25 jaar Unicef in Nederland VVV-NIEUWS Resultaten volleybal- kompetitie „Mintonette" r Jaarvergadering afd. Holten V.O.O. w }s. Berkhof )eroepen n Hoogland Programma Radio Oost Christenvervolging in Tsj echo-Slowakij e Openbare vergadering CDA «U.LEBLH Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen ■afdeling Holten- IsJ IQ. BURGEF STAND GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN „DIJKERH0EK" EN BESTEMMINGSPLAN „ESPEL0" OPENBARE RAADSVERGADERING TIJDELIJK AFSLUITEN GEDEELTE BURG. VAN DER B0RCHSTRAAT UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 7 OKT. 1980 HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 OKTOBER 1980 - PAG. 5 eel mensen over de hele wereld »tten zich in voor dit doel en e bekends ten hiervan riJn wel: lanny Kay, een Amerikaanse lmster en Llv Ullmann. een weedse filmster In Nederland eeft het koninklijk huis altijd eel belangstelling getoond voor it sympathieke fonds door het Ijwonen van galavoorstellingen, Mm u deze naam leest, gaat er wellicht een lichtje bij u bran- en. Het is inderdaad zo, dat iedereen weieens van Unicef gehoord eeft, want in de laatste 25 jaar is de naam regelmatig in de ledia genoemd. Unicef is het Kinderfonds van de Verenigde Na- ies en het heeft tot doel hulp te verlenen aan kinderen zonder mderscheid naar ras. geloof of politieke overtuiging. Het fonds erleent die hulp door het schenken van materiaal, instrumenten, pedicijnen en installaties voor fabrieken en alle mogelijke goede ren, die voor permanente ontwikkelingshulp nodig zijn. tonen of een folder meegeven. Laat dit Jubileumjaar van Unicef in Nederland niet zo maar voor bijgaan en verstuur dit jaar uw wensen anders dan andere jaren, dat is de wens van veel kinde ren in de Derde Wereld, waar Unicef voor probeert te zorgen. Bil nnriprcfoanrtp nrtrpscpr» in Holten kunt u terecht bij: De dames Schaap, Bessinkpas- straat 8 v.d. Harst. Houtweg 25. Heij, Nagelhoutstraat 43. Jansen Vixseboxsestr. 37. Langcdoen Raalterweg 13. Bogaard, Churchillstraat 141. )oor de Kerkeraad van de lerv Gemeente te Hoogland, bij imersfoort, is beroepen ds AW. lerkhof, voorganger der Herv. lemeente te Holten De Herv. emeente te Hoogland telt plm. 000 zielen. Ds Berkhof deed op 6 nov. 1975 intrede in de Herv. lerk te Holten. waarvan de opbrengst bestemd was voor Unicef. Wat kunnen wij als burgers doen om dit fonds te helpen? Ieder Jaar worden er met Kerstmis en Nieuwjaar duizen den kaarten verstuurd met de beste wensen voor familie en vrienden U kunt dat doen door prentbriefkaarten te kopen in de bekende winkels, maar u kunt ook uw wens een speciaal ac cent geven door hiervoor Uni- cefkaarten te gebruiken. Deze dubbele kaarten in grote enve loppen zijn in vele variëteiten te verkrijgen met afbeeldingen ge schikt voor alle mogelijke gele genheden om wensen over te brengen, zoals geboorte of jubi lea. Hiernaast zijn verkrijgbaar de zeer aantrekkelijke agenda, een wondermooie puzzel of een adventsboek Wat denkt u trou wens van het versturen van ge boortekaartjes van Unicef. Nu zult u zich misschien afvragen die kaarten wil ik weieens zien. Dat kan, want in Holten zijn 6 personen, die deze kaarten in huis hebben en ze graag willen dinsdag 14 oktober kon de Diemer, voorzitter van de fereniging voor Openbaar On- Is in hotel Vosman ruim 80 langstellenden welkom heten. Ia het welkomstwoord en het ir de vereniging aangeboden >Je koffie, was het woord aan jvr. drs M N 8chenk, die als teacher verbonden is de Scholengemeenschap te Iten. Zfj hield een zeer lende causerie over haar ;rk. Alle brugklasleerlingen irden met behulp van verschil lende toetsen door haar getest, irlingen met een lage score in of meerdere toetsen worden lerworpen aan een ultge- ■ide test. Van de leerlingen It de mavo/havo brugklassen 't 55% deze uitgebreide test indergaan, wat betreft de leer- igen van de havo/atheneum 'brugklassen ligt dit percentage 32. Een aantal van de leer lingen, die deze tweede test heeft gemaakt, wordt door me vrouw Schenk gedurende een korte of lange periode begeleid. Aangenomen mag worden, dat 33% van de leerlingen op een of ander leergebied problemen heeft of zal krfigen Deze pro blemen kunnen liggen in het vlak van de ruimtelijke waar neming. concentratiestoomissen, het niet juist kunnen vormen van een woordbeeld, emotionele stoornissen De oorzaak van deze moeilijkheden is dikwijls al )p 1 oktober werd er een con- role gehouden op het vracht- 'e rvoer Er werden drie be- ituurders bekeurd 3p 3 oktober 1980 werden drie ongens aangehouden in de leef- i)d van 15-17 jaar, die by het NS-station te Holten, een brom- lets hadden weggenomen. De ongens werden na verhoor en iet aanzeggen van proces verbaal naar huis gezonden. Dp 6 oktober 1980 tegen slul- Ungstyd ontstonden by een bar (noeiiykheden, waarbij waren be trokken een aantal Nederlanders m een aantal Turken. Uit het ingesteld onderzoek kwam een aantal aangiftes hetgeen resul teerde tn de aanhouding van ren viertal 1\irken uit Deventer. Aanhouding werd gedaan Inzake openlyke geweldpleging, bedrei ging en vernieling Tijdens de (noeiiykheden werd namelijk een personenauto behooriyk vernield. Na verhoor zyn de aangehouden personen weer In vryheid ge- iteld. In de nacht van 0 op 7 oktober 1980 was er ongewenst bezoek in een tweetal woningen aan de Kocakkenstraat. De bult van het geheel bestond uit een be drag aan geld en een aantal cheques Men kwam binnen door gebruik van een valse sleu tel. Hieruit biykt, dat het geen luxe is om de achterdeur te voorzien van een knip. terug te vinden in de peuter- en kleutertijd Veel kinderen heb ben in deze periode te weinig de kans gekregen met blokken te experimenteren, gezelschapsspel letjes te doen In onze jachtige maatschappy ontbreekt het de ouders vaak aan de tyd en de lust met de kinderen te gaan spelen. De televisie Is een welkome pas sieve vryetydsbesteding Me vrouw Schenk meent, spelletjes zijn de basis voor het leren le ren. De leerlingen die door haar geholpen worden, krijgen ook vaak kleutermateriaal, zoals ku bussen, mozaïeken, blokken van verschillende vormen rechthoe kig, vierkant, rond om bepaalde opdrachten mee uit te voeren Op deze manier wordt getracht hiaten in de waarneming, de concentratie, het links- rechtsonderscheid etc op te vul len Van het materiaal waarmee door de leerlingen gewerkt wordt, werden een aantal dia's vertoond Na het beantwoorden van enkele vragen door me vrouw 8chenk, werd door de le den van VOO nog een korte ledenvergadering gehouden In deze vergadering werd afscheid genomen van de heer J G Boe ring, die gedurende een tiental jaren zyn krachten heeft gege ven aan de Vereniging voor Openbaar Onderwys De heer J Hesse zal de opengevallen plaats in het bestuur opvullen. Museum Bos Dierenwereld: Tot 1 november geopend. Dagelijks van 10 tot 17.30 uur, zondags van 12 tot 18 uur. Kinderboerderij „Strubbert": Aan de oude Larenseweg Holten-Laren, zie verwijsborden. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur, zaterdags en zondags van 13 tot 17 uur Woensdag 22 okt.: Fietstocht onder leiding, vertrek om 14 uur. vanaf VW kantoor Deel name fl.- p.p. Opgave wel van te voren. Een tocht voor jong en oud, over de Zuurberg, Frie- zenberg en Apenberg, met pauze in een boerenherberg met veel spullen uit vroeger ijden. Donderdag 23 okt.: Bustocht (middagtocht) over de Hol ter- berg, Haarlerberg en Hellen- doomseberg Vertrek 14 uur vanaf VW kantoor. Een kleine wandeling naar de mooie uit- zichtenpunten wordt gemaakt. Prijs f8.- p.p Pauze in een res taurant op de Heuvelrug. Een leuke middagtocht, wij zijn te rug om plm 17 30 uur Opgave en betaling van te vorea- aan het VW kantoor Vrijdag 24 okt.: Wandeling on der leiding, op zoek naar her fstkleuren Vertrek vanaf het VW kantoor om 14 uur De omgeving van de Zuurberg wordt verkend Koffiepauze in een restaurant waar het 2de kopje gratis wordt geserveerd Van te voren opgeven, deelname fl.- p.p Bij slecht weer geen wandeling Bezoekerscentrum Staatsbosbe heer Aan de toeristenweg Holten-Nijverdal Plm 8 km. vanaf Holten. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur In de her fstvakantie een actie „Ontdek het bos". In de regio vinden diverse even ementen plaats, inl. hierover by de VW's. Aan het WV kantoor zijn di verse goede kaarten en ANWB routes verkrijgbaar, vele fiets- en wandelroutes. Een mapje voor wandelen met 8 routes, tevens voor de fiets met 8 routes. Bij alle VW's is een folder ver krijgbaar met als titel „Voor een dagje uit in de herfstvakanties" Wij wensen U een goede tijd, met veel mooie herfstdagen en zeggen tot ziens, met in dialect wie'kom'n. Vrijdag 17 oktober: 12-12.30 uur: nieuws uit Overijssel en Gelder land; 17-18 uur: nieuws met Ra dio Oost weekend in Tips voor uitgaanders en thuisblijvers. Zaterdag 18 oktober: 17-18 uur: nieuws. Sportprogramma Zondag 19 oktober: 11-12 uur: nieuws. Muziek op verzoek. Ge lukswensen aan luisteraars. Sportnieuws; natuurpraatje van Rien Snijders. 17-18 uur: nieuws. Sportprogramma Maandag 20 oktober: 12-12.30 uur- nieuws. Tips over groenten- en fruitprijzen. Regionaal weer bericht Robert van Rosbergen. 17-18 uur: nieuws. Boerenpro- gramma. Radio Oost consumen tenrubriek „Op de koop toe" Dinsdag 21 oktober- 12-12.30 uur: nieuws. 17-18 uur: nieuws Maken maken nieuws. Woensdag 22 oktober: 12-12.30 uur: nieuws. Weerbericht Robert van Rijsbergen. 17-18 uur: nieuws. Midweek programma en „Mens erger je niet". Donderdag 23 oktober: 12-12.30 uur: nieuws. 17-18 uur: nieuws. Knelpunten in de regio. In de tweede helft van oktober zal het Tsjechische echtpaar Jo seph en Susanne Sedlacek in Nederland zijn om tijdens een aantal zendingsavonden te ver tellen over de omstandigheden waarin zij als Christenen in Tsjecho Slowakije hebben moe ten leven. Hun getuigenis van de levende Heer was zeer sterk. Vele jaren heeft de heer Sedla cek als predikant diverse ge meenten gediend Daarnaast was hij een van de kontakt adressen van Vervolgd Christendom voor de verspreiding van Bijbels en literatuur Toen in de laatste gemeente van de heer Sedlacek enkele professoren tot geloof kwamen, die voorheen atheïst waren, be sloot de communistische party hem te liquideren. Kort daarop volgde zijn specta culaire ontsnapping uit Tsjecho Slowakije. Kom naar een van deze bijeen komsten en luister naar wat hy ons hier in het Westen te vertel len heeft. Er wordt in het Duits gesproken en in het Nederlands vertaald. Tevens wordt er op deze avond een aangrijpende en actuele 16 mm kleurenfilm ge toond over de ondergrondse kerk in Rusland. Informatiestand met boekentafel voor meer gegevens is aanwezig. Een van deze avonden zal ge houden worden op 31 oktober a.s. in de Geref. kerk „De Kan delaar" aan de Stationsstraat te Holten. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij!!! Er is een collecte - „Bijbels voor Rusland". Geboren: Esmeralda Albertine Henriette dv R J Udink en A A Podt. Roy zv G J Reilink en G J M Temmink Gehuwd: J Meulenbelt, oud 24 Jaar. Den Helder en G A Kis sing. oud 22 jaar. Holten, A Polhoud, oud 24 jaar, Rijssen en. G A Jansen Manenschijn, oud 21 jaar, Holten. De afd Holten van het CDA houdt maandagavond 20 oktober in de bovenzaal van restaurant „Vosman" een openbare verga dering Als spreker is uitgeno digd de heer SC Weyers. lid der 2e kamer, te Hengelo, die als titel voor zyn onderwerp koos „Actuele politiek in Neder land" De heer Weyers (afkom stig uit de KVP) heeft zich in het parlement de laatste jaren oa büzonder ingezet voor het behoud van werkgelegenheid in de Twentse textielindustrie Op de byeenkomst. die om 8 00 uur zal aanvangen, is iedereen harte lyk welkom. Op 10 oktober vond er een aan rijding plaats op de kruising Dorpsstraat Larenseweg Stationss Hierby waren betrokken een Beta en een bromfiets De be stuurder van de bromfiets kreeg lichte verwondingen door de aanryding aan handen en benen. Na te zyn voorzien van de eer ste hulp kon hy naar huis wor den gebracht Beide bestuurders kwamen uit Holten. Op 11 oktober 1980, omstreeks 16 45 uur reed een persoon die een personenauto bestuurde op vallend langzaam en slingerde een weinig Na het Ingestelde onderzoek, pypjes blaxen, werd van de bestuurder een beetje bloed afgenomen Bleek, dat de man al dusdanig gedronken had, dat het niet verantwoord was om achter het stuur van een voertuig te zitten. Hem werd proces verbaal aangezegd, waarna hy gratis thuis werd ge bracht. Op 12 oktober 1980 omstreeks 02 45 uur reed een jongen op een bromfiets over de Oranje straat zonder helm te dragen. Tevena voerde hy geen verlich ting Toen hy werd aangespro ken bleek, dat de bromfiets even tevoren was gestolen vanaf de parkeerplaats by café „De Preuter" Na te zyn gehoord werd de persoon, die uit Raalte kwam. naar huls gezonden. Volley 4 - Heren 2 Vrydag 10 oktober was het aan- volleyspelen tegen „Volley" uit Wierden Wy betraden het veld in onze, hoe kan het ook an ders, sterke opstelling zonder een rondje Koos vooraf wy speelden immergeval thuis ter plaatse Dat was de reden van onze bedompte stemming Uit zeer onbetrouwbare bron hadden wy vernomen dat Joop die avond geen dienst had. zodat wy verstoken van tactische tips zouden biyven Meteen in de eerste set bleek alweer onze oude kwelpyn De eerste bal niet goed op de esveër Zodat het niet tot een harde aanval kwam wonnen we toch deze set met 1513 Wy volleyeurs durfden na een gedurfde wissel, ultgeprakke- denkt door Wim, de tweede set wel aan Met het schuim op de schaamkaak moet uw Heren 2 reporveralagverteller mede het verlies van deze set met 13-15 delen wy begonnen ons af te vragen welke wedstrijd de scheidsarbi ter floot Scheids??? dan toch een gespleten jjersooniykheid9 Wilden wy niet het voileybainet voorgoed over ons laten vallen moest er toch iets gebeuren De kreet „8ik laten staan maar dan wel blokkOüüQ'" mocht kosten en baten Deze set werd behoor iyk gevolleybald Natuuriyk werden er wel fouten gemaakt maar als je van je „netfouten" „pretfouten" maakt, win je de set met 15-8 By de nabespre king kwamen de volgende pun ten aan de ordetafel. 1 Maak een verslag niet te lang anders plaatst men het niet 2 Maak het niet te kort anders kan lengte 1 67 M er ook by 3 Wanneer serveert Truus pils in het veld? 4 Schwam zonder schwung niet tot volleybal leidt 5 1 1/2 pils Inspiratie geeft en transpiratie bevordert. WAR In 1982 komt er een nieuwe kleine Opel De voorbereidingen zyn al lang aan de gang De nieuwe fabriek in Zaragoza in Spanje zal de kleine Opel gaan fabriceren in een aantal van 270 000 stuks per jaar Vanaf 1982 is het Opel programma dan compleet De toekomstige nieuwe modellen zullen zonder uitzondering een byzonder lage luchtweerstand hebben, waar door het brandstofverbruik niet gering zal worden teruggedron gen. De samenwerking tussen Alfa en Nissan is eindeiyk goedgekeurd Reeds meer dan een half jaar geleden werd een overeenkomst gesloten, die echter nog door de Italiaanse regering goedgekeurd moest worden, recentelijk heeft de premier van Italië met zyn handtekening de overeenkomst bekrachtigd De nieuwe onder neming gaat heten Alfa Romeo Nissan met de afkorting ARNA Twee nieuwe fabrieken worden in de buurt van Napels gebouwd waar 1500 mensen werk zullen vinden De carrosserie van de nieuwe auto komt van Nissan en de overige delen tezamen 80 procent van de waarde- wordt door Alfa Romeo gefabriceerd De capaciteit van de nieuwe fa briek bedraagt 60 000 auto's per jaar, waarvan er 30 000 in Italië worden verkocht, de andere helft in andere landen via de bestaande Alfa- en Datsun- dealers De eerste exemplaren moeten in 1984 van de band lo pen. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel: a bij hun besluit van 30 september 1980, nr. 81292, goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 7 augustus 1979, nr. 372/IJm, tot vaststelling van het bestemmingsplan „Dijkerhoek", met dien verstande dat goedkeuring is onthouden aan het achter het perceel Maatmansweg 5 geprojecteerd voetpad tussen de school en het speelterrein; b bij hun besluit van 30 september 1980, nr. 61833, goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 7 augustus 1979, nr. 369/IJm, tot vaststelling van het bestemmingsplan „Espelo". De goedkeuringsbesluiten liggen met de bestemmingsplannen met ingang van 21 oktober 1980 gedurende één maand ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig tot gedeputeerde staten hebben gewend met bezwaren tegen de wijzigingen, die door de gemeente raad bij de vaststelling van het bestemmingsplan „Dijkerhoek" in het ontwerp zijn aangebracht, en aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin, maar dienen - zo mogelijk in tweevoud - te worden ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Holten, 17 oktober 1980. De burgemeester voornoemd W.L.F.C. van Rappard Tijdens het werkbezoek van de Commissaris der Koningin op 24 oktober a.s zal er op die dag om 16.00 uur een openbare raadsverga dering worden gehouden Een ieder die in de gelegenheid is deze vergadering als toehoorder bij te wonen, is van harte welkom. In verband met herbestratingswerkzaamheden zal het gedeelte van de Burgemeester van der Borchstraat, gelegen tussen de Koninginne- laanen de Sparrenweg, vanaf maandag 20 oktober a.s., gedurende 14 dagen of zoveel korter of langer de werkzaamheden in beslag nemen, tijdelijk gesloten zijn voor alle verkeer. Het verkeer zal door middel van verkeersborden worden omgeleid. 1 aan de heer H. UI#man vergunning verleend voor de bouw van een werktuigenschuur bij het pand Espelodijk4; 2 aan mevr. F. Maurits te Amstelveen vergunning verleend voor het kappen van een boom bij het zomerhuisje Postweg 74; 3 aan de heer D. Roskam vergunning verleend voor het kappen van 14 sparren bij het zomerhuisje Winkelbergweg 12; 4 aan Gebr. Sehuppert b.v. vergunning verleend voor het aan brengen van lichtreklame aan het pand Dorpsstraat 31 - Stations straat 3, 5 aan M.A.C. „de Hoiterberg" toestemming verleend voor het houden van een jeug-cross op 19 oktober 1980 op het circuit de Zuurberg en ontheffing verleend voor het verstrekken van zwak- alcohohsche dranken, 6 het verzoek van mevr. H.G.M. Arends-Grooten om ontheffing van het verbod tot het verstrekken van sterk alcoholische drank in de kantine van de sporthal .,'t Mossmk" afgewezen; 7 aan fa. H. Müller en Zn. te Holten vergunning ingevolge de hinderwet verleend voor het oprichten enz van een herstelinrich ting en stalling van eigen motorvoertuigen annex opslag van goederen en bestrijdingsmiddelen in het pand Keizersweg 41 U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf. dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Maandag 13 oktober J1 hield de afd Holten van de Ned Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelykse byeenkomst in zaal „Vosman" De presidente mevr v d Wyk Oomkes heette allen, tn het byzunder de nieuwe le den. hartelyk welkom Zy ves tigde de aandacht op de ko mende jubilea tw Landeiyk Ju btleum op 14 okt 1980 op de Flevohof Provinciaal jubileum in maart '81 te Zwolle en plaat- seiyk Jubileum 17 december as Vervolgens werden de notulen gelezen door mevr Van de Berg Mulder De medededelingen over diverse zaken werden dtxrr de presidente gedaan Het agra risch nieuws werd gelezen door mevr Tempelman Hierna werd het woord gegeven aan mevr Thoman uit Holten, die een le zing hield over gebruik en mis bruik van geneesmiddelen Aan de hand van dias liet rij zien. het algemeen gebruik van ge neesmiddelen Er zyn lokale ge neesmiddelen. die rechtstreeks hun werking doen en niet lokale geneesmiddelen die via de bloedbaan de plaats bereiken waar ze nodig zyn alsmede uit wendige en inwendige genees middelen Elk geneesmiddel heeft een houfdwerking. alle ge neesmiddelen hebben ook een bywerkmg Haar advies was. ge bruik nooit medicynen van meerdere artsen tegelyk. geen alkohol en geneesmiddel combi neren Na het beantwoorden van diverse vragen door mevr Tho man dankte de presidente haar hartelyk voor de interessante le zing en bood bloemen aan. waarna zy allen wel thuis wen ste en tot een volgende keer

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5