Voorbereiding adventsactie Solidaridad Nederlandse ploeg chef koks succesvol kookkunstolympiade PLOTSELING. ■BOEM. MAKKER MEDISCHE DIENSTEN Jan Oonk, chef kok „t Lösse Hoes RENAULT "7^| j Filmavond carnavals optochten MOTORZAGEN KERKDIENSTEN S. BAKKER WIJ HEBBEN HET EXCLUSIEVE DEALERSCHAP sfo VAN EN water VOUWCARAVANS Jötaf's Cemtptngl&tmd voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft AGENDA Plattelands vrouwen TEXTIELREINIGING 074-914471 Zanting opende prachtige dierenspeciaalzaak Adnorstee" aan de Dorpsstraat. )p donderdag 27 november a.s. irganiseert de sectie Latijns (merika van de commissie We- elddiakonaat in het gebouw Jrene" een interkerkelijke bij eenkomst onder leiding van pastoor A. Rademaker ter voor- lereiding van de jaarlijkse Ad- entsactie Solidaridad, die óók la december a.s. in kerkdien sten, kerstwijdingen en kerst feestvieringen gevoerd wordt. Op deze bijeenkomst die om 19.45 sur aanvangt zal een Van Kollaan 11 Goor-Tel. 05470-33 32 Een kras, een leh)ke schram of een jammerlijke deuk in uw auto Voor komen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren wel Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 RUSSEN Tel 05480 2255 Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. C C. Addink, m.m.v. Kerkkoor; 19.15 u. ds. W. Vons. Uitgangscoll. Inwendige zending. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 uur E. Overeem van Enter. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Andrea 8chipper, mevr. Hulsman-Zwiers, mevr. Tromop-Nljkamp (res), mevr. Beldman-Staman, mevr. Veldhuis-Willems, mevr. Aanstoot-Stam (res). 8.K. Kerk: Zaterdag: 17.00 uur zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 1000 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Inwen dige zending. Okkenbroek: 10.00 uur ds. Q. Bouman, m.m.v. zangkoor uit Doetinchem. Uitgangscollecte: Solidaridad. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur - zondag: 8.00 en 11.00 uur. discussie-filmpje vertoond wor den en zal de heer P v.d. Harst, secretaris van de stichting Soli daridad, waarin elf kerken en het Leger de Heils samenwerken ten behoeve van de verdrukte en ontrechte boeren en arbei ders in Zuid-Amerika spreken over het onderwerp: „Het land voor wie het bewerkt" Daarmee wordt de vinger op de wondeplek gelegd, want: tachtig procent van de boeren-bevolking in het Midden-Amerikaans Gua- tamala moet maar rond zien te komen met de opbrengst van 12 procent van het totale grondop pervlak. Een heel kleine min derheid van rijke boeren (2.5%) heeft 66 procent van de grond in handen. Schrijnende tegen stellingen zijn nog steeds duide lijk aanwezig in Latijns Amerika. En het zijn niet alleen de tradi tionele grootgrondbezitters die de rijkdom naar zich toe trek ken. De laatste jaren vormen de moderne bedrijven een steeds grotere bedreiging voor de boeren-bevolking. Waar eerst voedsel werd gevonden, bij el kaar gejaagd, of verbouwd, gra ven nu machtige machines naar diamant, zoeken naar olie, kap pen bomen, leggen plantages aan, bouwen stuwdammen De produktie van al deze aktivitei- ten gaat naar het buitenland. De arme boeren bevolking ver- zanting huist naar de krottenwijken. Meer en meer boeren in Latijns Amerika verzetten zich tegen dit proces. In eigen organisaties pakken ze land terug, dat hen in de loop der tijd is afgenomen. De boeren nemen het niet meer rechteloos te zijn. Zij willen „het land voor wie het bewerkt". Solidaridad, de interkerkelijke actie voor Latijns Amerika on dersteunt deze boeren. Niet al leen by vormingswerk en orga nisatie, maar ook als zij bijvoor beeld actie voeren op de grote plantages voor hoger loon. Soli daridad steunt met financiële bijdragen de botjen in heel La tijns Amerika en hoopt in haar jaarlijkse campagne, hiervoor de benodigde fondsen bijeen te brengen. Hartelijk nodigen wü allen uit en verzoeken de verenigingen zich breed te doen vertegen woordigen op deze bijeenkomst, want wanneer wy het christus- feest vieren, behoren wij toch ook te weten wèèr in onze tijd de mensen te vinden zijn waar voor geen plaats is in de gebor genheid van de herberg. Plaatselijk comité „Solidaridad" Met o.m. onze Holtenaar Jan Oonk. chef kok van hotel- restaurant ,.'t Losse Hoes", als deelnemer heeft de Nederlandse ploeg van chef-koks formidabele prestaties geleverd tijdens de vijftiende internationale Koch- kunstausstellung (IKA), de grootste culinaire show ter we reld, die om de vier jaar (altijd in een Olympisch jaar) in Frankfurt am Main wordt ge houden. Eremetaal Op vrijdag 31 oktober j.l. keerde de Nederlandse afvaardiging nl. niet alleen met vijf gouden me dailles naar Nederland terug, maar behaalde ook nog twee ereprijzen, diverse onderschei dingen van andere landen (o.a. Japan) en kreeg zelfs de „Grote Prijs in Goud", als hoogste on derscheiding toegekend. Equipe Overeenkomst met het Olym pisch gebeuren is er zeker, want niet alleen doet aan deze groots opgezette show een groot aantal landenteams mee (dit jaar 23), het fel begeerde gouden ereme taal wordt er ook kwistig uitge deeld en de Nederlandse ploeg, bestaande uit Jan Oonk, chef kok van ,,'t Lösse Hoes" te Hol ten, Karei Trompert, chef-kol*- „Marriott" te Amsterdam, \»y- nand Vogel, restaurateur-kok „Auberge Les Quatre Canetons" te Amsterdam, Willem Deinum, restaurateur-kok „De Taveerne" Weidenes en Bernard van Beur ten, grand-chef de cuisine „Oku- ra" te Amsterdam en optredend als chef d'equipe, deelde daarin bijzonder fortuinlijk mee. Inzending Met de andere deelnemende landen streden zij om dit ereme taal in vier categorieën nl. showschotels, restaurant-schotels en plateservice, warme keuken in het internationale restaurant alsmede show- en decoratiestuk ken. De Nederlandse inzending bestond uit: 1. Vier feestelijke koude schotels voor acht perso nen; 2. Twee koude voorgerech ten voor acht personen; 3. Twee restaurant-schotels voor vier personen, gemaakt van gevo gelte of slachtvee; 4. Twee restaurant-schotels voor twee personen, gemaakt van vis of schaal- en schelpdieren; 5. Vier verschillende plate-service ge rechten gemaakt van wild of gevogelte. Grote prijs in goud Met deze inzending behaalden onze Nederlandse culinaire top sporters niet minder dan vijf gouden medailles, twee ereprij zen en diverse onderscheidingen, o.a. van Japan. Maar wat meer ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten- Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel 05470-41 13 is. met het bereiken van de vijf gouden medailles die werden verkregen door 95% of meer van het totaal te scoren punten, werd tevens de Grote Prijs in Goud aan de Nederlanders toe gekend en dat mag hier toch wel even als een absoluut unieke prestatie worden aange duid. Landsaard De gerechten moesten worden samengesteld volgens de mo derne voedingsleer en verder iets te tonen van de landsaard. In het Nederlandse geval werd hiervoor uiteraard gekozen voor vis en wild konijn. De gerechten werden door een internationale jury beoordeeld op mix en pla ce, bereidingswijze, praktische verwerking en presentatie, smaak en originaliteit. Dat de Nederlandse presentatie, ook vanuit het publiek, veel belang stelling trok, bleek o.a. uit het feit dat hun gerechten als één van de eersten waren uitver kocht. Op de inspanning van de Nederlandse ploeg werd verder de aandacht gevestigd door pre sentatie van Nederlandse kaas aan de bezoekers door het kaasmeisje „Frau Antje". Met dit uitstekende team van chef koks is de Nederlandse horeca op voortreffelijke wijze uit de bus gekomen tijdens deze inter nationale Kochkunst-Olympiade 1980 te Frankfurt. Complimen ten en felicitaties aan onze Jan Oonk, culinaire maestro van ,,'t Lösse Hoes", woonachtig aan het adres Nagelhoutstraat 41, zijn hier dan ook zeker op zijn plaats. In aanwezigheid van een bij zonder groot aantal belangstel lenden opende burgemeester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard vorige week vrijdagmiddag de nieuwe dierenspeciaalzaak van de heer D. Zanting aan de Dorpsstraat. Nadat de burgemeester (per fiets!!) bij het gloednieuwe win kelpand arriveerde overhandigde Aijan, zoon van de fam. Zan ting, hem even later een knots van een sleutel waarmee Hol- tens eerste burger vervolgens de officiële openingshandeling ver richtte door het openen van de winkeldeur. Waardering Tijdens zijn openingstoespraak zei mr. Van Rappard o.m. veel waardering te hebben voor de moed van de heer Zanting om Dé specialist In al uw kampeerartlkelen Geesterenseweg 22 Vriezenveen Telefoon 05499 -1215 zich in Holten te vestigen juist buiten het centrum, waar men net volop bezig is een nieuw Komplan uit te voeren. Hij feli citeerde Zanting dan ook met zijn durf. „Uw vestiging bete kent voor Holten een welkome aanvulling op het winkelbestand De carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" organiseert op woensdag 26 november 's avonds om 8.00 uur in Hofbar Jan Maats (etablissement oud prins „Water-Jan") een filma vond waar films vertoond zullen worden van alle optochten die in de achterliggende jaren door Keunedarpersstraten zijn ge trokken. „De Fienpreuvers" no digen bij deze alleen hartelijk uit die ooit eens mee hebben gedaan of mogelijk in de nabije toekomst nog eens mee willen doen aan de optocht het klap stuk van het camavalsgebeuren. Het belooft een hoogst Interes sante filmavond te worden. De toegang ls gratis! Openingstijden^, ma. t/m vr I 8 30-12 00 enf^b-17.30 ESDI ir.lll zaM0-12 00 M1S4H-ÜH kLISM-UV kdpjlavond Goor silllnsllll niimis domierdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak Vrijdag 21 november 19.30 uur Optreden popgroep „Smors" in tienersoos „Musky" (Paalhuus). Zaterdag 22 november 20.00 jut Twentse show „Twente plat" in sporthal ,,'t Mossink". Zondag 23 november 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" De dames van de afd. Espelo /an de Ned. Bond van Platte- andsvrouwen hielden maanda gavond j.l. in het gebouw „Tref- junt" hun maai lijkse bijeen komst waarop -.ie presidente nevr. M. Tuitert-Bronsvoort veer een groot aantal leden velkom kon heten. Sij richtte zich in 't bijzonder x>t mevr. Milders en de heer Van Eek van het bureau „Voor- ichting merkartikelen". Na het ïuishoudelijk gedeelte te hebben afgewerkt kreeg de heer Van Sck het woord om aan de hand /an dia's het een en ander te /ertellen over voorlichting mer kartikelen. Ook testte de heer Van Eek in een gezellige kwis le dames op hun parate kennis. Dertig leuke prijsjes waren hier- /oor beschikbaar gesteld. Ook kregen de dames de gelegenheid am voor een gering bedrag een .as met verschillende merkarti kelen te kopen, waarvan druk ;ebruik werd gemaakt. Mevr. ruitert sprak een hartelijk voord van dank tot mevr. Mil lers en de heer Van Eek en aood een bloemetje aan. Na de •ondvraag en een woord dank aan de dames voor hun trouwe Dpkomst en medewerking aan iet welslagen van de avond wenste ze allen wel thuis. zie adv.); 19.30 uur Dansen In Oar-dancing „Boode" te Bath- men (zie adv.); 20.00 uur Dansen in bar-dancing ,,'t Boekje" te Bathmen (zie adv.). Maandag 24 november 19.30 uur Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize (zie agenda en ber.) Dinsdag 25 november: 14.30 uur Bejaardensociëteit in. gebouw .Jrene" (zie ber.); K^OO uur Opening Brood- en banketwinkel Nijfcamp annex koffiehuuske ..Smidsbelt" door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rap pard (zie adv.); 1900-20.30 uur „Open-Huls" filiaal Nijkamp an nex koffiehuuske „Smidsbelt"; 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek In ge bouw „Bethanië". Lezing door de heer G.J. KraaiJ over .Acu punctuur". Woensdag 26 november Grote bazar in Bejaardencentrum „Diessenplas" (zie bericht); 10.00 uur Informatieve bijeenkomst over „Waterwingebied Meilikbos" in „Trefpunt"; 15.30 uur Ope ning nieuwe slagerij P.A. "Brands door wethouder H. Stegeman. Na de officiële opening „Open- Huis" tot 21.00 uur; 20.00 uur Filmavond Camav; „De Fienpreuvers" in Jan Maats (zie ber.). Ponderdag 27 november 19.45 uur Bijeenkomst „Solidaridad" in gebouw „Irene". Spr. de heer P. v.d. Harst.' Onderwerp „Het land voor wie het bewerken", (zie bericht) Zondag 30 november: 9.00-11.00 uur Snoeken Hengelaarsveren. „De Rietvoorn" in het „Cats- meer". Maandag 8 december Rullavond Hotense Postzegelclub in rest. „Vosman". Vrydag 12 december; 20.00 uur 2e Klaverjas wedstrijd comp. '80/81 ZW „Blauw Wit" in clubhuis. Nu ook in Hellendoorn, Nijverdal, Wierden, Holten, Vriezenveen en omgeving. Bel voor een betere verzorging van uw was Adnorsteewerd geopend door burgemeester mr. Van Rappard. Rechts de heer en mevrouw in dit deel van de Dorpsstraat, want het is belangrijk dat het winkelgebeuren zich ook afspeelt in de Dorpsstraat en Oranje straat en niet in het centrum al leen", aldus burgemeester Van Rappard. Er op wijzend dat Holten, ook met het winkelbes tand een zekere regionale funk- tie vervult, wenste hij de heer Zanting succes en een goede bijdrage toe in het vervullen van die regionale funktie. Het gloednieuwe winkelpand heeft een verkoopoppervlakte van ca. .1200 vierkante meter en er is letterlijk alles te koop op het gebied van volièrevogels, aqua rium, huisdieren en paardesport. Daarnaast geniet Zanting lande lijke bekendheid door zijn hon denkennel „Adnorstee", als fok ker van zgn. Golden Retrievers, een zeer populaire jachthond. ARTS W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Mevr. zr. T. Kamphuis- Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel. tel. 5759-2285 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur en 's middags van 13.00-14.00 uur: Bureau Stichting Kruis werk. Gaardenstraat 31, tel. 1436. TANDARTS: T. van Noort, Catsstraat 46,. Goor. tel. 05470-5317. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in wijk ge bouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. uur. Spreekuur wfjkgebouF StichUng Kruiswerk, Gaar denstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijk gebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruis ge bouw, Gaardenstraat 31, Holten, teL 05483-2784. Spreekuren alge meen maatschappelijk werk maandag t.ra. vrydag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaar denverzorging maandag tm. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Telefomsche hulpdienst tij dens het weekeinde 05486- 16465. DIERENARTS: Th.A. Oostenbrug, Dle&sen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, telefoon 1814 POLITIE Telefoon 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. ZIEKENFONDS BRANDWEER Elke vrijdag van 8.30-10.00 Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3