Koffiehuuske attractie van mooie moderne zaak fa. Nijkamp m ■■■- Sinterklaas (Kon#! i Uit het politierapport EERSTE TREKKING WINKELWEEK 1980 AtoEiiSa v©©2= lede^eess éiQ Iets t® bouwen ©i te verbouwen heest MEDISCHE DIENSTEN goed nieuws Peuterspeelzaal ,/t Kolnus' voorlopig verzekerd door subsidie gemeente. AGENDA KERKDIENSTEN M0T0RZAGEN Midwinter hoorn blazen S. BAKKER WIJ HEBBEN HET EXCLUSIEVE DEALERSCHAP VAN I EN walker VOUWCARAVANS: J&bffivs BBS TEXTIELREINIGING 074-914471 .HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 NOVEMBER 1980 - PAG. 3 Brood- en banketbakker A.M. „BROER" Nijkamp, telg uit een oud bakkersgeslacht en reeds ruim vijftig gevestigd in Dij kerhoe k, heeft de sprong ge waagd naar het dorp Holten en daar een tweede zaak geopend. Een beter punt dan de Dorpsstraat-hoek Smidsbelt had hij moeilijk kunnen vinden. Voor deze sprong naar Holten kreeg hij terecht een warm compliment van burgemeester mr. WJLF.C. ridder van Rap- pard, die dinsdagmiddag de gloednieuwe winkel op origi nele wijze opende. De hoofddeur was afgeschermd met wit papier en toen dat ver dwenen was moest de burgerva der een flink stokbrood, dat in het midden van de deur over de gehele breedte hing, doorsnijden, wat hem gemakkelijk af ging. Brood- en banketbakkerij Nij kamp kan een mooi voorbeeld genoemd worden van een op bouw, waarin vooral de sfeer een woordje meespreekt. De op pervlakte is verdeeld in een moderne winkel met aangren zend een „koffiehuuske": een zitje waar bezoekers (plm. 30) bij een wandeling of boodschappen doen even kunnen uitblazen bij een kopje koffie. Het reeds ge noemde uitzicht is prima. De lichtwerking geeft in het bakkerij-gedeelte een mooie con trast ten opzichte van het pla fond met zijn bijzonder fraaie balken. De scheiding tussen zaak en het koffiehuuske is op artistieke wijze opgelost door een wand, waarop diverse arti kelen zijn uitgestald en welke een aardige doorkijk geeft de heer Nijkamp heeft een geva rieerde sortering, niet alleen van sinterklaas-lekkernijen, ook van brood, gebak, koeken, bonbons, etc. Bij een leuke reproductie aan de wand is het koffiehuus ke, voorstellend een bakkerij uit de goeie ouwe tijd, kan de be zoeker filosoferen over de toch verheugende ontwikkeling in het bakkerijwezen. Burgemeester ridder van Rap- pard wist, dat de heer Nijkamp zo'n twee driekwart jaar geleden bij de gemeente had aangeklopt met de vraag of hij de sprong naar Holten zou wagen. Hij heeft het gedaan en dat de zaak in zo korte tijd is klaar geko men dat verdient alle lof, aldus de burgemeester in zijn toe spraak. Hij releveerde de woor den van prins Carnaval: Dijker- hoek komt naar Holten. Wiens brood men eet wiens taal men spreekt Hier, op dit fraaie punt met een mooi terras, kunnen de gasten wel komen. Hij wenste de heer Nijkamp toe dat dez nog eens zou kunnen zeggen: de ruimte is te klein geworden. Burgemeester Van Rappard sprak tenslotte in zijn felicita tiewoord de hoop uit, dat ook Holtemaren de zaak annex hoekje zullen ontdekken. Herinnering aan het oude Holterman De rector van de scholenge meenschap, drs. P. Bakker, dankte als vriend en als oud noaber namens de familie Nij kamp de burgemeester. Een ge zonde winkelstand is van grote betekenis voor de gemeente. Hij stelde dat eveneens bijzonder op prijs, dat ook mevrouw Van Rappard (vergezeld van een der kinderen) aanwezig was. Haar werd een taart geoffreerd. Hij verwelkomde tevens de heer en mevrouw ten Berge, de vroegere eigenaren van het verdwenen dorpshotel Holterman. Hij kon zich voorstellen dat de faminlie ten Barge met gemengde gevoe lens de nieuwe zaak bekijkt, ge bouwd op de plek waar eens een deel van het bekende „Hol terman" stond. Dat het geheel is geslaagd kan men zien, aldus spreker, die verklaarde waarom hij het woord voerde: niet alleen als oud noaber, maar ook omdat hij de naam Bakker draagt. Drs. Bakker had respect voor de wil van de familie Nijkamp om uit te breiden. Al jaren is het Komplan in discussie. Gelet op de kleine response van de Hol- tense zakenmensen verdient het waardering dat de familie Nij kamp zich hier vestigt. Hij sprak de wens uit dat ze er een bloeiende zaak van maakt waar kwaliteit en gezelligheid hoog staan aangeschreven. Ook mevrouw Holterman werd een taart aangeboden. Tenslotte wees drs. Bakker nog op het terras ook een herinnering aan Holterman, en op het probleem van het parkeren, dat niet uit zicht belemmerend dient te zijn. Tijdens het 's avonds gehouden „Open-Huis" kwamen zeer velen de familie Nijkamp gelukwen sen met de prachtige zaak en ook op de eerste openingsdag (26 nov.) kwamen vele Holtena ren kijken en kopen bij Nij kamp aan de Smidsbelt. Maar eerst komt hij even bij ons rondneuzen Doet hij ieder jaar En dat doet u toch zeker ook 7 Voor 'n geslaagde pakjesavond! Namens het gemeentebestuur wenste burgemeester mr. Van Fappard ie Jam. Nijkamp geluk met de prachtige zaak en goede zaken. Zittend mevrouw Nijkamp-Nikkels. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 >MÉii^00R BOIIIII ^mSr M05470-22G4 M054B3-1817 sialienslaan 24 Haagweg 15 1001 bouwmaterialen onder één dakj^ Zondag 30 november: 9.00-11.00 uur: Snoeken Hengelaarsvereni ging „De Rietvoorn" het „Cats- meer".; 14.00 uur Discobal ln café „de Wippert" (zie adv.); 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.); 20.00 uur Dansen in bar-dancing ,,'t Boekje" te Bathmen (zie adv.) Woensdag 3 december: 19.30 uur Grote verwerping Supp. Club S.V. „Holten" in zaal „Vosman" (zie adv.) Donderdag 4 december: 19.45 Ned. Herv. Kerk ).30 uur (Bed. Heilige Doop) ds W. Vons; 19.15 uur ds C.C. Addink UI tgangs collecte voor „Be- thanië"; Oppasdienst: mevr. Louws- Wissink en Heieen Wiebma; 10.00 uur Jongerendlenst in gebouw „Irene" GEREF.KERK „.30 en 15.00 uur ds G.W.H. Peddemors. In beide diensten is de le coll. voor de diaco nie en de 2de voor rente en aflossing; Oppasdienst: mevr. Heinen- Bremer, mevr. Kolkman- Bolink, Els van Wingerden (res.), mevr. Van D oom- Aanstoot, Marga Beldman, Ina Potman (res.) R.K.KERK Zaterdag: 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. DIJKER» DEK 10.00 uur ds C.C. Addink Ui- gangscollecte voor „Betha- nië". 0KKENBR0EK 10.00 uur ds W Vons. Uit gangscollecte. Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19 00 uur; aondag 8 00 en 1100 uur. Op 19 november 1980 controle op bromfietsen gehouden met een rollentestbank en geluids meter. Van de 21 bromfietsen die gecontroleerd zijn, bleken er 10 te veel vermogen te hebben en enkele niet aan de geluidsei- sen te voldoen. Op 19 november 1980 deed mevr. J.R. uit Holten aangifte van diefstal van haar fiets, die op vrijdag 14 november 1980 bij „De Waag" werd „gepikt". Op 21 november 1980 na mel ding van meldkamer Zwolle aangehouden R.W.A. Schröter, Duitse nationaliteit. Na over nachting in een pension had S.R. een radio en twee boxen gestolen uit hetzelfde pension; ook wordt hij verdacht van dief stal welke gepleegd is te Borne, en hij was in het bezit van een in Duitsland gestolen Brits pas poort. Ook de Duitse justitie had nog een appeltje met hem te schillen vanwege desertie. Op 21 november 1980 vond een aanrijding plaats op de kruising Dorpsstraat/Gaardenstraat- De heer VI. trok vlak voor de heer M., welke vanaf Deventer kwam, de kruising op, met als gevolg een aanrijding met aanzienlijke schade, geen gewonden. Op 22 november 1980 een hoog bejaarde man, die één keer per jaar ons dorp bezoekt, tijdens zijn rondrit begeleid. Op 22 november 1980 op de Stationstraat H.K. uit Rtjssen aangehouden, hij reed namelijk op een flets die niet van hem was, hij had deze flets „geleend" omdat hij de trein van 23 04 u. gemist had en bang was dat hij te laat thuis zou komen. De Rijssenaar nam de trein van 24.06 uur. Op 23 november 1980 J A. uit Holten aangehouden, deze per soon reed met hoge snelheid door het dorp Uit de lucht die om hem heen hing kon worden opgemaakt dat hij een stevige borrel op had Na twee blaastes- ten bleek hij rijp voor de bloed proef. Op 24 november 1980 vond een aanrijding plaats op de Oude Stationsweg/Dorperdijk De heer B W verleende met zijn Opel Manta geen voorang aan de heer F H A E die een 8imca be stuurde Beide inzittenden van de Opel werden overgebracht naar het St. Geertruiden Zie kenhuis in Deventer. Van Kollaan 11 Goor-Tel. 05470-33 32 Het voortbestaan van de peuterspeelzaal ,,'t Kol nus" van de stichting voor Sociaal en Cultureel Werk is voor het school-, jaar 1980/1981 gegaran deerd, dankzij een ge-' meentesubsidie voor het bedrag van het werkelijk nadelig saldo voor dit schooljaar hetwelk wordt geschat op f. 14.000.-. Op voorstel van B. en W. be sloot de gemeenteraad j.l. maandagavond aan de stichting voor Sociaal en Cultureel Werk een subsidie voor de peuter- In café Jansen had donderdagavond door de heer J.A. v.d. Maat bestuurslid van de Holtense Han delsvereniging de eerste trekking plaats van 37 geldprijzen die ln het kader van de Sint Nico- laasactie 1980 door de „HHV" beschikbaar werden gesteld. De gelukkigen waren: Hoofdprijs van f500.- G.J. Stam, Flisweg 8. f250.-: Ria Veneklaas, Tromopsweg 9, familie Meijer, Burg. v.d. Borchstraat 30, Jansen, Ab Jan- senstraat 17 en Jan Lodeweges, H.J. Wansink- straat 7. f100.-: H. Vincent, Verzetstraat 23, A. Brinkman, Tromopsweg 1, J. Mensink, Noordenbergstraat 20, Peter Dasselaar, Canadastraat 66, J. Veldhuis, Haarstraat 6, A. Wechstapel, Sporkehout 22, Harf- sen. f50.-: C.A. Schalk-Paas, Ab Jansenstraat 28, G.J. Ulfman, Weversstraat 13, H.J. Wansink, Meut- geertsweg 2a, Ineke Bolink, Raatakkersweg 1, H. Schoneveld, Markeloseweg 14, M. Boode, Vijfhui- zenweg 3, G.J. Rensen-Vosman, Dfjkerhoekseweg 10, J. Pasop, Pasopsweg 1, G.B. Aanstoot, Bor- keldweg 27, B. Bronsvoort, Aalpolsweg 26. f25.-: G.J. van Bussel, Kozakkenstraat 44, G. Eff- tink, Churchillstraat 46, Erik ten Dam, Larense- weg 7, A. Westerlk, Vrijheidslaan 14, H. Vosman, Schoolstraat 3, H. Rietberg, Broekweg 24, R. Bos, Deventerweg 56, H.J. Aaftink, Oranjestraat 17, H. Smit, Verzetstraat 61, M. Bronsvoord, Arkelsteijn- weg 3, Bathmen, H. Jalving Jr, Kosterspad 6, B. Wissink, Dijkerhoekseweg 4, G. Paalman, meester Bosweg 3, C.A. Schalk-Paas, Ab Jansenstraat 28, Greta ten Veen, Hoffesstraat 20. De 2de trekking heeft donderdagavond plaats ge had in café „De Biester", de laatste trekking zal maandagavond 8 dec. om 20.00 uur plaats hebben in zaal „Vosman". Er Is elke trekking een hoofd prijs van f500.-, 4 prijzen van f250 -, 6 prijzen van f 100.-, 10 prijzen van f50.- en 16 prijzen van f25.-. Alle deelnemende winkeliers geven bij elke aankoop van vijf gulden een lot met een kans op het winnen van een van de geldprijzen. speelzaal toe te kennen. In gaande het schooljaar 1981/1982 besloot de raad hiervoor een subsidie toe te kennen van f. 500.- per wekelijks dagdeel per jaar en f.0,60 per kleuter per dagdeel. Aan deze subsidie werd echter de voorwaarde verbonden dat de stichting S.C.W. de in tentie heeft om het peuterspeel- zaalwerk voort te zetten en te vens naar mogelijkheden zoekt om het exploitatietekort te ver minderen. „Het peuterspeelzaalwerk is langzamerhand een vorm van onderwijs geworden die niet meer uit onze samenleving is weg te denken. Tot nu toe is dit peuterspeelzaalwerk veraorgdf door de Stichting voor Sociaal, en Cultureel Werk en wij betreu-' ren het dat dit werk thans fi nancieel in de klem komt. Wij vinden dan ook dat de overheid zich hierover hoort te buigen", was het commentaar van H.J. Westerik (CDA). Ook G.J.W. Rei- link (G.B.) en H.J. Robers (WD) verklaarden verheugd te zijn dat het College de nodige financiële ruimte heeft gevonden, waardoor de peuterspeelzaal dit schooljaar kan voortbestaan'. Evenals A. Moeliker (Pv.d.A) spraken zij de hoop uit dat nog een goede fi nanciële oplossing zal worden gevonden om deze peuterspeel zaal ook in de verdere toekomst veilig te stellen, maar dan moet er wel een andere-, meer struk- turele oplossing worden gevon den om die financiële tekorten te dekken. Dat de stichting hier alleen uitkomt lijkt een utopie, aldus deze raadsleden, die tens lotte hun vertrouwen uitspraken in het College om mee te helpen deze peuterspeelzaal te handha ven. Namens het College zei burge meester mr W.L.F.C. Ridder van Rappard het peuterspeelzaal werk te zien als een kostbaar gebeuren waarin B en W niet blijvend kunnen doorgaan met financiering. „We willen samen met het bestuur zoeken naar een goede oplossing voor de toekomst, maar hoe dat moet hebben we op dit moment nog niet in zicht. De financiële mo gelijkheden van de gemeente en het inhoudelijk werk van S C W. moeten nu eenmaal op elkaar passen", aldus mr. Van Rap pard. Wethouder J. Warrink waarschuwde er nog eens voor dat in 1981 een Welzijnsplan ge stalte moet krijgen waarin ook de peuterspeelzaal moet worden ingepast „We zullen ons er van bewust moeten zijn dat op het gebied van welzijn in de toe komst keuzen gemaakt moeten worden, „aldus Warrink". Evenals op verschillende plaatsen in Twente (o.a. in Ootmarsum, Denekamp, Los ser enz.) zullen ook in Holten weer de monotone klanken van de midwinterhoorn te be luisteren zijn. Zondagavond 30 november (le advent) zal de uit 8 blazers bestaande Holtense groep voor de eerste keer zich laten horen en ver der zullen ze tot 6 januari 1981 (Driekoningen) elke donderdagavond van 7.00-7.30 uur op verschillende plaatsen in het dorp te horen zijn. uur Bijeenkomst Herv. Vrotii wengroep Holten in gebouw „Irene" Verrassingsavond. Maandag 8 december 19.30 uur Ruilavond Holtense PostzegeP club in rest. „Vosman"; 20.00 uur Laatste trekking Sint Nicolaas-actie Holtense Handels vereniging in zaal „Vosman" (zie bericht); 19.45 uur Voorlichtings avond Bedrijfsgezondheidsdienst in zaal „Vosman" (zie ber.) Woensdag 17 december: 19.30 uur Jaarlijkse ledenvergadering IJsclub „De Noordpool" ln caté Jansen. Donderdag 18 december: 19.45 uur Kerstviering afd. Chr. Plat- telandsvrouwenbond en Her vormde Vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek ln kerkelijk cen trum „De Kandelaar". Maandag 22 december :19.45 uur Kerstbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Es- pelo in gebouw „Trefpunt". Zondag 30 november 13.30 u. Start le deelnemer oriënteringsrit MAC, „De Hol- terberg" (zie adv. en ber.) Vrijdag 12 december 20.00 a 2de Klaveijaswedsfcrijd comp. 80/81 Z.V.V. Blauw Wit ln clubhuis „Meermanskamo". ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten^ Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Dé specialist mal uw Ge8stwBnseweg22Wwenween/feieloon05499 Q» Nu ook In Hellendoorn, Nijverdal, Wierden, Holten, Vriezenveen en omgeving Bel voor een betere verzorging van uw was ARTS J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Mevr. zr. M.H. Honig-van 't Spijker, Fliermatenweg 13, tel. 05731-445 b.g.g. 05700- 22700. U kunt de wijkver pleegkundige ln ieder geval bereiken 's morgens voor 7 30 uur en 's middags van 13 00- 14.00 uur bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 1436. TANDARTS J.Ph. Koppert, T. van Ame- rongenstraat 25, Markelo, tel. 2200. Spreekuur spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje Inlichtingen, tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 uur ln wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-1000 uur. Spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruis ge bouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaar denverzorging maandag tm. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekeinde 05486- 16465. DIERENARTS WC W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorzienlng, telefoon 1814 POLITIE Telefoon 1352 en 365S. Na 18.00 uur bellen 05200-71334. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3