Motorzesdaagsë was zwaar en gevaarlijk 5 i SY Holten vijfde Blauw Wit pakt volle winst Resultaten Volleybal Mintonette" lllll JUNIOREN Programma Blauw Wit I v /a Atletiek-clubkampioenschappen Blauw Wit - BZSV HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 OKTOBER 1980 - PAG. 15 et was zo vertelde Joop Staman dinsdagavond in het clubhuis Bies ter" m'n zevende zesdaagse maar het was tevens de vaars te en de gevaarlijkste. Hij behoorde met Gertie Aaltink en in ten Velde eveneens lid van de Holtense Motor- en Automobiel- lub *De Holterberg" tot de dertien coureurs die door de KNMV iren aangewezen voor deelname aan de zesdaagse die van 22 tot i met 27 september werd verreden in het bergachtige gebied i» t Brioude in Zuid-Frankrijk. 9 9 i! eerste en de tweede dag ?ag het nog goed maar de rde dag toen het met de or- knlsaüe „pet" was en er een pel te hoog tempo gereden pest worden, werden we tevens jkig geconfronteerd met een p tonnetje bijna zo stijl als een Gelukkig waren er op het etje een groot aantal Hol lers die ons assisteerden bij „beklimming". Op de vierde ig moest hetzelfde trace als op derde dag worden gereden toen in omgekeerde rich- l en men mocht er exact 26 (nuten langer over doen en t klimmetje zat er toen niet in. Staman kreeg die dag D lekke band die niet verwis- mocht worden maar hü het toch. Een jurylid zag jen dat betekende diskwalifi- i die na heel veel moeite en jiten van een Nederlands jury- avonds toch nog werd in- ken. Op de vijfde dag was parcours in de omgeving Clermont-Ferrand goed te maar het was erg gevaar- op de smalle paadjes langs diepe ravijnen. De zesde dag de route van 80 km een le" na alles wat we toen hadden meegemaakt vertelde en daar waren Jan en Ge rtie het helemaal mee eens. Hoe zwaar deze zesdaagse was bleek al op de derde dag toen reeds 170 rijders waren uitgevallen terwijl van de 469 deelnemers er slechts 49 een gouden medaille wonnen. Jan ten Velde behaalde silver en Gertie Aaltink en Joop staman wonnen een bronzen olak. V.l.n.r. Joop Staman, Jan ter lauw Wit 1-BZSV 1 2.30 u. lauw Wit 2-Eversberg 2 12.30 liauw Wit 3-DES 6 2.30 u. 'lauw Wit 4-Enter V 8 12.30 u. IW 3-Blauw Wit 5 12.30 u. V. 12 r 14-Blauw Wit 6 12.45 V. 12.00 u. k llauw Wit _A 1-Wythem A 1*4 "llauw Wit BI-Holten B2 2.30 u. .08 Cl-Blauw Wit Cl 1.00 u. V. |2l5 u. IW '69 b.m. Cl-Blauw Wit C2 j.00 u. V. 10.15 u. l'lauw Wit C3-Enter C2 1.00 u. topUlen: 'llauw Wit Dl is vrij llauw Wit D2-DES D3 10.00 u. JDOL El-Blauw Wit El 10.15 u. II 9 DO u. heels lor E5-Blauw Wit E2 10.15 IV. 9.45 u. retsior F2-Blauw Wit F1 10.15 V. 9.45 u. Blauw WH A - RKSV A Uitgesproken op het hoofd- veld(dankzij het vijde) mocht het A-eiftal aantreden tegen RKSV A. Gezien de prestaties in voor gaande wedstrijden van RKSV waren de Blauwwitters gewaar schuwd. De talrijke supporters konden genieten van goed voet- baKvoorai de eerste helft) van twee aanvallende ploegen, die met veel inzet speelden. Blauw Wit begon zeer sterk en creëerde al snel mooie kansen en ook verdedigend zat de defensie goed in elkaar. Al na een kwar tier stond het 1-0 toen Gerald Meijerink met een dieptepass Johan Stam lanceerde,die op snelheid scoorde<een prachtige aanval). Blauw Wit kreeg daarna nog meer kansen, maar had in RKSV de beste tegenstander tot nu toe en zelfs het laatste kwar tier van de eerste helft kwam RKSV sterk terug. Kort voor rust redde Ronnie de Geus toen een vrijstaande RKSV speler alleen voor hem stond. Al in 4e tweede minuut van de tweede helft stelde Blauw Wit de zege veilig toen uit een goede combinatie tussen Hans en Johan Stam, Hans vanaf 15 meter laag en hard in- knalde. RKSV ging massaal ten aanval en kreeg zelfe na 10 mi nuten spelen een penalty we gens hands, maar de strafschop werd naastgeschoten. Hierdoor verloor RKSV de concentratie en vreemde beslissingen van de scheidsrechter waren er de aan leiding toe dat een speler van RKSV voor 5 minuten aan de zijlijn moest en later zelfs een speler voorgoed het veld moest verlaten wegens aanmerkingen op de leiding. Blauw Wit hield het hoofd koel en profiteerde van de wanorde van de tegenstander dat verder met 10 man de wedstrijd uit speelde. Blauw Wit was confc- stant in de aanval, en na een kwartier kon Henri Kolkman een hoge bal richting doel van Gerard Rutgers in alle tijd on der controle nemen en in de kleine hoek scoren. Even later werd een door RKSV uit het doel verdedigende bal door Jo han Stam ingeschoten, maar hij stond volgens de scheidsrechter buitenspel. Evert Vrugging had (weer) pech toen hij goed de buitensplval ontliep alleen door ging tegen de keeper schoot en in 2e instantie een RKSV ver dediger op de lijn redde. Hans Stam schoot uit een vrije trap in het zijnet. Kort voor de tijd redde RKSV de eer toen de Blauw Wit defensie een foutje maakte, maar net voor het eindsignaal mocht Hans Stam uit een ingooi alleen doorgaan en de eindstand op 4-1 zet- ten.Een welverdiende overwin ning in een vooral voor de rust goed gespeelde wedstrijd. Blauw Wit BI - Enter vooruit B3 Blauw Wit BI heeft aan de thuiswedstrijd tegen Enter Vooruit B3 weinig plezier be leefd behalve de dubbele cijfers(ll-O) overwinning. Deze monsterzege werd in precies een half uur gerealiseerd tegen een tegenstander die met slechts 8 spelers naar Holten was geko men. Toen hun keeper wegens een blessure het veld moest ruimen bleven er maar 7 spelers over en dat is reglementair te weinig om door te spelen, van daar het voortijdig eindsignaal van scheidsrechter Jaap Thalen. De 11 doelpunten werden ge maakt door Johny Landeweerd (3 x), Harrie Kolkman (4 x), Dirk Jan Schuppert (2 x) en Westerik (2 x). Keeper Meijerink kwam alleen in actie bij een aantal terugspeelballen. Bluuw Wit (2 - Excelsior (3 Alweer was het in de allereerste minuut raak, 1-0 voor Excelsior. Dat beloofde niet veel goeds voor de rest van de wedstrijd met een Blauw Witte achter hoede die lek was als een mand je. Gelukkig stond keeper Jan jjoltense atleten van de S.V. Jol ten hebben op de clubkam- appen met bet behalen i de vijfde plaats een goede atie geleverd. In Zevenaar de N.C.A.B.- tnpioenschappen werden ge- den, werd tevens gestreden de clubkampioenschappen ■pillen, junioren en heren en loren A. De Holtense atleten ten 10 medailles waarvan 5 de jongens B. I'tslagen: isjes pupillen: 4. Charlotte Lemel 1252 pnt.; 5. Grietje itftert 825 pnt. ffongens pupillen: 7 Michel Jakker 1979 pnt.; 12. Guldo Groot Obblnk 1602 pnt D: Edwin Bakker: ko- {elstoten 7e m. 5.91 m. ver- igen 6e m. 3.60 m. 1000 m. i 9e 3.86.05. Mllo Groot Obbink: kogelstoten 2e m. 8.30 m. sprint 5e 11.85 ver- Wngen Se met 4.15 m. Meisjes C: J Rechterschot 80 m. 8e sprint 12.35, 600 m. hardl. 8ste in 2 11.45. Jongens C: Gerd Masselink 100 m. sprint 6e in 13 75, hoogsprin gen 4e 145 m. discuswerpen 3e met 24.19 Henri Markvoort: 1500 m. hardlopen 8ste in 5.44.15, hoogspringen 6e met 1.20 m. discuswerpen 6e met 19.16 m. Jongens B: Ha)o Reekers: speerwerpen le m. 40.47 m. Di- nant Schippers speerwerpen m. 32.51 m. verspringen le met 5.61 m, 1500 m. hardlopen 6e 5.04.35. Ruud 8cholten: 100 m. sprint 3de in 12.65, verspringen 2e met 5.12, speerwerpen 5de m. 30 39 m. Wlm Klein Baiting: 100 m. sprint 11de in 13 65, verspringen 7de m. 4.50 m., 1500 m. hardlo pen 5e in 4.56.75. Henk Vasters: 100 m. sprint 12e in 14.15, ver- springen 8e m. 3.96, 1500 m. hardlopen 9de in 5.43.15. Totaal score junioren 6412 pnt Jongens A: Edwin Stegehuis: speen». 14e m. 10.43 hoogspr. 10e m. 1.65 m kogelstoten 5e m. 9 86 m. Henk Hoekstra: 100 m. sprint 13e in 12 25, verspringen 13 met 4.99 m. Freek Beekman: 5000 m. 5e in 17.22.75. Heren: Meindert Koopman 5000 m. 3e in 16 25 4. 100 m sprint 11de in 56.45 100 m. sprint 11de in 12 15. Dinant Markvoort, ver springen 15e 4 77 m 1500 m. 6e in 36 75. Jan Wegstapel: 5000 m. 12e in 18.40, verspringen 17e m. 4.69 m. R. v.d. Wyk: verspringen 5e m. 5.83 m. hoogspringen 4de met 1.70 m. Frits Kramer speerwerpen 19e met 21 16, dis cuswerpen 11de m. 19 63 m. Horst Louws: 100 m. sprint 27e in 14.25, 400 m. sprint 22e in 68.25 sec. De estafetteploeg behaalde de 8ste plaats in de ttfd van 51.95 sec. Totaal aantal punten heren en junioren. 5268. Velde en Gertie Aaltink. Koning onder de lat die als sluitpost een zeer betrouwbare indruk maakte en er in de 2e helft voor zorgde dat de Rijs- sense gasten niet verder kwa men dan het doelpunt by de aanvang van de wedstrijd. Door de snelle achterstand waren de Blauw Witters niet aangeslagen en ze trokken vol goede moed en eensgezind ten aanval. He laas lukte het niet om door de 6 a 7 mans verdediging van Ex celsior te breken en zo brak de rust aan met 0-1. Na de rust bleef Blauw Wit sterk aanvallen en na tien minuten was het Jan Nykamp die; met een harde loeier de Excelsior geen schijn van kans gaf.(l-l). Na deze ge lijkmaker drong Excelsior sterk aan en wist zich meedere kan sen te scheppen die stuk voor stuk door de subliem keepende Jan Koning „onschadelijk" wer den gemaakt. Blauw Wit wist zich in de slotfase nog enkele mooie kansen te scheppen maar faalde in de afwerking. Beide partijen waren tevreden met het gelijke spel en het publiek had een leuke wedstrijd gezien. Holten C4 - Blauw Wit C3 In een gelykopgaande strijd wist C3 weer beide puntjes in de wacht te slepen. Blauw Wit maakte de openingstreffer doch na plm. 20 minuten spelen kwam Holten langszy(l-l). Met nog enkele minuten te gaan voor rust kwam Blauw Wit op voorsprong!1-2). Ver in de 2e helft kwam Holten weer op ge lijke hoogte maar tenslotte trok Blauw Wit toch aan het langste eind (2-3). Leuke sportieve wed strijd met goed voetbal. DES 4-BLAUW WIT 2 DES kwam al snel op 1-0 uit een als voorzet bedoelde bal die tot schrik van de Blauw Wit goalie het doel indraaide Blauw Wit liet zich hierdoor niet van slag brengen en kwam vrij snel op 1-1 door een onhoudbare schuiver van Beldman die op maat werd gepresenteerd door Anton Beldsnijder Een paar minuten was het weer Beldsnij der die 1-2 en 1-3 liet aanteke nen. Rust 1-3 Na de thee lag het spelpeil aanzienlijk lager. DES kwam nog terug tot 2-3 en hierop kwam vrij snel het ant woord van Wim Aanstoot (2-4). Vlak voor tijd scoorde DES nog 3-4 en daarna kreeg Blauw Wit nog een erg benauwd kwartiertje maar het lukte de gastheren niet om de gelijkmaker te pro duceren en ging Blauw Wit met de beide puntjes naar huis toe. Bluuw Wit 5 - Hulsense Boys 4. Hoe bereik je de mensen voet balverslagen te lezen? Moet je steeds een zo droog mogelijke opsomming van de feiten geven? Heb je dan inzicht in hoe de wedstrijd verliep? Of moet je juist een oppeppende sfeerteke ning geven, zodat je beduveld wordt wat betreft de wedstrijd, maar geanimeerd door de op pepper (zie Theo Koomen). Nee, het allerbeste is noch het één, noch het ander te doen, maar een geheel eigen verslag te ma ken, dat mets met het gebeuren uitstaande heeft. Dit medium zó hanterend zou Je mensen kun nen prikkelen, provoceren of amuseren met als doel dat ze zelf komen kijken. En iedereen weet dat hetgeen in werkelijk heid gebeurt niet in woorden is uit te drukken! Spijtig is dat schrijver deze in alle voor noemde methodes zal falen en derhalve een hutspot maakt van feiten, leugens en dromen Ge noeg geluiterd. Blauw Wit 5 is aan het opknappen. Weliswaar werd er met 2-0 verloren, maar de wijze waarop, doet de tranen in de ogen springen zo ongelofe lijk groot was de inzet. Neem bijvoorbeeld de geblesseerde Ge- rrit Dikkers, die ondanks een kapotte knie, meehobbelt alsof hij net verloofd is. En dan de keeper, die ondanks zijn licha melijke handicap een wedstrijd speelde alsof hij ieder moment voor Joop Hiele in oranje moest invallen. Natuurlijk Heintje Bel dman speelde wederom zeer so lide en de Rengers weten soms van overstromend talent niet, welke fraaie pass ze nu weer moesten „verzenden". Maar toch de Hulsense Boys waren even sterk en hadden geluk dat het net niet 1-1 werd, hetgeen de juiste uitslag geweest zou zyn. Morgen(4 okt.) speelt Blauw Wit thuis tegen BZSV uit Bome wil Blauw Wit de aansluiting met de top van het klassement behouden dan zal deze wedstrijd gewonnen moeten worden. Geen onmogelijke opgaaf(BZSV speelde afgelopen zaterdag gelijk* 1-1) in Daarle Zaak is dan wel dat er met dezelfde instel ling en strijdlust gespeeld wordt. De wedstrijdbal voor deze wed strijd wordt aangeboden door electro-technischbureau van Bruggen CV Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter: A. Koop- mans. verslag dames Dames 1 begon de kompetitie in Tubbergen tegen Tornado. Het oefenprogramma was een groot succes voor de dames en ze wa ren van plan dit succes in de kompetitie voort te zetten. In de eerste set probeerden de dames Tornado meteen op een achter stand te zetten hetgeen ook luk te. De set werd met 15-9 ge wonnen. Maar de tweede set be gon erg lauw aan de zijde van Mintonette. De harde aanvallen en het goede blok van Tornado verraste Mintonette. De dames uit Holten kwamen op een 13-3 achterstand. Maar door de goede teamgeest werd er terug geknokt, lange rally's waren hier soms het gevolg van. Mintonette begon zelf weer aan te vallen en wisten de set winnend af te sluiten en wel met een 16-14 stand. Daarna moest er aan de derde set begonnen worden, normaal gesproken met grote struikelblok voor Mintonette. Maar veel sneller dan gedacht bereikte Mintonette de 15 pun ten terwijl Tornado er slechts 8 kon behalen. Deze stand was vooral te danken aan het door gaan met aanvallen en het ver- ledigende spel van Tornado. Mintonette kon dus met een 3-0 winst naar huis gaan. Een goed Degin voor een seizoen dat nog veel belooft. Vrijdag 3 oktober speelt dames 1 tegen Deveko thuis om 20.45. Kom een keer kijken. verslag heren 1 Geachte lezers en belangstellen den, mogen wij U voorstellen: Hans, Harry, André, Albrecht, Johan, Jan Herman en Paul of tewel Mintonette heren 1. Trainer en coach is Wim. Nieuwe gezichten, in een nieuwe afdeling geplaatst, een nieuw geheel bij het begin van een nieuw seizoen. Ter informatie. De onderafdeling, zoals deze in Nijverdal draaide, werd door geen van de teamleden nog leuk gevonden. De verschillen in sterkte waren te groot. Een groot deel van het herenteam van afgelopen seizoen dreigde ermee te stoppen. Het bestuur van Mintonette stak de hoofden (lees: koppen) bij elkaar. Op één van de NeVoBo distriktsverga- deringen kwamen zij met het voorstel voor een andere inde ling in het distrikt. Na veel wikken en wegen en met mede werking van een aantal andere volleybalverenigingen, kwam er een nieuwe indeling tot stand. Gezien de teams een goed voor uitzicht voor het seizoen. Ploe gen als Vrivo 2, Flash 2, Volley 2 enz. zullen ons herenteam de nodige tegenstand bieden. Een andere bijkomende zaak is, dat een groot aantal wedstrijden uit deze afdeling, waarbij heren 1 niet betrokken is, toch in Hol ten gespeeld gaan worden. Ie dere vrijdagavond is er dus vo lop volleybal in de sporthal. Wedstrijden zijn er om 19 30, 20 30 en 21.30 uur. Afgelopen vrijdag 26-9 vond de première plaats van het eerste team. Tegenstander was Zwaluwen 4 uit Almelo Plankenkoorts was duidelijk aanwezig bij heren 1 en bij de coach waren hartklop pingen te bespeuren. Bij de stand 3-7 vond deze het dan ook nodig om een time-out aan te vragen. Met een goed voorbe reid verhaal wist deze zijn pupil len te inspireren, dat, d.m.v. re delijk tot goed spel, de achter stand werd omgezet in een voorsprong, ja zelfs tot setwinst 15-11. De tweede set verliep goed, zowel wat de pass betreft, ais ook de aanval. Eigen initia tief en zelf het spel maken, dat was de opdracht Met uitste kende opslagen en goed spel werd de tegenstander bewerkt. Deze set werd dan ook In korte tijd in winst omgezet 15.%6. De trainer was weer tot rust geko men, evenals zijn hart. Dat was ook wel nodig, want in de derde set maakte ditzelfde hart overu ren. Van het spel uit de tweede set was hoegenaamd niet meer over, gefriemel, geklooi, noem maar op, het was allemaal aan wezig. Het kostte wel dwat zweetdruppels en moeite, om de punten bjnnen te halen. Heren 1 had gelukkig wel de langste adem t.o.v. Zwaluwen 4, dat zich ook van bovengenoemd spel bediende. Setwinst was er dus wel: 15-13. Een totaalover winning van 3-0, en dus 3 pun ten. Al met al een redelijke wedstrijd. Getraind zal er nog wel moeten worden. Toch zien de heren het seizoen met veel belangstelling tegemoet Voor de punten zal geknokt moeten worden, maar dat is het doel waar zij naar streven. Vrijdag 3-10 vertrekt de herenploeg naar Vroomshoop, om daar het voor hun onbekende, HVC 1 te be strijden. Kerels, veel succes en neem voor de coach een doosje paarse tabletjes mee. meisjes asp. BA - Dynamo C Op zaterdag 27 september moes ten de meisjes aspiranten BA in Tubbergen de eerste kompeti tiewedstrijd spelen. Na de warming-up begonnen we aan de wedstrijd. De eerste set werd gewonnen met 15-5 na een tus senstand van 8-3. De tweede set begon goed en we kwamen met 9-5 voor te staan. Dynamo kwam nog terug tot 13-10 maar toch wonnen we met 15-11. De derde set moest dus gewonnen worden. Maar Dynamo kwam na enige tijd voor te staan met 4-0 en na een tijdje was het al 8-5. Dynamo won deze set met 15-8. Dus moest er een vierde set worden gespeeld. Deze was erg spannend. Het liep gelijk op en het was al 11-11, maar toch wis ten wij te winnen met 16-14. De uitslag was dus 3-1. Het was een sportieve wedstrijd. Programma vrijdag 3-10: 19.30 Meisjes adsp. AA-Zwaluwen A; 19 30 Meisjes adsp. AB-Flash C; 19.30 Meisjes adsp. BB-Dynamo C; 20.45 Dames 1-DeVoKo 2; 19.00 RAC 2-Dames 2 (Almelo); Volley 3-Dames 4 (Wierden); 19.00 HVC 1-Heren 1 (Vrooms hoop); 19.00 RAC 4-Heren 2 (Almelo) Zaterdag 4-10: 13.00 uur Flash- Jongens adsp. A (Nijverdal) Vrijdag 10-10: 19.30 Meisjes adsp. BA-Meisjes adsp. BB; 19.30 Jongens adsp. A-Rivo; 19 30 Jongens adsp. B-Flash; 20.30 Heren 2-VoUey 3; 21.30 Dames 4-Rivo 3; 20 15 Medusa 1-Dames 3 (Vroomshoop) Een enthousiast spelend Blauw Wit heeft kans gezien in de altijd erg moeilijke uitwedstrijd tegen het Al melose PSV, beide punten mee naar huis te nemen. PSV dat een zwakke dag had kon zijn gedeelde eerste plaats op de ranglijst geen enkel moment waarma ken. De uiteindelijke zege van 1-0 voor Blauw Wit gaf dan ook, gezien de vele zeer goede scoringskansen voor de Holtenaren, slechts een zwakke afspiegeling van de werkelijke krachtsverhouding weer. Een herboren Blauw Wit toonde in Almelo over de teleurstelling van de vorige week heen te zijn. Na ruim een kwartier spelen za gen de Blauw Witters dat ze voor dit PSV niets hoefden on der te doen en namen het spel in handen Snelle uitvallen en goed combinatiespel vanuit het middenveld zetten PSV onder druk en naarmate de wedstrijd vorderde groeide Blauw Wit naar een goede vorm. Vooral Gerrit Stam (die mldvoor Buunk voortreffelijk uitschakelde) en Gerard Aanstoot staken in puike vorm. Zowel Albert Kolkman als Gerard Aanstoot kwamen enkele malen in kans rijke positie voor de PSV-goalie doch paal, lat en keeper ston den doelpunten in de weg. Vooral Albert had weinig geluk met z'n schoten. In de 38ste minuut ging Gerard Aanstoot er alleen vandoor. Zijn gave voor zet werd door de snel mee op gekomen Jan Paalman slechts enkele centimeters naast ge schoten. Nadat Jan Verveda een voortreffelijke kopbal door de keeper gekeerd zag mocht hij op slag van rust de bal op 11 me ter stip liggen. Scheidsrechter Koopmans had terecht een handsbal geconstateerd. De strafschop werd door Werveda koelbloedig benut (1-0). Ook na de pauze bleef het een faire en aantrekkelijke wedstrijd Blauw Wit bleef de strijd dicteren en wist zich nog verschillende doel- rijpe kansen te scheppen welke echter geen van alle doeltreffend werden afgewerkt Trainer Geer- dink bracht nog Kees van Dijk in het veld voor WUco Schip pers. In de 25ste minuut kreeg Gerard Aanstoot dé kans om de zege veilig te stellen. In volle ren alleen op de PSV-doelman. Een 8troef draaiend PSV pro beerde in de slotfase met power-play nog een gelijkspel te forceren maar dankzij het goede collectieve spel van Blauw Wit lukte dat niet Een nipte maar zeer welverdiende 1-0 zege.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 15