De wet algemene bepalingen milieuhygiëne Stichting paardrijden gehandicapten kampt met tekort aan helpsters Geslaagde we rkdagen tag „n nrrW' Bestrijding onkruid in de stoppel Fietsers en bromfietsers geven slecht richting aan ïen - dlUull Vit het politierapport Veel jeugdige slachtoffers HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 OKTOBER 1980 - PAG. 7 ingang van 1 september is in werking getreden de Algemene Bepalingen Mi- ihygiène (WABM), die een rijpende verandering tal te- gbrengen in het merendeel milieuhygiëne- en enkele verwante wetten. rom is de Wet ABM «oeid ztjn, zolang dé milieuhygiëni- he wetgeving bestaat klach- geweest over de vergun- lngsprocedures: wettelijke vergunningsplicht ordt maar zeer gedeeltelijk agekomen procedures duren te lang e vergunningverlener gaat eigen weg; er is geen oórdinatie is onvoldoende, soms heie tal geen (b.v. voor wat be reft de Wet verontreiniging ippervlaktewateren) gelegen- leid voor inspraak en er rordt onvoldoende met de in- spraakresultaten gedaan beroepsprocedures duren reel te lang en geven vaak mvoldoende mogelijkheden de uitvoering van zeer mi- leu-schadelijke acties op te «horten Wet ABM nu heeft tot doel «er eenheid te brengen in de orheen veelal ongelijksoortige ongelijk verlopende procedu- voor inspraak en beroep bij behandeling van aanvragen een vergunning. Verder »ogt de Wet het verbeteren de inspraakmogelijkheden, ivendien gaat het om het ver teren van de doelmatigheid het besluitvormingsproces, aardoor kan de duur daarvan orden verkort. Tenslotte «oogt de coördinatieregeling Et bevorderen van de samen- ang, zowel wat betreft de totr andkoming als inhoudelijk, an beschikkingen op aanvragen n vergunning, die op hetzelfde roject betrekking hebben. Al eze verbeteringen moeten uite indelijk ook het milieu ten oede komen. De werkingssfeer an de Wet ABM strekt zich uit ver bijna alle milieuhygiëne retten n.L De Hinderwet; De tfijnwet; de Destructiewet; de Vet inzake Luchtverontreiniging; Wet Verontreiniging Zeewa- er, De Wet Verontreiniging Op- lervlaktewateren; de Wet Che- nische Afvalstoffen; de Afval stoffenwet; de Kernenergiewet. De opzet van de wet is als volgt: a. een coördinatieregeling van een gesynchroniseerde en in houdelijk op elkaar afgestemde voorbereiding en behandeling van meerdere vergunningaan vragen, die op één inrichting betrekking hebben. b. een tweetal inspraakprocedu res; een uitgebreide voor de behandeling van een verzoek om beschikking (aanvraag vergunning, verzoek aanpas sing bestaande vergunning door de vergunninghouder) en een verkorte voor het op ver zoek van derden of ambts halve opleggen van nieuwe voorwaarden, intrekken of wij zigen van reeds opgelegde voorwaarden en het intrekken van de vergunning; c. een drietal beroepsprocedures; d. een aantal andere bepalingen over geheimhouding van be paalde gegevens gedurende de inspraakprocedure, aanduiding belangen van instanties en or ganisaties alsmede een ver plichting van de minister van volksgezondheid en milieuhy giëne om eerst na drie jaar en daarna steeds na vijf jaar aan de Staten-Generaal te rappor teren hoe de wet ABM is toe gepast. De coördinatie regeling De Wet ABM maakt het voor het eerst mogelijk om de voor bereidingen en behandeling van meerdere vergunningaanvragen voor één en hetzelfde project te coördineren. Deze taak is toebe deeld aan Gedeputeerde Staten, die hiertoe zowel op verzoek als op eigen initiatief kunnen over gaan. Gedeputeerde Staten zijn tot coördinatie verplicht indien daarom door de vergunningaan vrager of één van de vergunning verlenende instanties bij wie de aanvraag is ingediend, wordt verzocht en de aanvragen zyn gericht tot tenminste twee ver schillende overheidsorganen. Be treft het echter een verzoek van anderen (b.v. de Inspecteur Mi lieuhygiëne) dan is het provin ciaal bestuur daartoe niet ver plicht. Voorts kunnen gedepu teerde staten de coördinatie op eigen initiatief ter hand nemen, indien zij voor tenminste één vergunningaanvraag, waarop de wet van toepassing is, het be voegde vergunningverlenend ge zag zyn. In coördinatie op ge meentelijk niveau (b.v. hinderwet- en bouwvergunnin- gaanvragen) voorziet de wet echter niet. Vooroverleg Als het om meer dan één aan vraag voor dezelfde inrichting gaat of om een ingewikkeld pro ject, is vooroverleg met de be trokken instanties zeker aan te bevelen. Het doel van voorover leg is te komen tot een „ont vankelijke" (d.w.z. complete) aanvraag om vergunning. Ook kan vooroverleg een eerste aan wijzing opleveren over de haal baarheid van de geplande acti viteitten) en mogelijk ook over de voorwaarden, die bij het ver lenen van een vergunning in ie der geval zullen worden opge legd. Met de tijdens het voor overleg verkregen informatie kan de ondernemer dan direct in zijn interne planning rekening hou den. Hij moet echter wel besef fen, dat gedurende het voorover leg door de overheid nog niet toegezegd kan worden, dat hij de gewenste vergunning uitein delijk zal krijgen en ook niet hoe daarbij de voorwaarden pre cies gaan luiden. De procedure van advies en inspraak moet immers nog volgen. Van de bij het vooroverleg gemaakte af spraken wordt een verslag op gemaakt. Belangrijkste kenmerken nieuwe procedure 'o.a. Hinderwetaanvragen) a. maximum proceduretijd 7 maanden; b. de koppeling met de Veilig heidswet 1934 vervalt; c. vier weken na ontvangst van de aanvraag kan deze wegens ongenoegzaamheid van de be scheiden niet meer niet-ont- vankelijk worden verklaard; d. uiterlijk zes weken na ont vangst van de aanvraag moet deze bekend worden gemaakt; e. zowel de aanvraag, de ont- werp-beschikking en de be schikking moeten bekend ge maakt worden in dag-, nieuws- of huis aan huis bladen; Aan vragen om vergunning inge volge de Hinderwet, waarop burgemeester en wethouders van Holten als bevoegd gezag een beslissing moeten nemen zullen worden gepubliceerd in het „HOLTENS NIEUWSB LAD". f. openbaarheid van alle op de leerlingen van de on- jderbouw van de Lagere lAgrarische School „De Gaarden" zijn met een viertal leerkrachten van de school drie dagen op pad geweest. Enerzijds was het doel educatief gericht, anderzijds vond een en ander plaats in het kader van de intro ductie van de nieuwe leerlingen. Hier volgt een chronologisch verslag van verschillende leer lingen: 's morgens moesten de jongens, die uit Markelo en om streken en uit Holten kwamen om half negen by de school zyn. Onderweg pikten we een andere groep jongens op by Lettele. Gezamenlijk gingen we naar „de Waag" de andere naar de „prie haringen". Daar bekeken we al les van vroeger bijv. in „de Waag" de weegschalen en oude Deventerse dingen die ze vroe ger in de koekstad maakten en in de „Drie haringen" bekeken we o.a. poppen. (Jeroen - Herman Evert Jan en John) 's Middags bezochten we het rijksmuseum paleis „Het Loo" te Apeldoorn. Daar hebben we een tijdje rondgekeken er stonden prachtige koetsen en andere spullen van de koninklijke fami lies. Toen we uitgekeken waren zijn we op zoek gegaan naar de jeugdherberg. Na een mooie wandeling onder leiding van de leraren vonden we de jeugdher berg. Toen we daar moe en nat aankwamen stonden onze koffers in een aparte kamer. (André Brilman en Iheo Broekhuis) Na het uitstekende avondeten in jeugdherberg „De grote beer" gingen we per fiets richting Hoenderloo waar we een wild- kansel zouden bezoeken. Maar helaas de boswachter was al weg. We hebben nog een half uurtje gewacht en zijn toen bij droog weer teruggegaan. Toen we in de jeugdherberg aankwa men hoorden we dat het Neder lands elftal verloren had. We hebben daarna nog gekeken naar Starsky en Hutch, toen rap naar bed en slapen, nou ja sla pen (Ja n Jacobi, Henk Jansen Edwin Kers) Donderdagmorgen hadden we om 8 uur ontbijt, daarna hebben we allemaal een regenpak aan getrokken en zijn weggereden. Bij Hoenderloo zijn het Natio nale park „de Hoge Veluwe" in gereden. De tocht ging verder over fietspaden waarbij we eerst naar het 8t. Hubertus jachtslot zijn geweest. Dit was in 1914 t/m 1920 gebouwd. (Fres, Bert en Kees) 's Middags hebben we buiten in het bos gegeten. We zyn door een prachtige omgeving gegaan naar bezoekerscentrum „de Aan schouw" waar veel informatie was over de Hoge Veluwe. Toen we dat hadden bekeken zyn we naar een beeldenmuseum ge weest, wat we niet zo interes sant vonden. Daarna zyn we naar de wildkansel gegaan om dieren zo als wilde zwynen, reeën, en moeflons te bekyken. Deze waren er helaas niet en moesten we het laten by een veldmuisje, zodat er niets anders opzat dan naar de jeugdherberg terug te gaan met 2 lekke ban den en een kapotte ketting. (Gerrit Klaasses, Gerrit Jan Meijer Hans Oostenenk) Donderdagavond waren we tot half negen vry, daama kregen we film, eerst een film over oude oogstgebruiken in Neder land, daama een film over de Biesbosch. We zagen hoe ze daar leefden en o.a. zinkstukken maakten. In de pauze hadden we chocolade melk met koeken, daama was er een film over hoe de mens alles vernield en ver vuild heeft. Daama moesten we nog naar de disco en gingen we om half twaalf naar bed. 't Was een mooie dag! (Sijbrand, Albert Jan Johan Prins, Harm) Vrijdag, alweer de laatste dag. We zyn om goed 9 uur vertrok ken richting Deventer in twee groepen. Onderweg hadden we nog een kettingbotsing maar al leen Rein Hofman had schade. In Deventer hebben we het Al- bert Schweitzerhuis bezocht een een film over hem gezien. Daama mochten we tot twaalf uur de markt op. Op de terug weg regende het erg hard zodat we door en door nat in Holten aankwamen Maar we hebben ons ondanks de minder goede weersomstandigheden erg goed vermaakt en veel gelachen. (Jan Hans, Erik Stegink en Wim Stofreef) aanvraag betrekking hebbende stukken; g. een ieder kan gedurende de gehele procedure de stukken kosteloos inzien h. de aanvraag, de ontwerp-be- schikking en de beschiWcing moeten respectievelyk gedu rende een maand, twee weken en een maand tydens de wer kuren en in die perioden ge durende drie aaneengesloten uren per week buiten de wer kuren kunnen worden inge zien. Door burgemeester en wethou ders van Holten is als locatie, waar de stukken buiten de werkuren worden ter inzage gelegd, aangewezen de Kan toorruimte van de beheerder van de Sporthal ,,'t Mossink", Keizersweg 22 te Holten en wel op de dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. i. het houden van openbare zit tingen met de bedoeling om tot een gedachtenwisseling te komen tussen alle belangheb benden; j. de mogelijkheid om de aan vraag en de ontwerp-beschik- king gelijktijdig bekend te maken en het eventueel ach terwege laten van een open bare zitting als redelijkerwijze kan worden verwacht, dat niemand zal verschijnen; k. afschriften van de ont- werp-beschikking en beschik king moeten aan bezwaarden worden toegezonden; i. bij overschrijding van de maximale proceduretijd van 7 maanden moet daarvan ken nisgeving worden gedaan in de Nederlandse Staatscourant; m. ten aanzien van het beroep geldt, dat de vergunning wordt geacht te zijn gewei gerd als deze niet binnen 7 maanden aan de aanvrager is toegezonden; n. de beroepstermijn is één maand en een beroepschrift moet rechtstreeks worden ge richt aan de Kroon. Wat is er veranderd door de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne? De inspraakmogeiykheden wor den voor alle vergunningsproce dures uitgebreid. Om een paar punten te noemen: in beginsel twee maal inspraak over de aanvraag en ontwerp-beschikking) in beginsel drie maal publicatie in de pers (ook de beschik king) ter-inzage-legging buiten de normale werkuren commentaar op de inspraak en motivering bij de beschikking. ^De adviseurs, byv. Arbeidsin spectie en Inspecteur Milieuhy giëne, worden aan termynen ge bonden. Zy krijgen een meer met potentiële insprekers verge lijkbare positie. De gehele vergunningsprocedure moet binnen 7 maanden na onfr- vangst van de aanvraag voltooid zyn. Het begin van de procedure (ontvankeiykheidsbeoordeling en publicatie en ter-inzage-legging van de aanvraag) is aan strakke termynen gebonden (resp. één maand en zes weken). Tenslotte wordt de coördinatie van verschillende vergunnings procedures voor één en dezelfde „Hoewel we een uitstekend jaar achter de rug hebben met vele activiteiten, zitten we met één groot probleem. Tijdens de lessen voor onze gehandicapte paardeliefhebbers is het zwaar improvise ren geblazen vanwege een schreeuwend gebrek aan vrijwillige helpsters". Dit zei voorzitter F. Assemberg j.l. dinsdagavond tij dens de jaarlijkse bijeenkomst van de Stichting Paardrijden Ge handicapten die plaats vond in café-restaurant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Hij gaf dit antwoord tijdens de rondvraag op een opmerking vanuit de zaal waaruit bleek dat tijdens de lesuren een tekort aan vrijwillige helpsters bestaat waardoor „het niet altijd even goed loopt". De heer Assemberg sprak de hoop uit dat op korte termijn een aantal dames uit Holten zich als vrijwillig help ster voor minimaal 1 uur per week beschikbaar wil stellen voor dit stuk mooie en dankbare werk. Opening Tijdens zijn openingstoespraak had de heer Assemberg er tevo ren op gewezen dat de S.P.G. een belangrijk jaar achter de rug heeft waarin veel is gebeurd. Hierbij wees hij o.m. op de ver bouwing die heeft plaats gevon den waardoor manege Beldman werd aangepast aan het gebruik door gehandicapten, met o.m. een opstapsteiger, aangepaste toiletten, een lift naar de ont moetingsruimte etc. Met name stak hij de loftrompet op de zeer geslaagde regionale buiten dag die ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan van de S.P.G. op 14 juni werd gehouden. Hij schreef het welslagen van deze dag, die hij onvergetelijk noem de, met name toe aan de fan tastische hulp van verschillende Holtense verenigingen, midden stand, etc. Verder bracht hij ook in herinnering de onvergetelijke koetsentocht die deze zomer door de „Bergruiters" aan de gehandicapten werd aangeboden. „Kortom, we hebben een gewel dig jaar achter de rug en zien ook het komende jaar weer vol vertrouwen tegemoet, want met de vele hulp die we kregen van uit de vele verenigingen die de Stichting een goed hart toedra gen kan het niet misgaan", al dus Assemberg. Uit het jaarver slag van secretaresse Mevr. Eggink-ten Velde bleek dat op 31 december 1979 24 gehandi capte paardeliefhebbers(sters) bij de Stichting zijn aangesloten. In 1979 werden in totaal 871 rijles sen gegeven en op genoemde datum telde de Stichting 280 donateurs. Ook in dit jaarver slag werd melding gemaakt van een groot aantal activiteiten die aan de dag werden gelegd voor het paardrijden gehandicapten. Manegefonds Uit het jaarverslag van pen ningmeester Van Ark bleek dat met name het „manegefonds" van de Stichting (waaruit de verbouwingskosten manege moe ten worden gefinancierd) in 1979 kon worden verdubbeld tot een bedrag van f24.000.-. Zo werd uit de „kledingactiepot" van de Provinciale Vereniging Paardrij den Gehandicapten f800- dona tie ontvangen. Het randgebeuren bij de zwemvierdaagse leverde f500- netto op. Belangrijk was ook de gift van de regionale inrichting bevorderd. Hierin moet de provincie een centrale rol vervullen. Eventuele nadere inlichtingen, met name ten aanzien van aan vragen ingevolge de hinderwet, kunnen worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, tel. 16 66, toestel 21. postdui venhouders ad f 5400.- welke middels de ,3ergvliegers" werd ontvangen en uit andere hoofde ontving de Stichting in 1979 nog eens f5000.-. „Voeg hieraan toe de f25.000.- welke in 1980 van de kinderpostzegels werd ontvangen alsmede de subsidie ad f 10.000.- van het Nationaal Fonds Revalidatie Gehandicapten en we zyn wat de verbouwing betreft uit de fi nanciële zorgen", aldus de zeer verheugde penningmeester. Bloemenhulde Als sluitstuk van het officiële gedeelte van deze jaarvergader ing zette voorzitter Assemberg twee dames in de bloemetjes, waarmede hij de dank tot uit drukking bracht voor het vele werk dat beide dames voor de Stichting hebben verricht. Het betrof hier de dames Van der Spek en B rummer die beiden wegens persoonlijke omstandig heden hun betrokkenheid bij het werk van de Stichting al dan niet tijdelijk moeten staken. Na een korte pauze werd een drie kwartier durende film vertoond welke het gebeuren tijdens de regionale landdag weer volledig deed beleven bij de behoorlijk in aantal aanwezige belangstel lenden. Verschillenden van U hebben deze kreet wel eens gehoord of gelezen. Maar wat houdt reme dial teaching nu eigenlijk in? In elk geval is het een facet van het onderwijs, waar uw kind misschien ook mee te ma ken krijgt. Aan wortelonkruiden is er dit jaar geen gebrek. Vooral klein hoefblad, akkerdistel en veen- wortel hebben zich sterk kunnen uitbreiden. Kweek en fioringras zyn ook volop aanwezig. Hier en daar vormen riet en ak- kermunt een probleem. Het zyn de wortelstokken in de grond die de boer het volgend jaar de problemen geven. De gunstigste mogelykheid van bestrijding is veelal in de stop pel, daar zyn ze te vernietigen. Na de oogst is er meestal te weinig bladmassa om de on kruiden met wortel en al uit te roeien. Het is dus van belang om de stoppel een periode on gestoord te laten liggen. De on kruiden moeten nameiyk de ge legenheid krijgen bladvolume te ontwikkelen om een goed be- strydingsresultaat te krijgen. Roundup is een unieke onkruid verdelger: het doodt vrijwel alle één- en meerjarige onkruiden en het is teven milieu-vriendeiyk. Dit middel is een verantwoorde investering, vooral als men be denkt dat men hierdoor een grote besparing heeft aan tyd en energie. Het belangrijkste is ech ter dat men bedenkt dat men hierdoor een grote besparing heeft aan tyd en energie. Het belangrijkste is echter dat men door Roundup verlost kan worden van de erg lastige worte lonkruiden. Het kan nog tot vry laat in de herfst worden toege past. Wanneer dit onderwerp uw be langstelling heeft, bezoekt u dan de jaarlykse avond van de Ver eniging voor Openbaar Onder- wys op dinsdag 14 oktober in hotel Vosman, aanvang 20.00 uur. Mevr. drs. M.M. Schenk is bereid gevonden deze avond iets te komen vertellen over deze vorm van onderwys. Mevr. Schenk is reeds enkele jaren verbonden aan de Scholenge meenschap in Holten. Ieder jaar worden door haar alle brugklas leerlingen getoetst. Leerlingen, die moeilykheden dreigen te krijgen by hun ver dere studie wörden door haar begeleid. Na de causerie van mevr. Schenk en een eventuele gelegenheid tot vragen stellen, is er voor de leden van V.O.O. een korte ledenvergadering met de gebruikeiyke agendapunten. Betreffende het punt bestuurs verkiezing zyn aftredend mevr. H.C. Langendoen, secretaresse - herkiesbaar en de heer J.G. Boering - niet herkiesbaar. Het. bestuur stelt de heer J. Hesse kandidaat voor de vacature van de heer J.G. Boering. Tegenkandidaten kunnen wor den aangemeld tot de aanvang van de vergadering by mevr. H.C. Langendoen, Raalterweg 13, Holten, tel. 19 86. Op 24 september 1980 had een aanrijding plaats op de kruising Rijssenseweg met Geskesdijk tussen twee personenauto's, het ging hier om een voorrangs kwestie. Beiden voertuigen wer den zwaar beschadigd en één bestuurder licht gewond. 25 september 1980 had in de Oranjestraat t.h.v. parkeerplaats van hotel Vosman een aanrij ding plaats, tussen een brom fiets en een personenauto. Er was lichte schade aan beide voertuigen. Op 26 september 1980 deed W.H.J.H. aangifte van diefstal van groene Puch brom fiets en zwarte helm. De brom fiets werd ontvreemd bij het NS-station In de komende maanden richt Veilig Verkeer Nederland zich met de actie „Laat zien wat je wilt" tot de fietsers en brom fietsers in de leeftijd van 12 tot Slachtoffers en met 20 jaar. eraard niet representatief is, maar wel illustreert dat de WN-actie hard nodig is, Tijdens deze campagne, die wordt gevoerd in overleg met de Centrale politie verkeers- commissie en de Verkeerscom- missie Openbaar Ministerie, zal aandacht worden besteed aan het vaak onduidelijk gedrag van deze jonge weggebruikers. Dit onduidelijk verkeersgedrag komt vooral voor bij het afs laan naar links of rechts. Om een paar fouten te noemen: bochten worden afgesneden, er wordt verkeerd voorgesorteerd en er wordt niet of onvol doende richting aangegeven. Het zijn fouten die dikwijls niet zonder gevolgen blijven. Op twee kruispunten obser veerde WN een uur lang passe rende Jonge (brom)fletsers. Van de 94 die daar richtingverander ing moeten aangeven, deden dat er maar liefst 68 (tweederde) niet Een willekeurige telling, die uit- Uit cyfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek en de dienst verkeersongevallenregi stratie biykt, dat van de 460 fietsers, die in 1978 werden ge dood, er 112 (24 procent) uit de leeftijdsgroep 12 tot en met 20 jaar kwamen. Gewond werden 11.805 fietsers, waarvan 4.122 (35 procent) uit de groep 12 tot en met 20 jaar. In 1978 kwamen bij verkeerson gevallen 250 bromfietsers om het leven; van hen waren er 154 (65 procent) afkomstig uit de leeftijdscategorie 16 tot en met 20 jaar. In dat jaar werden 16.598 bromfietsers gewond, waarvan 11.598 (74 procent) uit de groep 16 tot en met 20 jaar. Het hoge percentage gedode en gewonde bromfletsryders is vooral het gevolg van het grote aantal bromfietsers onder Jonge lui. Weliswaar daalt de belangstel ling voor de brommer, maar nog altyd is 38 procent van het bromfietspark in gebruik by jongeren in de leeftyd van 16 tot 20 Jaar. Veilig Verkeer Nederland vindt dat aan de lacune die er is op het gebied van de verkeersvor- rrung van de jeugd tussen 12 en 20 jaar dringend wat gedaan moet worden. Tot nu toe is ver- keersonderwys alleen op de la gere school een verplicht vak. Op de noodzaak van verkeers- vorming van jongeren tussen 12 en 20 Jaar wordt ook gewezen in het rapport „Het verkeersonder- wys na de lagere school", dat Veilig Verkeer Nederland vorig jaar uitbracht. Dat veel jongelui in het verkeer zo kwetsbaar zyn, is niet ver- wonderiyk. Het abrupt beëindi gen van hun verkeersvorming rond het twaalfde jaar, by het verlaten van de lagere school, betekent dat we een groep Jon geren, die in ontwikkeling zyn, hulpeloos in de kou laten staan, zo wordt in het rapport opge merkt „Het is een fundamentele fout te denken, dat verkeersvorming, waarvoor aanzetten zyn gegeven in het lager onderwijs, toerei kend is voor het verkeersgedrag van de bromfietsende en, op wat latere leeftijd, autorijdende jon geren. Om de scholen voor voortgezet onderwys in staat te stellen verkeerslessen te geven aan jon geren boven de 12 jaar heeft Veilig Verkeer Nederland initia tieven ontwikkeld en onderwys- middelen samengesteld. Het verkeersproject brugklassen Enschede by voorbeeld omvat een aantal lessen, waarin wordt geprobeerd met fietsgedrag van kinderen, die voor het eerst naar het voortgezet onderwys gaan, positief te beïnvloeden Voorts wil V V.N. komen tot de opzet van een volledige cursus voor bromfietsers. Voor de actie „Laat zien wat je wilt" heeft Veilig Verkeer Nederland 250.000 stickers, 18.000 affiches en 36.000 raambiljetten vervaardigd. Op de scholen voor voortgezet onderwys worden 12.000 wan- dkranten verspreid. Radio en t.v. worden eveneens ingeschakeld om Jonge fietsers en bromfietsers te wyzen op het belang van duideiyk verkeers gedrag.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7