Holten krijgt dierenspeciaalzaak Z.C. Twenhaarsveld succesvol Film: The Uncanny Asterix verovert Rome in J.S de Schure Burgemeester opent op 14 november geheel nieuwe zaak aan Dorpsstraat Winst energiebedrijven voor algemene middelen RUIME WINST VOOR HOLTEN Jsclub De Noordpool" Maatschappelijke dienstverlening Verkabeling bovengrondse netten en energiebesparing iloren: uw Wit 5 - Vesos 6 2.30 uur .HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 NOVEMBER 1980 - PAG. 11 loren: uw Wit Al - O.N. Blauw Wit BI - Markvogels 12.30 uur; RK.S V Cl - uw Wit Cl 1130 u. V. 1100 DES C2 - Blauw Wit C2 5 uur. V 10 30 uur.; Blauw C3 - RKSV C2 1.00 uur. Het winkelbestand in Holten wordt verrijkt met een dierenspeciaal zaak. Op vrijdagmiddag 14 november om half vier opent de burgemees ter van Holten mr. W.L.F.C. ridder van Rap- pard aan de Dorpsstraat 63 de dierenspeciaalzaak van D. Zanting. De win kel is gevestigd op de plek waar vroeger prepe- rateur Russ zijn nering uw Wit E2 - swn E5 ïo.oo had. Het oude pand met SC Rüssen Fi - Blauw Wit op de begane grond een winkel met een vloerop pervlakte van ruim 120 vierkante meter. lining bh algehele afgelas- riü algehele afgelasting door de IB is er training inplaats van wedstryd 1 00-2 00 uur: Cl, en C3, 2.00-3.00 uur: Al en pillen: iuw Wit Dl - Nyverdal Dl 90 uur. Blauw Wit D2 - Enter 10 00 u.; Eversberg El - iuw Wit El 10.00 u. V 9 15 u.; 10.00 u. V. 9.30 u. Men verzocht ons plaatsing ran het volgende bericht), oals u in de kranten hebt lunnen lezen heeft de raad de vergadering van 27 ok- ober afwijzend beschikt op verzoek om de IJsclub De Noordpool" in verband iet het bouwen van toiletten bergruimte subsidie te irlenen. Dankzij de inzet in het bestuur en enkele uijwillige bouwvakkers kan Ie dringend noodzakelijke «uw toch doorgang vinden. )m het financieel in de toe- ;omst te kunnen klaren vra- wij u om donateur van De Noordpool" te worden foor f 15 - per jaar voor welk bedrag u 2 kaarten ontvangt die gratis toegang geven voor een heel schaatsseizoen. Na 6 december a.s. kost een dona- leurskaart f25 -. Ook kunt u door het nemen van 5 rente loze aandelen d f5.- per stuk lid worden van de club. Een ledenkaart kost f 10 - per jaar geeft recht op 2 seizoen kaarten. De leden- en dona- teurskaarten worden jaarlijks thuisbezorgd Opgaven de secretaris- penningmeester de heer G J Aaftink, Larenseweg 76, tele foon 1600 Hopende op veler medewerking, Namens het bestuur, G.J. Aaftink De opening van de nieuwe zaak zal aan Holten niet ongemerkt voorbijgaan Nadat de burge meester vrijdagmiddag de spe ciaalzaak officieel heeft geopend, houdt de familie Zanting zater dag de gehele dag open huis. Speciaal voor de kinderen staat daarbij een ballonwedstrijd op het programma. Die dag staat er ook een grabbelton in de winkel en bovendien zal de jeugd zich kunnen vermaken rond een speciale caviabaan. Dierenspeciaalzaak Zanting gaat een zo breed mogelijk assorti ment voeren met, en dat is ze ker nieuw voor Holten, een aquariumafdeling, een afdeling voor verkoop van vogels en kleindieren, een trimsalon, rui tersportartikelen en een hoekje met attributen voor de jacht. Daarnaast kan men by Zanting terecht voor hengelsportartike len, dierennaccessoires, voeders, kooien en ook cadeau-artikelen op dierengebied. Voor de met een auto komende klanten en bezoekers is naast en achter het nieuwbouwpand parkeergelegen heid. Eigenaar D Zanting van de dierenspeciaalzaak is in de wereld van de dierenliefhebbers geen onbekende. Niet alleen is hy al vele jaren actief in de Kynologenclub Deventer en Omstreken. Ook geniet de fami lie Zanting landeiyke vermaard heid als fokkers van Golden Re- trievers, een momenteel zeer populair jachthondenras. „De Adnorstee", de kennel van de familie Zanting, tot voor kort in Bathmen gevestigd, staat in ons land zeer goed aangeschreven. De uit Bathmen afkomstige Dick Zanting die ruim twintig jaar als verkoper en voorlichter werkzaam was in de veevoeder branche zegt zelf over zyn nieuwe winkel in Holten: „Al ja ren liep ik met plannen rond zo'n zaak te beginnen. Toen zich hier in de Dorpsstraat een goede mogeUjkheid aandiende heb ik die met beide handen aangegrepen. En nu we de zaak daadwerkeiyk van de grond ge kregen hebben moet ik zeggen dat ik, en myn vrouw met wie ik de zaak ga runnen, biy zyn in Holten een kans te krygen". De Inhoud van deze films die komend weekend draalen in de Schure verschilt volkomen. Wat niet betekent dat de kwaliteit van de een minder zou zyn dan de ander, integendeel Vrijdaga vond om half tien (2130 uur) voor de filmliefhebbers boven de 16 jaar draaien we The Uncan ny Een griezelfilm van de eerste orde. Met in de hoofdrollen di verse moorddadige katten. Nee, geen vrouwspersonen of iets dergeiyks maar échte katten. Deze beesten zorgen voor by- zonder veel eng, schokkend en afschuweUjk byt- en krabwerk. Deze film is zeer zeker geen „kattepis". Dan aanstaande zondagmiddag half drie om precies te zyn. De filmenthousiastelingen staan er meestal ruim een uur van te vo ren maar dat doet er eigeniyk niet toe. De Schure zal byna weer uit z'n voegen geraken, het Gallische duo Asterix Obelix geven acte de présence op het witte doek. Ook dit keer zullen de krachtpatsers in de film Ate- rix verovert Rome, het de Ro meinen weer niet gemakkelijk maken. Een grote dosis geweld doorspekt met grandioze humor zullen vnnr veel kykplezier zor gen. Tot ziens In J 8 de 8chure op vrijdagavond half tien (21 30 uur) en zondagmiddag half drie (2.30 uur). SENIOREN: Holten 7 - Haarle 6 10 00 uur; Holten 8 - Haarle 5 10.00 uur. Zaalvoetbal: 10.00-11.00 uur Holten 11. JUNIOREN: Holten Al - DES Al 2.30 uur; Holten B2 - DES B2 2.30 uur; Holten Cl - SVZW Cl 2.30 uur; De Zweef C2 - Holten C2 100 uur, vertrek 12.15 uur; Holten C3 - Twenthe C2 11 30 uur; Hol ten C4 - Enter Vooruit C2 1.00 uur; Holten A2 - BI zyn vry; Haarle BI - Holten B3 1.30 uur, vertrek 12.45 uur. PUPILLEN: Haarle Dl - Holten Dl 10.00 uur, V 9 15 uur, Enter D3 - Hol ten D2 10 00 uur. V 9 00 uur; Holten D3 - M V V Dl 10 00 uur. De Zweef El - Holten El 10 00 uur, V 9 15 uur; Holten E2 Excelsior E3 10 00 uur; VESOS E3 - Holten E3 10 00 uur, V 9 00 uur; Holten F1 - R.K.S.V. F1 11 00 uur. Onttrekking van gelden van de energiebedrijven ten bate van de algemene middelen heeft bij een der fracties bezwaar ont moet, zo bleek tijdens de alge mene beschouwingen. Er was geen bezwaar tegen onttrekking voor specifieke doeleinden, t.w. energiebesparing. Ook werd de onttrekking van f 131.000.- voor de algemene middelen niet met instemming begroet. In hun antwoord op de kritische vragen by de beschouwingen merkt het college op, dat vol gens de rekeningsvoorschriften 1931 een batig saldo van een bedryf in de gemeenterekening moet worden opgenomen Aan sluitend aan dit voorschrift is in de verordening op het beheer van de bedryven bepaald, dat de bedryven de in een boekjaar gemaakte winst aan de ge meente uitkeren Daarna wordt aan de raad overgelaten om te besluiten tot gehele of gedeelte- Ujke teruggaaf aan de bedryven van de gemaakte winst, zulks ter vorming van een reserve. In het recente verleden zyn, met toepassing van deze voorschrif ten, de batige saldi van het gasbedryf aan het bedryf uitge keerd ter vorming van een re serve voor de ontsluiting van de gasloze gebieden. jeugd van de zwemclub Twenhaarsveld" heeft in Hen- elo met het behalen van de le ilaats in de eerste wedstrijd de vierkamp een schitte- tnde prestatie geleverd. Aan de recreatieve vierkamp nemen met „Twenhaarsveld" deel HZC „Weusthag", Hengelo; 2C „Glanerbrug" en ZPA Alme lo. „Twenhaarsveld" won de eer ste wedstrijd met ruim verschil '244 p2 Weusthag 213 p., 3 Glanerbrug 175 p., 4. Almelo 141 p. Individuele uitslagen: 25 m. schoolslag meisjes onder 8 jaar: Annemarie vd Maat 30.7, Anja Oobekkink 30.9, Miijan Bekhof 358. 15 m. schoolslag jongens onder 8 Jaar: Eric Huzen 27.9, Henrie Rensen 34 8. 15 m. schoolslag meisjes onder Jaar Ina Klein Lebbink 25 8, Allne Berkhof 29.4, Sabina Al berts 32 5. schoolslag jongens onder 10 Jaar: Coenraad Lichtenberg 14 4, Mark. v d. Maat 24.7, Aflan Langen 26 5. 10 m. schoolslag meisjes onder 12 Jaar: Erna Veldwijk 49 3, Thea Kemper 51.5, Ingrtd Vros 585. 40 m. schoolslag jongens onder 12 Jaar: Jeroen Vincent 50 3, Benno Vincent 54.2, Oerard Rensen 60 50. m. schoolslag meisjes onder 11 Jaar Oerrle Veneman 28 2, Janme Oolbekklnk 50 1. 50 m. schoolslag Jongens onder li Jaar: Harry v. Langen 45 3, Hendri Koetsier 66.3, Jonnle Hogendom 60. 50 m. schoolslag meisjes hoven 14 jaar: Hanneke Truschel 43 1, Irma Arfman 45 6 50 m. schoolslag jongens boven 14 jaar: Ernst v d Ende 39 7, André Wissink 40, Erik Bekker- nens 42 4 25 m. vrije slag meisjes onder 8 jaar: José Meuleman, Annemarie rendabele investeringen meer Het is mogelijk het gehele ba tige saldo van het gasbedrijf vanaf 1979 voor een ander doel aan te wenden, omdat door rea lisering van de ontsluiting van de gasloze gebieden geen on- vd Maat 32.< gen Miranda v. Lan- 34.8. behoeven te worden gepleegd. In deze opzet wordt voorgesteld de te verwachten batige saldi van dit bedrijf over 1979 en 1980 dan ook toe te voegen aan het fonds verkabeling boven grondse netten. Het is niet noodzakeiyk om na 1980 nog bedrijfswinsten uit de afdeling gas aan het fonds ver kabeling bovengrondse netten toe te voegen Dit houdt in, dat de raad met ingang van 1981 een beslissing kan nemen over de aanwending van eventuele winsten van de energiebedrijven. Voor de afdeling gas is ca. f33.000.- voldoende om de Jaar- Ujkse lasten, voortvloeiende uit de kosten van de te verwachten perceelsaansluitingen, te dekken. Dit betekent dat van de ge raamde winst over dat jaar f 131 656,75 over blijft. Op grond van de uitkomsten van de afge lopen jaren mag worden ver wacht, dat de geraamde winst in werkeiykheid eerder hoger dan lager zal uitvallen. Wij zijn dan ook van mening, dat het geen bezwaar ontmoet indien genoemd bedrag in structurele zin wordt aange wend, temeer nu er geen aan wijzingen zijn, volgens welke in de eerstkomende jaren een ver andering in ongunstige zin zal plaatsvinden. Ook een wyziging in de eigen domsverhouding behoeft by voorbaat niet een verlaging van inkomsten te betekenen, wy wensen dan ook by ons voorstel te biyven om de winstuitkering ad. f 166.656,75 in algemene zin aan te wenden, schryven B. en W. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de V.N.G., heeft krachtig geprotesteerd tegen het voornemen van de staatssecre taris van C.R.M. om per 1 ja nuari 1981 de rijksbijdragerege ling maatschappelijke dienst verlening in te voeren. Invoer ing van een dergelijke regeling op zo korte termijn wordt on mogelijk geacht. Dit schrijven B. en W. in hun antwoord op de algemene be schouwingen naar aanleiding van een vraag welke taken van de Stichting maatschappelijke dienstverlening Zuid West Over- yssel moeten worden opgenomen in het kader van de welzijn- splannen. Er is hiervoor inter gemeentelijk overleg noodzake lijk. De gemeenten, aldus B. en W., zyn zelfs nog niet in het be zit van een concept van de rijksbydrageregeling. Dat bete kent ook dat wij op dit moment nog niet kunnen overzien of en zo ja welke relatie er komt te liggen tussen de taken van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening en de welzijn splanning in het algemeen en met bovengenoemde rijksbijdra geregeling in het bijzonder. Te neinde geen eventuele rechten te verliezen hebben wij wel ge bruik gemaakt van de door de Staatssecretaris geboden gele genheid om voor 1 november 1980 de rijksbijdrage voor 1981 aan te vragen Eveneens is ge bruik gemaakt van de mogeUjk heid om voor 1 november 1980 bezwaar te maken tegen de voorlopige vaststelling van de rijksbydrage voor 1981. Deze rijksbydrage Ugt namelijk als gevolg van een in onze ogen on juiste berekeningswijze op slechts 50 55% van de rijks bijdrage, die wij tot op heden voor de maatschappelijke dienstverlening ontvangen Ook andere gemeenten, die geheel of gedeeltelijk in het verzorgings gebied van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning „Midden-Overijssel" zijn ge legen, hebben bezwaar gemaakt tegen de berekeningswijze van de rijksbydrage per 1981. In de toekomst zal door het verkabelen van de boven grondse netten de storingsge voeligheid afnemen en zullen de onderhoudsuren geleidelijk verminderen en dus ook de on derhoudskosten. Het aantal overuren in de wachtdiensten voor storingsgevallen zal even eens afnemen. De wachtdienst op zich dient wel gehandhaafd te blijven. Door verkabeling zal soms ook netverzwaring plaats vinden, enkel al doordat stan daar dmaten voor de kabeldoor- sneden zullen worden toegepast Indien het belang van netver zwaring aanmerkelijk uitgaat boven het belang van verkabe- Ung, zullen de hieraan verbon den extra kosten ten laste van de normale investering voor netverzwaring worden gebracht. Dit antwoorden B. en W. naar aanleiding van opmerkingen over onderhoudsuren, afnemende storingsgevoeUgheid, netverzwa ring etc. Ook waren vragen ge steld over energiebesparende maatregelen by gemeentelijke accommodaties. In het afgelopen jaar zijn aan enkele gemeentelijke accommo daties energiebesparende maat regelen getroffen Voor het nieuwe bassin van het zwembad Twenhaarsveld Is een Isolatiede ken aangeschaft. Op de verwar mingsinstallatie van de scholen gemeenschap is een optimaüse- ringssysteem aangebracht. Op enkele gemeentelijke gebouwen is een nieuwe dakbedekking aangebracht, waarbij gelijktijdig dakisolatie is toegepast. Thans is een onderzoek gaande naar de mogelijkheden tot het treffen van energiebesparende maatregelen aan de openbare lagere scholen. Bij dit omvan grijke onderzoek wordt niet al leen gelet op de mogelijkheden van energiebesparing, doch werden tevens de kosten van de te treffen maatregelen tegen het rendement afgewogen. Ten aan zien van de openbare lagere Haarschool is het onderzoek inmiddels in een vergevorderd stadium gekomen. 25 m. vrije slag jongens onder 8 jaar: Mark v.d. Pluym 22 8, Erik Huzen 28 7. 25 m. vrije slag meisjes onder 10 jaar: Annet Boode 22 6, Diana Blaauw 26.5, Marian Pek- kerlet 28 4 25 m. vrije slag Jongens onder zlO Jaar: Gerald Jansen 18 4, Ar jan Vos 19 6, Robert Akkermans 25 2. 50 m. vrije slag meisjes onder 12 Jaar: Annet Voskes 39, Agnes van Langen 39 2, Erna Veldwijk 42 1. 50 m. vrije slag jongens onder 12 Jaar: Hans Megelink 419, Edwin Wissink 42.3, Willy ter Harmsel 46 3. 50 m. vrije slag meisjes onder 14 Jaar: Irma Arfman 36, Janet Bekkemens 38.2, Erica Koetsier 44 1. 50 m. vrije slag jongens onder 14 jaar': Wtm Mooiweer 381, Paul Akkermans 42.3, Aijan Krygsman 45 7. 50 m. vrj)e slag meisjes boven 14 Jaar: Hanneke Truschel 34 1, Annemarie van Bussel 38 7 50 m vrye slag Jongens boven 14 Jaar: Ernst vd Ende 30 2, Dick Megelink 30 8, André Moolweer 40 8. De 2e wedstryd vindt plaat* op zaterdag 15 nov. in het sportparkbad te Almelo. Rond hotel ,,'t Losse Hoes" prafl- duizenden wintersporters van Langlaufers kregen veel aan- teerden het afgelopen weekend heerlgke frtsse ontspanning, dacht van pers en t.v. In de thuiswedstrijd tegen Ac tief heeft Holten, na de neder laag van vorige week tegen V en K, een ruime zege behaald. Al vanaf de eerste minuten bleek, dat Holten met meer va riatie en daardoor meer gevaar in de aanvallen, de betere ploeg was. Holten kwam al gauw op een 3-0 voorsprong, waarna Ac tief terugkwam tot 4-3. Daarna kon Holten door een goed ge sloten verdediging Actief van verdere scores afhouden. In de aanval bracht Holten veel va riatie en de kansen die daar door ontstonden werden goed benut. Nog voor rust kon de stand tot groot enthousiasme van het in grote getale aanwe zige publiek opgevoerd worden tot 13-3. Na» rust stikte het Holtense spel in eerste instantie Actief kon de stand terugbrengen tot 13-8 Pas na tien minuten kwam Holten weer tot scoren. Door een straf- worp van Jan de Wit werd het 14-8. Hierna kwam Holten weer sterk terug en kon de voor sprong weer uitgebouwd worden tot 22 11 In de laatste minuten scoorden beide teams nog 1 maal, wat de eindstand op 23-12 bracht. Doelpunten: Frans v. Gennep 6, Johan Plantinga, John Lamping; Frank Neute boom 4, Francis Luesink 2, Jan de Wit, Wim Dalhulsen, Nico Vorst 1. Dames De dames senioren speelden uit tegen Wesepe. In de eerste helft speelde Holten goed, maar We sepe wist de aanvallen beter op te bouwen en kwam daardoor vaker tot scoren (rust 5-1) Na rust probeerde Holten aanval lender te spelen Dit resulteerde tn enkele schoten op de paal Er werd echter ook meer balverlies geleden hetgeen Wesepe in staat stelde de voorsprong te vergro ten. Holten kwam 2 keer tot scoren en moest de winst met 11-3 aan Wesepe laten. Doelpun ten: Miny Kemper; Ida Moeliker, Ineke Oroeboer I. Dames junioren De junioren speelden thuis In de eerste helft een goede wedstryd tegen Nw. Heeten. Na een 0-2 achterstand kwam Holten terug en kon selfe een 3-2 voorsprong nemen. Nw. Heeten was tech nisch beter, maar een grote in zet compenseerde dit. In de eer ste minuten na rust kon Holten de voorsprong nog vasthouden, maar moest toen Nw. Heeten la ten gaan (5-6). Op dit moment kreeg Holten een domper te in- kasseren doordat de scheids rechter 2 maal een duidefijke fout niet zag, waaruit Nw. Heeten beide keren kon scoren. Holten was even aangeslagen wat Nw. Heeten de kans gaf de voorsprong op 11-5 te brengen. Holten kwam nog even terug tot 11-6, maar In de laatste seconde kwamen de gasten op 12-5. Jeugd Al heeft In de moeilijke uitwed strijd tegen Dalfsen een knappe 7-8 overwinning behaald In de eerste helft ging de wedstrijd ge lijk op Beide teams kwamen op voorsprong, terwijl bij rust de stand geiyk was (3-3). Na rust was Holten beter. Er werd een voorsprong genomen van 4-6 en 5-7 maar na de blessure van een van de speelsters zakte Holten terug Dalfsen kwam vlak voor tijd op 7-7, maar in de iaatste aanval scoorde Holten de win nende treffer! (7-8). Door deze overwinning heeft Holten na 3 competitiedagen 6 punten uit 3 wedstrijden gehaald. A2 speelde thuis tegen S D O L. De gasten waren in deze wedstrijd feller waar Holten te veel problemen mee had. Na een voorsprong van 0-4 kon SDOL. deze voor sprong tot de rust handhaven 2 6 Ook na rust was het zelfde spelbeeld. Holten kwam iets te rug (4-7) maar in de laatste mi nuten liep SDOL. uit naar een 5-10 winst. BI speelde uit tegen W S V '38 een matige wedstrijd W S V had meer snelheid in het spel en ook de Holtense keep- ster had haar dag niet. W S V. kwam voor rust al op 8-1 en kon dit na rust opvoeren tot de 15-4 overwinning Cl speelde tegen Heeten In deze wedstrijd werd erg rommelig gespeeld waar door Heeten het beste ge bruik van werd gemaakt. Na een 1-5 ruststand moest Holten de overwinning met 3 11 aan Heeten laten C2 speelde een uitwedstrijd in eigen sporthal tegen Nw Heeten Holten was veel sterker en had de betere schutters Voor rust werd het al 7-0 Na rust ging Holten romme liger spelen waardoor Nw. Heeten kansen kreeg Beide teams scoorden 3 maal waar door de eindstand 10-3 werd. Programma: 15-11: Al thuis tegen Heeten om 17 30 uur; A2 uit tegen Wesepe om 1510 u. Vertrek 14 00 u; BI thuis tegen H V E om 16 50 u Cl Ingelaste wedstryd tegen Boskamp om 12 00 uü; C2 thuis tegen IJssel- stars om 16 10 u. 16 11 Dames junioren uit tegen HHZD om 13 45 Vertrek 12 30; Dames senioren thuis tegen Pa- celli om 1815, Heren senioren uit tegen C V.O. om 15.35. Ver trek om 14.15.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11