HULTENS NIEUWSBLAD - 2 JANUARI 1981 - PAG. 11 seizoen 79/80 - Jannes Kolkman 40 jaar bij G.E.B - Jaarfeest CJV „Immanuël" - Jaarverga dering VW Holten - Afd. Hol ten 27 MC opgericht - Eerste prijs voor Bergruiterviertal op buurtenconcours in Almelo 25 april: Industriebond FNV afd. Holten huldigde op jaarvergadering 3 jubilarissen - J.H. Maatman, Nijverdal nam na 40 jaar onaf gebroken leiding afscheid van Zondagsschool Helhuizen-Espelo - Jaarfeest Geref. jeugdclubs met bontprogramma - fam. Paalman (Rijssenseweg) klaver- jaskampioen Blauw Wit - Ge slaagd zaalvoetbaltoemooi ver enigingen die zaalsport beoefe nen - Pupillen E2 SV Holten kampioen Teun Nieuwenhuis voor 40 jaar trouwe dienst bij Klein Velderman-Universal" - Op Ko ninginnedag (30 april) zanghulde schoolkinderen voor het ge meentehuis. Rijtoer burgemees ter en wethouders en de dames en heren van het organisatieco mité „Viering Koninginnedag 1980" in open rijtuigen van „de Bergrijders" door de schitterend versierde straten. Volksspelen (om plaats in de finale) in „Kalfstermansweide" jaarverga dering „School met de bijbel" - Duizendste HMV-donateur (G. Dijkerman, Diessenplasstraat 9) verrast met serenade - Jaarver gadering/Ouderavond Chr. Kleu terschool en afd. Holten N.V.V. - Holten 6 kampioen 5de klas afd. Twènthe - Volop spanning bij moto-crosswedstrijden op de Zuurberg oudstrijders ln restaurant „De Wielen". Herdenking gevallen kameraden op de Canadese be graafplaats. Interkerkelijke her denkingsdienst in Hervormde Kerk en herdenkingsconcert in „De Kandelaar" - Plechtige herdenking oorlogsslachtoffers in Hervormde Kerk en stille tocht naar monument aan de Molen- belterweg - Jaarvergadering H.H.V. „De Rietvoorn" - Jaar lijkse toertocht Holter Wieler club - „Wilde zwijnen"toemooi hockeyclub uitstekend geslaagd Ploeg „Look-Rijssenseweg" glorieus winnaar „Zeskamp 1980" - Blauw-Wit Cl junioren kampioen - Boottocht „Zonne bloem" 16 mei: Bezoek Canadese bevrijders af gesloten met Social Evening in restaurant „De Wielen" Burge meester Van Rappard: „Dagen om niet licht te vergeten. Hol ten heeft waarlijk getoond waarin een dorp groot kan zijn" - Vietnamezen vertrokken naar Amerika - D. Koper (81) uit Be jaardencentrum „Diessenplas" maakte 15e vliegreis naar Alaska - Lieuwe Meinsma 25 jaar kaasmaker - Gemeenteraad verheugd over forse uitbreiding „ENKCO" - ZC „Twenhaars- veld" bekerwinnaar „Vierkamp" in Hengelo (O) - Concourshippi- que L.R. „Bergruiters" - Recep tie Schaakclub „Holten" t.g.v. behaald kampioenschap 23 mei: Vijf en dertig jaar „HMV" Tij dens druk bezochte receptie werden door c'.e bevolking nieuwe uniformen rangeboden - Grote bezwaren op hoorzitting tegen plaatsen van woonwagens Nieuwe huisvesting maat schappelijke dienstverlening geopend - Uitstapje Holtense Bejaardensociëteit - Jaarlijkse bijeenkomst Gem. Sportcommis- sie met sportverenigingen - Uit stapje Herv. Vrouwengroep Hol ten - Ponyconcours „Bergrui ters" uitstekend geslaagd - Le denvergadering SV Holten - Ploeg Holtense atleten zesde in 24-uurs estafette in Apeldoorn 30 mei: Ouderavond O.L. Kolschool - Familie-contactavonden Bejaar dencentrum „Diessenplas" Ouderavond Scholengemeen schap Holten - Strijd om de „Steunenberg trofee 1980" (tafel tennis) was spannend - Nieuwe trainingspakken van Ass.kantoor „Boks-Oolbekkink" voor TTV „OKIA" - toernooi 1980 - Pupillen F2 van SV Holten kampioen 20 juni: V V.D.-raadslid Johan de Waard nam afscheid van de raad we gens vertrek naar Drachten (Fr.) - Bestemmingsplan „De Haar II" goedgekeurd - Schildersbed rijf hield t.g.v. uitbreiding en modernisering „Open Huis" - Geluidsinstallatie raadzaal in gebruik - Diploma zwemmen in zwembad „Twenhaarsveld" Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten vierde eerste lus trum met landdag - „Allard van Bruggen" toernooi weer zeer ge slaagd evenement - 27 juni: Zomeravondfeesten met mede werking van een groot aantal plaatselijke verenigingen - In terkerkelijk recreatiewerk start met „Open Huis" - Blokfluita vond in school te Dijkerhoek - Snorrewindtrofee voor Paula Loorbach - L.A.S. „de Gaarden" toemooiwinnaar in Hèeten 4 juli: School- en volksfeest Dijker- hoek. Grote deelname aan volksspelen - Veel belangstelling „Open Huis" interkerkelijk re creatiewerk - „Holtense Boeren- dansers" oogstten groot succes in Zweden - Boeldag rommelmarkt HMV bracht bruto f5.500.- op - Schuur bij boerderij Van Schooten door bliksem ge troffen en verwoest - Herman Snoeyink glorieus winnaar OAD-ronde - Gert Arfman bil- jnrtkampiocn van Holten - 11 juli: Mevr. Dinkla-de Cocq nam af scheid van Kolkleuterschool we gens vertrek naar Afrika - Kin dervakantieweek 1980, met veel attracties, weer goed geslaagd - Eerste zangavond gezamenlijke kerken in „De Kandelaar" - Portugese folkloristische dans groep (te gast bij de Hóólter Dddnsers") gaf demonstratie in de muziektent. - Interkerkelijk recreatiewerk draait op vele toe ren - Bergruitertjes 8-tal eerste in Rijssen - TTV „OKIA" kam pioen - Afscheid van leerlingen op kleuter- en lagere scholen 18 juli: Peter Eilander gaf orgelconcert in „de Kandelaar" - Kwart eeuw verloting opdracht-schilderijen - Jongen (13) op overweg Geskes- dijk door trein gegrepen en aan verwondingen overleden Schoolwerkperiode L.A.S. de Gaarden 15 augustus: Holtense rijwielvierdaagse gran dioos succes - Oudste deelnemer Willem Keizer (77) kreeg bloe men Plannen vakantiereisje be jaarden naar Ardennen/Luxem burg - Hóólter Dóónsers dansten op Internationaal congres op „Flevohof' - SV BATO begint met jazzballet Mevrouw JH. Nekkers-Wolterink, door hoofdbestuur Ned. Rode Kruis onderscheiden met zilveren kruis voor verdienste met oor konde 6 juni: Rampoefening brandweer, EHBR en politie - Kalf met zes poten geboren bij veehouder Veltkamp aan de Doorlopendedijk - Sport en speldag (familiefeest Blauw Wit) uitstekend geslaagd Sportdag Lagere Scholen op „Meermanskamp" - Kledingin- zameling voor het „Leger des Heils" door Herv. Vrouwengroep in Dijkerhoek zeer goed ge slaagd 13 juni: Teunis Schuppert 25 jaar in gemeentedienst - Jaarvergader ing afd. Holten EHBO - Diplo mauitreiking L.A.S. „De Gaar den" - Ledenvergadering Buurt- vereniging „Churchillstraat- Vrijheidslaan" - Scholen deden examen voor „Torendiploma" schaken - Balletuitvoering in gebouw „Irene" - Afscheid van kleuterleidster mevr. I. Gerink- Jansen (Kleuterschool Tuin straat) - Oranjestraat/Noorden- barg winnaar stratenvoetbal- 25 juli: Zonnige start Dorpsfeest 1980. Vakantiegasten kozen Mandy Pietersz als dorpskoningen. Ti- nus Aanstoot werd schuttersko- ning Kleinveemarkt en boeldag druk bezocht. Boerenbrulfte hoogtepunt van het dorpsfestijn le autocross Autosportvereni ging Holten in moeras aan de Larenseweg - 2e autocross met volop spanning en sensatie aan de Beusebergerweg 1 augustus: Dorpskoningin Mandy op bezoek bij fam Roelofs, Schoutenstraat 41 en Valk, Canadastraat 50. Ballonwedstrijd en feestmiddag voor de kinderen. Jennekes- markt weer gezellig sluitstuk van het Dorpsfeest 1980 - M.A.C.-team glorieus kampioen touwtrekken '80 - Vijfde oriënte- ringsrit M.A.C. De Holterberg 8 augustus: SV Holten jeugd genoot in sportcentrum KNVB in Zeist - Openluchtconcert met bekende formaties op elfde Schuredag Startweek Geref Verenigings werk. - „Zeskamp" in „Kalf stermansweide - zang en muzie kavond in „De Kandelaar" - kinderspelmiddag in de recrea tietent op de Borkeld - Jaarver gadering RABO-bank - Bisschop Colin Winter spreekt twee avon den in „Irene" 12 september: Conflict Coöp Slachtploeg „Hol ten" U vlees B V Varkenss lachter Dick Wessels kruipend naar Rijssen op plm 1000 meter voor finish gestrand - Uitstapje buurtvereniging „Dijkerhoek" - Jubileum Fokveedag ln Espelo met grote aanvoer en veel eerste premies - Clubkampioenschap pen zwemclub „Twenhaarsveld" Jaarvergadering volleybalvereni ging „Mintonette" 19 september: Stakende slachters blokkeerden toegang U vlees BV Henny J Fransen vijftien jaar dirigent HMV Holtense Boerendansen werkten mee aan Folklorefestl val in Scheesseler (Oost Duitsland) - Aannemersbedrijf Hegeman, Nijverdal gestart met bouw-van 34 womngen (3 woon- Het grootste paasvuur werd door de ,jSploêrs" De enorme „boa ken" werd in de fik gezet door burgemeester mr Van Rappard die met z'n vrouw en de kinde ren werd welkom geheten door Jan Stevens voorzitter van de club van boakenbouwers 22 augustus: Grote ravage in Dijkerhoek (overweg Doorlopende dijk) door ontspoorde olietankwagon - Der tig jaar „Holbatheo" Jubileum fokdag in Dijkerhoek - Derde „Schuredag" verliep perfect - Veel belangstelling voor Zwem- vlerdaagse - Nieuwe café-rest. „Boode" Bathmen geopend 29 augustus: Echtpaar Oolbekkink- Slettenhaar 60 jaar getrouwd - Bijna 700 wandelaars namen deel aan „Heidewandeltocht '80" Leraar M.A. Alting 25 jaar in overheidsdienst - J vd Harst (PvdA) „Grote vraagtekens bij de manier waarop B en W huurwoningen verdelen" - Club kampioenschappen tennisclub „Holten" - Gert Massink en Di- nant Schippers eerste op atle tiek meerkampen NCAB te Hengelo 5 september: School- en volksfeest in Espelo uitstekend geslaagd Aan op tocht was weer veel zorg be steed Veel plezier bfj revue „Splo löt zich wier hör'n" - 2 mei: 9 mei: Koninklijke onderscheiding voor Hartelijke ontvangst Canadese Manege Beldman aangepast aan lichamel 't Was gezellig druk op de jaarlijkse Boeldag - romme1 markt van ,J1M.V. Zonnige start Dorpsfeest 1980. De nieuwe Dorpskoningin knipte het lint door en was het 4-daags fes tijn officieel geopend. De oudste van de 415 deelnemers daagse Willem Keizer (77 jaar) Rappard extra in het zonnetje aan de Holtense Wielervier- werd door burgemeester mr. Van gezet. Grote ravage en enorme schade door ontspoorde olietankwagon bij overweg Doorlopendedijk

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11