fJhef-kok Jan Hoogeveen~ lit Losser werd Master of Microwave" V M.G. Henry tijdens blues-special in J.S. De Schure Jules de Corte klopt aan je hart. S.O.Suw bloed is dringend nodig! Military Boekelo l jaar utodktueel nieuwe stijl MEDISCHE DIENSTEN Tijdens de „herfst vakantie" aktiviteiten op Flevohof INSTUIF Spelenbundel Afwisseling' MOTÖR ZAGEN Auteur Erkenningen KERKDIENSTEN S. BAKKER AGENDA TEXTIELREINIGING 074-914471 HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 OKTOBER 1980 - PAG. 3 I oen Jantje Hoogeveen zo'n veertig jaar geleden als erling in een brood- en banketbakkerij ging werken on hij niet vermoeden dat hij ooit nog eens de ere- tel „Master of Microwave" zou mogen dragen. Dit erkenning van zijn meesterschap in het gebruik an de magnetronische oven voor het bereiden van laaltijden met behulp van microgolven. Hij werd op I oktober in Hotel de Wiemsel in Ootmarsum offi- ieel geïnstalleerd als lid van „The International As- ociation of Masters of Microwave". die veertig jaren is er wel het ,1 en ander gebeurd. Jan loogeveen ging van de brood- banketbakkerij over naar de iagerij Hij volgde de bakkers- takschool in Groningen en laama de opleiding voor cafe- louders en restauranthouders an de Stichting Vakonderwijs [orecabedrijven. Verandering van spijs doet ten", zal Jan Hoogeveen waar- cWjnlijk gedacht hebben, want is na het behalen van zijn liploma's enige malen van rerkkring veranderd, hoewel hij steeds binnen de culinaire sector gebleven. Zo is hij acht jaar chef-kok en mede-eigenaar ge feest van Hotel Het Zwaantje te Lutte. Vervolgens was hij ge durende tien jaar chef-kok van Van Kollaan 11 Goor-Tel 05470-33 32 het toen bekende specialiteiten restaurant De Gouden Pollepel te Enschede Tenslotte werd hij in 1970 - dus alweer tien jaar geleden - culinair manager bij Johma B V te Losser, in welke functie hij nog steeds werkzaam is. Dat Jan Hoogeveen over een brede interesse en veel ervaring en vakmanschap beschikt, blijkt wel uit het feit dat hij regelma tig culinaire artikelen schrijft in vele dagbladen en vaktijdschrif ten Ook hier weer afwisseling: hij schrijft net zo gemakkelijk over vlees en vis als over wijn, ijs of snacks Hy is echter niet alleen de auteur van talrijke ar tikelen op culinair terrein, maar ook van boeken en boekjes Van zijn hand verschenen o.a. „Snel ler koken", „Koude snacks". „Warme snacks" en „IJsgerech- ten" met talrijke tips en recep ten Momenteel is hij bezig met het schrijven en samenstellen van Elseviers Groot Partyboek. Dat Jantje Hoogeveen wéét waar hij het over heeft, blijkt ook uit het feit dat hij de win naar is van acht nationale en internationale medailles, waar in de redes van disco-specials, verzorgd door een aantal dis- ockeys van jeugdsociëteit de Schure, kan een blues-special gewoonweg niet ontbreken. Aanstaande zaterdagavond 18 oktober zal er een zo compleet mogelijk overzicht worden ge geven van het fenomeen in de popmuziek „de blues". Deze bluesspecial heeft een iet wat andere formule als voor gaande keren Dit keer is geko- voor een exemplarisch- heemkundige aanpak Als u het volgende leest zal u ogenschijn lijk bovenstaande wetenschappe lijk verantwoorde term geheel duidelijk zijn Sinds enkele tien lallen Jaren vertoeven in de Hol- tense dreven diverse voorvech ters van de blues. Jongens van de vlakte, puur natuur, onbe dorven en vers van de grond, altyd gehuld in de anonimiteit. Motieven zoals bang voor het grote geld, vrouwen, drank. Ja- NED. HERV. KERK 8 30 en 10 15 uur ds C C. Addlnk In de 2de dienst vie ring Heilig Avondmaal Uit gangscollecte Inwendige zen ding. Oppasdienst mevr Pieffers-Stegeman en Alle Vukkink 10 00 uur Jongeren- dienst In gebouw „Irene". GEREF. KERK 9 30 en 15 00 uur ds G W H Peddemors In belde diensten is de le coll voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing Kindemevendlenst (klas 4) mevr. O. van Zeijts. Oppas dienst mevr. Beldman- Beltman, mevr Kruimelaar- Kistemaker, mevr. Van Wingerden Knoester (res mevr. Beukenkamp OfCringa, Anny Getkate en mevr. MeUerink Stam (res R.K. KERK Zaterdag: 17 00 uur. Zondag- 9 30 uur DUKERH0EK 9 30 uur ds AW Berkhof, Viering Heilig Avondmaal Uitgangscollecte. Inwendige zendmg 0KKENBR0EK 10.00 uur ds K Pruysen van Deventer Uitgangscollecte Werelddiaconaat NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur Zondag 8.00 en 11.00 uur. onder maar liefst vijf gouden. Bovendien verleent hij op ge zette tijden zijn medewerking aan verschillende culinaire shows, snackwedstrijden en an dere evenementen door als jury lid zijn oordeel te geven over de geleverde prestaties. Tot de er kenning van zijn vakmanschap behoren zeker ook de volgende feiten: In 1954 werd hij door Koningin Juliana op Paleis Soestdijk ontvangen omdat hij voor de prinsesjes een monu mentale taart had vervaardigd. In 1960 kreeg hij van de konin gin toestemming om een vis schotel de naam „Saumon la Reine Juliana" te geven. Voorts verzorgde hij galadiners en re cepties o.a. voor Prins Bemhard en voor Louis Armstrong and his All Stars. En om af te slui ten met de actualiteit: het was Jan Hoogeveen die medewerking verleende bij de verzorging van gala-diner, koud buffet en lunch tijdens de kroningsfeesten in het paleis op de Dam op 30 april 1980. Een veelzijdig vakman, deze kersverse Master of Micro wave. TREKT AAN JE OREN, OF JE ALSJEBLIEFT WILT LUISTE REN Zo reageert Jules de Cor te, die al 35 jaar zijn liedjes in Nederland zingt, op de vraag naar de bedoeling daarvan. loezie, dreigend verlies aan spontaniteit etc weerhoudt hen in de blues-scene te stappen. Zaterdagavond kunt u een glimp opvangen van een nazaat van wfjlen Mr Go-Go, u kunt het zich misschien nog wel her inneren (gestikt in een hooimijt), het super-ego onder de heden daagse bluesmusici. Mg Henry (spreek uit. Em Djie Henrie). Voor een niet mis te verstane geldsom hebben wij hem in de Schure weten te halen vergezeld van zijn super 12-string ex equo M.G (Em Djie) Guitar) Hier volgen enkele gegevens over hem. Leeftijd onbekend, vlot ge kapt, rauwe stem, korte nagels en schoenmaat 43, maar met een mateloze blues-intelligentie waarvan je de kouwe rillingen over de rug lopen Zaterdaga vond krijgt u een kijkje in de keuken van de meester zelf, ge sloten deuren die door anderen nooit ingetrapt zullen worden. Hi) geeft enkele geheimen prijs van zijn doordringende „Bor- keldblues" composities, tek stoorsprongen en inspiratiebron nen Songteksten die in een ei gen „slang" vertolkt worden, evenwichtig, soms rauw en hard dan weer vol emoties, „the way of life" schilderend op zijn 12 snarige gitaar Genoeg nu over MG Henry Wat kunt u zater dagavond nog meer verwachten na dit exemplarisch- heemkundige blues optreden van deze gigant Wel, de rest van de avond is natuurlijk enigszins gedevalueerd, de na volgers van de Borkeld blues uit Chicago, New-Orleans de ach terbuurten van de Far West krijgen ook hun beurt. Grote namen uit de blues zoals John Mayall, Canned Heat etc passe ren de revue om u een zo breed mogelijk overzicht te geven van de blues-history Ook van eigen bodem zal er muziek zijn te be luisteren. met als bekendste Cu by the Blizzards Het blues festijn begint aanstaande zaterdagavond tegen negen uur <2100 uur) en is geheel gratis. Tot ziens in J 8 de Schure voor zeg. Een artiest of kunste naar behoort niet op te treden voor eigen glorie, ook niet ver kapt of gecamoufleerd. De ar tiest en zijn publiek vormen samen, als het goed is, een ge sloten kring, waarin iedereen er is voor iedereen, waarin het goed toeven is. De liedjes die hij zingt en de verhaaltjes die hij vertelt zijn niet meer dan kleine stroompjes, die niets uitrichten bij hen die niet kunnen of wen sen te luisteren. Wie dat wel willen, zullen daar veel plezier aan beleven. Luisteren is im mers veel meer dan consume ren!" De kunstenaar, die zo over zijn eigen liedjes en optreden denkt en praat, is zondagmorgen a.s. te gast in het koffieconcert in de aula van de Scholengemeen schap. Het optreden begint om 11.30 uur; de koffie en limonade staan klaar vanaf 11.00 uur Kaarten a f5 - (kinderen a f2.50) zijn in de voorverkoop bij de V V V., de Schure en de Rabobank. Ook voor de aanvang van het koffie concert zijn kaarten verkrijg baar. ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel 05470-41 13 En verder over zijn eigen optre den „Show maken kan je niet, glamour zoek je niet. Het grote theater bestormen, het grote publiek aan de voeten krijgen, dat is niet zijn opgave, evenmin Binnenkort zult u overal in onze zijn ambitie" Is hij dan een ad- gemeente affiches zien met deze spirant wereldhervormer met oproep Vorig jaar waren 566 ge- een boodschap van „hou je vast zonde inwoners zo gul iets van aan je stoel?" „Welnee, stel je hun bloe af te staan voor de redding van veel patiënten Moet dat nu?, zult u vragen Ja, het moet, want in de ziekenhui zen is steeds meer bloed nodig voor de behandeling van patiën ten Bloed van gezonde men sen voor zieke mensen Het is nodig bij operaties. Allerlei sub stanties uit bloed - bloedkom- ponenten - zijn nodig voor hen die een tekort hebben aan die substanties, bijv aan rode of witte bloedcellen, aan bloedplaa- tjes, of aan bepaalde eiwitten; stollingsfaktoren zijn nodig voor mensen die lijden aan een bloe derziekte (haemophilie) waarvan grote hoeveelheden nodig zijn om deze patiënten, dikwijls kin deren, een bijna normaal leven te kunnen laten leiden Vroeger moesten zij in een glazen huisje leven omdat zij zich niet konden veroorloven een wondje of schrammetje op te lopen, waar door grote bloedingen konden ontstaan die niet te stelpen wa ren. Weer andere eiwitten uit bloed - immunoglobulinen - zijn belang rijk ter voorkoming en bestrij ding van allerlei infektieziekten; speciale immunglobulinen, o.a. het anti- Rhesusimmunoglobuline, wordt aan moeders toegediend ter voorkoming van z.g. „Rhesus- bables" Dat en nog veel meer kan allemaal uit bloed worden vervaardigd en er kan steeds meer met bloed worden gedaan om zieke mensen te genezen. Het is onvervangbaar. Als u zelf gezond bent, waarom zoudt u dan niet een beetje van Flevohof, het Kijk, Speel en Doe Park in Oostelijk Flevo land, is het gehele jaar geopend. Tijdens de herfstva kantie van 18 tot en met 26 ok tober worden er veel aktivitei ten georganiseerd, zodat de be zoekers van Flevohof hier voor de winter nog een gezellige dag uit kunnen beleven. H008De volgende aktiviteiten zullen plaatsvinden: Iedere bezoeker ontvangt gratis een appel. De appels worden beschikbaar gesteld door het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland. Voor jong en oud worden er op alle dagen ringsteekwedstrijden georganiseerd. In het kinderdorp kan in de re- kreatiehuisjes gratis worden deelgenomen aan het schilderen en knutselen. Door de medewerkers van de Stichting Kreatieve Rekreatie worden er, eveneens in het kin derdorp, dagelijks dansen, pop penkast en toneelspelen georga niseerd. Ook zal deze Stichting dagelijks een extra programma voor de kleintjes samenstellen, zoals het „spijker poepen". Naast de permanente tentoon stellingen over de land- en tuin bouw en de uiteraard dagelijks geopende agrarische bedrijven, is er in deze periode in het hoofd paviljoen van Flevohof de stenen- én mineralen collectie van Hein Sleiffer. Een bijzondere verzameling, die na 20 jaar zoe kwerk kon worden samenges teld. Robijn, diamant, honderden halfedelstenen en mineralen ma ken deel uit van de collectie. In prachtig aangelegde parken van Flevohof staan de Dahlia's nog in volle bloei, totdat de eer ste nachtvorst spelbreker wordt. Het NIVAA in Den Haag orga niseert ook deze week nog op Flevohof de grote aardappel- prijsvraag, waarvoor 100 elektro nische zakrekenmachines als prijs beschikbaar zijn gesteld. Eindelijk is het dan zover! De eerste instuif gaat van start en wordt georganiseerd in de her fstvakantie op woensdag 22 ok tober a.s.. Iedereen die op de Het Landelijk Centrum voor Ge reformeerd jeugdwerk, de Her vormde jeugdraad en de Doops gezinde jeugdcentrale hebben samen een spelenbundel uitge geven Deze 80 pagina's tellende uitgave bevat een schat aan spelmateriaal voor diverse leef tijdsgroepen. Niet alleen zijn dag-, middag- of clubuur vul lende spelen opgenomen, ook staan er spelletjes in voor die momenten dat er net wat tijd over is. Een spel doen is fijn. Het geeft plezier, het bevordert het gevoel van bij elkaar te ho ren. Je gaat er je eigen moge lijkheden door kennen. En ook leer je erdoor te Incassereren, tegen Je „verlies" te kunnen. Daardoor Is spel meer dan een tijdvullertje. De overzichtelijk ingedeelde spelenbundel kost f5- (plus f3- portokosten) Ze is te bestellen door f8 - over te maken op giro 47 50 60 t.n v. Gereformeerd Jeugdwerk Drie bergen, onder vermelding van „spelenbundel". Weer een „Autoshow des Jahres" Keulen trefpunt van 31 zeldzame automobielen Busreis naar deze interessante 2e Roth Handle Raritaten Show Zie auto-advertentie-pagina Vrijdag 17 oktober: 1430-18.00 uur: Gezellige wa renmarkt in de Tuinstraat. Zaterdag 18 oktober: 9.00 uur: Aanvang clubkam pioenschappen Land. Rijvereni- ging „Bergrulters" en ponyclub. Terrein „Ere Rietberg" (Beuse- berg). Zondag 19 oktober: 11.30 uur: Koffieconcert in aula Scholengemeenschap met als gast Jules de Corte. 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). 20.00 uur: Dansen in bar- dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv.). Maandag 20 oktober: 19.30- uur: Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente- huize. 19.30 uur: Ledenvergadering afd. Holten CDA in bovenzaal res taurant „Vosman". 20.00 uur: Openbare vergadering afd. CDA in bovenzaal restau rant „Vosman" (zie adv. en ber.). Dinsdag 21 oktober: 20.45 uur: Gezamenlijke repetitie Holtense koren en „H.M.V." in repetitielokaal van „HMV". Donderdag 23 oktober: 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen- bond in „De Kandelaar". Spr. mevr. Brascamp-Drost, docente Stichting Huishoudelijke Voor lichting te Deventer. Onderwerp: „Huisvrouw-'n bijzonder beroep". Maandag 27 oktober: 19.00-21.00 uur: Bloedplasma- avond afd. Holten Ned. Rode Kruis in sporthal ,,'t Mossink" (zie bericht). Vrijdag 31 oktober: 20.00 uur: Informatie-avond „Stichting vervolgd Christen dom" in „De Kandelaar" (zie bericht). basisschool zit, kan mee doen. Wat gaan we doen? Ér wordt voor jullie een spannende speur tocht uitgezet in het bos vlak bij het Paalhuus. En als het re gent, gaan we in het Paalhuus er een leuke herfstmiddag van maken. Jullie worden verwacht om 14.00 uur in het Paalhuus Beusebergerweg 27 aanwezig te zijn. In groepjes o.l.v. een vrij williger! ster) gaan jullie dan ge zellig speuren. Na floop worden jullie opgewacht met een lek kere kop warme soep en een leuke attractie. De kosten be dragen fl.-. Tot ziens op 22 oktober. uw bloed willen afstaan als het gaat om het leven van een an der ermee te redden Misschien dankt u morgen zelf uw leven aan iemand die vandaag bloed afstond. Voor u, voor uw vrouw, voor uw kind mis schien? Bent u gezond en tussen de 18 en 65 jaar? Hebt u in het afge lopen jaar geen ernstige ziekte, operatie of bevalling meege maakt? Leest u dan de aanmel- dingskaarten die by u in de bus komen en meldt u zich aan voor de bloedafnameavond by C H. van Iperen Esseboom, Schouten- straat 50, Holten, tel 2126 U hebt zelf 5 liter gezond bloed, geef er een beetje van weg aan iemand die het dringend nodig heeft. Uw beloning? Het gevoel dat u iets wezenlyks hebt gedaan voor een medemens in deze kille, harde wereld. Van 23 t/m 26 oktober zal in Boekelo de internationale mili tary 1980 worden gehouden. De grote prijs van Enschede ver meldt het programma by de wedstrijden. Op donderdag en vrijdag ts er dressuur, op zaterdag is er een uithoudingsproef Zondag 26 ok tober zal na de springproef een unieke nationale show plaats hebben, namelyk: de quadrille van de Nederlandse tophengsten onder auspiciën van de W P N., voorbereid door de Koninkfijke Nederlandse Federatie In Uddel. De op zaterdag te houden uit houdingsproef bestaat uit twee wegparcoursen: een steeple chase en een cross country met plm 28 natuurfijke hindernissen Naast het open internationale kampioenschap en de landenequipe-wedstrijd wordt het Nederlandse kampioenschap military verreden. Nu ook in Hellen^oorn, Nijverdal, Wierden, Holten, Vriezenveen en omgeving. Bel voor een betere verzorging van uw was ARTS J F Sijtsema, Keizersweg 32, tel 3553 Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Mevr zr J Bleijenberg, Ab Jansenstr 7, tel 05483-1662. TANDARTS J A. Groot, Aaltinksweg 6, Holten. tel. 05483-2884. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-1130 uur in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10 00 uur spreekuur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784 Spreekuren alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8.30-9 30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaar denverzorging maandag t.m. vrijdag van 8.30-9 30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekeinde 05480-16465. DIERENARTS W C W Wameiink. Houtweg 18, tel 05483-2004. GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, telefoon 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655 Na 18.00 uur bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3