huppert opende uitgebreide en gemoderniseerde winkels Ouderavond repelsteeltje IAANGEPASTE KERKDIENST HOLTENS NIEUWSBLAD Minister van Aardenne in Deventer m2 verkoop expositieruimte Ouderavond HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs Voordat u als oudste van de zonen dit winkelpand raat openen wil ik als oudste van de kleinzonen fraag even iets zeggen. Dat dit vandaag mogelijk geworden is, is niet alleen aan goed koopmanschap te danken, maar ook voor een groot deel aan het bijzondere saamhorigheidsgevoel van de grote familie Schuppert. En juist om dit saamhorigheidsgevoel, dat jullie ons met de paplepel eigenlijk hebben ingegoten te symboliseren, willen wij als kinderen gezamenlijk jullie deze bomen aanbieden die tevens het symbool mogen zijn van de drie zaken die in deze grond hun start hebben gehad. Verder hoop ik dat wij als kin deren een voorbeeld aan deze bomen zullen nemen, al staan ze los van elkaar, ze staan in dezelfde grond en hun wortels raken elkaar, aldus de heer Johan Schuppert Hzn., bedrijfsleider/verkoopleider van Schuppert BV. in Borculo. Na deze toespraak werden door de kleinzonen, in vlot tempo, 4 bomen (hazelaar) geplant in het trottoir langs de Stationsstraat. Openingstoespraak De heer F J. Schuppert hield ter gelegenheid van de opening een toespraak, waarin hij na een l\arteiyk woord van welkom, ge tuigde van grote dankbaarheid en hy bracht dank aan allen die op enigerlei wyze betrokken wa ren bi] de bouw en voor de in zet die hierbij aan de dag werd gelegd. Met recht en zelfs met enige trots zo zei hij meen ik mi] te moeten richten tot ons personeel dat ons de laatste weken op zo voortreffelijke wijze heeft voortgeholpen Dank zi) uw totale inzet is alles op tijd klaar gekomen. Een duidelijk voorbeeld van wat samenwer king vermag. Op deze dag, te rugdenkend aan vervlogen jaren, is gerealiseerd wat ruim 40 jaar geleden, voor onze vaders al een wens was, doch de tijd was er toen nog niet rijp voor In 1967 werd de modezaak verbouwd en in 1970 de meubelzaak waar we toen erg blij mee waren. En toen kwam in de zomer van '78 de onverwachte kans: de melk fabriek, de kerk en zo kon tot stand komen wat 40 jaar gele den al was overdacht. We zijn Advertentie-adviseur: W FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijver dal Telefoon 06486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u m Holten opgeven bij GW KNAPEN Larenseweg 3 tel 12 24 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel 16 65 tot 's woensdags 12 00 uur de kerkeraad van de Geref. kerk erg dankbaar voor hun meeden ken en meewerken, waardoor het mogelijk was dat beide par tijen er gelukkig mee zijn ge worden Voor de kerk ruimte en voor ons ruimte en nogeen mooie Stationsstraat. En nu ho pen wij onder Gods zegen in deze nieuwe panden, met vreugde ons werk te kunnen verrichten met al onze mede werkers zo besloot de heer Schuppert die tevens nog mee deelde dat het college van B en W wegens verplichtingen elders, tot haar spijt niet bij de ope ning aanwezig kon zijn. De heer W.R. van Couwelaar die sprak namens de gezamen lijke aannemers en het archi tectenbureau W.R. van Couwe laar en H. Niessink te Hengelo dankte de opdrachtgevers, sa mengebundeld in de BV Schup pert. Ook dankte hij de dienst van gemeentewerken van Hol ten waarvan bij het realiseren van de plannen zeer veel me dewerking werd ondervonden. Verder wees de heer Van Cou welaar op de herinrichting van Holtens kom binnen het kader van het eerder vastgestelde komplan. Als vormgever, samen met de dienst van gemeente werken, van het strak in uit voering komende bestratingsge- beuren waardoor de recreatieve aspecten van het winkelen ook in Holten beter tot z'n recht kunnen komen. Het eerste en welhaast allesbes- tissende is betrokkenheid van de bewoners by hun „kern", de aanwezigheid ook, als het om het wlnkelgebeuren gaat, van een passend winkelbestand, dat de bezoekers keps en service biedt (dit Inclusief passende paikeerfaclliteiten», een winkel bestand dat ook een zekere rol in de regio wil en kan spelen, daarby ook plaats biedend aan een fleung marktwezen Onlangs by een bespreking ten gemeen tehuize - stonden wy voor een luchtfoto van Holtens oude kern, opgemerkt kon en moest Aanstaande zondag za! er in Holten weer eens een z.g.n. Phi- ladelphiadienst gehouden worden. Philadelphia is de naam van de landelijke protestants-christelijke vereniging van ou ders en vrienden van het afwijkende kind De afdelingen van Philadelphia zorgen ervoor dat er op geregelde tijden aange paste kerkdiensten, afgestemd op verstandelijk gehandicapte kinderen, in hun regio worden gehouden. Maar deze diensten zijn bepaald niet alleen voor hen en hun familieleden bedoeld. Iedereen is van harte welkom en hervormde en gereformeerde gemeenteleden worden opgewekt om te komen en zo voor een I gastvrije en volle gemeenschap te zorgen De dienst wordt gehouden in de Hervormde Kerk, ds Berkhof is de voorgan ger, terwijl medewerking wordt verleend door organist Anton Koopman. Bert Franse (trompet) en het zangkoor „Geef mij kracht" van de Philadelphia Bybelclub te Wierden (waar ook zes kinderen uit Holten naar toegaan). Na afloop drinken we koffie in gebouw „Irene". Aanvang van de dienst: 15.00 uur. Graag tot ziens! Kerkeraad Herv. Gemeente te spreken over de huidige eco nomische ontwikkeling, bezien in het licht van de miljardenno ta. Hoe kan de werkloosheid te rug worden gedrongen? Hoe ge ven we onze industrie uitzicht op gezondwording? Hoe wordt het volgend jaar de slinkende nationale koek verdeeld? Alle maal hoogst actuele vragen die ongetwijfeld aan de orde zullen komen. Het ligt in de bedoeling dat ie dere 3e dinsdag van de maand een WD-bewindsman of -vrouw komt spreken over het kabi netsbeleid op zijn of haar ter rein. Dit is een goede gelegen heid voor een ieder, die op de een of andere manier met dit beleid te maken heeft, eens van gedachten te wisselen met de betrokken minister of staatsse cretaris. De serie wordt geopend door drs. G.M.V. van Aardenne, minister van Economische Za ken, op dinsdag 21 oktober a.s. om 20.00 uur in de aula van de MTS te Deventer. Hij hoopt dan dag waarnaar we samen hebben toegewerkt en toegeleefd. Voor u begon het grote denkwerk al in een veel vroeger stadium, de melkfabriek, de geref. kerk enz. Toen al had u de eerste stukjes van de hele grote puzzel in el kaar geschoven. Wjj deden pas in een later stadium mee, de le overhuizing (3 dolle dagen) later sauzen, behangen, vloerbedek king leggen, overhuizen van con fectie etc. Toch hebben we het allemaal met plezier gedaan, want stukje voor stukje werd het resultaat zichbaar. Ook het laatste stukje, de sleutel van de hoofdingang aan de Stations straat, paste dankzy de mee denkende en meewerkende men sen in het geheel zo besloot de heer Bosschers die namens het personeel van Schuppert BV in Holten en Borculo een ryk ge vulde plantenbak en een prach tige pentekening (in eiken lijst) aanbood van het pand waarin kleermaker Hendrikus Schuppert fn 1900 op bescheiden schaal begon met de verkoop van ma nufacturen. Dank De heer F.J. Schuppert dankte met enkele woorden voor de grote belangstelling, de felicita ties en dc goede wensen voor de toekomst en de vele prach tige cadeaus, planten en bloe men die werden aangeboden. Na de officiële opening was er gelegenheid om onder het genot van een drankje en een hartige hap de prachtige zaak te beky- ken en hiervan werd druk ge bruik gemaakt. Aan de bouw en inrichting onder architectuur van arch bureau W.R. van Cou welaar en H. Niessink te Hen gelo werkten mee fa. H. Koop man en Zn., hoofdaannemer, Holten; Ingenieursbureau A. Wagenaar, ing. Hengelo (O); fa. J Lammers, installatiebureau. Holten; fa. J Aanstoot, elec.in- stall Holten; fa. J van Bruggen, Holten, brand- en inbraakprotec- tie, fa. J G.H Schuppert, glas en verfwerk, Holten; fa. Nyzink te Zwolle, interieur meubelafdeling; fa. Van de Berg, Zwolle, inte rieur modeafdeling. V.l.n.r. het echtpaar Schuppert- Eshuis. aannemer H. Koopman, het echtpaar L. Schuppert- Keuning en het echtpaar H. Schuppert-Berkenbos OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 17 oktober 1980 32e jaargang - nr. 42 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483 1350 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2899 Stichtingsbestuur. W H Beljers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-16666 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De WV-ondercentrale Zuid- West Salland heeft het initiatief genomen tot het organiseren van een aantal spreekbeurten in het kader van de serie: „De derde dinsdag in Salland". L>e goed bezochte jaarlykse ou deravond van de Chr. Kleuter school „Repelsteeltje" werd na een woord van welkom door voorzitter Sletterink geopend met het lezen van het bijbelge deelte Romeinen 13: 8-14. De Gevonden: één hond, „Labra dor", kleur zwart, teef; stalen meetlint oprollend, kleur zwart; bb. van f 100.-; paraplu, geel handvat; integraalhelm, kleur rood; rieten fietsmandje, inhoud kinderregenpak, kleur rood; één pink; regenjas, kleur lichtblauw; toilettasje, inhoud koffiezetapp. en sokken. Verloren: bb. van f25.-; vulpen, kleur donkerblauw; bruine pro- tomonnee, inh. ong. f50.-; her enhorloge. merk Texas; fotomap je, kleur oranje, inh. f 15.- en 30 foto's en zwemkaart; oranje schooltas; betaalpas in groene etui; sleutelbos met 5 6 sleu tels; jaarkaart NS, nummer 2999B; Portefeulle met rijbewijs; zilveren armband met 17 bedel tjes; zwart linnen tas met schoolboeken, dameshorloge met groene wyzerplaat, één glacé; oranje tas, inh. tydschriften en portemonnee inh. f 12.40; knip- portemonnee, kleur zwart inh. f 40.-; bewerkte zilveren arm band met horloge; bruine leger- tas; herenhorloge „Rondora" roestvrystaai; herenbril, eboniet kleuring; zonnebril dun metaal montuur; sleutel met touwtje eraan; plastic tas inh. gymspul- len; gymbroek, -schoenen in oranje tas, donkerbruin kinder schoentje. maat 23, rechts. secretaresse mevr. Samson deed verslag van de in het schooljaar 1979/1980 ontplooide activiteiten. By de gehouden stemming werd als nieuw lid in de oudercom missie gekozen mevr. Veldhuis- Willems, Canadastraat. Na de pauze werd de leiding van de vergadering overgedragen aan de leidsters mej. D. Lichtenberg en mevr. E. Kromhof-Berenbroek die met puzzels, blokken, enz. aan de ouders toonden hoe het reilt en zeilt op school en dat men spelenderwijs de kinderen heel veel kan leren. De ouder avond werd door voorzitter Slet- terink met dankgebed beëindigd. Op maandag 13 okt. werd de jaarlijkse ouderavond gehouden van School met de Bijbel „Het Kompas" Voorzitter Borghuis opende deze -vergadering met gebed heette allen welkom en sprak een kort woord naar aan leiding van een gedeelte uit Deuteronomium. Het huishoude- lyk gedeelte werd afgewerkt, met daarin verkiezing van 2 commissieleden. Mw. Mensink en de heer Meijerink, die beiden herkiesbaar waren, zullen de commissie nog 2 jaar vertegen woordigen. Mw. Aaltink nam af scheid van de oudercommissie. Haar werd een geschenkbon en een bloemetje aangeboden. In haar plaats werd door het be stuur de heer Kruimelaar be noemd. Het programma na de pauze werd deze keer verzorgd door het personeel van de school. D e ouders moesten in elke klas een „mini" lesje ma ken, op hetzelfde niveau als van de kinderen in die klas. De les sen werden druk bezocht en als erg positief ervaren Aan het einde van deze bijeenkomst sloot het hoofd der school de heer J H. van Engbrink met dankgebed. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeef t. a su een Naam Adres voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per |aar J f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent moderne winkelpand van Schuppert BV. Rechts op foto de voormalige geref. kerk en nog juist zichtbaar het gemeentehuis. worden dat over enige tijd een nieuwe opname van pas zou komen: immers de vernieuwing van Holten, zy het met behoud van enkele karakteristieke ele menten, is op 'gang gekomen In het kader van dit grotere geheel dient m.i. de opening van de zaken van de BV Schuppert te worden gezien, het dorpsgezicht ter plekke is veranderd, met be houd van karakteristieke ele menten, daarby ook is toch vorm gegeven aan een niet ge ringe en in deze tijd verheu gende voortgezette ondernemers zin. Heren Schupperthet bou wen mét en vóór u was zodanig dat ook daarom het uitsteken van een vlag past en daarom bied ik u namens de hoofdaan nemer, de onderaannemers en myn bureau twee vlaggemasten met vlaggen en toebehoren aan voor elke zaak dus één. Wy ho pen en als ik denk aan de tal loze behulpzame handen ook in de laatste dagen, zeker velen met ons dat het u in wat nu toch met recht de „Schupperts- hoek" kan worden genoemd goed moge gaan. Een „Schupperts-hoek" waar men hetzy de Stationsstraat hetzy de Dorpsstraat overstekend, pal tegen aanloopt en waar aldus een deel van een .zich vernieu wend winkelcentrum van Holten valt te bezien zo besloot de heer Van Couwelaar. Nieuwbouw gemakkelij ker Hoofdaannemer H. Koopman, die, evenals de heer Van Cou welaar, dank bracht aan allen die aan de bouw meewerkten, noemde over het algemeen ge nomen nieuwbouw gemakkelij ker dan verbouw, en zeker ais er ook nog rekening gehouden moet worden met het feit dal de zaken door moesten lopen Maar met z'n allen, soms wal improviserend, is dan vandaag toch het moment gekomen dal het winkelgedeelte in gebruik kan worden genomen. En wat voor een winkel! Ik ge loof dat u momenteel met rond 4400 M2 wel de grootste winke loppervlakte in Holten heeft. 1860 M2 meubelzaak (was 860 M2), 950 M2 modezaak (was 850 M2) magazynen, kleermakerij, expeditie e.d 1350 M2 (was 700 M2) kantoor, keuken 225 M2. Als aannemer kun je niet veel invloed uitoefenen op de vorm geving of presentatie van de bouw op zich, hooguit op wat details. Toch doet het je wel goed, wanneer je van het pu bliek hoort, dat het gebouw wat je gebouwd hebt - mooi is; en dat laatste heb ik al regelmatig gehoord zo besloot de heer Koopman het oudste directielid die aan de heer Free Schuppert (momenteel slecht ter been als gevolgvan een hem de vorige week overkomen ongeval) een klein fietsje aanbood omdat de afstanden voor hem te groot zyn om te lopen. Om nooit te vergeten De heer J Bosschers, die het woord voerde namens het per soneel, noemde woensdag 15 ok tober 1980 een dag om nooit te vergeten Zeker voor u als direc tie maar ook voor ons als per soneel is dit een heel byzondere

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1