Blauw-Wit klopt Markvogels in spannende wedstrijd ïr- Resultaten B Resultaten Blauw Wit Programma Kitty Bos clubkampioen „Bergruitertjes" gTPStJS s- st 8e racing- en motorcycle- show in Twello KNIPTIP HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 NOVEMBER 1980 - PAU. De meestbejubelde man bij Blauw-Wit in het met 2-1 gewonnen duel tegen de Markvogels was ongetwijfeld invaller Kees van Dijk. Binnen één minuut nadat trainer Geerink hém het veld had ingestuurd, wist hij bij een scrimage voor het doel van de Markvogels de beslissende treffer over de doellijn te werken. Senioren: Eversberg I-Blauw Wit I 2.30 uur. Excelsior 12-Blauw Wit 3 2.30 u. V. 1.45 u. Hulsense Boys 5-Blauw Wit 4 11.00 u. V. 10.15 u. Blauw Wit 5-Excelsior II 2.30 u. Blauw Wit 6-Hulsense Boys 7 12.30 u. Blauw Wit 2 is vrij. Zaalvoetbal Sporthal 't Mossink (dond. 13/11) Blauw Wit I-SVZW 2 22.00 uur. Junioren Blauw Wit AI-Rijssen V. AI 2.30 uur. Blauw Wit Bl-RKSV B2 12.30 uur. DES CI-Blauw Wit Cl 10.00 uur, 9.15 uur.GFC C2-Blauw Wit C2 2.30 uur, 1.45 uur. Blauw Wit C3-Excelsior C5 1.00 uur. Pupillen: SDOL DI-Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9.15 u. Excelsior D4-Blauw Wit D2 9.30 u. V. 9.00 u. Blauw Wit El-SOS E2 10.00 u. SDOL E2-Blauw Wit E2 10.00 u. V. 9.15 u. Blauw Wit FI-RKSV F1 11.00 u. Veel inzet en zeer acceptabel spel kenmerkten het pittige duel tussen Blauw-Wit en de Mark vogels. Een enthousiast van start gaand Blauw-Wit liet dan ook duidelijk merken de goede resultaten van de afgelopen we ken te willen prolongeren. De tnuisclub v^ist zich het eerste kwartier dan ook enkele kansen te creëren via zowel Harry ten Wolthuis als Wilco Schipper. Echter zonder resultaat. Hoewel Blauw-Wit doelman Eddy van Dijk reeds een keer gestrekt in de hoek moest om een inzet van de Markvogels-spits pnschadelijk te maken, was het toch een koude douche toen de Markvo gels na een half uur verrassend de leiding namen. Nadat de bui- tenspelval bij Blauw-Wit niet goed funktioneerde, passeerde Markvogelsspeler Henk Zweers de uitgelopen Blauw-Wit doel man met een boogbal (0-1). De strijd speelde zich verder veel- duldig af op het middenveld. Het spel golfde op en neer zodat voor beide doelen nog enkele scoringskansen ontstonden. Het was echter Blauw-Wit dat op slag van rust de inspanning be loond zag. Een op links geno men corner door Gerard Aan stoot werd door Wilco Schipper met het hoofd teruggelegd, waarna Jan Verveda met een verwoestend schot de gelijkma ker liet aantekenen (1-1). Beide ploegen lieten na de rust blijken niet op een gezapig gelijkspel letje uit te zijn, maar op de volle winst. De Markvogels om' de aansluiting met de top te' realiseren en Blauw-Wit om zich in de top van het klassement te handhaven! In een grimmiger wordende wedstrijd leidde dit tot een incident, toen ten Broeke van de Markvogels en Harbers van Blauw-Wit met el kaar in de clinch gingen. Scheidsrechter Koersen zag zich toen genoodzaakt beide spelers naar de kleedkamer te sturen. Juist door het wegvallen van deze twee spelbepalende mid denvelders waren de werkelijk uitgespeelde kansen voor beide ploegen op de vingers van één hand te tellen. Schoten van zo wel Harry ten Wolhuis als Jan Verveda troffen geen doel. De beste aktie was nog van Gerard Aanstoot, toen deze bij een vrije trap een onnavolgbare „krom me" bal losliet welke onbereik baar voor de Markvogels-goalie tegen de paal belandde. Dat de wedstrijd toch nog in het voor deel van Blauw-Wit eindigde; was te danken aan de spelers wissel van trainer Geerink en waardoor Kees van Dijk zijn faam als „goudhaantje" we derom kon waarmaken (2-1). Stand: D.V.O. 8-15 Blauw Wit 9-15 Eversberg 8-12 MVV '69 8-10 PSV '67 8-9 Markvogels 8-8 Vesos 8-7 Denekamp 8-6 BZSV 9-5 Daarle 8-2 Boswinkel 8-1 NAAR EVERSBERG Morgen de uitwedstrijd tegen de oude rivaal Eversberg dat moet winnen om in de kopgroep te blijven. Eversberg was door de jaren heen altijd een erg lastige tegenstander (uitermate sterk in het hanteren van de buitenspel- val) en Blauw Wit zal weer kunnen rekenen op een van „meetaf' fel voor de beide pun ten vechtende ploeg. De wed strijden die geleid zal worden door scheidsrechter Poffers be gint om half drie. Op het terrem bij het erve „Rietberg" (G. Landeweerd) in de Beuseberg werden de jaar lijkse wedstrijden gehouden om het clubkampioenschap van de ponyclub „De Bergruitertjes". De kampioenswedstrijd bestond uit de onderdelen cross, dres suur en springen: 1. en kam pioen werd Kitty Bos met „Sil- verstar" 80.56 straft).; 2. Caroline Kruims met „Grey Light" 86.20 strafp.; 3. Pascal Betten met „Pinto" 88.97 strafp.; 4. Arie Beldman met „Yvonne" 98.09 strafp.; 5. Herman Lodeweges met „Pinto" 99.03 straft).; 6. Ja cob de Koff met „Gompy" 105.6 strafp. Bij de dressuur was de eerste prijs met 134 punten voor Ad- riana Bouwhuis met „Friso", terwijl Caroline Kruims met In het crossparcours moest in de ,J3olderskoele" een hindernis Joorden genomen „Grey Light" eerste werd bij het springen/cross. Uitslag ruiters: Klasse L (Sa mengesteld): 1. Theo van Dijk met „Solist" 82 strafp.; 2. mevr. I, Dieperink met „Arabelle" 102 strafp.; 3. H. Kuiper met „Phil- mine" 228.5 strafp. Klasse B (Samengesteld): 1. D. Willems met „Pedro" 84.5 straft).; 2. p van Heeren^met „Piëta" 126 strafp. Het kampioenschap voor de rui ters zal worden beslist op het „indoorconcours" in manege „Snorrewind" medio december a.s. De jury bestond uit de h.h. H. Luiten. Holten, Lammers, Raalte en Kruitbosch, Bathmen. Kitty Bos werd zaterdagavond op een gezellige avond in de kantine van camping „De Hol- terberg" gehuldigd waar tevens de prijzen werden uitgereikt door de voorz. van de ponyclub mevr. Paulien Wansink. WBMSÊIÊHtÊÊÊKBBBÊBBBKÊÊBtÊÊBKÊB^mÊmÊKÊÊÊÊÊamBmgi Blauw Wit 2-SWN 5 Het eerste kwartier was Blauw Wit sterk in de aanval, wat re sulteerde in een doelpunt (1-0). Mogelijk vonden de Blauw Wit ters deze magere voorsprong voldoende voor de zege want ze hielden het toen voor gezien. Er werd slap en met weinig inte resse gespeeld en de Nijverdalse gasten maakten dan ook al vrij snel gelijk en sloten de eerste helft af met een verdiende 2-1 voorsprong, tfa de thee kwam Blauw Wit met betere voorne mens binnen de lijnen, pro beerde moed te putten uit een. put, die zoals spoedig bleek leeg was, en SWN kwam op 3-1. Hét' laatste kwartier kwam Blauw Wit nog sterk terug. Het liep al lemaal wat vlotter en beter en er werden 4 5 uitgespeelde kansen gecreëerd die voor de voorhoede helaas toch nog te moeilijk waren. Het 2e zal' nog heel wat moeten sleutelen om weer een goed draaiende (voet bal) motor te krijgen. Blauw Wit 3 Markvogels 3 Een voor rust aantrekkelijke wedstrijd met een beter spelend Blauw Wit dat goed combi neerde maar slechts een van de kansen benutte. (Hans: L0). De vogels mochten blij zijn dat het bij die ene treffer bleef gezien een kopbal op de lat van Bie leman en schoten tegen of rake lings langs de paal (rust 1-0). Na de thee een onrustig spelend Blauw Wit dat steeds meer 't systeem van „knal-boem" han teerde inplaats van het tik takspel in de eerste helft. Een te ver opgedrongen defensie werd verrast door een lange uit trap van de vogels doelman, de achterhoede werd op snelheid geklopt en Benny was kansloos (1-1). Met nog een kwartiertje te gaan speelde één van de mid denvelders veel te zacht terug en benutte de snelle midvoor van Markvogels de kans om z'n ploeg op 2-0 te brengen. De laatste tien minuten kreeg Blauw Wit verschillende kansen op een gelijkspel' maar het wilde niet lukken. De vogels hadden vrouwe Fortuna op hun hand en ze kregen eigenlijk wel iets meer dan ze verdienden. Toen scheidsrechter Cor Beukenkamp affloot was er weer een sportieve doch slechte strijd verloren. Blauw Wit 2 zal moeten oppas sen dat dit spel niet typerend wordt want dan wordt de 2e helft van de competitie nog heel erg moeilijk. Succes morgen tegen Excelsior 12. Markvogels 4-Blauw Wit 6 Slechts ,één' supporter was er gedeeltelijk getuige van dat het .zesde' zijn eerste overwinning van dit seizoen behaalde. Deze supporter moest in verband met kantine-verplichtingen echter in de rust naar Holten terugkeren. Het zesde begon meteen zeer aanvallend te spelen wat al snel in enkele kansjes resulteerde. Men had echter de hulp van een speler van de tegenpartij nodig om de score te epe.ien. 0-1. Hierna probeeitle siei) Sf> snel mogelijk de wtu'ptriJd verder naar hun hand te zetten Na ongeveer een kwartier spelen lukte het H.P. het tweede doel punt te scoren (ook al had hij hiervoor twee pogingen nodig). Markvogels probeerde via de counter iets aan deze stand te doen. Vlak voor rust begon de achterhoede van het .zesde' te schutteren wat in enkele zeer gevaarlijke situaties resulteerde, maar het goede keeperswerk van Henk Aanstoot voorkwam erger. Zodoende ging men met een 2-0 voorsprong rusten. Na de rust was de wedstrijd al snel in hét voordeel van Blauw Wit 6 beslist daar Frits Lentink goed van een fout van de Markvogels-achterhoede profi teerde, 0-3? Het zesde speelde ëen gewpnnen wedstrijd en kwam'beter in .haar spel. Dit re sulteerde in een nog sterkere druk op het Markvogels-doel. Deze begonnen fouten te maken en Frits profiteerde nog twee maal, wat dus een gave hattrick betekende. Markvogels bleef een nog grotere afgang bespaard daar de Blauwwitters niet de toch wel zeer goede scorings kansen benutten. Eindstand 0-5. SWN 7-Blauw Wit 5 Wat is er aan de hand met Blauw Wit 5? Zeven wedstrijden gespeeld en nog' geen enkel puntje! Waar ligt het aan? Een te zware indeling? Het ver toonde spel? Te makkelijk af zeggen! Of ligt het aan de lei der? Het kan ook komen door de vele blessures waar het vijfde mee kampt. Jaap Thai en, Gerrit Dikkers en B. Haan in de „lap penmand" en de vaste reporter- speler Joost Boer uitgeschakeld door een auto ongeluk. Van harte beterschap Joost. Hopelijk kom je onze gelederen weer gauw versterken. Dan de wed strijd, die we eerst met 9 man en later met tien man speelden. Blauw Wit speelde uitstekend Onnodige nederlaag Blauw Wit A Zowel defensief als offensief heeft het A elftal gefaald en een 4-3 voorsprong tien minuten voor tijd uit handen gegeven, tegen een Exelsior A2 dat gretig gebruik maakte van de geboden kansen en verdiend de volle winst behaalde. Al in het begin had Blauw Wit goede kansen, maar deze werden niet benut. Na een kwartier maakte de ach terhoede fouten en kon Exelsior gemakkelijk scoren omdat inval ler doelman Henk Mekenkamp veruit zijn doel moest. Even la ter herstelde Blauw Wit zich goed en gaf Jan KI. Nagelvoort Gerald Meijerink op links een goede pass, die kon scoren. Blauw Wit verzuimde door te drukken, sloeg het middenveld over en gebruikte de vleugelspe lers niet. Na een half uur weer een blunder in de defensie en weer kon Exelsior gemakkelijk scoren, omdat de Blauw Witters elkaar in de weg liepen. Vijf mi nuten voor rust kwam de stand toch weer op gelijke hoogte toen Hans Stam Henri Kolkman aan speelde en de bal op de volle wreef in het doel scoorde. Gelijk in de tweede helft ging Andre Schuppert vanaf de defensie op solotoer en zijn enorm harde knal vanaf rand strafschopge bied was onhoudbaar voor de Exelsior doelman. Dat de strijd gelijk op ging bleek wel toen Exelsior vijf minuten later weer een fout eerst vanaf rechts en later in het midden van de de fensie afstrafte. Blauw Wit was daarna wel de betere ploeg maar kon de Exelsior ploeg moeilijk uitspelen, alhoewel men hiervoor wel de kansen kreeg. Henri Kolkman kopte uit een corner over. Verder was men niet attent op de niet klemvaste Exelsior doelman en ontbrak de inzet en mentaliteit om voor de overwinning te werken. Na 25 minuten spelen speelde Gerard Rutgers zich knap vrij en waagde ccn laag schot, dat dit maal in de uiterste benedenhoek in het doel belandde. Na deze 4-3 voorsprong kreeg Blauw Wit nog legio kansen maar weer faalden de vporwaartsen om de stand zeker op enkele doelpun ten voorsprong te zetten. Het laatste kwartier werd een ge weldig offensief van Exelsior en kwam Blauw Wit onder druk. De achterhoede had vandaag zijn dag niet en 5 minuten voor tijd scoorde Exelsior geheel on nodig de gelijkmaker Even later moest Andre Schuppert het veld voor 5 minuten verlaten wegens ruw spel. In plaats vanuit een gesloten achterhoede alsnog de winnende treffer te forceren, leed maar kon niet voorkomen dat SWN op 1-0 kwam. Dit doel punt inspireerde Blauw Wit tot nog groter druk op het SWN doel maar succes bleef uit. Na de rust (met tegenwind) wist het tiental zich meerdere goede kansen te scheppen maar het wou niet lukken. SWN won uiteindelijk met 4-0 Doelman van Lindenberg toonde grote klasse en wist het vijfde voor een grotere nederlaag te behoe den. Hopelijk zijn de geblesseer den spoedig weer genezen en hoeft hun leider niet te bedelen om minstens elf man in het veld .te krijgen. Op 8 en 9 november a.s. organi seert motorclub „De Megafoon" uit Twello voor de achtste maal haar alom bekende mo torshow. De show is landelijk: reeds een begrip door de zorg vuldige en smaakvolle opbouw. Deze zorgvuldigheid komt zowel in de keuze van de te showen motoren tot uitdrukking als in de aankleding van de sho wruimte. Ook dit Jaar heeft de actieve vereniging (die net succesvolle sprintwedstrijden achter de rug heeft, Red.) zich ingezet om het niveau en de sfeer nog te verbe teren. Lag het accent enkele Ja ren geleden vooral op de ma chines, momenteel is dit accent wat verschoven naar een zo al gemeen mogelijk beeld van het motorsportgebeuren. Het resul taat is dat men dit keer zowel sportmachines kan zien, alsmede kleding, accent.nes etc Vanzelf sprekend wordt de gehele show wederom ondersteund met vi- men weer balverlies en kon Exelsior kort voor tijd weer tegenscoren. Met een terechte 5-4 nederlaag werd men huis waarts gestuurd. Blauw Wit heeft op alle fronten gefaald en hopelijk heeft men hiervan ge leerd om er in de volgende wed strijden met zijn allen keihard voor te werken. Enter 82-Blauw Wit B1 Blauw Wit BI moest in Enter als gevolg van ziekte en blessu res een beroep door op C-speler Van Iperen. In de eerste minu ten trok Enter goed van leer en was gebrand op een goed resul taat tegen koploper Blauw Wit. De gastheren kregen in de vijfde minuut een beste kans om op voorsprong te komen maar een hard schot ging rakelings naast. Bij een van de eerste Blauw Wit aanvallen gaf Van Iperen een prachtige pass op Harry Kolk man en die wist er raad mee (0-1). BI behield hierna het overwicht en in de 10e minuut was de Enterse doelman kans loos bij een hard schot van Ge rrit Aanstoot die in een solo vanaf de eigen helft enkele tegenstanders vlot passeerde. (0-2) Blauw Wit begon hiema om onbegrijpelijke reden wan delvoetbal te spelen en Enter kwam moeiteloos op 1-2. Het liep toen niet meer en Enter kwam in de 28ste minuut ver diend op 2-2. In de rust werden de jongens „toegesproken" door hun leider en dat miste z'n uit werking niet. BI stelde meteen orde op aken en na 8 minuten 2e helft tad Kolkman de Enter goalie r ds 2 keer naar het net gestuuri (2-4). Vijf minuten later weer een schitterende aanval, een zuivere voorzet van Van Iperen en een treffer van De Velde (2-5). Even later maakte Harry Kolkman er 2-6 van uit een voorzet van Klein Lebbink. Toen een Enter speler drie mi- nu* >n naar de kant moest gaf d< ijverige Van Iperen een g' ede pass op De Velde en dat b .tekende 2-7. Blauw Wit speelde een zeer matige eerste helft en besliste in de eerste'20 minuten van "de 2e helft,, toen Enter werd weggespeeld, de par tij. Het laatste kwartier gingen veel Blauw Witters op de indir viduele toer en werd de wed strijd wat rommelig. Blauw Wit C1-SWN Cl Op papier moest Blauw Wit deze wedstrijd makkelijk kunnen winnen van SWN dat de één na laatste plaats bezet. Het werd een matige wedstrijd waarin al snel bleek dat BI.Wit niet „draaide" en SWN echt wel wist hoe je voetballen moet. In de le helft een gelijkop- gaande strijd met over en weer enige kansen, veel spel op het middenveld en een stand van 0-0 na 30 minuten spelen. De 2e helft kwam BI. Wit met een wat gewijzigd middenveld. Dat had tot gevolg dat BI. Wit wat meer •greep op het spel kreeg en be gon aan te dringen. Toch was het SWN, dat door een snelle uitval bijna op voorsprong kwam maar een dot van een kans liet liggen door net naast te schieten. In de 15e minuut werd André op links helemaal vrijgelaten. Hij maakte dank baar gebruik van de ruimte die hij kreeg en schoot prachtig in de hoek 1-0. BI. Wit probeerde nog de score uit te bouwen maar het lukte niet. Een geluk kige overwinning Morgen tegen D E S. moet er heel anders ge voetbald worden en zullen we moeten proberen de aansluiting met de kopgroep te behouden. Met 100% inzet van allemaal moet het mogelijk zijn. Succes! Blauw Wit C2- Sp.cl. Rijssen C2 In een lekker zonnetje maar met een temperatuur van plm. 5 graden werd de 8ste competi tiewedstrijd gespeeld tegen een 3 plaatsen lager staande tegen stander. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd met kleine kansjes voor beide partijen die niet werden benut alzo een stand van 0-0. De thee had Blauw Wit blijkbaar erg goed gedaan want binnen 5 mi nuten werd Rijssen op een 2-0 achterstand gezet. Hoa prikte de bal uit een corner tegen de touwen (1-Q) en op een prima pass 'van Hans liep John goed door en liet de keeper kansloos. (2-0) Toen John even later 3-0 van maakte dachten de Blauw witters dat ze er waren en het was maar goed dat Gerben een erg sterke partij speelde en dan Henk Jan en Frans Robert de buitenspelers goed in bedwang hielden zodat de 0 gehandhaafd bleef. Vlak voor tijd kreeg Hans nog 2 goede kansen waarvan hij er een zelf benutte en de ander tegen de keeper schoot waarna Erik de bal (met links!!!) in schoot. Een 5-0 overwinning als resultaat van een collectief goed gespeelde wedstrijd onder prima leiding van scheidsrechter Deijk. Morgen de uitwedstrijd tegen GFC C2 die beslist niet te licht opgevat mag worden. Sportclub Rijssen 03- Blauw Wit 03 Vol goede moed trok C3 naar Rijssen echter zonder Dick die door Gerwin prima werd ver- vaiigén. In de' 5ë 'minuut wifct Rijssen door góed óp. de bal' ie spélen ai te scoren U-0). Met veel werklust en ijver wist Blauw Wit nog voor rust op 1-1 te komen. Na rust kwam' Rijs sen sterk terug. Al met al een spannende en sportieve wed strijd die door Rijssen,dat wat meer inzet toonde, verdiend met 4-3 werd gewonnen. Jammer voor Blauw Wit, waarvan we in de komende wedstrijden wat be ter voetbal verwachten. r Een vergroting: da's een foto op' z'n mooist! Uw ij fotohandelaar j kan u er alles h over vertellen deobeelden van diverse motor sportevenementen. Dat het 'hele gebueren landelijk de aandacht trekt' blijkt wel uit het feit dat de ex-redactie van het bald „Motor" deze show be nut voor de lancering van een nieuw blad dat de naam „Mo torblad" gaat dragen. Tevens kan een ieder die behoefte heeft zijn (haar) technische kennis uit te breiden terecht bij de stand van uitgeverij Euromotor uit Deventer. Daarnaast bestaat de mogelijk heid kennis te maken met di verse prominenten uit de motor sportwereld, welke doorlopend aanwezig zullen zijn. De show wordt gehouden in.de veilinghal te Twello en is geopend; zater dag 10-22.00 uur; zondag 10.00- 18.00 uur. Muzikaal zal een en ander on dersteund worden door een doorlopende discoshow terwijl ook aan de inwendige mens ge dacht is. Week van 8-11-1980 tot en met 14-11-1980 Zaterdag: 10 30-11 30 zaalvoetbal, hr. Bekkemens 12.00-18.30 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. Zondag: 11.00-12.00 zaalvoetbal, S.M.R. de Zessprong 12.00-19.00 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. Maandag: 08.10-15.3.0 scholengemeenschap 18.00-23.00 badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30. scholengemeenschap 16.15-22 30 Mintonette 16.00-19.30 instructielokaal - St. SoCuWe Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-17.00 s.y. Holten, afd. handbal 17.00-18.00 volleybal, leraren osg 18.00-19.00 zaalvoetbal, Wegenwacht Markelo 19.00-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 17.00-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 zaalvoetbalcompetitie, KNV.B. 17.00-18.00 instructielokaal - St. SoCuWe Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.30-19.00 Hockeyclub 19 15-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7