verstandig met U n Gevet-isolatie in Enschedese wijk een groot succes :bon Isolatie door wandbekleding Korte energienieuwtjes houdt de warmte binnen en de winterbuiten. Adverteren doet verkopen J0TUL RAS OP VOOR DIE VRIENDELIJK SNORRENDE GELDVERSLINDER. borggreve isolatie bv schilderswacht Woningisolatie? Met onze dubbele HOLMT beglazing bent m beter uit. BIEZENSTRAAT 65 7601 VV ALMELO TELEFOON 05490 - 1 9475 MUURISOLATIE SCHUIM-W0L vrijblijvende prijsopgave subsidieaanvraag wordt verzorgd SCHR00TEN - ENTER OPEN HAARDEN GEVEN WARMTE GOOR Tel.05470-2204 Stslionslaan 24 HOLIER lel 05483-1847 Waagweg 15 r —JP HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 NOVEMBER 1980 - PAG. 14 Uiterlijk onbewogen zit ie daar, in zïi eigen meterkast Maar ondertussen wordt u daar in het donker een behoorlijke poets gebakken! Want bijna geluidloos draaien en draaien de radertjes. Uw gasmeter zou dan ook eigenlijk beter naast uw teevee kunnen staan, dan kunt u hem tenminste in de gaten houden. Want dat vriendelijk snorrende metertje gaat steeds meer bepalen hoeveel geld u per maand aan wonen kwijt bent De prijs van het gas stijgt ^r ^namelijk zodanig dat er een moment zou kunnen komen waarop wonen onbetaalbaar wordt door uw gasrekening Tenzij u zorgt voor een lagere gasrekening U komt dan vanzelf terecht bij Isoplan Want van alle goede oplossingen is er meestal maar één de beste: isoleren. En Isoplan is de landelijke organisatie, die alles op dit gebied verzorgt Dubbele beglazing spouwmuurvulling dakisolatie alles. Met de volledige Isoplan- garantie, zwart op wit Bel ons even voordat u een hekel krijgt aan uw gasmeter. Hij kan er mets aan doen. U wel. Isolatie werken b.v. Van Weerden Poel man weg 3 7002 PC ALMELO Telefoon 06490 67867 Antwoordnummer 62 7600 VB ALMELO I I I* wil graag geld besparen Ik wil met uw adviseur vrij- ->ë m. 16 1 b''lvend praten over de mogelijkheden die u mij kunt bieden Ik heb belangstelling voor: O Thermopane beglazing O Spouwvulling mei minerale wol Naam O Spouwvulling met UP-schuim Q isover orandveihge dak isolatie Adres D Subsidie-mogeii|kneden O Financiermgsmogeli|kheden Plaats Tei Isolatie is eigenlijk al eeuwen oud. Ook het principe van isolerende wandbekleding werd al door onze verre voor ouders toegepast. Zij deden dit door dierenhuiden tegen de wanden te hangen. Die dienden dan als wandversie ring, maar hadden tegelijkertijd een isolerende werking. Een geheel nieuwe wijze van decoratief isoleren is geïn troduceerd door het bedrijf VPI met Decoriso, bestaand uit een laag Purschuim met aan weerszijden een alumi nium deklaag. De decoratiezijde is bedekt met een linnen structuur of een houtstructuur. Het heeft het Komo Keur (een soort Kema Keur voor de bouw) verkregen, het geen een goede kwaliteit garandeert Het heeft als voordeel, dat in principe iedereen het kan bevestigen, terwijl Decoriso bij verhuizing zonder veel moeite van de wand kan worden gehaald en elders weer kan worden bevestigd. Belangrijk bij dit alles Is de isola- tiewaarde: de Isolerende wandbekleding blijkt de beste isolatiemethode te zijn. Met thermische beglazing (dubbele, warmteisolerende ramen) wordt uw huis een comfortabeler thuis. Met ons merk Holst iglas wordt uw huis meer waard. Met Komo- keur. 10 jaar garantie en onze vakkundige plaatsingsservice bent u het beste uit (J begrijpt dat het aantal werkdagen (in ons klimaat) beperkt is. Maar ook voor uw woning kunnen wij nu nog een dag reserveren. Alleen als u nu bestelt weet u zeker dat u de volgende winterkou te slim af bent Snel beslissen en de volgende winterkou te slim af zi jn: UMMJIIW/ 1245 Hulz 12 45 Mart 12.45 Pupi B.V. V. 9 Blau BV 10 3C B1 Offii wed Vrij Hilv Üe: (020 Telefoon 1511-1202 !V „De witte woningen van de Sahara" wor den de 102 woningen in de Enschedese wijk Twekkelerveld ge noemd, die van de oorspronkelijke noodwoningen van vlak na de oorlog zijn veranderd in de meest begeerde wo ningen ter plaatse van nu. Het aanbren gen van goede warmte-isolatie en het installeren van cen trale verwarming hebben er veel aan bijgedragen om de woningen populair te maken. De woningen zijn aan de buitenzijde geïsoleerd met het Ispo thermische gevel isolatie systeem. Het bleek de meest voordelige vorm van isolatie van deze wo ningen, waarvan de buiten wanden werden opgetrokken uit betonblokken. Het Ispo-systeem bestaat uit isolatieplaten, die met mor tel op de buitenmuur wordt aangebracht. Daarna wordt met mortel een laag glas weefsel aangebracht, terwijl tenslotte na tenminste 48 uur de gevel wordt afge werkt met een buitenpleis- ter op kunstharsbasis. Het buitenpleister kan in ver schillende kleuren en struc turen worden aangebracht. Verwarming zonder gebruik te maken van een thermos taat ls ondenkbaar. Niet al leen is het onlogisch, dat we zelf steeds de verwar ming gaan bijstellen als het te koud of te warm wordt, maar ook uit het oogpunt van energiebesparing ls een thermostaat noodzakelijk. Er zijn diverse soorten the- mostaten in de handel. Erg populair zijn de kamerther mostaten, waarvan weer de meest gebruikte die is waarmee alleen de gewenste temperatuur kan worden ingesteld. Aantrekkelijk zijn de thermostaten met Inge bouwde klok, waarmee bij voorbeeld automatisch op voorgeprogrammeerde tijd stippen de nachttempera- tuur (aanbevolen wordt 15 gr. C.) wordt aangehouden. Honeywell heeft een heel scala van kamerthermosta- Naast de' kamerthermosta ten zijn er ook thermostati- sche kranen, die op de ra diator worden aangebracht. Zo kan worden bereikt, dat voor iedere kamer afzonder lijk de gewenste tempera tuur kan worden ingesteld. Een nadeel van de kamer thermostaten is, dat de temperatuur in de woonka mer op het gewenste niveau is, terwijl de temperatuur in de rest van het huis niet zuiver te regelen is. Ther- mostatische kranen worden ondermeer geleverd door ViaUant. Dubbeld beglazing ls inmid dels algemeen aanvaard als een goede manier om ener gie te besparen. De En schedese firma Holst brengt het Thermo Garant Glas op de markt, dat bestaat uit twee lagen spiegelglas, die smetteloos schoon tot één warmte-isolerende eenheid worden samengevoegd. De afstandhouder tussen de j ruiten vormt samen met de ruiten zélf een volkomen af gesloten ruimte, waarin zio de droge lucht bevindt, die de isolerende werking geeft. Een andere fabrikant van isolerende beglazing is Gla- verbel, waarvan het product een alom bekende naam heeft: Thermopane. Het succes van dit product mag blijken uit de volgende cij fers: Er is reeds voldoende vierkante meter Thermo pane geleverd om meer dan 2 miljoen eengezinswonin gen te beglazen. Ais in ie der huls 3 personen wonen, betekent dit een bevol kingsaantal van 6 miljoen ofwel ongeveer 8 keer een stad als Amsterdam. Een andere manier dan de meest gepropageerde wijze om gebruik te maken van zonne-energie via zonne panelen is het toepassen van warmtepompen, waar mee warmte kan worden gehaald uit lucht, water en de grond rondom ons. Tens lotte bevoorraadt de zon ie dere dag deze natuurlijke energiebronnen met warmte. Met warmtepompen is het mogelijk om die zonne warmte te benutten. Een fabrikant van warmtepom pen is het Duitse Stiebel Eltron. In Zweden weten ze goed weg met de woningisolatie, zo bleek uit een onderzoek van de Gasunie. Echter, al leen waar het de warmte- isolatie betreft, want de ge luidsisolatie bleek daarbij te wensen over te laten. In Zweden wordt op grote schaal de houtskeletbouw toegepast, een wijze van bouwen die vanwege de voortreffelijke warmte- isolatie in Nederland aan populariteit wint. Jotul - Noorwegen brengt thans op de Neder landse markt een complete open haard, die naast gezel ligheid en sfeer tevens een economische warmtebron blijkt te zijn, dit in tegenstel ling tot de meeste andere typen open haarden, waarvan de verwarmende functie te verwaarlozen is. oman Zat« 9 00 vers Teg het THERMOFOAM MUURISOLATIE SPAART 30% OP UW STOOKKOSTEN en dat telt lekker aan tegenwoordig! Informeer ook eens naar de mogelijkheden van: S.v.p. blokje zwart maken voor wat u wenst. muurisolatie dubbele beglazing tochtweringen kozijnvernieuwing dak- en vloerisolatie kitvoegen 4 ik 8 Mêülenbeldlaan 133, 7602 XK Almelo, tel. 05490-6 39 35. Boskampstraat 1a, 7651 AL Tubbergen, tel. 05493-12 70. Antwoordnummer 132, 7600 VB Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 14