icfaool- en volksfeest in elo uitstekend geslaagd eel leuke scenes n Espelose revue STARTWEEK GEREF. ÏERE1GINGSWERK Optocht HOLTENS NIEUWSBLAD Goede dansjes Zang- en muziekavond OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 5 september 1980 32e jaargang nr 36 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14 tel 05483 1350 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2099 Stichtingsbestuur W H. Beljers. secretaris Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel 05490-16666 bonnemcntsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de St.chting „Holtens FJi-Jw^blad MBBBWMBBWWBBHBBBBB BBBMB Begunstigd door mooi weer (een bui inde namiddag deed aan het welsla gen van het feest geen afbreuk) heeft zaterdag de buurtschap Espelo op heel gezellige en plezierige wijze het jaarlijks school- en volksfeest ge vierd, volgens traditie weer een echt familiefestijn, dat dankzij de spon tane medewerking alle** ^'bewoners, in het bijzonder van de jeugd, weer uitstekend is geslaagu. eerste prijs, bij de versierde wagens was voor Sneeuwwitje de zeven dwergen Het feest begon 's morgens met de optocht vanaf de „Bosschool" naar de feestweide bij boerderij Ste vens, van een groot aantal prach tig versierde wagens, kleinere voertuigen, fietsen etc. waaraan jong en oud weer heel veel zorg had besteed. Kwalitatief stonden de versieringen op hoger peil dan voorgaande jaren en de rijdende expositie toonde tal van leuke ideeën. De jury bestond uit mevr. C.P.K. Enklaar-Van Andel en de heren J. Kroon en G.S.E. Vegter. Dit trio had een zware taak cn het duurde dan ook geruime tijd voor dat de waardering vaslsto::*.. Op bijna alle wagens etc. waren leuzen aangebracht waaruit o.m. bleek dat de Sploërs zullen blijven strijden voor het behoud van „hun" school en dat men het ook serieus neemt met de energiebesparing. Een ronddraaiende grote propeller op een wagen met het opschrift „Van Rappard en Van Agt-dit had u nooit verwacht, benzine besparen op zo'n manier dat is voor de Splo- boys een groot plezier" sprak dui delijke taal. Na de keuring ging de optocht met de Holtense Muziek vereniging ,HMV" met drumband en majorettes voorop naar het feestterrein waar de prijzen werden bekend gemaakt. Enkelingen: le prijs: „Toverfee" Diana Bekker- nens. 2e prijs: „Clown" Gerwin Rensen. 3e prijs: „Zwarte kat" Marieke Rensen. Groepen: le prijs: „Stoelenmatter" Diana Krikkink. 2e prijs: Henny Ulfman voor kleine wagen met hokje met hondje „Loe- kie" en twee konijntjes „Bontje en Bruintje". Opschrift: „Ondanks het Espelose feest laat ik mijn kleinvee niet in de steek" 3e prijs: Vier meisjes die zich blijk baar hadden verslapen en om toch mee te kunnen doen in pyama in de cptocht meedanstea Eervolle vermelding: Mevr. L. J v.d. Kolk-v.d. Berg (Kle derdracht rond de eeuwwisseling rond Zwolle en Kampereiland. Familie Reilink: Wagen met biggen en boeren met een geit, pony en een koe. Opschrift op wagen: „Met boer'n hew'e dit joar na pech, want met de varkens geet' bar slech". Grote wagens: Ie prijs: „Sneeuwwitje met de ze ven dwergen". Groep Heihuizen (Schippers). 2e prijs: Groep Vruggink Grote wagen met slaven en slavinnen die gezien het opschrift op de wagen „Nu willen de slaven dit werk nog doen en houden de hand nog op voor de pen" op betere tijden ho pen. 3e prijs: Groep Slijkhuis. Keurig versierde wagen met 3 jonge atle ten, olympische vlag en vlam, hor monendokter en politieagent met karabijn aan de schouder. Op schrift op wagen: Moskou '80! Nog sport? 4e prijs: „Hou de natuur schoon" Wagen (groep Ten Dam/Lubbcr- sen) met natuur vervuilende pic nickers en natuurvriendelijke vis sertjes. 5e prijs: Wagen groep Nijland met bouwmaterialen, betonmachine en het bruidspaar Wilmerink-Nijland dat graag wil trouwen maar waar moeten ze in Espelo hun huisje bouwen? Als we in Epelo mogen bouwen blijft ook de school behou den zo stond op het spandoek. 6e prijs: Groep Jan Haverslag. Eerv. vermelding: Groep Krikkink-Haverslag en Folkloris tische boerendansgroep „De Hóól- ter Dansers". Volksspelen: 's Middags werden in de feestweide de volksspelen gehouden waarvoor een goede belangstelling bestond. Er werd door een groot aantal jon geren en ouderen aan de verschil lende spelen deelgenomen. Uitslagen: Hindernisbaan voor paren: 1. An ton Janren en Hannie Pasop; 2. Anton Reilink en Anke Wilme- rink; 3. Herbert Krikkink en Willy van Schooten; 4. Fenny Rensen en Jan Vos; 5. Henk Blankena en Ma rion Lensink; 6. Rida Krikkink en verloofde; 7.Wiliemien Vruggink en Reint Klumper; 8. Gerda Blan kena en Jan Lubbersen. Stoelendans: 1. Dini Jansen; 2. Dlny Vorkink; 3. Janny Bekkemens; 4. Hendrika Haverslag; 5. Mevr. Boode; 6. Fenny Rensen. Hindernisspel in Zeskampstijl: 1. Groep Henk Slijkhuis; 2. Groep Willemien Vruggink; 3. Groep Jan Meilink (Kiekebos); 4. Henk, Ma rion, Jetta en Hendrik; 5. Groep Jan Vos. Ringsteken per fiets voor dames en heren (ruim 69 deelnemers) 1. Anton Reilink; 2. Jan Vos; 3. Riekjen Nijenhuis; 4. Bertus De „Splo boys" trokken grote be langstelling in de optocht Leunk; 5. Carla Bekkemens; 6. Reindert Slijkhuis; 7. Jan Mark- voort Touwtrekken: 1. Groep Jansen; 2. Groep Maho nie; 3. Groep Kiekebos; 4. Groep Rensen; 5. Groep Marsman; 6. Groep Kromme Nells. Gewicht raden: Aan het raden van het Juiste ge wicht van een koe nam een groot aantal „feestgangers" deel Jan Boode Mzn. was de enige die het juiste gewicht van de roodbonte, die 641 kg. woog, exact had geraden en hij won de eerste prijs. De tweede prijs was voor dr. Bakker, Espelo, die er met 640 kg. vlak bij zat 3e prijs: Joh. Marsman, Schapen- dijk. 4e prijs: Jan Paalman, Helhuizer- weg. De prijzen bestonden uit vleesschotels, rollade, etc. UlKag kinderspelen: Klas I: (kringspelletje) 1. Henry Lubbersen; 2. Bennie Nijenhuis; 3. Mariska Rensen; 4. Marike Markvoort Klas 2: (idem) l.Gerrit ten Dam; 2. Rik Waan- ders; 3. Johan Lubbersen; 4. Rianne Schippers. Klas 3: (idem) 1. Klasen Tuitert; 2. Gerwin Ren sen; 3. Sandra Vukkink. Klas 4 (Blokjesrapen) 1. Jeanet Bekkemens 68.2 s.; 2. Jannie Markvoort 68.3 s.; 3. Jo- landa v.d. Kolk 70.3 s. Klas 5: (idem) 1. Rianne Slijkhuis 67.1 s.; 2. Bert Schoneveld 67.4 s.; 3. Erik Prins 68.2s.; 4. Marjan ten Dam 70.1 s.; 5. Alie Haverlag 73.3 s.; 6. Diana Krieger 74.4 s.; 7. Ada Nijenhuis 75.4 s. Zesde klas: (idem) 1. Herman Slijkhuis 64.1 s.; 2. Hendrika Nijland 67.3 s.; 3. Dianne Krikkink 73.4 s.; 4. Hen- nie Ulfman 74 s.; 5. Dinie Tuitert 74.2 s. Schoolverlaters: (idem) 1. Gerrit Blankena 59.2 s.; 2. Johan Prins 61..; 3. Anitav.d. Kolk 66.4 s.; 4. Gerrie ten Dam 69 s.; 5. Albert Jan Nijland 71.2 s.; 6. Gerda Nijen huis 85 s. Klas I (Pingpongspel) 1. Mariska Rensen; 2. Bennie Nijenhuis; 3. Marike Markvoort, 4. Henry Lubbersea Klas 2: (idem) 1. Gerrit ten Dam; 2. Rik Waai- ders;3. Rianne Schippers, 4. Johan Lubbersea Klas 3: (idem) 1 Sandra Krikkink; 2 Klasien Tuitert; 3. Gerwin Rensea Klas 4 (autobandenrollen) 1 Jolanda v.d. Kolk 26.4 s.; 2. Jan nie Markvoort 26.4 s.; 3. Jeanet Bekkemens 35-2 s. Klas 5: (idem) Ï.Erik Prins 25.4s.; 2. Rianne Slijknuis26.3 s.,3. Marjan ten Dam 27 s., 4 Alie Haverslag 28.1 s., 5 Bert Schoneveld 28.4 s.. 6. Diana Krieger 33.4 s., 7 Ada Nijenhuis 34.3 s. Zesde klas: (idem) 1 Herman Slijkhuis 22.4 s., 2 Hendrika Nijland 27 4 s., 3 Hen- nie Ulfinan 29 3 s., 4 Dianne Krik kink 30.1 s.. 5 Dinie Tuitert 31.4 s. Schoolverlaters: (idem) 1 Johan Prins 24.1 s., 2 Gerrit Blankena 24.3 s.3 Anita v d Kolk 29 4 s., 4 Gerrie ten Dam 31.2 s., 5 Albert Jan Nijland 35 s.. 6 Gerda Nijenhuis 35 2 s. De kinderen mochten de hele dag gratis in de draaimolen en ze wer den door de feestcommissie royaal getrakteerd buurtschap Espelo heeft vrijdagavond 29 augustus het jaarlijks en volksfeest ingeluid met een revue, die door haar variatie een plezierige Indruk heeft achtergelaten en die een duidelijk bewijs gegeven van de inspanningen, die de Espeloèrs zich getroosten om voor de dag te komen. „SPLO lot zich wier horn", was de pittige in die boven aan het programma stond en waarmee niets te veel was hoofd van de Espelo-school de heer F J Hol. die de avond opende, was niet alleen blij dat hy leerlin gen zag. maar ook oud-leerlingen Vroeger zei men in de buurtschap dat de ..meister' maar moest spre ken. maar dat veranderde In de loop van de tyd Hf) prees nameiyk de heer D J Nfjland, die door om standigheden niet voor de micro foon kon verschijnen wel aanwezig was en die al tyd als voorzitter zo veel werk heeft gedaan Daar volgde een daverend applaus op als Instemmend gebaar De heer Hol was ook dankbaar jegens de lystin- tekenaars, die door hun bydrage het mogeiyk hebben gemaakt het (eest financieel op touw te zetten en niet minder dankbaar was hy je- Ad v ertentle-advtseur W. FREDER1KS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdai Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G W KNAPEN Larenseweg 3. lel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by H V00GSGEERD Deventer weg 34 tel 1665 tot woensdags 12.00 uur gens de commissieleden, die zoveel vergaderd hebben en voorberei dend werk hebben verricht. Te recht heeft de heer Hol vrijdag avond in de volle grote feesttent bij het erve Boode Cappa de dank geuit aan allen die zich hebben in gespannen. en dat was een hele reeks van medewerksters en me dewerkers Welk een voorbereiding en repetities moeten aan zo'n feestavond zyn vooraf gegaan! Gait en Willem, alias Gerrit Rensen en Wtm Meilink, vormden het duo. dat tussen de bedryven optrad en dat met een gemoedeiyke humor aller lei dingen aanhaalde En of het nu ging over de Helhuuzen, de win tersport, doe het zelf of de vryery- tjes. het tweetal nam zo langs de neus weg nog wel eens iemand op de korrel, tot grote hilariteit van het talryke publiek, dat precies wtst waar het om ging Het pro gramma vermeldde allerlei schets jes. vroiyke bedoeningen waarby nog wel eens een glaasje In het keelgat verdween Dat kwam o a. in het toneelstukje „Soort by soort tot uiting en ook by „Pens ioen genieten waarby een snip perdag in het geding was Met een stukje als De Operatie' kwamen de lachspieren eveneens goed los. Geen wondei als je tegenover een verpleegster komt te staan die een nyptang schroevendraaier en nog meer dingen nodig heeft Natuur lijk mei vooi een operatie De kroon by hel toneelgedeelte spande het toneelstukje tn twee bedryven ge titeld Kromme Nehs Een boere nechtpaar dat naar de stad trekt om daar de zoon te ontmoeten, krygt verhalen te horen waaruit zou biyken dat in de stad kippen met gouden eieren kunnen worden geslacht Maar het ergste is wal je in een sexclub kunt beleven. Daar komen de dames by je zitten, die wat anders willen dan het behang van hun kamer te tonen. Er werd smakelijk om gelachen. En terecht. Drie dames, n.l. Johanna Ulf- man-Boode. Gerritje Vrug- gink-Kolkman en Dika ter S tal-B altes zongen voor de micro foon aardige liedjes. Dat Gerda Blankena op dansge- bied scholing heeft genoten ls dui- deiyk naar voren gekomen by de dansjes, die onder haar leiding ge presenteerd werden door Joke Ulfman. Joke Stevens, Jolanda Boode, Marietje Siykhuis, Joke Vruggink. Riekje Nyenhuis By het eerste dansje presenteerden de fleurig geklede meisjes (witte blou se, rode linten» byzonder aardig en ritmisch een nummer dat de groep „Abba" zo bekend heeft gemaakt. De tweede presentatie spande de kroon. De als haremmeisjes ver klede meisjes (zijden broeken en zelfs „gouden" tulbanden) dansten op muziek van de Engelse compo nist Ketelby, n.l. zijn populaire werk „Op een Perzische markt". Het ging heel soepel, het was speels en het werd voortreffelijk voor het voetlicht gebracht. De volle tent klapte zich warm! Het laatste dansje was qua uitvoering en discipline niet minder dan de andere. Voor de gehele dansaan- kleding alleen maar lof. Ons verslag willen we niet eindigen om diegenen te noemen die zich by de toneelstukjes etc zo hebben in gespannen om alles te doen slagen Dat waren de dames Trui Prins Schippers Marietje Jansen. J antina Klein Horsman Carla Bekkemens en Fenny Rensen En de heren varen, naast de reeds ge noemde Wtm Reilink en Gernt Rensen. Jan Mark voort Johan Meilink. Freek Lubbersen. Bert Knkkmk Manny Wegen en Anton Reiünk, Gernt Vruggink en Rudl Als opening van het verenigingswerk houden de Geref. Verenigngen voor de eerste keer een startweek met een zeer afwisselend programma. Maandagavond werd in de Ontmoetingsruimte van „De Kandelaar" gestart met het vertonen van de film „Knotsgekke kerels in vliegende kratten". Dinsdagavond was er een „Spel- avond" tn „Kalfstermanswetde" By dit evenement waarby de Jeugd in een z.g „zeskampstijl" de strijd aanbond met de ouderen ging het erg spannend toe en de vele hon derden toeschouwers hadden vo- van de Voet bespeelden het orgel en de drums de heer Hanekamp had de gel uidsverzorging op zich genomen De gnme was tn handen van Wander Drent, de regie van de heer W Vruggink en als soutileuse fungeerde Gerda Blankena Er kon na afloop van de revue nog een tyd)* worden gedanst Espelo had zich weer laten noren en zien en de wyze waarop dal was gebeurd ver dient een warm compliment lop plezier De vier onderdelen van het spel waren kruiwagenrace. za- klopen, doelschieten, en estafette. De uitslag was ais volgt: 1 e e Kerkeraad 17 punten. G J V (ouderen» 17 punten. 3 Jeugd14-i6 15 punten 4 ee Jeugd <12-14 J 8 punten. Vrouwenvereniging 8 punten, Mannenveremging 8 pun ten Woensdagavond waren er plm 350 belangstellenden op de .Muziek en zangavond' in ..De Kandelaar" Zy werden namens de verenigingen welkom geheten door de heer W Beidman Aan het gevarieerde programma werkten mee de barti- ton Henn Schipper To en Dinie Landeweerd, leadzangeressen van Eddy van Dijk toonde grote klasse bij het doelschieten in „Kalfster- mansweide" de bekende Ny verdalse vocalgroup „New Valley Singers" een muziek- groepje bestaande uit Johan Ab- bink, bariton, Hans Landeweerd, trombone; Marianne en Hans Paalman, bugel, Het Holtens Man nenkoor o.l v Bert van Jaarsveld en Hennie Kruk, orgel. Van zang en muziek werd zeer genoten en de be zoekers gaven vele malen met spontaan applaus van hun waarde ring biyk. De samenzang werd op het kerkorgel begeleid door Hennie Kruk In het kader van het „Start- weekprogramma' was er donder dagavond een fietspuzzeltocht voor groepen en gezinnen en van avond is er een disco-avond in de recreatietent op de Borkeld met o a medewerking van een bekende D J uit de regio Zaterdag 6 sep tember is er een kinderspelmiddag op de dagcamping op de Holter- berg (vertrek 14.00 uur vanaf „De Kandelaar", terug om plm 17 00 u De week wordt zaterdagavond besloten met een boerenkoolmaal- tyd tn de recreatietent waaraan oud en jong (vanaf 12 jaar» kan deelnemen voor het hele „zachte" prysje van twee gulden Iedereen wordt verwacht In boerenkleding en eigen bord en bestek.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1