bruine suède kinderwanten; don ker blauwe, nylon, kinderwant. De afdeling Holten van de ABVA KABO houdt haar traditionele feestelijke jaarvergadering op maandag, 9 februari, om 20.00 uur in hotel-restaurant „Vosman". Be halve de gebruikelijke jaarversla gen komt aan de orde de bestuurs verkiezing wegens het periodiek af treden van de heren H.W. Goor- man, A. Boele, M. Aanstoot, W. Beijers en G. Ulfman. De heren A. Boele en M. Aanstoot stellen zich niet herkiesbaar. De overige aftre denden wel. Voorts moet worden voorzien in de benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid in het georganiseerd overleg (G.O Aftredend en niet herkiesbaar is de heer Boele. Kandidaten voor de aftredende bestuursleden en de g.o.-leden kunnen worden gesteld bij de secretaris, K. Reitsema, tot aan de aanvang van de vergader ing. Na de pauze volgt gratis Bingo met prachtige prijzen. Verloren: 2 Noorse wanten; (kin derwanten); jongenshorloge, 'Ti- mex', blauw nylon bandje; bus- kaart (J. Woltman); 1/2-jarig. zwart bastaardhondje, kruising tussen foxterrier en spaniel; bruine, leren portemonnee, inh. plm. f45.-, los geld en foto's; B.B. f25.- De heer A.J. Arendse, beheerder van het dierenparkje bij „Diessen- plas", is ernstig ziek en opgenomen in het „Irene" Ziekenhuis te Almelo waar hij zondagnacht een operatie heeft ondergaan. Zijn toestand is zorgwekkend. De gemeente, die ei genaresse is van het parkje zoekt, nu een nieuwe beheerder, die het werk van de heer Arendse wil over nemen. Eventuele gegadigden kunnen nadere inlichtingen om trent de werkzaamheden welke hieraan zijn verbonden bekomen, na 18 uur, bij de heer J.C. Bogaard, Churchillstraat 141, telefoon 2398, Holten. Het is de bedoeling dat de te verrichten werkzaamheden PRO DEO worden uitgevoerd. Op de in Ryssen gehouden club match werd de tien maanden oude mechelse herder „Lassie" van Jo- han van der Stouw uit de Bushof straat gewaardeerd met een eerste „U", De Bejaardensociéteit „Holten" houdt dinsdagmiddag 10 februari in gebouw „Rehoboth" haar maandelijkse bijeenkomst. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Aanvang: half drie. HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 5 februari 1981 - 33e jaargang - nr. 6 Hoofdredactrice Hen Vo«-He»deme Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red medewerker D.J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W.H. Beijers. secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16666 Stapje verder Met als reden een te slechte ligging en een niet al te beste huisvesting Samenwerking besloot het hoofdbestuur van de Overijsselse Landbouw Maatschappij de 0mdat landeIijk gezien de Lagere Agrarische school van Bathmen naar Holten te verplaatsen. We dachte van het gelijktrekken van praten dan over 1978. In Holten werd een tijdelijk onderkomen gevonden de verschillende takken m het ia- op het terrein van de gezamenlijke scholengemeenschap. Het hoofdbes- tuur zag als andere reden voor de overplaatsing naar Holten de mogelijke dergelijke situatie ook voor Holten samenwerking met een andere school van de OLM, namelijk De Noorden- met onwaarscinjn«jk. De gedachi barg, school voor algemeen vormend en beroepsoriënterend onderwijs, '™/^ndi^ ondergebracht in het huishoud- en nijverheidsonderwijs. Beide scholen onderbouw van twee jaar nu al ge- zijn een vorm van lager beroepsonderwijs. iijksoortige ïessentabeiien han- teert voor de l.b.o. scholen. Het onderwijs in de onderbouw heeft al veel meer een algemeen vormend karakter gekregen. Zowel naar de algemene ontwikkeling f's naar de praktische vakken. In de boven bouw (de laatste twee jaar» wordt veel meer aandacht besteed aan beroepsoriënterende en beroeps voorbereidende vakken. Dat is landelijk het geval en ook met de beide L.B.O. scholen in Holten, De Gaarden en De Noordenbarg. Lo gisch gevolg is dan ook nog meer samenwerking tussen de beide scholen in de toekomst. Naast vak ken als Nederlands, Wiskunde. Bio logie. Natuurkunde, lichamelijke opvoeding, studieles en Tekenen, zijn de leerlingen ook bezig met handvaardigheid („timmeren") en huishoudkunde („koken"). De meisjes gaan nu naar de Gaarden om handvaardigheid op te doen. de jongens naar De Noordenbarg om te kokkerellen. Dit was één van de eerste stappen, met een positief resultaat van béide kanten, zowel de meisjes als de jongens hebben er plezier in.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1