J stendige gedragslijn stendig zoek in Itense gemeenteraad Acht bejaardenkoren zongen in „De Kandelaar MEDISCHE DIENSTEN Heel hartelijk AGENDA - iRKDIENSTEN S. BAKKER dank TEXTIELREINIGING 074-914471 voor Iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft AJOIMIIi; <nHj7TT> BURGERLIJKE STAND MOTOR ZAGEN Jongerendienst H0LTENS NIEUWSBLAD - 31 OKTOBER 1980 - PAG. 3 Llgen van een door allen zo gewenste bestendige gedragslijn is bestendig zoek [leden van onze Holtense gemeenteraad. Op het gemeentelijk erf is vrijwel nderwerp (en jaren lang ook bijna geen raadsvergadering) meer denkbaar of o de gemeenteraad wel gediscussieerd over de noodzaak tot het volgen van lestendige gedragslijn. Het lollige hierbij is echter dat diegene die het ene int vurig pleit voor het volgen van vaste beleidslijnen, zich bij behandeling let volgende agendapunt weer haast in zijn pleitbezorging voor het tegendeel. lijk tegenstrijdigheid is jte bespeuren bij het col li B en W, als bij de le- ii de gemeenteraad, met [tie van het C.D.A. als m uitdrukkelijke uitzon- Van deze fraktie wordt andpunt meestal in de erwoord door H.J. Weste constant blijk geeft van ir genuanceerd, maar «chtlynig denken. Het ge in dit tegenstrijdig optre- intussen wel dat de be- rming omtrent te behan- agendapunten soms héél uitvalt dan de publieke tevoren voor mogelijk of zou hebben gehouden, lukkig steeds toenemende belangstellenden op de ie tribune geeft situaties dan ook niet zelden ling tot vermaak, maar de is intussen wel of de raad iermee op de goede weg Met name voor een en nieuwe burgemeester onze moet het toch wel oeilijk zijn om temidden it wispelturige gezelschap ;stgevende en vertrouwen- ade plaats te vinden die voor een goed stuk be- jke arbeid en de voort- ran het beleid. nstrijdig de raadsvergadering van andagavond deden zich op int ook weer zodanig in springende tegenstrij- ituaties voor dat het, voor oede verslaggeving, nodig ze in dit raadsverslag ook binnen dat kader, en té- wat beschouwend te be- Allereerst kwam het col- an B. en W. j.l. maanda- met een voorstel dat ut in strijd is met het be- bestendige gedragslijn en :ake vaststelling van iryzen in het partiële be- Éigsplan „de Haar". In lorstel werd voor gronden, ad voor openbare of bij- te gebouwen, een verkoop- berekend van f91,02 per de jaren 1977 en 1978 NED. HERV. KERK u. en 10.15 uur ds. C.C. Ink. Uitgangscoll. Diaspo- Oppasdienst: Diny Aalpol lenny Wibbelink. Jongerendienst in „Irene", nsdag 5 november: 10.00 en 19.30 u. (zie Geref. GEREF. KERK u. en 15.00 uur ds. .H. Peddemors. In beide isten is de le coll. voor kerk en de 2e voor rente werden voor dit doel reeds gronden verkocht voor de art- senpraktijk, de woon- en kan toorpanden Beeftink en Van Well en het nieuwe gymlokaal aldaar voor een voorlopige prijs van f70,60 per m2. In de voor lopige koopakte echter werd in dertijd de voorwaarde opgeno men dat voor deze grond uit eindelijk het bedrag moet wor den betaald zoals de raad die voor dit bestemmingsplan zou vaststellen. Dus f91,02 per m2. Gezien de reeds verstreken tijd stelde het college zich j.l. maan dagavond echter op het stand punt dat het niet meer redelijk zou zijn om voor deze gronden alsnog tot verrekening over te gaan. „We hebben dit geld nu al een paar jaar in handen en als je daarvan de rente rekent en daarbij voegt kom je ook onge veer op een prijs uit van f91,02 per m2", was het tweede motief, waarbij gemakshalve maar niet werd gepraat over het rente voordeel dat de kopers hebben genoten over de prijs die, naar nu blijkt, te weinig werd vol daan. Wijzend op de uitdrukke lijk gestelde voorwaarde in het voorlopig koopcontract zei CDA-woordvoerder H.J. Weste- rik, formeel volkomen terecht (en juist omdat hij daarin een afwijking van gekozen beleidslij nen zag met gevaarlijke prece denten voor de toekomst) dat hij zich met deze voorgestelde afwijking door het college niet kon verenigen, waarvan hij zelfs een voorstel maakte. Aanvanke lijk vond hij hierin min of meer steun bij de VVD-fraktie, waar van H.J. Robers aan B. en W. de suggestie deed het voorstel terug te nemen en binnen het college nog eens opnieuw te be zien. Toen het college bleef vas thouden aan haar voorstel was vervolgens de stemverklaring van A. Moeliker (PvdA) opmer kelijk die, evenals de fraktie van Gemeentebelang, steun gaf aan het voorstel van B. en W. Bij de stemming ging ook de WD- fraktie om en stemde voor het collegevoorstel hetwelk derhalve een meerderheid haalde. „De Noordpool" Hoewel de VVD-fraktie (bij I monde van J. de Waard) in het verleden voortdurend heeft ge pleit voor het uitzetten van vaste (middenlange) beleidslijnen week óók deze fraktie j.l. maan dag heel duidelyk daarvan af. Het nieuwe VVD-raadslid M.F. Spijker vroeg nl. aan het college om toch maar een renteloze le ning of subsidie te verstrekken aan ijsclub „De Noordpool" voor verbouwing van het clubgebouw. Terecht trok in dit geval het college weer rechte voren door Spijker te wijzen op de prioritei tenlijst van de gemeentelijke sportnota en dat je nu eenmaal nergens blijft wanneer je de be groting tussentijds doorkruist met allerlei ad hoc-beslissingen „Hoezeer de wensen van het Noordpoolbestuur ook onze sympathie heeft", aldus burge meester Van Rappard. Emancipatie Nadat de PvdA-fraktie tevoren steun verleende aan (van het begrip vaste beleidslijnen afwij kende) collegevoorstel inzake grondprijzen in de Haar, vroeg mevr. Metsemakers daarna aan het college toch vooral een be stendige gedragslijn te volgen als het gaat om zaken zoals het toekennen van een emancipatie subsidie aan de afd. Christelijke Plattelandsvrouwen. Hoewel mevr. Metsemakers verklaarde het zeer belangrijk te vinden dat deze subsidie wel wordt ver leend, meende zij dat dit toch onderdeel zou moeten uitmaken van de begroting 1981. Zij vond dat het verzoek van de Platte landsvrouwen te laat was inge diend om nog ten laste van de begroting 1980 te brengen. Dus hier weer super rechtlijnig. En in dit geval bewees burgemees ter mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard weer een stukje ge zonde souplesse door op te merken dat onder het hoofdstuk emancipatieaktiviteiten in de begroting 1980 nog voldoende rek zit om deze subsidie daar uit te betalen. Kortom, niet dat de raad in de praktijk geen voorstander zou zijn v,an vaste beleidslijnen maar men heeft het kennelijk moeilijk met de vraag waar de grenzen daarvan liggen alsmede over de vraag van de daarbij tegelijk weer nodige souplesse. D.J.M. Het bejaardenkoor uit Enter o.l.v. de heer Oosterveen. Acht bejaardenkoren van het gewest Overijssel van de Prot. Chr. Ouderen Bond hebben woensdagmiddag in „De Kandelaar" een concert gegeven dat goed ge slaagd mag worden genoemd. Elk koor zong twee liederen veelal drie-stemmig en enkele liederen wer den 4-stemmig gezongen. De presidente van het gewest mevr. Wever uit Almelo opende de zangmiddag met schriftlezing en gebed waarna met orgelbege leiding van organist Wim Fidder uit Almelo het Bondslied werd gezongen. In een vlot tempo werd hierna het programma afgewerkt. Het koor uit Vroomshoop (dirigent Veltkamp) zong het eerste lied „Leer mij uw weg, o Heer" wat aarzelend maar bracht met pia nobegeleiding, „Op de grote stille heide" heel levendig en toch ook weer boeiend met een vleugje romantiek uit het grijs verleden. Het koor uit Den Ham (dirigent Van Dijk) met een goede bezetting van de sopranen en alten zong met veel bezieling „De Heer is groot" en „Jezus Losser van mijn ziel" en „O.Z.O." uit Enschede onder di rectie van Ter Heide bracht verdientelijk „Zondag" en het bekende ,3 lijf bij mij Heer" dat met de cantus firmus in de mannenstemmen net even te hoog gegrepen was. „Tot Gods eer" uit Hoogeveen, met een sterke bezetting van alle stem men, zong onder leiding van di rigent J. Hiemstra, met piano begeleiding, „Schepper en Ko ning" van Watss en „Geprezen zij de Heer" van Ame. Vooral het laatste nummer in levendig tempo en goede voordracht. Het koor uit Enter (dirigent Ooster veen) zong zeer beschaafd „Weest niet bevreesd" en „In Christus". Mevr. Timmerman die het Hengelose koor „Anker- stemmen" leidde deed dit zeer muzikaal en enthousiast en het applaus was ook bedoeld voor haar. In het „Avondkoor" van Kreutzer waren de mannen soms wat onzeker. „Ons Genoe gen" uit Almelo o.l.v. Eshuis haalde een ruim voldoende voor het a capella gezongen „Heer in de hemel" en het prachtige „Sanctus" van Franz Schubert. De zangmiddag werd besloten door „De Lofstem" uit Wierden. Het koor zong onder directie van de heer Oosterveen uit de bundel van Johannes de Heer „Ik ben niet waardig heilig God" en „Maranatha, juicht gij aarde". Gezamenlijk zongen de koren (plm. 500 stemmen) in een moderne zetting het bekende maar helaas maar weinig meer gehoorde „Er ruist langs de wolken". Ds. G.W.H. Peddemors sprak een dankwoord tot de bejaarde zangers en zangeressen. De ge slaagde zangmiddag werd beslo ten met het zingen van „Dankt, dankt nu allen God". Er werd deze middag afscheid genomen van penningmeester Manenschijn uit Hengelo in wiens plaats on langs werd benoemd de heer Spoelman te Enschede. De heer H. Zwaag te Enter, landelijk voorzitter van de PCOB sprak deze middag een kort doch ker nachtig propagandawoord en deelde o.a. mee dat de bond momenteel ruim 15.000 leden telt. ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten' Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 0547C-41 13 demevendienst klas 1 en aevr. J. Stam-Slotboom. lasdienst: Mevr. Stam- ihuis, Erie van Leeuwen, Wieldraaijer (res.), t. Paalman-Zwiers, mevr. de Fockert, mevr. schers-Welink (res.), msdag 5 november: 10.00 en 19.30 uur ds. W. Vons. erk. Diensten - Dankdag r gewas en arbeid) Col- e voor Werelddiaconaat. R.K. KERK erdag: 17.00 uur - zondag: uur. DIJKERH0EK 30 uur ds. W. Vons. Uit- igscollecte: Diaspora. 0KKENBR0EK uur ds. G. Bouman, op en gezinsdienst. Uit- igscoll. Plaatselijke diaco- ensdag 5 november: 10.00 ds. G. Bouman. Dankdag 'r gewas en arbeid. NIEUW HEETEN erdag: 19.00 uur - zondag: en 11.00 uur. Vino 11 til Na de bloedafname even uitrus ten onder het genot van een kopje koffie. Fijn, dat ook deze keer de jaarlijkse bloedplasma-avond weer zo'n succes was. Voor de 2e maal in de sporthal (wat een ruimte, heerlijk om in te werken). Een avond georganiseerd door het Rode Kruis, afd. Holten, maar al leen mogelijk met zo'n en thousiaste EHB O-ploeg, uit gebreid met vrijwilli- gers(sters), die niet alleen deze avond present waren, maar ook bij 't voorberei dende werk hun steentje hebben bijgedragen. 't Liep allemaal weer erg fijn, ook al was de keuring vooraf wat uitgebreider, een formu lier dat ingevuld moest wor den, een extra prikje om te bepalen of U bloedarmoede had. Wij waren erg benieuwd, hoe uw reaktie hierop was, donors. Gezien de ernst, maar ook het plezier tijdens het invul len en prikken, kunnen wij alleen maar constateren, dat U zelf het nut er toch wel van inzag. Door deze keuring is aan 16 personen afgeraden deze avond bloed af te staan, zodat wij na afloop zeggen: Heel goed deze extra keuring ter bescherming van u zelf. De overige 561 dames en he ren konden zonder bezwaar die halve liter bloed missen. Vijfhonderd een en zestig flessen bloed gingen mee naar Amsterdam. Een heel fijn resultaat! Wat ons betreft en hopelijk ook U donors en helpers(sters) graag tot vol gend jaar in de sporthal. Namens het Rode Kruis afd. Holten C.H. van Iperen-Esseboom Nu ook in Hellendoorn, Nijverdal, Wierden, Holten, Vriezenveen en omgeving. Bel voor een betere verzorging van uw was NaBÉsmy eooh M 05470-2264 Stallenslaan 24 HOIKN lel. 05483-1847 Waagweg 15 Oeningstijden: ma. t/nr. vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Geboren: Wilhelm Hendrik z.v. G. Boode en A.M.B. Goorman; Hermina Johanna d.v. W.G. Bannink en E.H. Stoevenbelt. Overleden: M. Pasop, oud 74 jaar, Holten (overl. te Deventer); H. Dijkink-Meijerink, oud 78 jaar. Holten; mej. E.HJ. Wegsta- pel, oud 79 jaar. Holten; R. WagtrBenjamins, oud 80 jaar, Holten. Ondertrouwd: E.A. Luggenhorst, oud 27 jaar, Holten en: G.H. Klein Oonk, oud 20 jaar, Deven ter; G.W. Wijlhuizen, oud 31 jaar, Holten en: J. van Bostelen, oud 33 jaar, Arnhem. Van Kollaan 11 Goor-Tel. 05470-33 32 De jongerendienst van a.s. zon dag 2 nov. staat ook in het te ken van de Zendingsdagen die in „De Kandelaar" worden ge houden. De jongerendienst wordt dan ook in „De Kande laar" gehouden, waar dia's wor den vertoond, en verteld wordt over het werk van de zending. De aanvang van de jongeren dienst is gewoon tien uur. Ie dereen is welkom. Kom naar „Irene" zodat we gezamenlijk naar „de Kandelaar" kunnen gaan. Kom allemaal en breng ook een familielid of vriend mee, want het wordt echt heel inte ressant. Tot zondag. De Jongerendienstcommissie. Vrijdag 31 oktober: 14.30-18.00 uur gezellige warenmarkt in de Tuinstraat; 20.00 uur Informatie-avond Stichting ver volgd Christendom in „De Kan delaar" Zaterdag 1 november: 9.00 uur Aanvang clubkampioenschappen Land. Rijv. „De Bergruiters" en ponyclub „Bergruiters" op ter rein bij erve „Rietberg" in de Beuseberg (zie bericht); 20.00 uur Feestelijke bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard" i.v.m. 30-jarig be staan; Opvoering van het blijs pel „Zilveruitjes en augurken" door „O.C.H.". Zondag 2 november: Start Oriënteringsrit MAC „De Hol- terberg" bij „De Biester" (zie adv.); 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.); 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.); 20.00 uur Dansen in bar-dancing „T Boekje" te Bathmen (zie adv.) Maandag 3 november: Openbare vergadering afd. Holten en Mar- kelo VVD in de „Kop'ren Smor- re", Markelo (zie ber.); 20.00 Rayonvergadering Chr. Platte landsvrouwen Bond in gebouw „Het Ankér" te Wierden. Vertrek afd. Holten 19.30 uur vanaf „De Kandelaar" (zie ber.) Zaterdag 8 november: 14.0- 0-17.00 uur Vakantiebonnen ver zilveren Bouw- en nevenbedrij- ven bij P.F. van Doorn, Rietmo- lenstr. 4. Vrijdag 7 november: 14.30-18.00 uur Laatste warenmarkt seizoen 1980 in de Tuinstraat; 19.30 uur Concert Holtense Muziekvereni ging m.m.v. koren en sopraan Marianne Langenberg in „De Kandelaar". Maandag 10 november: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postze gelclub in restaurant „Vosman". Dinsdag 11 november: 21.00 uur Ledenvergadering Car. veren. „De Fienpreuvers" in de Hofbar. Woensdag 12 -november: 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten te verzorgen door het bureau Voorlichting Merkartikelen. Vrijdag 14 november: 20.00 uur Toneeluitvoering C.O.C. in „De Kandelaar" (zie adv.) Zaterdag 15 november: 20.00 uur Toneeluitvoering C.O.C. in „De Kandelaar" (zie adv.); Toneeluitvoering D.A.T. in zaal „Het Bonte Paard" (zie adv.); 20.30 uur Groot „Elfde van de elfde-bal" Fienpreuvers in zaal „Vosman"; Bekendma king nieuwe prins carnaval (zie ber.) ARTS W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 3553. Spreek uur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Mevr. zr. A. Boertjens, Marjo- raan 11, Raalte, tel. 03405- 4844 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 u. en 's middags van 13.00-14.00 uur TANDARTS A.J.G. Boerman, Zuiderstraat 27a, Rijssen, tel. 0 5480-2535. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 15f7. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren alge meen maatschappelijk werk" maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaar denverzorging maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekeinde 05486- 16465. DIERENARTS W.C.W. Wameiink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, telefoon 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen 0 5200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3