11 l fJr gpmr int bij peuters en kleuters ya mm Sint in Dijkerhoek nterklaas op bezoek j de openbare lagere Sosschool" te Espelo Sinterklaasfeest op repelsteeltje" Sinterklaas bezocht Stichting Paardrijden Gehandicapten Sint Nicolaas bezocht „Het Kompas en „De Kleuterboek" - ICOIMS 1 H0LTENS NIEUWSBLAD- 12 DECEMBER 1980- PAG. 7 "T rill, Sinterklaas werd ter gelegeheid van zijn verjaardag, samen met z'n brave knechtje Piet, in de met kindertekeningen prachtig versierde zaal van „Het Bonte Paard" vrolijk begroet door de kleuters, kinderen, ouders en be langstellenden. In een gezellige, ontspannen sfeer kon geluisterd worden naar blokfluit- en pia nospel, gedichtjes, opzegversjes en leuke liedjes, voorlezen, enz. Het was net als andere jaren weer een hoogte voor die kinde ren die eventjes bij Sint moch ten komen om hem een handje te geven en een kort praatje te maken. f' *«fM: J ezien de steeds ouder wor- Sinterklaas ook dit jaar een bezoek wilde brengen alle schoolkinderen begon ijn rondgang langs de Hol- scholen dit jaar reeds op december met een bezoek de o.l. „Bosschool" Espelo. Nadat de leerlingen van deze school zich hadden verzameld in gebouw ,,'t Trefpunt" werden Sinterklaas en zijn knecht harte lijk verwelkomd door het schoolhoofd de heer Hol. Op zijn beurt zei Sinterklaas bijzonder verheugd te zijn geweest over het bericht dat de deuren van de „Bosschool" ondanks te weinig leerlingen, voorlopig geopend blijven Met een kni poogje naar verschillende moe ders van toekomstige leerlingen zei de Sint ook wel vertrouwen te hebben in de verdere toe komst van de school. Onder lei ding van mevr Keestra werd door de kinderen van de eerste drie klassen vervolgens een bont programma ten gehore gebracht, bestaande uit liedjes en gedich ten terwijl ook het toneelstukje „Jan Klaassen en Katrijn" vlot werd gepresenteerd Na de pauze voerde Sinterklaas korte gesprekken met de kinderen en werd aan de kinderen een per soonlijk kado overhandigd waarin ook de nog niet school gaande kinderen meedeelden. Op woensdag 3 december j.l. brachten de kinderen van de hoogste drie klassen een bezoek aan de schouwburg te Deventer waar ze bijzonder hebben geno ten van het toneelstuk „Tram melant in Cowboy land". r 1) Ook dit jaar bracht Sint Nico- laas met z'n Pieten weer een bezoek aan de Chr. Kleuter school „Repelsteeltje" in de Schoolstraat, waar hij met blij en luid gezang door de kleuters werd begroet. Er werd veel ge lach om de Pieten die weer vele en wonderbaarlijke kunstjes ver toonden. De kleuters zongen voor Sinterklaas een aantal lied jes zoals Sinterklaaskapoentje, Sinterklaas op het witte paard, enz. De goede Sint vond dit heel fijn en deelde aan elk kind een mooi cadeautje uit. Om tien uur kwamen de drie jarige peu ters binnen en ook die werden door Sint en de zwarte knechten getrakteerd op versnaperingen en een cadeautje. Elke peuter kreeg nog een zwarte Piet mee, die door de oudste kleuters en de juf waren gemaakt. Om half elf gingen de kleuters en peuters in een goede sinterklaasstemming naar huis. Het was een erg gezellig en goed geslaagd feest in „Repel steeltje". Vorige week zaterdagmiddag T. Beldman aan de Borkelds- ging het er bijzonder gezellig weg. Die middag nl. bracht Sin- toe in de kantine van manege terklaas een bezoek aan de jeugdige leden van de Stichting iterklaas bracht op z'n ver- irdag 's morgens om half ne- al een bezoek aan de kleu- school in de Tuinstraat waar peuters en kleuters al vol inning op hem zaten te wach- Alle kinderen kregen van de goede Sint een mooi ca- seressen" kregen van de Zwarte deautje dat door de moeders Pieten pepemoten Om plm tien keurig was ingepakt. De peuters uur vertrok Sint nagewuifd door en kleuters zongen enkele liedjes de kinderen die ten afscheid voor Sint en de jufs maakten zongen dag Sinterklaasje een dansje en dat was natuur lijk een spaanse wals. De „dan- Paardrijdcn Gehandicapten. Hoewel de Spaanse Goedheilig man tevoren had aangekondigd dat hy die middag om kwart over twee manege Beldman zou bezoeken, verscheen hy echter pas zo'n drie kwartier later ten tonele. Oorzaak van deze ver traging was dat de Sint tevoren een persoonlijk bezoek had afge legd aan Mannes Bruins, die wordt verpleegd in het zieken huis te Deventer en thuis bij de zieke Pascal Verwey. Overigens werd door deze vertraging de feestvreugde in manege Bel dman beslist niet verstoord. In tegendeel zelfs, want naarmate de klok door tikte groeide het enthousiasme bij de gehandi capte paardeliefhebbers naar een bijzonder gezellig hoogtepunt. Na aankomst in de manegekan tine voerde Sinterklaas (die middag begeleid door een He breeuwse Zwarte Piet) vele per soonlijke gesprekken met de ge handicapte paardesporters Ook hij had allen voor een kadootje in de vorm van een zaklantaarn en grote speculaaspop. >9 Vrijdag 5 december stonden de kinderen van „Het Kompas" vol spanning in de sneeuw te wach ten op de komst van de goed heiligman, die, iets te laat door de sneeuwval; per bus bij de school arriveerde, terwijl z'n beide Pieten enkele ogenblikken laten op een tandem binnen re den. Nadat er een welkomstlied was gezongen hielden Sint en de zwarte knechten zich speciaal bezig met de leerlingen van klas 1 en 2, die een erg leuk pro gramma voor de gasten opvoer den Na een heel kort bezoekje aan de klassen 3 t/m 6 (met na tuurlijk zijn royaal strooiende Pieten) vertrok het gezelschap naar „De Kleuterhoek" waar de kleuters vol spanning wachtten. In de Dorpsschool werden Sint en z'n knechten welkom geheten door het hoofd der school de heer Diemer. Ook de peuters (kinderen die het komende jaar op school komen) werden niet vergeten. Alle kinderen kregen een ca deautje. Om plm kwart voor twaalf vertrok Sint met de Pie ten om nog meer mensen blij te maken met een bezoekje.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7