Blauw Wit won royaal Van Boswinkel Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Tafeltennis- overzicht handbal 40-jarig echtpaar door pony-klub geëscorteerd Holtense atleten liepen sterk beweging Bat© Programma Blauw Wit SENIOREN S3 fCwalftót PUPILLEN 1111 11 Heren opgelet: Oriönteringsrit v: •HOLTENS NIEUWSBLAD -31 OKTOBER 1980 - PAG. 15- De voor Blauw Wit altijd lastige tegenstander het Enschedese Boswinkel bleek in de uitwedstrijd ook in de eerste helft weer een struikelblok. De gastheren fors spelend op de man met een zwaar versterkte verdediging moesten het hebben van schaarse uitval len die geen resultaat opleverden. Blauw Wit, wat nerveus gestart, wilde graag het spel maken maar kreeg om bovengenoemde redenen hiervoor weinig of [een kans. Dit duurde tot de 22ste minuut toen larry ten Wolthuis op kon komen om met een lob van plm. 30 meter de te ver voor z'n doelstaande keeper te verschalken (0-1). Boswinkel moest toen wel ko men en Blauw Wit kreeg wat meer ruimte doch uitgesproken doelrijpe kansen kwamen er niet. Wel zag Harry ten Wolthuis op slag van rust een hard af standschot buiten bereik van de doelman rakelings overgaan. Na de thee met een sterk aanval lend Blauw Wit waarbij Jan Harbers na een vlotte soloactie de bal haarscherp voortrok. De Boswinkel goalie was bij deze Inzet kansloos en een poging van een verdediger om de bal over de lat te koppen resul teerde in een gave treffer (0-2). voorsprong bracht in de Blauw Wit gelederen de nodige rust er kon worden „gebouwd" en Blauw Wit was veel sterker. Achterspeler Jan Paalman kon zich zelfs de luxe permitteren van een knappe soloactie terwijl broer Gerrit de zaak achterin onder controle hield. Precies op tyd besloot Jan z'n solo met een zuivere pass op Ab Kolkman die met een listig tikje in de uiter ste hoek de keeper kansloos liet i0-3) Boswinkel was verslagen en deed wanhopige pogingen om de schade te beperken door met man en m icht te verdedigen. Dit lukte veelal ten koste van hoekschoppen maar in de 40ste minuut werd het toch 0-4 toen Gerrit Stam uit een afgeslagen aanval vanaf zeker 30 meter verwoestend uithaalde. Blauw Wit kreeg in de laatste vyf mi nuten nog volop kans om op 7-0 te komen doch de voorwaar- tsen gingen veel te gehaast en onbesuisd te werk. Markvogels 7-8 Vesos 7-7 Denekamp 7-6 BZSV 8-4 Daarle 7-1 Boswinkel 7-0 SOS D1 - Blauw Wit D 1 D 1 heeft aan het uitstapje naar Hellendoom waar gespeeld werd tegen SOS D 1 weinig plezier beleefd SOS was van het begin af sterker en stond met rust verdiend met 2-0 voor In de 2e helft maakte SOS al vrij snel het derde doelpunt. Hierna kreeg Blauw Wit wat meer vat op het spel van SOS maar wat ze ook probeerden het wilde niet lukken In de laatste fase van de wedstrijd kreeg SOS nog twee penalty's toegewezen waar van de Blauw Wit doelman er een wist te stoppen Eindstand 4-0 Volgende keer beter jon gens! Stand: DVO 7-13 Blauw Wit 8-13 Eversberg 7-11 PSV 8-9 MW '69 7-8 Morgenmiddag speelt Blauw Wit de voorlaatste wedstrijd le helft comp. 80/81 tegen de Markvo gels uit Markelo De gasten spe len, evenals Blauw Wit graag aanvallend voetbal en het kan best een frisse partij worden „De vogels" hadden de afgelo pen week geen enkele moeite met BZSV (Bome). Blauw Wit zal het zonder meer lastig krij gen en zal de steun van een groot aantal supporters best kunnen gebruiken. De wedstrijd, die geleid zal worden door scheidsrechter Koersen, begint om half drie. n Ti j Senioren: Blauw Wit 1 - Markvogels 1 2.30 uur, Blauw Wit 2 - SWN 5 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Mark vogels 3 '2.30 uur; Blauw Wit 4 - Markvogels 2 12.30 uur; SWN 7 Blauw Wit 5 12.30 uur. V. 11.45 Markvogels 4 - Blauw Wit 6 11.00 uur. V. 10.15 u. Junioren: Excelsior A2 - Blauw Wit Al 12.45 uur. V. 12.00 u.; Enter B2 - Blauw Wit BI 2.30 uur. V. 1.45 u.; Blauw Wit Cl - SWN Cl 1.00 uur; Blauw Wit C2 - jSp.Ryssen C2 11.30 uur; Sp.Rys- sen C3 - Blauw Wit C3 10.00 uur. V. 9.30 u. Pupillen: Blauw Wit Dl - Excelsior D2 10.00 u.; Blauw Wit D2 - Holten D2 10.00 u.; R.K.S.V El - Blauw Wit El 10.00 u. V 9.30 u.; Blauw Wit E2 - DES E3 10.00 u.; Blauw Wit F1 - Excelsior F1 10.45 u. Enter Vooruit 6 - Blauw Wit 2 Blauw Wit startte met een fel offensief en kwam na tien minu ten op 1-0 toen Wilco Dikkers een voorzet van Henry Stam hard inknalde Vijf minuten later trof Kees van Dijk de roos (2-0) en Kees kreeg ook de derde treffer om z'n conto In de vol gende minuut was Kees weer heel dicht bij een doelpunt maar de EV doelman kreeg assistentie van de paal E.V kreeg enkele kleine kansjes maar Albert Aaf- tink was in goede vorm en zo brak de rust aan met een 3-0 voorsprong voor Blauw Wit. Na de thee een furieus aanvallen EV maar de Blauw Wit achter hoede gaf geen krimp. Na tien minuten werd de bal hoog voor het EV doel gebracht waar Ep Beldman klaar stond om in te koppen Een EV speler trachtte - dit voorkomen maar kopte in z'n ijver de bal feilloos in eigen doel (4-0) Blauw Wit kreeg hierna nog een aantal prima kansen op rij maar die werden stuk voor stuk om zeep ge bracht Geklungel op het mid denveld gaf EV de kans om de eer te redden en dat gebeurde prompt. Uitblinkers bij Blauw Wit waren Kees van Dijk, Henry Stam en doelman Albert Aaf- tink. Morgen de zware thuiswed strijd tegen SWN 5. Hopelijk weer de volle winst. SWN 8 - Blauw Wit ij Weer een wedstrijd met 2 totaal verschillende „gezichten" Voor rust een rustig spelend derde dat SWN constant onder druk hield In de 10de minuut een snelle aanval over rechts, Wim gaf strak voor en Nico liet 0-1 aantekenen. Rond de 20ste mi nuut schoot Hans Stam van plm 25 meter keihard in waarbij de keeper de bal liet glippen en Hans A. zeer attent was en dat betekende 0-2. De gastheren gingen steeds moeilijker spelen en Blauw Wit domineerde steeds nadrukkelijker in deze fase He laas mankeerde er nog al een en ander aan de afwerking en bleef het bij een 2-0 voorsprong bij rust Na de thee hetzelfde spel- beeld totdat SWN na een kwartier spelen met „gelukstref fer" de achterstand had terug gebracht tot 2-1 Het liep me teen veel beter in hun ploeg en Blauw Wit kwam onder druk Blauw Witter Mannes Potman kreeg een tik tegen een enkel maar mocht niet worden ver vangen omdat reeds twee wis- Op de maandagavond biedt Bato voor heren de gelegenheid om door spel en sport gezond te bewegen Onder leiding van dhr P v d. Berg kunt U van 9 15-10 30 terecht in de gymzaal aan de Tuinstraat om naast trimmen een recreatief balspel te beoefenen. Ga eens een kijkje nemen en doe mee of vraag in lichtingen bij de secretaresse van Bato, tel 2000 De contribu tie bedraagt f5.00 per maand. seis waren toegepast. In de 65ste minuut kwam SWN met een ..frommeldoelpunt" gelijk en Blauw Wit werd hierna door een fel voor de zege vechtend SWN ver teruggedrongen. Met nog tien minuten te gaan kreeg SWN enkele meters binnen de 16 meterlijn een vrije trap mee die handig langs de muur werd ingeschoten (3-2) zodat Blauw Wit met lege handen naar huis toe moest. Een puntenverdeling zou een juiste uitslag zijn ge weest. De harde kern van de atletiek vereniging Holten liet het afge lopen weekend in Gaanderen duidelijk merken dat ze present waren Vóór de wedstrijd troef den ze hun concurrenten al dui delijk af Gelegenheids coach Ap Koetsier had moeite om zijn pupillen te bedwingen Iedereen was enorm optimistisch, maar er bleven nog wel enkele twijfels: Zou Freek Beekman 10 kilome ter hard kunnen lopen? Zouden de blessures van Henk Reitsma, die hij een week tevoren, ('s nachts) had opgelopen, vol doende hersteld zijn? Zou Mei- dert Koopman eindelijk het 10 kilometer clubrecord van Jan Jansen kunnen benaderen'' Hoe hard zou Egbert Veneklaas dit keer weer gaan? Hoe zou het Marinus vergaan? (hij was 's morgens nog in de voetbalkan tine gesignaleerd!) Een half uurtje na het startschot zouden alle zijn opgelost. De omstan digheden waren ideaal Veel pu bliek, exact 10 kilometer en een deelnemersveld van meer dan 300 Freek Beekman kon het dus in derdaad géén 10 kilometer vol houden Hij gaf zijn troetelnaam „wrak" nog eens extra glans, door halverwege de pijp aan Maarten te geven Meinder Koopman zat in de 2e groep, en „nekte" Vele anderen met de aloude Holtense taktiek: het tempo hoog houden Uiteindelijk werd hij zelf hierdoor ook „de klos" want in de eindsprint werd hij geklopt door drie me devluchters De eindtijd was 31 53 min en dat was precies 10 seconden boven het clubrecord Egbert Veneklaas bewees dat hy terecht is overgestapt van de voetbal naar de atletiek en werd in dit sterke veld 25ste in 33 15 min Henk Reitsma mist nog al tijd de snelheid om in het begin hard mee te gaan en 10 km is voor hem nog te veel een „sprint" Toch kwam hij net 34.02 zeer dicht bij een persoon lijk record Marinus Baltus dacht dat hij had gevlogen i p v te lopen en het talrijke publiek had inderdaad iets vreemds bij hem gezien Ook zijn tijd was sterk 37 00 mm Dan was er nog Markvoort, een comingman voor de atletiek! Hij bleef ruim onder de magische 40 minuten grens Tijdens de prijsuitreiking was de Holtense ploeg vrij ru moerig en waren zij het die de sfeer bepaalden Dit was een prima bewijs dat er een hechte band is binnen de vereniging en dat de sfeer optimaal is on danks anders luidende berichten De Holtense Motor- en automo bielclub „De Holterberg" organi seert op zondag 2 november de voorlaatste oriënteringsrit in dit seizoen voor auto's en motoren in sportklasse (A en B) en toer- klasse (C) De rit over plm. 40 km is uitgezet door de cluble den T Bijma en H Oolbekkink. Start om 14 00 uur bij clubhuis „De Biester", Stationsstraat waar inschrijving mogelijk is vanaf 13 30 uur. ■JJIIm,j/jmxj--.--l—»-— ^TrT-f^-i r'fcaif Miala .1 KiïiïtfflflïïMK Neveda Meteor tijdelijk i 2.50 per bol. Voor f 27.50 breit u al een fijne trui in de nieuwste modekleuren. De damessenioren spepldpn afge lopen weekend tegen Dalfsen 2 In de eerste helft was Dalfsen tactisch gezien sterker De Hol tense verdediging liet zich. door de circelioopster van Dalfsen. te vaak uit positie brengen waar door kansrijke situaties voor het Holtense doel ontstonden In de aanval was er aan Holtense zijde vaak een te late reactie op onderscheppingen en werd te lang ..na genieten' tot 2 maal toe afgestraft door een succes volle break out van Dalfsen. Jannie Bekkemens wist voor Holten 1 maal te scoren Rust 5-1 Na rust waren de ploegen volkomen aan elkaar gewaagd Holten verdedigde goed en gaf Dalfsen nauwelijks kansen 1 doelpunt voor Dalfsen was het resultaat terwijl Holten door Manda Broekhuis tegenscoorde De winst met 2 voor Dalfsen was verdiend, maar de dames kunnen terug zien op een goed gespeelde wedstrijd! Jeugd Al moest thuis aantreden tegen Kwiek 2. Holten had geen be schikking over wisselspeelsters hetgeen een nadeel leek te zyn. Vanaf de start was er een een zijdig spel in de richting van het Kwiek doel Holten speelde de bal goed rond en benutte, soms met enig geluk, de kansen By rust had Holten reeds een com fortabele 6-0 voorsprong Na rust zakte het tempo en kreeg Kwiek meer kansen Door het soms te lakonieke optreden van de Holtense keepster kon Kwiek scoren (8-2) Holten hield de wedstrijd echter goed in eigen hand en won zeer verdiend met 11-4 A2 speelde uit tegen Broekland A2 Holten startte in de eerste helft goed en wist het veldoverzicht uit te drukken in een 1-3 voorsprong by rust. Na rust liep het iets minder waar door Broekland de achterstand ongedaan kon maken De strijd ging verder gelijk op waarby Broekland aan het langste eind trok en de winst in eigen huis kon houden 8-7 Een onnodig verlies van Holten dat gezien het totale spel beeld de winst had moeten behalen BI speelde thuis tegen Boskamp Na winst in de veldcompetitie had Holten toch enige angst voor deze tegenstander. In de eerste minu ten ging de wedstrijd geiyk op. (2-2) Daarna kan Boskamp door slecht uitstappen in de verdedi ging uitlopen naar een 3-7 stand by rust Na rust speelde Holten goed De verdediging zat goed dicht en Holten begon aan een opmars die stopte by een 9-8 voorsprong Daarna werd de wedstrijd spannend waarby beide teams om en om scoor den In de laatste minuut kwam Boskamp toch nog op 10-11 en konden de beide punten mee naar huis nemen Voor Holten een teleurstellend resultaat - een gelyk spel was z*ker ver diend geweest. Na 5 van de 10 te spelen wed strijden volgt hier een overzicht van de tafeltennisteams die uit- komen tydens de najaarskompe titie. Holten jeugd Dit team is, zoals al vaker ge memoreerd, nog steeds gehandi capt wegens het nog niet mee kunnen spelen van Jan Vrugte- veen, maar ondanks dat weet het team zich te handhaven in de middenmoot. Olympia Goor gaat hier, samen met Vjentac (Vriezenveen) duidelyk aan de leiding. Maar zodra het Holtens team weer kompleet achter de tafel kan verschynen, dan dient de tegenstander echt rekening te houden met de Holterboys, en waarschyniyk „viert" Jan Vrugteveen dit weekend zyn rentree in de thuiswedstrijd tegen koploper Olympia Holten 1 In de 3e klasse waar het eerste team van de t.t.v in uitkomt, is op de helft van de kompetitie al duideiykheid ontstaan tussen wie het kampioenschap c.q. de degradatie gaat. Na 5 wedstrij den staat er slechts 1 punt op naam van het Holtens team, en zodoende wordt de laatste plaats ingenomen Maar ook de teams van Match-Point Nyverdal (2 uit 4) en Entac Enschede (1 uit 4) bevinden zich in de on derste regionen en omdat ook het „game-gemiddelde" weinig onderling verschilt, belooft het in de tweede komeptitieronde uiterst spannend te worden en het le team zal alle zeilen by moeten zetten om het derde klasseschap te behouden, maar met flink trainen zal dit best wel lukken duskom op boys. Holten 2 Ook met dit team gaat het nog niet zoals men vóór aanvang van de kompetitie had gehoopt, hoewel nog niet geheel kansloos voor het kampioenschap, zal het toch zeer zwaar worden als dit team wil promoveren Momen teel wordt, met 3 punten ach terstand,1 een 3e plaats bezet achter het leidende duo Haze- meyer Hengelo en Twekkeler- veld Enschede, maar met thuis wedstrijden tegen beide koplo pers nog in het vooruitzicht is alles nog mogelyk. Holten jeugd - Blauw Wit (Almelo) De wedstryd van het Holten jeugdteam tegen het Almelose Blauw-Wit betekende weer eens een overwinning voor het nog steeds niet kompleet zynde Hol tens team. De Blauw-Wit spelers kwamen de speelzaal binnen met een air van „dat varkentje" wassen we wel even", maar dan had deze tegenstander niet op het mentaal sterke Holterteam gerekend en kwamen ze bedro gen uit, want na een serie spannende wedstrijden bleven Robert Klein Wassink en Henk Westerik deze middag ongesla gen Ook het dubbelspel was, byna een routeinklus voor dit koppel, een Holtense overwin ning zodat een eindstand van 7-3 was bereikt. Programma komende week: Holten Jeugd Olympia za 1-11 ma 3 11 Holten 1 Trefpunt, di. 4-11 KLM Holten 2 za. 8-11 - Vjentac - Holten Jeugd (aanv. 13.00. Vertr. 12.00 uur). De heer en mevrouw Pieffers- Achterkamp werden zaterdag 18 okto ber toen ze op het punt stonden om naar feestzaal „De Poppe" te gaan ver rast, doordat plotseling zo'n 30-tal pony-ruiters en een echte koets klaar stonden om hun vroegere instructeur- en oprieher te vergezellen. Herman Pieffers heeft in de jaren 1950/60 heel wat vrije tijd gegeven om de ruitertjes (toen veelal nog op de shetland-pony) de eerste beginselen van de ruitersport bij te brengen. Ook nu nog zijn er vaak goede kontakten. Het was dan ook een goed idee van De Bergruitertjes om op deze manier hun dankbaarheid te nen. to- Week van 1-11-'80 tot en met 7-11-*80 ZATERDAG 10 00 11 00 zaalvoetbal. N M.B 12.00 18 30 handbalcompetitie N.H.V. ZONDAG 10 00-11 00 zaalvoetbal. S M R de Zessprong 1100 12 00 zaalvoetbal, SV Holten dames 12.00 19 00 zaalhandbal, N.H.V. 08 10 15 30 scholengemeenschap 17 00 18 00 zaalvoetbal, hr. Kurz 18 00-23 00 Badmintonclub DINSDAG 08 10 1 5 30 scholengmeenschap 16 15-22 30 Mintonette 22 30 23 30 zvv Blauw Wit '66 16.00-19 30 instructielokaal - St. SoCuWe WOESDAG 08 10-15 30 scholengemeenschap 1600 1700 sv Holten, afd handbal 17 00 18 00 volleybal, leraren osg 18 00 19 00 zaalvoetbal. Wegenwacht Markelo 19 00 23 00 Badmintonclub. DONDERDAG 08 10 16 30 scholengemeenschap 17 00 22 00 s v Holten, afd handbal 22 00-23 00 zaalvoetbal „All 8tars" 1545-1645 instructielokaal - sv Holten, afd schaken. 17 00 1800 intructielokaal - St. SoCuWe VRIJDAG 08 10 15 30 scholengemeenschap 19 1623 00 Mintonette Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrydagmiddag 12 00 uur rechtr streeks wenden tot de beheerder (sporthal tel 3180» Overige reserveringen uitsluitend vla het gemeentehuls. afd sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 15