Sn het vrolijke weerhaantje Ouderavond O.L. Kolschool Gouden frikandel Informatie over waterwingebied ISOLATIE WONINGEN DE TELEFOONCIRKELS JUBILEREN MAANDAG Vlieg er eens over bij de Waerdenborch RAADSVERGADERING OP 24 NOVEMBER JEUGDSOCIETEIT DE SCHURE ORGANISEERT ZONDAG KLOOTSCHIETWEDSTRIJDEN Feest bij het Tode Kruis Roodbonten in het stamboek Bejaarden sociëteit. HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 NOVEMBER 1980 - PAG. 13 Toneelvereniging „C.O.C." heeft vrijdag en zater- agavond in de „Ontmoetingsruimte" van „De Kande- iar", die vrijdagavond goed bezet en zaterdagavond ötaal was uitverkocht, de bezoekers veel plezier ge- oden met de opvoering van de klucht in drie be- rijven „In het vrolijke weerhaantje" van Franz chaurer. het familiepension „Het eerhaantje" droomt de waar- In Liesje van de liefde. Ze runt !t hotel, samen met de huis- necht Nico, die tevens de eige- 'rar S»** hotel is, doch dit eet verder niemand, s gasten zijn aanwezig een ex- ntrieke douairière, die een ogje heeft op Nico en haar ichtje Klaartje, die verliefd is p een jonge mannelijke gast Hts. Maar Tante ziet niets in jongeman en verbiedt [laartje steeds weer de omgang iet hem. Maar helaas, liefde lat zich niets verbieden. &n verschijnt een jonge sport jaar, Joost, een oude vlam van iesje. Zij vat direct weer liefde oor hem op en hij zal de gas- b wat aan sport laten doen mdat de spieren in de vakantie Iet mogen vastroesten, lieuwe gasten verschijnen in de ersoon van Karei Prosch, een grootheidswaanzin lijdende egenbouwmachinegrootfabrikanl net zijn vakantievriendin Ilina, en opgedirkte op geld besluste lame, die voor de dochter van 'orsch moet doorgaan. Zij zet iem van alles af zoals een bont as en zelfs het Weerhaantje wil ijj voor haar kopen, omdat hij lan de huisknecht Nico in zijn nacht krijgt waarmee hij direct zijn aankomst al de grootste onje had. In het tweede bedrijf doet het ehele gezelschap mee aan de losloop en de ochtendgymnas- iek. De bosloop wordt door Tante gewonnen die hierdoor de loning te rijk is. Ze heeft niet de gaten, dat één en ander loorgestoken kaart is tussen Ni- Frits en Klaartje teneinde lie laatste twee de gelegenheid e geven wat samen te zijn. fijdens de ochtendgymnastiek rordt Porsch vreselijk er tussen [enomen door Nico. Zijn „doch- is intussen ook verliefd ge- forden op de sportleraar uiter aard tot grote ergernis van Lies- je. Maar Nico zegt: „Zo moet het gaan in de liefde, niet van dat lauwe maar met vuur". En als iedereen in de put raakt is de beste remedie schoenen poetsen en inderdaad krijgt Nico iedereen zo gek, dat ze hem hierbij gaan helpen. In het derde bedrijf verstuikt Porsch zijn voet en wordt ge masseerd door Joost. Ilona vindt dat zo mooi, dat ze ook door Joost gemasseerd wil worden. Joost weigert dit doch op aan raden van Nico zal hij het toch doen. Inplaats van Joost gaat Nico echter Ilona masseren en zonder dat ze er erg in heeft biecht Ilona aan Joost op, dat ze niet de dochter van Porsch is maar zijn vakantievriendinnetje. Nico heeft nu een reden Ilona te chanteren en laat haar allerlei karweitjes opknappen zoals al leen schoenenpoetsen, zijn rug krabben en de grond aanvegen. Tegen de anderen zegt hij, dat ze hem helpt omdat hij jarig is. Nu gaat iedereen hem meehel pen en wordt een glas wijn ge schonken. Tijdens de algemene vreugde komt Porsch met de mededeling, dat hij het Weer haantje zal kopen en dat ieder een er dan uit zal vliegen. Tot zjjn grote ergernis blijkt Nico de eigenaar te zijn en die verkoopt niet. Porsch en Ilona vertrekken op staande voet en iedereen kan dan aan een rustige vakantie beginnen. Maar wat gebeurt er met Nico nu men er achter komt, dat hij helemaal niet jarig is... De klucht die vlot en zonder de minste „hapering" werd gespeeld boeide van begin tot einde en het spontane applaus en de langdurige, ovatie aan het slot waren zeer verdiend. De voorzitter van C.O.C. Die- derik Kruimelaar dankte de to nelisten voor plm. 2 uur koste lijk amusement en bood bloe men aan. Jan Stam, die op sublieme wijze de hoofdrol vertolkte, kreeg een extra applaus. Rolverdeling Nico, huisknecht/eigenaar. Jan Stam; Liesje, waardin, Gerdien Tromop-Nljkamp; Joost v.d. Berg, sportleraar, Johan Riet man; Tante Irma, pensiongast, Ria Tromop-Prins; Klaartie pensiongast, Gerdi Aanstoot; Frits. pensiongast. Johnny Stam; Karei» Porsch, wegenbou wer, Erik Zandvliet; Ilona, vriendin van Porsch, Eline Paalman-Lam. Regie: Erik Zandvliet, grime Wander Drent sr.. soufleuse An nie Rensen, techn. verzorging Jan Rietman, decors: Johan Rietman, Wim Jansen en Jan Rietman. De terrasmeubelen wa ren beschikbaar gesteld door rest. „Vosman". Het klootschieten is een sport die in deze contreien niet zo'n grote bekendheid geniet als in Twente en de Achterhoek. Vorig jaar zijn de Europese kam pioenschappen van deze folklo ristische sport zelfs gehouden in een naburig dorp, namelijk in Barchem. Klootschieten is by uitstek ge schikt om met een groep vrien den, vriendinnen, kennissen of met het hele gezin te gaan spe len. Jeugdsociëteit de Schure geeft u de gelegenheid om eens kennis te maken met deze voor u wellicht onbekende sport. Om dit spel te spelen ben je eigen lijk alleen maar een „kloot" no dig Wat is nu eigenlijk een kloot zult u zich afvragen. Wel nu, een kloot is een houten bal, Na eerst vorige week bekend, geworden is heeft onze plaats genoot, de heer B Wechstapel, bij ingewijden beter bekend als „Het hakwonder", op 1 oktober, tijdens de landelijke frikandel- lendag te Utrecht, een eerste prijs gewonnen in de categorie „bakken en braden". Deze prijs, bestaande uit „De gouden fri kandel" plus de daarbij beho rende oorkonde, zal hem worden uitgereikt op 21 november 1980, 's avonds omstreeks 20.30 uur in de feestzaal van café-restaurant „De Poppe" te Markelo door niemand minder dan professor dr. F RI. Kandel uit Leiden. Tijdens de officiële plechtigheid j 1D -1 j j i zullen verder medewerking ver- Op dinsdagavond 18 nov. j.l. werd de jaarlijkse ou- lenen The Three candeiis" en leravond van de O.L. Kolschool gehouden in zaal het bekende zangkoor „Los Can- ,Vosman". De voorzitter van de oudercommissie dhr. tinos Kanibales". Een toevallige L Jansen heette de plm. 100 aanwezigen hartelijk bijkomstigheid is dat ons ba- welkom, in 't bijzonder mevr. Müller namens V.O.O. kwondertje, na 10 jaar trouwe in het personeel en oudercommissie van de Kolkleu- dienst in de frikandeiiencommis- verzwaard met stukjes lood. De bedoeling van het spel is een bepaald parcours, in zo min mogelijk schoten af te leggen. In competitieverband zijn hier voor speciale banen aangelegd. De Schure heeft ook een eigen „baan", dat uit zowel zand- als verharde wegen zal bestaan. Klootschieten is een échte teamsport, de ploegen bestaan uit 2 tot 4 personen. Het pro bleem dat misschien nu oprijst voor u is misschien dat u niet over zo'n kloot beschikt. Geen probleem, kloten zijn te leen of te koop in De Schure aan staande zondag. Dus wilt u een herfstige zon dagmiddag sportief doorbrengen dan kunt u zich vanaf vrijdaga vond tot zondagmiddag kwart over twee (14.15 uur) opgeven door uw naam in te vullen op het aanplakbiljet binnen de Schure Opgave kan ook ge schieden per telefoon (2755). De kosten zijn een riks per persoon (f2.50) De klootschietwedstrijden beginnen om precies half drie (2.30 uur). Mochten weersom standigheden van dien aard zijn dat u gaat twijfelen omtrent de doorgang van de wedstrijden dan kunt u altijd bellen naar De Schure (2755). Veel schietplezier aanstaande zondag en tot ziens in J.S. De Schure. De schoenenpoetsers van het „Vrolijke weerhaantje" v.l.n.r. Johnny Stam, Ria Tromop-Prins, Gerdi Aanstoot, Johan Rietman, Eline Paalman-Lam, en Erik Zandvliet. Vijfennegentig procent van de bewoners van de Churchillstraat in het complex „De Haar" heeft positief gereageerd op de plan nen van de woningbouwvereni ging „Onze woning" te Deventer om met het oog op energiebes paring de huizen te isoleren. Door middel van haar brochure „energiebesparing door isolatie" zijn de plannen bij de huurders aangekaart en in een bewoners vergadering op 16 oktober nader toegelicht. „Deze verheugende uitkomst", aldus een brief aan de bewoners van de 75 wonin gen, maakt het mogelijk op 15 december 1980 met de isolatie van start te gaan, waarbij er wel rekening mee moet worden gehouden, dat slechte weerom standigheden tot uitstel kunnen leiden." Voordat met het aan brengen van dubbele beglazing en spouwmuurisolatie wordt be gonnen krijgt iedere huurder nog even een berichtje waarin tijd en datum van uitvoering wordt vermeld. erschool. )e heer Jansen deelde mee, dat zal gaan helpen bij bepaalde r door de oudercommissie een handwerklessen, zodat er dan ollectieve verzekering met een weer meer ouders zullen zijn in curs dekking is afgesloten geschakeld. 'oor de leerlingen van de Kol- chooi. Het hoofd der schooi de Bijdrage verhoogd wr Wilpshaar vermeldde, dat Een v00rste, van de oudercom, schooljaar het aantal leerlin- mlssie om de ouderbljdrage te en 230 bedraagt, die verdeeld verhogen van f5,_ „aar f 10.- per enden worden over 9 leer- gezin werd onder dankzegging krachten. Helaas zal er voor het van de voorzltto aanvaard en «mende schooljaar één leer- ook het één keer betalen van tocht moeten afvloeien. Alle de schoolreizen ondervond geen luders hebben in de periode tot bezwaren. Ie herfstvakantie de gelegenheid «kregen kennis te nemen van w_r iet programma en werkwiize verK,ezm9 iet programma en werkwijze de leerkrachten van hun In sie de stoute schoenen heeft aangetrokken en op 21 novem ber 1980 de huweUjksboot in stapte, samen met Heieen Wietsma Zij mogen zich daarom terecht noemen „Het Frikanstel- letje van de week". Wij hopen en vertrouwen erop dat een ie der die dit wonderlijke bakstel wil inwyden aanwezig zal zijn om getuige te wezen van het spektakel die onze frikandellen- koning ten deel valt. Namens de frikandellencommis- sie: Toos Huzarensla, André Slavink, Arie Oliebol. Het Rode Kruis viert op 24 no vember het vijfjarig bestaan van de telefooncirkels. Een spe ciale radio-uitzending met een daaraan gekoppeld „landelijk telefooncirkelspel" zullen het jubileum luister bijzetten. Ter stimulering van contacten tus sen de deelnemers startte het Rode Kruis in 1975 met de cir kels. Een groep mensen heeft regelmatig telefonisch kontakt en daardoor steun aan elkaar. Het idee heeft inmiddels zoveel opgang gevonden. Er blijkt grote behoefte aan een dergelijk kontaktmiddel te bestaan. Wie zich bij een telefooncirkel aansluit, maakt deel uit van een Jubileum groep mensen die elkaar dage lijks opbellen en op die manier kontakten leggen, problemen bepraten en zich veiliger voelen. Een begeleider zet op een afge sproken tijdstip de cirkel in werking door de eerste deelne mer te bellen. Die belt de twee de, die vervolgens telefoneert met nummer drie Zo gaat dat door tot de cirkel met een af sluitend telefoontje van de laat ste deelnemer aan de begeleider „rond komt". Als iemand (die zich niet van te voren afwezig heeft gemeld), geen gehoor geeft, wordt onmiddellijk poolshoogte genomen. Voor alleenwonende hartpatiënten kan dat bijvoor beeld een veilig gevoel geven. de oudercommissie waren ind(eren). De heer Wilpshaar mevrouw J. Leppink Breukink «nadrukte vervolgens, dat de en mevr. G. Zoetbrood-Klein af- chool nog altijd een leerinsti- tredend en niet herkiesbaar. De uut is. Er kan van mening ver- voorzitter dankte hen voor het child worden over de manier vele werk en overhandigde 'aarop én de hoeveelhied ken- bloemen en een cadeau-bon als ils, maar het feit blijft, dat het blijk van waardering. Als nieuwe 'ervolgonderwijs zijn eisen stelt oudercommissieleden n daarop dient de lagere school gekozen mevr. werden W.J C. met een bepaald kennispakket Oolbekking-v.d. Duim en mevr. te spelen. In 1983 zal de in- W.S M. Visser-Speelman. Ook egratie kleuter-basisonderwijs te werd er afscheid genomen van IJn voltooid. Er is hiermee een mevrouw K. Kreeftenberg- «gin gemaakt door samen met Donkersteeg als leerkracht van folkleuterschoolpersoneel elke de Kolschool. Afgezien van het 'eek te vergaderen over het feit, dat de heer Wilpshaar haar choolwerkplan. Hierbij zal hulp rekencapaciteiten wat lager in- an de O.B D -Midden-IJsse! een schatte dan voorheen (haar f «langrijke bijdrage kunnen le- baby werd 6 weken te vroeg ge il «ren. De Onderwijsbegelei- boren), dankte hy haar voor Ungsdienst is enkele jaren gele- haar werk aan de Kolschool len in Holten gestart met verricht. Penningmeesteresse ysteem-begeleiding, hoewel het mevr. Leppink kon de boeken Jpenbaar Onderwijs duidelijke afsluiten met een batig saldo. Wkeur had voor begeleiding Na de pauze - met verloting - an moeilijk lerende leerlingen, hield dr. J A S. van Spaendonck be samenwerking ia dan ook een lezing over de „de Ontwik- 'olledig mislukt. Na een door de keling naar zelfstandigheid van )Bd gehouden enquête onder het lagere schoolkind". Hij mderwijsgevenden, tekent zich kende daarbij een zeer voor- en duidelijke ontwikkeling ten name rol toe aan het gezin als oede af, waarop wij onze hoop belangstellende en veilige basis Matigen. Wilpshaar besloot met van waaruit de zelfstandigheid en dankwoord aan alle ouders, zich kan ontwikkelen. Ook de He op enigerlei wijze hebben leerkrachten van de school dra- eholpen en nog helpen bü de gen vooral als persoon in be- choolaktiviteiten. Nieuw voor langrijke mate bij tot de zelf- i» is, dat een aantal moeders standigwording van het kind. Op de lustrumdag zullen de deelnemers en begeleiders per cirkel in de eigen woonplaats bijeenkomen om gezamenlijk te te voren zijn verstuurd. In het radioprogramma van de TROS, 's ochtends van 11-12 uur, dat in zijn geheel is gewijd aan de cirkels van het Rode Kruis, zul len de laatste opgaven worden bekendgemaakt. Aan de hand van de juiste antwoorden kan een slagzin worden gevormd. De cirkel die het eerst met de juiste zin uit de bus komt, is winnaar. Op maandag 24 november om half acht komt de Hol- tense gemeenteraad bijeen, om - na notulen, medede lingen en Ingekomen stukken, de punten 1 en 2 - de volgende voorstellen af te handelen: 3. Aankoop strookje grond van de heer H. Kevelam, Larensweg 13. 4. Wijziging algemene politieverordening met betrek king tot het verkopen en afsteken van vuurwerk. 5. Aankoop meubilair en diverse apparatuur voor openbare lagere scholen. 6. Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager on derwijs over 1975, 1976 en 1977 en de overschrijding over het tijdvak 1973 t.m. 1977. 7. Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager on derwijs over de jaren 1975, 1976 en 1977 en overschrij ding over het tijdvak 1971 t.m. 1975. 8. Verlenen subsidie t.b.v. het peuterspeelwerk. 9. Verlenging termijn van uittreding uit de Onderwijs Begeleidings Dienst en vaststelling bijdrage voor 1981. 10 Bereidverklaring om voor 1981 zodanige uitgaven van de Onderwijs Begeleidings Dienst te aanvaarden, dat het subsidieplafond met een maximum van f 1.40 per inwoner wordt overschreden. 11. Goedkeuring gebruiksvergoeding van gemeentelijke sportaccommodaties voor 1981. 12. Wijziging elektriciteitstarieven. 13. Wijziging boiler- en geiserhuur. 14. Beantwoording van eventueel ingekomen schrifte lijke vragen. [n gebouw „Trefpunt" in Espelo zal woensdag 26 november Dm 10 00 uur op initiatief van de districtsraad van het Land- oouwschap en de Gewestelijke raad een informatieve bijeen komst worden gehouden over het waterwingebied „Meilinks- oos" in Espelo. Deskundigen van de Waterleiding Mij. Overijs sel zullen tijdens deze bijeenkomst - waarop alle belangheb- oenden worden uitgenodigd - informatie verstrekken over de stand van zaken in bovengenoemd gebied (onttrekking water, schade etc.). Door de inspecteur Ned. Rund veestamboek de heer C. Roelofs werden de volgende koeien inge schreven: Lieske 24 B79. Gerda 3 B plus 80, Irene 11 B plus 81 en Witje 37 B79, eigenaar Schutte; Ciska 8 B plus 81, Gea 2 B79, en Marietje 17 B79, eigenaar M. Rietberg; Corrie 84 B78 en Seentje 20 B plus 80. eigenaar H. Bosman; Dora 201 B77. Dora 183 B77. Dora 158 B76. eigenaar W. Rei- link; Elsje 37 B plus 81 en Juliaantje 44 B75, eigenaar A. Juijens; Annie 45 B76, Mina 72 B77 en Roosje 15 B plus 81, eigenaar G. Meilink; Elsje B plus 80, Jantina 74 B78, Jantina 69 B79. Jantina 67 B77, Janny 10 B plus 80, Germa B plus 81 en Aleida B79, eigenaar G. Rensen; Bertha 52 B plus 80 en Bertha B plus 81, eigenaar J.W. Ste vens; Clara 46 B78, Rozette 20 B76, Annie 8 B77, Rozette 25 B76, Rozette 21 B77. Rozette 26 B77, eigenaar J Veneklaas; Marie 159 B77, Marie 155 B78, Marie 188 B79 en Marie 168 B79, eigenaar Johan ten Dam; Joke B plus 80, Paulien 15 B plus 80, Mies 4 B plus 81, Be rtha 2 B plus 80 en Liebeth B79, eigenaar H.J.W. Scheper- boer; Ada 3 B77 en Carla 2 B75, eige naar G Paalman; Metha 71 B79, Metha 72 B75, Metha 59 B76, eigenaar G.J. Meijerink; Bea 23 B76, Dlna 64 B plus 81, Dina 73 B79, eigenaar B.A. Ha verslag, Okkenbroek; Elsje 77 B plus 80, Bertha 101 B78, Bertha 96 B79, eigenaar J. Veneklaas-Slots; Erna 21 B78, Rozetta 88 B78, Rozette 90 B74, Rozette 96 B78, Rozette 73 B78, Cobi 32 B78, Bertha 29 B77 en Rozetta 81 B plus 81, eigenaar A. Groteboer. Pietje 21 B77 en Gerrie 10 B76, eigenaar H.J. Schorfhaar, Rys- sen; Rozina 7 B plus 80 en Olga 61 B78, eigenaar B.J. Stevens; Coba 156 B79, Coba 139 B76, Marie 74 B76 en Marie 73 B75, eigenaar G.J. Beldman; Anita 8 B plus 80 eigenaar J. Nijland; Janny 33 B74, Jantje 7 B76 en Jannie 35, eigenaar A Dijkink; Odine 22 B78, eigenaar H. Bouwhuis, Okkenbroek; Janny 28 B76, Boukje 61 B76 en Boukje 62 B74, eigenaar M. Veltkamp; Dirkje 20 B79 en Wüly 26 B79, eigenaar Maatschap Marsman; Gerda 15 B73, Marijke 81 B77, Maryke 70 B77, Elly 30 B79, Marijke 78 B75, Marijke 73 B79 en Elly 32 B79, eigenaar erven H. Stam; Gerrie 4 B79 en Anna 39 B78, eigenaar Jhr. A.G. van Coever- den; Sonja 29 B plus 80, Ansje 3 B76, eigenaar mevr. Wesseldijk- Nijland; Lena 19 B plus 81, Aaltje 33 B77, eigenaar J. Oolbekkink; Carla B77, Bella 15 B79, Dora 17 Veneklaas Slots. Dora 22 B79, eigenaar G. Me- kenkamp; Johanna 59 B plus 81, eigenaar Gebr. Bosschers; Dini 21 B78 en Bertha B78, ei genaar A.G. Nijland;) Janna 29 B78 en Toos 49 B plus 80, eigenaar E.M. van Schooten; De volgende koeien werden in het „Keurstamboek" opgeno men: Bertha 38 b plus 82 eigenaar B.J. Stevens; Corrie 69 B plus 83 eigenaar H. Bosman; Willy 19 B plus 80 eigenaar Maatschap Marsman; Irene 35 B plus 81, Dina 52 B plus 80, Dina 36 B plus 82 en Dina 50 B plus 80 eigenaar B.A. Haverslag, Okkenbroek; Marie 126 B plus 80 eigenaar Johan ten Dam; Elsje 52 B plus 80 eigenaar G.J. Veneklaas-Slots. Voorlopig werden ingeschreven de stieren: Jannie's Mans B87 eigenaar M. Rietberg; Al win B78 eigenaar Johan ten Dam; Barend B74 eigenaar G. ten Dam; Olman B78 en Bontje's Evert B79 eigenaar B.J. Stevens. Programma Het aan de cirkels gewijde ra dioprogramma van de TROS, dat zal worden gepresenteerd door Teddy Scholten, wordt ge lardeerd met verzoekplaten die door de deelnemers zijn aange vraagd. De Bejaardensocièteit „Holten" houdt dinsdagmiddag 25 no vember om 14.30 uur in gebouw „Irene" haar maandelijkse bij eenkomst. In deze bijeenkomst zal de heer C. Knijff enkele prachtige films vertonen. Gasten zijn hartelijk welkom! De gezamenlijke jopkomst op za terdag 15 november ter gele genheid van het overvliegen van 3 welpen en 6 kabouters naar resp. de verkenners en de padvindsters werd om half tien geopend met het hijsen van de vlag. Voor het aanvliegen hadden de verkenners een kabelbaan ge bouwd. Hangend aan een para chutegordel vlogen de kinderen van de 2 meter hoge stellage naar de overkant, waar ze wer den verwelkomd door hun nieuwe groep. Na dit officiële gedeelte ging men verder met een groots spel, dat door de ge zamenlijke leiding georganiseerd was. Aan dit postenspel, dat over drie lokalen was uitgezet, deden alle kinderen en de ou ders enthousiast mee. Tussen de bedrijven door werd er heerlijke warme chocolademelk geschon ken. Na deze zeer geslaagde ochtend werd om half twaalf de vlag weer gestreken. Alle kinde ren ontvingen als aandenken een bruine lelie (het symbool van scouting).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 13