een Holten-Lochem Programma sporthal 't Mossink lHolten pakt eerste kompetitie winst Hockeyclub holten beschikt weer over eigen veld Md Jeugdafdeling judo S.V. „BATO" Bergroitertjes- nienws Programma Blauw Wit SPORTPAGINA Sportcommissie akkoord met aankoop veriuchtin gsmachine Programma s.v. Holten Prijzen verloting U. „Tweéaarsveld'™ Bergruiter-nieows «HANDBAL Dames senioren Dames junioren Jeugd Bekercompetitie ANWB-leden voor 5 miljoen fietsen HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 SEPTEMBER 1980 - PAO. 11 neen km. 1 de plannen tot uitbreiding en vernieuwing van de toiletten en mate- wy toch wel van mening dat dit Merging by de Ijsbaan, hoeft het bestuur van de ysclub „De Noord- beperkte gebruik wel een rol moet l voorlopig niet te rekenen op subsidie van de gemeente en waar- spelen bij de afweging. Wij zouden tniyk ook niet op een renteloze lening. Een verzoek hiertoe kan eerst het toejuichen wanneer mogelijk- leuw ln behandeling worden genomen bt) het opstellen van de priori- heden zouden kunnen worden ge- 1st voor de jaren 1983/1986. Aldus besloot de gemeentelijke sport- vonden om dit gebouwtje (en het "ie, op voorstel van het dagelijks bestuur, j.l. maandagavond op terrein) óók bij temperaturen bó- subsidieverzoek van de IJsclub, ilijst lals bekend wordt voor het reali gn van sportvoorzieningen in de meente al vele jaren gewerkt met b zgn. prioriteitenlijst. Wanneer onen de Holtense leefgemee- jchap behoefte ontstaat aan ver- Ijzenlijking van een bepaalde ortakkomodatie kan deze voor alisering worden aangemeld bij i gemeente. Al naar gelang de be- 'Mkbare financiën en/of dringe- ie noodzaak, wordt, op advies n de sportcommissie, door de ;nte een prioriteitenlijst op- Bteld van gewenste sportvoor- "■""■foingen en wel voor een termijn b drie jaar. S Wel nu, zonder tevo- a ooit bouwplannen te hebben ngemeld kwam het Usclubbe- uur met een verzoek om subsidie 197| renteloze lening bij de gemeente I97»r uitbreiding en vernieuwing 'sjn toiletten en materiaalberging Jgjjde"ijsbaan, waarvoor reeds een I97j)uwvergunning is aangevraagd. 197l__ Pre-cdvies Ten aanzien van dit verzoek gaf het dagelijks bestuur het volgende pre-advies aan de sportcommissie: 1. Verbetering/uitbreiding van het gebouwtje by de ysbaan komt niet voor op de prioriteiteniyst voor de jaren 1979 t.m. 1982. Omdat geen van de wél op die lyst opgenomen prioriteiten al volledig is gereali seerd en gelet op de financiële kon- sekwenties van realisering van die prioriteiten, zien wy geen moge- Ujkheden om ten aanzien van de verzoeken van de ysclub gunstig te adviseren. Naar onze mening dient een en ander opnieuw te worden bezien bij vaststelling van de prio riteiteniyst voor de jaren 1983 t.m. 1986 2 Het gebruik van het ge bouwtje van de ysclub is beperkt tot 2 a 3 weken per jaar, mogeiyk nog minder De vraag komt dan ook op of by een dergefijk beperkt gebruik überhaupt subsidie kan en mag worden verleend Hoewel wij deze vraag zeker niet op voorhand ontkennend willen beantwoorden, Iflfl 197i 197r® de eerste wedstrijd voor de veldcompetitie heeft Holten 2 punten thaald uit het duel tegen nieuwkomer Heeten. Op het matig bespeel- W are veld startte Holten goed. In de eerste minuten kon Holten uitlopen Bar een 4-0 voorsprong. Heeten kreeg na ongeveer 10 minuten meer assen tor wijl de Holtense defensie enkele gaten liet vallen. Heeten kon 414 iragkomen tot 4-4. In de laatste minuten van de eerste helft speelde 33 weer veel beter. van 5-5, werd er in de 2e helft weinig meer gescoord. Na de stand van 6-6 was het Holten dat vlak voor tijd op 7-6 kwam. In de laatste minuut wist Lettele nog een gefijk spel uit het vuur te slepen. BI speelde uit gegen Boskamp. In de eerste helft bleek, dat de meisjes nog niet goed op elkaar ingespeeld waren. Uit enkele verdedigingsfoutjes kon Boskamp scoren, maar Holten wist de schade te beperken door 2 harde afstandsschoten. - Rust 3-2 voor Boskamp. Na rust kwam Holten al snel op 3-3, door het benutten van een opgelegde kans nadat de bal terugsprong van de lat. In de laat ste minuten kregen de meisjes van Boskamp duidelijk moeilijkheden met de conditie. Holten maakte hier goed gebruik van en kon de winst, verdiend, met 5-3 mee naar huis nemen. Pupillen Cl speelde thuis tegen Heetea Heeten was technisch wat beter en had een bij zonder goede keepster in het doel. Voor rust kwam Heeten op 3-0. In de tweede helft ging de strijd geiyk op waarbij Holten bij enkele scho ten erg veel pech had. De Holtense keepster verrichtte enkele keurige reddingen en hield de stand mede daardoor op 4-1 voor Heeten. C2 had het uit tegen Nw. Heeten erg moeifijk. Voor rust ging het alle maal nog wel en was er by rust 1 doelpunt verschil 3-2. Na rust wa ren vele vangfouten en mindere conditie er de oorzaak van dat Nw. Heeten met 6-2 de winst in eigen huis hield Iet snelle aanvallen werd Heeten, B^0oor o.a. 3 doelpunten van Frans tan Gennep, by rust op een ruime 5-5 achterstand gezet Na rust was iet spel van Holten matig. In de lanval werd te weinig bewogen, raardoor Heeten enkele keren de lanval kon overnemen en score a ïeeten kwam terug tot 12-9, voor- lat Holten door doelpunten van lohan Piantlnga en Nico Vorst de Overwinning met 14-10 zeker kon- len stellea In de laatste minuten lorgde keeper Herman Stukker het enkele zeer fraaie reddingen Ervoor, dat Heeten de achterstand het meer kon verkleinen De dames senioren kregen in hun •erste competitiewedstrijd een lesje in handbal van Overwetering. Holten kan daar tegen aan voeren idat de kern van het team van de Ën bestond uit speelsters die jaar in het eerste team van wetering speelden. De Hol- defcnsie werd keer op keer uitgespeeld waardoor er voor Keepster Ria Grote boer ook niet veel meer te redden viel. Na een 0-12 ruststand moest Holten met 0-25 zyn duidelijke meerdere er kennen in het goeds pelende Over wetering. ven 0 gr. C. een functie te geven in het Holtens verenigingsleven. Wanneer die mogelijkheden zich voordoen, zullen wy zeker niet na laten hieromtrent in overleg te tre den met het bestuur van de ysclub. wy stellen u voor het aan de Sport commissie gerichte verzoek op te nemen in de bylagen van de sport- nota en opnieuw in behandeling te nemen bij de opstelling van de prio riteiteniyst voor de jaren 1983 t.m. 1986 en i.v.m. het aan B. W. ge richte verzoek om een renteloze le ning, het college omtrent dit be sluit te informeren en dienover eenkomstig te adviseren. Keihard De heer G.T. Jansen, bestuurslid van de IJsclub en lid van de sport commissie vond deze afwyking door het dagefijks bestuur keihard gesteld. „Als IJsclub hebben we al- tyd onszelf gered zonder één rooie cent subsidie en dan vind ik het wel keihard als er nu niets uit de bus komt. Uw argumentatie komt cru over Had u niet beter een gesprek kunnen voeren met het bestuur van de ysclub zodat zy haar plan nen kon toelichten?" vroeg hy. Wethouder J. WSrrink gaf hierop als reaktie dat de gemeente zich moet houden aan een tevoren op gestelde prioriteiteniyst vanwege de beperkte subsidiepot maar ook vanuit- een oogpunt van beleid voe ren. Hy vond het een slechte zaak wanneer van dat beleid zou worden afgeweken. Voorzitter H. Rustebiel vulde hierop aan dat in die priori teitstelling het gebruik door de gemeenschap vooral een belang rijke rol speelt. Hy vond de ge vraagde subsidie en lening voor de gemeente een erg hoge investering in verhouding tot een gebruiksmo- gelykheid van hooguit drie weken in het winterseizoen van de ysbaan. Hy vond dat gezocht moest worden naar mogeüjkheden om de ysbaan buiten het winterseizoen, ook voor andere doeleinden te gebruiken, zoals hondendressuur, etc. Boven dien wees hy de heer Jansen op het feit dat reeds een gesprek met het bestuur van de ijsclub had plaats gevonden vóór het verzoek om sub sidie werd ontvangen. Zonder hoofdelyke stemming ging de sportcommissie tenslotte akkoord met het voorstel tot afwijzing door het dageiyks bestuur. „In het investeringsschema is een bedrag gereserveerd groot f 13.000.- voor de aanschaf van een verluchtingsmachine voor de sportvelden, ter vervanging van de inmiddels reeds in 1978 afge schreven oude verluchtingsma chine. De keuze (in samenwerking met gemeentewerken en uiteraard ook met de beide beheerders van „Meermanskamp") is gevallen op een machine van het merk Rogers, type 590, werkbreedte 210 cm., van Gebr. Van Egmond te Ny verdaL De aankoopsom bedraagt f 10.118,50 incl. BTW. Dezelfde machine kan overigens ook van fa. Van der Lien- den te De Bilt betrokken worden, doch uit praktische overwegingen wordt de voorkeur gegeven aan le verantie door Van Egmond. De nu aan te schaffen machine is zwaar der -en daardoor beter voor zijn taak berekend- dan de oude ma chine De nieuwe verluchtingsma chine zal straks ook op de nieuwe sportvelden gebruikt kunnen wor den wy stellen u voor het college van burgemeester en wethouders te verzoeken de gemeenteraad voor te stellen een krediet beschikbaar te stellen t.b.v. de aankoop van een verluchtingsmachine, ter grootte van f 10.118,50. Aldus luidde het voorstel van het dageUJks bestuur tydens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehouden open bare vergadering van de gemeente lijke sportcommissie, welk voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard. Senioren Holten 2-Holten 3 10.30 u. R.V. 2-Holten 6 10.00 u., V. 9.00 u. PH 11-Holten 7 11.45 u., V. 10.45 u. Het oefenprogramma van het eerste team van Holten werd zondag afge sloten met een wedstryd tegen Lochem. Gedurende grote perioden hiel den de partyen elkaar in evenwicht. De individuele kwaliteiten van de roodzwarten zorgden er echter voor dat de eindscore op 6-1 kwam. Enkele Lochem spelers konden dit moeilyk accepteren en trachten compensatie te vinden in de vorm van ruw spel, hetgeen door scheidsrechter Schoen maker consequent werd afgestraft. Helaas moest hy daarby één der Lo- chemspeiers naar de kleedkamer sturen. In de eerste helft was het Daniel Saamangun, die twee keer scoorde. De eerste keer gebeurde dat na goed voorbereidend werk van Henry Broonsvoort en de tweede goal ontstond via een vlammend vleugelschot. Na de thee bracht Henry op zyn eentje de stand op 3-0. Daarna was het de beurt aan Andre Dekker, die via een strafschop de keeper het nakyken gaf, nadat Henry onreglementair tegen het gras was gewerkt. Een schitterende actie van Henry op links leidde tot een voorzet, die door Daniel feilloos werd benut. Hiermee was de stand op 5-0 gebracht. Lochem scoorde daarna via een afstandsschot 5-1. De goedkeepende doelman Pasop was daarby volkomen kansloos. Tenslotte mocht Andre uit een tweede strafschop de stand nog op 6-1 brengen. Nu het er alle schyn van heeft dat de amateurscheids- rechters de teugels strehger aan gaan halen, is het goed dat de rood zwarte spelers zich bewust worden van hun individuele klasse. Met name de voorhoedespelers kunnen het beter toepassen van de regels de voordelen plukken. Als kijkspel komt het het voetbal slechts ten goede. De komende weken zullen we meer duidelykheid krijgen hier over. Zondag a.s. start Holten de competitie tegen Unisson in Boe- kelo. Een moeilyke tegenstander, die in de geroutineerde doelman van Raalte één van haar sterke troeven heeft. De aanwezigheid van een groot supporterslegioen kan echter van doorslaggevende betekenis zyn. De spelersbus zal vertrekken om 12.30 uur. Jeugdige supporters kunnen voorzover de ruimte het toelaat met deze bus meereizen. Holten 8-SDOL 5 10.00 u. Holten 9-Haarle 8 10.00 u. GFC 7-Holten 10U.45u..V.10.45u. Holten 11-MW 11 1030 u. Holten 12-Bome 8 10.00 u. Holten 4 en Holten 5 zyn vry. Oefenwedstrijd (11 sept.). Holten 2-Haarle 2 18.45 u. Junioren Haarle Al-Holten Al 2.30 u.. V. 1.30 u. VESOS A2-Holten A2 12.30 u., V. 11.30 u. Holten Bl-W'school BI 2.30 u. I Enter VB2-HoltenB2 2.45u.,V. 2.00 1 u. Holten B3-Enter B2 2.30 u. Holten Cl-Rietvogels Cl 2.30 u. Holten C2-Excelsior C2 1.00 u. SVZW C4-Holten C3 11.00 u., V. 10.15 u. Excelsior C5-Holten C4 9.00 u., V. 8.30 u. Pupillen Excelsior Dl-Holten Dl 9.30 u., V. 9.00 u. Holten D2-Blauw Wit D2 10.00 u. R.K.S.V. Dl-Holten D3 10.00 u., V. 9.30 u. Holten El-S.V.V.N El 10.00 u. V.E.S.O.S. E2-Holten E2 11.00 u., V. 10.00 u. Holten E3-Enter V E3 10.00 u. Holten F1 is vry EES By de heer Koetsier, Schoutens- traat 29 te Holten kunnen de prij zen worden afgehaald die op de volgende nummers zyn gevallen: Kleur rood 224 - 233 - 307 - 310 - 321 - 365 - 377 - 535 - 549 - 633 - 643 - 645 - 717 - 760 - 903 - 918 - 920 - 930 - 939 - 951 - 959 - 960 - 982. Kleur geel: 61 - 62 - 80 - 86 - 282 - 283 - 285. Afhalend uiteraard op vertoon van het prysbepalende nummer Wethouder J. Warrink (links) en de heer Rustebiel (voorzitter Sport- De Dames Junioren speelden in de eerste helft tegen Heeten een rede ly ke, wedstryd. By rust was de stand 2-4 Na rust was Heeten de betere ploeg. Vooral in de laatste minuten konden de meisjes uit Heeten met enkele fraaie combina ties de Holtense verdediging uit spelen. De winst met 10-8 voor Heeten was dan ook verdiend. I Adspiranten Al moest met slechts 1 wisselspeelster aantreden tegen bet bekende Tyfoon uit Zwolle Met goed spel gaf Holten weinig kans aan de tegenstander Met vlotlo- pende aanvallen werd voor rust al een 5-1 voorsprong opgebouwd. Ook na rust had Holten het betere van het spel. De winst met 8-3 was dan ook verdiend A2 speelde uit tegen Lettele. In deze wedstryd wa rm de beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd. Na de ruststand Afgelopen dinsdagavond heeft Holten (heren senioren) voor de be ker een uitwedstrijd gespeeld tegen S CE. uit Emmeloord. Het verslag van deze wedstrijd staat by het handbalverslag van komende week. Programma voor komend weeken: zat 6-9 Al uit tegen C V O ora 12.20 Vertrek om 11.00!!!; A2 thuis tegen Dalfcen om 14.40, B thuis te gen Heeten BI om 13.50, Cl uit te gen Lettele om 13 00 Vertrek om 12.00; C2 thuis tegen Raalte om 13.00. zon. 7-9 Dames Junioren vry!; Da mes senioren vry door het terug trekken van Wesepe!; Heren thuis tegen D.8 C 2 om 1200. Zaterdag 6 september Senioren Blauw Wit 1 - Denekamp 1 2.30 u.; Blauw Wit 2 - DETO 7 1230 u.; Blauw Wit 3 - SVZW 7 2.30 u.; Blauw Wit 4 - SWN 9 1230 u.; SVZW 6 - Blauw Wit 5 1230 U. V. 1130 u.; 8VZW 10 - Blauw Wit 0 1230 U. V. 11.30 u. Junioren Heracles A2 - Blauw Wit Al 12.45 u. V. 11.45 u.; Excelclor B4 - Blauw Wit BI ll.OOu.V. 1030 u.; Blauw Wit Cl Hulz.Boys Cl 11.00 u.; Blauw Wit C2 - Markvogels Cl 1130 u.; Hector C5 - Blauw Wit C3 1.00 u. V. 12.15 u. Papillen Blauw Wit D2 - Holten D2 10.00 u.; Blauw Wit El - RK8V El 10.00 u.; DES E3 - Blauw Wit E3 10.00 u. V. 9.30 u. Woensdag 10 september Blauw Wit Dl - RV Dl 19.00 u. Zaalvoetbal Donderdag 11 sept. Sporthal Ros sen: Excelsior 1 - Blauw Wit 1 21.00 u. Op het zondag ln Bathmen gehou den concourhippique hebben „Bergruiters" de volgende succes sen behaald: Springen klasse L 1. Jan Murris met „Frankie"; sprin gen klasse Z 4. Ton Broekhuis met „Auteur S"; dressuur klasse L2 3. In grid Dieperink met „Arabella" 129 pnt Naast de afdelingen gymnastiek, jazz-ballet heeft Bato ook al enkele jaren een judogroep voor kleuters (zowel jongens als meisjes) in de leeftyd van 4 en 5 Jaar. Onder de zeer deskundige leiding van de ge diplomeerde trainer Huizinga te Nij verdal worden de kleintjes in vry korte tyd enthousiast en vooral spelenderwijs vertrouwd gemaakt zo ver dat er weer op het hoofdveld gehockeyed kon worden, na het abusievelijk omploegen van dit veld in november 1979. Zaterdagmiddag, 30 augustus was het een drukte van belang op het Sportdal, na een lange gedwongen rustperiode. Eindelijk was het dan het veld zyn deugdelijkheid bewezen had tydens een herenweds- was het tyd voor de mini's. Alvorens deze konden beginnen, heette de voorzitter C. Sandmann alle aanwezigen en tn het byzonder de heer War rink, de heer en mevrouw Rustebiel en de nieuwe leden van harte welkom. Vooral de geweldige uitbreiding onder de jeugdleden ls erg plezierig, de jeugd heeft de toekomst. Dat het veld er zo florisant by ligt is volgens de heer Sandmann te wijten aan de goede zorgen van de Gemeente Holten. De voorzitter verzocht de spelers dan ook ieder uitgeslagen stukje gras weer op de plaats terug te leggen om het veld ln optimale conditie te houden. De heer Sandmann overhandigde vervolgens de heer Warrink een bridgekleed opdat deze nog vaak het frisse groen van jong gras voor ogen zou hebben. Wethouder Warrink en de heer Rustebiel, voorzitter Sport commissie, openden hierna de wedstryd door het nemen van een bully op een stukje kunstgras, om schade te voorkomen, waama de vele aanwezi gen het glas hieven op het fris groene veld. De jongelui van de ponyclub „Bergruitertjes" die zaterdag 30 augustus deelnamen aan het „uit nodigingsconcours" van de Vrie- zenveense „Vjenneruiters" hebben weer prachtige successen behaald. Het viertal won de le prys in de dressuur en ook by de parade - waaraan alle verenigingen deel namen - was de eerste prijs voor de Bergruitertjes. Individueel werden de volgende prijzen behaald: Dressur LI.: 1. Erik Vincent met „Mark" 127 p.4. Arte Beldman met „Yvonne" 120 p. Springen: Cat. D klasse B. 7. Bert Stege man met „prinses Dunja"; Cat. C klasse L. 2. Arnold ter Maat met „Duke"; Cat C klasse L. 4. Erik Tempelman met „Corrie"; Cat. D klasse L. 1Herman Lode we ges met „Pinto"; Cat. D klasse L. 4. Kitty Bos met „Silverstar"; Cat D klasse L. 6. Jacqueline Smit met „Miss Stella" commissie) bij de officiële opening van het hockeyveld met de grondbeginselen van de ju- dosport zoals het zgn. valbreken en diverse basisbegrippen. Geen wonder dat de belangstelling voor deze tak van sport ook in Holten de laatste jaren is toegenomen. De ju dospart is met nqmp daarom zo by zonder aan te bevelen omdat daar by letterfijk alle delen van het li chaam aktief worden ingescha keld. De jeugdige judoka's van I Bato hebben elke donderdag les van 6.00-7.00 uur in het gymlokaal aan de Haarstraat. De contributie bedraagt f 6.00 per maand. Wenst u meerdere inlichtingen van sv. Ba to: Mevr. Eggink-Ten Velde, teL 2000. De ANWB, die eens begon als over koepelende organisatie van Neder landse fietsclubs, heeft uitgere kend dat in de hulsgezinnen van de leden van de bond vyf miljoen fiet sen aanwezig zijn. De band met de fietsers bestaat dus nog steeds en de ANWB is dan ook van mening, dat de overheid veel meer zal moe ten doen om de achterstand op het gebied van fietsvooreieningen snel in te halen. Hoofddirekteur B. Untema pleit voor een vergroting van het bedrag voor fietsvoorzieningen op de rijksbegroting tot 100 miljoen, in plaats van de 51 miljoen waarmee in 1980 moet worden gewerkt Naar zijn mening zal de fiets nog meer voor recreatie en vakantie worden gebruikt. Hy vond hiervoor beves tiging in het feit dat de deelname aan de ANWB-fietsreizen met 30% is gestegen. Week van 6 tot en met 12 september 1980 Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 badmintonclub Holten Dinsdag: 08.10-1530 scholengemeenschap 16.15-22.30 volley balver. Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit 16.15-18.40 lnstruktielokaal: ballet Stichting SoCuWe Woensdag: 08.10-1530 scholengemeenschap 16.00-_17.00 s.v. Holten 19.00-53.00 badmintonclub Holten Donderdag: 08.10-1630 scholengemeenschap 17.00-22.00 s.v Holten, afd. handbal 21.00-23.00 AU Stars 17.00-18.00 lnstruktielokaal: ballet Stichting SoCuWe Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.30 voUeybalver. Mintonette Voor reservering van nog vrije uren ln het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). AUe overige reserve- ringen uitsluitend via het gemeentehuls, afd. sportzaken (teL 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11