Kentu ons ml? ^Gemeenteraad behandelt zes bezwaarschriften tegen huurverhoging per t juli 1980 Jaarvergadering CDA holten 8 MEDISCHE DIENSTEN M Wat verhopen wij niet? S. BAKKER MOTOR ZAGEN AGENDA TEXTIELREINIGING 074-914471 .HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 OKTOBER 1980 - PAG. 3 ens de vergadering van a.s. adagavond zal de gemeen* ad zich ojn. buigen over zestal ingediende bezwaar- iften tegen huurverhoging 1 juli 1980. In de vergader- van 12 mei 1980 heeft de eenteraad besloten tot rverhoging van de gemeen- oningen en -panden per 1 1980, in verband met de lijkse huurverhoging. Tegen huurverhoging hebben een al huurders om uiteenlo- le redenen bezwaarschriften diend. In het prae-advies rijven B en W hierover het ende: «juffrouw R.M.A. Gorkink, nidsstraat 6a te Holten. Het zwaarschrift van mejuffrouw orkink richt zich in hoofd- ak tegen het destijds door raad vastgestelde huurbed- ad f2.080.- voor de woning nidsstraat 6a. Zij heeft in incipe geen bezwaar tegen huurverhoging per 1 juli i met 6%. Zoals bekend is woning Smidsstraat 6a ingekocht van de fa. H. Mül- en Zoon te Holten. Ten van de aankoop gold ior deze woning geen huur. adat de gemeente de eigen- >m over deze woning had rrkregen heeft Uw raad in de >rgadering van 17 april 1979 ior de woning een huurprijs an f2.080.- per jaar vastges- In 1979 is ten aanzien an de aangekochte woningen het Komplan geen huurver- oging toegepast. De huurprijs in de onderhavige woning is t stand gekomen in vergelij- ng tot de huurprijs van de oningen Kerkplein 3 (be- oonster mevr. J. Müller- tijenaar) en Kerkplein 4 (be- oner de heer J. Smale), aarvan de huurbedragen per juli jl. respectievelijk op 1.204.80 en f 1.800.70 per jaar jn vastgesteld. Deze wonin- ;n zijn, in tegenstelling tot woning Smidsstraat 6a, be- edenwoningen met berging tuin. De woning Smids raat 6a is een bovenwoning, ander balkon en tuin en is legen boven de voormalige arage van de fa. Müller. Bij ader inzien moet worden ge teld, dat de vergelijking van onderhavige woning met de oningen Kerkplein 3 en 4 in lite niet opgaat. De huurprij- en van de eveneens in dit omplex aangekochte wonin- en, welke woningen door de Müller reeds werden ver- uurd, zijn door Uw raad astgesteld op de bedragen, door de huurders aan de Müller werden betaald. Het etreft hier de woningen midsstraat 6 en 8. De huur- rijzen van deze woningen zijn astgesteld op respectievelijk 551.20 en f763.20 per jaar, in- clusief de huurverhoging per 1 juli jl. Het betreft hier bene denwoningen met tuin. Na heroverweging zijn wij tot de conclusie gekomen, dat de huurprijs van de woning Smidsstraat 6a in vergelijking tot laatstbedoelde woningen, welke eveneens deel uitmaken van het aangekochte complex, te hoog is. In verband met het vorenstaande stellen wij U voor de huurprijs van de wo ning Smidsstraat 6a te herzien en te rekenen met. ingang van 1 juli 1980 nader vast te stel len op f 1.500.- per jaar. de heer D.J. Tiekink, Vrijheids- laan 7 te Holten. De heer Tiekink maakt bezwaar tegen de huurverhoging, omdat het dak van de woning op ver schillende plaatsen lekt. Bo vendien heeft de gemeente ge durende de laatste 6 jaren geen enkel onderhoud, ook geen buitenschilderswerk, aan de woning verricht In verband met de onzekerheid van het voortbestaan van deze voor malige boerderij is er nage noeg geen onderhoud aan de woning verricht. In verband met de onzekerheid van het voortbestaan van deze voor malige boerderij is er nage noeg geen onderhoud aan de woning verricht. De vorst van het dak verkeert in een der mate slechte toestand dat het in de woning lekt Het be zwaar tegen de huurverhoging is ons inziens dan ook ge grond. Het verdient aanbeve ling de onderhavige woning binnen niet al te lange tijd af te breken. Wij zullen bevorde ren, dat aan de familie Tie kink andere woonruimte wordt aangeboden. In verband met het vorenstaande stellen wij U voor in het onderhavige geval de huurverhoging per 1 juli. jl. niet toe te passen en dienten gevolge de huurprijs nader vast te stellen op f 1.192.75 per jaar (was f 1.264.35). c. de heer F.J. Hol, Raalterweg 46 te Holten. De heer Hol vermeldt in zijn bezwaar schrift, dat voor de in 1977 aangebrachte voorziening in de doucheruimte de huur van de woning met f 100.- per jaar voor onbeperkte* duur is ver hoogd. Hij betaalt nu, zolang hij de woning huurt en ook zijn opvolger, doorlopend een extra huur van f 100.- per jaar. Deze huurverhoging had zijns inziens moeten worden bere kend over een periode van 13 jaar, zonder jaarlijkse huur verhoging. Hij vraagt herzie ning van de huurprijs. In de woning Raalterweg 46 was bij het betrekken daarvan geen douche aanwezig. In 1959 is een douchecabine gemaakt, waarvoor over 13 jaar een huurverhoging in rekening is gebracht. In 1977 is deze dou checabine vervangen. Voor deze laatste voorziening wordt de heer Hol een huurverhoging van f 100.- per jaar in rekening gebracht De heer Hol vindt het oiet redelijk, dat voor een voorziening welke dient ter varvanging van een reeds be staande douche-installatie we derom een huurverhoging van 6% per 1 juli 1980, doch tegen de in 1977 toegepaste extra huurverhoging ad f 100.- per jaar. Een reden om bezwaar te maken kan onder andere de hoogte van de huurprijs van de woning zijn. De heer Hol maakt dan ook bezwaar tegen de hoogte van de huursom. Na heroverweging zijn wij ook in dit geval tot de conclusie ge komen, dat de in 1977 toege paste huurverhoging met f 100.- per jaar voor de aange brachte voorzieningen niet te recht is toegepast. Wij stellen U daarom voor de huurprijs van de woning Raalterweg 46 met f 100.- te verlagen en daarna de huurverhoging per 1 juli 1980 toe te passen. De be rekening van het huurbedrag wordt dan als volgt: huur per 30 juni 1980 f 1774.35 per jaar; af f 100.-; herziene huurprijs f 1674.35 per jaar; huurverho ging 6% f 100.50; (afgerond); huurprijs per 1 juli 1980 f 1774.85 per jaar. d. de heer G. Kruimelaar, Smidsstraat 6 te Holten. De heer Kruimelaar meent be zwaar te moeten maken tegen de huurverhoging, aangezien het wooncomfort van dit pand zeer beperkt is en de woning dringend aan onderhoudsvoor- zieningen toe is. Het dak van de woning vertoont lekkage. Aangezien het hier een plat dak betreft kan hij de repara tie niet zelf verrichten. Kleine reparaties wenst hij voor zijn rekening te nemen, doch in het onderhavige geval zijn de onderhoudskosten te hoog. Blijkens de door gemeente werken opgemaakte staat van onderhoud verkeert de mas tieken dakbedekking in een slechte toestand. Herstel is dringend noodzakelijk. Wij zijn van mening, dat in het onder havige geval onderhoud van de dakbedekking voor reke ning van de gemeente dient te komen. Wij zullen gemeente werken, alhier, verzoeken de Misschien vraagt u zich dat wel eens af. Maar u zou zich kunnen vergissen. Komt u maar eens naar ons toe en kijk rustig rond in onze zaak. Maakt u er overigens gerust een gewoonte van om regel matig bij ons binnen te stappen. Dat kan gewoon. Er is trouwens steeds iets nieuws! En als we iets niet hebben, was 't ook niet de moeite waard om in te kopen. Van Kollaan 11 Goor-Tel. 05470-33 32 NED. HERV. KERK 10 uur en 10.15 uur (Ge- ïsdienst, bed. Heilige Doop) W. Vons. Uitgangscoll. id. Bijbelgenootschap, ipasdienst: mevr. Van uggen-Meesterberends en inny Wibbelink. .30 uur ds. G.W.H. Pedde- ors (Herdenking Kerkher- irming). Collecte voor Ned. ibelgenootschap. GEREF. KERK 10 uur ds. H.J. Bouwhuis in Rijssen (le coll. voor akonle en de 2e voor rente aflossing), indemevendienst klas 5 en (mevr. Van Engbrink- amaker). ppasdienst: Petra van Win- irden, mevr. Stam- otboom, mevr. Rietman- tnsen (res.). Mevr. anstoot-Beltman, mevr. eusinkveld-Hulsman, mevr. osschers-Beltman (res.). R.K. KERK aterdag 17.00 uur - 30 uur. zondag DIJKERH0EK 00 uur ds. C.C. Addink. itgangscollecte: Ned. Bijbel- inootschap. 0KKENBR0EK 1.00 uur ds. G. Bouman. itgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN aterdag: 19.00 uur. Zondag: 00 en 11.00 uur. Wij verkopen niet alleen "bovenkleding", maar ook alles wat uw garderobe of linnenkast kompleet maakt, 'n Goed voornemen: u komt één dezer dagen gewoon eens op uw gemak bij ons rondneuzen. Dat kan bij ons! Doe leuke ideetjes op en vraag ons gerust voor een vrijblijvend advies. Want ook daarvoor zijn wij er t/rtnr n WFI KOM! Vrijdag 24 oktober 14.30-18.00 uur: Gezellige wa renmarkt in de Tuinstraat. Jeugdsoos „de Schure" gesloten (zie adv. en ber.) Zondag 26 oktober 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode", Bathmen (zie adv.) 20.00 uur: Dansen in bar- dancing ,,'t* Boekje" Bathmen (zie adv.) Maandag 27 oktober 19.00-21.00 uur: Bloedplasma- avond jn sporthal ,,'t Mossink" (zie ber.) Vrijdag 31 oktober 14.30-18.00 uur: Gezellige wa renmarkt in de „Tuinstraat". 20.00 uur: Informatie-avond Stichting Vervolgd Christendom in „De Kandelaar". Vrijdag 7 november 14.30-18.00 uur: Laatste waren markt seizoen 1980 in de Tuin straat 19.30 uur: Concert Holtense Mu ziekvereniging m.m.v. koren en sopraan Marianne Langenberg in „De Kandelaar" (zie ber.) Dinsdag 11 november 21.00 uur: Ledenvergadering „De Fienpreuvers" in de Hofbar. i Hellendoorn, Nijverdal. Wierden, Holten, Vriezenveen en omgeving. Bel voor een betere verzorging van uw was nodige onderhoudswerkzaam heden aan de dakbedekking te doen verrichten. Hierdoor wordt aan het bezwaar van de heer Kruimelaar tegen de huurverhoging tegemoet ge komen. De voorgestelde huur verhoging dient in het onder havige geval wel te worden gehandhaafd, zodat wij U voorstellen de per 1 juli 1980 vastgestelde huurprijs voor de woning Smidsstraat 6 te handhaven. e. Bestuur van de Postduivenve reniging „de Bergvliegers", Het bestuur van de Postdui venvereniging „de Bergvlie- gers" verzoekt de huur van de voormalige schilderswerkplaats aan de Koninginnelaan niet met 6% te verhogen, omdat het gebouw niet aan de ele mentaire eisen van een ver enigingsgebouw voldoet. Er is geen gas, waterleiding en toi let. De voormalige schilder swerkplaat is met ingang van 1 oktober 1969 als inkorf- lokaal verhuurd aan „de Be- rgvliegers". De verhuur ge schiedt onder andere onder de voorwaarde, dat het onder houd van het gehuurde door en voor rekening van de huur ster moet geschieden ten ge noegen van verhuurster. Hierop is de huurprijs welke per 1 juli 1980 is vastgesteld op f 178.95 per jaar, dan ook afgestemd. Destijds heeft de Postduivenvereniging verzocht om van gemeentewege een kleine ruimte beschikbaar te stellen voor het inkorven van postduiven en het opslaan van de korven. Er was duidelijk geen sprake van een vereni gingsgebouw. Bij aanvaarding van dit gebouwtje was bekend, dat de genoemde voorzienin gen niet aanwezig waren. Uit de door gemeentewerken op gemaakte staat van onderhoud van dit gebouwtje blijkt, dat het thans in een goede tot re delijke staat verkeert. Wanneer de Postduivenvereniging de voormelde voorzieningen wenst te zien aangebracht zullen ons inziens de kosten van aanleg door middel van een extra huurverhoging moeten worden doorberekend. De gemeente neemt deze kosten niet voor haar rekening. Wij zijn van oordeel, dat de toegepaste huurverhoging van 6% (trend matig) in het onderhavige ge val redelijk is. Wij stellen U voor de per 1 juli 1980 vast gestelde huurprijs'van f 178.95 te handhaven. f. de heer J. Dekker, Gaarden- straat 35 te Holten. De heer Dekker maakt bezwaar tegen de huurprijs, omdat wij van mening is, dat te weinig aan het onderhoud van de woning wordt gedaan. De dakbedek king en het buitenschilderwerk verkeren in een slechte staat van onderhoud. Het laatste jaar is geen onderhoud aan de woning verricht De heer Dek ker heeft zelf buitendeuren ge schilderd. Uit de staat van onderhoud van de woning Gaardenstraat 35 blijkt, dat de woning, met uitzondering van het dak, in een goede staat van onderhoud verkeert. Het dak is een paar jaar gele den uitgestukt, doch lekt niet. Aan deze woning wordt niet minder onderhoud verricht dan aan andere woningwetwo ningen. Wij zijn van mening dat de onderhoudstoestand van deze woning niet zodanig is dat het woongenot ernstig wordt geschaad. Er kan der halve niet worden gesproken van ernstig verwaarlozing, zo dat wij U voorstellen de voor gestelde huurverhoging van de woning Gaardenstraat 35 met 8% te handhaven. Wij delen U nog mede, dat Uw raad in de vergadering van 29 september jl. heeft besloten de onderha vige woning te verkopen aan het Staatsbedrijf der Poste rijen. g. De commissie gemeentewerken kan zich met het voorstel ver enigen, men dien verstande, dat één lid van de commissie in principe tegen het voorstel, onder punt d., tot handhaving van de huurverhoging van het pand Smidsstraat 6 is, omdat reeds thans bekend is dat deze woning zal worden afge broken. ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten' Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 In de goed bezochte jaarverga dering van de afd. Holten CDA in de bovenzaal van restaurant „Vosman" heeft voorzitter F. de Wit, na gebed en een woord van welkom, in zijn openings- woord herinnerd aan het ophef fen van CHU - ARP en KVP en het samengaan in één parttf het Christen Democratisch Appèl (CDA). Secretaris Js. Beldman las hierna de notulen en het jaar verslag waarin hij aandacht vroeg voor het samengaan van de drie politieke partijen die zo veel jaren onafhankelijk naast elkaar hebben gewerkt voor een christelijke politiek. Voor de één kwam dit samengaan meteen vleugje weemoed, voor de ander als een ideaal dat in vervulling is gegaan. Drie politieke partijen die als richtsnoer het evangelie hanteerden, zijn samen met de rechtstreekse leden verbonden in één CDA. En nu staan we er voor, ieder op zijn eigen plaats, met ieder z'n eigen inbreng om naar vermogen bij te dragen aan de inhoud die we er aan moeten geven. Een groot aantal leden is fljn, ook belangrijk maar nog be langrijker is het C.D.A. waarach tig Christen Democratisch Appèl te doen zijn. De afd. Holten van dat éne CDA telt momenteel 210 leden. Het bestuur is als volgt samengesteld: F. de Wit, voorzitter, H. Rietberg, secreta ris, T.M.J. van Dijk, penning meester, D.J. Beeftink, Js. Bel dman, A. Huiting en H. Riet man. leden. OPENBARE VERGADERING Aansluitend aan de Jaarverga dering begon om ruim 8.00 uur een openbare vergadering waar voor een goede belangstelling bestond. Voorzitter F. de Wit las een gedeelte uit Psalm 67 en richtte zich in zijn welkomst woord in 't bijzonder tot CDA- kamerlid de heer S.C. Wijers te Hengelo, die sprak over het on derwerp „Aktuele politieke zst- ken in Nederland". Hiertoe zo zei spreker mogen we zeker ook rekenen het samengaan van drie partijen in één partij het CDA. Op zich is het bijeen brengen van politieke partijen een huza renstuk dat in de Nederlandse geschiedenis nog nooit eerder is voorgekomen. Fusie van groepe ringen met een eigën overtui ging. Indien we dit CDA waar kunnen maken zullen we ons land een goede dienst bewijzen zo zei de heer Weijers. Over de miljoenennota is nog weinig goeds gezegd maar toch zo zoe tjes aan komt er toch wat meer begrip voor de zeer moeilijke economische toestand waarin we met elkaar verkeren ,en is men bereid om een stapje terug te doen. Men krijgt het steeds meer door dat de koekjestrom mel leeg is dat er niets meer valt te „sinterklazen" en dat Zwarte Piet met de roe dreigt. Het uur van de harde waarheid is aangebroken. De sociale part ners en de overheid zullen het eens moeten worden over het aanpakken van de verschillende levensgrote problemen o.a. dat van de steeds nog stijgende werkloosheid. Wanneer men het niet eens wordt over inkom stenmatiging komen we er niet uit en rest de regering niets an ders dan de impopulaire loon maatregel. Eerst alles proberen om een loonmaatregel te voor komen maar als er geen over- eenstemmming wordt bereikt dan zit er niet andes op, dat staat buiten kijf Verantwoorde lijkheid moet door de regering aanvaard worden zo nodig met het risico „gewipt" te worden. ARBEIDSMARKT Willen we in ons land tot een betere arbeidsmarkt komen dan zullen we drastisch moeten in grijpen (deeltijd-arbeid). Een volledige baan moet alleen weggelegd zijn voor hen die verantwoordelijk zijn voor een gezin. Het is zo zei spr. mijn diepste overtuiging dat jonge mensen wanneer ze enkele maanden werkloos zijn recht hebben op financiële bijstand en hulp om weer aan de slag te komen. Ge- lummel moet tot elke prijs voorkomen worden. Elke ge meente zal moeten aangeven welke mogelijkheden er zijn om deze jonge mensen wat te laten doen. Sociale zekerheid is prachtig, we zorgen er wel voor dat de mensen financieel gehol pen worden maar hebben we ook voldoende oog voor de geestelijke kant van het werk loos zijn? VOLKSPARTIJ Aan het slot van zijn boeiende toespraak stond spreker stil bij het „Volkspartij" zijn van het CDA. De partij kan en mag geen groepsbelang dienen maar de belangen van heel ons volk. Het CDA behoort een partij te zijn waarin men discussies kan voeren over kememergie, atoomwapens en ruimte moet laten aan mensen die het niet met ons eens zijn. Kapitaal en arbeid zullen op een heel even wichtige manier met elkaar moeten samenwerken. We zullen dieper moeten gaan nadenken over ons rentmeesterschap. Ten opzichte van de z.g. derde we reld hebben we een grote taak en we zullen moeten blijven strijden voor een menswaardig bestaan van de honderden mil joenen die dit niet kennen zo besloot de heer Weijers. Er werd naar aanleiding van het onder werp een aantal vragen gesteld (abortus, gastarbeiders, kraken van woningen etc.) die spr. de gelegenheid gaf om op verschil lende. dingen nog wat dieper in te gaan. De avond werd door dé heer Weijers met dankgebed beëindigd. ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Mevr. zr. T. Kamphuis- Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, teL 05759-22 85 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijk verpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens vóór 7 uur en 's middags van 13.00-14.00 uur. TANDARTS J. Webbink, De Ruyterstraat 19, Rijssen, tel. 05480-4140. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Holten, teL 05483-2784. Spreekuren alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaar denverzorging maandag tm. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekeinde 05486-16465. DIERENARTS Th. A. Oostenburg, Dlessen- plasstraat 5, teL 05483-15 15. GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, telefoon 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht».

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3