rote deel name elfde nacht om Holten FRITS PAULE CUP Resultaten Blauw Wit Resultaten s.v. Holten Resultaten sv Holten Grote deelname aan klaverjasavond „Blauw Wit" SPORTPAGINA HANDBAL Programma s.v. Holten JUNIOREN SENIOREN PUPILLEN fi Sv Bato creëert turnuur voor meisjes boven 16 jaar HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 OKTOBER 1980 - PAG. 11 1976 1978 1978 1978 1976 elfde nachtpuzzelrit „Nacht om Holten" die in de ,jht van zaterdag op zondag door de Holtense }tor- en Automobielclub „De Holterberg" was dank de gunstige weersomstandigheden en de perfecte ^anisatie voor de 127 deelnemers weer een sportief gezellig evenement. man was uitgezet, bedroeg 94 kilometer waarvan 46 km. voor en 48 km. na de verplichte rustpauze De gemiddelde snel heid bedroeg 24 km/pu. Tijdens de rit werd in de jurywagen van de „MAC" bij boederij Aanstoot, erve „De Grieze" in de Beuse- berg door dames van clubleden aan alle deelnemers en hun as- de sportklasse starten deel- mers en in de tourklasse 113. totale lengte van het par ure (met 3 tijd- en 1 routecon- ile) dat binnen de gemeente enzen door de MAC-ers Gert lenhuis en Wim Klein Velder- sistenten een kop koffie aange boden en gedurende de plm. 2.5 uur die verstreken tussen de aankomst van de eerste deelne mer en de prijsuitreiking be stond er in zaal „Vosman" de kans om aan het rad van avon tuur waardevolle prijzen te win nen. Prijsuitreiking nioren: school 2 - Holten 2 10.00 u. V. 5 u., Holten 3 - Stevo 2 10 00 Holten 4 - Saasveldia 3 10.00 Bome 3 - Holten 5 10.00 u. 9.00 ul; SOS 4 - Holten 6 45 u. V. 10 45 u.; RKSV 3 - olten 7 12 15 u. V. 11.30 u.; mhoog 6 - Holten 8 10.00 u. V. 10 u.; Holten 9 - PH 12 10 00 Holten 10 - PH 17 10.30 u.; ilten 11 - ZV 5 10.30 u.; De reef - Holten 12 11.45 u. V. 145 u. nioren: Rijssen Al - Holten Al 2.30 V. 1.30 i.; Holten A2 - WW 2.30 u.; Holten BI - ON BI 0 u.; Excelsior B3 - Holten B2 00 u. V. 10 15 u.; Holten B3 - uenthe BJ 230 u.; Enter Cl - olten Cl 100 u. V 12 15 u.; ilten C2 - SVZW C2 100 u.; IW C2 - Holten C3 1 00 u V. .00 u.; Eater C2 - Holten C4 00 u. V. 12.15 u. milten: olten Dl V.E S O S. Dl 10 00 Holten D2 - SWN D4 10.00 Markvog?ls D2 - Holten D3 30 u. V £45 u.; Holten El - wenthe El 10 00 u.; De Zweef - Holten E2 10 00 u. V 9 15 Holten E3 - D.E.S. E2 10 00 Excelsior F2 - Holten F1 135 u. V. 930 u. upillen: kont allen woensdag oktober mar Meermanskamp, 1 mee te loen aan de wed- rijden om de Frits Paule-cup. obeer die t? winnen Aanvang u. Ouders zijn van harte elkom. Woensdag 22 oktober organi seert de jeugdcommissie van de SV Holten haar jaarlijkse sportdag met als inzet de fraaie beker de „Frits Paule Cup". Frits Paule heeft in samenwer king met Henri Bronsvoort weer vijf onderdelen bedacht waarin om de hoogste eer gestreden wordt. De volgende onderdelen zullen worden afgewerkt; a. doelschieten, b sprint, c. circuit; d. passen door poortje; e. trap- vangbal Er zullen evenals andere jaren vijf leeftijdsgroepen zijn nl. 7-8 jaar; 9-10 jaar, 1112 jaar; 13-14 jaar en 15 jaar en ouder Marcel Wansink vorig jaar win naar zal alles op alles zetten om de fraaie bokaal weer mee naar huis te nemen Het zal een zware opgave voor hem worden. Junioren en pupillen worden woensdag om 100 uur in de kantine verwacht om zich in te laten schrijven De wedstrijden beginnen om 1.30 uur Ook de ouders worden verwacht om de sportieve prestatie van hun zoon gade te slaan Na afloop zal de traditionele voetbalwedstrijd zijn tussen een team samengesteld uit elk elftal (junioren en pupil len) een tegen de leiders en trainers Tot woensdag op de Meermanskamp. Rond 003 uur werden de prijzen die bestonden uit kunstr en ge bruiksvoorwerpen na vele uren rekenwerk in zaal „Vosman" uitgereikt door MAC-voorzitter Dirk Jan Scholen, die een woord van dank sprak tot de uitzet ters, de mensen van de reken kamer, de vele controleurs en verder tot allen die meewerkten aan het welslagen van deze elfde „Nachtrit om Holten" die voor Regelink uit Vorden maar heel kort duurde aangezien z'n auto direct na de start in brand vloog. Sportklasse: 1. R. Trip, Ommen 224 strafpunten; 2. H. Paalaman, Wierden 301 strafpunten; 3. M.A. Veldhuis, Wijhe 425 strafpunten; 4. T. Bijma, Holten 436 strafpun ten. Tourklasse: 1. H.D Kunst, Al melo 112 strafpuntne; 2. H Wes- sels, Rijssen 159 strafpunten; 3. J van 't Erve, Nijverdal 169 strafpunten; 4. J.A. Schuchard, Holten 186 strafpunten; 5. C. van Tienen. Westerhaar 199 strafpun ten; 6. H. Hillebrand, Bathmen 201 strafpunten; 7. Jan Tuller, Holten 220 strafpunten; 8. J. Smit, Okkenbroek 235 strafpun ten; 9 H. Dikkeboer, Bathmen 249 strafpunten; 10. J.A. Kolk man, Gorssel 250 strafpunten; 11. A. Mefjerman, Holten 251 strafpunten; 12. G. Gerrits, Nij verdal 260 strafpunten; 13. J. Rensen, Holten 271 strafpunten; 14. S. Zandman, Nijverdal 281 strafpunten; 14. S. Zandman, Nijverdal 281 strafpunten; 15. A. Bijma, Holten 291 strafpunten; 16. A. Lichtenberg, Holten 293 strafpunten; 17. J. Roering, Neede 296 strafpunten; 18. J.W. Kok, Eede 306 strafpunten; 19. F Haan, Markelo 314 straf punten; 20. T. Koldenhof, Bath men 338 strafpunten; 21. B Hou- top, Bathmen 339 strafpunten; 22. G. Nijland, Holten 341 straf punten; Jan Willem Beunk uit Bathmen „scoorde" 881 straf punten en voor hem was de pe- delprijs. 't Was zaterdagavond druk op het inschrijfbureau ,flacht om Holten". Op een prachtig nieuw sport complex (dat vrijdag officieel was geopend) bleek zaterdag dat >e elftallen vin de s.v. Holten omen na een matige ompetitie-start nu goed op reef Een uilzondering vormt og steeds Hollen 2 Een ploeg, ie over voldoeide kwaliteit be- !hikt, maar een dominerende guur op het middenveld mist. )mdat in hun klasse weinig on- lerllng verschil in de ploegen zit laat ze de ene week in de niddenmoot, maar na een ver- espartij ook zo maar op de on- lerste plaats. Tegen Achilles 4 intbrak ook net weer dat [reintje geluk, cat een hard terkende ploeg nodig heeft (1-2). ielukkig gaat het met Holten 3 leter. In de tweede opéén vol lende wedstrijd werd geen ne- lerlaag geleden. In Nijverdal »erd de tweede editie van de Sroen zwarten nog vaster op de onderste plaats gedrukt (0-2). Holten 4 wil voor het derde niet onderdoen Tegen Haarle 3 werd de 0 gehandhaafd, terwijl de voorwaartsen 2 keer raak scho len (0-2) Om van Holten 5 te Mnnen moet men momenteel goede (voetbal jhuize zijn. Tegen Luftor 3 werd. onder lei ding van de uitstekend fluitende Jan van Avesaath, een ruime 4-0 zege bewerkstelligd Holten 6 Irof in Ljttenberg een slechte leidsman Hy ontnam de rood zwarten cfe winst door een zui ver doelpunt af te keuren en dat verbsasde alle spelers en publiek (1-0) Holten 7 walste met 9 1 80S 8 op eigen terrein plat. Het was een spelletje van kat en mils Holten 8 had een makkie Bet puntloze Nijverdal 6 kon tejen de bezoekers geen mist nuken, zodat de „de Blonde" m consorten fler aan kop blijvm (1 5) Holten 9 be haalde eei nuttige overwinning op Omhoig 4 (2 1> en hand haafde zlih hiermee als goede middenmeter Holten 10 ging met klamne handen de wei in Tege;jstR'uler Wierden 5 had namelijk alle wedstrijden met ruim verschil gewonnen Kenne lijk hadden de geel-zwarten niet op zoveel tegenstand gerekend en toen H J Rensen de thuis club zelfs de leiding gaf was Wierden de kluts kwijt Wanho pig trokken de leiders de laatste 15 minuten ten aanval De 90ste minuut was voor Holten 10 fa taal (1-1) Holten 11-SOS 9 was een gelykopgaande wedstrijd De gelukkigste heeft gewonnen (0-1) terwijl Holten dubbel verlies leed omdat ook nog een speler vroegtijdig naar de kleedkamer moest Verder dan de spreek woordelijke eer, door Freek Be- kkemens, was er voor Holten 12 niet weggelegd tegen Haarle 10, dat in de 5e klasse niet thuis hoort gezien de monster uitsla gen door de mensen van „de Pastoormoot" behaald (9-1). SDOL 3-H0LTEN 6 In een compleet verrassende op stelling (weer één van de vele trucs van de leider), wist Holten 6 een zwaar bevochten gelijkspel te behalen op SDOL 3 uit Lut- tenberg De eerste 10 minuten leek het er niet op dat het zo moeilijk zou worden Maar nu een glaszuiver doelpunt, inge kopt door H Biesters uit een corner genomen door A Jansen, dat door de scheidsrechter ten onrechte werd afgekeurd, werd het voor Holten 6 steeds moei lijker SDOL 3 speelde bijzonder hard en dat is iets wat dit elftal niet ligt De persoonlijke kwali teiten van enkele, spelers blijven dan onder de maat Jammer, want gezien de stand van SDOL 3 3 uit 5 had er voor Holten 6 toch meer in mopten zitten dan een gelukspel (0-0) Holten 6. daarom niet getreurd, want de schoenmaker'kwam net op tyd, zodat het ene puntje toch nog genot vol met naar Holten kon worden genomen. Ter voorbereiding op het ko mend weekend te starten zaal competitie speelde de jeugd van Holten oefenwedstrijden tegen jeugdteams van A.B.S In de eerste wedstrijd speelde Pupillen 2 tegen een welpen- en pupillen- team van de gasten Voor rust was A.B.S sterker en kwam met 2-3 voor Na rust was de situa tie omgekeerd Holten kon de achterstand omzetten in een 6-4 overwinning. In de 2e wedstrijd speelde Cl tegen A.B S Cl. Hol ten was veel sterker en won gemakkelijk na een ruststand van 8-0 met 9-0. De wedstrijd tussen de beide B-teams was de spannendste van de hele avond. Beide teams speelden in hoog tempo, waardoor het spel een beetje rommelig werd met kan sen voor beide ploegen. Voor rust kwam Holten op 4-2, Maar A.B.S kwam na rust gelijk en zelfs met 4-5 voor Dit kwam omdat Holten te gehaast schoot en zo te veel balverlies leed. In de laatste minuten kwam Hol ten met goed benutte kansen uit een „break out" naast A.B S. en kon daarna de winst nog met 7-5 naar zich toe halen Het A-team van A.B.S speelde tegen een team van Holten dat be stond uit een aantal speelsters van Al, A2 en B-adspiranten. AH S. speelde goed terwijl dui delijk bleek dat de Holtense meisjes niet op elkaar waren in gespeeld. Holten scoorde voor rust ook niet. doordat te lang geaarzeld werd voordat een schotpoging werd ondernomen. A.B S stond bij rust met 5-0 voor Na rust bleef A.B S de be tere ploeg, maar Holten schoot nu vaker en met succes De winst van A.B S met 11-4 was volkomen verdiend In de laatr ste wedstrijd speelden de junio- renteams tegen elkaar In de eerste minuten bleek dat er meer lijn in het spel van A.B S. zat. maar het duurde tot de 12e minuut voor er gescoord werd. M.V.V. 69 D.1 - Holten D.3 Holten kreeg het erg moeilijk tegen M V V en dat was mede te danken aan de harde wind, die Holten vooral in de eerste helft parten speelde. M.V V. was duidelijk sterker en wist voor de rust 2 doelpunten te maken. In de tweede helft kwam Holten echter beter terug en scoorde haar eerste doelpunt. Er werd hard gespeeld maar toch zag M V V kans om nog een puntje te maken, zodat de eindstand 3-1 werd. Hulsense Boys D.1 - Holten D.1 In deze wedstrijd wisten de Hul sense Boys na plm een kwartier de stand al op 1-0 te brengen Deze jongens bleken profijt te hebben van de harde wind, zo dat er voor de rust nog twee goals bij werden gescoord De Holtense jongens gingen er in de tweede helft flink tegenaan maar konden geen tegengoal meer scoren De stand bleef dus 3-0 Achteraf gingen wij ons echter afvragen of Holten D 1. alleen in dc tweede helft kan voetballen... Holten E.3 - V.E.S.O.S. E.3. In een spannende wedstrijd is het Holten E.3 niet gelukt om deze wedstrijd te winnen Was het voor de rust nog 1-0 voor Holten E.3, de uiteindelijke uit slag zou 1-2 worden Het doel punt van Holten werd gemaakt door Harald Tuitert met een schitterend schot. De inzet in deze wedstrijd was bijzonder goed. Volgende keer beter jon gens! Voor rust kwam A.B S tot 4-0 Na rust bleef het spelbeeld ge lijk ABS scoorde weer vier maal maar Anita ten Velde wist de eer voor de Holtense meisjes te redden (1-8). Competitie. Komend weekend gaat de zaal- competitie in de afdeling IJssel- streek van start In dit eerste weekend spelen slechts 2 teams. Het programma is: za 18-10 A2 thuis tegen Lettele om 1300, BI thuis tegen A.B S. om 13.40. Naast de reeds bestaande meis- Jesgroepen grondgymnastiek heeft het bestuur van sv Bato thans besloten om ook een le suur te creëren voor meisjes bo ven 16 jaar Tijdens dit lesuur zal het turnen aan toestellen voorop staan In deze groep is nog plaats voor enige meisjes Hartelijk welkom dus en wel op donderdagavond van 89 uur m het gymlokaal aan de Tuin straat De contributie bedraagt slechts vijf gulden per maand Verdere inlichtingen bij mevr Eggink. Korte Diessenplasstraat 1, tel. 2000. Holten E.1. - De Zweef E.1. De eerste competitieoverwinning van Holten E 1 is een feit! In de goedgespeelde wedstrijd tegen De Zweef werden beide punten binnengehaald. De strijd ging gelijk op, maar toch was het De Zweef die 0-1 scoorde, nadat de bal door de Holtense verdediging slecht was wegge werkt. In de tweede helft kwam Holten echter sterk terug en scoorde na plm. 10 minuten de gelijkmaker. De Zweef ging daarop fanatiek in de aanval maar Holten verdedigde goed en was gevaarlijk in haar uitvallen, waardoor het met een uitste kend doelpunt nog 2-1 werd. Prima werk jongens! Holten E.2 - Excelsior E.3. Holten E.2 ging zaterdag in Rijssen op bezoek bij de rode lantaamdragef Excelsior E.3. Een hard werkend Holten zette Excelsior gelijk al op een 1-0 achterstand Holten kwam sterk naar voren en liet 'Excelsior we ten dat ze met één van de kop lopers te doen hadden Uit een van de aanvallen over links trok Roland de bal goed voor naar Tom die deze prachtige kans goed benutte en 0-2 scoorde Holten wist de bal nog twee maal in het doel te doen belan den en ging met een riante 0-4 stand de rust in Daarna gingen onze jongens weer meteen in de aanval, maar de vele goede kan sen werden niet meer benut De beide vleugelspelers boden de andere voetballers nog wel en kele goede kansen, maar die werden verknoeid door slecht schieten en veel buitenspel lo pen Een verdiende overwinning voor Holten, dat dit seizoen goed meedraait om de bovenste plaats. R.K.S.V. F1 - Holten F1 Een wedstrijden waarin Holten de (voetbal(lakens uitdeelde De doelman van Holten was echt te beklagen want hij kreeg geen enkele kans om z'n kunnen te tonen Jan van Beek, Niel Schenk (2x) zorgden voor een 3-0 ruststand en na de pauze maakten Harold en Desmond er 5-0 van. klasse A14 verdeeld is over en kele sterke en meerdere zwakke teams (met name de A2 elftal len). Ook Hector A2 had weinig klasse in huis en mede door het koude weer was het vanaf de lijn een matige vertoning. De eerste helft was eenrichtingsver keer richtig Hector doel, waarbij Blauw Wit veel te veel kansen nodig had, omdat de bal niet rustig in de ploeg werd gehou den en de tegenstander niet uit getikt werd. Hans kreeg meteen in de le minuut een goede kans uit een pas van Gerald maar schoot naast. In de 5e minuut stond het 0-1 toen Henri uit een verre ingooi van André de bal bemachtigde en scoorde. Legio kansen bleven daarna onbenut toen Johan 2x faalde en Henri dicht voor doel overkopte. Na een kwartier onderschepte Hans op het middenveld de bal ging op solotoer en knalde laag en hard in (0-2). Combinaties lever den verder geen doelpunten op en na een half uur. probeerde André het alleen, zette enkele Hector spelers op het verkeerde been en scoorde 0-3. Kort voor rust leed Gerard balverlies, maar de snelle Johan bemach tigde alsnog de bal en schoot laag in Met deze 0-4 voorsprong zocht men de kleedkamer op. Gezien de veldverhouding had dit dubbele cijfers moeten zijn. Met de beste voornemens werd met de 2e helft begonnen, maar Hector toonde zelf ook initiatief en probeerde met afstandscho ten wat terug te doen Dit had al vrij snel succes toen de inval ler van Hector uit een ingooi van 30 meter hoog onder de doellat (onbereikbaar voor inval ler - doelman Evert) tegenscoor- de Het tegenoffensief van Hec tor duurde maar kort en na een kwartier kwam de doelpunten machine van Blauw Wit weer op gang, toen Johan Stam op rechts op snelheid zijn tegen stander uitspeelde en scoorde. Even later bemachtigd de zelfde Johan de bal uit een hoge voor zet, en het was 6-1 Hans ging na een half uur spelen alleen door en tekende 1-7 aan Het achtste doelpunt was qua op bouw het mooiste Hans gaf een pracht pass naar Gerard, die uithaalde Blauw Wit wilde op naar de tien en 5 minuten voor tyd kon Evert die zijn plaats in de goal had afgestaan aan Ron nie 1-9 scoren toen de Hector keeper de bal niet klemvast kreeg uit een goed schot van Hans De verdere tyd was tekort maar met elkaar zyn er 10 goals gescoord, wat het meest posi tieve is De wedstrijd werd ge leid door scheidsrechter Visser uit Enter die geheel onpartijdig misschien teveel fluitend het spel goed in handen hield Za terdag a s jongens een geheel andere wedstrijd tegen een zeker sterker spelend BZSV Al uit Bome Houd hiermee alvast re kening. Blauw Wit C1 - DES Cl De eerste klaverjasavond comp 1980/"81 van de ZVV „Blauw Wit '66" waaraan door 26 „koppels" werd deelgenomen is weer een groot succes geworden Het was de hele avond weer heel gezellig in het clubhuis waar ook de niet .jassers" zich best ver maakten. De voorzitter van de „Aktiviteiten commissie" Dick Beldman maakte rond half twaalf de uitslag bekend en dankte allen die aan het welsla gen meewerkten Er zullen in dit seizoen nog drie kaartavonden worden gehouden Het totaal aantal punten van de 3 van de 4 wedstrijden is beslissend voor het kampioenschap De uitslag: 1 Jan Pruntel 4395 p. 2 H Theyn 4236 p., 3 G. Duteweerd 4234 p; 4 J Paal man 4136 p, 5 Wim Rietman 4098 p6 J Wiggers 3944 p7 mevr Tromop Prins 3935 p8 G Efftink 3925 p 9 H Kappert 3914 p. 10 Johan Stam 3909 p De poedelprijs was met 2658 punten voor Jerry Prins De volgende klaverjasavond is op vnjdag 12 december Blauw Wit Cl heeft in een spannende wedstrijd tegen DES Cl de volle winst binnegehaald Dat het geen gemakkelijke klus zou worden daarvan waren de Blauw Witters zich terdege be wust en ze begonnen dan ook voorzichtig In de 7e minuut was het André die met een strak schot de stand op 1-0 bracht Dat gaf de jongens moed en ze zochten vol yver de aanval wat wel enkele kansen opleverde maar helaas geen doelpunt DES kreeg iets meer ruimte en wist uit een counter de keeper van BI wit met een loopje te passeren 1 1 Dit was tevens ruststand Na de rust Junioren: SC Daarle 1-Blauw Wit I, 2.30 uur; SVZW 4-Blauw Wit 2, 12.30 u. V. 11.30 uur; Eversberg 3-Blauw Wit 3, 2.30 u. V 1.45 uur. Blauw Wit 6-DES 8, 12.30 u.; Blauw Wit 4 en 5 zijn vrij. Junioren: Blauw Wit Al-BZSV Al. 2.30 uur; Blauw Wit Bi- Delden BI, 12.30 uur; Blauw Wit Cl-Haarle Cl, 1.00 uur; Blauw Wit C2-Rijssen V. Cl, 11 30 uur; Enter V. C2-Blauw Wit C3, 11.00 uur, V. 10.15 uur. Pupillen: SOS -Dl-Blauw Wit 1, 10.00 u. V. 9.15 u.; Vesos D3- Blauw Wit D3, 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit El-Wierden El, 10.00 u., Den Ham 4-Blauw Wit E2, 11.30 u. V. 10.30 u.; Blauw Wit Fl-DES Fl, 10.00 u. kwam BI. Wit met een -iets ge wijzigde opstelling wat, naar la ter bleek, een goede ingreep was. De aanvaller van liepen nu meer over de flanken en het was daar waar DES z'n zwakke plekken had. André, na rust linksbuiten, wist vanaf die plaats 3x achterelkaar de keeper van DES te passeren, zodat het na een kwartier spelen in de 2e helft al 4-1 was. Bij DES liep het niet meer en daar maakte BI. Wit gretig gebruik van. Geert scoorde 5-1. André 6-1 en Henk was attent toen de keeper de bal niet onder controle kreeg en intikte 7-1 Een prachtig re sultaat voor een hardwerkend Cl Een compliment voor het hele team is zeker op z'n plaats. Als er zaterdag zo gespeeld wordt tegen Haarle dat op de 2e plaats staat zit er zeker een ge lijk spel en wie weet wel een overwinning in. Succes jongens!!! BLAUW WIT C2 - GFC C2 Tegen de onderste van de rang lijst heeft C2 een makkelijke wedstrijd gespeeld Vanaf de af trap trok Blauw Wit ten aanval en duidelijk bleek dat GFC te recht onderaan staat De Blauw Witters liepen de tegen Goorse jongelui aan alle kanten met groot gemak voorbij en met de rust was het dan al 7-0 In de tweede helft konden de sterk- sten hun reservebeurt vervullen en Harry die licht was gebles seerd ging in de goal Dat was voor hem alleen maar kou lijden want hij kreeg slechts 4 terug speelballen en een verdwaald schot Door veel te veel indivi duele akties en weinig op doel te schieten werden er m de 2e helft maar drie doelpunten ge maakt en dat betekende een eindstand van 10 0 Alzo een wedstrijd van weinig waarde met Enk als topscorer met een produktie van 4 treffers. Excelsior C5 - Blauw Wit C3 Vol goede moed en blakend van strijdlust ging C3 op bezoek bij Excelsior C5 dat met slechts 8 spelers aantrad Blauw Wit had van meetaf een sterk veldover- wieht en bepaalde de ruststand op 3-0 Na rust kwam Excelsior bijna meer aan de bal maar Blauw Wit drukte haar over wicht slechts in 2 doelpunten uit Eindstand 5-0 Jongens ga zo door en probeer morgen tegen hel sterke Enter Vooruit in elk geval een puntje te pak ken

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11