Jolt en leed verdiende nederlaag VERLIES VOOR SCHAKERS mmm I5 15 Resultaten s.v. Holten Marcel Wansink wint weer de „Frits Paule cup' Resultaten sv Hotten Holten in de middenmoot SENIOREN 3) Clubkampioenschappen Bergruiters m b. .HOLTENS NIEUWSBLAD-31 OKTOBER 1980-PAG. 17- uitwedstrijden tegen de Tukkers vormen voor de len te bestrijden. Het antwoord tenaren een probleem waar ook zondag geen op- Is aan spelers én trainer ising voor is gevonden. De Tukkersploeg gaf de Zondag as wordt er thuis ge- Itenaren in tactisch opzicht een geduchte les. De speeld tegen Eilermark uit Ola- Ddzwarten werden op eigen helft reeds belemmerd ne?raBDe *ast®n z'1n d't jaar hun aanvallende bedoelingen. Het gevolg was dat ki^^en^ehhen tot (ï.»e™Ü Itens sterkste deel, het middenveld, deze middag welnig saccP, gCboekt in de laai uit de wedstrijd werd gespeeld en veel balver- derde klasse De grootste fout. die de Holtenaren kunnen ma ken, is de tegenstander van zondag te onderschatten. Slaagt Pesman erin de zieken en ge blesseerden weer fit te krijgen, dan moet Holten zondag twee punten kunnen toevoegen aan het toch wat magere totaal van 7. De wedstrijd begint om 14.30 uur. De wedstrijdbal voor a.s. zondag wordt aangeboden door Electro technisch Bureau van Bruggen. moest accepteren. felle en soms te felle spel de Tukkers lag de Holtena- niet. In de eerste helft de dit tot een vrij ernstige elblessure van Bert Knapen, na de thee vervangen werd broer Erik. Johan Huzen, invaller voor de zieke Nico Holten onder druk en dat leidde tot een aantal hachelijke situa ties. In de 5e minuut belandde een verre trap van de Tikkers- doelman bij hun volkomen vrijs taande mldvoor. Zonder door wie dan ook gehinderd bracht hij de stand op 2-1 Daarmee bobar, speelde op de voor werd het kleine beetje zelfver- vreemde plaats een goede dstrijd, terwijl de roodzwarten Jan Bert Wissink deze mid- trouwen van de Holtenaren nog verder ondermijnd. De wil om een beter resultaat te bereiken Senioren: P.H. 3 - Holten 2 10.00 u. V. 8.45 Holten 3 - Hector 2 10 00 u. Holten 4 - RKSV 2 10 00 u. Bomerbroek 2 - Holten 5 10.00 u. V 9 00 u. De Zweef 4 - Holten 6 11.45 u. V. 10 45 u. De Zweef 7 - Holten 7 11.45 u. V. 10 45 U. Enter 8 8.00 u. Holten 9 - MW 10 10.00 u. Holten 10 - Enter 9 10.30 u. Holten 11 - Luctor 9 10.30 u. MW 12 - Holten 12 11.45 u. V. 10.45 u. Junioren: Hulsen Al V. 1.30 u. Holten A2 Holten BI Vrijdagavond werd de uitwedstrijd tegen Favorita 1 uit En- I schede gespeeld. Van tevoren werd een grote nederlaag ver wacht, temeer daar Holten ook nog met een invaller moest spelen. De uiteindelijke uitslag van 3-7 viel echter mee, het geen mede werd veroorzaakt door het feit dat een aantal spelers over hun inzinking heen zijn en weer als vanouds j speelden. - Holten 8 8.45 u. V. -p Holten Al 2.30 u. hun absolute uitblinker was wel aanwezig, de middelen dden Tot de rust slaagden de Itenaren erin een licht veldo- fwichi op te bouwen en kre- ze enkele kansen, die echter ontbraken echter. Men kwam niet verder dan enkele schoten, die net naast gingen en enkele vrije trappen, die ook geen re ien verloren gingen. Het sultaat opleverden. In de 35e urde tot de 42e minuut toen minuut mochten de Tukkers een gastheren vrij onverwacht de vrije trap nemen en hieruit werd jding namen door Evers, die de stand op 3-1 gebracht. een uiterst gericht schot ert Jan Wissink het nakijken Daarmee was de tweede neder- Holten had echter een snel laag voor Holten In deze compe- atwoord klaar, want in dezelfde titie een feit. Het feit dat men ïut belandde een van rich- in de toekomst nog wel meer veranderd schot van Daniel met tegenstanders als de Tuk- aamangun in het doel en kers zal worden geconfronteerd, termee was de stand weer ge- nodigt uit tot de constructie Op dat moment een volko- van een zodanig tactisch con cept, dat mer in staat is de en verdiende stand. de thee zetten de gastheren tegenstander met gelijke midde- De niet geheel onverwachte ne derlaag (3-1) tegen De Tukkers - de onlangs te Albergen ge speelde bekerwedstrijd was al een sein in die richting - heeft Holten in de middenmoot doen belanden. Hopelijk zal het ook een teken zijn de zaken beter aan te pakken. Zeven punten uit 7 wedstrijden is toch wel erg mager. De overige uitslagen wa ren: Reutum-BWO 2-0, Eilermark-Berghuizen 0-1, De Zweef-Unisson 3-2, Tubantia- Avanti 3-5, Rood Zwart-Vosta Nu de weersomstandigheden ferslechteren krjjgen we te ma ken met de eerste afgelastingen en Holten 7 en 8 waren zondag („slachtoffers" van de weergoden. iDe wedstrijden worden inge haald op 16 nov. a.s. Holten 2 pacht geen verbetering in haar ïorgeiyke positie op de ranglijst. De 0-2 winst van B W O. 3 mag keker als een onaangename ver- [rassing worden gezien. Onder schatting van de tegenstander? PH 4 - Holten 3 was een doel puntrijke wedstrijd. Na 90 minu ien goed voetbal scheidden de [ploegen de wegen bij de stand 13-3. Holten 4 trad in Goor aan met een sterk gehavend elftal. Dat GFC 3 uiteindelijk met 3-1 won kwam niet geheel onver wacht. In de beslissende wed- strjju wie zich voorlopig koplo pers mag noemen in de 3e klasse F heeft Holten 5 tegen MVV 4 haar 5de overwinning in successie behaald (3-2) Holten 6 behaalde een uitstekend resul- 2-2: De stand in 3A is nu als volgt: Berghuizen 7 6 1 0 13 13-4 Reutum 7 3 3 1 9 14-9 Unisson 7 2 4 1 8 15-9 De Zweef 7 3 2 2 8 12-8 Tubantia 7 3 2 2 8 15-12 Vosta 7 2 4 1 8 12-9 Holten 7 2 3 2 7 12-9 De Tukkers 7 3 1 3 7 13-13 Rood Zwart 7 1 3 3 5 12-17 BWO 7 1 2 4 4 7-11 Avanti 7 2 0 5 4 12-26 Eilermark 7 1 1 5 3 7-16 PH A2 2.30 u. MW '29 BI 2.30 u. SDOL B2 - Holten B2 2.15 u. V. 1.15 u. Holten B3 - De Zweef B2 2.30 u. Voorwaarts Cl - Holten Cl 11.45 u. V. 10.30 u. Holten C2 - PH C2 1.00 u. SWN C3 - Holten C3 11.00 u. V. 10.15 u. RKSV C2 - Holten C4 11.30 u. V. 10.45 u. Pupillen: Enter Dl Holten Dl 10.00 u. V. 9.00 u. Blauw Wit D2 - Holten D2 10.00 u. Holten D3 - RKSV Dl 10.00 u. SWN El - Holten El 10.00 u. V. 9.15 u. Holten E2 - VESOS E2 10.00 u. Enter V. E3 - Holten E3 9.00 u. V. 8.15 u. RV F1 - Holten F1 11.00 u. V. 10.15 u. taat in de thuiswedstrijd tegen Enter 5, waardoor het zesde op nieuw enkele plaatsen steeg. Holten 9 kon tegen het hoogge- Zondag: Berghuizen-Reutum, plaatste Almelo 8 haar punten- Holten-Eilermark, Unisson-De totaal niet vermeerderen. Een Tukkers, Avanti-De Zweef, ruime 4-1 nederlaag voor de Vosta-Tubantia, BWO-Rood oudste actieve leden van de Zwart. „SV". Holten sloot de oktober 'n Filmpje inleggen? Daar is niets aanl Vraag 't maar aan uw fotohandelaar. maand af met 7 punten uit 4 wedstrijden Haarle 7 hanteerde de buitenspelval veelvuldig, maar de snelle buitenspelers „omzeilden" die regelmatig waardoor kansen ontstonden De sterk spelende linksbuiten scoorde 4 keer. Ondertussen zat Haarle ook niet stil bij fouten in de Holtense achterhoede. Eind stand 4-5 voor Holten. Holten 11 wist met koploper de Zweef geen raad (2-5). De positie van Eerste-bord speler Middelink moest met zwart spelen en hield in een Caro-Kann verdediging de zaak in evenwicht, hetgeen een snelle remise opleverde Van der Knaap kreeg het Grünfei- dindisch te bestrijden. Hij koos een minder goede voortzetting, waardoor hij onder zware druk kwam te staan. Een grote afruil in het middenspel kostte hem een pion. In het ontstane toere- neindspel kon zijn zeer sterke tegenstander daar feilloos ge bruik van maken om de winst binnen te halen. Ook Gervedink Nijhuis hield zich met de Grün- feldindische verdediging bezig. Nadat de partijen elkaar lang in evenwicht hielden, leverde de overgang tot het eindspel de Holtenaar pionwinst op, waar van hij echter geen gebruik kon maken om te winnen, zodat een puntendeling het resultaat werd. Beijer koos uiteraard voor zijn favoriete Bird-opening, waardoor al snel een ingewikkelde stelling ontstond. Het werd nog erger toen zijn tegenstander een kwa liteit offerde tegen twee pionnen. In het eindspel overzag Beijer een remise-wending én een zet die misschien zelfs winst had kunnen opleveren. Tenslotte ver loor hij toch nog. Ton van Oijen, tot dan toe topscorer extern en koploper in tern, was daarom naar het vijfde bord opgeklommen. Zijn tegen stander gebruikte de „orang- oetan" opening, waardoor Van Oijen zich liet verleiden tot het inzetten van een vroege aanval, waarbij hij de ontwikkeling van zijn stukken verwaarloosde. Dit werd hem dan ook snel fataal. Scheperman kreeg ook al een zeldzame opening tegen zich, het zogenaamde Wolgagambiet. Hij kende dat niet en moest dus ter plaatse die opening voor zichzelf ontdekken. Dit lukte hem goed en de bereikte pun tendeling was dan ook verdiend. Dinant van Beek speelde zijn geliefde Franse verdediging, maar was iets te hebberig. Het nemen van een giftige pion kostte hem de dame, zodat hij na een half uur spelen al kon opgeven. Zijn broer Henk was daarentegen de gehele avond bezig met een Damegambiet, dat hem in het middenspel twee pionnen opleverde. Een sterk gespeeld eindspel bracht zijn tegenstander zo in de proble men, dat deze partij door Van Beek wegens tijdsoverschrijding werd gewonnen. Invaller Van Lindenberg speelde een Tarraschverdediging en kon dankzij goed spel een puntende ling bereiken. Rietman aan bord tien lijkt de laatste tijd geheel van slag. Na een Siciliaanse opening (Draakvariant), welke hij op zijn bekende sterke wijze speelde, ging hij in het midden spel een pion winnen en be reikte hij een veel betere stel ling. Deze weelde was echter te veel voor Rietman, hij zag dan ook kans om door slordig spel snel te verliezen. De einduitslag van de wedstrijd Favorita 1-Holten 1 (7-3) kwam als volgt tot stand: W Hartog- J.W. Middelink 1/2-1/2; P. Ydo- D.A. van der Knaap 1-0, T. van Akkeren-E.J. Gevedink Nijhuis 1/2-1/2; T. van Dijk-B.J G. Beijer 1-0; S. Ydo-T. van Oijen 1-0; D. Hartog-J E Scheperman l/Q-1/2; D. Koster-D. van Beek 1-0; H. Doldersum-H. van Beek 0-1; J. Bellers-T. van Lindenberg 1/2- 1/2; T. Ellenbroek-W. Rietman 1-0. Holten blijft daardoor op de laatste plaats staan. Interne kompetitie. De interne kompetitie van maandagavond (negende ronde) leverde een aantal spannende partijen op. Van groot belang voor de bezetting van de toppo sities waren de partij tussen koploper Ton van Oijen en Van der Knaap, welke tot nog toe met een bescheiden klassering in de middenmoot genoegen moest nemen, en die tussen Van Rijssen en Dinant van Beek, waarbij de zwartspeler moest winnen om Van Oijen bij te houden. In de eerstgenoemde partij verdedigde Van der Knaap zich met een variant van het Grünfeldindisch. Van Oijen zette hem zwaar onder druk, maar na afruil van alle lopers kon Van der Knaap een tegen aanval opzetten via de open h-lijn. Er ontstond een zeer in gewikkelde stelling waarin Van der Knaap vele dreigingen had. Van Oijen kon deze in de tijd noodfase niet allemaal meer overzien en sneuvelde bij een matkombinatie van zijn tegen stander. Dinant van Beek be heerste het Frans veel beter dan Van Rijssen. De laatste verloor een pion bij slechte stelling en kwam daarna in de problemen door een oprukkende zwarte vrijpion. Een blunder in het eindspel kostte Van Rijssen een stuk en de partij. Dinant van Beek komt daardoor weer bijna gelijk met Van Oijen. Eijzinga verdedigde zich met het Ko- ningsindisch tegen Hen van Beek. Deze won een pion ten koste van zijn ontwikkeling La ter won Eijzinga deze pion terug en kreeg een vrijpion Vla een toereneindspel kwam een pio- nneneindspel op het bord. wat door Eijzinga met behulp van zijn pluspion werd gewonnen. Hij blijft daardoor in de buurt van de beide koplopers. Middelink kwam in een Aange nomen Damegambiet tegen Van Lindenberg in de problemen De zwartspeler kon middels een schijnoffer een paard en twee pionnen tegen een toren krijgen. Dit had zwart de winst moeten opleveren, maar zeer zwakke behandeling van het eindspel bracht uiteindelijk Middelink de winst. Koelemaij tegen Linde boom werd een Pirc-verdediging, waarin wit beter uit de opening kwam hij won achtereenvolgens twee pionnen en wikkelde af naar een eindspel met ongelijke lopers. Zo'n eindspel wordt nogal eens remise, maar Koele maij wist het netjes tot winst te brengen. Ten Brinke offerde tegen Wim van Oijen een stuk. Van Oijen beantwoordde dat met een tegenoffer van een to ren tegen een paard. In deze ongeveer gelijke stand zag Van Oijen een simpel schaakje over het hoofd, waardoor hfj zijn dame verloor voor een toren. Daarna was de winst voor Ten Brinke geen probleem meer. Van Calcar tegen Roele werd de langste partij van de avond. Wit won al snel een stuk, maar Roele verdedigde zich taai via matdreigingen, welke Van Calcar echter tijdig doorzag. Toen rond half twaalf het bord bijna leeg was, moest Roele zich tenslotte gewonnen geven. Beijer en Scheperman gingen bepalen wie zou terugvallen naar de achterhoede en wie zou opklimmen tot de middenmoot. In een From-agambiet met vroege dameruil kwam wit iets beter uit de opening. Later kon Scheperman in het toreneindspel weer gelijk komen, maar afruil naar een pionneneindspel le verde Beijer toch weer een pluspion op. Hij waagde echter teveel, waardoor Scheperman het eerst een pion tot dame kon laten promoveren en later via een matdreiging de winst bin nenhaalde. De uitslagen: T van Oijen-Van der Knaap 0-1; Van Rijssen-D van Beek 0-1; H. van Beek-Eijzinga 0-1; Middelink-Van Lindenberg 1-0; Beijer-Scheperman 0-1; Koelemaij-Lindeboom 1-0; Van Calcar-Roele 1-0, Ten Brinke-W. van Oijen 1-0. Aan kop gaat T. van Oijen met 847 punten, op de voet gevolgd door D. van Beek met 831 pun ten en P. Eijzinga met 774 pun ten. Op een uniek gelegen terrein bij het erve „Rietberg" (Landeweerd) in de Beuseberg houden de Land. Rijvereniging „Bergruiters" en de ponyclub „De Bergruitertjes" zaterdag 1 november wedstrijden om hÜor Na het clubkampioenschap De „samengestelde wedstrijd" die 's mor- n,TO" gens om 9.00 uur begint bestaat uit de onderdelen dressuur (aan vang 9.00 uur) cross (aanvang 10.15 uur) en springen (aanvang 10.45 uur). De toegang is gratis. baar. Na een reeks nederlagen schoot Holten 12 flink uit z'n slof Tegenstander Luctor 10 werd met 4-1 verslagen, wat on getwijfeld een flinke oppepper zal zijn voor de komende wed strijden. .H RESULTATEN V0LLEVBALK0MPETITIE „MINTQNETTE" Meisjes adsp. AB- Robey sport Zaterdag vertrokken we om half één met de auto naar Almelo met 8 meisjes. We begonnen om half twee te spelen. De stand liep gelijk op, maar toen gingen een paar opslagen fout aan onze kant en we dachten dat wordt een nederlaag. We verloren dan ook met 7-15. De tweede set ging een stuk beter, goeie op slagen, we speelden ln drieën en smashen. We wonnen met 15-7. De derde set ging gemakkelijk, we wonnen met 16-8. De vierde set was het spannenst, we gin gen gelijk op, en de opslagen aan allebeide kanten steeds ver keerd. Het werd 11-14 en wfj hadden de opslag. Er werd goed geserveerd, we hebben gewonnen met 16-14. De eindstand was 3-1. We vertrokken met opluch ting naar Holten en eindelijk waren er twee punten binnen. Dames recreanten Woensdag 22 oktober speelde het kompetitieteam van de da mes rekreanten in Hengevelde de 5e en 6e wedstrijd van dit seizoen. De eerste wedstrijd van deze avond zou om 9 uur ge speeld worden maar begon een kwartier later, omdat de tegen standsters de dames van Daarle-A uit de gelijknamige plaats, niet tijdig aanwezig wa ren Maar mede door een fantas tische service werd deze tijd snel ingehaald, en was het voor dit team eer» kwestie van kwam, en overwon. Eindstanden: 1-15, 2-15. Het damesteam van Tornado was het tweede team. waar de Mintonette dames, deze avond, tegen moesten spelen Dit team was, met betrekking tot de leeftijd van de dames, een nog jonge ploeg en ondanks de aanwijzingen van hun coach en mede door de boze opmer kingen en gekanker van de voor hun aanwezige supporters ging er in dit team nogal wat mis. En ondanks de inzinking (van het Mintonette-team), in de tweede set, waarin het Tornado-team zelfs nog een voorsprong nam, slaagde het Mintonette-team erin beide sets te winnen Eindstanden: 15-10, 15-12. Volgende wedstrijd: Woensdag 12 november, plaats: Hengevelde. Tijden: 7.30 uur en 8.30 uur. Programma: Vrijdag 31-10: 19.30 Meisjes adsp AA-Apollo A; 19 30 Meis jes adsp. BA-Fevoll; 19 30 Meis jes adsp. BB-F!ash.; 20.30 Da mes 2-WA 1; 20.30 Dames 4-Evers Den? 2; 21.30 Dames 3-Holyoke 2; 21 30 Heren I-Me dusa 1; 18.30 Robey-Jongens adsp. A (Goor); 19.00 Vol ley-Jongens adsp. B (Wierden). Zaterdag 1-11: 13 30 Zwaluwen B-Meisjes adsp. AB (Almelo); 16.00 Vrtvo-Dames 1 (Almelo) Vrijdag 7-11: 19 30 Meisjes adsp. BA-Zwaiuwen; 19 30 Jongens adsp A Apollo; 19 30 Jongens adsp B-Katers; 20 30 Eversberg 6- Dames 4. 20 45 Dames 1-Ever sberg; 2130 Dames 3-Rivo 2. 19 30 Rtvo S-Heren 1 (gymzaal Rijssen) De Zweef A2 - Holten A2 Holten A2 moest zaterdag aan treden tegen de Zweef uit Nij- verdai Direct na de aftrap nam Holten het initiatief en van de vele kansen die er ontstonden werden er voor de rust vier be nut. Ook in de 2e helft bleef Holten drukken maar na enkele minuten kwam de Zweef toch terug toen een vrije trap ineens hard werd ingeschoten (1-4) Hol ten bleef na deze treffer sterk spelen en op een 6-1 voor sprong. Bij deze stand werd er een kwartier gestopt wegens een blessure (verschoven knieschijf) van een van de Zweef speler. Na de hervatting ging A2 door met goed voetbal en bepaalde de eindstand op 1-8 De doelpunten werden gemaakt door W. Kwin ten berg (2x), E. Pennewaard (2x) R. Schoenmaker <2x), W. Ban- nink (lx), W. Aaftink (lx). Voorwaarts BI - Holten BI In de eerste helft speelde Voor waarts met de harde wind in de rug en werd Holten nogal in de verdediging gedrukt. Al snel kreeg Voorwaarts een vrije trap te nemen die door de gevaar lijke mid voor op de lat werd ge schoten, nadat onze keeper de bal nog net genoeg aanraakte. Door goed spel van onze voor stopper kwam deze man niet veel mer aan de bal en kon Holten terugkomen. In de 26e minuut had Holten succes. Via een mooie voorzet van onze rechtsbuiten kon de Hol- ten-mldvoor raak schieten: 0-1. Voor de rust werd er niet meer gescoord. Na rust kreeg Holten de harde wind in de rug en het was Voorwaarts wat in de ver dediging werd gedrukt. In de 7e minuut ging onze mid- half goed door en liet 0-2 aan tekenen. Holten begon nu in z'n spel te komen en in de 20e mi nuut was het dan ook weer raak, na een goeie voorzet van links. Omdat Holten goed door ging, werd de Voorwaarts-verde diging zenuwachtig en daardoor ook kwetsbaar. Bij één van de vele aanvallen werd onze rechtshalf grof onderuit gehaald, waarna de Voorwaarts-man voor 5 minuten het veld moest rui men, ook de aanvoerder werd 5 minuten weggestuurd. Van de ontstane meerderheid profiteerde Holten niet, maar in de 32e mi nuut was het weer onze midhalf die goed doorging en de stand op 4-0 bracht. Enkele minuten later profiteerde onze voorhoede van een foutje in de Voorwaar ts-verdediging en scoorde 5-0. Aan het eind van de wedstrijd had Holten nog recht op een strafschop toen onze linksbuiten grof onderuitgehaald werd, maar de scheidsrechter scheen een andere mening toegedaan en liet doorspelen, zodat de stand niet meer veranderde en Holten deze wedstrijd zeer verdiend won. V/oensdagmiddag (22 oktober) jrganiseerde de Jeugdcommissie van de SV „Holten" de tradi tionele sportdag met als inzet de „Frits Paule-cup". Frits Paule en Henry Bronsvoort hadden weer 5 spelen „gepland" die door alle deelnemers moes ten worden afgewerkt. Er had den 103 deelnemers ingeschre ven. De vijf onderdelen die moesten worden afgewerkt wa ren: sprint, doelschieten, passen door poortjes, trap-vangbal en circuit. Marcel Wansink, de ne genjarige pupil, was evenals vo rig jaar de sterkste van alle maal: De uitslagen: 7 en 8 jaar: 1. Mark Meijerman; 2. Bart Soer; 3. René Lande weerd. 9 en 10 jaar: 1. Marcel Wansink; 2. Barry Broekmaat; 3. Dirk Jan van Zon. 11 en 12 jaar: 1. Heyco Mulder; 2. André Rietberg; 3. Martin Woltman. 13 en 14 jaar: 1. Hans Kieften- belt; 2. Erwin Stukker; 3. Jan Herman ten Velde. 15 jaar en ouder: 1. Dinant Paalman; 2. Erik Knapen; 3. René Bannink. Na de wedstrijden om dc fraaie beker werd er een voetbalwed strijd gespeeld tussen een teara van leiders en trainers en spe lers uit alle leeftijdsgroepen. In een meer dan spannende wed strijd wist de jeugd een ver diende 4-3 zege te behalen. Het was de 7-jarige Jan van Beek die de leiders en trainers vlak voor eindsignaal de genadeslag toebracht door doelman van Avesaath kansloos te passeren. De prijswinnaars op de sportdag grote beker Marcel Wansink, ach- van de SV .Jiolten". Met de ter hem Frits Paule.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 17