Holten blijft vierde SHg:;.cx;: '22- 3'"L M31inGGta Holten €1 lolten-Almelo iog onbeslist Blauw Wit €>2 kreeg klop Resultaten s.v. Holten Volleybalinstuif „Mintonette" Radio-achterhoek 1" volleybaltoernooi 1900 Resultaten volleybal- kompetitie „Mintonette' Schietvereniging „De Eendracht" Bergruiters succesvol nüUciMo iMitUWöBLAU - ia UtOtlviBtH laau - rMU. I i olten lad 'i Me obber tegen Avanti ff jewel de gastheren uit Glanerbrug de onderste plaats op ranglijst bezetten, is het voor Holten een heel probleem worden althans één punt mee te nemen naar huis. De lodzwarten hadden dit in belangrijke mate te danken aan Ijen tekortkomingen. Zowel verdedigend als aanvallend mmelde het bij tijd en wijle. Terwijl het middenveld, be lande uit André Dekker, Nico en Anton Labobar deze mid- jg nog geen rendement kon halen uit de wel degelijk aan- ezige individuele kwaliteit. reet in de beginfase deden th reeds enkele scoringskansen maar zoals wel vaker ge urt was het bij de eerste de gte aanval van Avanti in de tde minuut raak. Een aantal ssers in de achterhoede van roodzwarten werden door |e Olde Wheme zeer bekwaam ;estraft. Dit betekende een iuchte tegenvaller. Slechts ikele minuten later schoot at Kamperman in kansrijke jsitie rakelings naast, terwijl schot van Daniel Saaman- rndag a.s. speelt Holten haar atste thuiswedstrijd in 1980 gen Vosta uit Enschede. De Uwedstrijd is destijds geëindigd 1-1. Afgelopen zondag moest wedstrijd Vosta-Berghuizen staakt worden, omdat de elf- allen niet bereid waren zich in de sportieve regels te hou- n. Welke gevolgen dit heeft is ïhter nog. niet bekend. De edstrijd begint om 14.30 uur. Dekker een vlammend schot van zijn voet vertrekken dat tnet de hand gekeerd werd door een der Avanti-verdedigers. Een strafschop was het gevolg en daaruit bracht André de stand op 2-2. Wat Holten daarna ook probeerde, de gelijke stand bleef gehandhaafd. De afgelopen zondag zal de his torie in kunnen gaan als de dag van de gelijke spelen. Vijf van de zes wedstrijden in 3A eindig den onbeslist, waarbij aangete- kend moet worden, dat de ont- werd hem"het sclütjtaateriaai moetiiig Vosta-Berghuizen 10 gun fraai door de keeper werd gestopt. Zelfzuchtig spel van Daniel bracht daarna een schit terende mogelijkheid om zeep. Het duurde tot de 25e minuut toen Bert Kamperman Henry Bronsvoort de diepte in stuurde, deze maakte geen fout en bracht de stand op 1-1. Hiermee brak tevens de rust aan. Na de pauze was het echter weer Avanti dat de achterhoede van Holten omspeelde en via Nije Olde Wheme werd het in de derde minuut reeds 2-1. Het weer werd daarna gedurig slech ter en het spel hield daarmee gelijke tred. In de 20e minuut werd Anton Labobar ten val gebracht door Stockman. De goed leidende scheidsrechter wilde een waar schuwing uitdelen, doch alvo rens daartoe de kans te krijgen Uitslagen van 13 dec.: Meisjes C: Hattem 2-Holten 3-3; Holten-Doetinchem 4-0. van 14 dec.: Meisjes B: D.K.S. 2-Holten 2-7; Hengelo-Holten 2-5; Meisjes D: Holten-Haackey 2 4-1; Holten-Ny verdal 5-0. Wedstrijd-programma: Zat. 20 dec.: jongens C in het Diekman te Enschede: 10.00-10.45 uur Haackey-Holten; 12.15-13.00 uur Holten-Hengelo, vertrek 8.45 uur van O.A.D. Jongens D in „De Bouwmees ter" te Haaksbergen: 10.45-11.30 uur Hardenberg-Holten; 13.00- 13.45 uur Holten-Haackey. Ver trek 9,30 uur O.A.D. Zat. 20 dec. hebben Heren 2 „iets" te vieren in het clubhuis voor alle dames en heren Vete ranen, Senioren en „bybehoren- den". 1 januari: een sportief begin van het nieuwe jaar (hopen wij). Ie dereen, met familie en vrienden, kunnen zich opgeven voor het traditionele familie-toernooi. Kunnen we niet spelen, dan gaat de nieuwjaars-borrel in ie der geval wel door bij die „plekken", waar de vlag uit hangt én om 16.00 uur in het clubhuis. Hoewel „Radio Achterhoek 1" niet meer bestaat gaat ook dit jaar het langzamerhand traditioneel geworden volleybal toernooi tussen Kerst en Nieuwjaar weer gewoon door. Voor dit sportieve even ement hebben zich nu reeds 33 teams opgegeven uit de regio Hol ten, Laren, Bathmen, Lochem en zelfs uit Eibergen. Dit betekent dat de speeltijden kort zullen zijn, iets wat voorgaand nooit geen problemen heeft opgeleverd. Het toernooi zal dit jaar worden ge houden op dinsdag 30 december. Aanvang 19.00 uur Na afloop is er prijsuitreiking in een van de Larense horecabedrijven. Voor na dere inlichtingen: Ab Braakman, Langelersdyk 2, Laren, tel. 05738- 1346. De afgelopen weken is de atletiekvereniging bijzonder succesvol geweest. Je zou haast zeggen dat we de gloriedagen van Jan Jan sen (Menum) hebben benaderd. De eerste overwinning werd door Meindert Koopman in de wacht gesleept. Hij won de 14 km tij dens NCAB crosscompetitie op een zeer overtuigende manier (met maar liefst 4.30 min. voorsprong) in de goede tijd van 45.22 min. De Zweef B2 - Holten B2 Daar Holten door allerlei rede nen 6 weken niet had gevoet bald, kwamen de jongens zeer gemotiveerd het veld op. Na en kele goede kansen van Holten ging het spel een tijdje gelyk op. Na een half uur spelen werd een goede actie netjes afge maakt. Vlak voor rust maakte Holten er nog 0-2 van. Holten dat in de tweede helft de wind meehad dacht even snel de zaak te klaren, maar de Zweef kwam zeer snel op 1-2. Dit was tevens de laatste krachtsinspanning van de Zweef. Holten ging in sneltreinvaart over de Zweef heen en binnen 20 minuten was het 1-8. Door een klein foutje van onze keeper kwam de eind stand vlak voor tijd nog op 2-8. Goed gedaan jongens! Ga zo door. uit de handen geslagen. Dat be tekende voor Stockman de kleedkamer. Het wangedrag van deze speler daarna toonde aan hoe weinig discipline hij bezat. Avanti zat echter metde brok ken en moest met 10 man de wedstrijd uitspelen. In de 30e minuut liet André !e maandagavond gespeelde miswedstrijd van de Holtense chakers tegen het team van Imelo 2 kent voorlopig een lindstand van 3 1/2-4 1/2 in het nadeel van Holten. Twee afge- roken partijen zullen maandag ütgespeeld worden, maar het is twijfelachtig of Holten een ge lijkspel uit het vuur kan sle pen. Alleen een wonder kan de Holtenaren nu nog van degra datie redden. Aan het eerste bord speelde Middelink een Grünfeldindische opening. Hij koos daarin een minder sterke opzet, waardoor njn tegenstander de stelling in evenwicht kon houden. Nadat bijna alle stukken waren geruild, »erd de vrede getekend. Rietman werd opnieuw aan het tweede bord opgesteld. In een Gesloten Siciliaan won hij we liswaar een pion, maar de ge ïmpliceerde stelling bood hem geen aanknopingspunten voor een aanval. Ook deze partij ein digde in remise. Van der Knaap kwam met ver wisseling van zetten in het Da megambiet terecht. Om onbe grijpelijke redenen gebruikte zijn tegenstander erg veel tijd voor eerste zetten. Een interes sante vleugelaanval van de Hol- tenaar werd beantwoord met tegenaanval, welke echter door Van der Knaap koelbloedig werd weerlegd. In reeds gewon nen stelling kreeg hij ook nog toren cadeau, waarna hij zijn eerste winstpunt kon note ren. Gervedlnk Nijhuis koos voor het Grünfeldindisch. Er werd veel afgeruild, waarbij de Holtenaar een paard en drie pionnen over hield tegen een loper met twee pionnen. In die stand werd de partij afgebroken. Analyse moet uitzij zen of er nog winstkansen rijn. Beijer opende uiteraard met f4. De stelling bleef lang in even wicht, waarbij Beijer echter wel wat ruimtegebrek had. Uiteinde lijk bleek er een schitterende matkombinatie in de stelling te zitten, welke door Beijer feilloos op het bord werd gebracht. Zijn overwinning was de mooiste van de avond. Dinant van Beek verdedigde zich met het Frans. De dames werden al snel geruild, gevolgd door de meeste andere stukken. Er ontstond een toreneindspel, waarin Van Beek een pion min der heeft. De partij zal maandag worden voortgezet. De winstkan sen zijn echter minimaal. Scheperman kwam in een Da megambiet gedrongen te staan, maar wist toch het evenwicht te handhaven. Uiteindelijk kwam een eindspel met lichte stukken op het bord, dat geen van bei den kansen bood, zodat remise het logisch resultaat werd. Eijzinga kwam in een bekende variant van het Italiaans te recht, die hij niet goed kende. minuten vóór het einde werd gestaakt en de 1-1 stand dus nog wijziging kan ondergaan. De Holtenaren konden het tegen het rode lantaamdragende Avanti niet verder brengen dan een 2-2 gelijkspel, hetgeen er op kan duiden, dat men de korte vorstperiode niet goed is door gekomen. De overige uitslagen waren: De Zweef-De Tukkers 1-0; Tubantia-Eiermark 1-1; Rood-Zwart-Reutum 0-0; Unisson-BWO 1-1;. De stand ziet er nu als volgt uit, waarbij de gestaakte wedstrijd wel is mee geteld: Berghuizen 10 7 3 0 17 16-6 De Zweef 9 5 2 2 12 15-9 Vosta 9 3 5 1 11 14-10 Holten 10 3 5 2 11 24-12 Unisson 10 3 5 2 11 19-15 Tubantia 10 4 3 3 11 18-15 Reutum 10 3 4 3 10 15-12 De Tukkers 9 4 1 4 9 17-15 BWO 10 2 3 5 7 12-16 Rood Zwart 9 1 4 4 6 14-20 Eilermark 10 2 2 6 6 10-27 Avanti 10 2 1 7 5 16-32 Zondag: BWO-de Tukkers; Eilermark-de Zweef; Reutum- Marinus Baltus werd vierde on danks dat hij door de berm moest met zijn spikes om het wegdek niet te beschadigen. Op de 4 km liep Egbert Veneklaas naar een prima derde plaats en kan dus nog hoog eindigen in de competitie. Ap Koetsier en Horst Louws eindigden enigszins in de achterhoede maar Horst had zijn leeftijd mee (of tegen) en werd toch derde bij de vete ranen. Het voordeel van derge lijke competities is dat iedereen in zijn eigen leeftijdscategorie loopt en dus ook de jeugd een eerlijke krans krijgt. De resulta ten van hen waren als volgt: jongens A 4 km: D Schippers 4e plaats; jongens B 3 km, Wim Klein. Baltink 3e en H. Mark- voort 6e; jongens C: G. Massink 3e, E. Bakker 6e en M. Groot- Obbink 7e; jongens D: M. Bak ker 5e, pupillen A: G. Groot- Obbink 6e en de enige dame in ons gezelschap is de nog zeer jeugdige maar dapper lopende C. van Lemel die 10e werd bij de meisjes D. Tubantia; Berghuizen-Rood Zwart; Holten-Vosta; Unisson- In het Avanti. Dinant zelfde weekend liepen Markvoort en Gerard Beldman in Gorssel de specu laaspoppenrace (wat een woord hè) en werden daar respectieve lijk 5e en 9e, waardoor ze in het bezit kwamen van een bikkel harde speculaaspop. De tweede overwinning kwam op naam van Marinus Baltus (weliswaar AV "34 lid, maar we kunnen hem in ons verslag niet missen). Hij liep in Apeldoorn (zijn nieuwe woonplaats en dus voor eigen publiek) een 15 km op een zeer zwaar parcours en zag tot zijn eigen verbazing dat niemand hem kon volgen. Het bevalt hem dus prima in Apel doorn en misschien schittert hij 4 jan. ook wel tydens de Olie- boilencross in Holten. Maar dan moet hij nog wel Egbert Ven eklaas achter zich houden want die blijkt ook in vorm te zijn gezien zyn overwinning in het rekreatiepark Hulsbeek (10 km. in 35.10 min). De „Oliebollen cross" wordt dus nog spannend maar deelnemen en plezier blijft het voornaamste. Zaterdag 20 dec. Holland-Schwartzwaldcross Ryssen: 2,5 km om 13.30 uur, 5 km om 14.00 uur en de 9 km om 14.45 uur. Tot drie minuten voor tyd hield een dapper strijdend Holten stand. Toen sloeg het „noodlot" toe en ON maakte een schitte rend doelpunt (1-2). Holten Cl speelde een goede wedstrijd en kwam na uit een snel opgelopen 1-0 achterstand door een uitste kende treffer van Jacques Speelman gelijk. Alle jongens speelden goed en men kon dui delijk zien, dat de training vruchten begint af te werpen. Spelend met dezelfde ijver en instelling zal tegen minder goede tegenstanders zeker pun ten opleveren. Onverwachts konden de voetbal liefhebbers profiteren van de tij delijke weersverbetering, nadat al vele weken de zondagmorgen binnenshuis moest worden door gebracht. De lange rustpauze was voor Holten 2 niet vol doende om in het rechte spoor te komen. Opnieuw was „de Tukkers" 3 te sterk voor de Rood-Zwarten (2-4)! Holten 3 deed uitstekend werk door tegen koploper Luctor 2 een verdien stelijke remise mee naar huis te nemen (0-0). Verloor Holten 4 de eerste competitie-wedstrijd dui delijk van P.H. 6, j.l. zondag wa ren de rollen omgekeerd. Vooral Mini-volleybal Zaterdag 13 december speelden de minivolleybalsters weer wed strijden voor de kompetitie. De uitslagen waren als volgt: Meisjes A: Evelien, Annet, Ton- nie, Agnes, Ingrid. Mintonette Na een kwartier al had hij een A-A.T.C. B 0-3; Verdan- Mintonette A 1-2; Verdan-A.T.C. B 0-3. Meisjes B: Annet, Jolanda, Guusta, Ria. Volley-Mintonette B 2-1; A.T.C. A-Mintonette B 3-0; Vosta-Mintonette B 1-2. Meisjes E: Erna, Yvonne, Linda, Anja, Bertina. Mintonette E-Dynamo B 1-2; Pollux A-Mintonette E 3-0; Achilles- Mintonette E 3-0. Aantal behaalde punten: Meisjes A 4 punten; Meisjes B 3 punten; pion minder en een slechte stand. Hoewel hij nog enige uren doorvocht, was de aange richte schade toch te groot en moest hij tenslotte opgeven. Ook Henk van Beek maakte een grove openingsfout, waardoor hij al snel een kwaliteit en een pion verloor, en dat bovendien ook nog in een slechte stelling. Ook hy hield de strijd nog enige tijd vol, maar moest uiteindelijk de strijd staken. Van Lindenberg, ingevallen voor Meisjes E 1 punt. Ton van Oijen, hield de stand lang in evenwicht in het Dame gambiet. Hij kon in het midden spel zelfs een pion winnen, maar werd te overmoedig na een re miseaanbod van zijn tegenstan der. Nadat hij dat geweigerd had, maakte hij later een pisi- tionele blunder, welke hem te veel materiaal kostte en dus een nul opleverde. De uitslagen, met Holten wit op de oneven borden, waren: J.W. Middelink-F. van der Rhee 1/2- 1/2; W. Rietman-A. Wissink 1/2- 1/2; D.A. van der Knaap-A. Lu- bach 1-0; E.J. Gervedink Nijhuis-J.H.C. Heinen afgebro ken; B.J.G. Beijer-K. de Jong 1-0; D. van Beek-J. Webbink 1/2-1/2, J.E. Scheperman-G.C.C. van Dorth 1/2-1/2; P. Eijzinga- H.G.C. Kleuskens 0-1; H. van Beek-F. Hoekstra 0-1; T. van Lindenberg-J C. Vogelsang 0-1. De voorlopige stand is daarmee 3 1/2-4 1 IQ met twee afgebroken partijen. maar prikballen verzorgden heel Het geluk bleef echter aan Hol tense zijde (15-9). In tegenstel ling tot de eerste twee sets, was het spel in de derde wat rom melig, maar leuk om te zién. Er werd goed geserveerd en de van Wietske wat puntjes. Ook deze set werd door Minto nette gewonnen en wel met 15- 12. Weer 2 puntjes erbil dus! Programma: Vrijdag 19-12:(19.30) Meisjes adsp. BA-Dynamo B; (19.30) Meisjes adsp. BB-Dynamo A; (19.30) Jongens adsp. A-Zwaluwen; (20.30) Volley 2-heren 1 (Holten); (20.00) Nieuwland-Dames 2 (Almelo); (20.00) Krekkers 4-Heren 2 (al- melo); (19.00) Katers-Meisjes adsp. AB (Almelo). Tien jongens van C2 hadden er na de als gevolgen van de weersomstandigheden „gedwon gen" stop echt zin in. Eén werd nog via de telefr"*' .^geroepen en met Did. ochuppert van Dl als reserve ging ze naar Rijssen naar Excelsior C3 dat ook niet volledig was en een beroep moest doen op enkele jongens uit C5 die na een kwartier ter plekke waren. De wedstrijd, met een kwartier vertraging, begon met aanval lend spel van beide ploegen, die zo bleek uit het vertoonde de spel, aan de training de laatste 2 Puntjes voor Dames 1 Vrijdagavond 12 december, speelde dames 1 de laatste wed strijd van de eerste helft van dit competieseizoen. De tegenstan der was het Nijverdalse Flash. In de eerste set gingen de wad- denzeesteunsters goed van start, maar de laatste punten zijn al tijd wat moeilijk voor de Hol tense dames. Toch kon de eer ste set beëindigd worden met winst voor Mintonette 15-11. De tweede set begon minder fortuinlijk, want al met een paar slagen was het drie nul voor Flash. Met vreemde krachten werd die achterstand weer weg gewerkt, maar het doorzettings vermogen laat toch steeds wat te wensen over; de stand van 13 punten voor Mintonette be zorgde trainer Geels zowat 10 minuten kippenvel. Senioren Stevo 3 - Holten 2 10.00 u. V. 8.45 u., Holten 3 - Haarle 2 10.00 u.; Holten 4 - Enter 3 10.00 u.; Enter 4 - Holten 5 10.00 u. V. 9.00 u. Junioren SOS Al - Holten Al 2.30 uur V. 1.30 uur; Holten A2 - MVV'69 Al 2.30 uur; Holten BI - Riet vogels BI 2.30 uur; Holten B2 - SWN B2 2.30 uur; Sp. Rfjssen B2 - Holten B3 12.45 uur V. 12.00 uur; Excelsior Cl - Holten Cl 11.30 uur V. 10.45 uur; Hol ten C2 - C3 en C4 zijn vrij. Bij de in zaal „Vosman" gehou den wedstrijden werden de vol gende resultaten behaald: LUCHTGEWEER klasse A 1: 1. G. Koopman 176 p.; 2. H.J. Nekkers 170 p.; 3. G.H. Paalman 158 p.; 4. Dick Jansen 156 p.; 5. B. Arfman 121 p. Klasse B: 1. G.A. Haverslag 165 p.; 2. D.J Nyendyk 161 p.; 3 A. Paalman 156 p., 4. H.A. Mulder 148 p.; 5. G. Jansen 140 p. Klasse C: 1. H. Vincönt 144 p.; 2. G.J. Sluiter 142 p. Klasse D: 1 Bets Paalman 147 p.; 2. W. Hufman 102 p. LUCHTPISTOOL: klasse A: l.M. Drfjer 185 p.; 2. H.J. Nek kers 163 p., 3. G.H. Paalman 157 p.; 4. H.A Mulder 155 p.; 5. A.J. Bieleman 149 p. paar weken niet alles hadden gedaan met als gevolg stijve spieren. Na plm. 20 minuten spelen kwam Blauw Wit op 1-0 maar ook na dit doelpunt bleef het in beide ploegen sukkelen. Ook na de rust hetzelfde spel- beeld met een iets gevaarlijker Blauw Wit dat het aaan een afinaker in de voorhoede man keerde. Excelsior kwam uit een snelle tegenaanval gelijk en het zag er tot een kwartier voor tijd naar uit dat het zó zou blijven. Helaas viel toen de laatste man Harry geblesseerd uit en was meteen de organistie zoek waar door Excelsior nog uit kon lo pen tot 4-1. De jongens van C2 hadden hun Vietnamese vriend Hoa, die z'n laatste wedstrijd voor Blauw Wit speelde, graag een overwinning gegund maar het zat er niet in. Als herinne ring aan Wit werd Hoa een clubvaantje aangeboden. in de tweede helft acteerde de „Bannink-equipe" sterk met als beloning de 1-0 winst. Holten 5 nam eveneens revanche op de eerste confrontatie met P.H. 5. ."..et een aan duidelijkheid niets te wensen uitslag (6-0) werden de Almeloërs van het veld ge speeld. Holten 6 stuurde het op een gelijkspel aan tegen Wierden 4. iets waar de geel-zwarten mee aecooord gingen (1-1). Ondanks i: G;. gemis van spits Henkie wist Gen 7 van de Omhoog veteranen duidelijk afstand te nemen. De 1-4 stand zegt ge noeg. Holten 8 wist maar ter nauwernood van de Zweef 11 te winnen (1-0). Ieder elftal wil graag van de koploper winnen en gooit er daarom in dergelijke wedstrijden een extra schepje op. Tegen het laag geklasseerde Bomerbroek 6 scoorde Holten 9 3 maal, terwijl de blauwwittcn geen bres konden slaan in de Holterverdedigings-muur. Bor- nerbroek 7-Holten 10 (5-2) was de grote pechdag voor de Holter-goalie. Door meermalen fors te worden aangevallen ging hij steeds onzekerder keeper. Uitgespeelde doelpunten vielen er niet; het leken meer verlate Sinterklaas-surprises. De wed strijd Haarle 9-Holten II werd afgelast. Leden van de L.R. „De Bergrui ters" hebben in Vriezenveen met succes deelgenomen aan de eer ste wedstrijd „Winterdressuurcompetitie-Streek 5". Ingrid Dieperink werd met „Punette" eerste 'en Harm Kui pers eindigde met „Philmine" als vierde. Beide kwamen uit in de dressuur Klasse L. De kerstvakantie nadert en daarin zullen nog wel enkele uur tjes zijn die nog niet „gepland" zyn. Mintonette wil die helpen „opvullen" met het organiseren van een ieuke en sportieve middag. Op dinsdag 23 december van 15.00-17 15 uur kunnen alle liefhebbers uit de 4e, 5e en 6e klas van de lagere scholen deelnemen aan een instuif in sporthal ,,'t Mossink", zowel le den als nietrleden. Het accent van deze middag ligt hierin dat op een leuke en speelse wijze de beginselen van het volleybal spel worden aangeleerd en ook zullen er enkele partijtjes wor den gespeeld. „Mintonette" hoopt dat er deze middag een heel groot aantal scholleren naar 't Mossink zal komen om er sa men een echt gezellige „instuif' van te maken.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11