Zaalvoetbaltoernooi spannend en sportief evenement OLIEBOLLENCROS S.V. HOLTEN KAMPIOENSCHAP SNELSCHAKEN Stand M.A.C.- clubkampioenschap Uit het politierapport „Nacht ¥asi 1 Blauw Wit' Zondag 4 januari de tiende keer Ruildag Tentoonstelling wandkleden in restaurant „Holten" Kerstzaalvoetbaltoernooi S.V. Holten Filtersigaret populair Nieuwjaars- instuif Overweldigende belangstelling voor derde koffieconcert Bergruiter- nieuws HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 JANUARI 1981 PAG. 15. Tweede Kerstdag vond tn de afgewerkt. In een dergelijk toer- sporthal ,,'t Mossink" het jaar- nool komen de meer technisch* lijks zaalvoetbaltoernooi van de s.v Holten senioren plaats. Een goed bezet toernooi met 15 teams, die in 3 poules om de ere-prijzen streden. Nadat elftal-commissie voorzitter Wim ter Schure allen welkom had geheten, sprak hij de hoop uit, dat het geheel een sportief verloop zou mogen hebben De hoop werd bewaarheid, want er is de hele morgen geen wan klank gehoord. Toen was het de beurt aan de consul. Teun Hof man, die het terrein (zaal) in specteerde Er was geen reden tot afkeuren, dus kon om exact kwart voor negen de wedstrijd bal door Teun aan het rollen worden gebracht. De organisatie was tot in de puntjes geregeld, zodoende kon het programma binnen de gestelde tijd worden begaafde mensen toch wel naar voren Ook de minder bedeelden weerden zich voor de volle 100'% De spanning bleef tot de laatste wedstrijd Dit alles tot enthousiasme van een volge pakte tribune met familie, ken nissen en zomaar belangstellen den. Ook de deelname van de dames-afdPling heeft bijgedragen tot één groot sportgebeuren, waar de beste herinneringen aan bewaard zullen blijven. In de finale-poule speelden de „Nu- mannetjes", de „Kapstars" en de „Voortduwers" in de wed strijd tussen de „Numannetjes" en de „Kapstars" legde Harry Menkhorst de basis voor de triomf van de latere winnaars. In de tweede wedstrijd scoorden Eric Aanstoot 2x en Bert Be- kkemens voor de „Numanne tjes" en Jan Egberts voor de „Voortduwers". Om de tweede prijs streden de „Kapstars" en de „Voortduwers", die door eerst genoemden werden gewonnen. De pupillen Dl van Blauw-Wit staandeen Holten ning njk partijtje. 6* besloten het toernooi met een aan span- Henk Paalman uit Wierden heeft met 200 punten het clubkam pioenschap „Oriênterlngsritten seizoen 1980" van de M.A.C „De Holterberg" gewonnen. Hij bleef slechts 2 puntjes voor op de wyhenaar Veldhuis maar die waren voor de Wlerdense cou reur voldoende om voor de derde achtereenvolgende keer de titel in de wacht te slepen. 3. Wim Klein Velderman 194 p.; 4. Ab Schuppert 193 p, 5 T. Bijma 191 p., 6 H Oolbekkink 190 p.; 7 J Paalman, Haarle 190 p 8. O. Nijenhuis, Coim- schate 139 p B-klasse sport In deze klasse was het weer zeer spannend. 2 deelnemers eindig den met een gelijk aantal pun- jt 8 De gelukkige winnaars, die „Numannetjes" waren: Annema- rie Numan, Jan Rietberg, Bert Bekkemens, Harry Menkhorst, De ZW „Blauw Wit '66" organi seert in de nacht van vrijdag 2 op zaterdag 3 Januari in spor thal „*t Mossink" aan de Kei- zersweg voor de derde keer een voetbaltoumooi waaraan zullen deelnemen de CJV-ers (Deven ter) G.F.C. (winnaar 1980) Goor, S.C. Nieuw Heeten, S.V. Holten (finalist 1980) MV (Maria Paro chie bij Almelo) Sportvereniging Volharding Nijverdal, Witkam pers (Laren) en Blauw Wit. Het toumooi begint vrijdagavond om kwart voor twaalf en als alles volgens plan verloopt zullen om 03.20 uur de winnaars van beide poules de strijd aanbinden om de hoofdprijs. Ook tijdens de „winterstop" '80 organiseerde „Blauw Wit" dit nachtelijk sportgebeuren waarvoor toen een enorme belangstelling be stond. Eric Aanstoot en André Jalving, die ook de prijs won van de eerst scorende heer. Bij de da mes was Willy Kappert, die het eerst de keeper passeerde Ook zij won een fles wijn beschikbaar gesteld door de organisatie Het was inmiddels half drie, toen wedstrijdleider Henk Beldman het toernooi naar het verleden floot. Wim ter Schure dankte alle medewerkers voor de spon tane hulp en de winkeliers en bedrijven voor het beschikbaar stellen van de prijzen voor de loterij. Vervolgens reikte de voorzitter van de s.v Holten Jan Warrink de prijzen uit, na dat hij had opgemerkt dat de deelname van de dames een kalmerende werking bij de heren had veroorzaakt. Annemarie Numan bedankte namens alle deelnemers de organisatoren en de scheidsrechters. Onder grote belangstelling werd maandag en dinsdag in sporthal 't Mossink het traditionele Kerstvoetbalboernooi gehouden dat werd georganiseerd door het bestuur van de Onderlinge Pupillen Competitie (O.P.C.). De wedstrijden waaraan werd deelgenomen door plm. 500 pups van de verenigingen Markvogels (Markelo), S.V. Holten, ZVV Blauw Wit, MW (Marie), SWN (Nijverdal), SV „Haarle", Vesos (Htllendoorn), SOS (Hellendoora), DES (Nijverdal), SV Nieuw Heeten, Hulsense Boys (Hulsen), SC Rijssen, RKSV (Rijssen), De Zweef (Nijverdal). De wedstrijdjes van tien minu ten werden geleid door scheids rechters uit de regio Nijverdal van de afd. Twente KNVB Alle deelnemende pupillen, leiders en scheidsrechters en medewer- kers(sters) kregen als een herin nering aan het schitterend ge slaagde toernooi een fraai vaantje met opdruk „O.P C.- Kerstzaalvoetbal toernooi 1980". De wedstrijden werden dinsdag bijgewoond door de heer Brink man te Nijverdal die 29 Jaar ge- De S.V. Holten organiseert op zondag 4 januari 1981 voor de tiende keer haar jaarlijkse „oliebollencross" in de prachtige omgeving van het sportcomplex „Meermanskamp", de Look en de Holterberg. Het Initiatief destijds genomen door één der bestuursleden van de supportersvereniging van „Holten", Jan ten Velde, ook genaamd „Fox", is uitgegroeid tot een jaarlijks festijn der sportvereniging en is daarom ook niet meer weg te denken uit haar programma Gezien de bekendheid van deze cross, wor den er ook dit keer weer vele deelnemersisters) verwacht en is het tevens een mooie gelegen heid voor de deelnemers om hun conditie wat bi) „te scha ven" na de feestdagen. De leden van „Holten" kunnen alleen in aanmerking komen voor de wis selbekers in de zeven groepen, terwijl er voor iedere lopenster) een leuke herinnering beschik baar is Er wordt gelopen op onderstaande afstanden: 9.30 uur Jongens en meisjes t.m. 9 Jaar „Poffertjes" 2 km., 10 uur: Jongens en meisjes 10 t.m. 12 jaar „Appelflappen" 3 km. 10.30 uur- dames (ongetraind) „Knie- pertjes" 2 km. 11 uur: jongens en meisjes 13 en 14 jaar „Pan nekoeken" 3,5 km. 11.30 uur: dames (getraind) „Roomsoezen" 3,5 km. 12 uur- heren (onge traind) „Bitterballen" 3.5 km. 12.30 uur: heren (getraind) „Oliebollen" 6 km. De inschrijving voor de diverse groepen kan geschieden tot een kwartier voor de start in de kantine van de S.V Holten op „Meermanskamp" Het inschrijf geld bedraagt: tot en met 14 jaar f 2.- per persoon. 15 jaar en ouder 14,- per persoon. Aangezien dit het tweede be stuur is van deze „Oliebollen cross" heeft het comité besloten om op zondag 11 Januari 1981 voor personen van 15 jaar en ouder een 10 km. loop te orga niseren. De kosten voor deel name bedraagt ook hier f 4,- per persoon en er zijn uiteraard weer mooie prijzen aan verbon den. De start is om 11 uur De deelname voor beide crossen is voor eigen risico. leden het initiatief nam om een pupillentoemooi te houden dat nu elk jaar wordt gespeeld in Holten, Nijverdal en Rijssen. Dit jaar namen er aan het toernooi plm. 1800 pupillen deel. Sinds 1971 wordt het toernooi in spor thallen gespeeld. Brinkman die onlangs als OPC-leider stopte heeft in deze functie 25 jaar het pupillenvoetbal met hart en ziel gediend. Doelpuntjes waren duur Alhoewel de jongelui stuk voor stuk met groot enthousiasme en met veel inzet streden om een goaltje te maken lukt het maar heel moeilijk. De doelpuntjes waren beide dagen duur. Er werden in totaal 108 wedstrijdjes gespeeld met een totaal aan doelpunten van 111 Topscorers waren met vijf doelpunten Hol ten D3 en Holten E4 en Sport club Rijssen E4 was met 4 tref fers een goede tweede. De laat ste wedstrijd van het toernooi was die tussen Blauw Wit Dl en Holten Dl De jongelui werden tien minuten door hun clubge- nootjes en de supporters op de tribune 600 seconden geweldig aangemoedigd maar bij het laat ste fluitsignaal van scheidsrech ter Westenberg uit Nijverdal was het nog 0-0 op het scorebord. De uitslag: (Maandag( Poule D2: 1. Blauw Wit D2; 2. Excelsior D3; 3. MW Dl; 4. Holten D2. Poule D3: 1. Holten D3; 2. Blauw Wit D3; 3. Markvogels D2; 4 Excelsior D6 Poule 4: 1 Holten D4; 2. Haarle D3; 3. Excelsior D7; 4. SVVN D4. Poule E2: 1. Excelsior E3; 2. Blauw Wit E2; 3. Holten E2; 4. Vesos E2. Poule E4: 1. DES E3; 2. SOS E2; 3. Holten E4, 4. Haarle E2. Op 22 december werd voor het eerst In de geschiedenis van de schaakclub gestreden om het snelschaakkampioenschap van de club. Er werden zeven ronden volgens het Zwitsers systeem ge speeld. Het speeltempo bedroeg tien minuten per persoon per par ty. Tussen de partijen was er tien minuten pauze, welke wed strijdleider Van der Knaap benutte voor zijn berekeningen om de volgende ronde samen te kunnen stellen. Omdat er in Holten slechts zel den snelschaak wordt gespeeld, was van tevoren onmogelijk te voorspellen, wie de kanshebbers zouden zyn. Na vier ronden kwam Van der Knaap alleen aan kop met 4 uit 4, gevolgd door Scheperman, Rietman en H van Beek met een punt ach terstand In de daaropvolgende twee ronden kon alleen Sche perman met Van der Knaap ge lijk opgaan Scheperman had by het Ingaan van de laatste ronde dus een punt achterstand Met enig geluk wist hy zyn party tegen Eyzlnga te winnen terwyi Beyer daarentegen Van der Knaap een verrassende neder laag toebracht Zodoende werd een beslissingswedstrijd tussen 8cheperman en Van der Knaap noodzakelyk om de kampioen aan te wyzen. Scheperman speelde hierin sterker, maar maakte de noodlottige blunder om zyn koning schaak te laten staan Van der Knaap aarzelde geen sekonde en nam de koning van Scheperman. waarmee hy het kampioenschap veroverde. Hy ontving een wisselbeker, waar door herhaling van dit gezellige evenement volgend Jaar verze kerd is Tegeiyk met dit toernooi moes ten Dlnant van Beek en Erik Gerveilnk Nyhuls hun afgebro ken partyen van de week ervoor uitspelen Dlnant maakte al snel een grove blunder en verloor Enk zwoegde nog ruim twee uur aan een theoretisch te winnen eindspel, maar de weg naar winst was moetiyk Éénmaal miste hy de sterkste voortzet ting en toen het doel toch nog naby leek, kon zyn tegenstander remise bereiken door een magi strale tegenzet. Daarmee kwam de eindstand van de wedstrijd Holten-Almelo 2 uit op 4-6 voor de gasten. Vriendschappelijk Afgelopen maandag werd de eerder uitgestelde vriendschap- peiyke match tegen „Pallas" uit Deventer gespeeld Omdat de Deventemaren niet voldoende spelers op de been konden brengen was er ook een af- vaardlng van „Het Witte Paard" uit Bathmen uitgenodigd Nadat ook voorzitter Van Calcar nog aan de tegenparty was uitge leend, kon aan veertien borden de stryd beginnen Per persoon was anderhalf uur bedenktyd toegestaan, misschien wat kort voor een gehele party, maar slechts één beslissing viel door tydsoverschryding Wedstrijdlei der Van der Knaap kon tevre den zyn over de door hem in elkaar gezette opstellingen Slechts aan één bord was het krachtsverschil te groot, de Poule Fl: 1. Nieuw Heeten Fl; 2 Haarle Fl; 3. Blauw Wit Fl; 4. Holten Fl. Uitslag dinsdag: Poule Dl: In deze poule eindig den alle wedstrijden in een ge- lykspel zodat alle ploegen ex aequo een eerste plaats kregen. Poule E5: 1. Blauw Wit E4; 2. Excelsior E7; 3. Holten E3; 4. Hulz. boys E2. Poule El: l ex aequo Blauw Wit El; 2 Haarle El, 3. Holten El; 4 Markvogels El Poule E3: 1 Excelsior El; 2. Blauw Wit E3, 3. Holten E3; 4. SWN E3. Poule D5: 1 VESOS D3; 2 DES D3, 3. SWN D5; 4. Blauw Wit D4 Poule F2: 1. De Zweef F2; 2. SWN F4; 3. Haarle F2; 4. Hol ten F2. ten zodat het aantal ritoverwin- ningen beslissend was voor de titel. 1 en kampioen Dirk J. Schooien 198 p 2 O. Schild- kamp 198 p 3 H. Mooiweer 195 p, 4 J Rensen 193 p., 5. B. Pekkeriet 192 p., 6. T. Kolden- hof, Bathmen 148 p.; 7. A. Lich tenberg 94 p. C-klasse-tour 1. E Klein Teeselink 198 p.; 2. A Meyerman 197 p.; 3. Jan Tul- Ier 196 p.; 4. H A. Jongman 184 p.; 5 J.A. Schuchard 144 p.; 6. R. M'üder 134 p.. 7. O Nyiand 96 p., 8. H W Goorman 90 p., 9. B. Kl. Zandvoort, Markelo 88 p.; 10. JD Vincent 87 p.; 11. H. Kl. Zandvoort, M*rkeio 85 p.; 12. T. Tultert 84 p.; 13. J Stevens 77 p.; 14 J BaJtus 76 p.; 15. F. Bouwman 47 p., 16. E.J. Prins 46 p.; 17. Gert Jan Stevens 45 p., 18. Henk Littink, Goor 45 p.; 19. W Boode 44 p.; 20. G. Koopman 43 p.; 21 J Paalman 42 p„ 22. M. Nyiand 42 p.; 23. Johan van Bruggen 41 p.; 24. J. Nyiand 41 p.. 25. 7. Vincent 41 P Aan de in 1980 gehouden 8 rit ten namen in totaal 329 auto- mobilisten/motorrijders deel. Door de „MAC" wordt op zon dag 5 april onder auspiciën van de Kon Ned. Motorrijders Ver eniging (KNT>TV) op het terrein „De Znurb^rg" e~n nationale moto-cross g^organ'^erd voor zyspanners (Senioren en interna tionalen) 125 cc junioren en de superkiasse (250 en 500 cc. se nioren) in een klasse De voor- jaars Overijsselrit KNMV (even als voorgaande jaren weer in Holten) zal op zaterdag 7 maart worden gehouden. Op de Holterberg raakten 2 chauffeurs door de gladheid de macht over het stuur kwyt. Aan beide auto's ontstond nogal wat schade. Op de kruising Koninginnelaan-Burg. vd. Borchstraat raakten 2 auto's in botsing. Ook hier alleen „gebles seerde" wagens. By het benzi nestation aan de Al nam een vrachtwagen en passant een ge deelte van een zuil mee De be stuurders die hiervan niets had gemerkt - werd later aange houden. By juwelier Aaftink op Smids belt werd door een tot nog toe onbekende dader met een straatklinker een etalageruit in geslagen. Het gat dat hierdoor ontstond was blykbaar toch te klein om vlot Iets te „pikken" want by een poging hiertoe liet de dader het tableau met 12 goudringen vallen. Aanvankeiyk dacht Aaftink dat de sieraden gestolen waren maar by het op ruimen van de glasscherven vondt hij ze terug op één na. 't Was reeds de vierde keer dat by A. werd ingebroken. Op zaterdag 3 januari begint er in het clubhuis „Meermans kamp" om 10.00 uur voor de Blauw-Witpupillen een nieuw- jaarsinstuif Er zal dan bingo worden gespeeld en er is weer een mooie beker te winnen met sjoelen, 's Middags om 14 00 uur worden in het clubhuis de junio ren B en C verwacht. Zowel 's morgens als 's middags zal een videofilm worden gedraaid over ie wereldkampioenschappen voetballen. overige borden vertoonden een krachtmeting tussen geiykwaar- dige tegenstanders. Dit veroor zaakte dan ook een langdurig geiyk opgaande stryd, waarin het verschil nimmer meer dan een punt bedroeg By een stand van 61/2-61/2 moest de party van Ton van oyen tegen dc kampioen van Bathmen. Bart van der Spek, de beslissing brengen. Door te winnen be zorgde de Holtenaar zyn club de overwinning (7 1/2-61/2), zodat de destyds door de Deventema ren beschikbaar gestelde wissel beker nog een Jaar in Holten biyft. Komende maandag wordt ae kwartfinale van de interne be kerkompetitie gespeeld. met donderdag daaraanvolgend een uitwedstrijd van het tiental tegen Hengelo 2 Voor deze laat ste wedstryd hebben de Holte naren weinig hoop, want er zal met drie tnvallers moeten wor den gespeeld Misschien zal de bekende Holtense vechtersrnent taliteit nog voor redding kunnen zorgen. Op zondag 28 december werd in de aula van de Scholengemeen schap het derde koffieconcert van dit seizoen gegeven. Het ziet er naar uit, dat het enthou siasme van de organisatoren niet tevergeefs is, want de be langstelling voor dit concert was overweldigend. En terecht, want de bezoekers hebben kunen ge nieten van een feest voor oog en oor Het gezelschap „II Flauto Dolce" bestaat uit twee groepen instrumenten, 4 blokfluiten en 4 strijkers. Zy spelen voomameiyk muziek uit de Renaissance, zoals Frescobaldi, Susato en Praetorius, die aan het hof ge speeld werd en vaak gebaseerd is op dansen. Mede door de boeiende uitleg van de dirigente, mevrouw Kitty Holtrop-Rynveld, was het een waar genoegen voor jong en oud om naar deze mu ziek te luisteren. Na de pauze kwamen de musici gekleed in prachtige kostuums, al spelend het toneel op Deze „Entree" oogstte zeer veel byval. Het is duldeiyk, dat de leden van dit gezelschap een grote liefde voor Vrijdag 10 Januari ls er ln het clubhuis een ruildag Ieder die wat te rullen heeft (shirt, schoe nen. enz.) is welkom Alleen sport- en voetbalattributen kun nen worden „ingebracht" Te vens worden de gevonden voor werpen, die niet zyn afgehaald, te koop aangeboden De ruil- en verkoopdag begint om 10 00 uur. de muziek en een juist gevoel voor sfeer bezitten. Het is te hopen, dat dit byzonder ge slaagde concert zal bydragen tot een bUJvende belangstelling voor deze koffieconcerten op de zon dagochtend. Tydens de te Heeten gehouden dressuurwedstryden klasse L won Ingrid Dieperink met „Ara bella" de tweede en met „Pu- nette" de derde prys. Dries Wil- lems werd met „Pedro" zesde. In de laatste jaren ls er een duidelijke verschuiving waar te nemen in de rookgewoonten met betrekking tot sigaretten. Tien jaar geleden was de filtersigaret slechts by 37% van rokend Ne derland populair Het produkt sloeg toen voomameiyk aan by de vrouwefijke rokers, die graag een wat langere, elegantere siga ret opstaken. De heren zagen echter ook al gauw de voordelen van dit produkt Niet alleen werd de rook gefilterd en van stukjes tabak op de lippen had men geen last meer. In 1974 rookten er al minstens evenveel mensen met als zonder filter Er was in dat jaar zelfs een positieve ombuiging naar de filter te bemerken. Hoe populair zy uiteindelyk ls geworden, komt duldeiyk naar voren uit de cyfers van 1979 Het marktaan deel steeg maar liefst tot 62%! Er is dus binnen tien jaar een complete omkering te constate ren. In 1970 rookten 62% zonder filter en tn 1979 byna hetzelfde hetzelfde percentage mét filter. Na leven schilderijen-exposities heeft de bedrijfsleiding van AC Restaurant Holten, Rita Kooij- man uitgenodigd voor een ex positie van wandkleden in het eethuisje en het zelfbedienings- gedeelte van het restaurant. Faam heeft Rita Kooijman met haar wandkleden al verworven en zodoende exposeert «e met haar werkstukken tot eind Ja nuari in het AC Restaurant Drie jaar geleden begon Rita met haar hobby, nadat ze in Utrecht een cursus van zestien lessen had gevolgd Al snel vond ze haar eigen stijl met een voorkeur voor natuurlijke mate rialen en kleuren en dat is dui delijk te merken aan de inrich ting van haar woning in Bru gakker Voor haar creaties ge bruikt ze gesponnen en onges- ponnen schapewuJ in kleuren, die van wit tot donkerbruin va riëren. Haar werk slaat by het publiek erg aan. Vorig Jaar heeft ze ruim zeventig werken ver kocht Haar werkstukken krijgen geen naam want de kunstenares vindt dat het een vrije expressie moet blijven „Dat ls Juist zo heerlijk, het stelt geen boompje of beestje voor, de mensen kun nen er in zien wat ze zelf wil len" Rita Kooijman is veertig Jaai geleden in Vleuten geboren en nog raakt ze niet uitgesproken over de uitgestrekte weilanden. Later kwam ze in Utrecht te wonen, trouwde en ts nu moeder van drie kinderen vyf jaar woont ze al in de gemeente Zeist en zegt er niet meer weg te willen. Tot en met 31 januari kunt u genieten van haar werkstukken in het AC Restaurant Huiten, de toegang is vrij en het res taurant is dagelijks geopend van 07.0ff tot 22.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 15