Moeizame zege van Jlauw Wit op MW IS55B5cEB55al woo met 0-10 Zaalvoetbal Biel kerst Eerste BC Holten verder achter BC Holten 3 Blauw Wit B1 hog© score Slyymf ¥¥;t 2 ws-üic yy 2-1 Blauw Wit Cl ook op winst HOLTENSE HANDBALLERS NAAR EEN NEDERLAAG Tegen DVO PUPILLEN OPGELET Programma sporthal 't Mossink -I Theorie voor Blauw Wit- pupillen l/lintonette n oliebollen Finale D.J. wedstrijd „De Wippert 1980" HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 DECEMBER 1980 - PAG. 9 etc. iuze licht was de onzekerheid het al dan niet doorgaan de wedstrijd Blauw-Wit MW '69 er mede debet dat er voor de (weinige) ichouwers op de Meermans- ip slechts een matige partij Ibal te zien was. De uitein- 2-0 overwinning voor uw-Wit deed dan ook geen ment vermoeden dat hier van de lijstaanvoerders aan werk was. gemist werd. Goede kansen ble ven aan beide zijden schaars, totdat Harry ten Wolthuis vlak voor rust „de diepte" werd inge stuurd. Zijn voorzet werd door de attent meegekomen Albert Kolkman met de borst het doel ingelopen (1-0). De tweede helft liet van beide kanten wel iets meer enthou siasme zien, doch het spelpeil werd er niet beter op. Blauw-Wit moest enkele malen aan de noodrem trekken om erger te voorkomen en mocht zich ge lukkig prijzen dat keeper Eddy van Eijk „zijn dag had" en MW geen goede afmaker. Ook twee spelerswisselingen bij Blauw-Wit konden niet voor de zo brood nodige inspiratie zorgen. Een laatste offensief van MW bracht nog enkele hachelijke momenten voor het doel van de thuisclub. Ten koste van enkele hoek schoppen bleef de Blauw-Wit verdediging de situatie meester. Juist op het moment dat MW nog in een gelijkspel geloofde kwam 5 minuten voor tijd de fatale uittrap van de MW- goalie. De slecht uitgeschoten bal werd door Gerard Aanstoot attent opgevangen, waarna deze op het doel afstevende en be heerst inschoot (2-0). Morgenmiddag (20 dec.) speelt Blauw-Wit de „wedstrijd van de waarheid" tegen medekoploper D.V.O. in Almelo. De 3-0 thuis nederlaag aan het begin van de competitie zit een aantal Blauw-Witters nog steeds niet lekker. En aangezien de gasthe ren evenals Blauw-Wit graag aanvallend voetbal spelen, lijken ?nn W UUr' 'd0 ingrediënten voor een aan trekkelijke partij voetbal aanwe zig. Het zal zondermeer een las tige wedstrijd worden en Blauw-Wit zal de steun van een grote schare supporters best gaat een supportersbus naar kixnnen gebruiken. De wedstrijd rO (Almelo). Vertrek vanaf lermanskamp: 13.30 uur. n ver in de tweede helft was nog twijfelachtig of de beide nten in Holten zouden blijven. mat spelend Blauw-Wit, dat t drie invallers moest aantre- had deze middag aan MW knap lastige tegenstander, ruim een kwartier kwam de ste goede kans voor Blauw- toen Gerard Aanstoot met goede schijnbeweging langs tegenstander ging. Zijn af- ndschot in de linkerboven- >k draaide juist over de krui- ig. Nadat een solo van de /V-rechtsbuiten dwars door de auw-Wit verdediging door eper Van Dijk vakkundig ge- ipt werd, kwam de kans voor auw-Wit in de 30e minuut. Na led doorzetten zag Jan Pruntel t zijn voorgetrokken bal ech- zowel door de MW-goalie door twee Blauw-Witters inioren: inioren: I.00 uur. VO 2 - Blauw Wit 2 12.45 uur. II.45 uur. I lauw Wit 3 - Blauw Wit 5 Morthal 't Mossink 11.00 uur. lauw Wit ging van start met straffe wind tegen en het was an ook GFC dat in de 7de mi- uut de score opende (1-0). lauw Wit raakte door deze üege treffer gelukkig niet van ag maar begon zelfs beter te ?elen en in de 17de minuut laakte Henk de gelijkmaker na in vlotte combinatie met And- GFC kwam hierna nog een aar keer 'gevaarlijk door maar aterdag 20 december lauw Wit Al - Twenthe A2 A. 30 uur. lauw Wit BI - Rood Zwart B3 12.30 uur. aterdag 27 december zaalvoet- altoemooi in de Sporthal 't 0 ss ink. iauw Wit A en B-junioren gen Holten A en B junioren. junioren moeten aanwezig |n: 12.30 uur. junioren moeten aanwezig n: 15.00 uur. eem allemaal een wit en blauw flirt mee. Op zaterdag 20 december wordt er voor de Blauw Wit pupillen D en E in het clubhuis een theorie-ochtend gehouden. De E-pupillen worden van 10.00- 11.00 uur verwacht en de pupil len D van 11.00-12.00 uur. Lei ders en jongens zijn van harte welkom! begint om half drie en zal geleid worden door scheidsrechter A. Fiselier. Gezien de belangstelling voor deze wedstrijd zal er zaterdag 20 december een supportersbus rijden naar Almelo. Vertrek Meermanskamp: 13.30 uur. STAND D.V.O. 10-19 Blauw-Wit 10-17 Eversberg 9-14 Marle 10-10 Markvogels 10-10 PSV 10-10 Denekamp 10-10 Vesos 10-9 BZSV 11-7 Daarle 10-2 Boswinkel 10-1 De winterstop is ingegaan, dus geen voetbal meer op het veld. Maar na de Kerstdagen, is er weer het jaarlijks O.P.C. Kerst- zaalvoetbaltoernooi op 29 en 30 dec. De elftalindeling en aan vangstijden vind je vanaf heden in de bekende kastjes van de sv. Holten. Ga kijken in welk tiental je speelt. Op tweede Kerstdag zal voor de 3e keer het grote Kerstzaalvoet- baltoemooi voor alle senioren leden van de S.V. Holten plaatsvinden in sporthal ,,'t Mossink". De aanvang zal zijn om kwart voor negen precies terwijl de fi nale plm. half twee zal worden gespeeld. De deelnemers worden verzocht om half negen aanwe zig te zijn. Extra wit shirt meenemen. Ge zien de grote deelname, 110 spe lers, zal er in 3 poules van 5 teams gespeeld worden. Voor het eerst mogen we ook de da mesleden begroeten. Supporters en andere belangstellenden heb ben gratis toegang. Ter bestrij ding van de kosten zal een ver loting gehouden worden, waar prachtige prijzen voor beschik baar zijn. Tegen het leidende BVZ 6 uit Zwolle is het eerste team niet verder gekomen dan een 6-2 nederlaag. Door deze nederlaag zullen de Holtenaren nog alle zeilen bij moeten zetten om als leider van de subtop te kunnen fungeren in het tweede deel van de competitie. Sytze Meinsma kwam net wat klasse tekort om het zijn tegen stander moeilijk te maken (15-9 en 15-8). Ook Hans Zuethoff trof een technisch knap spelende tegenstander, met 15-8 en 15-10 moest hij het hoofd buigen. Jenny Scholman had echter meer in te brengen, en het was niet ten onrechte dat zij de volle winst pakte. Een gemakke lijke partij werd besloten met 1-15 en 2-11. Na een redelijke eerste game door de Zwolse dames werd deze door Wil van Gennep in de tweede game vol komen weggespeeld. (9-11 - 1-11). In de mixed waren de Zwollena ren oppermachtig, en dat le verde hen een 4-2 voorsprong op. Ook de heren- en dames- dubbel verliepen teleurstellend voor de Holtenaren. Met 15-8 en 15-5 ging de herendubbel verlo ren. De dames leverden in de eerste partij goede tegenstand (15-12), maar zij kwamen in de tweede game duidelijk tekort (15-5). Met precies elf man heeft het A elftal een forse overwinning behaald op rode lantaarndrager Enter A2 dat nog geen punt in deze competitie heeft behaald. Eerst verschenen de Entemaren maar met 8 spelers op het veld, maar later kwamen er nog 2 „opdraven". Qua aanzien was deze wedstrijd niet mooi omdat men alleen maar een aanvallend Blauw-Wit zag. In de 5e minuut resulteerde dit al in een doel punt, toen Henri Kolkman een afgeslagen bal na een goed op gezette aanval over links ge makkelijk in kon tikken. Enter verdedigde stug, maar na 20 minuten kon Johan Stam uit een solo, nadat eerst de keeper de bal tegen het lichaam kreeg, 0-2 scoren. Na een half uur een goede combinatie Gerald Meije- rink, Hans Stam die Hans doel treffend rondde. Vijf minuten voor rust kon de meegekomen Andrè Schuppert na een scher mutseling voor het Enter doel de ruststand op 0-4 bepalen. Het eerste kwartier van de 2de helft kreeg BI. Wit legio kansen maar iedereen was te zelfeuchtig en vergat Enter uit te spelen. De Enter keeper verrichte fraaie reddingen maar toch kon Hans Stam hem na een kwartier in de uiterste hoek met een lage bal verrassen. Vijf minuten later kon weer Hans Stam na goed aan geven van Henri Kolkman 0-8 scoren. Enter legde zich al bij een grote nederlaag neer en liet BI. Wit het spel maken. Hans Stam gaf een gave pass naar naamgenoot Johan en die profi teerde van zijn snelheid Even later kon ook Evert Vruggink scoren toen een schot BL goal niet goed werd weggewerkt. In de 3e minuut weer een goede aanval over rechts en weer was het uitblinker Hans Stam die een voorzet van Henri Kolkman afrondde. Vijf minuten voor tijd kreeg BI. Wit zelfs een penalty mee, toen Hans Stam onderuit werd gehaald. Dick Aanstoot nam de strafschop beheerst en maakte de 10 vol. Een grote overwinning van BI Wit. op een zeer zwak spelend Enter, waar mee het doelsaldo wat opgevij zeld is. Hoewel iedereen een zware wedstrijd verwachtte, kan ach teraf de overwinning worden ingeschreven onder de noemer „terechte overwinning". Trainer Peters uit Deventer die ook de Diepenveense ploeg traint gaf niet veel voor de kansen van de Holtense ploeg. In het herenenkel bleek duide lijk de sterkte van de jeugd uit Diepenveen. Zowel Harry Dul als Eef Weyman kwamen met een nederlaag van de baan. Harry kwam alleen in de tweede game tot redelijke tegenstand, maar op het beslissend moment liep zijn tegenstander van hem weg. (15-7 - 15-11). Eef Weyman stond bijna een uur op de baan. Na winst in de eerste game 12- 15 ging de tweede game toch nog onverwacht verloren met 15-12. In de derde game stonden twee vermoeide heren tegenover elkaar. Daarin bleek Eef net iets tekort te komen 15-8. Het tij kenterde toen de Hol tense dames haar kunnen toon den! Ria Groeneveld met 1-11 en 2-11, en daarna Rike Dekker met 4-11 en 8-11 brachten de ploegen op gelijke hoogte. Die penveen zag nog kansen in de dubbels, maar Ria en Harry met 11-15 en 4-15 en daarna Rike en Eef in drie games 12-15, 15-10 en 10-15 verstoorden ook die droom. In de damesdubbel werd de Holtense winst veilig gesteld. Blauw Wit BI begon in Goor tegen Twente B2 aan een op papier wedstrijd maar was met wind tegen op een goed be speelbaar veld vanaf het begin in de meerderheid. De voorhoede van Twente speelde evenwel een goede partij en Blauw Wit moest de verdedi ging dicht houden. In de 10de minuut redde keeper Meijerink z'n ploeg met een fraaie zweef- Blauw Wit 2, moest in Rijssen tegen sc Rijssen 3, met vier spelers van het derde aantreden en kwam in de 5de minuut toch op voorsprong door een doel punt van Richard Beldman. Maar zo als in deze competitie al zo vaak gebeurde bleef de voorsprong maar een paar mi nuten gehandhaafd. Ruststand: 1-1. Na de thee werd er door beide ploegen slecht De gasten kwamen op 2-1 met een erg gelukkig doelpunt en wonnen tenslotte met 3-1 dank zij een fout in de Blauw Wit- defensie. Blauw Wit kwam na de tweede goal van Rijssen wel meer in de aanval, wist zich ook goede kansen te scheppen maar die werden (helaas) door de fa lende voorhoede niet benut. Lichtpuntje bij Blauw Wit: 100% inzet van de jongens van het derde! Waarvan acte! Bedankt jongens. duik voor een achterstand en nog geen minuut later kwam Blauw Wit, na een snelle actie van Harrie Kolkman, door de Velde op 1-0. Een paar minuten knalde Johnny Landeweerd van zeker 20 meter keihard tegen de lat. De Twente doelman pro beerde met een rechtstreekse harde rechtse Ronald Kolkman uit te schakelen maar Ron ging brutaal door en scoorde zeer beheerst 2-0. De Twente voor- hoede ging hierna sterk in de I aanval en kwam na een kwar tier spelen terug tot 1-2 maar de vreugde was van korte duur want Ronald bepaalde binnen een minuut de voorsprong op 3-1. Blauw Wit was hierna tech nisch en tactisch de betere ploeg en de Velde (3x) en Evert Klein Lebbink (lx) zorgden voor een 7-1 voorsprong bij de rust. Na de thee kwam Twente bijna niet meer op de helft van Blauw Wit dat te zelfverzekerd speelde en goed opgezette aanvallen niet zag beloond door massaal ver dedigen van de gastheren. De goede kansen die Harrie Kolk man en de Velde nog kregen en een treffer en een eigen doel punt van Twente bepaalden de eindstand op 2-9. Een forse, maar zeer verdiende zege, waar aan de hele ploeg een aandeel heeft gehad Rudie Drent - die èen goede party speelde - moest wegens té fel blokkeren vijf mi nuten op het „strafbnkje". deze laatste wedstrijd voor winterstop moest Cl het op- emen tegen het Goorse GFC, i> een veld dat tegen de ver achting in goed bespeelbaar 'e volleybalvereniging „Min nette" houdt ter verstevi- Ing van de kas maandag 29 ecember 's middags vanaf 00 uur een grote verkoopac- le van oliebollen. De bollen verzekerde men ons zijn an uitstekende kwaliteit en smaken vast naar meer tien waarom het nuttig zou |n om een zak met deze ikkemijen extra te kopen, lartelijk aanbevolen. Smikkel nakeiyk. de Blauw Wit-verdediging wist het te klaren. Op slag van rust kwam Cl door Henk op voor sprong (1-2). Na de rust, met de wind in de rug, moest GFC te rug. Blauw Wit wist zich goede kansen te scheppen maar dank zy het sublieme werk van de doelman bleven goaltj es uit en helaas werden ook enkele z.g.n. „droomkansen" gemist. Met nog vier minuten te gaan werd de wedstrijd door Henk beslist met een gave treffer uit een hoek schop van Bert, en waren 2 kostbare puntjes binnen. Een compliment aan de correct lei dende clubscheidsrechter van GFC! Dit uiterst sfeer- en stemmings vol gebeuren heeft afgelopen zondagmiddag voor de negende keer plaats gevonden in bar- dancing „de Wippert". Na een hele middag disco, kwalitatief op hoger peil dan voorgaande jaren, kwam de jury unaniem tot de volgende uitslag voor de zes finalisten: 1. Wijnand Reie- rink - Eibergen 157 p., 2. Henk Marsman - Laren 143 p.; 3. Jo han Hargeerds - Borculo 142 p., 4. Bert Ovenneen - Laren 138 1/2 p.; 5 Gerrit Nijkamp - Laren 137 p.; 6. Jan Beunk - Holten 131 p. In de uitwedstrijd tegen Voor waarts heeft Holten een neder laag moeten incasseren buiten eigen schuld. In deze wedstrijd werd Holten voor de 2e maal geconfronteerd met een scheids rechterkoppel, dat enige weken geleden ook al een opmerkelijke rol speelde bij een thuiswed strijd van Holten. In de eerste minuten kon Hol ten geen goed antwoord vinden op de aanvalsopbouw van Voorwaarts. De gastheren liepen dan ook verdiend uit naar een comfortabele 6-0 voorsprong. Met nog 10 minuten te spelen kreeg Holten meer greep op het spel en kwam voor rust nog te rug tot 8-5. Na rust was het Holten dat terug kwam tot 8-7 Op dat ogenblik hadden de beide scheidsrechters al enige keren tegenstrijdige beslissingen genomen. Op het ogenblik dat Holten een inworp kreeg floot de andere fluitist de andere kant op hetgeen door Voor waarts gelijk benut werd. Daar door werd het 9-7 en niet gelijk. Holten protesteerde terecht hef tig, hetgeen niet veel hielp. Het verdere verloop van de wedstrijd werd voor beide teams een ge rommel door de nu helemaal onzeker fluitende leiding. Dit re sulteerde in enkele 2 minuten straffen aan beide zijden voor de meest onwaarschijnlijke „over tredingen". Voorwaarts zag kans uit te lopen naar 13-9. Holten kwam terug tot 13-12 maar moest toen toezien hoe tot 2 keer achter elkaar circeldoelpun- ten werden toegekend! De ach terstand van 15-12 was niet meer goed te maken, ondanks het doelpunt in de laatste mi nuut. Een wedstrijd waarin Hol ten zeker winst had gehaald wanneer de scheidsrechters de meest simpele basisregels van het handbalspel correct hadden toegepast. Doelpunten voor Hol ten: Jan de Wit 4, Frans v Ge nnep 3; Jan Victor Dorlas 2; Johan Plantinga, Meino v. Beek; Frank Neuteboom en John Lamping 1. Jeugd Van de jeugdteams moest alleen Ci voor de uitwedstrijd tegen Broekland naar Olst. Het werd een spannende wedstrijd waarin Holten voor rust een 3-4 voor sprong kon nemen. Na rust kwamen beide teams een keer aan de leiding; Vlak voor tijd stond Holten nog met 5-7 voor. Toch kon men deze voorsprong niet vasthouden. Holten had zelfs nog geluk, dat de scheids rechter een doelpunt van Broek land, in de laatste minuut ge scoord, afkeurde wegens betre ding van de circel. Een gelijk spel (7-7) waarin beide teams kregen wat hen toekwam. Programma: 20-12: Ai uit tegen H.V.N. om 12.00. Vertrek 10.30; A2 thuis tegen Lettele om 17.30; Ci uit tegen IJsselstars om 11.50. Vertrek 10.45; C2 thuis tegen Raalte om 16.00. Junioren en senioren zijn vrij! Standen: Holten zakt i plaats. Door de onverdiende nederlaag tegen Voorwaarts heeft Holten stuivertje gewisseld met C.V.O. De uitslagen van afgelopen wee kend waren: Voorwaarts-Holten 15-13, C V O.-Tyfoon 28-12; V en K.-A.B.S. 13-11. De stand op de helft van de zaalcompetitie is nu: Voorwaarts 7-11, V en K. 7-11; Achilles 7-10; C.V.O. 7-9; Holten 7-8; Actief 6-3; Tyfoon 6-2; A.B.S. 7-0. Week van 20-12-1980 tot en met 26-12-1980 ZATERDAG: 09.00-11.00 zaalvoetbal, v.v. D.E.S. 11.00-13.00 z.v.v. Blauw-Wit'66 13.00-19.00 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. ZONDAG 08.00-09.00 zaalvoetbal, hr. Dijkslag 09.00-10.00 zaalvoetbal, s.v. Holten-10 10.00-12.00 zaalvoetbal, s.v Heeten 12.00-19.00 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. MAANDAG 09.00-16.00 De Schure 16.00-18.00 s.v Holten 18.00-23.00 Badmintonclub 23.00-24.00 Hockeyclub DINSDAG 15.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 zaalvoetbal, hr. Vorkink 16.00-19.30 instructielokaal - St SoCuWe WOENSDAG 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. handbal vanaf 19.00 uur GESLOTEN DONDERDAG GESLOTEN VRIJDAG 08.00-15.00 s.v. Holten (toernooi) Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtr streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9