Vakschool „Het Kom pas" is slecht Aankoop schoolboeken scholengemeenschap Uit de raadsportefeuille Straatnamen in „De Haar" Kinder kerstverhaal Klaverjas- eompetitie „Blauw Wit" UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 8 DEC. 1S80 SLUITING GEMEENTELIJKE DIENSTEN EN BEDRIJVEN WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING HINDERWET Aanvraag voor vergunning VERKEERSMAATREGELEN SCHOOLSTRAAT UITGIFTE VAN BOUWTERREINEN IN HET BESTEMMINGSPLAN „DE HAAR" AARDGASTARIEVEN PER 1 JANUARI 1981 HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 DECEMBER 1980 - PAG. 5 Het in aanleg: zijnde sportvel- dencomplex aan de Larenseweg willen B en ff de naam geven van M't Veurbrook". Een idee om dit complex de naam „De Haar te geven is teruggeno men, omdat het complex niet in de woonwijk „De Haar" is gele gen. Bovendien ging de voor keur uit naar een naam met een historische inhoud. Het voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering van maandag 22 december a.s. Voor de subsidiëring herstellen van rieten daken denken B en W een krediet te kunnen vote ren van f 15.000.-. Tot 1 januari 1980 was voor deze subsidiëring f47.000.- disponibel, waarin be grepen een reserve van f33.500.-. Tot half november 1980 werd rond f23.500.- uitgekeerd, terwiil Het bestuur van de Vereniging tot stichting- en instandhouding van „Een school met de bijbel" vraagt medewerking voor het vernieuwen van de dakbedek king met bijkomend werk, en het herstel van schade aan de bijzondere school „Het Kompas" aan de Hoffesstraat Het college stelt voor om voor het herstel f72.000 te voteren. aan aanvragen nog onderweg is een bedrag van f25 000.- Dat betekent dat er geen geld meer is voor nieuwe aanvragen. Daarom moet nog een krediet worden gevoteerd. De gemeenschappelijke regeling woonwagenschap Zuid West Overijssel moet worden gewij zigd, omdat het huidige regio nale woonwagencentrum Deven ter zal worden opgeheven. De bij de regeling betrokken ge meenten zullen meewerken aan de gevolgen van de opheffing, en zorgen voor de opvang van de nog op het centrum aanwe zige bevolking. De raad wordt voorgesteld de verordening on kostenvergoedingen opnieuw vast te stellen voor de gemeen teambtenaren. De vergoedingen betreffen die voor o.m. auto-, telefoongebruik etc. Het vaststel len van de onkostenvergoedin gen hoort in feite tot de compe tentie van B en W, zo schrijven zij in de uitvoerige toelichting. Ook de diploma- gratificatieregeling dient volgens het college te worden gewijzigd. Een krediet van f25.000.- acht het college nodig voor uitbrei ding personeel op de afdeling onderwijs c.a., met name het onderdeel personeelszaken. Over deze uitbreiding is in de nota van aanbieding begroting 1981 al gesproken. Het rekening-courant-krediet bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten wil het college voor 1981 vaststellen op f4.385.000.-. Een krediet van f2600.- is nódig voor aankoop van een fietsen stalling voor de vleeskeurings dienst. Door reorganisatie van de terreinindeling is er een vei liger plaats gekomen voor de De verhuurder van het dienstgebouw heeft ver gunning gegeven de stalling te plaatsen; er kunnen tien fietsen worden geborgen. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Een van de redenen, dat fotograferen en ook smalfilmen zo populair zijn is, dat eigenlijk iedereen het kan. Je hoeft er geen technicus voor te zijn en geen dikke boeken voor te lezen. De kamera's zijn van daag de dag zo praktisch en zo simpel te bedienen, dat het maken van foto's en films eigenlijk kinderspel is. En dan lees je in de krant, dat er volgend voorjaar een Teleac-kursus zal worden gegeven. Een televisie-kursus van twaalf delen, waarin zal worden verteld hoe je moet fotograferen en smalfilmen en hoe je in de donkere kamer zélf je foto's kunt vergroten in zwart/wit en in kleur. En dan vraag je je toch af of dat nu nodig is want - zie boven - fotograferen en filmen is toch zo gemakkelijk? Een foto- en filmkamera bedienen kun je vergelij ken met het besturen van een auto. Dat is op zich ook gemakkelijk; het eigenlijke rijden leer je in een wip. Maar wie goed wil leren rijden, wie ervaring wil krijgen en alle regels wil leren kennen, die neemt les. Zo is het ook met fotograferen en fil men. Iedereen kan het, maar wie het echt goed wil doen en alles uit zijn of haar kamera wil halen, die zal veel plezier hebben van de mogelijkheid om het via de televisie beter te gaan beheersen. De Teleac-kursus is gemaakt door vakmensen, die hun kennis en ervaring doorgeven aan amateurfo tografen- en filmers. Het gaat in deze lessen onder meer over licht en kleur, over het maken van va kantie- en kinderfoto's (foto 1), over foto's van dieren (2) en bloemen (3). Twee lessen zijn gewijd aan het werken in de donkere kamer - het filmen wordt behandeld in vier lessen. De kursus begint op 16 februari 1981 Het kursusboek is vanaf half december verkrijgbaar bij uw foto-handelaar en bij Teleac. De vijf Jaar geleden gebouwde school heeft een plat dak met _?e^aiVn_g' dakplaten van polyurethaan- schuim en vlasspaanplaten. De isolatielaag is niet dik genoeg om condensvorming tegen te gaan. Het vocht verdampt naar boven, veroorzaakt blaasvor- ming, waardoor het regenwater de dakplaten kan bereiken. De platen gaan werken en de afde- klaag gaat scheuren. Bovendien is de trimdakrand losgewerkt Voor de geprojecteerde wegen in door temperatuur- en materiaal- het bestemmingsplan De Haar, verschillen. partieel plan 1976 - voormalig De normale garantietermijn van industrieterrein -wil het college drie jaar is verstreken. De archi- de straatnamen Köllingserf en tect kan niet meer aansprakelijk Mössinkserf vaststellen, de vast- worden gesteld, omdat het ar chitectenbureau is opgeheven. Er kan geen claim worden inge diend. Ook de aannemers zijn niet aansprakelijk; ze hebben volgens bestek gewerkt. De ge breken zijn het gevolg van een constructiefout en niet van uit gesteld onderhoud. Daarom kan de aanvrage worden ingewilligd, aldus B en W., die die uitvoerig toelichten. gestelde straatnaam Reilinksweg handhaven en de naam Reilink- steeg intrekken. Bij deze naam geving is gedacht aan namen, die zijn afgeleid van boerderijen, die in dit gebied hebben gele gen. Daar de Reilinksweg wordt doorgetrokken is het volgens het college gewenst voor het nieuw aan te leggen weggedeelte te vens de naam Reilinksweg vast te stellen. Een krediet van f125.000 is no dig voor de aankoop van schoolboeken ten behoeve van de scholengemeenschap. Voor uitbreiding en vervanging van boeken was in 1979 f 100.000 uitgetrokken, maar de werke lijke uitgaven bedroegen f 107.848,49. Volgens de school leiding dient het bedrag van f 100.000 te worden verhoogd tot f 125.000. Dan kan het boeken fonds kwalitatief op peil wor den gehouden en zo nodig wor den uitgebreid. Tot en met 1978 werden de jaar lijkse lasten, die voortvloeien uit de investering, doorberekend in de door de ouders te betalen bijdrage voor het boekenfonds. Waren de bijdragen hoger dan de jaarlijkse lasten, dan werd het voordelig verschil gestort in de reserve toekomstige investe ringen boekenfonds. Deze re serve is in 1968 bij de start van het boekenfonds ingesteld. Het doel ervan is om hieruit, wan neer het boekenfonds mocht li quideren, de restant boekwaarde van de in gebruik zijnde boeken op basis van een geschatte ge bruiksduur van vier jaar te kunnen dekken. Het voor 1979 gevraagde krediet f 100.000 werd voor een keer aan de reserve boekenfonds ont trokken. Die onttrekking was De verilizing m het kerstboompje Het was al begonnen toen hij nog erg klein was. Rake lings langs zijn wortels gleed de spade de grond in en wipte hem met met wortel en al op. Een poosje later verloor hij wat takjes en naalden, toen hij naar een vrachtwagen werd gesleept en even later lag hij te schudden bovenop een hele stapel grotere sparrebomen. En nog weer later stond hij op een marktplein toevallig onder een bordje „Kerstbo men met kluit vanaf tien gulden". „Wat betekent dat toch allemaal", vroeg het boompje aan een grotere spar. „Ik heb het ook nog nooit eerder meegemaakt", antwoordde die, „maar uit de verhalen weet ik dat de men sen ons kopen en met glin sterende versieringen mooier maken. We zijn dan kerstbo men. Daarna gaan we of ge woon dood omdat we geen water krijgen, of we worden verbrand, als een soort offer vuur om de winter te verdrij ven Zo iets is het wel Jij boft dat ze jou met wortel en al hebben opgegraven Jij kunt het overleven Als de mensen Je goed behandelen, water geven en gauw in hun tuin of park zetten" „En dan?" „Nou, dan kun je nog best groeien Het hangt er van af of de mensen Je bulten laten of dat ze je leder Jaar bin nenhalen en versleren Wie weet kun Je daar niet zo goed tegen" Het ging zoals de grote boom had voorspeld. Het sparretje werd gekocht en vormde een paar dagen later het stra lende middelpunt van het ge zin waar Elselien en Wouter de jongsten van waren. Na de feestdagen kwam het sparretje in de tuin terecht op een mooi plaatsje bij an dere altijd groene bomen Na een poosje voelde hij zich best thuis. En Elselien en Wouter zorgden extra goed voor hem. Maar aan dat rustige be- staantje kwam een einde Het sparretje hoorde op een dag zeggen; „Nee, er staat zoveel van dat maar voortwoekerene onkruid - zevenblad of hane- poten heet het ook wel - in de tuin dat ik het boompje met durf mee te nemen naar de tuin van het nieuwe huis. Stel Je voor dat ik ook maar een worteltje of zaadje van dat onkruid meeneem. Ik moet er niet aan denken!" „Mag ik het dan in myn tuin hebben als jullie toch weg gaan?". vroeg de moeder van een vriendje van Elselien en Wouter. „Ja", vond moeder, „dat zul len zy best leuk vinden, als jullie er voor zorgen" Zo was het ook, al vonden ze het Jammer dat hun kerst boompje niet mee kon. En voor het Jaar om was ver huisde het boompje naar een keurig tuintje, waar het een vun de grootste boompjes was. „Zo", lachte de nieuwe eigenares „een kerstboompje hebben we al" „Gaat ie dan niet dood?", vroeg Maarten, het vnenc(je. „Nee, Juist met. We geven de boom voldoende water ende wortels zetten we stevig in een emmer aar de". Maar er gebeuren in het le ven van mensen en van bo men altijd onverwachte din gen. De verhuizing van Else lien en Wouter ging niet door. Ze begrepen niet pre cies waarom, maar het huis kon niet worden verkocht en wat moet je nou met twee huizen als je er maar in één kunt wonen. Hoe dan ook, al les bleef by het oude en va der zou naar de andere stad heen en weer gaan ryden. „En het boompje?", vroeg El selien. „Dat staat nu by Maarten. „Kunnen wij dat te rugvragen?" „Nou", vond moeder, „dat is wel een beetje nioeilyk. Eens gegeven blijft gegeven. Wij zouden zoiets ook niet leuk vinden". ,,'t Was toch jammer alle maal. Als Maarteris moeder er nou ook maar goed voor zorgt", zuchtte Elselien. Een paar dagen voor Kerst mis belde Maartens moeder op. Of de kinderen wilden komen. Er was een verras sing Nou, daar gingen zy vol verwachting En wat zagen zy al van verre? Hun boompje stond in de tuin te stralen met wel 100 lichtjes en een prachtige ster „Zo", lachtte Maartens moeder, „nu heb ben jullie er als je langs komt, ook al zyn we er niet, toch ook plezier van. Ik was ook bang dat het boompje het niet zou overleven in die wanne kamer, dagenlang" En zo was iedereen biy en het boompje nog het meest van allemaal. mogelijk zonder dat men bene den het bedrag kwam van de 'genoemde restant boekwaarde. Het bedrag van f125.000 kan voor één keer aan de reserve worden onttrokken. Er is nog een krediet nodig van f22.740- voor het uitvoeren van allerlei voorzieningen in het gebouw. In het clubhuis werd vrijdaga vond de 2e wedstrijd gespeeld voor de Klaverjas-competitie van de ZVV „Blauw Wit 66". Er namen aan de wedstrijd 48 da mes en heren deel. Voor het kampioenschap zyn beslissend de hoogste scores van drie van de totaal vier te spelen wed strijden. De tien beschikbare die door de activiteiten-commissie beschikbaar waren gesteld wer den uitgereikt door clubvoorzit ter Renger G. Veldhuis die te vens een hartelyk woord van dank sprak tot de dames van de kantinecommissie die zorg den voor gratis koffie en hartige hapjes. Uitslag: 1. Jaap Thalen 4406 p.; 2. Ben Vril 4304 p., 3. J. Wiggers 4250 p.; 4. G. Aanstoot 4193 p.; 5. mevr. Stam-Jansen 4124 p.; 6. Jan Paalman 4093 p.; 7. H. Theyn 4084 p.; 8. Ant. Aanstoot 4098 p.; 9. M. Bruggeman 3977 p.; 10. Richard Belman 3881 p. Mevr. G. Prins-Beldman Jaste" 2529 punten by elkaar en die waren goed voor de „poedel prijs". Bij de gratis verloting waren de gelukkigen mevr. Hovenkamp, en de h.h. Kappert en J. Ko ning. 1. aan de heer H.J. Wibbelink vergunning verleend voor het bouwen van een garage bij het pand Beusebergerweg 46; 2. aan de P.T.T. Hengelo vergunning verleend voor het innemen van een standplaats met een rijdende telefoonwinkel op de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Gaardenstraat U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie De gemeentelijke diensten en bedrijven zullen, m.u.v. de vleeskeurings dienst, op vrijdag 2 januari 1981 gesloten zijn (Verkopen en afsteken van vuurwerk) Burgemeester en wethouders van Holten maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de Gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 24 november 1980 vastges telde verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Holten (11e wijziging) gedurende drie maanden ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt. De 11 e wijziging heeft betrekking op het beperken van de periode van het verkopen en afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling De wijziging treedt in werking op de derde dag na die, waarop deze is afgekondigd en is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Voor nadere toelichting op deze wijziging van de Algemene Politieverordening wordt verwezen naar een publicatie elders in dit blad Holten, 19 december 1980 Vergunning ingevolge de Hinderwet is aangevraagd door Rietman Holten Motoren B.V., Broensweg 1-3 te Holten tot het oprichtpn, in werking brengen en in werking houden van een landbouwmechanisatie- en revisiebedrijf, annex opslag van olie in 2 ondergrondse en 1 bovengrondse opslagtanks Met ingang van 22 december 1980 kunnen gedurende een maand schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de openbare zitting op dinsdag, 6 janusri 1981, om 10.00 uur ten gemeentehuize van Holten De aanvraag en bescheiden liggen ter inzage ter gemeentesecretarie van Holten, afdeling Algemene Zaken op maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en gedurende de bezwarentermijn ook bij de Sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur Op verzoek van de indiene* van schriftelijke bezwaren zullen zijn persoonlijke gegevens niet bekend worden gemaakt Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 16 december 1980, nr 6 in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer hebben besloten door plaatsing van borden model 49 van bijlage II van het reglement verkeersregels en verkeerste kens het parkeren aan de noordzijde van de Schoolstraat, voor het gedeelte tussen de Rietmolenstraat en de Bushofstraat, te verbieden Van het besluit zijn afschriften verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschriften in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel te Zwolle worden ingediend Holten, 19 december 1980 Binnenkort wordt een begin gemaakt met de uitgifte van bouwterreinen gelegen in het bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976 Met ingang van heden kunnen gegadigden voor een bouwterrein in dit bestemmingsplan een inlichtingenstaat afhalen ter gemeentesecreta rie van Holten, afdeling Algemene Zaken en hun voorkeur voor een bouwterrein uitspreken De inlichtingenstaat dient ingevuld en ondertekend per omgaande, doch uiterlijk binnen 4 weken na de datum van deze publicatie bij burgemeester en wethouders van Holten te worden ingeleverd (Postbus 13, 7450 AA Holten) Aan de hand van een puntenberekening zal in beginsel worden bepaald wie voor een bouwterrein in aanmerking komen. In geval van een gelijk aantal punten gaat het bouwterrein naar degene, die de goedkoopste huurwoning achterlaat, mits de gemeente van deze woning over het huuraanwijzingsrecht beschikt. In andere gevallen van een gelijk punte- naantal beslist het lot Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigde voor een bouwterrein in Holten worden uitsluitend aangemerkt, zij die aan de gemeente Holten: a. of sociaal gebonden zijn, waaronder wordt verstaan: 1. zij die tenminste gedurende de laatste 5 jaar woonachtig zijn in de gemeente Holten en aldaar gedurende die tijd zijn ingeschreven in het persoonsregister; 2. zij die tenminste tot hun 16e jaar in Holten hebben gewoond en op het moment van terugkeer niet langer dan 10 jaar elders hebben gewoond b. en/of economisch gebonden zijn, waaronder wordt verstaan, zij die bij een in de gemeente Holten gevestigd bedrijf of instelling in een hoofdbetrekking werkzaam zijn en een dienstverband hebben van een bestendig karakter Voorts wordt de aandacht erop gevestigd, dat het voornemen bestaat om in 1981 te starten met de bouw van 19 premie A-woningen Gegadigden voor deze woningen kunnen zich nu reeds laten inschrijven. Binnen afzienbare tijd zal ook de Friesch Groningsche Hypotheekbank (F.G.H.) informatie verstrekken over de voor verkoop te bouwen wonin gen Door de drastische stijging van de prijs voor zware stookolie, waaraan de gasprijs op dit moment gekoppeld is, zullen de aardgas-tarieven met ingang van 1 januari 1981 moeten worden verhoogd De verhoging (landelijk) bedraagt 7,9 cent per kubieke meter exclusief BTW Het vastrecht per aansluiting wordt niet verhoogd De kieinverbruikerstarieven per 1 januari 1981 zijn hieronder weergege ven. Ter vergelijking zijn tevens de tarieven tot 1 januari 1981 vermeld Tarief i vastrecht per aansluiting per jaar prijs per kubieke meter voor het gebruik tot 170.000 m3 tot 1 januari 1981 excl. BTW. BTW. incl. BTW 48.- 18% 0,32 18% 56,64 0,378 per 1 januari 1981 48.- 18% 56,64 0,399 18% 0,471 Tarief II Blokverwarmlng vastrecht per woning per jaar met een minimum per blok van prijs per kubieke meter tot 1 januari 1981 excl. BTW BTW. incl. BTW. 15.- 18% 17.70 180.- 18% 212,40 0.32 18% 0,378 per 1 januari 1981 15.- 18% 17.70 180.- 18% 212,40 0,399 18% 0,471

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5