Resnltaten volleybal kompetitie „Mintonette" Verdiende 1-0 zegeBlauwwit Irik Vincent verijssels ampioenü OLTEN- |E ZWEEF Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit S.V. Holten afde ling atletiek Resultaten Blauw Wit DAARLE BLAUW WIT Programma sporthal 't Mossink PUPILLEN ,,A HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 OKTOBER 1980 - PAG. 13 speelt HOLTEN haar thuiswedstrijd tegen de De blauwwitten uit Nij- zijn dit jaar gepromo- naar de 3e klasse, nadat viertal jaren gedwongen het ln de 4e klasse te i. De Zweef beschikt in jonge technische ploeg, it nu met wisselend succes wedstrijden heeft gespeeld, ipen zondag verloren de lallers hun bekerwedstrijd jen U.D. Weerselo met 2-1. :hnische vaardigheid zowel de Zweef als van Holten zal »or zorg dragen dat het pu- zondag een aantrekkelijke itrijd kan verwachten, waar- it thuisvoordeel de Holte- de meeste kans op een rtnning biedt. Aanvang der itrijd 14.30 uur. SPORTPAGINA Wierden ai Holten ai Onder het motto „never drange the winning team" stond Evert Dalemans weer langs de lijn tegen het laag geplaatste Wier den In de 7e minuut nam Wierden al een 1-0 voorsprong die in de elfde minuut werd uit- gebouwd tot 2-0 Holten schrok wakker en Henk „Hassink" Aaf- tink kopte de bal in de 13e mi nuut in de touwen (2-1). Na de rust gaf de slecht fluitende scheidsrechter Holten een pe nalty die door Willie Boode be heerst werd ingeschoten (2-2). Kort daarna maakte de uitste kend spelende Gerrit Nijland er 2-3 van. De vreugde was echter maar van korte duur want Wierden kwam via een penalty langzjj '3-3). Holten bleef sterk dag Dames 1 r de geachte lezer van onze slagen wil ik, na 2 wedstrij- incognitospel, gaarne het m voorstellen Allereerst de spelverdeelsters Fennie en ly Klein van stuk maar se- om in te bijten Vervolgens aanvalsters: Linda, Anke, leriek en Alie (Allen uit Hol- I), Wietske uit Bathmen (onze itischp Tip en aanvoerdster) last but not least Dinie uut ï&rkel Samen met trainer Jan ils, de marathonloper uit rkulo, Mintonette dames 1 jr het visuele aspekt verwijs binnenkort naar de fotomuur de sporthal. Zaterdag 11 ok- ir j.l moest worden gespeeld m Wevo uit Weerselo Na af had men wel een grote zak verdiend, het was om te .len! Hoe men dan toch Wel, Linda was vandaag grote vorm, en hoe! De op gingen als smashes zo over het net en dat Ie le heel wat puntjes op Mede ien het feit dat de tegen- ider veel eigen fouten te was de uitslag 0-3 voor Holtense ladies. Setstanden 15, 12-15 en 1-15 A.s vrijdag t tegen Holyoke uit Enter ield Een door Mintonette nooit overwonnen team. len de stand in de poule, 3 itrijden 6 punten voor onze is. lijken veel aanmoedigin- en wel op hun plaats. ongens adspiranten A rljdag 10 oktober speelden de ingens adspiranten A een ïuiswedstrljd tegen RIVO uit ijssen Nadat ze de eerste set echt op gang kwamen en ze al nel met 3-14 achter stonden wam Mintonette formidabel te ug en won de set met 17-15. )e tweede set werd, nadat de ralner ons enige taktische tips ad gegeven, gewonnen met 5-10 ln de laatste set kwamen e jongens uit Holten al snel net 6-0 voor te staan Daarna erliep het iets minder vlot maar uiteindelijk wonnen ze met 15-6 Het was een sportieve wedstrijd Mintonette/jongens adspranten A zoekt nog nieuwe leden van 12 t.m. 16 jaar. Meisjes adspiranten A (Hoofdklasse) 11 Oktober hebben we in Tub- bergen tegen Dynamo A ge speeld De wedstrijd begon om kwart voor drie De eerste set verliep snel Deze wonnen we met 15-11 De tweede set was hopeloos fout opslaan, slechte aanval en slechte verdediging was het resultaat van deze set. We verloren met 0-15 Deze klap was niet bepaald een opdoffer voor het humeur Dit was dan ook te merken in de derde set waar menig woordje gesproken werd Met een aantal aanwijzin gen en aanmoedigingen van de coach hebben we de 3-11 ach terstand ingehaald tot 14-14. Maar helaas, een technische fout, en daar ging alle moeite. We verloren met 14-16 Er was nog een kans op gelijk spel. We hebben dan ook de laatste set de armen uit de mouwen gesto ken maar dat was zonder resul taat. We verloren met 11-15. Deze uitslag werkte aangenaam op ons humeur Nu ja, de vol gende keer beter. Programma: Vrijdag 17-10: 19 30 Meisjes adsp AA- Wevo A, 19 30 Meisjes adsp AB- Rivo A, 19 30 Jongens adsp B-Zwaluwen, 20 30 Dames 3-Zwaluwen 5, 20 45 Dames 1-Holyoke, 21 30 Heren 1-Flash 2; 19.00 Volley 4-Dames 4 (Wier den), 2015 Volley 4-Heren 2 (Wierden). Zaterdag 18-10: 14.00 Flash-Meisjes adsp BA (Nijver- dal). Vrijdag 24-10: 19 30 Markelo 1-Dames 3, 20 30 Heren 2-Se- tash 2, 19 00 HVC 1-Dames 2 (Vroomshoop), 20 30 Markelo 1-Heren 1 (Markelo). aandringen en kwam weer op voorsprong uit een vrije trap van Boode en een prachtige kopstoot van Boode (3-4). De scheidsrechter liet plm. 7 minu ten langer spelen omdat hij bij elke overtreding een speech had voor de „boosdoenders". Wier den profiteerde van de extra tijd en schoot in de 95ste minuut de gelijkmaker in het net. Met dit gelijke spel handhaaft Holten zich in de kopgoep. Kelten Bi - Enter Vooruit Bi Een tegen de wind in spelend Holten kon in de beginfase niet goed uit de voeten komen, zo dat onze verdediging handen vol werk had. Enter probeerde het eerst met verre schoten uit de tweede lijn, maar deze brachten geen gevaar. In de 25e minuut kreeg Enter V. een vrije trap te nemen even buiten het straf schopgebied, deze werd in eens ingeschoten en zo stonden we met 0-1 achter. Enter bleef, met hulp van de wind, drukken op onze goal en in de 34e minuut kon een Enter-speler een verde- digingsfout afstraffen .en 0-2 scoren. Iedereen dacht dat dit de ruststand was, maar in de laatste minuten voor rust was onze midvoor weer eens attent, en kon de bal meenemen door een fout in de verdediging van Enter V., hij maakte geen fout, en scoorde 1-2. Tevens een mooie opsteker vlak voor rust. Na de thee een sterker Holten met enkele mooie kansen, maar eerst nog zonder succes. In de 17e minuut echter omspeelde onze linksbuiten enkele spelers en gaf daarna een prachtige voorzet aan de opkomende mid- half die niet aarzelde en meteen inschoot en zo de stand op 2-2 bracht, een mooi doelpunt. Hol ten probeerde toen nog wel de volle winst te pakken maar En ter bleef stug verdedigen, zodat de ploegen met een 2-2 eind stand genoegen moesten nemen. In elk geval toch door hard werken nog een punt meegeno men. Holten B3-B!auw Wit B1 De wedstrijd begon met een op zienbarendheid: de fluitist (Coach) kwam per fiets op het veld omdat hij het te ver lopen vond. Met dit voorval begon dan de plaatselijke derby. Blauw Wit ging meteen vurig in de aanval maar dit werd goed op gevangen door de rood-zwarten. Er deden zich van Blauw Wit kant veel kansen voor waaruit Blauw Wit een maal wist te schoren via Schuppert. Holten bood goed tegenstand waaruit enkele kansjes ontstonden; uit één hiervan schoot J. Trentel- man met een goed schot op de paal. Door te veel alleen willen spelen en te gemakkelijk opvat ten wist Blauw Wit voor rust niet meer te scoren. Na de thee in het begin een zelfde spelbeeld. Na goed door gaan van Klein Lebbink wist deze de stand op 2-0 te brengen. Hierna ging Holten in de aan val. Toen een speler onderuit werd gehaald, kregen de rood- witten een vrije trap te nemen op de rand van het strafschop gebied. Hans Hofman zette zich achter de bal en pegelde de bal onhoudbaar in. Hierdoor was de Blauw Wit formatie gewaarschuwd, en dat bleek ook wel. want het laatste kwartier werd er beter gespeeld. Hierop hadden de rood zwarten geen antwoord meer Eerst schoot Tholen uit een vrije trap van 20 meter keihard ln. Daarna werd er nog twee keer gescoord door H. Kolkman (1-4) en R. Kolkman (1-5). Door goed keeperswerk van T. Braunius bleef de schade be perkt. Toen het laatste fluitsig naal klonk gingen de spelers vermoeid naar de kleedkamers. Van beide kanten was het een leuke wedstrijd. Ga zo door Jongen! Holten C1-PH Cl Holten Cl heeft het tegen kam pioenskandidaat PH niet kun nen bolwerken. De rood-zwarten namen de leiding door een mooi doelpunt van Gerrit Aanstoot. PH dat een technisch goed elf tal heeft had aanvankelijk geen vat op het enthousiaste spel van Holten maar kwam kort voor de rust toch op een 2-1 voorsprong. De gasten drukten na de rust goed door naar 4-1. Al met al toch niet zo'n slecht resultaat als men bekijkt dat PH in 4 wedstrijden 28 doelpunten heeft gemaakt. Zaterdag 11 oktober organi seerde de atletiekvereniging Tion uit Enschede haar tradi tionele Herfstloop. De 650 deel nemers konden kiezen uit 1 ronde van 7 km., 2 ronden of 3 ronden wat dus neerkomt op een halve marathon. Op de 7 km. startten 2 s.v Holten- atleten: Henk Hoekstra werd 2e in de tijd van 27 min. 20. Op het eerste oog een matige tijd maar het parcours was dit keer wel bijzonder zwaar: weinig vlakke stukken, veel wind en al leen maar los zand. Ap Koetsier die het eens op de korte afstand probeerde, had het duidelijk moeilijker met het zware terrein en finishte in 35 min. De Hoito- naren liepen de halve mara thonwedstrijd. Meindert Koop man liet zien dat zware cros sterreinen hem toch beter ligt dan de wegwedstrijden. De hele zomer heeft hij weinig opval lends gepresteerd maar dit keer was hij weer helemaal terug. 1 uur en 15 min. is een prima tijd op dit zware parcours en ook zijn moeder kon tevreden zijn want een 8e plaats was goed voor 6 vierkante meter broeken stof. Dinant Markvoort en Ge rard Beldman kunnen het ko mend crossseizoen nog een aar dig duel uitvechten want ook op deze halve marathon waren ze weer uitstekend aan elkaar ge waagd Een groot gedeelte heb ben ze samen gelopen maar uit eindelijk was Dinant iets sterker en liet 1 uur 27 min. noteren terwijl Gerard een kleine 3 min later binnen kwam. Een goeie onderlinge concurrentiestrijd werkt altijd positief op de pres taties. Blauw Wit 3 - Excelsior 12 Een wellicht iets te optimistisch derde heeft het niet gemakkelijk gehad tegen het onderaan- staande Excelsior 12. Voor rust sprong Blauw Wit erg royaal met de kansen om die of gemist of door de uitstekende doelman werden gepakt. Door een foutje met de buitenspelval wist Ex celsior op 0-1 te komen. Blauw Wit bleef sterk aandringen maar strandde op de stugge verdedi ging van de gasten. Na de thee een offensief van Blauw Wit waar Excelsior enkele keren met moeite uitkwam. Voorlopig zat er niet meer in dan spetters op de paal van Nico en Gerrit Jo- han. Excelsior snakte naar het eindsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Eddy de Jong terwijl Blauw Wit steeds sterker aanviel. In de 82ste mi nuut draaide Nico de defensie dol en knalde de bal onhoud baar in vanaf de achterlijn on houdbaar in. Klasse! Blauw Wit rook winst en ging door. Uit een op links genomen hoekschop kreeg Hans de bal, moest effe „schoffelen" en knalde toen de winnende treffer in de touwen. Een verdiende overwinning voor een zeer hard werkend team. Veel succes morgen tegen Ever- sberg 3. Excelsior 11 - Blauw Wit 5. Blauw Wit heeft er alles aan gedaan om de elftalnummering van Excelsior en Blauw Wit als einduitslag op het scorebord te krijgen. Helaas het bleef steken bij 10-3. Inderdaad een grappige korfbaluitslag en dan te beden ken dat Blauw Wit tot de laat ste seconde bleef strijden voor een beter resultaat. Bovendien had de keeper de handicap het gevoel te hebben zwanger te zijn waardoor hij het bukken en duiken wat voorzichtiger deed dan anders. Exelsior kon voor de rust niet verder komen dan 3-1 doch daarna begonnen de Rood-Witte duivels pas echt goed te draaien en mocht Blauw Wit steeds blijmoedig een nieuwe aftrap verrichten. De sfeer in het veld bleef prima en uiteindelijk is dat toch het be langrijkste bij het voetballen. Er komen nu een aantal weken rust voor Blauw Wit. Elke speler heeft van coach Duteweerd wat huiswerk en een bal meegekre gen zodat de Holtense gemeen schap niet vreemd moet opkij ken wanneer men over een aan tal jaren betaald topvoetbal aan de Larenseweg kan bewonderen. Tot die tijd worden scouts die op zoek zijn naar talent verwe zen naar de aanvoerder van Blauw Wit 5. Overige giften voor het team kunnen op zijn girore kening worden gestort. Waarvan akte! Blauw Wit 4 Hulzenze Boys 5 Een stormachtig aanvallend Blauw Wit dat nog in de begin fase zijn doelrijpe kansen door de Hulzense keeper op grandioze in de grond getrapt zag werden moest na verloop van enige tijd toestaan dat de voorwaartsen van Hulzen het offensief na zich toetrokken wat in het tweede deel van de eerste helft resul teerde in 4 doelpunten in 10 minuten tijd. De Hulzense boys dachten dat nu het hek van de dam was maar hadden hier slechts gedeeltelijk het gelijk aan hun zijde want de Blauw Wit defensie verdedigde zich met hand en tand (figuurlijk) en met voeten en verstand (letter lijk) en hielden stand tot aan de rust. In de rust werd genoten van ons vertrouwde bakkie thee wat ons moest stimuleren tot grotere daden. Na de rust werd er een taktische wissel gemaakt waarbij een persoonlijke vriend van scheidsrechter Hovenkamp, ons aller Meerman, in de strijd gebracht dit had tot resultaat dat de voorwaartsen van Hulzen „totaal" aan banden werd ge legd. Toch bracht de wissel niet het gewenste resultaat (dit was waarschijnlijk het gevolg van overmatig drankgebruik of het ziek zijn van zijn toekomstige bruid) en bleek een zich positief opstellend Blauw Wit niet bij machte om de wedstrijd te ma ken, het tegendeel was jammer genoeg waar zodat deze fijne wedstrijd met een 6-0 eindstand moest worden afgesloten. De moed is echter nog niet gebro ken en de jongens gaan zich de komende twee weken van rust (behalve op de training) ernstig beraden over de te nemen maatregelen om tot betere re sultaten te komen. Blauw Wit Dl - SD0L D1 Vanaf het begin van SDOL sterker in de aanval dan Blauw Wit wat resulteerde in een rust stand van 2-0 voor SDOL. Na de rustpauze werd het al gauw 3-0 doordat een der BI Wit ver dedigers zo onforuinfijk was om by het wegwerken de bal tegen een tegenstander te schieten waarna het leer in eigen doel stuiterde Blauw Wit wist even later een toegekende strafschop te benutten. Blauw Wit was hierna de betere ploeg maar het bleef by harde schoten tegen paal en lat. Eindstand 1-3. Blauw Wit E1 - Eversberg E1 De Blauw Wit pups gingen zo als altyd weer vol goede moed het veld op en net als de vorige week werd het weer een 10-1 overwinning. Prima gedaan Jon gens! SWN E5 - Blauw Wit E2 In deze wedstrijd was het „een richtingverkeer" naar het SVVN-doel dat binnen tien mi nuten resulteerde in een 2-0 voorsprong voor Blauw Wit. Vlak voor rust wist BI Wit de voorsprong nog te vergroten tot 3-0 Na rust werden de bakens enigszins verzet en halverwege de 2e helft kwam Blauw Wit op 4-0 Door een foutje in de BI. Wit achterhoede kon SVVN vlak voor tyd de eer redden. Dit was tevens het eerste doelpunt wat BI Wit. in deze comp. tegen kreeg Jongens morgen tegen Den Ham zal het niet zo ge- makkeiyk gaan om te winnen. Doe je best! Blauw Wit heeft thuis tegen VESOS duidelijk laten zien dat de huidige derde plaats op de ranglijst van de le klas A zaterdag van de T.V.B. geen toevalstref fer is. Een enthousiast meelevend publiek was dan ook getuige van een verdiende 1-0 overwinning voor de thuisclub die, gezien de gemiste scoringskansen, ook hoger had moeten uitvallen. BZSV DAARLE BOSWINKEL 6- 2 5- 1 5- 0 0p de Overijsselse kampioen- jschappen „Samengestelde- wedstrijden" in Rijssen is Erik iVlncent met „Mark" van de Be- jrgrultertjes uit Holten verras- (send kampioen geworden De j nog Jeugdige Erik wist maar i liefst 6 punten voor te blijven op de zeer geroutineerde combi naties van Markelo Nettie Bonté en Lammert Kooiman Op 1 no vember as zullen deze combi naties elkaar weer ontmoeten op de nationale kampioenschappen in Dalfeen. De 2 Bergruitertjes- 'fiquipe's konden zich niet plaat sen voor Dalfsen, al presteerden ni Erik Vincent vooral Carolien Kruims. Jacquelinen Smit en ook Jacob de Koff nog goed met hun 24e. 30e en 47e plaats. 81echts plm 50% van de 89 ge starte combinaties wisten de 4 onderdelen, dressuur, wegpar- tours, cross en springen geheel uit te rijden. De gedetailleerde uitslag luidt: Equipes: 1 en kampioen: Mar kelo I 297 70 pt., 2 Lonneker I 407 15 pt.; 3 Hagmolenruiters 471 10 pt., 4. Markelo II 473 85 pt.; 5 NOP 488 95, 6 Delde- nerbroek 564 30 pt., 7. Oosterhof- fruiters 594.95 p. Clubkampioenschappen Zaterdag 18 oktober (morgen) worden op het terrein rond het erve „Rietberg" in de Beuseberg de Jaarlijkse clubkampioen schappen gehouden voor ruiters en pony's van de Land Rijv „De Bergruiters" De wedstrijden beginnen om 9 00 uur 't Is be slist de moeite waard om geheel gratis 's een kijkje te nemen en te genieten van mooie hippische sport. Overijssels kampioen Erik Vin cent met z'n pony .Mark" In de eerste helft leverde het aanvallende spel van beide ploegen een leuk kykspel op. Belde ploegen zochten met goed combinatiespel de aanval, waar uit dan ook enkele goede doel- rijpe kansen ontstonden Na 10 minuten nam Blauw Wit de lei ding, toen de VESOS-doelman een voorzet van rechts van Ge rard Aanstoot verkeerd beoor deelde De door Harry ten Wol thuis gestopte bal werd daarna beheerst ingeschoten. (1-0) Een goede opsteker voor Blauw Wit, dat déze middag toonde er ook echt „zin in te hebben". In deze periode had Blauw Wit verder afstand moeten nemen. Het wist zich meerdere goede kansen te scheppen door o.a. Wilco Schipper en Gerard Aan stoot. Zowel paal als lat sonden een ruimere voorsprong echter in de weg Het begin van de tweede helft liet eenzelfde spel beeld zien met een iets sterker Blauw Wit, dat de geboden kan sen echter verzuimde te benut ten. Een ingestudeerde vrye trap langs het muurtje door Jan Ver veda genomen, werd door Ge rard Aanstoot vakkundig voor getrokken. De inzet van de mee opgekomen Coert Schuppert kon door de VESOS-goalie nog juist tot comer gewerkt wmeden In de 20e minuut ging Wilco Schipper alleen door, doch zag zyn poging eveneens door de VESOS-doelman gekeerd. Even leek het erop dat Blauw Wit het nog moeilijk zou krijgen in de slotfase Onnodig balverlies en slordige passes deden Blauw Wit de greep op het spel verliezen. VESOS rook zijn kans en stelde nu alles in het werk om alsnog een geiykspel te forceren De Blauw Wit verdediging, vakkun dig gedirigeerd door Gerrit Paalman, hield het hoofd echter koel en de tegenstander op af stand, waardoor de overwinning uiteindeiyk niet meer in gevaar kwam. Stand: DVO EVERSBERG BLAUW WIT PSV MARLE VESOS DENEKAMP MARKVOGELS 6-11 5- 9 6- 9 6- 9 6- 6 5- 5 5- 4 5- 4 Morgen speelt Blauw Wit de uitwedstrijd tegen, gezien de plaats op de rangiyst, zwakke tegenstander, Sportclub Daarle. Gevaar voor onderschatting! 't Zou niet de eerste keer zyn dat Blauw Wit hiervan de dupe werd. Spelend als afgelopen za terdag moet het mogelijk zyn om te winnen. Week van 18-10-1980 tot en met 24-10-1980 ZATERDAG: 9.00-12.00 Mintonette; 13.00-15.00 Handbalcompe- titie NHV; 17.00-19.00 s.v. Heeten, afd. handbal ZONDAG: 11.00-12.00 S.M.R. de Zessprong MAANDAG: 18.00-23.00 Badmintonclub DINSDAG: 15.00-22.30 Mintonette; 22 30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66; 16.00-19 30 Instructielokaal - St. SoCuWe WOENSDAG? 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. handbal; 19.00-23.00 Badmintonclub DONDERDAG: 9.00-12.00 lagere scholen; 17.00-22.00 s.v Holten, afd. handbal; 22.00-23.00 „All Stars"; 17.00-18.00 instructielo kaal - St. SoCuWe; 15.45-16.45 instructielokaal - s.v. Holten, afd. schaken VRIJDAG: 19 15-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 13