Kerstprogram van J.S. de Schure vol activiteiten Kerstweek gloedvol ingeluid iet Volkskerstzang '80 Kersttips VW MRSTMCHTSAMMKOMSTM Kerstmiddag foejaardensociëteit AJoie: tamMa „Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn enig geboren Zoon gegeven heeft 4^. Grond aankoop in Centrum voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeSt BURGERLIJKE STAND Bibliotheekbus buurtschappen is wenselijk Gezondheidszorg gemeentepersonee! HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 DECEMBER 1980 - PAG. 7 (Joh. 3:16a) Op het Kerstfeest worden we bepaald bij het wonder van Gods liefde, want zij was het, zegt onze tekst, welke Hem bewoog zijn Zoon in de wereld te zenden, sterker: aan dié wereld te ge ven. Liefde doét geven. Egoïsme, zelfzucht weet ook van geven, maar zoekt daarbij ten diepste zichzelf. Denk maar aan 't gezegde over de spie ring en de kabeljauw. Gods liefde in Christus echter is onverdacht. Zij bedoelt alleen maar het geluk van de wereld, op welke ze zich richt. Wil haar eeuwig leven schenken. Eeuwig leven bete kent meer dan een eindeloos bestaan, maar duidt op vrede, geluk, geborgenheid, blijdschap, kor tom een leven, dat die naam waard is. Aan dat leven was (en is) onze wereld zo mateloos arm! En dat mag ons niet verbazen: hoe kan een mensheid die Gods gemeenschap mist „leven" hebben? Hij, die toch alleen de ware Levensbron is! Het oude doopsformulier typeerde daarom „dit" leven als een gestadig sterven en, als ik mijn krant lees, geef ik dat formulier gelijk: een wereld vol haat en ontrechtiging. In 't groot en in 't klein! Leugen dient zich aan als waarheid en bedrog als naastenliefde. Afpersing, geweld, oorlog, marteling, gijzeling, mishandeling, ont rouw, twist, chantage, nijd, ze zijn aan de orde van de dag. Mensen gunnen elkaar 't licht in de ogen nietzelfs niet op 't sportveld. Voor die wereld gaf God nu Zijn eniggeboren Zoon, ja a&n dié wereld gaf Hij Hem prijsze zou met Hem kunnen doen, wat ze wilde. En dat hééft ze gedaan! En, doet ze nog dagelijks! Voor Christus was geen plaats: in 't begin in de herberg niet en op 't einde op aarde niet. En dat kwam, doordat er voor Hem in de harten geen plaats was, niemand uitgezonderd. Ook U en ik niet. Want wie de wereld in gebreke stelt moet wel beseffen dat hij zichzelf in gebreke stelt. In dié wereld kwam Christus! Eén die 't gericht verdiend had. Want ze was Gods wereld, door Hem geschapen en onderhouden en dat alles tot zijn Eer! Hij was haar enige souverein! Maar, in plaats van met gericht kwam Hij met zegen tot ons. In Christus is God met de uitgestoken hand der verzoening tot ons gekomen. En het gericht werd nog uitgesteld. Of liever: het werd vol trokken aan Hem, die dat niet verdiend had, Christus! „De straf, die ons de vrede bracht, was op Hem (Jes. 53). Op ons gymnasium werd een leraar eens gruwe lijk beledigd door een jongen, in de volle klas, zo erg, dat we er allemaal van schrokken. Er viel een pijnlijke stilte en we vreesden een uit barsting. Maar de leraar, lijkbleek, beheerste zich en zei: „Ik stuur je er niet uit, ik wil na de les even met je spreken. Toen de bel ging, 't was 't laatste uur, wij naar buiten, maar, benieuwd naar de afloop, bleven we rond de school nog wat omhangen. Na een paar minuten kwam de jongen naar buiten. Nu was hij lijkbleek en 't enige, dat hij uitbracht was: hij heeft me de hand gegeven en gezegd: we praten er niet meer over. „Dan ben je er wel genadig afgekomen" was onze conclusie. En daar was de jongen 't van harte mee eens. Een volledige capitulatie! Aan dit voorval moet ik met Kerst vaak terug denken. In 't vervolg van onze tekst wordt nog gezegd, welk antwoord God van ons, op de openbaring van Zijn liefde in Christus, ver wacht: geloof. Wat is dit geloof anders dan een volledig capituleren? 'n Zich gewonnen ge ven aan deze wondere liefde van God! Ik wens U die zegen toe voor de komende dagen. En voor altijd! Wantdat is nu het begin van eeuwig leven! Kerstfeest 1980. Dragt Paaltjesvoetbal toernooi, n BaEpenti, film, Kerstpuzzelwandeltocht, klaverjas-, sjoeltocrnooi, nieuwjaarsreceptie en Amazing Rockwa- fels, zijn een scala van aktiviteiten die de vrijwilligers van jeugd- sociëteit De Schure ontplooien voor hun bezoekers en uiteraard hun potentiële bezoekers die de gang naar de Beuzebergerweg nog Diet gemaakt hebben. Een grote hoeveelheid even ementen, waarvan by u nu mis schien al het bos met de grote bomen naar boven komt. Geen paniek. Hieronder krijgt u een overzicht van wat er zoal te doen is tydens de kerstvakantie in en om de Schure. De projek- tontwikkelaars hebben een pro gramma in elkaar gezet met de idee dat er voor iedereen wel een aktiviteit is waaraan hy of zy, zy het passief of aktief, mee kan doen. Dit jaar hebben we weer twee traditionele kerstakti- viteiten menen te moeten hand haven, dit zyn: Het Paaltjes- voetbaltoernooi en de Puzzel wandeltocht op Tweede Kerst dag. Het volledige programma In chronologische volgorde ziet er dus als volgt uit: Zaterdag 20 december: 11 Bal- penti, aanvang 21.30 uur, entree twee ryksdaalders (f5.-). II Bal- penti is binnen de Schure- gelederen in 't geheel geen on bekende, Bart Knotterus en Ar nold ter Schegget staan voor dit curieuze gezelschap. Cabaret met een geheel eigen gezicht, mime, zang, dans en acrobatiek geven biyk van een grote dosis expressiemogeiykheden. Een kunstuitingvorm die u verschil lende facetten laat aanschouwen uit de complexe wereld van het kleine theater. II Balpenti zal met z'n spiksplinternieuwe pro gramma laten zien dat het de lovende kritieken van de diverse media (radio, t.v. en krant) vol ledig waar kan maken. Het spektakel begint om half tien zaterdagavond. Zorg dat Je op tyd bent want de belangstelling is erg groot. Maandag 22 december. Paaltjes- voetbaltoernooi in Sporthal 't Mossink. Traditiegetrouw wordt er weer gestreden om de enige „Rikkepost'ntrofee" van de Schure. Ook dit jaar wachten we met spanning af welk team zich mag laten byspykeren aan de Paal van de Schure. Zater dag 20 december is de laatste inschrijving voor het toernooi mogeUjk. De kosten per team bedragen f7.50. 's avonds zijn we geopend, de prijsuitreiking van het toernooi zal dan ook plaatsvinden. Dinsdag 23 december: Film; Play it again Sam. Vanaf half tien (21.30 uur) kunnen de film liefhebbers voor 4 piek in de comedie met o.a. Tony Curtis volledig aan hun trekken ko men. Vanuit een heeriyke zetel, of wat daar ook maar voor door mag gaan kunt u in de lokale bioscoop van de Schure de hel den van Hollywood op het witte laken aanschouwen. Woensdag 24 en donderdag (eerste kerst dag) 25 december zyn we geslo ten. Vrijdag 26 december: Tweede Kerstdag: puzzelwandeltocht. Start vanaf 13.15 uur, inschry- ving van 13.00 tot 14.15 uur. Kosten volwassenen f2.50 en kinderen f 1.-. Ook dit jaar is er door de puzzelwandeltochtcom- missie weer een leuke tocht uit gezet met diverse opdrachten, die u door de schone natuur van onze gemeente zal leiden. De puzzelwandeltocht is met name geschikt om met het ge hele gezin aan deel te nemen, of gewoon met een stel vrienden en vriendinnen. In het weekend van 27 en 28 december doen we het ietsje rustiger aan. Een klaverjas- en sjoeltoemooi voor de liefhebbers, op zaterdag- en zondagavond vanaf 20.00 uur. De inschrijving kan geschieden tot en met de Tweede Kerstdag. Maandag 29 december zyn we gesloten. Dinsdag 30 december open vanaf 20.00 uur. Woensdag 31 Januari (oudejaarsdag) zyn we gesloten. Nieuwjaarsdag zyn we helaas alleen geopend voor ge nodigden. Nieuwjaarsdag, dus donderdagavond zyn we vanaf 8 uur geopend. Zaterdag 3 januari: Live optreden van .Amazing Rockwa- fels". Mededelingen omtrent het optreden van deze formatie met ex-leden van Fungus volgen in volgende publikaties van J.S. de Schure. Hopend dat er voor ie dereen een aktiviteit is die hem of haar aanspreekt, wensen alle vrywilligers van Jeugdsociëteit Traditiegetrouw gaf weer een groot aantal Holtense bejaarden gehoor aan de uitnodiging van het be stuur van de Bejaarden- socièteit om dinsdagmid dag de jaarlijkse kerst viering bij te wonen in gebouw „Irene". De lei ding van de bijeenkomst berustte bij de presidente mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel die een kort wel komstwoord sprak. De kerstliturgie die deze middag werd uitgevoerd opende met het gezamenlijk zingen van het be kende kerstlied „Komt allen te zamen". Hierna werden door mr. W.H. Enklaar uit „Oud Achter hoeks Boerenleven" van meester H.W. Heuvel gelezen de hoofd stukken „de Heilige Kersta vond" en „de Kerstdagen" waarin opgenomen het bekende kerstevangelie naar Lucas 2: 1-15. Het lezen van deze hoofd stukken werd afgewisseld met het zingen van de kerstliederen: Hoe zal ik u ontvangen. Daar is uit 's werelds duistre wolken, Ere zy God, Nu daagt het in het Oosten en Stille nacht, hei lige nacht. Aan de kerstviering werd medewerking verleend door Riek Bolink-Landeweerd, sop raan die met orgelbegeleiding van Hennie Kruk-Aanstoot zui ver en klankvol een viertal lie- Volkskerstzang 1980, niet vol gens traditie in sporthal ,,'t Mossink", maar in de vorig jaar nieuw geopende gereformeerde kerk „De Kandelaar". De organisatie was als vanouds in handen van- de Opendeur- groep Holten. Dominee W. Fons sprak een welkomstwoord, waarna burgemeester W.L.F.C. Ridder van Rappard het alom bekende kerstevangelie uit Lu- kas 2 voorlas. Dominee Fons ging in zyn meditatie in op het thema: „Zo is God by de men sen". Het ging hierby om een zeer levendige begrijpelyke ver telling, waarvan ook de jeugd, die in ruime mate vertegen woordigd was, ongetwyfeld zyn graantje mee heeft kunnen pik ken. Een kersttoespraak afge stemd op een stukje realiteit is geen sprookje maar werkelyk- heid. Na afloop van de medita tie zong sopraan Marianne Lan- genberg samen met de plaatse lijke koren en de Holtense mu ziekvereniging het lied „Komt ons in diepe nacht ter ore" De gebruikelyke samenzang „Ere zy God" vormde een gloedvolle beëindiging van deze vierde volkskerstzangavond. de Schure u een heel prettige kerst en een voorspoedig 1981. Mochten er nog vragen opryzen dan kunt u ten allen tyde een telefoontje plegen naar De Schure (tel. 2755). Vrywilligers zullen u met alle plezier infor meren over het kerstprogramma van De Schure. Tot ziens in J.S. de Schure. deren zong o.a. het bekende Er ruist langs de wolken en Op u myn Heiland biyf ik hopen. Mevr. Enklaar bood de mede werkenden een kleine attentie aan en wenste allen gezegende kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. De styivolle kerstvie ring werd besloten met het sa men zingen van het lied „Dank u voor deze mooie kerstdag" waarvan het laatste couplet luidt: Dank u, eerbiedig knielen men sen Dank u, by uw kribbe neer Dank u, dat wy u mogen dan ken voor dit Kerstfeest Heer. Van mevrouw G.H. Oolbekkink-Tukkers, Kerk straat 11, Holten, willen B en W twee percelen met opstallen en erf aankopen, groot resp. 477 m2 en 153 m2. Ze liggen aan de Binnenstraat en Kerkstraat. De prijs is f215.000. Het gevraagde krediet door B. en W. is f220.000. De grond is nodig voor de uitvoering van het bestem mingsplan „Kom Holten". Zaterdag 20-12 om 20 uur: start gezelligheidsrit 27 Mc vereniging HCVZ bij wegrestaurant Holten aan de A-l. Zondag 21-12 om 15 uur: kerstconcert in de Herv. Kerk te Bathmen. Medewerking Dameskoor, Mannenkoor etc. Woensdag 24-12 om 21 uur: eerste Kerstnachtsa menkomst in de Herv. Kerk te Holten; om 22.45 uur tweede Kerstnachtsamenkomst in de Herv. Kerk te holten. Haaksbergen 25/26 en 27-12: Levende Kerststal in jeugdgebouw „De Klomp". Denekamp 25 en 26-12: Levende Kerststal in Vledderhoes. Ootmarsum 26/12 om 19.30: Kerkconcert met midwinterhoornblazen. Deventer 26/12 om 14 uur: IVN-wandeling op Landgoed „De Kiekenbeld". Start bij dorpshuis „De Kuip" te Colmschate. Holten 27-12 om 10 uur: Buitenrit georganiseerd door de Bergruiters voor iedereen die paard of pony rijdt. Nadere mededelingen volgen nog om trent plaats en uur. Holten 28-12 om 11.30 uur: Koffieconcert „II flauto dolce" in aula Scholengemeenschap, Haar- straat. Bioscopen: Deventer, Almelo, Hengelo en En schede kunt u de aankondigingen op het raam van het VW-kantoor raadplegen, alsmede voor de Schouwburgen. Wandelen: Wilt u met de Kerst wandelen, de VW heeft voor u een goede wandelkaart van Holten met omgeving. Tevens de voetspoorkaart nr. 11 van SBB, evenals vele andere gidsen en kaarten. Allerlei: Het bezoekerscentrum van SBB Is op le Kerstdag, maandag 29-12 en 1-1 gesloten. Verder normaal geopend van 10 tot 17 uur. In diverse restaurants kunt u Kerstdiners reserve ren. Prijzen van f25.- tot f 120- p.p. De Streekgids 1981 is verschenen, boordevol met tips voor uw vakantie, prijs f2.50. Bestuur en medewerkers VW Holten wensen al len prettige Kerstdagen en zeggen tot ziens in 1981. MilgÉbf sooi M0547W284 StJllioslJU 24 Will UI 05413-1847 Rngni» Openingstijden: ma t/m vr 8.30 12.00 en13.30-17 30 za 9.00-12 00 koopavond Goor donderdag 19.00-21 00 1001 bouwmaterialen onder één dak Woensdagavond 24 december organiseert de Open Deurgreep Holten weer twee Kerstnachtsamenkomsten in de Hervormde Kerk Spreker in beide samenkomsten is ds A W Berkhof Aan de eerste samenkomst, die om 21 00 uur begint, zal me dewerking worden verleend door het Geref Jongerenkoor „Perspectief' en een kinderkoortje uit Holten De tweede sa menkomst, die om 22.45 uur zal aanvangen, zal muzikaal wor den omlijst door de Holtense Muziekvereniging „H M VDe samenzang zal worden begeleid door de organisten J H van Engbrink (eerste samenkomst) en Berghuis De midwinter- hoornblazers zuilen met hun monotone klanken de vele be zoekers aan de samenkomsten begroeten. Graag tot ziens! Open Deurgreep Holten. Het grote koor (meer dan 200 stemmen) zong o.l.v. Henny J Fransen Geboren: Sandra Johanna Maria dv. G. Bannink en J.A. Alferink; Jan- neke Hendriët dv. H. Dam Wie- chers en G.H. Oud Aanstoot; Willem Jan zv. H.J. Oolbekkink en G.T. Paalman (geb. te De venter). Gehuwd: W. den Heijer, oud 25 jaar, Hol ten en I.H.H. Wolterink, oud 18 jaar, Haaksbergen; J.H. Wolters, oud 28 jaar, Deventer en J.J.F. Bos, oud 24 jaar, Deventer; H.J. Jansen, oud 26 jaar, Holten en R. Stam, oud 22 jaar, Holten; W.M. Koens, oud 31 jaar, Rys- sen en C.J.A. Mouwe, oud 34 jaar, Ryssen; G.H. Meesterbe- rends, oud 26 jaar, Holten en J.E. Koopman, oud 29 jaar, Hol ten. Overleden: G. Bleyenberg-Vaarkamp, oud 80 jaar, Holten; J. de Waard, oud 65 jaar, Ryssen. Vaststelling van een gemeente lijk plan voor de openbare bi bliotheekvoorziening voor de Ja ren 1983 t/m 1985 acht het col lege wenselijk. Uitgaande van de gemeentelijke plannen is eind 1978 het provinciaal plan vast gesteld. Daarna is, uitgaande van de provinciale plannen, In de loop van 1979 het landelijk plan voor de openbare biblio theekvoorziening voor diezelfde periode vastgesteld. Nu moet de procedure opnieuw gestart wor den voor de periode 1983 t/m 1985. Er zijn thans geen plannen voor het tot stand brengen van een nieuwe vestiging of afdeling. Een mobiel filiaal (bibliotheek bus) voor de buurtschappen Dijkerhoek en Espelo wordt wenselijk geacht. Die wens leeft bij de Stichting Openbaar Bi bliotheekwerk te Holten. Voor het gemeentepersoneel wil het college het pakket bedrijfs gezondheidszorg afnemen van de districtsgezondheidsdienst van het gewest Midden IJssel. De gemeenschappelijke regeling gaat uit van drie onderdelen; ambulancedienst, jeugdgezond heidszorg, districtsgezundheids- dienst in enge zin. In het pak ket is niet begrepen een perio diek geneeskundig onderzoek voor personeelsleden boven bijv 45 Jaar en ouder Dat onderzoek dient afzonderlijk te worden be taald. De gezondheidsdienst be vat ook nog andere diensten: advisering bijv sociale zaken, huisvesting, adviezen aan Justi tie en politie, inentingen e.a. Deze hebben geen betrekking op het personeel, maar betreffen diensten in incidentele gevallen. De gemeente wil voor deze diensten gebruik blijven maken van de gemeentearts B en W. achten het wenselijk ook het onderwijzend personeel van kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs gebruik te laten ma ken van het pakket bedrijfsge zondheidszorg Dat kost extra geld in verband met doorbere kening van deze kosten by het openbaar ondeiwljs naar het bij zonder onderwijs Voor het reali seren van het voorstel is een krediet hodig van f35183.-.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7