teGf|'Baïï| ïolten wint Sallandtoernooi dT.T.V.-HOLTEN badmiffitOBelnb*faolte Belangrijke ledenvergadering SV. HOLTEN e CHRYSANTEN ERICA Bar-Dancïng BOODE Bathmen „SPRING" STREEKDERBY HOLTEN - DE ZWEEF [GESLOTEN IJVERS voor maar UI 2 bos voor rAadskelder „Trio Ben Lansink" Royale overwinning BG Holten 1 op Diepenveen 1 Zaterdagavond wegens „party' l zaal en bar Zondagmiddag JEUGD- I DRIVE-IN Zondagavond FIRE en IBB-DISCO in de Koele. I Gratis entree De winnaar van de Grand-Prix van Noord Amerika afgelopen zon dag en de nieuwe formule 1 wereldkampioen Alan Jones heeft afge lopen week een Shetland pony van het Shetland Ponypark Slagharen in ontvangst genomen. Deze pony had Alan Jones op het Franse circuit Paul Ricard gewonnen door zijn overwinning aldaar in juli van dit jaar. De pony werd door het Shetland Ponypark Slagharen als prijs aangeboden aan de winnaar van de Grand-Prix uan Frankrijk De pony werd in Engeland afgeleverd waar de Australiër Alan Jones een huis heeft. Op de foto biedt de heer W. Bemboom namens het Shetland Pony park Slagharen, pony Dusko aan Alan Jones. )oie palletvormige LaTenxw$7Holtml1Uefomc$4lSy. GROTE BOS GEMENGDE voor maar 2.95 REFORM- EN KRUIDENHUIS Prosana - Dr. Vogel V.N.R. - Dr. Kneipp Farmadiëtica iaai grammofoonplaten speciaalzaak Disco Dorresteijn" heeft aan de drie teams van Badmin- lub J.. die deelnemen aan de districtscompetitie prachtige nieuwe trainingspakken ter beschik- I gesteld. Op de foto overhandigt de heer Dorresteijn de trainingspakken aan de voorzitter van de Br Iten" de heer Verburg. Men zou dus over de BC ,Jiolten" kunnen spreken als „de club waar muz' it". Raalte vond afgelopen zaterdag het zo langzamer- nd traditioneel wordende Sallandtoernooi plaats. dit toernooi nemen naast de organiserende ver- iging Raalte nog deel zestallen uit Bathmen, Dalf- Holten, Nijverdal en Ommen. Na Nijverdal en alte had vorig jaar Holten de wisselbeker ver- erd, welke nu dus moest worden verdedigd. De ook weer zeer sterk spelende Holtenaren overtroffen prestaties van vorig jaar nog en mochten om de trofee nog een jaar in hun prijzenkast n. loting voor de eerste ronde acht als tegenstander gastheer lalte. Deze leverde niet zo'n ote tegenstand als was ver acht. Holten trok dan ook met 1/2-1/2 aan het langste eind. |verdal overwon Dalfsen met terwijl de zeer jonge ploeg n Bathmen kans zag Ommen it 3 1/2-2 1/2 te verslaan. |dens de lunchpauze werd ge- ten van een goede maaltijd, lama de tweede ronde van art ging met voor Holten als tegenstander het zestal van Nij verdal. Deze boden vrij sterke tegenstand, maar het geluk was met de Holtenaren, zodat een ietwat geflatteerde eindstand van 5 1/2-1/2 werd bereikt. Bathmen boekte een ruime zege op Dalfsen (4 1/2-1 1/2), terwijl Ommen verloor van Raalte met 2 1/2-3 1/2. Voor de laatste ron de, waarin Holten tegen de ver rassende ploeg van Bathmen moest spelen, was al bekend dat deze wedstrijd zelfs met 4-2 ver- wedstrijd van het igdteam van afgelopen iterdag tegen het Alme- ®*É>se team van de TREF- ^•^OEK was er een om g£^pel te vergeten, niet zo refeer het vertoonde spel Iflpant dat was af en toe Ded tot zeer goed, maar let randgebeuren zoals §«:|et irriterend gedrag van e toeschouwers die zich ^jupporter noemen van de tefhoek. Ook was het ervelend om steeds ge- inderd te worden door e zaal in- en uitlopende ïensen, die achter de ta- langs liepen, aange- ien deze pal naast de ngang stond. loordat Jan Vrugteveen, nood- edwongen, nog geruime tijd erstek moet laten gaan, zodat iet team wederom niet kom- leet achter de tafel kon ver- chijnen. keek het Holtense earn al direkt tegen een beslis- ende 3-0 achterstand aan. Ro bert Klein Wassink begon sterk, naar wist helaas net niet de etwinst te pakken en verloor in Irie games. Henk Westerik tracht enigszins de spanning te ug door zijn eerste set in winst >m te zetten, maar het koppel lenk-Robert had tijdens het lubbelspel het geluk niet aan Ie Holtense zijde, want ook deze partij ging naar de tegen stander, hoewel er wel winstr lansen waren, maar twee „sor- iy" ballen brachten alsnog de Almelose winst 21-19. Al hoewel het publiek langs de kant erg Irriterend werd, hielden Henk en Robert het hoofd koel en wisten toch nog een setpuntje te pak ken, zodat de stand toch nog een dragelijk aanzien kreeg ...7-3. HOLTEN 2- 1WEKKELERVELD 13 Vorige week donderdag moest het 2e team van Holten aantre den tegen het 13e team van Twekkelerveld uit Enschede. Voor de wedstrijd kregen Rien, Willem en Freddy te horen dat twekkelerveld een gelijkspel had behaald tegen koploper Ha- zemeyer 2. Dit betekende dat het een zware wedstrijd zou gaan worden. Als eerste moest Willem aantreden. Helaas kon hij deze avond geen partij in zijn voordeel beslissen. Nadat Willem zijn eerste partij had verloren werd de stand weer ge lijk getrokken door een nipte overwinning van Freddy in drie games: 21-19; 20-22; 19-21. De steeds sterker gaan spelende Rien Lammertink hielp ons aan een voorsprong door eveneens te winnen in drie games: 21-11; 9-21; 21-19. Twekkelerveld wist weer langs zij te komen door het dubbel van Rien en Freddy te winnen. Hierna wisten Rien en Freddy nog een partij te winnen, waardoor de eindstand 6-4 werd in het voordeel van Twekkelerveld. Dit betekent wel licht dat de kansen op het kampioenschap verkeken zijn, hetgeen niet wegneemt dat de sfeer in de ploeg goed zal blij ven. loren mocht worden om de overwinning nog binnen te ha len. Zover kwam het echter niet, want al na een half uur had Holten 2 1/2 punt binnenge haald, ondanks het heftige ver weer van de tegenstanders. Het iverd uiteindelijk 4 1/2-1 1/2 in Holtens voordeel. Raalte ver sloeg Dalfsen met 4 1/2-1 1/2, terwijl Nijverdal met 3 1/2-2 1/2 Ommen nog juist de baas bleef. De eindstand werd: 1. Holten 15 1/2 punt; 2. Bathmen 9 1/2 punt; 3. Nijverdal 9 punt; 4. Raalte 8 1/2 punt; 5. Ommen 7 1/2 punt; 6. Dalfsen 4 punt. Naast de wisselbeker voor Hol ten waren er ook nog kleinere bekers, beschikbaar gesteld door de sponsor. Zij gingen naar Hol ten, Bathmen en Nijverdal. De scores van de Holtense spelers waren: Rietman 1 en 1/2 en 172 is 2; T. van Oijen 1 en 1- en O 'i^- 2; Van der Knaap 1 en 1 en 1 is 3; Gervedink Nijhuis 172 en 1 en 1 is 2 1/2; Beijer 1 en 1 en 1 is 3; Scheperman 1 enl is 3. Interne kompetitie. Het gevecht tussen Ton van Oijen en Rietman om de top- plaatsen werd een rustige va riant van het Engels. De witspe- ler liet echter al vroeg de vlam in de pan slaan middels een stukoffer voor twee pionnen. La ter kreeg hij het geofferde mate riaal terug en hield een pluspion over, welke ver opdrong maar toch geen winst opleverde. Henk van Beek gaf tegen Van Rijssen al snel een loper weg. Later kon hij echter een kwaliteit terug winnen. Uiteindelijk kwam een toreneindspel met voor zwart twee pluspionnen op het bord. Van Beek kon dat nog juist re mise houden. Van der Knaap en Middelink troffen elkaar voor de tiende keer in de historie van de schaakclub. In tegenstelling tot Vrijdag 10 oktober hield de sv. HOLTEN haar jaarlijkse ledenvergader ing. Teleurstellend was daarbij de opkomst, nl. 51 van de ruim 600 le den. Deze vergadering stond in het teken van de komende structuur verandering binnen de SV. Holten. Voorzitter Warrink noemde de ver gadering in dit verband historisch. In de toe komst zullen de afdelin gen afzonderlijk hun le denvergadering houden, terwijl de totale SV. in de toekomst geleid zal worden door een leden raad van 40 afgevaardig den, aangevoerd door een hoofdbestuur. Dit alles als gevolg van de deze zomer in een tweetal ge houden ledenvergaderin gen vastgestelde vereni gingsstatuten. Het zittende bestuur werd door de leden gemachtigd de structu rele wijzigingen verder door te voeren. In dit verband werd de aanwezige leden medegedeeld dat een drietal personen zich in principe bereid had verklaard zitting te willen nemen in het nieuw te vormen hoofdbestuur van SV. HOLTEN, te weten de heren R. van Wijk, F. ter Hoe ven en mevr. W. Klein Velderman-Wegstapel. Samen met één afgevaardigde van ie dere afdeling zullen zij in de toekomst het hoofdbestuur gaan vormen, indien de ledenraad de voordracht van het zittende be stuur volgt. Het huidige bestuur heeft namelijk te kennen gege-* ven deel te willen uitmaken van een afdelingsbestuur. In afwach- De Holtense schakers zittend D. v.d. Knaap (met pijp) en Wim Rietman, staande v.l.n.r. Jan Scheperman, Berry Beijer en Ton van Ooijen. Op de foto ontbreekt Erik Gervedink Nijhuis die in Raalte meespeelde om de ,£al- landbokaal". de meeste van hun voorgaande partijen kwam er nu een 'goede partij op het bord. In een Slavi sche verdediging bleef de stel ling steeds in evenwicht, hoewel Van der Knaap iets betere kan sen had. De puntendeling was terecht. Beijer speelde tegen Roele zijn bekende spelletje, maar werd verrast door een stukoffer van Roele. Later of ferde Beijér het stuk terug om een pion te kunnen laten door lopen. Hoewel dit offer foutief was, kwam Beijer uiteindelijk toch met winst uit het eindspel. Ten Brinke, nieuw in de club, speelde tegen Ten Velde Sici- liaans en bezorgde hem zoveel problemen dat hij na een uur al mat gezet werd. Scheperman tegen Van Calcar werd Konings- indisch. De voorzitter koos daarin voor de zogenaamde „Nijlpaardenopstelling" waarbij hij wel vergat te rokeren. Mede daardoor ging de zwarte koning wel ten onder in de witte storm loop. Lindeboom mocht dit keer Van Lindenberg bestrijden. Hoewel hij veel beter kwam te staan, kon hij na een stukoffer tegen twee pionnen zijn aanval niet laten doorslaan. De daarop volgende zwarte tegenaanval be sliste tenslotte de partij in het voordeel van Van Lindenberg. De uitslagen waren: T. van Oijen-Rietman 1/2-1/2; H. van Beek-Van Rijssen 1/2-1/2; Van der Knaap-Middelink 1/2-1/2; Beijer-Roele 1-0; Ten Brinke-Ten Velde 1-0; Scheperman-Van Cal car 1-0; Lindeboom-Van Linden berg 0-1. Door de remises van de topspelers is de kop van de ranglijst nauwelijks veranderd en gaat Dinant van Beek nog steeds aan kop. HOLTEN 1-BLAUW WIT 3 Afgelopen maandag moest het eerste team van de tafeltennis vereniging Holten aantreden tegen Blauw Wit 3 uit Almelo. De Almeloërs, die nog ongesla gen waren, moesten met twee invallers spelen. Mede daardoor werd het een spannende wed strijd met als einduitslag 6-4 voor Blauw Wit. De punten voor Holten werden gemaakt door Gerard Overvelde en Nico Valk. Beiden waren zij goed voor twee singles Henk Doomeweerd kon ook deze keer niet tot winst komen. Ook het dubbel, ge vormd door Gerard Overvelde en Nico Valk. ging naar de Al- meloèrs. Door deze nederlaag staat het eerste team gevaarlijk laag op de ranglijst na de helft van de competitie gespeeld te hebben. Er zal toch wel iets moeten gebeuren willen ze niet degraderen naar de vierde klas se Toch maar moed houden. Tafeltennisprogramma komende week: Za 18T0 Holten Jeugd- Blauw Wit 14 00 uur. Senioren- kompetitie ligt een week stil (Herfstvakantie) Verder alles voor uw tuin: HEIDE HEESTERS CONIFEREN ROTSPLANTEN HEIDEGROND TURF POOTAARDE MEST enz., enz. presenteert a.s. ZONDAG GROTE ZAAL DORPSSTRAAT 61 -HOLTEN en in «te gezellige AANV. 19.45 UUR BOODE voor sfeer en gezelligheid! ting van deze veranderingen werd de contributie voorlopig gehandhaafd op het huidige peil. Wel werd tijdens de vergadering aandacht geschonken aan het 60-jarig bestaan van de SV. Hol ten dat op precies 8 februari 1981 een feit zal zijn. Daartoe werd een feestcommissie inge steld. waarin namens het be stuur Fons Akkermans en Teun Deyk zitting zullen nemen. Holten ontvangt zondagmiddag op eigen terrein De Zweef (Nij verdal), nummer 5 op de rang lijst. De Holtenaren hebben tot nu toe één punt meer behaald dan de Nijverdallers namelijk resp. 6 en 5 punten Het belooft een spannende ontmoeting te worden deze streekderby. Zie. ook elders in dit nummer. De overige wedstrijden in 3a zijn: Reutum-Eilermark, Berghuizen- De Tukkers, Unisson-Tubantia, Avanti-Rood Zwart, BWO-Vosta. De goede klassering in de derde Partij daardoor verloor, en zich klasse is door de bezoekers niet JJoest latf" pprsirff ppn «.nel aangetast. De gasten die tot nu Kans Zuethoff. Gerard een sne toe uit vijf wedstrijden slechts herstel toegewenst. twee punten wisten te vergaren, brachten te weinig kwaliteit mee naar de Holtense sporthal. Sytse Meinsma had in de eerste game plotseling veel moeite met zijn tegenstander (12-15). Hij trok dat echter in de derde game weer recht en zorgde door 15-7 en 15-9 gamestanden voor een 1-0 voorsprong. Nadat Jenny Scholman en Wil van Gennep hun partijen hadden gewonnen en daarmee de stand op 3-0 hadden gebracht, kon Gerard De dat moment nog onges- partijen Jenny/Sytse Wil/Hans werden beide gewon nen, hoewel Wil en Hans daar voor drie games nodig hadden. De heren dubbel ging naar de gastheren., ook weer in drie ga mes (15-9, 9-15 en 5-15). De da mes ontliepen ternauwernood een derde game. Zij zorgden voor een 6-2 overwinning met de gamestanden (15-12 en 15-11). BC Holten 3 en Block 5 Damink zijn wedstrijd, die door een blessure was onderbroken vervolgen. De blessure was ech ter zo ernstig, dat Gerard zijn lagen gasten uit Ommen zorg den voor een lange badmintona- vond. Sterk gemotiveerd ver schenen de Holtemaren binnen de lijnen, loerend op een kans het eerste verliespuntje toe te brengen. Het derde kende een stormachtig start. Allereerst ver sloeg Harry Dul in drie lange en vermoeiende games met 15-12, 4-5 en 15-6 zijn tegenstander. Daarna was de beurt aan Frank Akkerman, die weinig pardon kende met zijn opponent (15-8 15-9). Ans Jacobs stonden ook drie games te wachten voordat zij zich dit keer de sterkste mocht noemen (11-7, 5-11 en 11-4). Ria Groeneveld had het heel wat gemakkelijker 11-2 en 11-2. Een 4-0 vporsprong en een beslissende voorsprong naar la ter bleek. In de mixed liep het echter niet zo gesmeerd. Ria en Harry verloren met 11-15 en 11- 15. Het waren Ans en Frank die de Holtense zege veilig stelden in drie games (15-10, 8-15 en 15-9). Moegestreden gingen de dubbels naar En Block, die na een goede eindsprint net aan het korste eind trok, en daar mee hun ongeslagen positie ver speelde. Programma: 8-10 En Block 4 - Holten 2

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7