■BLAUW WIT GELIJK "TEGEN MVY'69 $mmm kind esÉfafen Blayw Wit Resultaten Blauw Wit 10! D.4 op do PUPILLEN Bergruitertjes- nieuws HOLTÈNS NIEUWSXiX.AU - Xö ÖEf X EMXi EK X»ou rnu. u ■BHUBomBBBBBDSS M l zij een goede eerste helft kon Blauw Wit voor het *st in de afgelopen jaren een puntje meenemen uit Mar- [Hoewel MW na de hervatting het spel grotendeels bteerde» kon een toen matig spelend Blauw Wit op de jlreep een 1-0 gelijkspel veilig stellen. Na een mooie leningsfase waarin Jan Verdeda in de 2e minuut een Tassende afstandsschuiver rakelings naast schoot, ik een gelijk opgaande periode aan waarin geen van ide ploegen echt gevaarlijk werd. sr daar de gevaarlijkste man de gastheren (Hazelhorst) door jft Schuppert vakkundig „aan ketting" werd gelegd, kreeg uw Wit na verloop van tijd meer bp op het spel en kon óch hier- dt een licht veldoverwlcht creè- Dit manifisteerde zich in de 20e mut toen Albert Kolkman, uit fraaie vooreet van Gerard Aan- it juist naast kopte. Een by vla- stormachtige en lastige wind de breedte van het veld kon verhinderen dat Blauw Wit na een half uur spelen technisch overwicht beloond zag. Een we derom gretig spelende Geragd Aanstoot bracht de stand op 0-1 door een blunder In de MW- verdediging genadeloos af te straf fen met een gericht schot vanaf de 16 meter lijn. Blauw Wit bleef hierna sterk aan dringen en hoewel nog doelrijpe kansen ontstonden brak de rust aan met 0-1. Een na de thee iéts feller spelend MW zette Blauw Wit meteen onder drui. De Blauw Wit tere reageerden onvoldoende en gaven het spel uit handen. In de 10e minuut resulteerde dat verrassend in een strafschop voor MW toen de Blauw Wit verdediging in paniek raakte en aan de „noodrem" trok. Met een sublieme reactie wist keeper Eddy van Dijk de penalty te stoppen. Een beter spelend MW bleef daarna drukken en zag dit be loond in de 20e minuut door een doelpunt van Wim Jonker, nadat de Blauw goalie een voorzet onvol doende wist weg te werken (1-1). Dok de twee verse krachten (Ri chard Beldman en Henk Veldhuis) die trainer Geerink in de strijd bracht konden voor Blauw Wit het getij niet doen keren Doordat de MW-mldvoor in de 75e minuut zijn harde schot door de paal gekeerd zag en Hazelhorst alléén voor de Blauw Wit doelman faalde en naast schoot bleef het 1-1 Een puntende- ling, waarmee Blauw Wit tevreden mocht zijn. RUSSEN 3-BLAUW '2 uitwedstrijd tegen het derde jee Rijssen begon tien minuten doordat er geen scheidsrech- aanwezig was. Dit bracht de uw Witters gezien het spelbeeld 'ie eerste helft geenszins van de p. In de 20ste minuut werd Wilco j^djlpper vanuit het middenveld eld, ging er meteen van- omspeelde erg knap enkele standers en liet de doelman ioos (0-1). De wedstrijd kreeg d een wat grimmiger karakter bij Blauw Wit gingen enkele de kansen verloren. Na de thee zelfde spelbeeld met veldover- 1 ht van de Bauw Witters. Bij een «zet van Teun Schuppert pro nte Henk Dasselaar de bal in doel te „werken" waarbij hij de ssense doelman onderuit ging. „revancheerde" óch toen lasselaar In de lies te trappen dat betekende wegwezen. Das- lar werd vervangen door Henk 'link. Blauw Wit was het laatste irtier de betere ploeg en be dde door de doelpunten van An- Beldsnijder en Kees van Dijk eindstand op 0-S. Morgen de eiiyke thuiswedstrijd tegen het oelose DVO 2. Opnieuw winst? iter Vooruit 7-Blauw It 3 Ic deze wedstrijd begon tien mi- ten te laat omdat enkele Enter en óch hadden verslapen (een npliment voor de Blauw Witte- tjes, want laten die nu precies op zijn). De Blauw Witters waren de aanvang van de wedstrijd wel gsóns onder de indruk van de terse zwaarwichtige veteranen ze gingen daarom van start met versterkte en goed comblne- ide verdediging die de zaak goed iloten hield. Na tien minuten En- i geweld ging Hans A. er tusse- It. HU omspeelde heel knap en- Ie tegenstanders en gaf toen de sper het nakUken. In de 25ste, ite en 85ste minuut schoot Hans vloeiende combinaties met me- ipelers nog eens raak en in de 2e ft was de Enterse doelman kans- is biJ schoten van Nico BDe zege d nog groter kunnen ójn als ver- diger A.S. vanaf de elf meterstip t trefzekerder was geweest, mraentaar van de E.V -doelman r was geen griep'n an!" Is het rde met deze royale zege op de ede weg? auw Wit 5-DES 5 n heel „nederig" verslagje over kompleet weggespeeld Blauw t, althans in de eerste helft, leds na 16 sec. scoorde DES 1-0 en t ging co regelmatig door, zodat tna 20 minuten reeds 4rO voorde sten was. Er waren hiervoor ook en schuldigen aan te wijzen. DES is gewoon op alle fronten sneller beter. Tot grote ontsteltenis van auw Wit moest zeifis steunpilaar errit Dikkers geblesseerd het ld verlaten. Nog voor de „pick- ck" werd het 5-0 De „Dessers" monkelden en dartelden als jonge ulens door de wei en kwamen oetteloos op 7-0. Keeper Wim emskerk sprak later over het feit it hij naar ójn indruk weinig bal- had doorgelaten, wel had hU zo i en dan een soort heel snelle vo ls 't doel in Óen vliegen, maar A daar verder geen acht op go- slagen. Het terugspelen van de bal op de keeper zal onder leiding van Rieks Kremer speciaal op de train ing worden doorgenomen Er was één klein lichtpuntje Blauw Wit ging door en toonde een boven menselijke moreel! Het werd daar door 7-1 en zelfs 7-2 door een magni fieke laterale pass van Johannes Gerardus Pieter Stam (oud 24 jaar) en van professie een geboren voet baller Door alle weggevallen oude steunberen zal de aanstormende jeugd de gaten moeten opvullen, maar of Gerrit van Zeijts en Joost Boer daar alleen toe in staat zijn, valt te bezien;-ze moeten echter wel de kans krijgen óch in te werken. De spelers van Blauw Wit keken ondanks de verschikkelijke feiten tevreden op de wedstrijd terug, omdat er toch heel pleóerig ge speeld was Later op de avond kwamen de sombere gedachten echter terug en menig speler zat huilend boven z'n „pikketanusje", zodat het glaasje maar vol bleef onder het gekras van de nachtuilen dat hen door de ziel sneed. Heel stil en met knikkende knietjes doken ze vroeg onder de wol, slechts zy die getrouwd zijn vonden uiteindelijk vertroosting. Volgende keer rekenen ze weer op een neder laag, wie weet helpt dat om op die manier toch te winnen. Last but not least scheidsrechter Henk Ho- venkamp leidde meer dan voortref felijk! 'n Griffel en een zoen van de Juf! Waarvan akte!! SENIOREN Blauw Wit I-DVO I 2.30 u. Blauw Wit 2-DVO 2 12.30 u. Blauw Wit 3-SC Rijssen 5 2.30 u. Blauw Wit 4-SC Rijssen 4 12.30 u. Eversberg 4-Blauw Wit 5 2.30 u. V. 1.30 u. DV0 5-Blauw Wit 611.00 u.V 10.00 Zaalvoetbal (26/9 Sporthal Almelo) NOT I-Blauw Wit 2 21.00 uur. JUNIOREN Twenthe A2-Blauw Wit Al 2.30 uur V 1 45 uur Rood Zwart B3-Blauw Wit BI 2.30 uur V 1.30 uur SDOL Cl-Blauw Wit Cl 1.00 uur V. 12.00 uur De Zweef C3-Blauw Wit C2 11,30 uur V 10 45 uur Blauw Wit C3-SVZW C5 1.00 uur PUPILLEN Blauw Wit Dl-Eversberg Dl 10.00 uur 8WN D4-Blauw Wit D2 10.00 uur V 9 30 uur Blauw Wit El-RV El 10.00 uur Nijverdal El-Blauw Wit E2 10.00 uur V. 9.15 uur Nuttige overwinning Blauw Wit A Straffe wind over het veld. slecht voetbal en onderschatting tegen stander maar toch een 3-1 overwin ning op Enter A2 is het eindresul taat van het A-elftal van Blauw Wit. Voor aanvang van de wedstrijd werd gewezen op de 0-19 nederlaag van Enter de vorige week tegen BZSV en Enter niet te onderschat ten. Blauw Wit begon zeer aanval lend richting doel van Enter maar de precisie ontbrak en vaak ging de bal hoog over of naast, alhoewel paal en lat ook in de weg stonden. Enter daarentegen legde de nadruk op de verdediging en probeerde met uitvallen richting Blauw Wit doel te komen. Een vrije trap bin nen 16 werd wel gescoord maar door scheidsrechter Teela terecht afgekeurd, omdat deze indirect was en in een keer doel trof. Schoten op doel van Hans Stam, en Meken- kamp misten omdat men te ver door ging en de Enter defensie goed blokkeerde Na rust werd Johan Stam gewisseld voor Henri Kolk man en in de 2e minuut stond het al 1-0 toen uit een pass van Pim Boog naar Henk Mekenkamp die alleen ver doorging en dicht bij doel kon scoren Na een 5 minuten spelen een goede aanval over rechts toen Eric Mondeel de bal bemachtigde, Henk Mekenkamp aanspeelde, die Johan Stam op rechts aan met een verre pas aanspeelde, die op snel heid alleen goed doorging en laag scoorde Blauw Wit was in de win- nig mood en na een kwartier was het Evert Vruggink die hoog over schoot uit een pass van Eric. Johan Stam zette in de 25e minuut de stand op 3-0 toen hij een foutief beoordeelde bal van Enter onder schepte en scoorde. Blauw Wit deed het wat kalmer aan en kwam weer in dezelfde fout als voor rust en Enter kon zelfs na een half uur spelen de tegengoal scoren toen over een aanval over links de bui- tenspelval niet door de scheids rechter werd gezien. Vijf minuten voor rust kreeg Hans Stam, toen Evert onderuit werd gehaald, alle kans op 4-1 maar ook zijn niet ge concentreerde strafschop kwam bij de Enter goalie in de handen. Een welverdiende overwinning on danks matig spel op een sterk ver dedigend Enter. Blauw Wit B 1 - Twenthe B 2 Blauw Wit B 1 heeft ook de eerste thuiswedstrijd met de volle winst kunnen afsluiten. Er werd begon nen met de sterke wind tegen en een mede hierdoor sterk aanval lend Twenthe De eerste minuten waren bijzonder zwaar en het duurde tot de zesde minuut alvo- rend de eerste aanval door B l werd opgezet die Klein Lebbink besloot met een hard schot dat buiten be reik van de keeper juist voorlangs ging. In de tiende minuut miste D.J. Schuppert een dot van een Blauw Wit Vooruit 9 6-Enter Evenals vorige week ln de uitwed strijd tegen 8VVN 10 eindigde deze wedstrijd in een 4-4 gelijkspel Ook deze wedstrijd begon op bijna iden tieke wijze, nl binnen enkele minu ten stonden de Blauw Witters al metO-1 achter Dit keer was het (he laas) een eigen doelpunt. Doch de mannen van het zesde zijn op dit punt wel wat gewend en geven de moed niet zo gauw op Ook dit keer wist men weer gelijk te maken. Na goed doorgaan tot de achterlijn van Frits Lentink en diens goede pass naar J an van der Laan scoorde deze speler de gelijkmaker Enter Vooruit wist hiema nog twee keer te scoren en zodoende de stand op 3-1 te brengen. De Blauw Witters wisten echter via Frits Lentink voor de rust nog eenmaal te scoren, zodat men met een 2-3 stand de rust inging. Na de hervatting wist Enter Vooruit opnieuw verder uit te lopen naar 2-4 De meeste spelers van het zesde zagen het toen ook niet meer zo zitten. Frits had echter een goede dag en wist, nadat de verde digers van Enter V de bal twee maal van de lijn hadden gehaald, toch 3-4 te scoren Het lukte Frits Lentink, na goed aangeven van Herman van Eden, toch nog de niet meer verwachte gelijkmaker te scoren. Dat Blauw Wit 6 hierna deze stand consolideerde, was niet meer dan begrijpelijk. Enter V was technisch de betere ploeg, maar men onderschatte de altijd wel aanweóge wil van het zesde om te werken voor een goed resultaat. Een groot pluspunt van de eerste twee wedstrijden is wel dat meer dere mensen kunnen scoren. Vo rige week Henk Nijkamp en Jan Willem Maneschijn twee doelpun ten, dit keer waren het Jan van der Laan (lx) en Frit* Lentink (3x). Dit biedt perspektief voor de volgende wedstrijden, daar H P nog geen doelpunt gemaakt heeft. Excelsior E 4-Holten E 3 VESOS E 1-Holton E 1 In deze wedstrijd won E 3 zeer ver diend met 0-2 Dat onze Jongens veel sterker waren, bleek wel uit het feit, dat invallex doelman Ton- nie Brands slechts zelden moest optreden, wat hij echter zeer be kwaam deed. Het eerste doelpunt was een eigen goal uit een corner van Tjerk v.d Mei René Lande- weerd zorgde na rust voor 0-2 met een schitterend schot. Holten D 3-OES O 4 Ondanks het feit dat Holten D3 een moeilijke tegenstander had, wist ze toch een 4-1 overwinning in de wacht te slepen. Dit was vooral te danken aan het goede samenspel in het elftal Voor rust resulteerde dat in een 1-0 voorsprong Na de pauze werd deze voorsprong verder uitgebouwd naar 4-1. Goed gedaan, jongens! Holten D 1-OES D 1 In een goede wedstrijd hebben de Jongens van D 1 zich goed ver weerd Vanaf het begin had DES echter het betere spel en dit drukte ze uit in een ruststand van 3-0 Na de rust leek het weer dezelfde kant op te gaan, want ai snel liet DES 44) aantekenen. Toen kwam Holten echter opzetten, wat helaas slechts tot één doelpunt leidde. Veel trainen Jongens, dan komen de punten vanzelf! In het eerste kwartier van de wed strijd werd er goed gespeeld en ging de strijd gelijk op. Daarna werd het spel wat minder en kon Vesos twee goede doelpunten scoren. Zo ging de rust in met een verdiende 2-0 stand In de tweede helft werden er verdedigend nogal wat fouten ge maakt, wat resulteerde in een 4-0 eindstand. Blijf er niet te lang bij stilstaan jongens, we gaan er mor gen weer fris tegenaan. Holten E 2-SWN E 3 In eenzijdige wedstrijd heeft Hol ten E2 met'7-0 gewonnen van SWN E 3 Holten pakte de zaak vanaf het beginsignaal energiek aan en binnen 10 minuten was de stand reeds 2-0 De achterhoede van de tegenstander werd voortdu rend onder druk gehouden en er ontstonden talrijke kansen, waar van er voor de rust nog twee benut werden en de ruststand 4-0 was. Onze keeper kreeg in de eerste helft slechts één terugspeelbal te ver werken. Na de pauze deed SVVN iets terug en kwam enkele keren voor het doel van Holten, waarbij echter geen doelpunten vielen. Holten nam hiema het initatief weer over en er kwamen enige goede kansen, waarva er, ondanks het goede keeperwerk van de SWN goalie, nog drie benut wer den. De doelpunten werden ge maakt door Robert Oolbekkink 3x, Tom 2x, Robert Akkermans en Ge rard. kans maar net en even later zag Van de Velde een stevige inzet door de paal geblokkeerd. Tegen de spelverhoudlng ln kwam Twenthe op 1-0 door aarzelen van de Blauw Wit achterhterhoede. Hun vreugde was slechts kort want 2 minuten la ter zorgde Klein Lebbink na een een-tweetje met de Velde voor de gelijkmaker Binnen twee minuten kwam Twen the opnieuw voor Het was de grote verdienste van Blauw Wit ook tegen de harde wind in initiatieven te nemen en binnen een minuut was de stand weer gelijk door de sterk spelende De Velde. In de 24ste minuut trof een schitterend schot van Aanstoot de lat en direct daarna kregen Westerik en z'n tegenstander het met elkaar aan de stok en ze kregen van de scheids rechter drie minuten om wat uit te rusten. Blauw Wit bleef aandringen en Landeweerd was heel dicht bij een treffer Na een kopbal van Westerik die rakelings ovér de lat ging en een hard schot van Landeweerd dat net naast ging brak de rust aan. In de rust (evenals dit by A 1 gebeurt) werden de nodige tactische aanwy- zingen gegeven en begon B 1 duide- UJk gewaarschuwd aan de 2e helft. De tweede helft was pas 4 minuten „oud" toen De Velde met een enorm hard schot vlak onder de lat de stand op 3-2 bracht en even later was Klein Lebbink heel dicht by 4-2. Harry Kolkman raakte de paal en uit een hoekschop van De Velde scoorde Henk Westerik 4-2 In de 14e minuut had Dient succes toen een afstandsschot over de te ver uitgelopen keeper in het net ver dween (2-5) en enkele ogenblikken later zorgde H. Kolkman voor nummer zes op goed aangeven van Landeweerd. De Velde raakte de paal en Henry Thalen als laatste man in grote vorm, schoot net naast. Met nog tien minuten te gaan begon Twenthe aan een slo- toffensief maar succes leverde dat niet op Voor de scheidsrechter voor de laatste keer floot was de Twenth doelman nog twee keer kansloos by harde schoten van Harrie Kolkman. Eindstand 8-2. Grote verdienste van het goed spe lende Blauw Wit was het voor de rust tegen de wind inspelend te kunnen maken. De zweef C1 - Blauw Wit C 1 Blauw Wit kwam in deze wedstrijd met een goed gemotiveerd team in het veld Het werd een byzonder spannende wedstrijd van twee vol komen aan elkaar gewaagde ploe gen De Zweef technisch iets beter maar een Blauw Wit met grotere inzet en dat maakte veel goed Er waren kansen over en weer maar by het afwerken ontbrak het aan nauwkeurigheid. De harde wind was hiervan mede de oorzaak. De rust brak aan met de z.g.n. bril- stand (0-0) Na de thee een zelfde spelbeeld; het duurde een kwartier voordat de Zweef kon doorbreken en scoren (0-1) en vyf minuten later moest de C 1 goalie weer naar het net. Aan deze treffer was de achterhoede de bet. (0-2) Maar een hardwerkend Blauw Wit kwam terug en een maar teruggelegde bal van Henk werd door Geert onhoudbaar ingeslcho- ten (1-2) Helaas was de tijd tekort om nog gelijk te komen en moest Blauw Wit met een nipte nederlaag genoegen nemen. Zo zie je Jongens dat Je met veel Inzet en teamgeest tevreden naar de kleedkamer kunt gaan, ook al heb Je verloren kun Je toch terugzien op een goede en ple zierige wedstrijd. Blauw Wit C 2 - Hector C 3 Voor de wedstrijd werd met ontzag gekeken naar de professionele voorbereiding van de tegenstan ders en tydens de wedstrijd was dit ontzag nog ergens biyven hangen want iedere keer was een Hecto- riaan altyd net iets eerder by de bal dan de Blauw Witter, wat het op zetten van een aanval niet ten- goede kwam. Het begon zo goed. Binnen 5 minuten een schot van Matthew tegen de paal, maar daarna was het mis Een met de wind in de rug spelend Blauw Wit was niet by machte om het Hector lastig te maken, Integendeel de Goorse jonglui gingen aan de thee met een 2-0 voorsprong Na rust met de harde wind tegen kwam Blauw Wit er helemaal niet meer aan te pas en was het allemaal Hec tor wat de (voetbal) klok sloeg. Blauw Wit bleef echt wel z'n best doen maar het lukte niet omdat de tegenstander een klasse beter was. Met 6-0 werd de thuisreis aanvaard. Het enige commentaar was dat de clubscheidsrechter niet helemaal onpartydig was omdat hy de Jon gens tydens het spel aanwyzingen gaf Dat zo zynde is beslist geen ex cuus voor de zware nederlaag Vol gende keer uit tegen de Zweef ho pen we op een beter resultaat. Nog even dit jongens: angst is een bar slechte raadgever by voetballen. Blauw Wit C3-WVCC3 In een onder stormachtige om standigheden gespeelde westrijd lukte het Blauw Wit de beide pun tjes thuis te houden Een wedstrijd waarin de „goaltjes" als rijpe appe len van de boom vielen Blauw Wit schoot in de eerste helft 3x raak en de Hengevelders lieten het by 2 keer In de 2e helft toen Blauw Wit de storm tegen had kwam WVC al snel weer langzdj en Blauw Wit kwam-onder druk Er werd door beide partyen weer lustig gescoord zodat met nog enkele minuten te gaan de stand 5-5 was. Beide ploe gen streden in de slotfase voor de overwinning die enkele seconden voordat de scheidsrechter het eindsignaal gaf voor B lauw Wit was (6-5) Zo blijven spelend zal C 3 ze ker meer wedstrijden winnen. Blauw Wit D1-R.V. Dl Donderdagavond 11 september werd door Blauw Wit Dl de eerste competitiewedstrijd gespeeld. De elftallen waren aardig tegen elkaar opgewassen en er werd zowel aan vallend als verdedigend gevoet bald Ondanks het werk wat verzet werd wist Blauw Wit niet tot een doelpunt te komen. R.V. wist wel de kansen te benutten, 4x ver dween de bal achter de keeper in het net. De eindstand werd 0-4 voor R.V. Volgende keer beter jongens! SWN D2-Blauw Wit D1 Afgelopen zaterdag moest Blauw Wit Dl naar Nijverdal om tegen SWN te spelen Met de nederlaag tegen R.V nog in gedachten, kwa men ze op het veld Vanaf de aftrap was Blauw Wit in de aanval wat ln de 15e minuut resulteerde in een panalty die door Dick goed benut werd Nog geen 2 min later kreeg Robert de bal goed voor, waaruit het 2e doelpunt ontstond Voor de rust wisten Robert en Dirk-Jan nog ieder één maal te scoren, zodat Blauw Wit met een 4-0 voorsprong de rust inging Na de rust wist Ro bert uit de vele kansen nog één doelpunt te maken. Er werden 2 ouitenspeldoelpunten afgekeurd. Ondanks alle moeite die SWN deed, kwamen ze niet tot scoren. De eindstand was 5-0 voor Blauw Wit. Goed zo jongens, ga zo verder! Blauw Wit D2-Excelsior D4 In deze wedstrijd was het Excelsior dat in de eerste helft het beste van het spel had, maar Blauw Wit- doelman John Meyerink stak deze dag ln een goede vorm. Toch wist Excelsior nog voor rust op 1-0 te komen Na de rust golfde het spel open neer. Na ongeveer 10 min was het Marcel die uit een hoekschop van Wim kon scoren Excelsior trof in de tweede helft nog wel twee keer de lat, maar wist niet meer te sco ren, zodat D2 toch 1 punt thuis kon houden. RKSV F1-Blauw Wit F1 Een veel sterker Blauw Wit Fl, had totaal geen moeite met RKSV De wedstrijd werd volledig op de RKSV helft gespeeld Henk Jan en Erik Jan zorgden voor de rust voor 0-2. Na de rust maakte Hans nog 2 doelpunten. Een goed gespeelde wedstrijd van Blauw Wit Fl. Houèn zo jongens! In de vierde ronde van de interne kompetitie zette de terug/val van de topspelers van vorig seizoen zich voort. Zij bevinden zich nu ergens in de middenmoot van de ranglijst, welke ver rassend wordt aangevoerd door Dinant van Beek en de steeds sterker wordende Wim Rietman. In het duel tussen Eijzinga en Rietman werd de Draak-variant van het Siciiiaans gespeeld. Zwart zette een scherpe aanval op, welke hem kwaliteitswinst ten koste van een pion opleverde. Daarna ruilde hij alles af, tot er een gewonnen eindspel van toren tegen loper overbleef. Middelink tegen Dinant van Beek was een Orthodox Damegambiet. Zwart kreeg een geïsoleerde cen trumpion en moest óch beperken tot de verdediging. Via de c-iy n kon Middelink zijn torens laten bin nenvallen, hetgeen hij door middel van een loperoffer dacht te berei ken. Van Beek had echter een sterke verdedigingszet met matd- reiging, waardoor de witte aanval tot staan gebracht werd en Midde link met een stuk minder kon op geven. Henk van Beek kwam tegen Van der Knaap in eerste Instantie wat slechter uit de opening, maar toen de zwartspeler in het middenspel ójn aanval te scherp opzette en de stelling wilde forceren, kon Van Beek terugkomen en afwikkelen naar een gewonden eindspel. Lindeboom offerde tegen Roele een stuk voor drie pionnen. Dat kon een aardige strijd opleveren, maar helaas gaf Roele zomaar een toren weg. Scheperman en Koelemay speel den een Aangenomen Damegam biet, waarin zwart een pion kwij traakte, maar daarvoor het Initia tief kreeg. Na ruil der dames won hij zelfs zijn pion terug. De partij werd afgebroken in gelijke stand. Van Lindenberg koos tegen Van Rijssen de afruilvariant van het Spaans. Zwart deed het duidelijk beter en kon na dameruil twee pio nnen veroveren. Later kwam daar ook nog een kwaliteit by, waarna de witte stelling ineen stortte. Bij de partij tussen Wim van Oyen en Van Calcar wisselden de kansen voortdurend. Uiteindelijk ver scheen een eindspel met vier pio nnen aan beide zyden op het bord Van Oijen pakte dat het handigst aan en won. Ten Velde speelde tegen Beyer en raakte al snel een stuk achter tegen een pion. Later won Beyer ook nog de dame, zodat de party snel beslist was. De afgebroken partij uit de derde ronde tussen Van Ryssen en Sche perman werd door de zwartspeler zonder verder spelen opgegeven, daar zyn stelling volledig kansloos De uitslagen waren dus; Eyzln- ga- Rietman 0-1; Middelink-D. van Beek 0-1, H. van Beek-Van der Knaap 1-0; Lindeboom-Roele 1-0; Scheperman-Koelemay afgebro ken; Van Lindenberg-Van Ryssen 0-1; W van Oijen-Van Calcar 1-0; Ten Velde-Beyer 0-1. Als u dit leest, speelt Holten juist ójn eerste externe wedstrijd tegen Almelo 2. De verwachting ls dat Holten het zeer zwaar zal krijgen, hoewel het zeker niet kansloos is. De jongelui van de ponyclub „De Bergruitertjes", die op zaterdag 19 en zondag 14 september deelna men aan het kring- en uitnodi gingsconcours van de ponyclub „Markelo", hebbben de volgende successen behaald; Dressuur L 1: 1. Erik Vincent met „Mark" 126 p., 2 Ariana BBouw- huis met „Friso", 121 p. Springen klasse M: 3. Caroline Kruims met „Grey Light" Tally Ho: I. Jacqueline 8mit met „Miss 8tella" Dressuur L 1: 3, Jacqueline 8rait met „Miss Stella", 125 p. Dressuur L 2: 4 Sandra Dieperink met „Sunny Girl", 124 p.; Springen: Cat D klasse L: 1. Jac queline Smit met „Miss 8telia. Cat C. klasse L: 2 Arnold ter Maat met „Duke" By het groepsspringen was de tweede prijs voor Herman Lodeweges met „Pinto", Arnold ter Maat met „Duke" en Erik Tem- peiman met „Corrie". Zaterdag was de paradeprijs vow „De Bergruitertjes".

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 15