Ouderavond openbare lagere Haarschool Zendingsdagen plaatselijke kerken geslaagd s V tem - - Uit het politierapport MEDISCHE DIENSTEN S. BAKKER AGENDA BENOEMINGEN DOOR COLLEGES B EN W BESTE OPLOSSING KERKDIENSTEN WIJ HEBBEN HET EXCLUSIEVE DEALERSCHAP VAN EN waiter VOUWCARAVANS Johati's Camping Ibtacü m M TEXTIELREINIGING 074-914471 M0T0RZAGEN voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft daky HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 NOVEMBER 1980 - PAG. 3 Op 28 oKtober j.l. werd de jaarlijkse zakelijke ouder avond gehouden. Als voorzitter van de oudercommis sie heette dhr. Th. te Riele alle aanwezigen van harte welkom en gaf het woord aan de secretaresse mevr. G.O. Koelemaij-Abspoel. Mevr. Koelemaij gaf een overzicht van de diverse werkzaamheden van de o.c. in 1979/1980, waarbij zij als bijzondere activiteit noemde het zich verdiepen in de problemen die be staan rond de Onderwijs Begeleidingsdienst. Uit het financieel overzicht van de penningmeester - dhr. W. Dogterom - bleek, dat ook dit boekjaar met een posi tief saldo kon worden afgesloten. De heer G.J. van 't Holt was biy met de grote opkomst van de ouders op deze avond. Hy vertelde, dat de school wat het aantal leerlingen betrof zo onge veer zyn hoogtepunt heeft be reikt Voor de 5e en 6e klas is er een vakleerkracht gymnastiek bijgekomen in de persoon van dhr. Bronsvoort. De prognose is, dat de Haarschool tot 1983 een 9 mans-school kan biyven. 1983 is een heel belangrijk jaar. Dan moet de nieuwe basisschool tot stand komen voor leerlingen van 4-12 jaar. De heer van 't Holt ging ook nog nader in op de noodzaak van de combinatie klassen. Er wordt niet geselec teerd op intelligentie. Wél wordt gelet op: hoe geconcentreerd is een kind, hoe zelfstandig, hoe functioneert het in een groep, waar zitten zijn vriendjes. Hulp van OBD De samenwerking met de kleu terschool is uitgebreid. 2 x per maand wordt er vergaderd over het schoolwerkplan. Alle vakken moeten volledig beschreven worden. Hulp hierbij wordt ver wacht van de O.B.D. Het staat echter nog niet vast of Holten in de O.B.D. blijft. De gemeenteraad moet hierover nog beslissen, en dhr. van 't Holt sprak de hoop uit dat er een beslissing genomen wordt waarbij rekening gehouden wordt met de wensen van het onderwijs. Voorts vertelde hij de ouders, dat de school toch een leerinstltuut blijft, waar daar naast geleerd wordt hoe men met elkaar moet omgaan, hoe men elkaar moet respecteren. Voor sommige dingen is het noodzakelijk om een automa tisme aan te leren, zoals b.v. de tafels en het schrijven van de meestvoorkomende woorden. In 6 jaar lagere school moet veel worden geleerd waarmee de kinderen in het voortgezet on derwijs verder kunnen Tot slot bedankte dhr. van 't Holt ook namens de leerkrachten de ou ders voor het goede contact, dat zij hebben met de school en in het bijzonder de ouders, die op enigerlei wijze behulpzaam zijn op school. Verzekering Dhr. te Riele stelde voor de ou derbijdrage met f3.- per jaar te verhogen. De school kan voor dit bedrag een scholierenonge vallenverzekering sluiten in de goedkoopste uitvoering. De ou ders zouden dan voor een duur dere uitvoering kunnen bijbeta len. Deze verzekering geeft ver goeding in gevallen, die door geen enkele andere verzekering worden gedekt. Reeds 80 tot 85% van de kinderen is op deze manier verzekerd. Om geen ri sico te lopen sluit de school voor de overige kinderen toch een verzekering af tijdens schoolreisjes en uitstapjes in het kader van het creatieve midda gen. Daar er niet tot volledige overeenstemming kon worden gekomen werd besloten, dat de o.c deze materie nog eens zal doornemen. Bij aanvang van een schooljaar kan bij een nieuwe aanvrage van de verzekering misschien een begeleidend schrijven komen, waarin alles nog eens duidelijk wordt uitge legd. Afscheid Tijdens deze vergadering werden ook 2 nieuwe leden voor de ou dercommissie gekozenen wel: voor de Churchillstraat: mevr. C.C. Schmetz-Bloem, Churchill straat 56 en voor de Diessen- plasstraat/Buitengebieden: dhr. H.J Jannink, Kwintenweg 7. Dhr te Riele bedankte de aftre dende oudercommissieleden mevr. Koelemaij en dhr. Voort man - heel hartelijk voor al het werk, dat zij ten behoeve van de school hebben verricht en bood hen een attentie aan. Mevr. Koelemaij bedankte ook namens dhr. Voortman en wenste hun opvolgers in de o.c. een goede tijd toe. Dhr. te Riele deelde tot slot nog mee, dat de opzet van deze avond: „door ouders voor ou ders", misschien ook iets was voor de leerlingen zelf. Gepro beerd zal worden of iets derge lijks ook voor hen georganiseerd kan worden of kan worden in gepast in de creatieve midda gen. Voor elk wat wils Na dit „zakelijke" deel van de avond gonsde het door de hele school van de bedrijvigheid. On der het motto „door ouders voor ouders" was er in 9 lokalen van de school van alles te beleven. Zo werden er korte cursusjes gegeven in: portrettekenen (hr. Kres), E.H.B.O. (hr. Roelvink) en vegetarisch koken (mw. de Lan ge). Er werd tapijt geknoopt (mw. Balk), glas gegraveerd en geschilderd (mw. v.d. Knaap), poppen gemaakt (mw. Schmetz), plantaardig geverfd (dames Oonk/Wissink), geweven (mw Dijkgraaf), gebatikt (mw. Jan nink) kantgeklost (dames Rei- link/v oortman), wandversiering van afvalstoffen gemaakt (mw. Heller). Verder was er een lokaal waar model-vliegtuigen stonden (hr. Grooteval) en een lokaal waar model-auto's werden ge demonstreerd (hr. Mensink). Kortom: voor elck wat wils. Bovendien kon men in de crea een niet-alcoholisch drankje ko pen, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de broe der, die werkt bij een land bouwproject in de Philippijnen en die onze school zal komen bezoeken in het kader van een project „ontwikkelingshulp", dat begin volgend jaar op deze school zal worden gehouden. De Haarschool kan terugzien op een goed geslaagde en gezellige avond. Een kijkje op de INFO-markt in het voorhuis van „de Kandelaar" De zendingsdagen van de Herv. en Geref. Kerken ter plaatse, zijn weer een sukses geweest. Er was gedurende 4 dagen een regelmatige belangstel ling - waarbij vooral de scholen zich niet onbe tuigd hebben gelaten. Met de eigen jeugd van de kerk er bij, hebben meer dan 1000 kinderen kennis kunnen nemen van dit zendingswerk. En wat hebben ze genoten van de vertellingen van mevr. Rullmann. Ook de avondprogramma's zijn zeker goed in de smaak gevallen. Hoewel de eerste avond de be langstelling in aantal personen, niet erg groot is geweest - bleek het gebodene - door ds. mevr. De Nie belangwekkend voor diegene welke geluisterd hebben. Onze kennis van het werk der Kerken in Indonesië, is weer sterk verruimd. De tweede avond was het aantal bezoekers groter, terwyl de mededelingen - vertellingen - getuigenissen, mag men wel zeggen van het echt paar Sedlacek uit Tjecho- Slowakije, indrukwekkend zijn geweest. Velen zullen waarschijn lijk nog na denken en spreken over de levenshouding van dit gevluchte echtpaar, van achter het Ijzeren gordijn. ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten- Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Kerkdiensten In de Zondagsdiensten der Ker ken is de afsluiting van deze zendingsdagen voor dit jaar, in beide kerken gehouden. Ook hebben jongeren en Zondag school, samen met veel ouders „De Kandelaar" bezocht na en tijdens de dienst. De zendingskommissies zijn blij en vol goede moed om samen verder te mogen gaan, daar ge bleken is dat samenwerking op dit terrein in de beste harmonie kan gebeuren. Ook was het erg fijn dat de Diakonie - de Opendeur-groep en de Rekreatiekommissie in dit gebeuren weer een plaats kon den hebben, een ieder op hun eigen wijze. Maar wel op zó een wijze: dat dit geen enkele af breuk heeft gedaan op het to taal gebeuren. Neen - eerder omgekeerd, hebben zjj er toe bijgedragen, om deze prestatie meer kleur te geven. De perspectieven van een der gelijke opzet en samenwerking, zijn nog lang niet volledig uit geput en geven veel mogelijk heden voor de toekomstige ak- tiviteiten. Vrijdag 7 november 14.30-18.00 uur laatste warenmarkt seizoen 1980 in de Tuinstraat. 19.30 uur concert Holtense muziekvereni ging m.m.v. koren en sopraan Marianna Langenberg In „De Kandelaar". Zaterdag 8 november 14.00-17.00 uur vakantiebonnen verzilveren bouw- en nevenbed- ryven bij P.F. van Doom, Riet molenstraat 4. zondag 9 november: 14.00 uur discobal in café „De Wippert" (zie adv.): 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" Bathem (zie adv 20.00 uur dansen in bar-dancing ,,'t Boekje", Bath- men (zie adv.) Maandag 10 november: 19.30 uur ruilavond Holtense postze gelclub in rest. „Vosman"; 20.00 uur schryfavond Amnesty Inter national in rest. „Vosman" (zie ber.) dinsdag 11 november 20.00 uur jaarvergadering Herv Vrouwen groep Dijkerhoek in „Bethanié"; 21.00 uur ledenvergadering car navalsvereniging „Fienpreuvers" in de Hofbar. woensdag 12 november 19.00 uur voorlichtingsavond alcohol gebruik in tienersoos „Musky" (zie ber.); 20.00 uur bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in rest. „Vos man", te verzorgen door het bu reau Voorlichting Merkartikelen. Vrijdag 14 november 20.00 uur toneeluitvoering C.O.C. in „De Kandelaar" zaterdag 15 november 20.00 uur toneeluitvoering C.O.C. in „De Kandelaar"; 20.00 uur toneeluit- veoring „D.A.T. in zaal „Het Bonte Paard", Dijkerhoek; 20.30 uur Groot „Elfde van de elf de-bal" Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" in zaal „Vosman" bekendmaking nieuwe prins (zie bericht) Dinsdag 18 november 20.00 uur openbare vergadering afd. Hol ten WD in rest. „De Wielen" Spr. staatssecretaris mr. RE. Koning (zie ber.); 20.00 uur Fed. bestuurder FNV Herman Boode spreekt in de „Leeren Lampe" te Raalte over het arbeidsvoor waarden beleid en werkgelegen heid. Donderdag 20 november 20.00 uur bijeenkomst afd. Holten Chr. Bond van Plattelandsvrouwen in „De Kandelaar". Zaterdag 22 novemberO 20.00 uur Twentse show. Twente Plat in sporthal ,,'t Mossink" NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. A W Berkhof. Uit- gangscollecte. Pastoraal buiten land. Oppasdienst: Bertie Ven eklaas Slots en Fenny Lammers. 1915 uur Open Deureamen- komst in Geref. Kerk. GEREF. KERK 9.30 uur ds. Otten van Alteveer (Dr.) 15.00 uur ds Zuidema van Apeldoorn. In beide diensten 1ste collecte Dankdagcollecte voor de kerk, 2e coll. voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 3 de heer C Beukenkamp Oppasdienst, mevr. Rietman-KI. Nagelvoort, mevr. Tromp Prins, Ingrid Stam (res.), mevr. Stam- Bosschere-Stam, mevr. Schuppert-Veldhuis, mevr. Van Wilsum-de Boer (res.). 1915 uur Open Deureamen- komst. Spr. pastoor Agterhoek van Zwolle. R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur. Zondag 9 30 uur. DIJKERHOEK 10 00 uur ds C C Addlnk. Uit gangscoll. Pastoraat buitenland. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. W. Vons van Hol ten. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 11.00 uur. In de vergadering van het al gemeen bestuur van het zuiver ingschap West Overijssel is de nota „Democratisering water schapsbesturen in Overijssel" besproken. De nota is onlangs door Ged. Staten aan de Over ijsselse Waterschapsbond toege zonden, met het verzoek daar over overleg te plegen. Na over leg in de waterschapsbond zal de ontwerp-nota worden voor gelegd aan de Statencommissie voor waterstaatszaken. De nota bevat beschouwingen over de in de laatste jaren verschenen rapporten inzake het water- schapsbestel, o.a. het rapport van de commissie Merx. Het dagelijks bestuur van het zuiveringschap acht bijv het woord democratisering als ver breding van de basis van het waterschapsbestuur onjuist. Het wekt de indruk, zo staat in de toelichting van het dagelijks be stuur, dat tot op heden de wa terschapsbesturen niet democra tisch waren samengesteld. Vol gens de regeringsnota vormen de huishoudelijke vervuilers praktisch alle inwoners van het waterschap. Daarom ligt het voor de hand de vertegenwoor digers van die vervuilers in die van de algemene belangen te la ten samenvallen. G.S. willen elke groep een eigen vertegen woordiger geven. In beide geval len, aldus het zuiveringschap, zullen de vertegenwoordigers worden gekozen door de geza menlijke gemeenteraden in het gebied. Het onderscheid tussen beide groepen zal in de praktijk weinig praktische betekenis hebben. Er bestaat nu een zui ver theoretische splitsing van de groep vertegenwoordigers van de huishoudelijke vervuilers in het algemeen bestuur Daarvan be paalt- het bijzonder reglement dat slechts de helft representa- tief voor die groep behoort te zijn In de praktijk van het al gemeen bestuur is van de ver schillende „afkomst" van deze leden niets te merken Het dage lijks bestuur van het zuivering schap komt aan de hand van praktische ervaringen tot de conclusie dat handhaving van het huidige systeem de voorkeur verdient. Dat houdt in dat de benoeming in handen is gelegd van de colleges van B en W Het dagelijks bestuur is tegen een open kandidaatsstelling De ze, aldus het dagelijks bestuur, zou slechts moeten gelden voor de categorie huishoudelijke ver- vuilere en algemene taakbelan- gen. Maar bij deze groepen is nau welijks sprake van een georga niseerde „achterban". Als hier wel sprake van is zou men te maken kunnen krijgen met bijv. aktiegroepen, politieke partijen en dergelijke. De politiek dient voorbehouden te blijven aan algemene democratie, zegt het dagelijks bestuur. In een func tionele democratie is het zui veringschap juist in het leven geroepen om op enige afstand van het strijdgewoel van de po litieke arena elementaire zaken óók een algemeen landsbelang - in alle rust en met zakelijke kennis te behartigen. Is er sprake van een georgani seerde „achterban", dan doet zich bij de open kandidaatstel ling ook het probleem voor van de herkenbaarheid van de kan didaat gestelde De herkenbaar heid is uiteraard niet in geding bij de politieke partijen Door daarbij de herkiezing te laten plaats hebben door politiek poli tiek gebonden gemeenteraadsle den bestaat het gevaar, dat de politieke gezindheid van de kandidaat gestelden stijgt boven hun deskundigheid. Dat gevaar is des te groter doordat de poli tieke partijen tot op heden nauwelijks geïnteresseerd waren in het wel en wee van de water schappen. Daarom heeft benoeming door B. en W.-colleges zonder open kandidaatstelling de voorkeur, aldus het dagelijks bestuur. De meerderheid van het algemeen bestuur was het daar mee eens, toen de nota vorige week werd besproken. Een minderheid was voor open kandidaatstelling met indirectie verkiezingen. De gemeenteraadsleden zouden dan als kiesmannen optreden. Dé specialist In al uw kampeerartikeien Geesterenseweg 22 Vriezenveen Telefoon 05499 - J215 Op 31 oktober had op de S14, bij afslag Laren-Lochem, een aanrydlngplaats tussen een VW-busJe en een Daf Het busje, dat moest uitweken voor de Daf. raakte hierbij een ANWB- paal en sloeg over de kop De bestuurder van het busje raakte gewond. Op 1 november werden vernie lingen aangericht aan de nieuwe winkel van Schuppert BV Een verlicht reclamebord met firma naam moest het ontgelden Ver der werd aan de Stationsstraat een jonge boom uit de grond gerukt. Ook werd op de avond van 1 november door twee jongens een fiets vernield by het station en voor enkele honderden guldens schade aangericht aan de dak bedekking (golfplaten) van de fietsenstalling. Op maandag 3 november had op de Reebokkenweg t.h.v de Valkenweg een aanryding plaats tussen een door H O te Ryssen bestuurde luxe auto en de rij dende winkel van N te Holten. Oorzaak het te ruim nemen van de bocht door de Ryssenaar. Nu ook in Hellendoorn, Nijverdal, Wierden, Holten, Vriezenveen omgeving. Bel voor een betere verzorging van uw was Van Kollaan 11 Goor-Tel. 05470-33 32 XaExSër soos Tel 05470-22B4 Slalieoslaaa 21 §01118 Tel. 05483-1847 Raagwti li Oeningstijden: ma t/rr. vr 8.30-12 00 en13.30-17.30 za 9 00-12 00 koopavond Goor donderdag 19.00-21 00 1001 bouwmaterialen onder één ARTS J F Sijtsema, Keizereweg 32, tel 3553 Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Mevr zr H. Assies, Maas straat 280, Deventer, tel. 05700-30190 b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7 00 u en 's middags van 13.00-14.00 uur. TANDARTS: F.B. Zeilstra, GA. Breder- odestraat 6, Rijssen, tel. 05480-4569 Spreekuur spoed gevallen. 17 00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU - Elke donderdag van 8.15-11 30 uur In wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur. Spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiserk, Gaarden straat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaar denverzorging maandag t.m. vrijdag van 8.30-930 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekeinde 05486- 164 65. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr 5, tel. 5, tel. 05483- 1515. GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, telefoon 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3