MN SMIS: LAHWSTICHTI1 ,,'T LOSSE HOES" VOLDOET AAN ZIJN VERWACHTINGEN HENK SLIJKHUIS, DAGELIJKS BESTUURSLID VAN DE OLM Stamppot-avond J.S. De Schure Kraomsch udd Vi HOLTENS NIEUWSBLAD Jeugddienst Samenwerking HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema' tel. 05720-2786 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Red. medewerker D.J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers. secretaris Kozakkenstraat 5, tel. GS483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 22 januari 1981 33e jaargang - nr. 4 Henk Slijkhuis uit Holten, gekozen het afdelingsbestuur in Holten, te- tot dagelijks bestuurslid van de recht gekomen bij het hoofdbes- Overijsselse Landbouw Maat- tuur, gezeteld in Zwolle. Hij is ge- schappij. Henk Slijkhuis (34) is via durende vijf jaar hoofdbestuurslid geweest. Min of meer vroegtijdig, na een periode van vijf jaar. is de heer G. ten Kate uit Balkbrug, die meer dan 20 jaar deel uitmaakte van het dagelijks bestuur van de OLM uit het dagelijks bestuur gestapt, in verband met zijn benoeming tot voorzitter van Coberco. De heer Ten Kate blijft wel hoofdbestuurs lid. Negen januari was het zo ver, dat het hoofdbestuur, bestaande uit 16 stemgerechtigden een nieuw dagelijks bestuurslid moesten kie zen. Met 11 tegen 5 stemmen werd Advertentie-adviseur: W. Frederiks Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.w: KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's dinsdags 12.00 uur op deze vergadering gekozen voor Henk Slijkhuis. Hij is gekozen na mens het kiesdistrict: Holten. Rijs- sen. Goor. Markelo en Diepenheim. Voorlopig (officieel) voor de periode van één jaar. omdat dan de eigen lijke termijn afloopt van de heer Ten Kate. „Het heeft mijn volledige interesse", zegt Henk Slijkhuis, „er zijn gelukkig voldoende mensen voorhanden, die volledig met de materie op de hoogte zijn en me met raad en daad terzijde kunnen staan. Het is erg fijn dat het zo gelopen is en men voor mij gekozen heeft". Henk Slijkhuis heeft dicht bij Nieuw Heeten, in het buurt schap Espelo een landbouwbedrijf van circa 18 hectaren. „Deze func tie. als bestuurslid gaat me onge veer- één dag per week kosten, kwa tijd, dus best te combineren met mijn melkvee- en varkenshoude rij". „Het is de bedoeling de mensen, die gaan langlaufen, middels aangege ven routes, zoveel mogelijk op die route te houden. De goede samen werking met Staats Bosbeheer, maakt erg veel mogelijk. Tijdens langdurige sneeuw wordt steeds weer getracht een langlauf par cours te verleggen om zodoende variaties mogelijk te maken. „Jammer genoeg is het in Neder land niet mogelijk, op lange ter mijn een wedstrijd of tocht te plan nen. Je moet zoals we gezien heb ben snél inhaken' op een laagje sneeuw. Die sneeuwlaag moet dan wel 8-9 centimeter zijn". Jan Mur- ris hoopt evenals de steeds groter wordende groep ianglaufenthou- siasten in Holten, dat het seizoen nog niet voorbij is. JAN MURRIS „Zelfs zomers op de rolskies" Uit het politierapport Tegen J P. uit Enter, die op maan dag 19 januari diverse verkeers borden binnen de gemeente be schadigde doordat op een aanhan ger geladen bomen te ver uitstaken werd procesverbaal opgemaakt. De folklore wordt komende zater- sociëteit De Schure aan de Beuz- dag weer hooggehouden in jeugd- ebergerweg, met een onvrvalst ou derwetse stamppot-avond. Diverse grootmoeders, moeders, kookboe- OLM-bestuurslld II. Slijkhuis U ontvangt een fraaieParker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. als u een voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. Enschede. Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half „Bidden" is het thema voor de jeugddienst. Er zullen er onder jul lie vast wel zijn die dat maar een moeilijke zaak vinden. Een sleur, ouderwets, zonder zin. Je doet het hooguit nog voor het eten. en een keertje in de kerk. En misschien als je in moeilijkheden of problemen zit. want ach: baat het niet. dan schaadt het toch ook niet. Nu staat er in de Bijbel vaak genoeg dat bidden een moeilijke zaak is. Maar daarom moet je het. nog niet ach terwege laten. Want bidden is het kenmerk van gelovigen. En daarom moet je het. alleen en sa men. telkens weer leren. Vandaar dat we zondag 25 januari om 9.30 uur in de Ned. Herv. Kerk willen nadenken over wat bidden is. Voorganger is ds. A.W. Berkhof. Medewerking wordt verleend door het zangkoortje van het bejaarden centrum „Diessenplas". Tot zondag! De jeugddienstcommissie NB Er is zondag geen jongeren- dienst. Het eerste elftal van Blauw Wit ging zater- vlaggenisten enthousiast Blauw Witter dagmicidagdaar het voetbalgebeuren voor hoopt dat zoon Bertram z'n voorbeeld zal de. zoveelste keer was afgelast, op .Jcraomvi- volgen. Op de foto de ouders van Bertram site" bij de ouders van Bertram Welink in de met de krentenwegge van plm. anderhalve A.J. Goldsteinstraat. Vader Welink, 2e voor- meter, zitter van Blauw Wit, scheidsrechter en ken en andere „culinaire litera tuur" zijn in de afgelopen weken koortsachtig geraadpleegd. Want hoe maak je nou zo"n orginele stamppot. Geen eenvoudige klus voor de dames/heren vrijwilligers van de Schure. Er wordt gefluisterd dat kosten noch moeite gespaard zfin om een aantal fantastische menu's samen te stellen. Een klein voorbeeld: De wijze waarop het „goedje" gestampt moet worden, is geen zaak die door de eerste de beste krachtpatser kan worden uitgevoerd Dit ritueel schijnt met tedere bewegingen te moeten wor den gepleegd. Uit zeer betrouwbare bron is vernomen dat één van de bar commissieleden haar groot moeder heeft ingeschakeld bij dit proces. Deze kleindoch ter is zonder medeweten van alle andere Schure-vrijwilligers al de gehele winter in training bij opoe om het métier feilloos in de vingers te krij gen. Dat belooft dus heel wat! De hutspot, stamppot boerenkool, wortels met uien, moosnoem maar op zijn als vanzelfsprekend bereid uit eigen kweek groenten en aar dappelen. Al deze produkten zijn dus uiteraard gifvrij, een welkome geruststelling vindt u niet, in deze tijd? Voor de worst die ook niet kan ontbreken hebben we de echte boe- renrookworst ook nog weten te contracteren. Voor een zacht prijsje kun je aanstaande zaterdagavond 24 januari, vanaf negen uur.in jeugdsociëteit de Schure genieten van oergezellige, ouderwetse, self made stamppot Eet smakelijk en tot ziens in jeugdsociëteit De Schu re Het begon allemaal in de strenge winter '78-'"9 toen er volop en wat vooral belangrijk fifltllOBSiHSIRfi plaatselijke ehbo zijn medewer- was, langdurig sneeuw lag. Jan Murris achtte, na aanleiding van publiciteit in de king verleend .van die wedstrijd is landelijke perl, de tijd rijp op de Holterberg met langlaufen te starten en dan in die zin, bet.eerste seizoen werd een zeker de entourage eenlbetantfik -- j if i i m wedstrijd georganiseerd en dan onderdeel geweest. Compleet met dat er sprake zou zijn van een goede (professionele) aanpak. „Je verwacht met een blijkt e^nlijk pas goed met welke arresieeën de Holtense boeren- dergelijk initiatief eigenlijk vrij snel de mede werking van verschillende instanties. Nou, problemen je te kampen krijgt, dansers en Tirolermuziek, werd een dat was een flinke tegenvaller want in de praktijk kwam het hierop neer, dat je juist bij Hulp van enthousiaste vrienden is stukje „buitenland" op de Holter instanties met een Stukje kennis op dat gebied „in de kou" komt te staan. Het eerste jaar ban onontbeerlijk. Veel steun is er berg gekreëerd. Voortvloeiend uit was dan ook, mijns inziens onvoldoende ingeschat om de zaak goed te laten functioneren, geweest van de MAC (Automobiel de wedstrijd is een jaar later de Er kwamen zoveel reakties, op te organiseren tochten, dat het nauwelijks mogelijk bleek club Holten), die zorg droegen voor stichting opgericht, leden van die dit alles tot in details goed te regelen. Daar leer je uiteraard enorm van en nu we bezig de wedstrijdleiding. Zonder hen Langiaufstichting zijn d j zijn aan ons derde seizoen, komen we niet meer zo snel voor verrassingen te staan", had ik een dergelijk festijn wel Schoolen(MAC)j^Arfinan, de heer Mnrric kunnen vergeten. Dan heeft deGervechnk (EHBO), de heer Van -venen jan iviurris. Beek en Jan MurrLs zelf

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1