i eisen voor 2000 sport Mazda RX 7 sport met wankelmotor - - Goede kwaliteiten iPatsnii: De Mazda RX 7 is een exlu- sieve sportwagen met een wan kelmotor met 2 rotors en een compressieverhoudïng van 9,4 op 1. Het maximaal vermogen bedraagt 77,2 kw. bij 6000 toe ren per minuut. Zelfdragend De sportwagen heeft een zelf dragende carrosserie die bijzon der verzorgd en exclusief aan doet. Ook het interieur mag er wezen. Kortom een schitterende auto in prijs vanaf 32.295 gul den. De voorwielophanging is onaf hankelijk met schroefveren, evenals de achterwielophanging. De wagen heeft rondom telesco- pische schokdempers, achter gasgevuld. Voorts heeft deze sportwagen voor en achter een torsiestabilisator, De remmen zijn voorzien van een remrukbegrenzer achter. Voorts zijn er gescheiden rem- circuits. De wagen heeft een lengte van 428.5 cm. 167,5 cm breed en heeft een hoogte van 126 cm, onbelast. De RX 7 weegt 1030 kg. De draaicirkel is 9.60 meter. Geruisloos Mede door de minimale luchtweerstandscoëfficient (0.36) is de RX 7 zuinig, hetgeen ech ter toch nog altijd een verbruik van 1 op 7 vergt. Het grote voordeel is evenwel de geruis loosheid van het geheel. De motor, die volkomen tril- lingvrij is, vertoont over het ge hele toerenbereik een optimale trekkracht. Van 0 tot 100 km uur is een acceleratietijd beno digd van 10 seconden. De tops nelheid van de RX 7- is bijna 200 kilometer. De plaatsing van de motor achter de vooras - heeft prettige konsekwenties voor de ge wichtsverdeling n.l. 50 procent op de vooras en 50 procent op de achteras. Mede hierdoor ver kreeg de Mazda RX 7 zeer goede wegliggingseigenschappen, waaraan de achterasconstructie met de z.g.n. watt-stangensys- teem in grote mate bijdraagt. Vormgeving De vormgeving van de Mazda RX 7 is zonder enige reserve fraai te noemen en appeleert beslist aan ieders smaak. Zoals bij meer sportcoupe's het geval, is fungeert de achteruit in z'n geheel als derde deur, die toe gang geeft tot de bagageruimte. Twee brede deuren maken voor bestuurder en passagier(e) een plezierige instap mogelijk in het zakelijk-sportievc, maar comfortabele en kleurige inter ieur. De stoelen van het rally-type - zijn geheel verstelbaar en bie den een prettige steun. De be schikbare beenruimte is voor beeldig te noemen en alle be dieningselementen vallen binnen het onmiddellijke handbereik. Het dashboard is overzichtelijk en zeer compleet uitgevoerd. De open sportwagen heeft de laatste tijd nogal in de belang stelling gestaan. De produktie van de oude vertrouwde En gelse MGB en de Midget werd inmiddels ondanks verwoede pogingen van geïnteresseerden definitief gestaakt. Ook aan de produktie van de Triumph Spitfire is inmiddels een einde gekomen. Ontwikke lingen door de liefhebbers van open sportwagens met lede ogen aanschouwd. Leonard Lang b.v. Fiat impor teur heeft thans echter de kans gezien de sportief gelijnde Fiat Spider 2000 op de markt te brengen. Dat het hier om een bijzon dere sportwagen gaat blijkt wel uit het feit dat de carrosserie ondanks het al jaren bestaand ontwerp nog steeds zeer modern is. De meesterontwerper Pininfa- rina doet zijn werk dan ook goed. Technisch is er in de loop der jaren natuurlijk heel wat veran derd. Onder de motorkap huist nu b.v. de robuuste 2 liter mo tor waarop de laatste ontwikke lingen zijn doorgevoerd. De Bosch L Jetronic elektronische benzine-injectie en elektrische ontsteking zijn toegepast en voldoen aan de zwaarste USA eisen op het gebied van uitlaat gassen. De motor 4 cilinders in lijn, heeft een inhoud van 1995 cc, die een maximaal vermogen van 77 KW levert bij 5500 toeren per minuut. Vijf versnellingen zorgen voor een behoorlijke accelleratie. De aandrijving vindt plaats via de achterwielen. Vering De voorwielophanging van de Fiat Spider 2000 is onafhankelijk met schroefveer, terwijl bij de achterwielophanging gebruik is gemaakt van de starre as met schroefveer. Natuurlijk is de wa gen uitgerust met een rembe- krachtiger en remdrukregelaar. De Spider heeft een lengte van 417 cm en is 162 cm breed. De hoogte bedraagt 128 cm. Het gewicht is boven de 1000 kg ge legen. Om precies te zjjn 1040 kg. De tankinhoud is misschien aan de kleine kant. namelijk 38 liter. Uitrusting De Spider 2000 heeft getinte ruiten, de voorruit is van ge laagd glas, de kuipstoelen heb ben verstelbare hoofdsteunen. Het houten dashbord met o.a. snelheidsmeter, dagteller, elek tronische toerenteller quartz uurwerk. koelvloeistoftempera tuurmeter, benzinemeter met waarschuwingslampje en afsluit baar handschoenenkastje, doet bijzonder verzorgd, aan. De prijs van de Fiat Spider 2000 be draagt f 29.950.- inclusief btw. Deze sportwagen is in diverse kleuren direct leverbaar. De Datsun 280 ZX, de nieuw ste sportwagen van Datsun, die rond de 46.000 gulden kost, is voor wat het interieur betreft even comfortabel en luxueus als zijn uiterlijk doet vermoeden. Rond de bestuurderszetel zijn drie zones gecreëerd. Een visuele zone (instrumenten en meters, een bedieningszöne (knoppen en handles voor rijden en verwar ming) en een audio-zone (radio en stereocassetterecorder). Alles binnen handbereik gesitueerd en in één oogopslag te overzien. Tot op heden waren ruimte en sportwagens twee niet te com bineren begrippen. Hierin is door de Datsun 280 ZX een einde gemaakt. Zittingen De plaats van de zittingen be vindt zich nagenoeg in het mid den van de wagen. Dat betekent dat de inzittenden op gelijke af stand zitten van de voor- en achterwielophanging. Het gevolg is een bijzonder rustig en even wichtig weggedrag. De krachtbron van de 280 ZX is een watergekoelde zescilinder lijnmotor met bovenliggende nokkenas, een korte slag, spe ciale wigvormige verbrandings kamers en elektronische brand- stofinspuiting. Het maximaal vermogen is 103 kW bij 5200 omwentelingen per minuut. Inspuiting Het benzineverbruik wordt gunstig beïnvloed door de elec- tronische brandstofinspuiting en de volledig getransistoreerde ontsteking met geïntegreerde schakeling. De voor- en achterkant van de Datsun zijn zo gebouwd dat ze de ergste klap opvangen bij een botsing en deze over een groot oppervlak verdelen. Verder heb ben de portieren dubbele sloten die niet kunnen openspringen. Tenslotte beschermen dwarslig- gers van taai staalplaat de ach terkant. Voorts zijn de benzine leidingen buiten de gevarenzone gehouden. Daar de Datsun 280 ZX een bijzonder snelle sportwagen is werd veel aandacht besteed bij het ontwerpen van de remmen, aan wielophanging en bedie ningsorganen. Daarom werden voor en achter schijfremmen verwezenlijkt. Voor werden deze bovendien geventileerd. De kans op fading en blokkeren wordt dan ook tot een minimum be perkt. De Triumph sportwagen TR 7, leverbaar als sedan of als ca briolet, zal ongetwijfeld menig automobilist(e) in vervoering brengen. Immers de wagen doet bijzonder sportief aan en is nog juist betaalbaar. Het gesloten model kost 27.250 gulden. Voor de cabrioletversie moet 28.9995 gulden worden neergeteld. Deze „slanke" auto biedt veel hoofd- en beenruimte, terwijl de comfortabele kuipstoelen ge makkelijk te verstellen zyn. Voorts is het grote dashboard met de vele instrumenten een lust voor het oog Wielophanging De TR 7 heeft een bijzondere wielophanging waardoor de weg- ligging en besturing van de wa gen optimaal zijn. De voorwie lophanging, volgens het McPher- sonsysteem, bevindt zich boven in de wielkast en is aan de on derzijde verbonden met een dwarsgeplaatste draagarm. De voordelen hiervan zijn o.a. een verbeterd comfort en een grotere zijdelingse stabiliteit. De ach terwielophanging is het Triumph ,.four-link"-systeem met draag- armen in langsrichting, schuin- geplaatste reactiestangen, scroefveren en telescopische schokdempers. De verhoudingen van de 5-versnellingsbak en de achteras zijn dusdanig gekozen dat het vermogen en het koppel van de 2 liter motor met boven liggende nokkenas volledig be nut kunnen worden. Motorkap De motorkap van de wagen is zodanig ontworpen dat hij niet naar achteren kan schuiven bij een botsing. De portieren heb ben versterkte scharnieten en een ingebouwd profiel voor be scherming bij aanrijdingen van opzij. De TR 7 heeft een actieradius van 560 kilomter. Het openen en sluiten van de kap bij het cabrioletmodel kan door een persoon gebeuren. Hiervoor is maximaal 60 secon den benodigd. Motor De viercilinder lijnmotor is onder een hoek van 45 graden geplaatst. De inhoud is 1998 cm3 Het maximaal vermogen is 79,1 KW bij 5450 omwentelingen per minuut- De TR 7 heeft een lengte van 4,065 m, een breedte van 1,681 meter De hoogte is onbelast 1.257 meter

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11