Ouderbijdrage blijft gelijk Begrotingsraad begint 2 uur Onderwijs begeleidings dienst Antwoorden B en W op Algemene beschouwingen Geen wijziging in de vergoedingen onderwijs Weer geluidsmeting voor crossers Schema prioriteiten wordt opgesteld Vet Besprekingen }eldleningen Riolering zomerhuisjes terrein UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 4 NOV. 1980 HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 NOVEMBER 1980 - PAG. 5 r komt geen verandering m ae De ouderbijdrage, die wordt ge- uderbijdrage ten bate van het Vraagd voor uitvoering van di- >nds bijzondere uitgaven. Ge- verse schoolactiviteiten, wordt raagd was die te verhogen iet 5% tot f63.- in plaats van >ekenfonds te verminderen XTfllO i mi mi Er zijn twee besprekingen ge weest met de Meng Unie, die te zijner tijd bereid is de ge meente een strook grond te van verkopen van plm. 25 m. gestort in het fonds bijzondere uitgaven scholengemeenschap, schrijven B. en W. aan de raad. Vóór het schooljaar 1971/1972 werd de inning van deze ouder bijdrage door de oudercommissie verzorgd. In 1971 is besloten de inning van de bijdragen voor het boekenfonds en de ouder bijdrage te koppelen, hetgeen een belangrijke administratieve vereenvoudiging betekent voor de oudercommissie. De hoogte van de ouderbijdrage wordt niet door de gemeente bepaald, maar door de ouders zelf. In een op 22 mei 1980 gehouden ouderavond is de bijdrage voor het schooljaar 1980/1981 door de ouders bepaald op f 65.- per leerling. Verlaging van het be drag door de raad is derhalve niet mogelijk. Evenals voor het cursusjaar 1979/1980 is de bijdrage t.b.v. het boekenfonds voor het cur susjaar 1980/1981 niet verhoogd. de raadsvergadering naandag 17 november moeten breedte vanaf de gevel van het e vroede vaderen beslissen over oude gemeentehuis tot aan de en voorstel van B. en W hen achtergrens van het Meng Unie- machtigen om voor 1981 aan- terrein. B. en W. hebben de in- ledingen van vaste geldlenin- druk dat de Meng Unie voor te accepteren. De raad be- bet resterende terreingedeelte oot 20 november 1979 het col- zelf plannen heeft, dan wel ge te machtigen aanbiedingen derden daarvoor tracht te inte- vaste geldleningen voor resseren. 980 te accepteren onder voor- Er is geen sprake van afwachten iaarde, dat de besluiten van wie het eerst actie onderneemt, et college door G.S. moeten Dit schrijven B. en W. in hun orden goedgekeurd en dat de antwoord op de algemene be- aad hiervan mededeling moet schouwingen, orden gedaan. Het bestemmingsplan buitenge- )f in 1981 vaste geldleningen bied is aan herziening toe, aldus weten worden aangetrokken is b en W., op een gestelde vraag, og niet bekend. Voor een slag- Er wordt gedacht aan een alge- aardig beleid is een machtiging hele herziening van het plan. Is hierboven gemeld wel nodig, Het lijkt ons niet zinvol dit plan egt het college. Het college 0p onderdelen aan te passen. De De bedragen per kleuter/leerling raagt voorts machtiging om fraktie Gemeentebelang wekt voor het basis- en kleuteron- oor 1981 kasgeld- en/of callgeld- 0ns inziens niet geheel terecht derwijs willen b en w handha- sningen aan te gaan. (callgeld de indruk, dat het zondermeer ven op het niveau van 1980, al- i direct opzegbaar geld). De mogelijk zal zijn bepaalde ontr flus antwoorden zij op een ilnisters van Binnenlandse Za- wikkelingen in de Beuseberg voorstel dat was gedaan om die en en Financiën hebben nor- planologisch te legaliseren. bedragen met f4.- en f7.- per ïen aangegeven voor de maxi- vragen ons af of het voor leerling te verlagen. iale vlottende schuld der ge- toezichthoudende instanties Ook een verhoging van 6 van neenten. Bedoelde normen ko- aanvaardbaar is verder te gaan het bedrag per leerling voor de Den voor Holten voor 1981 neer han de huidige situatie. Aan de scholengemeenschap achten b p een maximale vlottende stedebouwkundige is inmiddels en w niet verantwoord. Zij wil- Voor zover er sprake is van een geringe verschuiving zowel naar boven als naar beneden in de door de ouders te betalen bij drage, is dit een gevolg van de berekening van het boekenpak ket, waarvan in de onderschei dene afdelingen/klassen gebruikt wordt gemaakt. Een dergelijke berekening vindt telkens plaats. In afwijking van de tot dan gevolgde regel is in 1979 besloten om de investering t.b.v. het boekenfonds voor dat jaar ineens ten laste van het fonds te brengen. Hieraan is de voorkeur gegeven boven het verlagen van de door de ouders te betalen bijdrage. Tevens werd besloten dat in 1980 wederom zou worden be zien of de voor dat jaar ge raamde investering opnieuw ten laste van het fonds zou kunnen worden gebracht. Hierover is op dit moment nog geen beslissing genomen, aldus het college. kleuter met f4.- en per leerling met f7.- zou budgettair beteke nen dat voor het kleuteronder wijs in totaal f920.- (230xf4.-) en voor het lager onderwijs in totaal f6.783.- (969xf7.-) in de begroting vrijgemaakt moet worden. Deze bedragen zijn in clusief de doorwerking naar het bijzonder onderwijs. Het hand haven van de nullijn is noodza- kelijk, zeker in het licht van de ichuld van plm. f7.310.000.-. Op offerte gevraagd voor de alge- ïen ook hier de nullijn hante- nu reeds bestaande tekorten op Ingaande 1 januari 1981 zal de bedrijfsgeneeskundige *org va» al het gemeentepersoneel (ook leerkrachten) worde» verzorgd door de dlstrictsgeaondheids- dienst voor het gewest Midden IJssel. De raad krijgt waar schijnlijk in december ee» voorstelling tot afneming va» de diensten. Het volgen van cursussen e» verdere vorming van ambtena ren zullen B en W stimuleren, bijv. bij invoering nieuwe rege lingen, congressen, cursussen. Dertien ambtenaren hebben studie-faciliteiten voor studies en cursussen. Commissieverga deringen worden niet openbaar; de raadsmeerderheid blijft er tegen. Adviezen e.d., die behandeld worden in de commissieverga deringen, kunnen altijd door een raadslid worde» bezien. Er is vragenrecht en rocht op in terpellatie. Partijen, niet verte genwoordigd in het college, krijgen voortaan kennis van ontvangsten e.d. Vaststelling van jaarrekeningen bedrijven etc. plus bet uitbren gen van controlerapporten duurt zo'n twee jaar. De jaarrekening Grondbedrijf 1978 zal nog dit jaar in concept gereed gekomen. De jaarrekeningen 1979 komen niet voor eind 1981 In behande ling gereed. Autovergoeding De vaste autovergoeding wordt niet afgeschaft. Een wijziging verordening onkostenvergoedin gen zal de raad nog worden voorgelegd. Ingaande 1 januari 1981 zal de verordening onkos tenvergoeding worden aange rand hiervan stellen B. en W. oor hen te machtigen voor 1981 :asgeld- en/of callgeldleningen an te gaan, onder de voor- raarde, dat het totaalbedrag der ln de- vorm van kort geld upgenomen leningen, vermeer derd met het bedrag van de schuld in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, op enig tijdstip niet meer mag bedragen dan (7.130.000.-. B\j een eventueel De beleidsnota, de beleidsvisie overschot aan financieringsmid- op korte en midden lange ter- delen dient er de mogelijkheid mijn en de opstelling van een le zijn dit overschot voor ten prioriteitenschema zijn door di- hoogste één jaar uit te lenen verse fracties ter sprake geko- c.q. te beleggen. Voor het ge- men bij de algemene beschou- bruik maken van vorenbedoelde wingen. Er is, antwoorden B. mogelijkheid is een snelle be- en W., op 9 september met de Sluitvorming vereist. fractievoorzitters van gedachten hele herziening van het be- ren. stemmingsplan buitengebied, schrijft het college aan de raad. Verhoging van het bedrag per B. en W. hebben zich beraden over een definitieve oplossing voor een crossterrein voor de jeugd, waarover bij de alge mene beschouwingen vragen waren gesteld. In hun antwoord tegt het college, dat vorig jaar een gesprek heeft plaats gehad met het dagelijks bestuur van de sportcommissie en met de besturen van de M.A.C. en de ijsclub. Uit het gesprek is ge bleken dat het ijsclubterrein niet als ijsbaan èn als crosster rein kan dienen. gewisseld over een op te stellen beleidsschets. Uit dit overleg kwam naar voren dat men minder gelukkig was met het moment waarop deze schets zou kunnen verschijnen, namelijk vlak voor de algemene beschouwingen. Het te voeren beleid voor 1981 zou dan name lijk al gestalte hebben gekregen in de begroting voor dat jaar. Mede naar aanleiding hiervan hebben wij ons beraden over de noodzaak en het nut om nu, midden in een raadsperiode, een aanvang te maken met een der- In de loop van november wordt gelijk stuk, een stuk dat pas ef- een derde meting gehouden, fectief zal kunnen zijn voor het Dan wordt opnieuw gecrossed laatste jaar van deze raadspe- en mogen alleen die bromfiet- riode. sers deelnemen, wier brommers wij zijn tot de conclusie geko- voldoen aan de internationale men dat, wil een beleidsschets voorschriften. Dat zijn de zo goed mogelijk aan zijn doel brommers, die maximaal 105 beantwoorden, deze het best tot decibels produceren bij vol gas. stand kan komen bij het begin Een decibel is een eenheid van een nieuwe raadsperiode, waarmee de intensiteit van het waarbij wij ons kunnen voor geluid wordt aangegeven. Vier stellen, dat de bouwstenen voor brommers lagen maximaal op een beleidsschets te halen zijn Het is voor een lange tijdspe riode te drassig en het crossen zal de bodemstructuur aantas ten, zodat het niet meer ge- 105 dB; zes beneden deze 105. Onderhoud voortuinen ,,De Haar" Op een vraag over een enquete heden van de gemeente, inzake onderhoud van de voort- ^it alles overwegende zijn wij schikt is als ijsbaan. Een terrein uinen in De Haar antwoorden B. van mening dat een beïeids- ln de nabijheid van de A-l heb- en W. in de nota van antwoord, schets op zich een goede zaak ben B. en W. nog niet kunnen dat de gehouden enquête heeft 's> maar dat een dergelijke vinden. uitgewezen, dat een geringe Daar geen definitieve oplossing meerderheid voor het zelf on- sorteren als deze gedurende een Er zijn in de afgelopen jaren pogingen gedaan om ket inge wikkelde probleem vnn de rio lering van het zomerhnisjestor- rein op te lossen, schrijvon B. en W. in hun uitvoerige ant woord op de algemene be schouwingen. De administra tieve problemen zijn echter zo omvangrijk en vergen zoveel tijd, dat nog steeds niet tot een afronding kon worden gekomen. Op basis van de in 1977 ge raamde kosten werd berekend, dat bij een dekkingspercentage van ca. 75 tot 80% de jaarlijkse lasten konden worden gedekt. De toen gehouden enquête wees uiteindelijk uit, dat ca. 63% van de eigenaren bereid was om aan te sluiten. Van 12% van de aan geschrevenen werd, ondanks rappèl, geen antwoord of reactie ontvangen. Een van de problemen is, dat de eigenaren van de huisjes over het gehele land (de gehele we reld) verspreid wonen en dat het aantal eigendomsmutaties ver houdingsgewijs groot is. Dit be moeilijkt het contact dermate, dat moeilijk tot een afronding kan worden gekomen. Het uitvoeren ineens van het to tale project is uiteraard het minst kostbaar. Uitvoeren in gedeelten zal kostenverhogend werken. Niet is nagegaan of een zodanige uitvoering dan nog wel kostendekkend zal zijn Daaren boven is niet nagegaan of uit voering in gedeelten technisch wel mogelijk is. Ondanks de ge schetste problemer is het pro- tatiekosten betreft zijn wij er jsct voor ons nog geen afgedane van overtuigd, dat de hoofden zaak. Het is echter niet mogelijk schets het meeste effect kan hieraan de nodige aandacht be- om iets over een termijn mede steden, schrijven b en w. te delen. uit de diverse programma's waarmee de partijen zich in de verkiezingsperiode gemanifes teerd hebben en deze getoest zijn aan de financiële mogelijk- het terrein van het onderwijs. In de begroting 1980 was nog geen rekening gehouden met de kosten van verlichting en ver warming van de kleuterschool Dijkerhoek. Bij de 13e wijziging van de begroting is alsnog een bedrag van f2.750.- geraamd voor de kosten van verlichting en verwarming. Bij de raming van de kosten in de begroting 1981 is hiermede rekening ge houden. Tevens worden in 1981 de gedeeltelijke kosten van ver lichting en verwarming van de gecombineerde Kolschool en Haarschool rechtstreeks geboekt, waardoor de bedragen juister worden begroot. Tot 1980 von den achteraf overboekingen plaats. Nu m.i.v. 1981 met e.e.a. reke ning is gehouden heeft dit tot gevolg gehad dat de post ver hoogd moest worden. De hogere raming heeft derhalve geen be trekking op een hoger energie verbruik. Lager onderwijs Bij de opsomming van de voor naamste oorzaken van de stij ging van het nadelig saldo lager onderwijs zij opgemerkt, dat de toename door kapitaalslasten en salaris, inclusief sociale .asten van de vakleerkracht L.O. ca. f71.000.- bedraagt. Door het zoveel mogelijk hante ren van de nullijn is getracht de stijging te beperken. Teneinde het onderwijs in goed geoutil leerde accommodaties te kunnen laten plaatsvinden is het vaak moeilijk de uitgaven te bezuin igen. De hoofden van scholen kunnen veelal geen invloed op de uitgaven uitoefenen. Wat het terugdringen van andere exploi- mene beschouwingen we hiei kort hebben weergegeven. Ten aanzien van de wateron j trekking in het waterwingebiec Espelo schrijven B en W, dat de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne krachtens een vergunning bepaalt hoeveel wa ter aan de bodem mag worden onttrokken. Een speciaal overleg is daarom niet nodig, zoals was- vüld met het oog op vergoeding gevraagd. Voor de vergoeding telefoonkosten. Koffie- en theev- van droogte-schade ls een rege- erstrekking voor rekening van ling getroffen in de grondwater- de gemeente nemen zou te duur wet waterleidingbedrijven, worden. Er zou overwogen kun- Het aanwenden van het fonds nen worden de bijdragen van onderhoud bos komt niet over- het personeel te inventariseren een met het destijds gestelde voor een redelijke bijdrage, motief, te weten: het uit de jaar- Vaststelling en wijziging der Ujkse opbrengst aan rente dek- verordening onkostenvergoeding ken van de kosten van het on- willen B en W aan zich houden, derhouden van het bos villater- Er komt een zo compleet moge- rein Look, aldus B en W in hun lijk verordening onkostenvergoe- nota van antwoord op een des- dingen. Er wordt een nota opge- betreffende vraag. De aanwen- steld op de deeltijdarbeid, toe- ding van het fonds heeft tot ge- gespitst op Holten. Er wordt volg, dat de begrotingsinkom- daarbij gebruik gemaakt van sten met f33750.- zullen afne- zogenaamde EDO-rapporten men (bespaarde rente). Voor dat (emancipatie en deeltijdarbeid), bedrag zal op andere wijze dek- Aldus B en W wier antwoorden king moeten worden gevonden, op vragen etc. tijdens de alge- zo deelt het college mee. Maandag 17 november om 14 uur komt Holtens raad in vergadering bijeen. De raadsvergadering staat in het teken van de begrotings handeling. De algemene beschouwingen zijn gehouden en b. en w. hebben in een uitvoerige nota daarop geantwoord De agenda bevat de volgende voorstellen, waarbij in de punten 2 t.m. 12 wordt ver wezen naar de aanbiedingsbrief der begroting. 1. Vaststelling gemeente- «n bedrijfsbegrotingen 1981. 2. Wijziging verordening op de heffing en invordering van onroerend-goedbelastingen. 3. Wijziging verordening op de heffing en invordering van begrafe nisrechten. 4. Wijziging verordening op de heffing en invordering van rioolaf- voerrecht. 5. Wijziging verordening op de heffing en invordering van rein igingsrechten. 6. Wijziging verordening op de heffing en invordering van woonfo- rensenbelasting. 7. Wijziging verordening op de heffing en invordering van toeristen belasting. 8. Wijziging verordening op de heffing en invordering van leges. 9. Wijziging verordening op de heffing en invordering van markt- gelden 10. Wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van het gemeentelijk zwembad „Twen- haarsveld". 11. Instellen fonds verkabeling bovengrondse netten. 12. Vaststelling investeringsschema voor 1981. 13. Accepteren vaste geldleningen voor 1981. 14. Vaststellen van de door en op te nemen en uit te zetten bedra gen aan kort geld voor het jaar 1981. 15. In de begroting 1981 opvoeren van investeringen die zijn gedaan na het in concept gereedkomen van de ontwerpbegroting 1981. volledige raadsperiode leidraad is van het bestuurlijk handelen. Het ontórexen van een beleids schets op dit moment zou geen zins inhouden, dat er geen hoofdlijnen van beleid zouden zijn. De aanbiedingsbrieven van de afgelopen jaren zijn daarvan In het zicht ls wordt gedacht derhouden van de tuinen is. De aan een tijdelijke. Er is gedacht woningbouwvereniging „Onze aan het toekomstige hoofdvoet- Woning" te Deventer is van balveld van het sportvelden- deze uitslag in kennis gesteld, complex aan de Larenseweg. Een oplossing dient nog te wor- Toen in het voorjaar de nog den gevonden over het bedrag, niet direkt in uitvoering te ne- dat maandelijks door de huur- men 2e fase van dit sportvel- ders van de woningen wordt be- dencomplex als mogelijk tijde- taald in de destijds gemaakte alleen al het bewijs, lijk oefencrossterreln genoemd kosten van de aanleg van de werd, kwam daarop een reactie voortuinen. van 15 bewoners van de Aal- Wij zijn van mening, dat bij de tlnksweg/Houtweg en omgeving, overdracht van het onderhoud Op 17 maart J.l. heeft het dage- van de voortuinen, naast de liJks bestuur van de sportcom- verschuldigde kosten van onder- missie een gesprek gehad met houd ook het bedrag van aanleg het bestuur van de M.A.C.van dient te vervallen. Wij hebben de buurtvereniging Holterhaar hierover een eerste gesprek ge en met enkele afgevaardigden had met de woningbouwvereni- van bedoelde 15 omwonenden, ging. Zodra hierover overeen- Dit gesprek heeft geresulteerd in stemming is verkregen zullen wij de afspraak tot „proefcrossen", U hierover informeren. Het ge- teneinde de mate van geluids- heel houdt echter wel in, dat de hinder te kuilnen bepalen, overdracht van het onderhoud Woensdag 1 oktober heeft het van de tuinen aan de huurders proefcrossen plaats gehad op waarschijnlijk niet op de streef- het toekomstig parkeerterrein datum 1 januari 1981 zal zijn van het sportveldencomplex aan geregeld. de Larenseweg. Zestien brom- Voor het personeel van Soweco fietsers namen er aan deel. Uit- is vervangend werk in voldoende voerig gaat het college in op de mate aanwezig. Daarbij wordt technische kant van de ge- om. gedacht aan het sportvel- luidsmeting, die op verschillende dencomplex annex vijverpartij afstanden is verricht. Op 5 no- aan de Larenseweg. Voor zover vember heeft een tweede meting ttyd beschikbaar is verricht het plaats gehad. Die dient om te personeel van Soweco thans bepalen wat het normale ge- reeds werkzaamheden die voor- middelde geluidsniveau ls bij de heen door de E-werkers werden woningen aan de Houtweg/Aal- verricht (o.m. enkele houtwallen tinksweg. en bos villaterreln „Look"). In antwoord op vragen/opmerkingen over de gang van zaken bij de onderwijsbegeleidingsdienst schrijft het college in zijn antwoord op de algemene beschouwingen dat aan deze dienst is verzocht de Grote wensen De opmerking van de C D.A.- fraktie dat nog geen aktivitelt is waargenomen over de opstelling van een prioriteitenschema, doet naar onze mening geen recht aan de gepresenteerde investe ringsschema's van de afgelopen jaren. De in de investerings- - schema's opgenomen onderwer- gemeente Holten één jaar uitstel te verlenen, waardoor in 1981 een pen zijn duidelijk de resultantes beslissing genomen kan worden op grond van het uit te brengen van een zorgvuldige afweging nieuwe plan. van wenselijkheden en mogelijk- Op 15 oktober heeft hierover een gesprek met de O B D plaatege- heden. Voorts z«n wij van me- vonden. Gebleken is dat de dienstverlening in 1981 doorgang kan ning dat raad en college het. blijven vinden Naast het bedrag ad f 2.63 zal wei een extra verho- zelfde denken over bepaalde ging van f 1.40 betaald moeten worden. Deze extra bijdrage zal ook grote wensen" door de andere gemeenten ln 1981 betaald worden. Binnenkort iuI- Önder die grote wensen ver- Ïen wij U een voorstel m.b.t. deze verlenging doen toekomen, staan wij: voltooiing van het 2e schrijft het college. sportveldencomplex, bouw nieuw Ten aanzien van een vraag om nadere informatie over eventuele gemeentehuis nieuwe hulsves- moeilijkheden voor kleine scholen bij de komende integratie kunnen ting voor Socuwe afdoende op- wij het volgende mededelen: Eveneens in de laatstgehouden verga- lossing voor de verkeersproble- dering van de onderwijscommissie ls over dit persbericht gesproken, matlek in het dorp Wensen ech- Het betrof hier een Inventarisatie van lagere scholen, die niet au- ter die vergaande financiële con- tomatlsch basisschool zuhen worden bij de Invoering van de over- sequentles hebben en gezamen- gangswet basisonderwijs. Aangezien het betreffende rapport onge- lijk wellicht de financiële moge- veer een week voor de vergadering van de commissie ontvangen lijkheden van de gemeente te was hadden wij er nog geen kennis van kunnen nemen. Aan de boven gaan. Wij zullen een prto- commissie ls toegezegd dat ln een volgende vergadering het rapport riteltenschema opstellen, aan de orde gesteld zal worden. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer P.M. PLUYGERS voor de bouw van een houten prefab schuurtje bij de woning Kolweg 7; - aan WATERLEIDINGMIJ „OVERIJSSEL" N.V. voor de bouw van een voorfiltraatkelder aan de Beerdijk; 2. aan de heer F.J. STAM vergunning verleend voor het kappen van 5 «dennen bij het perceel Velkenweg 14; 3. aan de heer B. KOK vergunning verleend voor het kappen en inplanten van enkele sparren bij het perceel Postweg 108; 4. aan de heer P A. BRANDS vergunning ingevolge de Hinderwet verleend voor het oprichten etc. van een slagerij met winkel in het pand Kerkstraat 1 te Holten U KUNT ZICH VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF, DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT IN VERBINDING STEL LEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETA RIE

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5