Grote mil markt antieke auto's Gezelliglieldsrlt rond OkMroek Espelose toss genoten van fietstocht Streven om de Military Holten internationaal te erkennen Hf Vóri& weck besloten mensen Dagblad Tubantia drie weken ter kennismaking Komtuerookbii! BON m Nadere ontwikkelingen rond conflict lldema Grondige voorbereiding ieteft-ggla I w? -uw KNIPTIP UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN 1. m W. m. 2 SEPT. 1980 SLUITING ZWEMBAD TWENHAARSVELD HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 SEPTEMBER 1980 - PAG. 5 Op 26, 27 en 28 september organi seert Lips Autotron in Drunen (N.B.) voor de 7e maal haar grote antieke automobielen ruilmarkt. Omdat een groot deel van het marktgebeuren zich buiten af speelt wordt dit Jaar de ruilmarkt in september gehouden in plaats van in november. De medewerkers van Autotron zijn ervan over tuigd, dat de hogere temperatuur in september voor een nog beter klimaat zorgt voor de handel en publiek. Hoewel het idee van een ruilmarkt voor antieke auto's en onderdelen op grote schaal is nagevolgd in en buiten Nederland, kan rustig wor- Het bestuur van de Dykerhoekse afd. C.J.V. organiseerde op zondag 7 sept. voor haar donateurs een ge- zelligheidsrit per fiets rond Okken- broek. Het was een rit met een drie tal spelen en een aantal opdrach ten o.a. het schetsen van een kalf, voeldoos en sjoelen. Als prijzen wa ren o.m. beschikbaar gesteld een groot krentenbrood, enkele flessen wijn en als poedelprijs een stuk Mars voor het opdoen van nieuwe energie. De prijsuitreiking had onder het genot van een kopje koffie en een gezellig muziekje plaats in gebouw „Bethanië". Tot dekking van de onkosten werd een verloting ge houden. De prijzen werden gewon nen door: 1. G. Markvoort 98 p.; 2. mevr. B. Mark voort 97 p.; 3. mevr. Luggenhorst 95 p.; 4. mevr. Rietberg 94 p, Marjan Hoekman won de poedelprijs. den gesteld dat de najaarsmarkt in Drunen de grootste oldtimer ruil markt is van Europa. Er is een overdekte oppervlakte van 9.000 m2 en een bui ten terrein van 10.000 m2 beschikbaar. In totaal is er plaats voor meer dan 400 antieke automolielen en 200 kraampjes voor onderdelen en accessoires. Naast de gebruikeiyke Europese merken als Citroen, MG, Rolls Royce, Mercedes en Peugeot is er een toenemende belangstelling voor Amerikaanse auto's uit de ja ren dertig. Befaamde merken als Buick, Studebaker, Oldsmobile, Chevrolet en Plymouth drukken hun stempel op de najaarsmarkt. Bij de handel treedt meer en meer een specialisatie op naar merk en type onderdeel. Hierdoor wordt het vinden van een onderdeel, wat vaak neerkomt op de bekende speld in de hooiberg, een stuk een voudiger. Naast onderdelenstands voor bijna alle bekende automer ken zyn er kraampjes die alles bie den op het gebied van pakkingen, banden, lampen, carburateurs, etc. Er rijden gratis busdiensten tussen het veilingcomplex en het Auto tron. Iedere bezoeker krijgt een brochure waar alle aangeboden au to's op alfabetische volgorde zijn gerangschikt met vermelding van eigenaar en marktplaats. By de stands voor onderdelen staan bij zonderheden over merk en type onderdeel. lilllsa Als speciale bezienswaardigheid is er de auto van veldmaarschalk Rommel uit de film „De Langste Dag". Het is een Horch uit 1932 met een acht cilinder motor in fijn, een tien maal gelagerde krukas en een speciale pedaal waarmee de chauf feur met een trapbeweging het hele chassis kan smeren. Openingstijden: Vrijdag: alleen Lips Autotron: onderdelen en 150 automolielen. 10.00-18.00 uur. Zaterdag en zondag: Lips Autotron en Marktgebouw De Langstraat. Er is doorgaans een bijzonder grote belangstelling voor de auto-oudjes, die in Drunen te pronk worden gezet. Ondanks de ouderdom verkeert menige wagen in prima staat. Wanneer zaterdag 13 sep tember de vierde, grote Mi litary in Holten wordt ge houden, zullen de toe schouwers - er worden er duizenden verwacht - kun nen genieten van een hip pisch gebeuren, dat perfekt is georganiseerd. De vice- voorzitier van „De Be- rgraiters" in Holten, par- coursbouwer en algeheel leider, de heer H.J. Willems, heeft dinsdag voor het front van de nationale pers, die het terrein in ogenschouw heeft kunnen nemen, duide lijk gemaakt dat de gehele De dames van de afd. Espelo van de NJB. van Plattelandsvrouwen maakten maandagmiddag hun haarlijks fietstochtje De drie da mes die het „uitje" hadden georga niseerd hadden het doel van de tocht streng geheim gehouden en behalve hen wist niemand van de dames wat hen te wachten stond toen ze om 1 uur van gebouw „Tref punt" vertrokken. Na plm. 2 uur tjes te hebben gefietst over lande lijke weggetjes arriveerden ze by het erve .Brooks" van de fam. Marsman te Gelselaar (bij Borcu- lo). Nadat de dames onthaald waren op. koffie met krentenbrood werden ze door mevr Marsman rondgeleid door de Saksische boerderij anno 1475 en konden ze alles bezichtigen zowel binnen (veel antiek) als bui ten de prachtige moes- en kruiden tuin Na de rondleiding vertrokken de dames om half vyf naar „Dika van de Kruusweg" by Markelo waar het onder het genot van een drankje heel gezellig was. Na deze rustpauze ging het via de Borkeld huistoe. 't Was by achtten toen de dames wel wat moe maar hoogst- voldaan in Splo van de fiets stap ten. -v ~".n 'k k kW.-: v v "W-.-.' ^oo,s^(3'; Bove»opP® De sportverslaggevers van de ver schillende bladen werden met een „Jan Plezier" vanaf het Wegres taurant Holten naar het Military terrein vervoerd, 't Was een heel gezellig ritje. voorbereiding in feite een heel jaar in beslag heeft ge nomen. Er is keihard gewerkt, vertelde ons de heer Willems, die waardering had voor de enige tientallen gron deigenaren. die bereid waren voor de belangrijke sportdag grond af te staan En het laatste halfjaar zijn tien vrijwilligers elke dag bezig ge weest met het opzetten van het parcours Zij hebben er hun vakan- tie aan opgeofferd De gehele orga nisatie staat of valt met acht men sen Dat aantal is nog te weinig om een meerdaagse Military te organi seren, want in feite is een Military „meerdaagse". Daar wordt wel naar gestreefd en wanneer dat streven werkelijkheid zou worden, zou het evenement op vrijdag en zaterdag plaatshebben Het gehele parcours Is 300 meter korter ge houden en beslaat thans 4.500 me ter. De heer Willems heeft tal van tech nische bijzonderheden verteld over o a de opbouw van de hindemis sen Hij betreurde het wel, dat de pers in het algemeen zich nogal ne gatief heeft uitgelaten over het hippisch evenement in Fontain- ebleu (Frankrijk) Hij legde uit dat vaste ronde balken bij de hinder nissen geen gevaar opleveren voor het paard. Dat hangt samen met de snelheid en het gewicht van het dier. De gemiddelde snelheid van 540 meter per minuut is er een waarop een ruiter geen verliespun- ten kan boeken. Tevreden was de heer Willems vooral over het gehele parcours, omdat het terreinges teldheid van dien aard is, dat bij eventueel regenachtig weer er geen modderpoel ontstaat, aangezien de bodem het water goed opneemt. Het mag wel eens gezegd worden dat de heer Willems enorm veel. werk heeft gedaan, vertelde ons de heer J.W Leonhart, die in de kom missie van ontvangst en de public relations zit. Hij is speciaal naar Engeland gereist en heet zijn licht opgestoken in Badminton. Dat de Britten paardenliefhebbers zijn, is bekend en dat een grote military daar door tienduizenden wordt be zocht is niet verwonderlijk. Ten opzichte van Holten streven de organisatoren ernaar van de Holtense military de laatste wed strijd te maken vóór de interna tionaal bekende military te Boe- kelo. Aan het geheel in Holten is dan ook een professioneel gezicht gegeven. Er wordt gestreefd naar perfektie, om aldus een vaste plaats te krijgen in de internatio nale agenda van de hippische sport. Onder de twee en tachtig deelne mers bevinden zich twee Duitse en twee Engelse kombinaties. Als „Moskou" was doorgegaan, legde de heer Willems uit, dan zouden in Holten zich vijf Duitsers van de Duitse olympische ploeg hebben gepresenteerd, die nu in Fontain- ebleau hebben gereden. Deelneming uit hele land Wie de startlijst bekijkt, ziet deel nemers uit Lonnekers-Enschede, Bergen op Zoom, Diepenheim, De Bilt, Grevenbicht, Helvoirt, Mep- pel, Hengelo, Doetinchem, Lemele, Voorst, Laren, Borculo, Ruurlo, Vroomshoop-Den Ham- Naarden, Sneek, Ambt Deleden, Helden, Bameveld, Tilburg, Nijmegen, Ha ren, Groningen, Almelo. De organi satoren zijn blij dat tal van spon sors het mogelijk hebben gemaakt de Military Holten te organiseren en dat ook andere Instanties personen hun volle medewerking hebben toegezegd. In het uitvoerige programma, ver lucht met tekeningen van hinder nissen en met een kaart van het parcours, heeft burgemeester Mr. W.L.F C Ridder van Rappard van Holten een opwekkend woord ge schreven. Hij is ervan overtuigd dat het springparcours tot één der fraaiste van Overijssel gerekend mag worden. Terecht wordt door de burgervader de organisatie ge prezen. „Je kunt je afvragen wat een internationale erkenning nog in de weg staat", aldus de burge meester Indien het weer meewerkt, zal het aan belangstelling niet ontbreken. Hieronder volgt in extenso het schrijven dat woensdagmiddag 10 september door U-Vlees B V. is verzonden aan het bestuur van de Coöp. Slachtploeg „Holten" U.A. Mijne Heren, In verband met de tussen U en onze onderneming recentelijk gere zen problemen berichten wy U als volgt. Gedurende vele jaren heeft ons bedrijf gebruik gemaakt van de diensten van Uw Coöperatie, te weten de beschikbaarstelling van slagers/slachters voor de uitvoering van slacht- en afsnijwerkzaam- heden, een en ander, voorzover wij wat U betreft kunnen overzien, vrijwel steeds tot wederzijdse tevredenheid. Op vrijdag 5 september j.l. heeft U gemeend te moeten besluiten geen slachtopdrachten van ons becrijf meer te moeten uitvoeren met als argument dat van onze kant niet wordt ingegaan op een door U op dat moment afgedwongen garantie met betrekking tot een door U voorgesteld minimaal aantal te slachten varkens per week. Aldus hebt U de continuering van onze reeds zo lang lopende relatie bewust verbroken. Aangezien ons in de afgelopen dagen gebleken is, dat twee leden van Uw bestuur en althans een deel van Uw leden ernst is met Uw weigering nog verder opdrachten voor ons bedrijf uit te voeren welke ernst bovendien is gebleken uit een verklaring die op 10 september j.l. namens Uw leden en de voedingsbond F.N.V. werd afgegeven, zien wij ons helaas genoodzaakt onze zakelijke relatie met U te beëindigen. Met nadruk wijzen wij U er op, dat wij deze ontwikkeling ten zeerste betreuren, doch dat Uw opstelling van 5 september j.L en de dagen nadien ons geen andere keus laat, waar wij ons maar al te zeer bewust zijn van onze verantwoordelijkheid ten opzichte van de belangen van onze werknemers en de continuering van onze onderneming. Hoogachtend U-Vlees B.V. Hoogachtend, Op onze vraag of de heer Udema nog contact heeft gehad met het bestuur van de Coöp. Slachtploeg antwoordde hij dat dit nog niet het geval was geweest. Hij sprak voor het laatst vrijdagmorgen 5 september met 2 bestuursleden toen deze de loonvoorschotten in ontvangst namen. Op de vraag wat de gevolgen zijn voor de mensen van de Coöp. Slachtploeg zei Udema dat de gevolgen van deze brief zeer groot kunnen zijn maar dat er voor hen die vertrouwen hebben wellicht een oplossing zal zijn. Fotografeer kinde- ren zoals ze zijn. Haren kammen en ze netjes laten zit ten is echt niet no dig. 1. aan de heer H. V or kink vergunning verleend voor de verbouw van het woonhuis Doorlopendedyk 8; 2. aan de heer G.M. Markvoort vergunning verleend voor het ver groten van de keuken van het pand Schoutenstraat 25; 3. aan de heer J. Jansen vergunning verleend voor het vergroten van een wagenloods by het pand Manesclfijnsweg 9. Met ingang van maandag 22 september a.s. gaan de poorten van zwembad Twenhaarsveld weer dicht en is een éinde gekomen aan het badseizoen 1980, Traditiegetrouw zyn er ook dit seizoen weer veel gevonden voor werpen, met name kledingstukken, handdoeken en fletssleuteltjes. zy die menen in het zwembad iets verloren of vergeten te zyn, wordt aangeraden na te gaan of dit voorwerp mogeiyk nog in het zwembad is. Hiervoor bestaat tot en met 21 september de gelegenheid. Daarna zullen kledingstukken e.d. ten behoeve van een goed doel worden weggegeven, terwyi van de andere gevonden voorwerpen de meest waardevolle nog enige tyd op he., gemeentehuis, afd. sportzaken, zullen worden bewaard. U KUNT ZICH VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF, DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHE DEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPS- CHRIFT IN VERBINDING STELLEN MET DE AFDELING AL- GEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5