oek Resultaten Blauw Wit i Uitgaven hoger dan Rijksuitkering Programma Blauw Wit TAFELTENNISNIEUWS HET RODE KRUIS ZEGT NOOIT "NEE". ZEGT U GEEN "NEE" TEGEN HET RODE KRUIS. WORD Lm Uit het plaatselijk parlement Vesos E3 - Holten E3 Openbaar en kleuteronderwijs *-A -v"./t :-'S - HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 NOVEMBER 1980 - PAG. 15- Senioren: Blauw Wit 2-Hulsense Boys 1230 u. SVZW 7-Blauw Wit 3 12.30 u. V. 1145 U. BWN 9-Blauw Wit 4 12.30 U. V. 1145 u. Blauw Wit 5-SVZW 6 2.30 u. Hauw Wit 8-SWN 10 12.30 u. Zaalvoetbal: (donderdag 27 nov.) Blauw Wit 2-de Zweef 5 Junioren: 8DOL Al-Blauw Wit Al 2.30 uur V. I 15 uur Rijssen B2-Blauw Wit BI 1245 uur V. 12 15 uur Hulz. Boys Cl-Blauw Wit Cl 1245 uur V. 12 00 uur Markvogels Cl-Blauw Wit C2 12.45 uur V. 12.15 uur Pupillen: B V. Dl-Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9 30 u. Blauw Wit D2-SWN D4 10 00 u. RV El-Blauw Wit El 11.00 u. V. 1030 u. Blauw Wit E2-Ntjverdal El 10.00 u. Blauw Wit Fl-RV F1 11.00 u. Officiële berichten afgelastingen wedstrijden: Vrijdags: 18 00 uur Nieuwsdienst Hilversum I 19.00-21 00 Telefonische informa tie: Weekendsportdienst ANP 214214 Zaterdag: 8 00 uur - 8 30 uur en 900 uur Radionieuwsdienst Hil versum 2. Tegen plm. 9 00 uur bekend in het clubgebouw, tel. 1319. Onder zeer slechte weersom standigheden werd deze wed strijd verdiend verloren en wel met 5-0. Naast het weer dat na tuurlijk nadelig werkte, was ook de afwezigheid van doelman Mark Meijerman merkbaar Diens taak werd echter zeer verdienstelijk uitgevoerd door reservedoelman Tonnie Brands. Ondanks dit verlies moet gezegd worden dat onze jongens een enorme inzet getoond hebben, wat een groot pluspunt is en zeker een volgende keer succes zal opleveren. Holten Jeugd - Trefpunt j Het Jeugdteam moest afgelopen zaterdag aantreden tegen Tref punt utt Bentelo Robert KI. V/assink moest deze keer maar de spits afbijten Hij won deze partij welverdiend, hoewel de tegenstander het hem erg moei lijk maakte in de 2e game (21- 19) Henk Westerik moest nu achter de tafel verschijnen, hij onderschatte de tegenstander veel te veel en kwam dan ook met 8-2 achter te staan, maar toen vond Henk het wel genoeg en ging nu eindelijk eens serieus tafeltennissen en dit lukte dan ook prima, want zijn tegenstan der kreeg geen enkel punt meer (21-8), de tweede game werd we derom makkelijk gewonnen met 21 13. Jan Vrugteveen hoefde zijn eerste set niet te spelen, want zijn tegenstander was er niet wegens ziekte, maar hij ging dan wel dubbelen met Ro bert In het begin ging het niet zo best totdat er wat taktische aan wijzigingen vanaf de kant kwamen van hun medespeler Henk. die het allang in de smie zen had hoe deze tegenstander te bespelen was. Het ging toen goed met het dubbel en dit werd dan ook in twee games winnend afgesloten. Jan, Robert en Henk wonnen hierna al hun wedstrijden gemakkelijk en zorgden zo voor een 10-0 over winning. Holten I - Entac De wedstrijd tussen Holten I en Entac uit Enschede was het duel van de twee laatst geplaat ste uit de derde klasse B Beide hadden slechts 1 punt, dus die gene die deze wedstrijd won had nog een kleine kans om aan de gradatie te ontkomen. Henk Doomeweerd begon bij Holten en won zijn eerste partij, zij het wel met miniem verschil <21- 17/- 21/23-21) Hierna verscheen Gerard Overvelde achter de ta fel, maar hij kon tegen deze tegenstander niet in zijn nor male spel komen, omdat dit een zeer snelle speler was Hij ver loor dan ook, maar met nog minder verschil dan waarmee Henk daarvoor gewonnen hed (18-21/21 19/20-22) Nu was het de beurt aan Nico Valk In de le game wist Nico nog niet goed hoe hij zijn tegenstander aan moest pakken, maar na enkele „tactische" aanwijzigingen wist hij de partij toch in zijn voor deel te beslissen (17 21/21 13/21- 14). Het dubbelspel, zoals ge woonlijk gevormd door Gerard en Nico werd een vrij gemakke lijke overwinning voor het Hol ten koppel (21 15/21 16» Toen moest Gerad zijn tweede set spelen en met deze tegenstander had hij niet al te veel moeite getuige de gamestanden 21 14 en 22 20, zodat de stand al 41 in het voordeel van Holten was Helaas wist Henk zijn hierna nog te spelen partijen niet in winst om te zetten en ook Ge rard moest in zijn laatste set de overwinning aan zijn tegenstan der laten Nico. die erg goed in vorm is de laatste tijd. wist in zijn te spelen wedstrijden onges- lagen te blijven, zodat de eind stand 6-4 voor het Holtens team was geworden en er nog een mogelijkheid is om het derde- klasseschap te behouden, maar dan moet wel de wedstrijd tegen medegradatiekandidaat Match point uit NIJverdal gewonnen worden, deze wedstrijd is inmid dels gespeeld, maar het eindre sultaat ls nog niet bekend. Holten 2 - Twekkelerveld Het 2e team trad afgelopen maandag aan tegen Twekkeler veld uit Enschede. Dit team stond samen met Hazemeyer Hengelo op de eerste plaats in de 5e klasse B. maar omdat Haz. SV van de Smorre Almelo had verloren was deze wedstrijd van erg veel belang, maar op moment van spelen wist het Holtens team nog niet van deze gewijzigde situatie. Willem Gütlich startte, bij thuis gebruikelijk, als eerste. Na de eerste game met ruim verschil te hebben gewonnen, had de tegenstander in de 2e game net de langste adem (20-22) en trok via een gemakkelijke overwin ning in de derde game aan het langste eind, zodat Willem weer zijn set in een verliespartij zag veranderen. Ook Rien Lammer- tink kon het in zijn eerste set niet bolwerken en verloor in twee games (17-21/«/-21) Helaas wist ook Fred zijn eerste wed strijd niet in winst om te zetten, want in twee games met de standen 19 en 14 ging de partij naar Twekkelerveld Het dubbel spel leverde deze keer een zeer spannende strijd op en in 3 ga mes werd revanche genomen van de in de uitwedstrijd gele den nederlaag Nadat Rien de volgende set met 21-19 en 23-21 wist te winnen, was de spanning weer terug en de stand 3-2 voor het Enschedees team. Helaas had Willem totaal geen verweer tegen zijn sterke tegenspeler (21 10/21 13) Fred deed hierna zijn uiterste best om de span ning wederom terug te brengen, maar in een spannende strijd ging de overwinning met 2 x 22-20 naar zijn tegenstander. Ook Rien kwam in zijn laatste partij niet tot winst (21-23/16-21). Fred herstelde zich uitstekend, want zijn derde tegenstander werd met 21-16 en 21-18 van ta fel gespeeld Willem wist het in zijn derde partij weer tot een 3e game te brengen, maar uiteinde lijk verloor hij toch ook weer deze wedstrijd, zodat een 7-3 nederlaag tot stand was geko men Komende maandag wordt de laatste wedstrijd van de na jaarskompetitie gespeeld tegen het Almelose team van de De Smorre en hopelijk wordt de kompetitie met een overwinning afgesloten. Vjentac - Holten jeugd Het zit het Holtens jeugdteam niet erg mee in deze kompeti tiehelft. want ook in de uitwed strijd in Vriezenveen tegen Vjen tac. de nr 2 uit de jeugdklasse. werd het een kansloze neder laag Hoewel de Holtense boys wel hun uiterste best deden konden zy niet verhinderen dat de winstpunten in Vriezenveen bleven De Holtense punten werden bijeen gespeeld door Jan Vrugteveen en Robert KI Was- sink. Jan Ophof wist helaas niet tot winst te komen Robert bracht twee sets op zijn naam en Jan Vrugteveen wist één partij te winnen Komende za- Nog nooit in de geschiedenis van de mens- Kruiswerk blijft mensenwerk Zonder vry willi- heid werden wy zo nauw betrokken hij noodlot- gers zou er geen Rode Kruis bestaan, tigheden, overal ter wereld,'als vandaag de dag. Veel Nederlanders beseffen dit goed en Radio en TV brengen het weivldgebeuren staan sympathiek tegenover het Rode Kruis, rechtstreeks in onze huiskamers Kranten en tijd- Helaas is sympathie alleen niet voldoende. Eigen schriften benrhten ons uitvoerig over de details van oorlog, burgertwist en natuurrampen. De wereld schreeuwt pm hulp Het Rode Kruis geeft die hulp Voedsel. Medicijnen. Kledingen onderdak. Mankracht. Ook in ons eigen land heeft het Rode Kruis een uitgebreide taak. De bloedtransfusie dienst. Medic Alert welfarewerk. snel- dienst-ambulance, radio-medische dienst vakanties voor gehandicapten, rampen organisatie, jeugd en jongeren werk. lektuurvoor- ziening voor lang durig zieken en bejaarden, het infor matie buro. de bloed transfusie dienst orgaandonorschap; het vergt alles bij elkaar grote inspan ning Een inspanning die nog altijd op vrij willige basis geleverd wordt Vrijwilligheid namelijk één van de principes van het Rode Kruis. HET RODE KRUIS IS ALLEEN AFHANKELIJK VAN U. Het is duidelijk dat veel mensen nodig zjjn, om het Rode Kruis naar behoren te kunnen laten funktioneren. Het Rode Kruis is mensen. Rode DOE WAT U DOEN MOET. GEEF U VANDAAG OPALS LID. lijk zou iedere Nederlander lid mfieten zyn. Dat hoeft met persé als akUef lid. Dat kan ook heel goed als steunend lid. Alleen zó kan het Rodr Kruis optimaal doen wat het moet doen Helpen Iedereen Overal Ongeacht ras. politieke overtuiging of religie. Onafhankelijk van regeringen of machts- groepenngen. SOMMIGE MENSEN GEVEN HUN LEVEN VOOR HET RODE KRUIS. LID WORDEN IS DUS WEL HET MINSTE DAT U DOEN KUNT Dageljjks wagen mensen hun leven voor het Rode Kruis Waar stryd is By gyzelingsakties. Bij natuurrampen Soms blyken de gevaren bij de hulpverlening zó groot dat Rode Kruis vrijwilligers het leven verliezen. U kunt het uwe doen door ook een stukje van uw leven in dienst te stellen van het Rode Knus. Een stukje van uw vrije tyd. Een klein offer vergeleken by de inspanningen van de internationale vrijwilligers korpsen. Het werk in eigen land mag op het eerste gezicht minder spectaculair lyken. Maar ook dit vrywilligers- werk is van vitaal belang. Ook in ons land zit het Rode Kruis altyii te springen om vrijwilligers. Om knien die aktief of passief hun steun verlenen. Door vrijwilligerswerk of vry willige steun. Daarom is het lidmaatschap van het R<xie Kruis eerder een morele plicht, dan slechts een geste van sympathie. Lid worden van het Rode Kruis is wel het minste dat u kunt doen. Doe wat u kunt doen. HET NEDERLANDSE RODE KRUIS Postbus 30427 2500 GK s-GRAVENHAGE van deze weg kan worden ver wacht. Binnenkort verharding van Velddijk Het zit er dik in dat de veld- Onroerendgoedbelasting dijk binnenkort een verharde Stijgt 6% weg zal worden met een weg dek van 3,5 meter breed. Tij dens de raadsvergadering van j.l. maandag deelde wethouder J. Warrink mee dat er positieve berichten zijn over een subsidie van ongeveer een ton voor het verharden van de Velddijk. Hij stelde de raad dan ook in het vooruitzicht dat binnenkort een raadsvoorstel tot verharding terdagmiddag komt het Alme lose Trefhoek op bezoek en de Holterboys zullen zich uiteraard willen revancheren van de in de uitwedstrijd geleden nederlaag, zodat de Twentenaren op een warm onthaal kunnen rekenen. Programma laatste kompetitie-week (najaarscomp.). za 22 nov. Holten jeugd - Tref hoek ma 24 nov. Blauw Wit (A'lo) - Holten I ma 24 nov. Holten 2 - De Smorre za 29 nov Blauw Wit - Holten jeugd 10.30 (vertr. 9.45 uur). R.K.S.V. C1 - Blauw Wit Cl Onder zeer slechte weersom standigheden moest Cl zaterdag aantreden tegen RKSV dat de laatste plaats bezet. Het veld was erg glad en hobbelig en daar hadden de BI witten dui delijk last van. Xnplaats van R K 8 V. onder druk te zetten, gebeurde het omgekeerde. BI Wit moest dan ook alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Dat lukte onder lei ding van Gerjan prima. Maar naarmate de wedstrijd vorderde, ging Bi Wit meer en meer in de aanval wat in de 17e minuut re sulteerde in een doelpunt van Henk 0-1. Nog geen 2 min. later was het de aanvoerder van RK8V die op de solotoer ging en heel BI. Wit voorbij liep Hij leverde een mooie voorzet af aan de links- bulten die de bal beheerst in de touwen joeg 1-1. Vlak voor rust was het Andrè die de RK8V keeper uit- speelde en BI Wit weer op voorsprong bracht 1-2 Na de rust eenzelfde spelbeeld met toch wat meer kansen voor BI. Wit maar helaas geen doel punten Ook RK8V kreeg een paar goede kansen maar de BI Wit verdediging hield het hoofd koel, mede door een knappe redding van Joop bleef de stand 1-2. Geen grote overwinning maar dat was op een beter be speelbaar veld waarschijnlijk anders geweest. De punten zijn binnen en dat is belangrijk om de aansluiting met de kopgroep te behouden. DES C2 - Blauw Wit C2 Onder „erbarmelijke" omstan digheden, regen, straffe wind en kou. moest C2 in Nijverdai aan treden tegen DES Slechts één Blauw Witter had niets van zich laten horen, zodat met een vol ledig elftal op een goed bespeel baar veld tegen een volledige tegenstander werd gestreden. Met de wind en de regenvlagen in de rug zette Blauw Wit DES onder druk wat met de rust re sulteerde in een 4-0 voorsprong. Dit was de verdienste van het hele elftal waarin Anko de voor- stopperplaats bezette en hij zich uit de naad liep op het midden- over veld Na de rust, met de wind tegen, ging het voor BI Wit iets moeizamer, maar doordat de DES voorhoede constant buiten spel liep waren hun aanvallen tutaal ongevaarlijk. Gastspeler Hans Dijklnk lukte het zelfs om voor 5-0 te zorgen wat de eindstand werd Ver kleumd maar tevreden werd de kleedkamer opgezocht met de wetenschap dat een concurrent voor de 2e plaats voorlopig was teruggevallen Jongens goed ge werkt en een compliment voor de opkomst! De kosten van het openbaar onderwijs over 1975, 1976 en 1977 moeten voorlopig worden vastgesteld, die vaststelling geldt ook de overschrijding over het tijdvak 1973 t/m 1977. Voor het dienstjaar 1975 waren de werkelijk uitgegeven kosten van instandhouding van school gebouwen, verlichting, verwar ming en schoonhouden van schoolgebouwen totaal f241 211 05 Het bedrag per leer ling was vastgesteld op f295 13. 1975 was het gemiddeld aantal leerlingen 758 Voor deze is uitgegeven f 223 708 54 De werkelijke uitgaven zijn derhalve f17 502 51 hoger Voor 1976 was de overschrijding f9373 82, voor 1977 f36 907.01 In het tijdvak van 1973 tot en met 1977 was er een overschrijding van f 123 97 per leerling Een voorstel van gelijke strekking komt aan de orde voor het kleuteronderwijs. Het blijkt onmogelijk te zijn de normale kosten van het kleute ronderwijs te kunnen dekken uit de rljksuitkeringen. In 1975, 1976 en 1977 waren de bedragen vastgesteld op f2810.- f3400.- en f3535 -. De kosten van onderhoud, ver lichting, verwarming en schoon houden hebben in 1975 f 12 294,55 meer bedragen dan het Rijk disponibel had gesteld. Over 1976 was dit bedrag f15 273 05, over 1977 f9842.-. Ook hier geldt, aldus B en W., dat de normale kosten van het kleuteronderwijs niet door het Rijk worden gedekt Ter bestrij ding van allerlei kosten (onder houd meubels, hulpmiddelen, schoolbehoeften) had de minister de bedragen per kleuter voor 1975, '76 en 1977 vastgesteld op resp. f50-, f54.75 en f64.50 Over 1975 zijn de kosten f 1995,14 lager geweest dan het Rijk had gegeven Over 1976 is f 4349 84 minder uitgegeven. In 1977 hebben de kosten f904 39 meer bedragen dan disponibel was gesteld Over 1971 1975 hebben de ex ploitatiekosten der gebouwen f3303,78 per lokaal meer bedra gen dan aan rijksvergoeding was ontvangen; de overige exploita tiekosten waren f 2267,39 minder. De onroerendgoedbelasting stijgt volgend jaar met 6 pro cent, zoals B en W ook aan de raad had voorgesteld. VVD en PVDA kwamen j.l. maandag met een tegenvoorstel deze be lasting te verhogen met zes procent. „Als het College zegt met deze begroting de nullijn te willen hanteren dan moet u dat ook doen ten aanzien van deze belasting", aldus H.J. Robers (WD) die hierin steun kreeg van A. Moeliker (PVDA). Maar zowel het College als het CDA en Gem. Bel. waren van mening dat de gemeente dit geld niet kan missen uit de begroting en gaven dan ook geen steun aan dit voorstel Robers zodat het werd verworpen. Meer geld voor lager- en kleuteronderwijs Op voorstel van mevr. J. Metsemaker-Rouwé (PVDA) zal volgend jaar wel meer geld be schikbaar komen (f8.000.-) voor het kleuter- en basisonderwijs in Holten. Over dit voorstel sloegen de frakties van PVDA en CDA maandagavond broeder lijk de handen ineen om de vergoeding van f81.50 per leer ling extra te verhogen tot f83.50 voor het basisonderwijs en die van het kleuteronderwijs te brengen op f50.25 en het geld daarvoor beschikbaar te stellen uit de post „onvoorzien" uit de begroting. Het voorstel werd gedaan teneinde „in de pas" te blgven met andere ge meenten en omdat de integratie van het kleuter- naar het basi sonderwijs de komende tijd de nodige aandacht (en kosten) zal meebrengen. Het College wilde hier de nullijn wel weer vas thouden evenals de WD en Gem. Bel., maar mevr. Metse- maker bleef bij haar voorstel hetwelk werd aangenomen met steun van het CDA. Wellicht toch uitzicht openbaarheid hij nog weer eens met het voorstel om nu ook aan de commissievergaderingen maar eens een openbaar karakter te geven. Niet overhaasten Moeliker probeerde met name hierin het standpunt te peilen bij het College maar veel wijzer werd hij hierin niet. Het College liet niet los of men de deuren van de commissies voor de pers zou willen openen. Wel kreeg Moeliker op afstand enige steun van H J Westerik (CDA) die zei best bereid te zijn op dit punt eens wat uit te proberen, bv bij de commissievergaderingen welke vooraf gaan aan de begro ting voor 1982 voor zover ze dan ook met dat onderwerp te ma ken hebben. „Maar laten we op passen dat we ook deze zaak niet overhaarsten". aldus Weste rik HJ Robers (WD) was dui delijk tegen het openen van de commissiedeuren, evenals E M. v Schooten (GB) die zei dat zijn fraktie nog niet zover was Na mens het College zei burgemees ter Van Rappard van mening te zijn dat een beslissing over openbaarheid unaniem door alle partijen dient te worden ge steund wil men daartoe over gaan. „Het is een els van de democratie dat een kleine meer derheid geen openbaarheidsbes- luiten moet opleggen aan de minderheid. Brochure Verder vond Moeliker dat de burgers van Holten recht heb ben op gratis informatie van de gemeente. In principe vond hij het Holtens Nieuwsblad dan ook niet het geëigende middel voor de gemeente om daarin de in formatie naar de burgers door te spelen omdat dit blad verschijnt op abonnement dat niet in alle gezinnen terecht komt. Hij kwam dan ook met de suggestie om een gratis huis aan huisbro chure in te voeren, maar uit de discussie die daarop volgde bleek dat zowel het College als de andere frakties met informa tie via Holtens Nieuwsblad best tevreden waren, zodat de sug gestie van Moeliker in de raad geen been aan de grond kreeg. commissievergaderingen i3.30 uur. Het vorige weekend waren alle wedstrijden van de H C H. afge last. vanwege de toestand van het veld. Wedstrijd-programma zaterdag 22 nov.: meisjes C-PW Cl 1100 uur, Jongens D-DKS D2 12 30 uur; meisjes B-D K S. B3 14 00 uur; Goor Dl-meisjes D 12 30 uur; D K S. C2-jongens C 12 30 uur; Nijverdai Al-jongens A „Een niet onbelangrijk resultaat van de begrotingsbehandeling komt op openbaarheid van commissievergaderingen". Aldus de reaktie van PVDA- fraktieleider A. Moeliker. na af loop van de gemeenteraadsver gadering van J.l. maandag. Commissies open Nadat Moeliker, tijdens die bij eenkomst, de loftrompet had gestoken op het College van B en W inzake genomen initiatie ven op het gebied van open baarheid van bestuur kwamen Zondag 23 nov. Holten 2-Bully 2 11 00 uur Sportdal, Veteranen A-Bully B 12 30 uur Meermans kamp, Veteranen B-P W B 14 00 uur Meermanskamp, Meeu wen-Holten I 14 00 uur. Bij slecht weer in ieder geval je coach bellen of de wedstrijd doorgaat!!!! Alle competitie-spelende senio ren/veteranen hebben de moge lijkheid tot trainen elke vrijdag van 18 30-19 00 uur!!!!! Een vroege sinterklaas-surprise was er zaterdag voor de HC.H., want één van haar leden, de heer L. Scheltens, slaagde voor het K N H B -diploma B hockey oefenmeester Profi ciat!!!!! Wij hopen, dat de H C H. hem nu niet zal moeten afstaan aan het Nederlands elftal. Mini jongens: zat. 22 nov. 2 wedstrijden in Hengelo (O) te beginnen om 10 00 uur tegen Hengelo en Avanti Vertrek 9 00 uur vanaf het clubhuis. Mini meisjes: zat. 22 nov. naar Winterswijk, om 8.40 uur vanaf het clubhuis. Alle Mini's trainen op woens dagmiddag in de gym zaal van de scholengemeenschap!!!!!!!!! Niet vergeten!!!!! Daines Veteranen wedstrijd tegen Haackey thuis op dond. 27 nov Om 13 00 uur svp op het veld zijn! Tot slot 3 dec. St. Nicolaa» feest voor alle slues en Djeugc in het clubhuis!!!! van 2-4 um de kinderen van 7-10 Jaar; var 4-8 uur de Jeugd van 10-12 jaar. Hockey-schoenen, stick en ca deautje meenemen!!!!!!!!!

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 15