Stotende slachters blokkeerden toegang B-Ultra BV Fransen vijftien jaar dirigent van HMV Diplomazwemmen HOLTENS NIEUWSBLAD CONCERT HOLTENS MANNENKOOR EN NEW VALLEY SINGERS Christelijke Bond van PI a ttel aeds vrouwen - BURGERLIJKE STAND Verloting Gemengd Koor Diplomazwemmen in Dijkerhoek HMV op Floralia in Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Vrjjdag 19 september 1980 32e Jaargang nr. 38 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2099 Stichtingsbestuur: W H Beijers. secretaris Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-16660 fk Burgemeester Van Rappard in ge sprek met een vakbondsbestuur der (met pet) en enkele stakers. - t-- De 35 slachters van de Coöp. Slachtploeg „Holten U.A." die vrij dag 5 september bij de Exportslachterij-Vleeswarenfabriei U-Vlees het werk hebben neerge legd, hadden woensdagmorgen om plm. 5 uur de ingang tot dit bedrijf geblokkeerd met eigen luxe auto's waardoor vijf vrachtwagens met plm. 250 slachtvarkens niet gelost konden worden. De actie van de stakers was het gevolg van een al byna 14 dagen durend conflict. De slachters die nu per ge slacht dier worden betaald eisen vaststelling van een minimumloon omdat als gevolg van een lager aanbod van varkens hun inkomen de laatste weken flink is ge daald. De rijkspolitie kwam woensdagmorgen tegen tien uur in actie nadat be middelingspogingen van burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard om de blokkade op te heffen waren mislukt. Hij bood aan te bemiddelen tussen de sta kers en de directie van U-Vlees BV onder voor waarde dat de blokkade eerst zou worden opgehe ven. Na kort beraad tussen de districtsbestuurder van de Voedingsbond FNV. de heer Ton Zeissink en de stakers werd medegedeeld dat men bereid was de blokkade op te heffen onder de uitdruk kelijke voorwaarde van toe zegging van gesprek door de heer Udema. Beide partijen hielden het been stijf en toen aan de eis van de burgemeester om de toegang tot het bedrijf vrij te maken geen gevolg werd gegeven werd opdracht ge geven om de wagens weg te slepen en dat gebeurde met kraanwagens van het Wier- dense bedrijf Wolves. Burgemeester mr. Van Rappard werd verweten dat hij met deze maatregel de kant van Udema had geko zen maar hij ontkende dit met klem. Wat hier op de openbare weg gebeurde kan beslist niet door de beugel en daarom moest er op deze manier worden ingegrepen. Op de zaterdagen 6 en 13 septem ber j.l werden in zwembad „Twen- haarsveld" de laatste zwemexa- mens van het badseizoen 1980 af genomen Maar liefst 126 kandida ten hadden zich voor het afzwem men aangemeld Bijzonder ver heugend was het dat alle kandida ten het begeerde diploma in ont vangst konden nemen, te weten 30 geslaagden voor het diploma A, 24 geslaagden voor het B-diploma, 34 kandidaten voor Zwemvaardig- heid 1,23 voor Zwemvaardigheid II, 8 voor Zwemvaardigheid III en 7 voor Zwemvaardigheid IV Met in begrip van de geslaagden van het diplomazwemmen op 14 juni en 16 augustus, konden dit seizoen in to taal 190 zwemdiploma's worden uitgereikt De stakers trachten wegslepen te voorkomen door voor de auto's te gaan zitten. Tussen de beide poli tiemannen districtsbestuurder FNV Ten Zeissink. In aanwezigheid van de wacht- meesters der rijkspolitie Bergman en Ten Brinke had de trekking plaats van de door „HGK" gehou den verloting De prijzen af te ha len bij rijwielhandel Haan, Oranje straat - vielen op de volgende nummers 756, 528, 711, 1309, 1045, 573. 1186, 1420, 472, 629, 1446, 331, 12,602 392, 1332,1423,560,256.949, 1394. 1364, 1171,459,288,374,45,28, 559 en 1270 U vraagt zich misschien af: wat be tekenen de letters C.P.B.? Wel, dat zullen we u vertellen en ook wat de C.P.B. doet en waar u er meer over te weten kunt komen (want dat wilt u zeker). C.P.B. is Christelijke Plattelandsvrouwen Bond met als doelstelling: de leden klaarder bewust te maken omtrent hun roeping in deze tijd en te helpen bij het verrichten van hun taak in ge zin, bedrijf en maatschappij. De C.P.B. is een landelijke organisa tie, onderverdeeld in gewesten en afdelingen. Zo'n afdeling zullen we eens nader onder de loupe ne men. Gewoonlijk één keer per maand komt de groep bij elkaar, een veelheid van onderwerpen, betrekking hebbend op gezin en maatschappij, komt aan de orde. Daarnaast ontspannend bezig zijn. De onderwerpen worden gewoon lijk door de groep zelf bepaald. Wanneer u lid bent, kunt u zelf meedenken en meebeslissen. De kracht van deze bond is juist als vrouwen van allerlei kerkelijke richtingen en „maatschappelijke standen" één te zijn, samen als Christelijke Plattelandsvrouwen, Gods Woord als richtsnoer te han- teren op elk terrein van het leven. Wat de landelijke en provinciale aktiviteiten betreft, noemen we de studieweekends en studiedagen voor de vrouw, die naast haar gezin of werkkring haar kennis wil ver breden Konklusie, ja C.P.B.: wendt u zich tot het bestuur van onze afdeling, mevr. C. v. Iperen-Esseboom, Schoutenstraat 50, Holten, tel. 2120 (presidente) of mevr. M. Wamelink-Kempkes. Houtweg 18, Holten, tel. 2004 (secretaresse). Denkt u er nog eens over na of in formeer eens bij iemand die wel lid is. U bent bovendien welkom wan neer u één van onze bijeenkomsten eens mee wilt maken als proef. Ons jaarprogramma ziet er als volgt uit: Donderdag 25 september inleiding door ds. G W H. Peddemors, gere formeerd predikant te Holten. On derwerp: „Wat weten we van de en gelenwereld?" Donderdag 23 oktober Inleiding door mevr. Br as camp-Drost, do cente Stichting Huishoudelijke Voorlichting te Deventer. Onder werp: „Huisvrouw - een bijzonder beroep". Donderdag 20 november onder^ werp: vrouw - kerk - 2/3 wereld. Ver toning van de film „Stemmen uit het vagevuur". Donderdag 18 december Kerstvie ring. Donderdag 22 januari: 30ste Jaar vergadering. Donderdag 19 februari: voorlich tingsavond over „kip en ei", ver zorgd door het Produktschap voor pluimvee en eieren. Donderdag 19 maart: inleiding door mevr K Rotstein-v d. Brink uitZalk Onderwerp: „Kruiden van vroeger en nu". Donderdag 23 april: inleiding door mevr Theunissen, godsdienstlera res te Apeldoorn Onderwerp: Be devaart door Frankrijk naar Lour- des. Al met al dachten wij een pro gramma met veel variatie, voor elk wat wils De avonden worden ge houden in het Gereformeerd kerke lijk centrum „De Kandelaar. Aan vangstijd 20 uur. Voor de laatste keer in dit seizoen was er in het zwembad Looér- mark" onder auspiciën van de K.NZB en onder toezicht van badmeester Nieuwenhuys diploma-zwemmen Van de o l.s. in Dijkerhoek slaagden de volgende leerlingen. Diploma A: Herman Manenschijn, Bea NiJland, Merce des Wegen, Ellen Kuyper, Erna Nikkels en Gea Pinkert Diplomadiploma B: Gea Jansen Manenschijn. Rob Gerdzen, Wllco Pinkert. Diana Pinkert, Hendri Rensen. Marco Rensen, Sandra Broekhuls, Yvonne Vlogtman en Irma Wechstapel. Hoogste diploma F' Jantina Ren sen, Marian Rensen, Diana 8te- gink, Eerder in dit seizoen slaagden voor het diploma A Bert Prins, Jan Janssen, Riny Paalman, en voor het dploma B Linda Rensen en Bea v.d. Berg. Vrijdag 26 september geeft het „Holtense Mannenkoor" in het Kerkelijk Centrum „De Kandelaar" haar jaarlijks con cert onder leiding van Bert Jaarsveld te Apeldoorn die sinds de oprichting, plm. vier jaar geleden het koor diri geert Het repertoire bestaat uit geestelijke en andere liede ren. Het koor verleent regelmatig medewerking aan kerk diensten, Jeugddiensten, zangavonden en verzorgt avon den in bejaardentehuizen enz Er zijn momenteel 35 leden die de wekelijkse repetitieavond vri) regelmatig bezoeken. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom! Aan het concert zal medewerking worden verleend door de van radio en tv. bekende Nijverdalse gospelgroep „New ValleySingers" o.l.v Jan Woesthuis Iedereen is van harte welkom op dit concert De toegang is vrij! Ter dekking van de hoge kosten zal aan de uitgang een collecte worden gehouden. Geboren: Bemerd Johan zv J H. Markvoort en B J J Nekkers, An- nemarie Berthilde dv B T Holle- gien en H Visscher Aijan zv. E. Mulder en H G Pasop. Gehuwd: J F Lensink,oud24jaar, Gorssel en G Stoevenbelt, oud 20 jaar. Holten E J W Jonkman, oud 25 jaar, Apeldoorn en J W de Maag. oud 21 jaar. Apeldoorn, A. Schurtnk, oud 24 jaar. Voorst en G. H Schooien, oud 23 jaar, Holten. U ontvangteer! fraaieParker-Jotter ballpoint op zaterdag 27 september wordt in Dijkerhoekse school de jaarlijkse als u een nieuwe abonnee opgeef t. „Floralia". een uoemenshow ge- houden Leerlingen maken een ex- positie van planten bloemstukjes, kalebassen, snijbloemen en derge- I hjke Daarnaast is er ook dit jaar Gebruik deze /ggfr g weer de zonnebioemwedstriJd voor Adres: g alle Dijkerhoekers „Wie heeft de S3 ww 5 hoogste zonnmebloem" De vorige ICjfe lilt Iflft I °np I nazomer prijkte de hoogste bloem lis Geeft op al# abonnee in de tuin van de familie D Ven- H.-JI f|h Jif Ij wM op het Hottene Nieuwsblad g eklaas aan de Trompsweg Hopen- IsSBer II xm Qhf/mevr g lijk zullen er dit Jaar ook weer velen voor het opgeven I zjjn die inzenden op het gebied van van een Adres: handwerken, schilderkunst, nieuwe abonnee. L-J timmer- en knutselwerk etc. 's Inzenden aan: oonpa II Avonds komt de bekende Ttroler- Molten» Nieuwsblad Hij/zi) betaalt het abonnementsgeld per half V kapel van „H M V van half acht Antwoordnummer 87 jaar/per jaar. JlL tot plm 9 uur de show muzikaal Knschedo. v|"' extra „opfleuren". Het was dezer dagen 15 Jaar geleden dat de heer H J Fransen werd benoemd als diri gent van de Holtense Muziekvereniging „H M V Dit jubileum was voor het korps met drumband en majorettes aanleiding om Fransen woensdagavond een serenade te brengen bij zijn woning aan de Sparren- weg. Na de muzikale hulde feliciteerde de heer Gerard Voordes, 2e voorzitter van het korps, Fransen en dankte hem voor het vele en belangrijke werk dat werd gedaan voor „H.M V Aan de Jubilaris werd een door muzikant Henk Koopman vervaardigde prachtige windwijzer op de schoorsteen aangeboden en voor mevr. Fransen- Lubbersen waren er bloemen. Fransen kwam op 20 augustus 1965 voor 4 maanden op proef bij „H.M V maar werd medio september reeds als dirigent be noemd. Op zaterdag 13 sept werden twee jongens op heterdaad betrapt toen ze zonder toestemming in het gym lokaal bij de Scholengemeenschap aan het „gymmen" waren Maandag 15 sept had op de Rijs- senseweg bij het zwembad Twen- haarsveld een verkeersongeval plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken die flinke schade opliepen De botsing was een ge volg van geen voorrang verlenen door een automobilist die van de Landuwerweg kwam en niet ge noeg onderlinge afstand houden. In de Huishoudschool „De Noord en barg" werd op 15 sept ingebro ken en een typemachine ont vreemd Het onderzoek duurt nog voort.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1